VRIJDAG 24 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdag 1.1. Voorzitter bur gemeester Wolringh van der Hoop. Aan wezig alle leden. De voorz. herdacht het overleden raadslid, den heer dr. Eikelen boom. Voorstel tot verkoop van grond. De heer K. Dubbeldam wenscht te koopen 288 M2. grond aan de Kamperfoelistraat, prijs 6. per M., en J. Houwaard 572 M2. gelegen aan de Tijmstraathoek Kamperfoelistraat Noordzijde, 6.per M2. en verder de ge wone voorwaarden. Wordt goedgekeurd. Dan volgt punt 5, voorstel van B. en W. tot verkoop van het gebouw, waarin het hulppostkantoor te Katwijk a. cL Rijn is gevestigd. De kantoorhouder bij de Poste rijen, de heer H. Bestebroer, heeft aan het gemeentebestuur bericht, dat hij het van de gemeente gehuurde perceel Voorstraat 51 met ingang van 1 Jan. 1936 niet meer voor 375 per jaar wil blijven bewonen, doch wel voor 250, eensdeels met het oog op de verlaging van zijn tractement, doch bovenal in verband met de aanwezigheid van een slagersbedrijf naast zijn woning. Dit bezwaar is vooral gelegen in het feit, dat de toegang naar de slachtplaats, krach tens recht van overpad, plaats heeft over het kleine erf van adressant en ook het slachtvee langs dezen weg wordt vervoerd. De eigenaar van het overpad is onder geen voorwaarde bereid afstand te doen van dit overpad doch gaf te kennen dat hij het per ceel Voorstraat 51 wel van de gemeente wil koopen voor ƒ3000 vrü geld. B. en W. zijn van oordeel dat de prijs redelijk is en stellen voor het perceel Voorstraat 51 te verkoopen. De heer P. Guyt uit zijn verwondering over dit voorstel. In 1929 heeft de gemeen te 2200 aan dit pand laten verdienen door verbouw en restauratie, 't Is bovendiep ge- wenscht dat daar het postkantoor blijft. Dr. Hueting sluit zich bij de woorden van den heer Guyt aan. De heer Grimbergen pleit voor behoud der gemeenteklok die aan het gebouw be vestigd is. Na lange bespreking wordt het voorstel met 116 stemmen verworpen. Tegen het voorstel van B. en W. waren: de heeren Dubbeldam, v. 't Wout, v. Ton- gern, v. d. Perk, Kulk, v. Rijs, v. d. Marei v. Elk, Guyt, Schoneveld en Hueting. B. en W. krijgen machtiging het gebouw voor ƒ250 te verhuren aan den tegenwoor- digen huurder. Crediet aan kleine zelfstandigen Voorstel tot het verleenen van een cre dit aan kleine zelfstandigen. B. en W. zeggen te meenen dat vele kleine tuinders- bedrijven in zoodanige toestand verkeeren, dat het alleszins aanbeveling verdient om een aantal kleine zelfstandigen, evenals in 1935 voor het aankoopen van mest, zaden, enz. een voorschot uit de gemeentekas te verstrekken met als grondslag hiervoor 10 pet, van het in 1935 geveilde bedrag. De totale aflossing zal voor 1 Jan. 1937 moe ten plaats hebben. Indien het geheele be drag reeds voor 1 Nov. 1936 zal zijn terug betaald zal het voorschot renteloos zijn; bij latere terugbetaling zal echter over den geheelen looptijd van het voorschot een rente ad 5 pet. moeten worden vergoed. De tuinders zullen zich moeten verbinden er genoegen mee te nemen, dat vanwege het veilingbestuur ten behoeve van de ge meente 15 pet. van het door hen geveilde bruto-bedrag wordt ingehouden ter aflos sing van het voorschot. In 1935 werden credieten verstreat tot 1976.07. Hiervan moest op 15 Jan. 1.1. nog ƒ17.35 worden terugbetaald. Gezien dit gunstige resultaat meenen B. en W. dat aan het verleenen der credieten voor 1936 weinig risico ver bonden zal zijn. Volgens berekening zal voor 1936 ongeveer ƒ3500 noodig zijn. De heeren v. 't Wout spreken voor rente loos voorschot tot 1 Jan., doch na de me- dedeeling van den heer v. d. Perk, dat de betrokkenen met de regeling zeer tevre den zijn, wordt het voorstel ongewijzigd met alg. stemmen aangenomen. Punt 8. Voorstel tot het toékennen van een subsidie aan de christelijke jeugdor ganisatie. Het bestuur dezer organisatie deelde mede dat, behalve voor hare leden, het jeugdhuis den vorigen winter was opengesteld als ontspanningsgelegenheid voor jeugdige werkloozen, zonder onder scheid van godsdienstige gezindte. Ook dezen winter zou het bestuur de ocitspan- nings- en leeszaal willen openstellen eiken werkdag van nam. 2 tot 6 uur, doch met het oog op den fiancieelen achterstand-, als gevolg van de hooge exploitatiekosten, verzoekt het bestuur, daarvoor uit de ge meentekas een subsidie te verleenen. B. en W. stellen voor een subsidie te verleenen van ƒ100. Het voorstel wordt na eenige discussie z.h.st. aangenomen. Prae-advies op het adres van V.V.V. in zake bebossching der duinen, enz. In vo rige vergadering was een adres van V.V.V. ingekomen, verzoekende over te gaan tot het aanleggen van bosschen, wandel- en rijwielpaden en het aanbrengen van rich- tigborden in de duinen. Behalve B. en W. heeft ook de commissie voor werkverschaf fing de uitvoering van een en ander als een geschikt object voor werkverschaf fing bekeken. Echter moet niet vergeten worden, zeggen B. en W., dat alvorens tot de verwezenlijking van dergelijke plan- ien kan worden overgegaan, de financieele zijde daarvan een der voornaamste punten van overweging uitmaakt, welke overwe gingen tot heden noch de commissie voor de werkverschaffing, noch het college van B. en W. tot een desbetreffend voorstel konden doen besluiten. Praeadvies op het advies van de „N.V. Landbezit Duinoord" inzake het uitbrei dingsplan. B. en W. wenschen op te mer ken, dat wel geen ander partij zulk een groot belang bij een spoedige goedkeuring door Ged. Staten van het op 5 Juli 1935 aan dat College gezonden uitbreidingsplan heeft dan de gemeente. Dit moge o.m. blij- VAN KATWIJK ken uit den door den Raad in zijn laatst gehouden vergadering uitgesproken wen^ch om bij Ged. Staten aan te dringen op het nemen van een spoedige beslissing betref fende bedoeld uitbreidingsplan, aan welk verdoek inmiddels door B. en W. is gevolg gegeven. Het wil B. en W. daarom voor komen, dat dit adres gevoegelijk voor ken nisgeving kan worden aangenomen. Be sloten. Voorstel tot het verleenen van bebou wing van grond aan de Meidoornstraat, welke grond op 25 Juni 1934 is verkocht aan de N.V. Bouw- en Exploitatie-Maat schappij „Eigen Woning" te Oegstgeest en welke grond binnen een jaar na den koop bebouwd had moeten zijn. De koopster is door ondervonden moeilijkheden niet in de gelegenheid geweest met de bebouwing een aanvang te maken en heeft dus aan de verplichting niet kunen voldoen. B. en W. achten tei ïen aanwezig den Raad te ad- viseeren tot inwilliging van het verzoek te besluiten en te bepalen dat de bouw deze woningen uiterlijk op 30 April 1936 moet zijn voltooid. Na eenige discussie wordt ook dit voorstel aangenomen. Punt 13, voorstel tot het verleenen van dispensatie van art. 22 der bouwverorde ning. Het betreft het bouwen van een hou ten gebouwtje door J. Haasnoot op het perceel Zeeweg 50. Volgens rapport van den Directeur van Gemeentewerken be staan geen bezwaren tot het geven van deze dispensatie. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. Aangenomen, nadt de heer Guyt zich er tegen heeft ver klaart omreden het een houten auto-ga rage wordt. De N.V. C. den Duik vraagt vergunning voor het oprichten van een houten ge bouw naast de taanderij aan de, Mr. Fock- straat. Ook hiervoor bestaan volgens den Directeur van Gemeentewerken geen be zwaren mitsdien B. en W. voorstellen de gevraagde dispensatie te verleenen. Wordt eveuzoo goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van het politic- ambtenarenreglement R. Naar aanleiding van de op 9 Dec. 1.1. vastgestelde verorde ning regelende de rangen van de ambte naren der gemeentepolitie, deelde de Mi nister van Binnenlandsche Zaken mede, dat hij in deze verordening alsnog wenscht te zien opgenomen een bepaling waaruit blijkt, dat de voor den Inspecteur van Po litie gestelde salarisnormen van ƒ2900 tot 3500, uitsluitend voor den tegenwoordi- gen functionaris gelden. B. en W. advisee- ren aan het Verzoek te voldoen. Aldus wordt dan besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Guyt een betere regeling van ondersteuning voor de vischventers die volgens de regelingen als armlastigen staan aangemerkt. De heer v. d. Marei vraagt f het juist is dat de gemeente 30000 M3. zand heeft verkocht. Niet juist, zegt de voorzitter. Een kleinere hoeveelheid is gratis gege ven onder voorwaarde, dat Katwijksche arbeiders er aan moeten werken. De heer Meerburg vraagt de volgende rebus op te lossen: hij ontving van den ontvanger zijn presentiegeld in een zakje thuis gezonden. Op dit zakje staat dat na opening geen reclame meer mogelijk is! (Hilariteit in de raadszaal). De heer Grimbergen betreurt de wijze van landverhuring door het gemeentebe stuur op een wijze, zooals gisteren :s ge beurd, waardoor bij de verhuring zelfs ordeverstoring plaats had, n.l. combinatie van verschillende perceelen. De voorz. zegt dat helaas verzuimd is de commissie van deskundigen te voren te hooien, 't Is gebleken, dat door dit sys teem geen dienst is bewezen aan de ge meente. Herhaling zal daarom niet meer plaats hebben. Ook de heeren v. Tonge ren en v. d. Zwan spreken hun afkeuring uit. De laatste zegt niet meer in genoem de commissie zitting te willen hebben. De heer Guyt klaagt nog over bevoorrechting door opzichters van gemeentewerken van bepaalde personen. Weth. Dubbeldam be antwoorde den heer Guyt Hierna vergadering in comité-generaal. 1 KERKNIEUWS BEGRAFENIS PASTOOR G. LITJENS. In den grauw-neveligen winter-morgen, terwijl de sneeuw bij buien over het wijde land dwarrelde en slechts bij tusschenpoo- zen een matte zon door het loodgrijze wol kendek brak, werd pastoor G. Litjens van Geisteren, die Zondagavond zoo wreed ver moord werd, gisteren naar z(jn laatste rustplaats geleid. De belangstelling bij deze begrafenis was overweldigend. De droeve stoet stelde zich voor de pas torie op en ging van hier den slechts kor ten weg naar het kerkgebouw. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij behalve Z.H.Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, vergezeld van zijn secretaris, drs. J. L. Moonen op een hon derdtal geestelijken, verscheidene wereld lijke autoriteiten, alsmede de studenten van het Bisschopelij k College te Weert, waar de overledene gedurende 20 jaar lee- raar was. De kleine dorpskerk was spoedig alleen door het groote aantal priesters en autori teiten, dat de H. Mis bijwoonde, zoozeer gevuld, dat het meerendeel der belangstel lenden buiten het kerkgebouw moest blij ven. De verzegelde kist met het stoffelijk overschot, waarop kelk, pateen en stola waren geplaatst, werd vlak voor het al taar neergezet. Op een bidstoel terzijde van het altaar had mgr. dr. G. Lemmens plaats genomen. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zeereer. heer W. Ber den uit Venray met assistentie van de zeereerw. heeren J. Janssen, professor aan het Groot-Seminarie te Roermond als dia ken en H. Knops, leeraar aan het Bisschop pelijk College te Weert als subdiaken, ter wijl de zeereerw. heer J. Janssen, pastoor van Horst-America als presbyter-assistente fungeerde. Aan een zij-altaar droeg de weleerw. heer G. Cremers, kapelaan uit Ottersum, familielid van den overledene, een stille H. Mis op. Na de plechtige Requiem-mis richtte de celebrant, deken Berden, eich tot de geloo- vigen met de mededeeling, dat er geen lijkrede zou gehouden worden, hij vroeg gebed voor de zielerust van den overledene. Vervolgens verrichtte Z.H.Exc. Mgr. G. Lemmens de absoute. Nadat Mgr. het „In Paradisum" had aan geheven, trok de lijkstoet naar het kerk hof, waar het stoffelijk overschot van pas toor Litjens aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Hier zegende Mgr. nogmaals de kist en het graf en nadat èen kort ge bed was gestort voor de zielerust van den overledene, was de droeve plechtigheid ten einde. „Msbd." INGEZONDEN STUKKEN Draaibruggen of vaste bruggen te Langeraar. Ter Aar, 21 Januari. Sedert enkelen tijd is het strijd om strijd om de wegsloot te Langeraar door vaste bruggen te vervangen en zoo noodig dam men op te werpen, waardoor zoo van lie verlede een begin van demping wordt ge maakt. Het zou er Langeeraar werkelijk niet op verfraaien als al die schilderachtige drnaiplanken en bruggetjes moesten ver dwijnen aan den oostkant. En voor de breedte van den weg, voor het vervoer per as, is heelemaal de demping niet noodig. Vooreerst is de weg, nadat deze is opge knapt, breed genoeg, en is er overigens aan de westzijde voor verbreeding ook nog ruimte te over. Het eigenaardige van deze zaak is dat een jaar of drie geleden, toen de ingelanden be sloten een vaste brug te leggen in den weg te Langeraar, al dadelijk een actie begon, deze te doen verplichten, deze brug te ver anderen in een ophaalbrug, met behoud en verbetering van de Sluis. Want dit was vol gens de heeren zoo noodig, om varende de Leidsche Vaart te kunnen bereiken. En de zelfde personen doen thans al hun best, tot demping van de wegsloot over te gaan, of de draaibruggen door lage vaste brug gen te vervangen. Het kantongerecht deed laatst uitspraak dat de bruggen en planken draaiende moesten blijven. Wat tot gevolg had dat zoowaar by M. de brug op kosten van de Gemeente werd gesloopt. Nu hoort men zeggen dat het Polderbe stuur geen bezwaar schijnt te hebben om zoo geleidelijk deze sloot zoo hier en daar te versperren, 't Is bijna ongelooflijk. Ik zou zeggen de ingelanden en vooral zij die behoefte aan de wegsloot hebben, konden daarin zeker toch wel worden gehoord. Het verkeer op den weg heeft er toch geen schade van, omdat een tuinder juist varen moet, en vooral met ruw weer, wijl anders het land over de poel al moeilijk te bereiken is. Er zijn er zoo velen, welke, na demping der sloot, des avonds hun woning, varende al moeilijk kunnen bereiken. Dit laatste zal ook zeker aan de aandacht van Rijnland niet ontgaan; dat zij, die voor het grootst gedeelte de Polderlasten moeten opbrengen, ook het grootste belang hebben deze sloot vaarbaar te houden. Een opmerker. 't Lang verwachtte versche cadetje komt niet. Geachte redactie, bij voorbaat mijn har- telijken dank voor de plaatsing in uw veel gelezen blad. Zooals wij in de courant van Donderdag hebben gelezen zullen de bakkerspatroons een bijeenkomst houden over een cadetje. Fijn hè. Ik heb mij er al werkelijk over ver wonderd, dat er nog zooveel animo bij on ze patroons voor was. Nu, geachte lezers, mag ik u ook eens mijn bescheiden meening geven. De meeste bedrijven beginnen 4 a 5 uur te draaien, ten minste dan beginnen de knechts. De enkele personen, die uitgelegd hebben, dat het gemakkelijk kan, waren na tuurlijk werkgevers van groote bedrijven, die 's ochtends om 9 uur in de werkplaats komen stappen, al maar foeterend, dat het zoo slecht gaat en dat er bijna niets ver diend wordt. Nu van dit slag menschen zijn er werkelijk maar al te veel, die misbruik maken van den toestand. En daar helpen de menschen zelf grootendeels aan mee. Die personen willen in ons nu nog tamelijk rus tig leven met 'n zacht lijntje een omme keer brengen? Niets daar van! Nu nog eens iets, als die heeren, die zich zoo uitsloven eens goed nadachten, wat 'n reclame ze voor hun bedrijf maakten, zou den ze zich wel an verdere moeite be sparen. Ze zeggen zelf, dat de menschen 's ochtends het versch brood smakelijker vinden, dus dat is een teeken, dat hun brood niet erg uit schijnt te biinken om dien tijd. En wat die ijskasten, dus be vroren broodjes aangaat, deze moeten ze toch zeker wel 's middags of 's avonds klaar maken. Nu, dat kan toch niet alles op een gewonen werkdag. En dit alles voor een paar hotelheeren, die aan smakeloosheid lijden, 't Is belachelijk (maar ernstig waar). Nu willen de bakkers zich daar nog be zorgd over maken. Hei heeren pa troons, u verdient er niets meer door. Dit geldt alleen 'h zeker soort, die verwach ten, dat de gasten in een hotel inplaats van 1 nu 2 broodjes eten. Of daf zal gaan? Nu gaat uw eigen maar na. A b o n n Het R. K. Ziekenhuisftmds te Roelofarendsveen. Roelofarendsveen, 23 Jan. Geachte redactie. Ofschoon van gevoelen, dat het niet de juiste weg is de courant te gebruiken, om tot oplossing van verschil van meening te komen, ja het veelal aanleiding geeft dat verschillen nog worden verscherpt, voel ik mij toch thans verplicht antwoord te ge ven op het ingezonden stuk van den heer Hölscher, voorzitter van het R. K. Zieken huisfonds alhier. In dit stuk wordt namelijk een verkeer de voorstelling gegeven van het verhandel de in bedoelde vergadering. De heer H. schrijft n.l. dat ondergetee- kende kwam met een voorstel lid te wor den en bloc van de R. K. Nat. Fed. het Wit-Gele Kruis. Dit nu is een vergissing. Toen verschillende sprekers het door mij geopperde idee ook reeds als een voorstel de Koning betitelden, heb ik reeds op de zelfde vergissing, welke thans weer de heer H. maakt, gewezen. In eerste instantie heb ik het bestuur in overweging gegeven te onderzoeken of aansluiting bij het fonds van genoemde fe deratie mogelijk was, en aan de hand van de tarieven betoogd, dat m.i. een belang rijk voordeel hiermede voor onze plaats kon worden verkregen. Ik had trouwens niet het minste recht zulk een voorstel te doen, omdat om daar toe te geraken uitgebreide besprekingen met de directie van dit instituut noodzake lijk zouden zijn. Alleen kon ik aan de hand van mij ver strekte gegevens verklaren, dat verschil lende plaatselijke vereenigingen in andere deelen van het land hiertoe reeds zijn overgegaan, en dat de directie hiertoe in beginsel bereid was. Na de besprekingen, waaruit duidelijk bleek dat vele aanwezigen met mijn idee instemden, heb ik het volgende voorstel gedaan. Stel de beslissing over het bestuursvoor stel 8 dagen uit, en benoem een commissie uit bestuur en leden om met de directie dezer organisatie in overleg te treden of aansluiting op aanneembare voorwaarden mogelijk is. Dit voorstel is niet in stemming geko men, omdat het bestuur er aan vasthield haar voorstel tot contributieverhooging eerst in stemming te brengen. Een onderzoek werd blijkbaar niet noo dig geacht ofschoon als een aansluiting tot stand had kunnen komen, dit een bespa ring voor onze plaats had kunnen geven van tusschen de 1000 en 1500 gulden per jaar. inderdaad in deze tijd geen kleinig heid. De heer H. brengt verder in zijn schrij ven eenige bezwaren naar voren in ver band met reglementaire bepalingen van het fonds der federatie, en is van meening. dat ik verplicht was geweest hierop te wijzen. Deze reglementaire bezwaren waren mij natuurlijk bekend, maar mijn voorstel was ook juist om deze door onderhande ling aanvaardbaar te maken. Inleggeld kon als vanzelfsprekend ver vallen, daar dit ten goede komt aan een plaatselijke agent, in den vorm van aan brengpremie. De bepaling, dat men drie maanden lid moet zijn, om voor uitkeering in aanmer king te komen, was natuurlijk bij aanslui ting en bloc niet te handhaven. Ik mag echter veronderstellen, dat de heer H. met zijn jarenlange ervaring op verzekerings- gebied wel weet, dat een aansluiting van een bestaande verzekering met meer dan 400 gezinnen iets anders is dan het aan nemen van een enkeling, welke zich als nieuw lid laat inschrijven. Wat de bepaling in art. 25 van het regle ment betreft, kan ik moeilijk als een be zwaar beschouwen. Het blijft natuurlijk een onderlinge verzekering, waaraan eenig risico verbonden is. Een instelling echter, als het fonds dezer federatie met reeds enkele jaren practijk, met eenig reserve kapitaal achter zich, daarbij met tarieven aan de practijk van het leven over het ge heele land getoetst, komt niet zoo gemak kelijk in het gedrang, welke een extra heffing noodig zou maken. Ik geef toe, dat er aan een plaatselijke regeling van deze materie voordeelen ver bonden zijn, vooral als de bepalingen, zoo als wij van ons bestuur gewoon waren, soepel worden toegepast. Als men dit instituut als een weldadig heidsinstelling beschouwd (velen denken er nog zoo over) dan moet men dit plaat selijk houden, maar dan zal ook moeilijk kunnen worden vastgehouden aan de be paling door de vergadering bekrachtigd dat bij vier weken achterstand royement volgt. Beschouwd; men het echter als ver zekering, waarbij de leden niet alleen plichten doch ook rechten kunnen laten gelden, dan moet ook gezorgd worden, dat de zaak safe is, en dat onder alle omstan digheden uitkeering kan plaats hebben. Ik heb dit idee niet naar voren gebracht om af te breken, doch om deze zaak op solide grondslag gevestigd te krijgen. Nu dit niet is gelukt vrees ik, dat velen, afgeschrikt door de buitensporig hooge contributie, hun heil zullen zoeken bij an dere instellingen, al is het dan niet bij het fonds der federatie van het Wit-Gele Kruis. Er zijn reeds kapers op de kust van ver schillende zijde. Met beleefde dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. J. DE KONING. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Woubrugge naar Lexmond? Hoeveel km.? Antwoord: Woubrugge, Alphen aan den Rijn, Zwammerdam, Bodegraven, Nieuwrbrug, Barwoutswaarder, Papekop. Oudewater, Ameide, Lexmond. Afstand 53 km. Vraag inzake R.-K. gemengde tooneel- vereenigingen. Antwoord: Het is niet direct in strijd met Katholieke princiepen om een gemeng de tooneelvereeniging op te richten. Wel kunnen zich omstandigheden voordoen, die het raadzaam maken voor de kerkelijke overheid om aan de oprichting van zulke vereenigingen niet mede te werken. Aldus kan aan zulk een vereeniging 'n geestelijk adviseur ontho"uden worden, waardoor een dergelijke tooneelvereeniging het recht mist zich R.-K. te noemen. Vraag inzake uitzetting van een lwti- gen buurtbewoner. Antwoord: De huisbaas kan zoo iemand de huur opzeggen en wanneer hij desondanks toch blijft zitten, kan de huis baas hem er door een deurwaarder uit laten zetten. Een dergelijke uitzetting ge schiedt evenwel niet gratis. Vraag: Welk passagiersschip is momen teel het grootst en hoe zijn de afmetingen? Antwoord: Het grootste passagiers schip is momenteel het Fransche schip „Normandië". Dit heeft een lengte van 313 M. en een breedte van 40 M., een snelheid van 28 knoopen en een waterverplaatsing van 70.000 ton. Het in aanbouw zijnde Ned. stoomschip „Prinsendam" heeft een lengte van 229 M. bij een breedte van 26.82 M., een snelheid van 21 knoopen en een waterverplaatsing van 33.250 ton. Vraag. 1. Hoe laat is er Zondags een H. Mis in de kerk, welke het dichtst ge legen is bij het station Nijmegen? 2. Welke is de kortste weg per auto van Leiden via Nijmegen naar Gennep? Antwoord: 1. De dichtst bij het sta tion te Nijmegen gelegen kerk is die van het rectoraat St. Jozef aan het Keizer Ka- relplein. H.H. Missen Zondags te 6.30. 7.30, 9.en 10.30 uur. 2. Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegra ven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Eist, Lent, Nijmegen, Mook, Gennep. Afstand 150 K.M. Vraag; Welke is de kortste weg per fiets van Nieuwveen naar Nijmegen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Nieuwveen, Aarlander- veen, Zwammerdam, Woerden.. Verder zelfde route als hierboven. Afstand 130 kilometer. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Breda. Heeft men nog meer noodig dan een belastingplaatje in Bra bant? Antwoord: Leiden, Leidschendam, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Zwijn- drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Terheyden, Breda. Afstand 88 K.M. Voor deze route heeft u geen wegkaart voor Brabant noodig. Vraag: Heeft de verloting der K.J.C. reeds plaats gehad? A n t w o or d: In de Leidsche Courant van Dinsdag 14 Januari is de uitslag der K.J.C. (par. O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph) gepubliceerd. Vraag inzake het verkrijgen van een bewijs van onvermogen. Antwoord: De burgemeester is de eenige, die u een bewijs van onvermogen kan geven. Vraag inake het faillissement van de Holl. Grondcrediet Bank. Antwoord: Nader vernemen wij, dat het adres van den curator in dit faillisse- men is: Koninginnegracht 15, Den Haag. V r a a g: C. F. te B. inzake inkomsten belasting. Antwoord: Zonder nadere gegevens is uw vraag niet te beantwoorden. Geef ons de cijfers van uw aanslagbiljet. Vraag: Hoe kan men een konijnenhuid zelf prepareeren? Antwoord: Deze vraag hebben we uitvoerig in ons nummer van 2 Januari behandeld. We kunnen niet in herhaling treden. Vraag: Tot wien moet ik mij wenden voor de militaire politie. Antwoord: Tot den Inspecteur der Kon. Marechaussee te Den Haag. Vraag B. te O. inzake vrijstelling we gens kostwinnerschap. Antwoord: Daarvoor moet u zich mel den bij den burgemeester van uw gemeente (dus op de secretarie) drie maanden voor den datum van uw inlijving. Over deze vrij stelling handelen artt. 12 en 14 der Dienst plichtwet en art. 25 van het Dienstplicht besluit. Vraag inzake aanmelding bij het Roo- de Kruis. Antwoord: Wend u tot dr. H. P. H. Würtz, Rapenburg 87. Vraag inzake het faillissement van de R.-K. Land- en Tuinbouwbank. Antwoord: U kunt dat aanvragen bij de griffie van de rechtbank te Den Haag. Vraag: inzake personeele belasting van meubels in bruikleen. Antwoord: Ook daarvan moet per soneele belasting betaald worden, omdat het belastbare voorwerpen zijn, bij den belastingplichtige in gebruik. Vraag: inzake onderwijzerspensioen. Antwoord: Pensioen wordt genoten zoodra men den pensioen gerechtigden leeftijd bereikt heeft of wegens invaliditeit De grootte hangt af van het aantal dienst jaren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11