2 ZATERDAG 18 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 A.R.K.A. Donderdagavond hield de afdeeling Lel den van de algemeene R. K. Ambtenaren- ver eeniging een bijzondere algemeene le denvergadering in den Burcht. De voorzitter, de heer P. Heemskerk, opende de vergadering met den chr. groet en heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den spreker van de zen avond, mr. Huynen. Tevens wenschte de voorzitter allen nog een zalig nieuwjaar, voor hun zelf en voor hun gezinnen. Vervolgens besprak de voorzitter de sa lariskortingen van het Rijkspersoneel en van het Gemeentepersoneel. Verder bracht hij hulde aan het hoofdbestuur der A.R. K.A. voor hun werk om te trachten de sa larisverlagingen zoo klein mogelijk te doen zijn. Tenslotte wenschte spreker, dat alle le den trouw zouden blijven aan hun organi satie, vooral in dezen tijd en sprak daarbij den wensch uit, dat 1936 verder geen ver rassingen moge brengen. Bij afwezigheid van den 2en secretaris, werd den len secretaris, den heer Kriek verzocht de notulen van de vorige verga dering voor te lezen. Na lezing werden deze onveranderd goedgekeurd. Hierna werd voorlezing gedaan van de ingekomen stukken. Enkele leden hadden bericht van afwezigheid gezonden. Vervol gens werd het overleden lid Pellekoorne herdacht. Na afhandeling van deze punten, ver leende de voorzitter het woord aan den spreker mr. W. Huynen, die als onderwerp had gekozen: „De Welvaartspers pectieven voor ons land". Het was spreker een groot genoegen, om voor de Leidsche A.R.K.A.-afdeeling een lezing te mogen houden. Spreker wil de allereerst beginnen met een en ander mede te deelen over het stelsel van den vrijhandel en wel over het economisch liberalisme. Spreker deelde mede, dat dit liberalisme eischt de autonomie van den mensch op het gebied van het economisch handelen. Dit zou brengen de groote wel vaart. Daarbij kwam sterk naar voren, dat in bovengenoemd stelsel, de Staat zich niet heeft te mengen in het economisch leven. Spr. deelde o.a. nog mede de kenmer kende uitdrukking van Vincent de Cour- naij: „Laissez faire, laissez passer" (Laat maar vrij doen, laat maar vrij gebeuren). Door dit eenzijdige stelsel, kwam daar door de rijkdom in handen van enkelen. Na over dit stelsel nog een en ander te hebben medegedeeld, wilde spr. het nog over een ander stelsel hebben n.l. het So- lidarisme. Men heeft ook nog het -Socialis me en Communisme, doch dit wenschte spr. over te slaan, daar over deze onder werpen alleen al een avond was te vullen. Solidaristisch welvaartsbegrip, prachtig en schoon, mits het goed wordt uitgevoerd. Deze welvaart bestaat alleen en kan tot zijn recht komen, door het samengaan van individuen onder toezicht van den Staat. Hierdoor zal iedereen krijgen een mensch- waardig bestaan en met de stoffelijke goe deren werken op het eeuwige doel van den mensch. Als men zoo werkt, dan moet de toestand blijvend zijn voor altoos. Toch is sinds 1918 de toestand zeer verbeterd. Eerst kreeg men den 8 urendag. Daarna nog vele verbeteringen op sociaal terrein. Te betreuren is het echter, dat men de kansen van den 8 urendag niet beter heeft begrepen, vrijen tijd en vrijen Zaterdag middag niet zoo gebruikt tot het doel, wat men zich daarvan had voorgesteld. Men ging liever naar de film, en gaf zijn vrijen tijd over aan grove vervlakking, in- plaats van aan iets goeds. Deze fouten zijn, helaas, overal te be speuren in eigen kring. Men waardeert over het algemeen zoo weinig, wat men na moeizaam arbeiden heeft bereikt. Vooral bij de arbeidersklasse. (Hierbij kwam o.a. ook ter sprake het ver- sche cadetje). Jammer genoeg heeft men in het alge meen geen rekening gehouden met de ge wijzigde constellaties. Wat zien wij hier in Nederland de laat ste 5 jaar? O.a. een bevolkingssurplus. De emigratie naar verschillende landen staat geheel stil. De export van Indië is geheel ineengeschrompeld. Het volk verarmt hier en toch zijn er groote rijkdommen in Ne derland. Doordat de emigratie stil stond, kan men het surplus niet meer weg krijgen, en moe ten wij onze menschen hier houden, waar door de klap sterk wordt gevoeld. Onze vrijhandel is geheel weggevallen en komt niet meer terug (misschien nog wel eens een vrijere handel). Van wereld verkeer is geen sprake. Japan is zich bewust geworden van zijn kansen en mogelijkheden en heeft dit zeer sterk toegepast, door massa's goederen op de markt te gooien, voor spotprijs. Kan dit ook doen, omdat men daar geen socialen welstand kent. Hoe kunnen wij dezen stoot opvangen? Wij staan hier voor zeer moeilijke pro blemen en onze Regeering staat dan ook voor groote moeilijkheden. Tot slot meende spreker toch eenige richtlijnen te kunnen opnoemen, om eenigs- zins uit de moeilijkheden te geraken en mogelijkheden te noemen, welke spreker zag om het bedrijfsleven in de welvaart in te schakelen. Bijv. afzet van onze veeteelt en landbouwproducten door hiervoor nieu we markten zoeken. Spreker vermoedde, dat men reeds bezig was om deze te zoeken en wenschte ook niets liever, dan dat men hierin zou slagen. Noodig is echter, dat wij allen ons optimisme behouden, want dit heeft steeds het Nederlandsche volk hoog gehouden. Na deze rede werd een korte pauze ge houden en daarna werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen. Hiervan werd door verschillende leden een gretig gebruik gemaakt. Nadat de spreker de vra gen had beantwoord, dankte de voorzitter mr. Huijnen voor diens mooie rede en hoopte dat spreker t.z.t. nog eens voor A.R.K.A. te Leiden een spreekbeurt zou willen vervullen (applaus). Aan de rondvraag gekomen zijnde, gaven zich hiervoor enkele gegadigden op, waarna de voorzitter deze zeer geanimeerde verga dering sloot met den christelijken groet. EEN OUD-HOLLANDSCHE KERMIS. In het St. Antohiusclubhuis. Gisteravond is in het St. Antoniusclub- huis de reeds lang aangekondigde Oud-Hol- landsche Kermis geopend ten bate der R. K. Jeugdbeweging in de Hartebrugparochie En wij kunnen beginnen met de verklaring, dat wij van deze kermis een oogenblik heb ben verbaasd gestaan. Wij wisten wel, dat het een Oud-Hollandsche kermis zou wor den, maar dat dit resultaat zou worden be reikt, zal wel niemand hebben durven droomen. Hier is in twee zalen een kermis verre zen, zoo volmaakt Oud-Hollandsch en zoo gezellig, dat de talloozen, die gisteravond reeds dit groote gezellige Oud-Hollandsche marktplein bevolkten, wel geen oogenblik aan het uitgegeven geld zullen hebben ge dacht, zoo volkomen werden zij in deze sfeer opgenomen. En wij zijn overtuigd, dat zij ook achteraf hun uitgegeven geld niet zullen betreuren, omdat zij zullen moeten toegeven echt „pieizier van hun geld" te hebben gehad. Stel U voor een groot marktplein met poorters en poorteressen in hun Oud-Hol landsche costumes voor en gebogen over het halve deurtje van hun huizen en op het marktplein drentelende lieden, die in de taveerne „In 't groot potje" of in „De rol lende Donder" ,,'t Gelukske" of „In het leu tig Abessynerland" hun avondlijk vermaak zoeken. Dan hebt ge zoo ongeveer de sfeer, die er den eersten avond reeds was op deze Oud-Hollandsche Kermis. Terwijl de waard en de waardin in de taveerne hun handen vol hadden om de vele om de schoon opgeschilderde tonnen zit tende „kalanten" te voorzien van groote potten schuimend bier, die voor een civie- len prijs tot den rand toe werden volge schonken, terwijl de dames zich te goed deden aan warme poffers, die de geur van de 17e eeuw wijd om zich heen verspreid den, werd er in „In 't leutig Abessynerland" geschoten.... maar hier om konijnen, des te ongevaarlijker, omdat deze zachtzinnige dieren den geest reeds hadden gegeven. Op andere deeler. van het plein werd er geraced, met ballen gegooid, men verpoos de zich in ,,'t Land van belofte", waar de druiven Kanaans op de muren waren ge schilderd, er werd gevischt aan den oever van de snelle vliet en zelfs de vliegtuigen konden dit 17de eeuwsche leven geen kwaad doen. En intusschen klonken vanaf het „bor des" de schoone klanken die het muziek gezelschap „Triumph" aan vele instrumen ten ontlokte en de prettige ou-bollige Oud- Hollandsche sfeer was volmaakt. Daar liepen de heeren met kniebroeken en fluweelen vesten en lange Gouwenaars en de dames met de vroolijke kanten muts jes en waaiende rokken voor dit alles had de heer G. Hoppezak gezorgd) en in een hoek van het marktplein deed een snel- teekenaar voor een luttel kwartje alle con cessies aan al te onregelmatige aangelaten er. menschelijke ijdelheid. Kortom er was sfeer en het was er ver bazend gezeliig. Het meest lofwaardig is nog wel, dat dit alles door eigen krachten werd geschilderd en getimmerd en de jongens eigen ijver en werkkracht als in zet van dit resultaat hebben gegeven. De aardige topgeveltjes en de heele Oud-Hol landsche aankleeding vormde dan ook een smakelijk geheel. En dit moet dan ook trekken. Dit moeten velen, zeer velen gaan zien. Nadat de directeur, Pater J. Smits, de talrijke aanwezigen had verwelkomd en had dank gezegd voor hun tegenwoordig heid, de hoop uitsprekend, dat het beoog de doel ten volle zou worden bereikt, sprak de zeereerwaarde Pastoor R. Smitz het openingswoord, waarin hij dank bracht aan de initiatiefnemers tot en de opbou wers van deze prachtige Oud-Hollandsche kermis. Hij prees de bekwaamheid en de durf van dit werk door en voor de jeugd verricht, een arbeid die tot doel heeft de vorming van de jeugd. Laten de Katholie ken van Leiden nu zorgen, aldus spr., dat de jeugd niet wordt teleurgesteld, dit is het ergste wat de jeugd kan overkomen. Spr. spoorde tenslotte aan dezer dagen goed kermis te vieren met echt Holland- sche vroolijkheid en vlotheid opdat de kermis èn voor de bezoekers èn voor de K. J. C. een succes zou mogen worden. Rest ons nog te 'vermelden dat tal van geestelijken en autoriteiten dezen eersten kermisavond meemaakten, en dat deze schoone Oud-Hollandsche kermis Zondag van 2.30 tot 6 uur en van 8 tot 11 uur en Maandagavond van 8 tot 11 uur geopend zal zijn. Van de zijde der Leidsche Vereeniging van Aardappelen, Groenten- en Fruithan delaren, werd gemeld, dat er sprake is, dat in de gemeente Leiden, aan de werk- loozen, goedkoope groenten |pl worden verstrekt. Indien dit zich zou bepalen, tot de doorgedraaide groenten, zou noch tuin der of handelaar er iets tegen willen doen. Het gaat nu echter om he- bestaan van vele vakgenooten. In verband hiermede verzoekt bovengenoemde organisatie, dat belanghebbenden goede nota nemen van de heden geplaatste advertentie, welke een openbare vergadering betreft, voor tuin ders en handelaren. De directeur van het P.T.T. Kantoor al hier maakt bekend, dat wegens plotseling sterfgeval het postagentschap Haven al hier heden werd gesloten, terwijl dit agent schap op Woensdag 22 dezer in verband met deze omstandigheid eveneens gesloten zal zijn. Geveilde perceel en Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier: het huis met twdee afzonder lijke bovenwoningen en tuin, Morschweg 92, 92a en 92b uit de hand verkocht. Het huis met tuin Heerengracht 39, in bod ƒ2000, kooper de heer C. Schout al hier voor ƒ2.160. Het huis en erf de Genestetstraat 3 in bod 1975, kooper de heer P. Bon alhier voor 1975. Ten overstaan van notaris S. J. Ruize- veld te Zoeterwoude: Het winkel- en woonhuis met werkplaats enz. Hoogewoerd 27/27a alhier in bod 12.000, kooper de heer F. J. van Thiel qq. alhier voor 12.000. Huis en erf Oranjegracht 5 uit de hand verkocht. Het pakhuis met afzonderlijke boven woning Uiterstegracht 41/41a in bod ƒ520, kooper de heer N. van der Linden qq. al hier voor ƒ600. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 121. N.V. Stoomfabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen „De Ster" voorheen N. Wouterlood P.Jzn., Lei den, Hoogewoerd 183. Overl. Pre3. Comm.: H. V. D. Hellebrekers, Rotterdam. 398. Maatschappij tot exploitatie van het Grand Hotel en Pension Rembrandt. Noord- wijk, Beethoven weg 8. Uittr. Comm.: Ch. L. Stulemeyer en A. J. M. van Iersel. De heer W. de Ruyter is afgetreden als wnd. directeur (blijft ged. commissaris). N. Dir. L. van' Sterkenburg, Noordwijk a. Zee. - BIOSCOPEN. Luxor Het hoofdprogramma van deze week is een zeer bijzondere film èn om inhoud èn om de unieke vertolking van de hoofdrol door Paula Wessely, de bekoorlijke Ween- sche filmartiste. In .Episode" wordt een levensbeeld ge geven van een meisje, studente in de beeldende kunst, wier studie steeds bekos tigd is door haar moeder, een weduwe. Als de bankier, die haar spaarcentjes be heerde, bankroet is, voelt Valerie, dat het met haar studie gedaan zal zijn en zij vraagt haar leermeester om raad, zoo mo gelijk om een betrekking. Hij weet een kunstverzamelaar voor haar en haar werk te interesseeren, doch zij meent, dat het hem niet zoozeer om haar kunst of om haar te helpen te doen is dan wel om haar charme. Hij dringt zich niet op, doch geeft zijn adres voor het geval zij in nood mocht verkeeren, hetgeen maar al te spoedig ge schiedt en zij vraagt hem om hulp. On baatzuchtig geeft hij die en telkens incas seert zij den chèque, welken zij van hem ontvangt. Haar weldoener is echter ge trouwd, heeft twee zoons en een leermees ter voor zijn jongens, die allen op hun beurt met Valerie in aanraking komen, hetgeen natuurlijk tot verwikkelingen leidt, maar de ontknooping is natuurlijk zeer gelukkig. Wonderlijk spel van 'n begaafde artiste als Paula Wessely is. En in haar voortref felijk spel wordt zij bijgestaan door een keur van beroemde artisten van het Wie ner Hofbrug-theater. Wanneer we er ten slotte slechts aan herinneren, dat het spel van Paula Wessely in deze film op de „Biënnale" te Venetië werd bekroond met de hoogste onderscheiding, dan is het niet te verwonderen, dat een stampvolle zaal haar anderhalf uur lang met de grobtst mogelijke aandacht heeft gevolgd en dat ieder over haar spel verrukt is. De voorfilm voor de pauze laat weer een yan die typische auto-renbaanfilms zien, waarbij de concurrentie tot gevaarlijke dingen voert. In het journaal o.m. een stuk van den befaamden voetbalwedstrijd te Parijs. Voor volwassenen een uitstekend programma. Trianon Het succes van „Suikerfreule" heeft dé directie genoodzaakt deze aardige Holland- sche film nog een week te prolongeeren. Ook de film „Stimme der Liebe" is op het programma blijven staan. Casino. „Draaien^ draaien, altijd maar draaien!" Dit lied klonk de vorige week iederen avond in „De Jantjes" door de zaal van Casino, die telkens uitverkocht was, zoo dat velen teleurgesteld moesten teruggaan Om nu dezen tegemoet te komen, heeft de directie besloten „De Jantjes" ook nog deze week te „draaien", waarmee ze on getwijfeld velen een genoegen zal doen. Een andere film, die uitstekend bij „De Jantjes" past, is „Het verliefde hotel" met de levenslustige, temperamentvolle Anny Ondra in de hoofdrol als de onbemiddelde Hanne Boll, die in een visschersdorp het hotel Atlantik erft en wel 't kleinste van de twee Atlantik-hotels, die er gevonden worden en dan denkt, dat het groote ho tel haar toebehoort, waar ze bij haar aan komst dadelijk de lakens gaat uitdeelen. Hierdoor ontsaan allerlei komische ver wikkelingen. Ze merkt, dat ze zich ver gist heeft en begeeft zich naar haar eigeen Atlantik, een oud vervallen gebouw, waar ze met een stel vroolijke vrienden een gast ontvangt, die ook al blijkt verkeerd te zijn, maar die er zich best thuis gevoelt en Hanne zóó aardig vindt, dat een huwe lijk er 't gevolg van is. Het is een allerprettigste amusements film met tooneeltjes, waarom danig ge lachen wordt. Met de gebruikelijke journaals en bo ven beschreven films heeft Casino een programma, dat we met genoegen bij het volwassen publiek aanbevelen. Lido. De hoofdfilm, welke deze week in Lido draait, is een experiment. Het is de eerste geheel in natuurlijke kleuren opgenomen film, mogeUjk geworden door de moder ne foto-techniek. Het is een experiment van een belangrijke stap voorwaarts, zco- als de eerste gesproken film dat was na de stomme dito. Aanvankelijk maakte men bezwaren tegan het niet geheel natuur lijke geluid dat vol bijgeruischen en ge rochel do ïolprent begeleidde en men maakte zich bezorgd over het artistieke gehalte van de vertooningen op het witte doek. Het verzet was tevergeefsch, want de sprekende f-guren namen stormenderhand het publiek voor zich in en thans is een stomme film een curiositeit uit de oude doos. Misschien mag men eenige artistieke bezwaren kunnen aanvoeren tegen het nieuwe kleuren-procédé; wij willen het niet ontkennen, maar de stap vooruit is zoo onmiskenbaar, dat het niet lang meer zal duren of het publiek kent niet anders meer dan kleuren-films. Het groote voordeel der natuurlijke kleu ren komt al bijzonder goed uit in de on derhavige film „De Kermis der IJdelheid", naar het bekende boek „Vanity Fair" van den Engelschen satyricus Thackeray. Dit boek geeft een beeld van het leven der hoogere standen in het Londen van het gin der 19de eeuw en het zooveel kleuriger bewegen van het voorgeslacht van 100 jaar geleden is een dankbaar object voor een kleurenfilm, die zich kan uitleven in een weelde van gloedvolle costuums en warme decors. Als speelfilm is „De Kermis der IJdel heid" niet sterk, zooals het zoo vaak voor komt bij films, die gemaakt zijn naar een tooneelstuk, dat op zijn beurt weer getrok ken is uit een roman. Het blijft fragmen tarisch Maar overigens komt het karakter van Becky Sharp, de avonturierster, die haar fatalen weg vindt door de hoogste krin gen en door haar harteloos en gevaarlijk geïntrigeer overal ongelukken veroorzaakt, zee" goed uit. De rol wordt vervuld door Miriam Hopkins. Slechts voor volwassenen kunnen wij bijwoning der voorstelling aanbevelen. Voor de pauze gaat een tweede, groote film „Het schandaal van den dag", waar in Clark Gable gelegenheid krijgt zich te laten bewonderen als een brutalen kran tenman, die een geraffineerde misdaad tot klaarheid weet te brengen. Het spel-tempo van de film is wat vermoeiend, doch het geeft een beeld van den hoogdruk, waar onder de Amerikaansche journalistiek staat. Het geheel wordt gecompleteerd door een leuke teekenfilm. Een goed gevulde avond zooals ge zegd, voor volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht mej. A. M. Würtz, Leiden; candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde mej. J. H. A. Dubois, Den Haag; candidaatsexamen Nederlandsche taal- en letterkunde mej.- O. B. v. d. Maesen, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN De nieuwe Waalbrug te Nijmegen. Naar wü vernemen zal de opening van de nieuwe Waalbrug te Nijmegen zeer waarschijnlijk öp Zaterdag 20 Juni a.s. plaats hebben. TELEGRAMMEN DE TOESTAND VAN DEN ENGELSCHEN KONING. LONDEN, 18 Jan. (A. N. P.). Later in den nacht werd van Sandringham gemeld, dat Koning George rustig sliep. De Ko ningin, de prins van Wales, de hertog van York en de princessen Elisabeth en Mar garet Rose zjjn in het slot aanwezig. NIEUWE RAADSELEN IN HET LINDBERGH-PROCES. Het kind van den vlieger zou nog in leven zijn. NEW-YORK, 18 Jan. (A- N. P.). De autoriteiten van Akron in den staat Ohio stellen op het oogenblik een onderzoek in naar den levensloop van een vijfjarigën jongen, die volgens de beweringen van een vrouw het kind van Lindbergh zou zijn. De jongens verblijft in het huis van den vrachtautobestuurder Dolsen. De vrouw beweert, dat de twee jaar geleden gestor ven echtgenoote van Dolsen een vriendin is geweest van Violet Sharp, die vergiftigd werd. Dolsen zelf zou wel eens betwijfeld hebben, of de jongen, die bij hem in huis is, zijn eigen zoon is. In dit verband wordt het volgende verhaal verteld: Toen Dolsen in 1932 een reis door de Staten maakte, werd hij plotseling naar huis geroepen. Men deelde hem mede, dat zijn kind ziek was geworden. Toen hij thuis was gekomen, had hij geconstateeerd, dat dit niet het geval was. Bovendien had hij gezegd, dat hij het kind, dat hij voor zich zag, niet herkende, daar het krullend haar had. DE AARDBEVING IN COLUMBIA. Het aantal dooden op 1000 geschat. BOGOTA, 18 Janu. (A.N.P.) De mi nister van arbeid en industrie is terugge komen van een tocht door de provincie Narino, die verleden week geteisterd is door aardbevingen en aardverschuivingen. Hij deelde mede, dat het aantal dooden wordt geschat op meer dan 1000. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriaan, zoon van W. P. den Heijer en J. Uit den Boogaard Jo seph Ferdinand, zoon van J. Speller en M. H. M. Seegers Cornelis Johannes, zoon vtn S. J. v. d. Geest en M. P. Ruijgrok Aaltje, dochter van D. P. van Maas tricht en N. van Tol Anna, dochter van A. D. Paap en A. Meijvogel Gijsbert, zoon van C. Slappendel en A. v. d. Lecq Gesina, dochter van L. C. M. v. d. Togt en H. J. L. Verbaan Gerria, zoon van P. Buis en G. J. van Kampen Johanna Cathrina, dochter van H. Renee en J. Hettema N-s, zoon van N. van Putten en M. C. H. Tegelaar Nicolaas Theodo- rus Gerardus, zoon van H. N. van Paridon en M. K. A. v. d. Drift Charles George Reinier, zoon van C. C. Corver en S. M. Lancel Pieternella, dochter van D. Ver meulen en S. Voorzaat. Overleden: E. Eradus dr. 13 mnd. J. W. E. Hartman, dr. 4 jaar M. v. d. KaaiKreft wede. 83 jaar C. W. v. d. Mark man 59 jaar W. A. v. d. Hulst, dochter 13 maanden. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Toelaatbaar voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 7.607.90, savoye- kool 2.509.90, groenekool 1.305.60, pieterselie f 3.304.90, prei 0.502.90, kropsalade f 0.502.60, selderie 1.50 2.80, knolselderie f 1.003.20, per 100 kg.: kroten 3.104.90, kroten gekookt 57. witloof 715, boerenkool 912, spi nazie 2732, tomaten f 5.6011.uien f 1.00—2.40, wortelen f 1.70—11.80, sprui ten I 1016, spruiten II 612, andijvie 10—18. 18 Jan. Boter. Fabrieksboter prima 1.58, en prima boerenboter 1.431.60 per kg. Aanvoer 520 kg. Handel goed. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Jan. Lange turf geen aanvoer, prijzen 79 per 1000 stuks. UTRECHT, 17 Jan. Kaas. Aanvoer 11 wagens met 34.000 kg. Rijksmerk 1ste kwaliteit f 22, 2de kwal. 2021, alles per 50 kg. Handel redelijk. 'S HERTOGENBOSCH, 17 Jan. Boter. Hoogste prijs 1.55, laagste 1.49, mid- delprijs 1.53. Aanvoer 18.325 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Jan. Groenten- veiling. Per 100 stuks: roodekool 8.30 13.00, gelekool f 7.2022.50, groenekool 1.703.20, andijvie 0.901.?0, per 100 kg.: uien 2.402.80, peen f 9.2511.50, kroten 4.255.00. NIEUWKOOP, 17 Jan. Eieren veiling. Aanvoer 1775 stuk. Prijs 3.554.20 per 100 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 17 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I 712.30. kroten f 4.504.70, per 100 bos: selderie 1.502.10, andijvie f 1.502.20, per 100 stuks: kropsla 3.103.40. Eierenvefling. Aanvoer 2400 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.404.00; eenden eieren 2.90 per 100 stuks. TER AAR, 17 Jan. Centrale Veiling. Uien 2.502.90, breekpeen 2.30, andij vie per kist 2632 vent, boerenkool 2426 cent, prei f 2.005.00, sla 0.503.00, vel len 620 cent, spruiten 4.8010.60, wit lof per 100 pond 4.406.30, roodekool 10.50, savoyekool 9.30. BOSKOOP, 17 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 4060 cent, Claudius Pernet 1.201.50, Colum bia 6090 cent, Butterfly 6091 cent, Wilh. Kordes 1.401.80, Rosalandia 50 91 cent, Florex 1.001.30, Phoebe 50 80 cent, Aug. Noack 4082 cent, Else Poulsen 815 cent, Talisman 3045 cent, Wendland 40 cent, Briarcliff 6095 cent, Tulpen 23 cent, Seringen 2045 cent, Pru nus triloba 25—60 cent, Gerbera 2032 cent, Mahonia 1023 cent, Andromeda 1018 cent. DEN HAAG, 17 Jan. Haagsche Veiling. Appelen: Notarisappel 10—11, Campag- nezoet f 39, Benderzoet 49, Belle fleur 313, Goudreinet extra 2432, le 14—22, 2e 6—12, Sterappel 5—13. Jasappel f 3—7, Gerrit Roelofs f 68; Peren: Winterpannen 1218; Brederode 10—16; Witlof: le f 11.20—13.60; 2e 9.9010.10; Rapen: Blauwkoppen 1.20 1.40, Groenkragen 1.501.60; Al deze prijzen per 100 kg. Roodekool 18—20 cent per stuk, gelekool 15—16 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 17 Jan. Groen tenveiling. Andijvie 0.901.00, sla 0.503.30 per 100 krop, sla-vellen 1016 cent per bak. VINKEVEEN, 17 Jan. Witlof I 11—12, n 56 en III 23 cent per kg. Aanvoer 4000 kg. W1SSELNOTEERINGEN MSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.221 Londen 7.273/7 New York1 4615/,- Parijs 9.71 Brussel 24.82 Zwitserland 47.90 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.50 Kopenhagen82 45 Stockholm37.50 Praag 6.10 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3