UIT DE OMGEVING VRIJDAG 17 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VItKDE BLAD PAG. 11 HOOGMADE. Volksbond. Gisteravond hield de Ned. R.-K. Volksbond afd. Hoogmade haar jaar vergadering in de zaal van café Witteman. Na opening, notulenlezing en zingen van het Bondslied bracht de secr. het jaarver slag uit, waarvoor de voorzitter hem dank zegde. Daarna rekening en verantwoording van den penningmeester. In kas 1 Januari 1935 f 129.711/2, ontvangsten 476.37, uit gaven 519.88 1/2, nadeelig saldo 43.511/2 kassaldo 1 Januari 1936 86.20. Daarna bracht de penningmeester van „Hulp in Nood" verslag uit van de financiën. In kas 1 Januari 1935 13.80, ontvangsten 5.94, uitgaven niets, in kas 1 Januari 1936 19.74. De controle commissie bracht rapport uit en heeft alles in orde bevonden. De voorzitter dankte namens de vergadering de beide penningmeesters voor hun accuraat be heer en de controle-commissie voor het nazien der boeken. De voorzitter deelde mede, dat het jaarfeest zal gevierd '-orden op Zondag 26 Januari met medewerking van onze tooneelclub „St. Genesius". De regeling is zooals gewoonlijk. Wel verzocht de voorzitter aan de leden, om de dames- kaai't niet weg te geven. Aan den heer A. S. Wolvers werd verzocht controle bij de deur uit te oefenen. Ook deelde de voor zitter mede, dat de bibliotheek Zaterdag avond 18 Januari zal worden geopend. Al le gezinnen zullen deze week een catalo gus thuis ontvangen, zoodat de boeken thuis uitgezocht kunnen worden. De kosten van lezen per boek voor de leden en dona teurs is 3 cent per boek en per week, voor niet leden 5 cent. De bibliotheek is open des Zaterdags 's avonds van 7 tot 8 uur, in de leeringkamer van de pastorie. Men moet de kerk doorloopen en niet zooals gewoon lijk, achter door den tuin. (Men gelieve hier goede nota van te nemen). De boeken zullen worden uitgereikt door de heeren P. J. v. d. Eng, Leo Baak en Th. van Goo- zen. Ook deelde de voorzitter nog mede, dat onze districts-bestuurder, de heer v. d. Akker, op Donderdag 20 Februari zijn 2de uiteenzetting komt geven over de Staats inrichting. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bestuurs verkiezing. De aftr. bestuursleden S. v. d. Meer, N. Lieverse en Andr. v. d. Ploeg werden bij acclamatie herkozen; voor de vacature wegens bedanken van C. v. d. Ploeg waren er 2 candidatenlijsteir ingeko men, een voor Th. Goosen en een voor J. Borst, zoodat gestemd moest worden tus- schen Van Goosen en Borst. Het stembureau werd gevormd door J. B. Borst èn C. H. v. d. Berg. Uitgebracht werden 35 stemmen, waarvan J. Borst er 23 verkreeg, zoodat ge kozen is bij volstrekte meerderheid van stemmen de heer J. Borst. Tot afgevaardig de naar de Centr. Raadsvergadering werd benoemd de heer C. Baak, als plaatsverv. de heer P. J. v. d. Eng. Als afgevaardigde naar de gewestelijke vergadering de heer N. Lieverse en als plaatsvervr. de heer Th. van Goozen. Voor. de kascontrole werden benoemd C. H. v. d. Berg en Jac. Borst. De geest, adviseur, binnenkomend, werd verwelkomd door den voorzitter en ver kreeg onmiddellijk het woord. Zijneerw. wekte de Volksbonders op lid te worden van het Retraitefonds. In schoone woorden zette de geest. adv. het doel van de retrai te uiteen, er op wijzend hoe nuttig het is, om de 2 jaar ter retraite te gaan. Twee maal is hier aan 5 man ten deel gevallen, ter retraite gaan en ik heb, aldus spr., van hen dan ook niets anders dan lof gehoord. Het is toch zoo nuttig voor ons allen, voor ziel en lichaam, want wij kunnen wel zeg gen: in die dagen zijn wij op vacantie. Spreker spoorde dan ook de leden, die nog geen lid zijn van het Retraitefonds aan om toch zoo spoedig mogelijk lid te worden.. Door een heel klein beetje te bezuinigen zien wij die uitgave niet eens. Ten slotte spoorde spreker allen sterk aan die goede geest en eensgezindheid onder elkander te bewaren en door samenwerking alle in stellingen van den Volksbond te behouden en tot bloei te bréngen. De voorzitter dankte den geest. adv. voor zijn woorden en hoopte, dat" deze woorden vrucht mogen dragen. Ook de voorzitter van de Retraiteclub dankte den geest. adv. Daarna volgde gratis verloting, waarvan de prijzen werden gewonnen door de vol gende personen: le pr. S. J. v. d. Meer, 2e pr. Herm. v. d. Klauw, 3e pr. G. F. v. d. Ploeg, 4e pr. A. v. d. Ploeg (deze wonnen ieder een deken), 5e pr. A. v. d. Ploeg, 6e pr. J. v. d. Pouw Kraan, 7e pr. C. Liever se Lzn., 8e pr. M. Lieverse, 9e pr. A. Hoo- geveen, 10e pr. C. H. v. d. Berg, lie pr. J. H Hoogeboom, 12e pr. C. v. d. Ploeg, 13e pr. A. Lieverse, 14e pr. S. v. d. Meer, 15e pr. P. J. v. d. Eng, 16e pr. H. Th. Eist- geest; de troostprijs werd gewonnen door P. v. d. En. De voorzitter van de inkoop commissie feleciteerde de winnaars met hun prijzen. Ook deelde de voorzitter van de inkoopcommissie mede, dat vanaf heden de commissie een uitverkoop zal houden van klompen wegens geheele opheffing Eerst zullen de mansklompen werden op geruimd, wilgen a 90 ct. per paar en con tant, verkrijgbaar bij C. v. d. Klauw. Rondvraag. Uit de vergadering werd dank gebracht aan het bestuur voor de Kerstgaven. Plet bestuur deelde mede, dat ei 87 pond vleesch was uitgedeeld aan de leden. Nadat de vragen, die gesteld wer den, naar ieders genoegen door den voor zitter waren beantwoord, volgde sluiting. „Hulp in Nood" bracht op 1.22. HILLEGOM. opoedeischende Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente houdt een spoed- eischende vergadering op Zaterdag 18 Ja nuari 1936 voorm. 11.15 uur. Agenda: 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een tijdelijke Kasgeld- leening. 2. Wat spoedshalve door den voor zitter ter tafel zal worden gebracht. Tweede Bekwaamheidswedstrijd In het ziekzoeken. De eerste bekwaamheids wedstrijd in ziekzoeken, welke gehouden werd in Februari 1934, ligt bij velen nog versch in het geheugen. De groote belang stelling, die er was voor dezen wedstrijd en de toezegging van het bestuur der Ver. „De Hyacinth" om in de toekomst een der- gelijken wedstrijd financieel te steunen, deed het bestuur der Hillegomsche Vei ling besluiten, hun toezeggingen om het andere jaar een bekwaamheidswedstrijd in het ziekzoeken te organiseeren ten uitvoer te brengen. Deze 2e wedstrijd zal ongeveer half Februari geopend worden. De voorbereidende werkzaamheden vorde ren snel. Honderddertig groote bakken met Hyacinthen staan in de trekkas en de bol len ontwikkelen zich zeer goed; het ziek tebeeld begint reeds goed zichtbaar te wor den. Evenals bij den eersten wedstrijd het geval was, zal ook nu aan degenen, die uit blinken een bekwaamheidsdiploma wor den uitgereikt. De organisator van dezen wedstrijd is ook ditmaal de heer D. van Egmond Jr., terwijl hij ook als leider zal optreden. Voor dezen interessanten wed strijd is een commissie van deskundigen, bestaande uit de heeren Th. W. C. Jonk heer (Fa. C. Jonkheer en Zn.) Hillegom, P. Kramer, Heemstede en G. v. d. Marei, Wassenaar (bestuursleden van „De Hya cinth") en D. van Egmond Jr. (leider van den wedstrijd). Tevens is een eere-commis- sie benoemd, waarin zitting hebben de hee ren ir. K. Volkers, Rijkstuinbouwconsulent te Lisse, J. M. van Til. voorz. van „De Hya cinth" te Lisse, J. B. Meskers en G. H. Her mans, resp. voorz. en penningm. der Coöp. Veilingver. „Hillegom". De wedstrijd zal minstens 2 weken duren om iedereen in de gelegenheid te stellen er aan deel te ne men. De commissie van deskundigen zal beoordeelen, welke deelnemers de meeste juiste aanteekeningen hebben gemaakt en aan dezen zal later een getuigschrift wor den uitgereikt. Een stuk oud-Hillegom verdwenen. Tengevolge der verlenging van de Van de Endelaan moest het Diaconie-huis in de Kerkstraat worder. geofferd. Dit gebouw heeft meer dan honderd jaren aan de ar men zijn diensten bewezen. Op den 2en September 1822 weid de volgende over eenkomst gesleten: „Ik ondergeteekende Mr. Jan Six van Hillegom, Heer van Hil legom en Wummenum, wonende te Hil legom ter eene en Wij ondergeteek enden, Johannes Guldemond, Mr. timmerman en Pieter Hogervorst, bloemist, beiden wo nende te Hillegom, in qualiteit van Diaco- nen der Gereformeerde Armen van Hille gom ter andere zijde zijn overeengeko men als volgt: „de ondergeteekende ter eene zijde verklaart onder vrijwaring als volgens de Wet, verkocht te hebben en nu in een vollen en vrijen eigendom te cedee- ren en transporteeren aan en ten behoeve van de Diaconie Armen van Hillegom: Een huis met erf en verder aan en toebehooren, staande en gelegen in de Gemeente van Hillegom, geteekend met no. 93, belend ten Zuid-Westen aan Frederik Hartman, ten Noord-Westen en Noord-Oosten aan den heer Verkooper en ten Zuid-Oosten aan Dirk Joosten, zoodanig als dit perceel beheind en betimmerd en gesitueerd is, zonder dat de Heer Verkooper daarvan iets uitgezonderd afhoudt noch aan zich voorbehoudt en zoodanig hetzelve aan ZEG toebehoort, ten einde de gemelde Diaconie het van heden af in volkomen bezit en daarvan het genot hebbe. Deze verkoop wordt door de onderge- teekenden ter andere zijde in hunne kwa liteit bij deze gelegenheid geaccepteerd. Deze verkoop is geschied voor de som van duizend guldens. Gedaan in duplo tusschen ons onderge- teekenden te Hillegom den tweeden Sep tember Achttien honderd twee en twintig. w. g. Six van Hillegom. Johs. Gulde mond, Pir Hogervorst." Op 31 Jan. 1821 werd tot Vader benoemd Aalt Masen, deze bedankt hebbende werd aangesteld Jan Vermeer. In 1840, 11 Febr. tot Vader en Moeder benoemd Willem Huisman (eigen lijk Friederich Wilhelm Husman) en zijn vrouw Folkertje Anna Catharina Harting. Vader Aros was door ouderdom en zwakte niet meer in staat zijn werk te doen, zijn vrouw Alida Vork was in het vorig jaar overleden. Reeds in de Kerkeraadsvergadering van 30 Augustus 1904 gingen er stemmen op om het Armhuis te sluiten. De toestand onder Zs. Jonker was niet ïooals het we zen moest. Toch werd besloten een oproe ping te plaatsen voor Vadir en Moeder. Op 19 October 1904 werden benoemd M. de Gelder en'Echtgenoote van Middelhar- nis. Deze zijn als zoodanig werkzaam ge weest tot Oct. 1918. Het huis kostte steeds veel, was een dure instelling voor de Dia conie. In Aug. 1914 werd I. C. Baas, Gods dienstonderwijzer tot Regent van het Arm huis aangesteld. In 1918 besloot de Kerke- raad daar het getal verpleegden tot 45 gedaald was, het huis te sluiten. De Vader en Moeder kregen een jaargeld en de ver pleegden kregen elders onderdak. Er gin gen er twee naar het Minnehuis te Leiden en twee jongens werden bij particulieren uitbesteed. Vanaf 1918 werd het Diaco niehuis verhuurd, eerst aan den heer A. J. Degens en daarna aan den heer L. de Graaf, die het gebruikte voor zijn wassche- rij. Zoo is dit pand verdwenen; de mooie, gave oude steen en zijn voor het nage slacht in veiligheid gesteld. Zou nogmaals zulk een gesticht noodig zijn, dan zal de moderne techniek daarvoor wel zorgdra gen. Verkoopingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans de volgende verkoopingen bij gunning plaats: Ten overstaan van de notarissen A. van Pelt te Lisse en D. Lod der te Hillegom: Een perceel grond, gele gen aan en nabij de Meerstraat te Hille gom, groot 35 Aren 50 c.A. Het perceel was in hoogste bod gebracht op 1100 en werd gemijnd op 9 door de heeren gebrs. P. en J. van Benten te Amsterdam. Gegund. Ten overstaan van notaris D. Lodder: twee woonhuizen met stallen en schuren Hillegommerdijk 282 en 283 samen groot 13 Aren te Nieuw Vennep, gemeente Haarlemmermeer (met optsalrecht tot 28 Febr. 1939). De perceelen waren ingezet op 500 en werden gemijnd op 700 door den heer M. Kelderman te Hillegom. Gegund. Een woonhuis Hoofdstraat 86 te Hille gom met poort, erf en tuin, groot 4 A. 20 c.A. In hoogste bod gebracht op 10100; niet gemijnd en niet gegund. DE KWAKEL. Stille Omgang. Van de Directie der Ned. Spoorwegen is een schrijven bij het Centraal Bestuur van de Stille Omgang te Vinkeveen ingekomen, waarin deze meldt, dat de trein des nachts niet over de Kwakel rijdt. De reizigers van De Kwa- kel zullen dus naar Uithoorn moeten loo- pen. Posterijen. Met het oog op de ophef fing der spoorwegen alhier is door de Pos terijen een autobusdienst ingesteld, die de post alhier haalt en brengt, 's Morgens circa 8 uur en 's avonds circa 7 uur zyn de auto's alhier. Brieven die ongeveer een kwartier te voren zijn gepost, worden dus nog opgenomen. Deze wijziging in ver zending is een kleine verbetering gewor den. KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbouw. Na een kleine inzinking vorige week was er begin dezer week weer eenige verbetering in de prijzen te consta- teeren. Kroten, waarvan de aanvoer in vergelijking van vorige jaren, maar steeds zeer matig blijft, brengen, zeer waarschijn lijk door die beperkte aanvoer, redelijke prijzen op, varieerend van 3.30 tot 4.50 per 100 K.G. Ook waschpeen ging weer iets vlugger. Van eerste kwaliteit komt eigenlijk maar weinig het meeste z.g. eer ste soort is in werkelijkheid 2de. De beste kwaliteit kan gemakkelijk van 1.70 2.10 per kist van 20 K.G. opbrengen, iets afwijkends gaat voor ƒ1.101.40 per kist. Uien, de vorige week nog al dalend in prijs, gingen ook iets naar boven alhoewel deze prijs lang niet loonend genoemd kan wor den. Die vroeg verkocht heeft is tot he den nog het beste af. Betaald werd van 1.902.70 per 100 K.G. Andijvie ging vlot weg tegen prijzen van 1.101.50 par 100 voor 1ste soort. Ook tweede soort kan ge makkelijk koopers vinden voor 2028 ct. per kist van 6 K.G. De beste kwaliteit van Roode en Gele kool schijnt uitverkocht te raken. De partijen gaan kleiner worden en in het algemeen geen prima kwaliteit. Beste roode kool kan gemakkelijk van 18 27.50 per 100 opbrengen. Gele behoeft er haast niet voor onder te doen en brengt vlug van 14.5026.10 per 100 op. Ook groene kool gaat vlug weg, de goede soort tot ƒ4.80 per 100 stuks, afwijkende soort van 2.103.30 per 100. Selderieknollen zijn niet best gevraagd. De prijs blijft nog steeds vrij laag. Enkele partijtjes van re delijke kwaliteit draaien door, een gedeel te brengt van 2 tot 3.80 per 100 stuks op. De omzet aan de veiling over 1935 is die van 1934 gepasseerd, 't Is wel niet veel dat het bedrag hooger is, doch 't was, ge zien de stand in de nazomer, boven ver wachting. Katwijk en Omstr. zal wel tot de weinige veilingen behooren wier omzet boven die van 1934 uitgaat. Hiervoor kan men dus dankbaar zijn. LISSE. Geboren: Anna Helena, dochter van J. A. Groen in 't Woud en A. M. Rooij ak kers Berthus, zoon van J. Roubos en B. van Voorst Cornelis Karei, zoon van C. J. de Haas en E. Becker Adrianus Martinus Maria, zoon van A. A. van der Vlugt en M. Walkers Adolf, zoon van E. Brokkelkamp en A. M. W. Kramer. Getrouwd: A. Eigenbrood met K. Munnik, beiden te Lisse Chr. Eigen- brood te Lisse met L. Scholte te Haarlem mermeer. Overleden: Thea Johanna Delfos, 9 maanden Maria Bernardina Mooren, 59 jaar, echtg. van J. van Dijk Gerrit Se- gers, 69 jaren echtg. van J. Mynders Judith Vlendré, 75 jaar echtg. van C. Scheepmaker. Gevestigd: H. E. Schmidt uit Heem stede A. A. Bliek uit Sassenheim L. Bauer uit Den Helder M. C. van der Zwet uit Heemstede C. E. Bon uit Lei den. Vertrokken: J. Kozijn naar Biltho- ven. NOOTDORP. JHR. J. K. HESSELT VAN DINTER. t Oud-burgemeester dezer gemeente. Gisteren is te Pijnacker in den ouderdom van 71 jaren overleden jhr. J. K. Hesselt van Dinter, oud-burgemeester-secretaris van Pijnacker en Nootdorp. Toen de over ledene in 1897 in deze functie alhier be noemd werd, volgde hij zijn vader op, die aan deze gemeente 40 jaren zijn werk kracht had gegeven. 76 achtereenvolgende jaren dus heeft Nootdorp een Hesselt van Dinter aan het hoofd gehad, gedurende welke periode groote veranderingen heb ben plaats gevonden. Onder leiding van burgemeester Hesselt van Dinter is hier veel tot stand gekomen, waarvan wij o.a. noemen de oprichting van een eigen elec- triciteitsbedrijf, toetreding tot de Drink waterleiding „De Tien Gemeenten". Dat de overledene bij de Nootdorpers in hoog aanzien stond is ondubbelzinnig ge bleken bij de huldiging in 1933 bij zijn af scheid als burgemeester dezer gemeente. Zeer zeker zullen vele Nootdorpers niet achter willen blijven den overledene bij de begrafenis op Maandag a.s. des namid dags 2 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats te Pijnacker de laatste eer te bewijzen om aldus uiting te geven aan hun gevoelens, die zij ten opzichte van wijlen jhr. Hesselt van Dinter hadden. Ten teeken van rouw hangt aan het Raadhuis van Nootdorp de vlag halfstok tot en met den dag der begrafenis. NOORD WUKERHOÜT. K. J. M. V. Maandag 20 Jan. houdt de K. J. M. V. haar tweede en tevens de laatste feestavond van dit seizoen in café Rest. Gouwenberg, Zeestraat 6, aanvang 7 uur. De avond wordt gevuld door Duo De Laat, aan allen welbekend door het optreden van Aug. de Laat voor de mi crofoon, en door dans. Gezorgd is voor een versterkte band, zoodat succes verze kerd is. Zij, die nog geen kennis hebben gemaakt met onze genot- en succesvolle feestavonden raden wij aan dit thans te doen Een beperkt aantal kaarten is nog verkrijgbaar bij A. C. J. Vermin/Nieuwe Du-r-straat 53 en P. van Leeuwen, Kerk straat no. 1 en des avonds aan de zaal, zoolang de voorraad strekt. RIJNSBURG. Tuinbouw. Voor uien is er de laatste dagen weinig vraag. Het aanbod is grooter dan de vraag, met gevolg prijsverlaging. Er is op heden niet meer te maken dan ƒ1.602.20 per 100 K.G. Ook voor selde rieknollen kan geen loonende prijs geno teerd worden. Enkele partijtjes draaien door, een gedeelte brengt van ƒ203.40 per 100 stuks op. Roode en Gele kool brengt van 12.5023.60 op. Voor Andij vie is nog goede vraag met loonende prij zen, van 3568 ct., per kist van 6 K.G. Ook waschpeen heeft nog de volle belang stelling en wordt betaald met 1.202.30 per kist van 20 K.G. naar gelang van kwa liteit. Kroten gaan weer duurder. Er kon de laatste dagen van ƒ3.604.50 per 100 K.G. genoteerd, worden. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 1 Januari 1935 3078 m. 3188 vr. totaal 6266. Vermeerdering door geboorte 63 m. 61 vr. totaal 57. Vermindering door vertrek 300 390 m. 440 vr. totaal 830. Geheele vermeer dering 453 m. 501 vr. totaal 954. Vermindering door sterfte 28 m. 29 vr. totaal 661. Vermindering door vertrek 300 m. 361 vr totaal 661. Geheele vermindering 328 m. 390 vr. totaal 718. Blijft een vermeerdering met 125 m. 111 vr. totaal 236. Aantal inwoners op 31 December 1935 3203 m. 3299 vr. totaal 6502. Aantal voltrokken huwelijken 51. VOORHOUT. Veiling Kleinveever. D. D. V. Gister avond hield D. V. V. haar gewone weke- lijksche veiling. De aanvoer en belang stelling was goed en de prijzen redelijk Aangevoerd waren 60 konijnen, die op brachten van 0.201.40 per stuk, kippen van 3045 cent per stuk. Verder nog 40 nummers diversen. Volgende week Donderdag veiling om 7.30 uur. Zie advertentie as. Woensdag avond in deze courant. Wat de inschrijving tentoonstelling be treft. Inschrijvingen van Noord wijk kun nen worden bezorgd bij den heer H. Smit, Molenstraat, Noordwijk, tot 20 Januari a.s. de datum der sluiting. WARMOND. „Kindcrgeuot". Enkele maanden terug is in deze gemeente een comité opgericht onder den naam van „Comité Kinderge not" welk comité zich als doelstelling had gekozen het koopen in Warmond tegen contante betaling. Wij hebben toen uitvoe rig de werkwijze van dit comité uiteen gezet en er op gewezen, dat de actie van dit comité moest slagen. Welnu onze voor spelling is uitgekomen, want ondanks het feit dat de actie eerst ruim twee maanden geleden is begonnen kon het Comité reeds aan ruim honderd kinderen een onverge- telijken middag bezorgen. Wat dit voor de zakenmenschen zeggen wil? Dat in ruim twee maanden tijd tegen contante betaling voor circa 6000.— bij de aangesloten winkeliers is gekocht. Niemand kan het bedrag benaderen dat buiten de gemeente zou zijn besteed indien Kindergenot niet was opgetreden, maar persoonlijk werd ons van verschillende zijden medegedeeld dat, om de kinderen de zegels te kunnen geven, in Warmond werd gekocht. De feestmiddag voor de kinderen heeft thans plaats gehad. Het was ruim drie uur toen de voorzitter van het Comité de feest middag opende met een woord van harte lijk welkom tot de kleintjes, de beide Wet houders en de leden van het Comité. Spr. stelde de aanwezigheid der beide wethou ders op hoogen pry's daar hij hierin meen de te mogen zien, dat de actie, die door het Comité op touw was gezet, ook de belangstelling en medewerking had van de officieele autoriteiten. In groote trekken zette spreker nogmaals het doel en stre ven van het Comité uiteen en deed een beroep op het publiek om zooveel moge lijk in Warmond te koopen en zoo moge lijk bij de aangeslotenen van „Kinderge not". Wethouder Oudshoorn deelde mede dat de Burgemeester tot zijn leedwezen verhinderd was deze bijeenkomst bij te wo- npn, en hij, zoowel als wethouder Zwet sloot hadden gaarne gevolg gegeven aan de uitnoodiging van het Comité dezen eer sten feestdag mede te maken. Spreker prees het initiatief van het Comité en als ik nu om mij heen zie, aldus spreker, moet ik reeds ervaren, dat de actie thans reeds een succes genoemd kan worden. Maar het stond vast dat deze actie moest slagen en al zult gij in de toekomst misschien eenige moeilijkheden ondervinden, versaagt niet, houdt vol, want uiteindelijk zal de zege aan uw kant zijn. Gij zult kunnen rekenen op de medewerking van het publiek, want het doel wat gij beoogt is een groot War- monds middenstandsbelang en iedere mid denstander, die zijn eigen belang begrijpt, zal gaarne zijn medewerking aan uwe actie geven. Beide sprekers hadden een hartelijk applaus in ontvangst te nemen, en nauwelijks was het handgeklap be daard of uit honderd keeltjes klonk het Zegellied met als refrein „Wij plakken zegels". Dit lied, speciaal voor deze actie door een geestig auteur vervaardigd, werd gezongen op de wijze van een overbekend lied. Men behoeft niet te vragen of het insloeg. Daarna trad voor de kinderen op de bekende goochelaar Larette uit Am sterdam, die meer dan twee uur zoowel groot als klein in spanning hield door zijn verbluffende goochelkunstjes. Dit was iets van het allerbeste op dit gebied en allen hebben werkelijk genoten. In de pauze werden door diverse dames gebak, koek jes en chocolade verstrekt en als apotheo se van dezen schitterend geslaagden mid dag kreeg ieder kind nog een nuttig en bruikbaar cadeau mee naar huis. De kin deren waren opgetogen en nog een maal klonk het spontaan: „Wij plakken zegels". En dat zij zegels zullen gaan plakken daar aan twijfelen wij geen oogenblik en als men nu nog weet dat het in de bedoeling ligt van het Comité om in den zomer met de kinderen met autobussen een dagje door te brengen in de bosschen, dan kun nen wij ons voorstellen dat ook de ouders nog meer aandacht aan deze actie zullen gaan besteden. Erwtensoep. Door bemiddeling van den R. K. Volksbond in samenwerking met den Christelijken Bestuurderenbond is bij de slagers in deze gemeente aan de werkloozen gratis erwtensoep verstrekt. Niet minder dan 275 liter werd' uitgereikt. Een woord van hulde komt toe aan beide- organisaties voor dit mooie werk en aan de winkeliers die geheel belangeloos de in grediënten voor deze uitdeeling hebben afgestaan. Ooievaarsnest. Reeds een paar jaar willen de ooievaars in deze gemeente niet meer nestelen en is men tot de conclusie gekomen dat het nest de beesten niet meer aanstaat. Reeds een paar dagen is men be zig het nest op deskundige wijze te her stellen in de hoop dat als de ooievaars over een paar maanden weer eens komen kij ken zij tot huur zullen besluiten. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 117. Met het gevolg ,dat bij het terugzwaaien Pat met zijn zitvlak tegen den egel aanvloog, wat hem een luiden kreet van pijn ontlokte, zoodat hy de koek uit zijn handen liet vallen. Pit was er als de kippen by en was weldra weer meester van zijn lekkernij. 118. Pat was echter zoo woedend géworden, dat hij op Pit afkwam en hem een fiksche stomp toediende. Pit ver stond dit kunstje ook, en weldra waren de broers in een formeel gevecht gewikkeld.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11