VRIJDAG 24 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Een Paterspraatj e over de film. m. Onder alle zintuigen van den mensch speelt het oog wel de hoofdrol. Die kleine, ronde oppervlakte onder het voorhoofd, heeft dictatoriale macht over al 't men- schen denken en streven. Ofschoon de mo derne mensch groot gaat op zijn verstand, heeft dit zijn tijd gehad, 't Wordt be- heerscht, gebiologeerd door het oog. We leven in de tijd van het zichtbare. Alles wat je kan zién, heeft aan de menschen iets te vertellen. Daarom meen ik dat de tijd van de redenaars in de echte zin van het woord (rede verstand) voorbij is. Bossuet, Bourdaloue, alle groote redenaars van vroeger tijd trokken duizenden tot z;ch. Maar tegenwoordig zouden ze pree- ken voor leege kerken, spreken voor leege zalen. Hun redevoeringen bestonden uit redeneeringen, prachtig, gespierd, waar geen speld tusschen te steken was, een hors d'oeuvre voor het verstand, maar voor de moderne mensch saai en droog omdat er geen teekening in zat, en er niets zicht baars in was. De mentaliteit van de mees te menschen van heden is door allerlei omstandigheden niet meer op zuiver en alleen redeneeren ingesteld. De redenaar, die er in onzen tijd ingaat, zou ik daarom liever willen noemen: een verfilmer van allerlei mogelijke stemmige, vreugdevolle of tragische tafreeltjes. Is hij dit niet, dan is onverbiddelijk het contact met zijn ge hoor zoek. Doch zelfs met hen bereiken wij niet voldoende. Laten we ons niet bedriegen! Zelfs bij stampvolle kerken of zalen blijkt voor de nuchtere opmerker dat 3/4 van de parochie of 9/10 van de stad of omgeving niet aanwezig is, en heusch niet alleen bij gebrek aan tijd of gelegenheid. En dat zyn dan nog de practiseerende Katholieken. Degenen, die er niets meer aan doen en elke stadsparochie vooral weet daarvan mee te praten bereikt men in het ge heel niet. Zij zijn alleen nog maar-te be reiken op straat, op het trottoir, op het asphalt. Zij zijn alleen nog maar te berei ken door de film en door de bioscoop. La ten we ons daarvan goed rekenschap ge ven en onze moderne tijd op de juiste wijze weten aan te voelen en te begrijpen. Welnu „Gezinsfilm Roma" wil door 't bereiken van invloed op 't groote filmbe drijf ook deze bereiken, 'n Prachtig Apos tolaat! Meer dan met allerlei conferenties en predikaties zullen wij bereiken met de film. Als Paulus weer op de wereld kwam is er eens gezegd zou hij journalist geworden zijn. Ik meen te mogen zeggen neen geen journalist, maar Directeur van een filmbedrijf. De film zou voor hem de „Areopaag" worden, vanwaar hij de onverschilligen en onwilligen zou trach ten te winnen. Hij zou de preekstoel in de kerk voor een groot deel afbreken en ver plaatsen naar 't filmdoek. Heusch! Zoo is het! We moeten dus aanpakken, en spoedig. Want, wanneer de televisie, die aan geen enkele keuring onderhevig is, tastbare re sultaten bereikt, dan eerst zal de schun nigheid loskomen. En wanneer wij er dan niets tegenover kunnen stellen? Wij sympathiseeren met alle onderne mingen op Katholiek gebied, die zich voor de film interesseeren. Wij zijn trouwens vriendschappelijk met hen in een federatie verbonden, maar Gezinsfilm „Roma" wil er voor zorgen, dat wij allen gezamenlijk tot meer tastbare resultaten kunnen ko men en dat wij, door ons later internatio naal met de Katholieke filmactie in an dere landen te vereenigen, machtig veel voor de Katholieke zaak zullen kunnen bereiken. Zeg niet: Geef dat geld in onze ellen dige tijd liever aan de armen. Ofschoon niet zoo kwaad bedoeld, doet mij dat den ken aan Judas die Magdalena's balsem een verkwisting noemde. Wat wij doen aan de zielen doen wij aan God. En de armen zullen er niet onder lijden! Pater AUX. VAN SCHALEN O.F.M. Voorzitter Gezinsfilm „Roma" Franciscanenklooster Woerden. P.S. Propaganda-predikaties zullen ge houden worden in de Hartebrugkerk op Zondag 26 Jan., in de kerk van Maria Onb. Ontv. en de H. Jozef op 2 Febr., in de Pe- truskerk (Lodewijkskerk) op 9 Febr. en in de kerk aan den Haagweg op 16 Febr. 7? Woest Automobilist /s een gevaarlijk Optimist] RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Inbraak in een koffietent te Voorschoten. Bij de voortgezette behandeling der in den ochtend geschorschte zaak tegen P. A. werd nog als getuige gehoord een agent van politie uit Leidschendam, die ver klaarde, niet bij de relletjes in het café tegenwoordig te zijn geweest. Getuige heeft den verdachte niet gezien. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijk, concludeerde tot schuldigverklaring van den verdachte. Volgens spr. is getuige V de eenige in het complot, die van den beginne af de waar heid heeft gesproken. Zijn verklaringen stemmen geheel overeen met die van zijn vrouw, met wie hij niet het minste con tact heeft gehad. Voor spr. staat vast, dat men gedrieën naar Voorschoten is gegaan om daar in te breken. Het is nu eenmaal de methode van de bende om te zorgen, dat zij zoo spoedig mogelijk per fiets uit de voeten komen en zich elders laat zien om een alibi te hebben. Spr. eischte ten slotte tegen A. twee jaar gevangenisstraf. Mr. Mazel, de verdediging voerend be twistte, dat zijn cliënt te Voorschoten zou zijn geweest, mede op grond van de ver klaringen van de getuigen décharge, die A. te Leidschendam hebben gezien, ook toen de vechtpartij reeds lang was afge- loopen. Pleiter vroeg vrijspraak met on middellijke invrijheidstelling van zijn cliënt. Nadat de rechtbank dit verzoek had afgewezen werd de uitspraak bepaald op 6 Februari as. Onverbeterbare oplichter. De tuindersknecht, H. Ie M., thans ged., stond voor de twaalfde maal terecht, thans, wegens oplichting van een juffrouw uit Leiden, wie hij 15.afhandig had gemaakt onder voorwendsel, door haar man te zijn gezonden om dit bedrag te ha len. Voorts heeft hij een verhaal opge- discht, dat hij bij den Rijkswaterstaat werkzaam was en reisgeld ïoodig had om naar Roosendaal te komen. De juffrouw kon hem de benoodigde tien gulden niet geven, maar was zoo goed, hem ook nog een bankbiljet van 25.toe te vertrou wen. Gezien verdachte's strafblad, luidde de eisch 1jaar gevangenisstraf. Mr. Jansenius zeide, zich aan het oor deel der rechtbank te zullen refereeren. Uitspraak 6 Februari as. Diefstal door een meisje. Het 20-jarig meisje A. M. v. d. P. uit Leiden kon het niet te best met haar moeder vinden, weshalve zij besloot, van huis weg te loopen. Zij nam uit een doos je, staande op de kamer, van een inwo nend studente, een bedrag van 50.nl 2 biljetten van f 20.— en een biljet van 10.weg. Dit geld werd gedeeltelijk uitgegeven 'voor een reisje, gedeeltelijk besteed aan kleeding. Het resultaat ad f 30 heeft zij, naar zij beweerde, verbrand. Verdachte, die bekende, zeide, dat zij het thans weer met haar moeder kon vinden. De officier wees erop, dat het met dit meisje hopeloos mis geloopen is in alle opzichten. Spr. betwijfelde, of een voor waardelijke straf eenige uitwerking zou hebben, en, hoe hard het ook moge zijn, vooral voor de moeder van verdachte, meende spr. een gecombineerde straf van 2 maanden onvoorwaardelijk en 4 maan den voorwaardelijk te moeten eischen. De rechtbank zal 6 Februari uitspraak doen. Diefstal om naar de bioscoop te gaan. De 20-jarige T. v. d. H., uit R ij n s b u rg wien rijwieldiefstal ten laste was gelegd, was tot dusver niet met den strafrechter in aanraking geweest, doch naar de officier in zijn requisitoir mededeelde wilde dit niet zeggen, dat verdachte niets op zijn kerfstok had. Integendeel, want onder de opsomming van misdrijven wa ren behalve dit feit, twee diefstallen ten nadeele van zijn ouders. Op de vraag van den president, met welk doel de verdachte de bekende drie misdrijven pleegde, 'antwoordde hij, om aan geld te komen om naar de bioscoop te gaan. De officier zeide het wenschelijk te ach ten, dat verdachte onder toezicht blijft, weshalve hij een gecombineerde straf eischte van zes maanden onvoorwaardelijk en zes maanden voorwaardelijk. Uitspraak 6 Februari as. Pseudo-controleurs De houtbewerker M. v. W. en de ijsco- venter D. S. zochten naar een middel om zonder veel moeite aan geld te komen. Zij promoveerden zich zelf tot ambtena ren van de Crisis Zuivel Centrale in wel ke aangenomen hoedanigheid zij naar Boskoop togen naar de woning van den landbouwer V., om daar een onder zoek in te stellen, want, naar zy dezen me dedeelden, werd hij verdacht van vleeschsmokkelen. V. ging met de mannen het huis door. Zy vonden geen vleesch, maar wel een bankbiljet van twintig gulden en een por- temonnaie met zilvergeld, die na hun ver trek vermist werden. De officier zeide o. m. dat de schuldi gen aan dit brutaal optreden eerst vele maanden later konden worden opgespoord S. staat ongunstig bekend en vertoeft mo- i menteel in een opvoedingsgesticht. Het I rapport noemt hem onverschillig, leugen achtig en brutaal. Van W. heeft een gun stiger rapport, maar hij heeft zich niet weerhouden om na gemaakte afspraak een dergelijk brutaal stuk ten uitvoer te bren gen. Spr. eischte tegen S. één jaar gevan genisstraf en tegen van W eveneens een jaar, waaraan zes maanden voorwaarde lijk. Uitspraak 6 Februari as. Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Secreta leden. Opening met 't gebruikelijke gebed. De voorz. houdt de gebruikelijke iNeuw- jaarsspeech, waarin hij allen leden en hun gezinnen en verder allen ingezetenen een zalig en gezegend Nieuwjaar toewenscht. Hij geeft een overzichtover den algemee- nen toestand en den loop der bevolking van het afgelopen jaar en geeft met cijfers aan het gemiddelde aantal werkloozen en steuntrekkenden, hetgeen aan steun en aan loonen in werkverschaffing is uitbetaald en wijst in het slot op de vele verbeterin gen, welke in de gemeente zijn aangebracht en vraagt den steun van alle leden voor de toekomst. De heer Blokland dankt den voorz. en wenscht hem en zijn gezin wederkeerig een zegenrijk jaar. Hij vraagt de aandacht van den voorz. voor de werkloozen en zegt alle steun toe. Een incident De notulen doen dan heel wat stof op waaien naar aanleiding van een opmer king van den heer Kerkhoff, als zouden zyn woorden nietj uist zijn weergegeven, wat hij heeft gezegd omtrent de aanwe zigheid enz. van den voorz. bij. den- in tocht van den Sint. De heer de Koning zegt, dat de brief, welke de heer Kerkhoff heeft ingezonden, niet dezelfde was, als welke hy in de ver gadering voorlas, waartegen de heer Kerkhoff protesteert. De voorz. merkt op, dat hy het niet correct vindt, dat hij in de vergadering, waarin hij wegens een droevige familie omstandigheid niet aanwezig kon zijn, is beleedigd. Wanneer het hier een ernstige zaak betrof, zou het nog iets anders zijn; iemand beleedigen en uitschelden is nim mer juist. De heer Kerkhoff blijft volhouden de woorden, welke thans gebezigd worden niet gezegd te hebbein. De heer Zuijdwijk verklaart, dat de heer Kerkhoff wel degelijk het woord „huiche laar" heeft gebezigd, doch dit later heeft doorgeschrapt. Ook de heer Blokland be vestigt zulks, terwijl nog meerdere hee ren knikken. De heer Kerkhoff blijft pertinent ver klaren, dit woord niet gebezigd te hebben. De heer Koerts vindt de zaak een poli tiek tintje krijgen; hij wil deze zaak laten rusten en tusschen den voorzitter en den heer Kerkhoff laten afhandelen, omdat hierdoor de partijen te scherp tegen ver elkaar komen te staan. De voorz. wil hierover de discussies sluiten, waartegen de heer Kerkhoff pro testeert doch dan besluit de Raad hiertoe z. h.st. op voorstel van den voorz. Hierna worden de notulen goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, dat zij geen goedkeuring kunnen hechten aan de 2 en 1 cent-verlaging elec- triciteit. De voorz. zegt, dat er over 14 da gen een vergadering is, waarin dit zal be sproken worden, waarna het schrijven voor kennisgeving wordt aangenomen. Aan de orde komen het voorstel tot het aangaan van een geldleening, het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het N.V. Destructiebedrijf Gekro en de wijziging gemeentebegrooting 1934 en 1935, welke alle na enkele vragen en na toe lichting door den voorzitter, z.h.st. worden aangenomen. De begrooting. In behandeling komt de gemeentebe grooting 1936. De voorz. opent de alge- meene beschouwingen. De heer Koerts brengt allereerst hulde aan B. en W. en de ambtenaren voor de keurige begrooting. Bij zonderen dankt brengt hij aan het college van B. en W. voor het vele en goede werk, bijzonder voor de verbetering en verfraaiing der gemeen te, wat ten goed komt aan de gemeente en waaruit duidelijk blijkt de stuwkracht van B. en W. Z.i. is de belooning, welke de wethouders ontvangen, niet in verhauding tot hun vele werk. Hij is blij, dat B. en W. reeds werken om een gymnastieklokaal te krijgen en is dankbaar voor de verleende subsidie aan wit-gele en groene Kruis. Hij vraagt, of het alsnog niet kan gevonden worden een postje van S 50 op de begroo ting te plaatsen voor schoolreisjes en hoopt, dat 1936 zal geven een zelfstandige gemeente Veur. De heer Uittenhout brengt eveneens dank aan B. en W. en de ambtenaren en merkt op, dat de gemeente Veur er niet zoo slecht voorstaat, als wel eens gezegd wordt, en hoopt, dat 1936 voor alles gun stiger zal zijn. Den heer Borst stemt het beleid van B. Inbraak te Leimuiden. Wegens diefstal onder verzwarende omstandigheden heeft zich te verantwoor den gehad de chauffeur G, S. uit Aals meer. Verdachte heeft in den nacht van 29 op 30 November jl. een inbraak gepleegd te Leimuiden, ten kantore der firma Maarse en Kroon, waar hij, na door een ruit te zijn binnengedrongen, de brand kast forceerde en daaruit een bedrag van 849.wegnam van welk bedrag 200. toebehoorde aan het plaatselijk crisis-co mité. Verdachte, die een volledige bekentenis aflegde, zeide, dat hij de brandkast, die van een verouderdet constructie was kon openen met behulp van een beitel. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck wees erop, dat S. eerst met groote moeite tot een bekentenis kon worden gebracht. Zijn antecedenten zijn hoogst ongunstig. Hij wordt van een, in den nacht van 18 op 19 October ge pleegde inbraak in het gebouw van de gemeentewerken verdacht. Spr. achtte een straf van twee jaar in overeenstem ming met den ernst van dit feit. Uitspraak 6 Febr. a.s. GEMEENTERAAD VAN VEUR en W. tot tevredenheid. Hij bespreekt de belastingen en hoopt, dat B. en W. zullen voortgaan de gemeente te blijven ver fraaien en vestigt de aandacht van B. en W. op het maken van reclame, door foto's of anderszins van de gemeente te versprei den, enz. De heer Kerkhoff zegt, dat het zijn be doeling is opbouwend te werken en vraagt, of hij thans critiek mag uitoefenen en dus mag spreken over hetgeen zoo juist is ge passeerd. De voorz. zegt, dat besloten is hierover niet te spreken. Op voorstel van den heer Borst worden dan benoemd de heeren Zuijdwijk en Koerts, die met den voorz. en den heer Kerkhoff deze kwestie zullen bekijken en onderzoeken. De heer Kerkhoff constateert, dat het vooruitstrevend is gegaan in Veur, waar voor hij het gemeentebestuur dank brengt. Hij bespreekt den onhoudbaren toestand van de gemeenten Stompwiijk en Veur in zoovele zaken en zegt dat alle krachten zullen moeten worden aangewend om te komen tot zelfstandigheid der gemeente Veur of tot samenvoeging der beide ge meenten, liefst echter het laatste. Hij be spreekt de verlaging der salarissen en heeft alle respect voor de samenstelling der begrooting. De heer Zuijdwijk brengt dank aan B. en W. en in het bijzonder aan den burge meester. Hij merkt op, dat hij wel eens tegen den burgemester is geweest, doch voelt zich gedrongen thans vóór den bur gemeester te spreken voor alles, wat hij voor werkloozen, armlastigen, enz, doet en het ontzettend vele werk, wat' hy verricht; hy zet nader zjjn zienswijze uiteen. Hij hoopt, dat de samenvoeging van Stomp- wijk en Veur spoedig van de baan zal zijn en wij spoedig krijgen een zelfstandige gemeente Veur en dan met den voorzitter als burgemeester. De voorz. antwoordt de verschillende sprekers en brengt dank aan de heeren voor de hulde den wethouders gebracht; zeer zeker kan het werk der wethouders niet voldoende gewaardeerd worden. B. en W. zullen met enkele wenken der leden rekening houden en zullen trachten de wenschen, welke zoo juist naar .voren zijn gekomen, te verwezenlijken, waarbij op de volle medewerking van B. en W. kan ge rekend worden. Weth. de Koning brengt dank aan de leden voor den dank aan den voorz. gebracht. Volgt behandeling rapport der Commis sie ad hoe, waarbij de heer Zuijdwijk als rapporteur optreedt. De heer Zuijdwijk zegt, dat de Commis sie zich in hoofdzaak met het antwoord van B. en W. kan vereenigen; alleen de ta rieven der waterleiding „De Tien Gemeen ten" kunnen zyn goedkeuring niet weg dragen en hij dringt aan op verlaging. Bij de diverse volgnummers wordt door hem de meening en zienswijze der commissie duidelijk naar voren gebracht. De voorz. antwoordt nader den heer Zuyuwijk en zegt, dat de tarieven de volle aandacht hebben van B. en W. en hieraan steeds gewerkt wordt. De heer Kerkhoff wil nadere inlichtin gen over het gymnastieklokaal en zet uit een, waarom hij tegen de subsidie aan Bur gerwacht en B.V.L. is. Hij wil een juiste regeling betreffende de financieele verhou ding tusschen Stomp wijk en Veur en de vergoeding voor medegebruik secretarie Stompwijk met f 200 verlagen en dus bren gen op ƒ400. De voorz. antwoordt den heer Kerkhoff. Een voorstel Kerkhoff inzake verlaging medegebruik secretarie wordt niet on dersteund, terwijl ook zijn voorstel tot schapping subsidie B.V.L. geen ondersteu ning vindt. Verder worden nog enkele vragen duidelijk door den voorzitter be antwoord. De heer Borst stelt voor, den post jaar wedde wethouders te verhoogen met f 200 omdat de belooning veel te laag is. De voorz. zegt, dat hij dit voorstel gaar ne wil ondersteunen, doch dat Ged. Sta ten normen stellen. Ook weth. de Koning merkt op, dat men aan den norm is en wil zich er daarom bij neerleggen. De heer Borst wil een begin maken en blijft zijn voorstel handhaven; welk voor stel dan z.hst. wordt aangenomen met den heer Kerkhoff tegen. Eveneens wordt een voorstel-Borst den post kosten van advertenties, enz. te ver hoogen tot ƒ100 z.h.st. aangenomen. Hij geeft B. en W. in overweging het ge deelte van Rozenrust tot Voorschoten een anderen naam te geven, waarop de voorz. antwoordt, dat dit reeds in portefeuille ligt. Hij vraagt enkele inlichtingen inzake kosten aan Stompwijk voor bodediensten, enz., waarop de voorz. de toelichting geeft. Ook zou hij gaarne vernemen, of het nood zakelijk is nu reeds den post voor het bur gerlijk armbestur van ƒ9000 te brengen op 10.000, waarop weth. de Koning ant woordt, dat als het zoo doorgaat, ook de post van 10.000 zau overschreden wor den, zoodat het wel noodzakelijk is. De heer Uittenhout zou gaarne den post steun werkloozen verhoogd zien om zoo doende voor deze menschen het dokters fonds te kunnen betalen, daar de meesten hiertoe niet meer in staat zijn. Hij zet zijn meening hieromtrent duidelijk uiteen. De voorz. zegt, dat B. en W. hieromtrent momenteel geen voorstellen kunnen doen, doch dat het de volle aandacht heeft van B. en W. Een voorstel Kerkhoff een post op den kapitaaldienst te plaatsen voor plannen bouw nieuw raadhuis om zoodoende een beslissing van Ged. Staten te krijgen in zake samenvoeging Stompwijk en Veur vindt geen ondersteuning. De begrooting 1936 in ontvangsten en uitgaven en den kapitaaldienst worden dan met algemeene stemmen goedgekeurd Nadat nog enkele voorstellen van B. en W. o.m. inzake wijziging verordening hef fing vergunningsrecht, zijn aangenomen, volgt sluiting. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Collecte. Het bestuur van den R. K. Volksbond verzoekt ons mede te deelen, dat Zondag 26 Januari aa. ac Kerk na alle H.H. Missen zal gecollecteerd worden voor de R. K. Werkloozen en ver trouwt, dat alle Parochianen hun offertje zullen bijdragen, indachtig het spreek woord „het ia zaliger te geven, dan te vra gen." VETJB. Loop der bevolking. Op 31 December 1934 bedroeg het aan tal inwoners 3796 en wel 1876 mannen en 1920 vrouwen. In 1935 vermeerderde dit aantal door geboorte met 46 mannen en 47 vrouwen en door vestiging met 112 mannen en 135 vrouwen, in totaal met 34o personen. Door overlijden verminderde het met 10 mannen en 16 vrouwen en door vertrek met 147 mannen en 184 vrouwen, in totaal met 357 personen. Op 31 December 1935 bedroeg de bevolking dus 3779, waarvan 1877 mannen en 1902 vrouwen. Een ver mindering dus van 17 personen. Het aan tal huwelijken in 1935 gesloten bedroeg 21 Echtscheidingen 1. Levenl. aangegeven twee. STOMPWIJK. Loop der bevolking. Op 31 December 1934 bedroeg het aan tal inwoners 5504 en wel 2828 mannen en 2676 vrouwen. In 1935 vermeerderde dit aantal door geboorte met 81 mannen en 61 vrouwen en door vestiging met 233 mannen en 208 vrouwen, in totaal met 563 personen. Door overlijden verminderde het met 23 mannen en 20 vrouwen en door vertrek met 295 mannen en 288 vrouwen, in to taal met 626 personen. Op 31 December 1935 bedroeg de bevolking dus 54t 1, waar van 2804 mannen en 2637 vrouwen. Een vermindering dus van 63 personen. Het aantal huwelijken in 1935 gesloten be droeg 38. Echtscheidingen 2. Levenloos aangegeven twee. Diefstal van margarine. Gisternacht is ingebroken in de garage vah den heer Q. G. Waaijer aan den Westvlietweg 36, alhier. De dieven, die vermoedelijk met een auto waren, hebben meegenomen 125 kg. margarine verpakt in half pondspak jes, 25 kg. margarinee, ,mrk „Lunch", 25 kg. margarine merk „Prima Tafel", 10 kg. verpakt in 2 doozen van 5 kg bak- en braadvet en 1 doos van' 5 kg. Bekervet. De politie onderzoekt de zaak. NIEUWVEEN. Verkooping. Het nieuwgebouwde hee renhuis aan den Nieuwveensche weg, eigendom van den heer H. W. Janmaat te Amsterdam, is bij verkooping in bod ge bracht tot 2400.De volgende week volgt de afslag. Een en ander geschiedde ten overstaan vatn notaris H. B. J. v. d Kreke, Aarlanderveen, in hotel Schreu- der. SASSENHEIM. In goede handen. De jeugdige W., wo nende in de Bijdorpstraat alhier, welke aan den spoorwegoverweg zich bezig hield met den verkoop van bloemen, vond langs den weg een bankbiljet van 100. Blij over deze vondst keerde hij huiswaarts, doch zijn ouders gaven hiervan kennis by de politie. In den loop van den dag had dit bericht zijn weg gevonden naar de recherche en politie te Heemstede, waaruit bleek dat dit biljet een van de vijf aldaar gestolen bank biljetten was. Een nieuw home. Door de tand des tijds, was het oude ooievaarsnest zoodanig vernield, dat het in dezen winter omver is waaid. Thans is door de storm een boom ontworteld in ons park, welke dienstbaar wordt gemaakt voor een nieuwe verblijf plaats voor onze buitenlandsche gasten, welke we ieder jaar weer gaarne verwach ten in ons mooie park. St. Annagesticht. De Moeder Overste van het St. Annagesticht is met ingang van heden overgeplaatst naar Weesp. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. DOODELIJKE VAL. Slachtoffers tijdens vervoer naar het ziekenhuis overleden. Gistermiddag is een ongeval met doode- lijken afloop gebeurd in de Laan van Char- troise nabij het Ondiep te Utrecht. Het was ongeveer half twee. De 36-ja- rige Th. A. B. uit Barwoutswaarder bij Woerden was bezig met het omkappen van een boom. Toen de werkzaamheden zoo ver gevorderd waren, dat een touw om den stam kon gebonden worden om hem ver volgens om te trekken, klom de 36-jarige man met dit doel in den boom. Hij gleed hierbij uit en viel van vrij groote hoogte waarna hij op de straatsteenen bewusteloos bleef liggen. In allerijl werd een auto van den genees kundigen dienst gerequireerd, die spoedig ter plaatse was. Tijdens het vervoer naar de Rijksklinieken is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7