J.H.F.LAHIU BalansOpruiming Goud, Zilver, Horloges WOENSDAG 22 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6573. N.V. Handelscompag nie Marezate, Sassenheim, Hoofdstraat 15. Verkoop voor Nederland van koffie, thee, kruidenierswaren enz. Uittr. dir.: J. J. Gun- nink, Kampen. Kapitein W. P. Schotman, van het 5e re giment infanterie en eervol ontheven van zijn detaoheering bij het landstormverband Leiden te Haarlem wegens opheffing van dat verband, is overgeplaatst bij het 19e re giment infanterie te Arnhem. Voor het getuigschrift spreekonderwijs van de Vereeniging van Spraakleeraren zijn te Amsterdam geslaag de dames G. van Dorth, C. de Herfogh, A. van Haaij, C. Romijn en M. Vogelaar en de heer C. v. d. Molen, alhier. MUZIEK. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Waleson Kwartet. Een voortreffelijk ensemble met een in teressant programma. Zoo groeide 't uit tot een hoogstaande kamermuziekavond, door het Waleson kwartet voor de Maatschappij voor Toonkunst in den Schouwburg gege ven. Het kwartet bestaat uit de heeren: Waleson, le viool, de Klijn, 2e viool, Smit, alt en Hesse, cello. Wat vooral opvalt in dit ensemble is de beschaafde en degelijke sfeer, waarin gemusiceerd wordt. Tech nisch is, als 't ware alles af en het samen spel is opvallend evenwichtig zoodat men waarlijk niet zou weten, wat er op dit en semble in technischen zin zou. aan te mer ken zijn. In een vlot vurig tempo werd er gemusiceerd, het meest zich inwerkend en vasthoudend aan de groote lijn van het werk met als uitgangspunt de kardinale reflexies van den eersten violist, die waar lijk bleek te wezen het centrum, van waar uit elke visie haar bijzondere inslag ont vangt. Wederom verrijkt hij zich en vult aan met wat de anderen geven. Ons in ziens ging het dezen avond in stijgende lijn. Begonnen werd met „Strijkkwartet op. 76 no. 4 in Bes gr. t." van Haydn. Als van zelfsprekend was de vertolking hier van te roemen vooral het Adagio was rijk aan subtiele belichtingen, die plotseling opklommen en weer verdwenen en toch waren wij niet geheel bevredigd. Hoe knap en virtuoos ook, de voordracht belicht door velerlei accenten waar was toch de zonnige, blijmoedige, het geestige en op lichtende, de typische Haydn-karakteris- tiek? Er lag charme in tempo, rhythme en samenspel maar de overstralende frisch- heid werden wij niet gewaar. Ook wil het ons voorkomen dat de toon, welke dit kwartet ontwikkelt, het gansche musicee- ren zich meer eigent aan de romaansche muziek. Vandaar dan ook dat hun enthou siasme hier zoo voortreffelijk harmonieer de. Zoo volgde het in 1931 uitgekomen kwartet van onzen tijdgenoot Martinu (in 1890 geboren). Een werk met allerlei nieu we klankmogelijkheden. Men moet er even aan wennen en men went er ook aan. Op dit punt heeft men zich in de laatste jaren al aan heel veel gewend. Martinu's muziek is van een eigenaardige grillige artistici teit. Het moderne klankbeeld van-alles- door-elkaar heeft iets eentonigs al geeft het voortdurend variatie en rhythmisch interessante oogenblikken. Af en toe on derbreekt een thematisch plastiek de poly- tonaliteit en is een zekere bevalligheid en kleur in geluid zeer wèl te onderkennen, 't Moet een partituur zijn, -(voor vier zoo ervaren musici), die zich aangenaam laat spelen. De interpretatie wekte onze be wondering op, was artistiek, transparant en de spanning werd terdege gaande ge houden. Na de pauze Debussy's strijkkwartet, dat zonder inzinkingen doorloopend hoog en delicaat gestemd is, prachtig van colo- riet en zeer boeiend. De evocatieve zang is verrukkelijk, zuiver de muzikaliteit, voornaam thematiek en bewerking. Vol afwisseling en prachtig geinstrumenteerd een en al klankschoon van begin tot einde. De uitvoering was het volmaakte nabij. Wij bewonderen het prachtig afgedwongen spel der verschillende instrumenten, elkan der in fraaiheid van toon en voordracht niets toegevende. De concertbezoekers hebben hun inge nomenheid duidelijk aan den dag gelegd en gaven hieraan telkens weer uiting door geestdriftige toejuichingen, die aan 't slot ruimschoots aangroeiden, zoodat de exe cutanten herhaaldelijk teruggeroepen wer den. J. K. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). VOLKSBOND-NIEUWS. Aan de besturen van de Vakbond-afdee- lingen en de besturen van de onderafdee- lingen R.K. Volksbond, zij medegedeeld, dat de a.s. Bestuursraad-vergadering niet zal plaats hebben op Woensdag 22 Jan., maar op Donderdag 23 Jan. a.s. Besturen neemt van deze verandering goede nota. Als voornaamste agendapunt voor a.s. Donderdagavond staat op de agenda, op nieuw behandeling ontwerp begrooting R.K. Volksbond, afd. Leiden. Op deze vergadering is tevens gelegen heid Verslagboeken té bestellen van de ge houden Studiedagen te Voorhout. Besturen, het boek „Klokken en Sirenen" kan ook nog besteld worden. Filmvertooning in „Zomerzorg". De directie van „Zomerzorg", die niets onbeproefd la^t om haar cliëntèle te trek ken en het haar aangenaam te maken, heeft gisteravond in het café-restaurant een proef doen nemen met een smalfilm- vertooning. Afgewisseld door de muziek yan de Russische Band, welke deze maand in „Zomerzorg" concerteert, werden en kele aardige korte filmpjes vertoond, ver schillende teekenfilms, jachten op tügers en wilde katten, een journaal enz. Het waren talkies en soundfilms, die de volle belangstelling van het publiek hadden. Als het orchest weer wat aardige muziek ten gehoore had gebracht, ging het licht gedeeltelijk uit en kan men de films zien, volkomen scherp met muzikale illustratie of begeleid door het gesproken woord, dat uit den loudspeaker klonk. De films, welke van niet brandbaar ma teriaal vervaardigd zijn, zoodat vrije ver tooning mocht plaats hebben, werden met aandacht en spanning gevolgd. Met kleine tusschenpoozen duurde de vertooning van half negen tot half elf. Afgewacht zal echter moeten worden, hoe het publiek op den duur deze nieuwig heid zal ontvangen. Voorloopig zal de proef nog dezen avond worden herhaald. Wie dus met deze filmvertooning in een café-restaurant eens wil kennismaken, kan dat nog vanavond in „Zomerzorg" gaan doen. BINNENLAND. INVAL BIJ „ZWART FRONT". Het hoofdkwartier verzegeld. Hedenmorgen heeft de burgemeester van Oisterwijk, gezamelijk met de dis tricts-commandant van de maréchaussée een inval gedaan in het noofdkwartier van Zwart-Front, de drukkerij en Uitgevers- Maatschappij „Oisterwijk", en het woon huis van den directeur dier maatschappij tevens leider van Zwart-Front den heer A. van de Boogaard. Het hoofdkwartier en de woning- van den directeur werden ver zegeld. In de drukkerij werden een gedeelte van de persen en eenige zettafels, waarop zich zetsel' van opruiende geschriften bevond, in beslag genomen op een wagen geladen en naar het Raadhuis vervoerd. In de woning van het hoofdkwartier werden geen bijzondere stukicen gevonden. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Hendrika Josina d. van H. Bakker en G. Miedema. Ientje z. van G. Timmerman en E. Verzaal. Froukje Ma ria d. van F. de Groot en J. van Tol. Jacobus z. van J. Verbaas en D. S. Se- pers. Cornelia Johanna, d. van G. Rutte en C. B. van den Bos. Martha d. van B. Biesheuvel en A. Maarse. Luitjen Jan z. van G. B. Limpt en P. Ouderkerk. Clasina Theresia d. van L. W. Meirmans en M. C. van Staveren. Ondertrouwd: Dirk P. Hofman 23 j. en Anna G. Franck 27 j. Maarten de Man 28 j. en Gerritje van der Bijl 37 j. Jacob Haspels 26 jaar en Neeltje J. Hart man 22 j. Gehuwd: Jacob J. Balk 18 j. en Ca- tharina J. Smit 17 j. Sierk van Gorkum 25 j. en Janna Bouthoorn 31 j. Overleden: Thomas van der Maas 90 j. wed. van Chr. Kieviet. Klaas van Wirdum 60 j. geh. met E. Doeve. Pieter Schooneveld 78 j. geh. met A. van Wester - brugge. Gerarda Kreike 77 j. wed. van A. de Heij. Johannes Leijdekker 49 j. geh. met J. van Bakel. Adrianus Fran- ciscus 6 w. zoon van A. Jonker en A. Touw Hermanus Johannes Postma 67 j. wed. van Th. C. Walraven. Vertrokken: Frederik H. Weisz, naar Amsterdam. Machiel van der Waaij naar Bodegraven Clement Andries v. d. Poest naar Zeist. Wilhelmus J. H. Stoe- lers naar Amsterdam Wijgertje M. H. Stoelers* naar Heemstede Andreas J. L. Mulder, naar Amsterdam Tymon Claij naar Heemstede Jan Maten naar Hoorn Adriana P. van Arkel naar Aalsmeer Bernard Weenink naar 't Bildt Leendert C. A. Stabij naar AmsterdamHubertus Pronk naar Amsterdam Cornells J. Bogers naar Amsterdam Julia E. Mangnus naar Amsterdam Cornells van der Kmap naar Amsterdam Mannus Wanders naar Am sterdam Sextus Minnema naar Nieuwer- Amstel Wilhelmina van der Burg naar Haarlem Cornelis van Twuijver naar Renkum Gerarda Rusman naar Hille- gom Hendricus C. Hij zeiendoorn naar Amsterdam Gerrit J. ten Dolle naar Nij megen Helena van Hal, echtg. van P. v. Roosmalen naai Hillegom Geraraus A. Dongeimans naar Heernugowaard Gouke Baarslag naar Groningen Gerrit Korsman naar Andijk, Hoorn. Gerrit Witte naar Amersfoort Jan Admiraal naar Amster dam Gijsbertus van Tol naar Amersfoort -—Jan Koeijers naar Roosendaal Artje H. H. Keuken naar Haarlemmerliede Ma- finus Rijenhout naai 's-Gravenhage The resia M. Schrama naar Bloemendaal Joh. F. Ph. Schmidt naar Heemstede Justus G. Pcederbach naar Amsterdam Wierd Vogelzang naar Haarlem Hendrikje Dekker naar Zaandam Johannes A. ten Broek naar Amsteidam Nicolaas Albregt naar Amsterdam Anna Verschoor naar Haarlem Jan P. van Haaften naar Haar lem Hendrik J Pasman naar Amsterdam Alphonsus van der Hoofd naar Uithoorn Klaas Hofer naar Amsterdam Cor nelis J. Nuis naar Amsterdam Daniël van Stigt Thans, naar Haarlem Sape van der Heide naai Aalsmeer. Gevestigd: Jacobus M. J. van Drue- nen, Burg. Amersfoordtlaan 39 Maria P. van den Berg, Kruisweg 1875 Johannes Breur, Leimuiderdijk 65 Jantje Haak- meester, Lijnderdyk 211 Trijntje Half, naar Venneperstraat 53 Neeltje C. van Heijningen, naar Sloterweg 728 Agatha J. Lammerts, naai Hoofdweg 1061 Mar- garetha C. van Veen, Sloterweg 210 Hendrik Verbeek, Aalsmeerderdijk 382 - Jacoba van Winkelen, Lisserdijk 350 Petrus de Weerdt van Lummel, Iepenlaan 15 BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Toelaatbaar voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen UIT DE RIJNSTREEK BRAND IN HOUTEN VERGADER LOKAAL. Een korte, doch hevige brand woedde gisteravond omstreeks 10 uur in een hou ten vergaderlokaal, grenzend aan Hotel „Concordia". Passeerende jongelui waar schuwden in allerijl politie en brandweer. Doordat de localiteit nogal ingebouwd stond, konde zeer krachtige wind zich gelukkig niet ten volle doen gelden, waardoor een ramp werd voorkomen. De brandweer gaf binnen een kwartier met 3 stralen water. Toch waren toen reeds Concordia en het Protestantsche Gesticht voor Ouden van Dagen aangetast en liep de drukkerij van den heer Zuiderduin gevaar. Het gesticht werd tijdens het blusschingswerk ontruimd, wat nogal met moeilijkheden gepaard ging, daar er kortsluiting ontstond. Het gebouw stond onder de rook. De oudjes werden on dergebracht bij den heer Heeres, die hier voor zeer nobel zijn huis openstelde. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. Het vergaderlocaal brandde geheel uit, evenals de keuken van het gestioht. Concordia bekwam eveneens eenige schade. Al met al liep deze brand, waarvoor natuur lijk de grootste belangstelling bestond, ta melijk goed af. Oorzaak was vermoedelijk een te heet gestookte kachel. Vermeld dient nog, dat de leesbibliotheek van de Christe lijke Jon gelingen-Ver., welke zich in het vergaderlocaal bevond en ruim 1000 niet verzekerde boeken telde, verloren ging. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. In 1933 werd bij den slager v. d. Beek uit S t o m p w ij k de gastoevoer afgeslo ten wegens wanbetaling. Daartoe werd de dienstleiding naar het huis verwijderd en het gat van een plug voorzien, v. d. B. heeft daarop deze plug weer verwijderd en een verbinding naar zijn woning aan gebracht. Geidurende twee jaar gebruikte hij gas op kosten van de gemeente, totdat de fraude in October 1935 ontdekt werd. Hij werd door den politierechter tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep terechtstaande zeide verdachte, dat hij af en toe maar gas ge bruikte om koffiewater te warmen. De advocaat-generaal zeide te betwij felen of verdachte wel zóó erg zuinig zou zijn geweest, daar het hem toch niets kostte. De informatiën omtrent hem lui den niet gunstig, reden waarom spr. beves tiging van het vonnis vroeg. Verdachte betoogde nog, dat de burge meester van Stomp wijk hem niet mocht en hij derhalve veel zwarter werd af ge- teekend dan hij was. De verdediger, Mr. Creutzberg, pleitte clementie. Uitspraak 4 Febr. a.s. A. de Z. uit Bodegraven is wegens valschheid in geschrifte (oplichting van den Steun) door den politierechter veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde de straf tot één maand. De chauffeur S. V. uit Noordwijker- h o u t is door de rechtbank te 's-Graven hage wegens overtreding van art. 308 V. v. S. veroordeeld tot drie maanden hechtenis. V. heeft op 8 Augustus j.l. op den Heer en- weg te Noord wijk getracht, met zijn auto een voor hem rijdende autobus te passee- ren. Hij kwam daarbij met deze bus in aan raking, die hem naar de linkerzijde van den weg drong, waarop hij tegen een van tegen overgestelde richting komende auto opbots te, met het gevolg, dat de beide inzittenden, de heer Moddy en diens echtgenoote, ernstig gewond werden. De president, Mr. Lodder, wees er den verdachte op, dat hij plotseling, zonder uit te kijken, achter de bus is opkomen dagen en op die wijze het leven vdn anderen in ernstig gevaar heeft gebracht.. Dit was ook het gevoelen van den advo caat-generaal, die de opgelegde straf in overeenstemming achtte met den ernst van de feiten. Mr. Schaper uit Leiden betoogde, dat de dagvaarding zl. nietig moest worden ver klaard omdat zij niet de feiten stelt, waar aan zij moet voldoen volgens art. 61 L. De premisse, waaruit de conclusie moet vol gen, ontbreekt daarin. Er is meer noodig dan de weergave van den tekst van art. 308 W. v. S. Pleiter concludeerde tot nietig verklaring van de dagvaarding. Ook wees spr. er op, dat het vonnis der rechtbank drie maanden hechtenis luidde, terwijl de eisch van den officier zich tot één maand had beperkt. Het Hof zal 5 Februari uitspraak doen. LAATSTE BERICHTEN HOFROUW*. Wegens overlijden Koning van Engeland. In verband met het overlijden van den Koning van Groot-Brittannië en Ierland heeft H. M. de Koningin een hofrouw doen uitschrijven van 2 weken, waarvan een week middelbaren en een week lichten rouw. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johan z. van A. Poortman en J. J. Duigemans. Overleden: A. M. de Heer ongeh. vr. 54 j. L. DubbelaarHelleman, vr. 69 j. Gehuwd: P. A. Cornet jm. en E. Nie- singh jd. BELEEDIGING VAN HET GEZAG. Op het Damrak te Amsterdam is een tweetal mannen aangehouden, wegens het colporteeren met het blad „Zwart Front", waarvan de inhoud beleedigend voor het openbaar gezag was. ERNSTIGE AANRIJDING OP DEN HAARLEMMERWEG. In den afgeloopen nacht heeft op den Haarlemmerstraatweg tusschen Halfweg en Haarlem juist voor de Kistenfabriek „Phoe nix", te Halfweg, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In de richting Amsterdam reed een personen-auto van klein model, welke bestuurd werd door den heer M. uit Amsterdam. Van den tegenovergestel- den kant naderde een vijftal tegenliggers, waarvan, volgens verklaring van den heer M., één met verblindende verlichting reed. Hierdoor geraakte de heer M. het ge zicht op den weg kwijt, met het gevolg, dat hij tegen één der tegenliggers, een bestelauto, opbotste, waarbij de bestel auto kantelde en op zijn zijde dwars over den weg liggen bleef. Na deze aanrijding schoot de auto van den heer M. nog een eind door, waarbij hij ook nog een tweede tegenligger, een personenauto aanreed en toen midden op den weg tot stilstand kwam. Wonder boven wonder deden zich bij deze gecompliceerde aanrijding geen per soonlijke ongelukken voor. De bestuurder van den bestelauto, de heer H. G. N. uit Haarlem, en znij mede-passagier, de heer S. uit Haarlem, konden ongedeerd hun auto verlaten, terwijl ook de beide inzit tenden uit den tweeden aangereden auto, de heer J. J. M. P. uit Aerdenhout en echtgenoote, geen letsel bekwamen. Evenzoo de heer M., de bestuurder van den aanrijdenden auto. Zooals te begrij pen is, was de materieele schade echter aanzienlijk. De gekantelde bestelauto bleek ernstig te zijn beschadigd, terwijl de auto van den heer P. aan de linkerzijde zwaar geha vend was. Van den auto van den heer M. was niet veel meer over dan een wrak, waarvan de brokstukken, waaronder een wiel, hier en daar over den weg ver spreid lagen. De gemeentepolitie uit Halfweg heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en maakte proces-verbaal op. TELEGRAMMEN VREDE TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. Het protocol plechtig onderteekend. BUENOS-AIRES, 22 Jan. (A. N. P.) In tegenwoordigheid van den president der Argentijnsche republiek, Justo, heeft Dins dagmiddag in het regeeringspaleis de plech tige onderteekening van het protocol der vredesconferentie plaats gehad. In dit protocol bevestigen de vroegere belligerenten Bolivia en Paraguay de op 12 12 Juni 1935 getroffen overeenkomst be treffende het definitieve staken der vijan delijkheden en de voorwaarden der veilig heidsmaatregelen. Bolivia en Paraguay verplichten zich tot de vrijlating van alle krijgsgevangenen. Het transport dezer gevangenen moet binnen dertig dagen na de onderteekening van het protocol beginnen. Het protocol bepaalt verder, dat de di plomatieke betrekkingen tusschen beide staten worden hervat en dat de overeen komst moet worden goedgekeurd door de wetgevende lichamen van Bolivia en Para guay. Met de onderteekening van het pro tocol is een definitief einde aan den Chaco- oorlog gekomen. De vredesconferentie zal haar arbeid thans voor eenige maanden onderbreken om daarna de gebiedskwestie tot oplossing te brengen. 80 JAPANSCHE ARBEIDERS DOOR EEN LAWINE BEDOLVEN. TOKIO, 22 Januari. 80 arbeiders, die bezig waren den spoorweg TsoegoeraNii- gata van sneeuw te bevrijden zijn door een lawine bedolven. Tot nu toe konden vier lijken worden geborgen, 36 worden nog vermist. De hevige koude en sneeuwval duren nog voort en veroorzaken ernstige verkeerssto- ringen. FILMS IN RELIEF. MEDENA, 22 Januari. Twee studen ten, Fortunato de Marino, student in de wiskunde en Gioberto Gasparini, student aan de technische hoogeschool, hebben het probleem van de films in relief opgelost, waarnaar reeds langen tijd werd gezocht. In tegenwoordigheid van journalisten heb ben zij him stereoscopische film vertoont. GEVANGENIS-OPROER. SAN FRANCISCO. 22 Jan. (A. N. P.) Ir. de staatsgevongenis, gelegen op het eiland Alcatraz in de Baai van San Fran cisco, is een oproer uitgebroken. De auto riteiten grepen echter onmiddellijk ener giek in; een honderdtal gevangenen werd in de cellen opgesloten, terwijl het gebouw zwaar bewaakt wordt. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 22 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 247 vette kalveren 60—67, 50—58 en 42—48 cent per kg. levend gewicht, enkele hooger. 44 nuchtere kalveren 4.00—7.50 per stuk, 276 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4546 cent enkele hoogere no teering, zware 43—44 cent, vette 42—43 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren, behoorlijke aanvoer, handel wil lig, doch prijzen lager dan vorige week Woensdag. Varkens behoorlijke aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. 'S HERTOGENBOSCH, 21 Jan. Boter. Aanvoer 15.050 kg. Hoogste prijs 1.55, laagste prijs 1.49, middelprijs 1.53. KOUDEKERK, 21 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 3200 stuks. Prijzen kippeneieren 3.104.60, eendeneieren f 2.803.40 per 100 stuks; boter 7073 cent, kaas 16—23 cent per pond, kippen 20—55 cent, konij nen 0.55-1.10, en hanen 0.40—2.50 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 21 Jan. Groen ten veiling. Sla 0.50—2.70 per 100 krop, Slavellen 1017 cent per kist. VOORSCHOTEN, 21 Jan. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.00—4.30 per 100 stuks, kippen 30—65 cent, hanen 50—80 cent, konijnen f 0.65—1.15, duiven 10—13 cent per stuk WOERDEN, 22 Jan. Kaas. Aanvoer 71 partijen kaas, met ryksmerk le kwal. 21 22 2e kwal. 1920. Handel matig. VEUR, 21 Jan. Eierenveiling. Café Het Wapen van Veur. Aangevoerd 43314. Prij zen: 43256 kippeneieren 3.003.70, 58 eendeeieren 3.20 per 100 stuks, 97 kip pen 40125 cent, 83 konijnen 50200 cent 7 duiven 821 cent. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.281/,, Londen 7.289/j6 New York1 473/16 Parijs 9.70"/g Brussel 24.91 Zwitserland 47 941/ Milaan 2 Madrid 20.12 Oslo36.583 4 Kopenhagen32 533<4 Stockholm37.561/. Praag 6 10 Weenen Boedapest Prolongatie 2 1/4 pet. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van een dochter R0MANIE J. GUSSENHOVEN. M. L. GUSSENHOVEN Verborqh. Leiden, 20 Jan. '36 Oude Rijn 2. 468 St. Elisabeth Ziekenhuis. Ondertrouwd: LE0NARDUS VAN DER GEER PETRONELLA ALIDA VAN DEN BERG geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal'plaats heb ben in de Parochiekerk van den H. Bartholomeus te Voorhout op Woensdag 12 Febr. te 9.30 u. Algemeene kennisgeving. Voorhout, 23 Jan. 1936. Receptie: Zondag 26 Jan. van 8—5 u. nm. Boekhorstlaan 13. Heden overleed, na voor zien te zjjn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, te Stadskanaal, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante Mej. CATHARINA BERGMAN geb. NIJHUIS. in den ouderdom v.58 jaar Stadskanaal,Pekelderweg 21 Jan. 1936 477 Namens de Familie: J H. NIJHUIS Mare 62 Eenige kennisgeving. DANKBETUIGING Het personeel van do N.V. Cranenburgh en Heringa'a Sajetfabriek betuigt hiermede zijn groote dank, aan den Heer en Mevrouw HERINGA, voor de buitengewoon geslaagde excursie. 4154 Morgen (Donderdag) geen middagspreekuur 485 C. DE KEMP BOTERMARKT 12 Kortingen van 10%— 50%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3