DONDERDAG 16 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWE£DE BLAD - PAG. 8 Hoofdpijn, Kiespijn. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw drogist Voor malers. In de beschikking-Voorverkoopen eigen- gemalen tarwebloem en tarwemeel wordt bepaald dat uit het Landbouw-Crisisfonds aan bereiders van tarwebloem en/of tar wemeel, als georganiseerden aangesloten bij de Ned. Meelcentrale, zal worden ver goed een bedrag van 0.50 voor iedere hoeveelheid van 100 K.G. N.A.C.-tarwe, als bedoeld in artikel 1 van de Crisis-Tar- webeschikking 1935 II, welke door hen na 3 September 1935 is gekocht of geïmpor teerd, en welke, uit hoofde van vóór 4 September 1935 aangegane verplichtingen tot aflevering van voor menschelijk ge bruik bestemde tarwebloem en/of tarwe meel, noodig was voor de bereiding dier af te leveren hoeveelheden, voor zoover die aflevering geschiedt vóór 1 Februari 1936 tegen den bij het aangaan van het le veringscontract overeengekomen prijs en niet mogelijk was uit hoeveelheden tarwe bloem en/of tarwemeel, die bereid zjjn of konden worden door verwerking van tar we, die vóór 4 September 1935 gekocht en in het vrije verkeer in Nederland aanwe zig was. Bij de berekening van de uit te keeren vergoeding wordt aangenomen, dat uit 100 K.G. tarwe 74 K.G. tarwebloem of 100 K.G. tarwemeel wordt bereid. Roggebloem en -meel. De beschikking Voorverkoopen eigen gemalen roggebloem en roggemeel bepaalt, dat uit het Landbouw-Crisisfonds aan be reiders van roggebloem en/of roggemeel zal worden vergoed een bedrag van 0.50 voor iedere hoeveelheid van 100 K.G. rog ge, welke door hen na 3 September 1935 is gekocht of geïmporteerd, en welke, uit hoofde van vóór 4 September 1935 aange gane verplichtingen tot aflevering van voor menschelijk gebruik bestemde rog gebloem en/of roggemeel, noodig was voor de bereiding dier af te leveren hoeveelhe den, voor zoover die aflevering geschiedt vóór 1 Februari 1936 tegen den bij het aangaan van het leveringscontract over eengekomen prijs en niet mogelijk was uit hoeveelheden roggebloem en/of roggemeel, die bereid zijn of konden worden door verwerking van rogge, die vóór 4 Septem ber 1935 gekocht en in het vrije verkeer in Nederland aanwezig was. Bij de berekening van de uit te keeren vergoeding wordt aangenomen, dat uit 100 K.G. rogge 66 2/3 K.G. roggebloem of 98 K.G. roggemeel wordt bereid. Burgemeester van Delft lid der Tweede Kamer. Mr. G. van Baren, burgemeester van Delft, zal prof. Hugo Visscher opvolgen als lid van de Tweede Kamer. Mr. van Ba ren zal tot 1937 de functie van burge meester en Kamerlid combineeren. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Wegens diefstal van een zeldzaam boek werk (Kurzes Handbuck Ophtalmologie), op 17 Juli van het vorig jaar uit de boek handel „Patria" te Leiden, is de koop man H. S. aldaar, thans ged., door de recht bank veroordeeld tot een jaar gevangenis straf, met aftrek van een maand voorar rest. S., die in hooger beroep terecht stond, beweerde evenals hij in eerste instantie ■had gedaan dat hij het boek in den trein van een onbekende had gekocht voor 17.50. De benadeelde boekhandelaar, de heer Groeneveld, verklaarde, dat het hier een zeldzaam boek betrof met een verkoop waarde van 80.Getuige reide o.m., dat S., die zich als student had voorgedaan, tegenover hem had toegegeven, dat hij dit .boek aan zekeren Ginsberg heeft verkocht. Hij gaf daarbij een anderen naam op. Verdachte bleef bij zijn bewering, dat hij het boek had gekocht en hij ontkende, dat hij tegenover den getuige G. zou hebben toegegeven, dat hij het ontvreemd heeft. De boekhandelaar Ginsberg verklaarde, dat verdachte, van wien hij het boek kocht, opgaf Soester te zijn en het boek te Voor schoten te hebben gekocht. Verdachte deed daarop een omstandig verhaal omtrent de wijze waarop hij het boek zou hebben verhandeld, waarbij de president hem meermalen op leugens be trapte. De advocaat-generaal, mr. Vermeulen, vroeg bevestiging van het vonnis, mede op grond van verdachte's antecedenten, Mr. W. van den Berg betoogde, dat de benadeelde getuige onmogelijk kon verkla ren, dat het boek hetzelfde ex. was dat bij 'hem ontvreemd is. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Arrest 29 Jan. a.s. HAAGSCHE RECHTBANK. De koopman J. K. uti L e i d e n, ged., te gen wien door het O.M. één jaar gevange nisstraf is geëischt, ter zake, dat hij op 15 Nov. jJL te Voorschoten getracht heeft uit een onbewoonde villa lood te stelen, werd veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. K. werd in vrijheid gesteld. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD A ADVERTEEREN UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes, hield de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Leidschendam een goedbezoch te ledenvergadering in het Patronaatsge bouw. De rekening en verantwoording Mica comité worden z. h. s. goedgekeurd, waar bij dank wordt gebracht aan de heeren, die deze Micaweek verzorgd hebben, voor het vele werk hiervoor gedaan. Het woord is dan 'aan den heer Dresmé voor de behandeling van zijn onderwerp „Onze Belastingen". Spr. merkt op, dat het niet zijn bedoeling is en het zeker ook niet de bedoeling is der vergadering hier dezen avond uiteen te zetten de 131 manie ren, welke er zijn om belasting te heffen. Spreker bepaalde zich tot de drie voor naamste, nl. de Personeele-, de Rijksin komsten- en de Vermogensbelasting. Na deze interessante lezing ontspon zich een nog interessantere gedachtenwisseling, waaruit zeer veel te leeren was. Na toelichting door den Voorzitter en enkele opmerkingen wordt in beginsel be sloten tot deelname aan de „Mica 1936". Feestavond K. J. M. V. De Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging te Leid schendam heeft wederom voor haar leden en donateurs 'een Tooneelavond georga niseerd en wel op Zondag 26 Januari a.s. De Vereenigde Haagsche Spelers, artistiek leider Pierre Balledux, zullen een opvoe ring geven van „En waar de ster bleef stille staan" van Felix Timmermans en Eduard Verkade. Regie Pierre Balledux. Kaarten verkrijgbaar bij J. F. Bleijs, Dam straat; Sormani, Damlaan en Q. J. Bleijs, Sluiskant. Schitterende recensies ontving het stuk reeds ontelbare malen. Het geheel zal weer af zijn. Een avond, welke wij gaarne aan bevelen. SASSENHEIM. „Ziekenzorg." Gisteravond hield boven genoemde vereeniging zijn jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer E. Franken, opende deze vergadering met een welkomstwoord en sprak zijn genoegen uit over de opkomst. Spr. memoreert het 121/2-jarig bestaan van de vereeniging Ziekenzorg, welk mijlpaal 26 September j.l. is gepasseerd. Voorts deed hij uitkomen, dat 1935 een bijzonder duur jaar is geweest evenals 1934. Een bijzonder woord van wel kom richt spr tot den eere-voorzitter, den Burgemeester. Tenslotte werden de over leden leden herdacht, voor wier zielerust werd gebeden. Daar er geen ingekomen stukken zijn, werd het finantieele gedeelte aan de orde gesteld. Uit het verslag van den kassier, den heer Hubers, vermelden we dat de rekening sluit op een bedrag" van 819.40, vorig jaar 692.20. De reserve was in 1934 4070.05, terwijl deze op 31 Dec. 1935 is geslonken tot 3250.65. Het aantal gevallen was in 1935 niet onbelangrijk grooter dan in 1934. In 1935 werd aan contributie ontvangen 6161.63, in 1934 5489.40. De contributie- achterstand op 31 Dec. 1935 bedroeg plm. 26, tegen 122.10 in 1934. Het aantal betalende leden bedraagt thans 1749, tegen 1673 in 1934, derhalve een vermeerdering van 76. De balans sluit met een bedrag van 4093.45. Aan ziekenhuisverpleging is in 1935 be taald 5695.81, aan vervoer f 181.01, in bij zondere gevallen 173.70, aan salarissen 1079.19, drukwerken 54.29, diversen 105.55, tezamen 7289.54. In het St. Eli- sabethgesticht Leiden 2472.50, Acad. Zie kenhuis 877.50, St. Bernardus Ziekenhuis, Sassenheim 1953, Maria-Stichting Haar lem 55, Gynaecologische Kliniek, Leiden 40, Anna-Kliniek, Leiden 67.50, Rhijn- geest, Oegstgeest f 105.31, Gem. Ziekenhuis Amsterdam 125. Het aantal ligdagen in 1935 bedroeg: 2454 tegen 2074 in 1934. Het maximum aantal ligdagen bedroeg 50 dagen per geval. De totale baten in het tijdvak van 1923 tot 1935 62.842.58. De totale lasten 59.591.93, zoodat de reserve thans bedraagt 3250.65. De controle geschiedde ditmaal weer door den heer H. Otto, door wien een gunstig rapport was uitgebracht. Voor dit zeer nauwkeurig verslag werd den heer Hubers dank gebracht, evenals den accountant, den heer Otto. Ook de bode werd niet vergeten. De voorzitter zet uit een wat de bode in deze 12 1/2 jaar heeft gedaan; op zijn werk is niets aan te mer ken geweest, wat door de vergadering werd onderstreept. De bode sprak een woord van dank en stelde de activiteit van het be stuur in het daglicht. Door den heer Krom werd een keurig jaarverslag uitgebracht over den stand van de vereeniging. Ook hierin werd gewag ge maakt van het 121/2-jarig bestaan der vereeniging. Sinds de oprichtng hebben nog 2 bestuursleden zitting, en de eere-voorzit- ter en de bode. Door den voorzitter werd voorgesteld den leden een consumptie aan te bieden, waar bij de eere-voorzitter als jubileum-gave een rookertje aanbood, wat in dank werd aan genomen. Alvorens tot de rondvraag over te gaan werd door den Burgemeester een opwek kend woordje gesproken bij het 12 1/2-jarig bestaan van deze mooie vereeniging. Bij deze gelegenheid laat spr. uitkomen welke offers er gebracht zijn door de parochianen en welke steun deze vereeniging steeds be hoeft om te blijven voortbestaan. Spr. be sloot met den wensch, dat velen zich zullen blijven aansluiten om wat is afgebrokkeld weer bijeen te brengen in de hoop, dat betere tijden moge aanbreken. Na een dankwoord spoort de voorzitter nogmaals de leden aan, jongelieden of huis- genooten, die den leeftijd hebben, te doen aansluiten bij de vereeniging. Bij de rondvraag werd door den heer Schrama dank gebracht voor het pioniers werk. Spr. acht de vergoeding, welke daar voor gegeven wordt, te klein. Ook de heer Bader wil deze ^gratificatie wat ruimer ne men. De voorzitter meent hiervoor te moe ten bedanken, doch de vergadering ging hiermede niet accoord en nam dienovereen komstig een besluit. Dan volgde een discussie over het aantal ligdagen, waarbij ten slotte wordt besloten dit aantal voor het St. Bernardus-gesticht wat nauwer aan te halen. Het bestuur zal daarover beslissen. Nogmaals werd gewezen op de verplich ting om eerst attesten aan te vragen (tenzij in spoed-gevallen) en dén de patiënten te laten vervoeren. Wederom werd besloten 50 toe te zeggen aan de lighallen voor nachtverblijf, waarna onder dank deze ge animeerde vergadering werd gesloten. WASSENAAR. ERNSTIGE AANRIJDING. Wielrijder zwaar gewond. Hedenmorgen te half 12 werd op den rijksstraatweg een uit den Hoogerbeetsweg komende wielrijder, die den weg wilde oversteken, gegrepen door een auto, be stuurd door den heer V. uit Rotterdam. De wielrijder werd met groote kracht over de straat geslingerd en bekwam een sche- delbasisfractuur. Nadat door de doktoren Hoelen en Franke de eerste hulp was ver leend, werd het slachtoffer in zorgwekken- den toestand overgebracht naar de St. Ja cob usstichting alhier, aangezien verder ver voer levensgevaarlijk was. Na een door de politie ingesteld onderzoek bleek het slachtoffer, wiens identiteit aanvankelijk niet was vast te stellen, te zijn de ongeveer 60-jarige L., wonende aan den Leidschen Straatweg alhier. Lood „gevonden". Door de Haagsche politie is een tweetal recidivisten aange houden, de 16-jarige R. en de 17-jarige S., beiden uit den Haag, die in het bezit ble ken van ongeveer 100 K.G. lood, dat zij „gevonden" zouden hebben in Wassenaar. Bij onderzoek bleek het lood ontvreemd te zijn van een villa aan de Papelaan. De beide aangehoudenen worden voor den Of ficier van Justitie geleid. ZOETERMEER. Schietvereeniging „Diana". Het vorig jaar wist de schietvereeniging „Diana" al hier beslag te leggen op den wisselbeker korps A. Thans zal ze dien prijs moeten verdedigen en trachten te behouden op de schietwedstrijden van den kring Berk el en omstreken, die op 6, 7 en 8 Februari a.s. worden gehouden te Pijnacker. Teneinde goed beslagen ten ijs te komen zullen de resteerende Vrijdagavonden vóór de wedstrijden te Pijnacker op de oefenings avonden onderlinge schietwedstrijden wor den gehouden voor A en B-schutters om kunstvoorwerpen. Geboren: Johanna Catharina Maria, d. van C. H. van Swieten en H. G. van Dorp Gerretje, d. van J. Lengkeek en E. A. Kloots Helena Maria, d. van R. Minne- bach en H. Marijnissen. Overleden: T. Nieuwenhuijsen 80 j., weduwe van G. A, van den Briel H. Ade- geest 55 j., echtgenoote van H. M. Wind- meyer. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. L. T. B. Onder voorzitterschap van den heer C. J. Kempen werd Dinsdag avond de jaarvergadering van den L. T. B. gehouden. De secretaris bracht in zijn jaarverslag duidelijk naar voren, wat of er in het afgeloopen jaar door den L. T. B. was gedaan. De voorzitter dankt den secreta ris voor zijn keurig jaarverslag namens alle aanwezigen. De rekening en verant woording van den penningmeester, welke sloot met een batig saldo, werd door de vergadering goedgekeurd. Ook den pen ningmeester bracht de voorzitter voor zijn accuraat beheer dank. Met bijna alge- meene stemmen werd de voorzitter her kozen. Besloten werd om de schapen, welke worden geweid ten bate voor de contributie en kas, ï.og niet te verkoopen. Besloten werd op de eerstvolgende ver gadering den heer Ir. Jacobs, wnd. di recteur R. K. Landbouwwinterechool te Voorhout, als spreker uit te noodigen. Aangezien degene, die de vergadering te Haarlem had bezocht, niet tegenwoordig was, kon geen verslag worden uitgebracht. Aan de rondvraag gekomen, vraagt de heer J. Kempen over de vergaderingen, welke gehouden zijn van 't comité „Voedt U goed." De secretaris, die destijds in de Commissie is benoemd voor Aarlan- derveen, geeft eenige gegevens wat er ge daan is, en wat men in de toekomst hoopt te kunnen bereiken. Maar zulks zal zijn tijd moeten hebben. Niets meer voor de rondvraag ter tafel zijnde dankte de voorzitter alle aanwe zigen en zegt, dat nu de tijd is aangebro ken om tot den feestavond over te gaan. Spr. wenscht, dat alle leden met hun vrou wen nog genoeglijke uren hier zullen doorbrengen, wat dan ook geschied is. Tot laat middernacht bleef men gezellig bij een. De leden zien met vreugde weer een volgende jaarvergadering tegemoet. ALPHEN AAN DEN RUN. Botsing. Gisteravond pl.m. 7 uur kwam op den Steekterweg een truck met aan hangwagen, beladen met stroo, bestuurd door v. d. H. uit Den Haag, in botsing met een luxewagen bestuurd door C. uit Rot terdam. De aanrijding was zoo hevig, dat de luxe-auto, via het trottoir door het ijze ren hek drong voor het perceel van den heer v. M. en daarna half in den tuin te recht kwam. Deze auto werd zoodanig be schadigd, dat hij door een kraanwagen van den heer Jac. Boot moest worden wegge sleept. De schade aan de truck was minder belangrijk. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het boschpark. De eerste zending hoo rnen en planten voor de beplanting van het boschpark is deze week van de sierteelt centrale alhier aangekomen. HAZERSWOUDE. Loop der bevolking. De bevolking per 1 Januari 1935: 2486 m. en 2442 vr. in 4928 zielen. Zij vermeer derde door: vestiging: 107 m. en 151 vr. is 258 zielen; geboorte: a. in de gemeente: 53 m. en 70 vr. is 123 zielen; b. buiten de gemeente: 9 m. en 8 vr. is 17 zielen. Totaal 169 m. en 229 vr, is 398 zielen. Zij verminderde door: vertrek: 148 m. en 178 vr. is 326 zielen; overlijden: 11 m. en 19 vr. is 30 zielen. Totaal 159 m. en 197 vr. is 356 zielen. Totale vermeerdering 10 m. en 32 vr. is 42 zielen. Bevolking op 31 December 1935: 2496 m. en 2474 vr. is *4970 zielen. Levenloos aangegeven: 1; 2 overledenen, niet tot de bevolking dezer gemeente be- hoorende. LEIDERDORP. Staatspartij. Gisterenavond heeft In de zaal van het café Ramaker alhier de jaarvergadering plaats gehad van de R. K. Kies vereeniging Leiderdorp. Wegens on gesteldheid van den heer W. P. v. d. Geest werd de vergadering geleid door den heer J. J. Klaver. Het goed verzorgde jaarver slag werd onder dank van den vergadering vastgesteld. Hierna kreeg men het jaar verslag van den penningmeester te hoo- ren. Er was over 1934 nog een saldo in kas van 23.25; de ontvangsten over 1935 be dragen 18.45 en de uitgaven f 35.24, al dus een batig saldo van f 6.45. De boeken en bescheiden van den penningmeester werden nagezien door de heeren P. God- dij n en J. Giezen en werden in goede orde bevonden. Volgens het nieuwe reglement moest het bestuur in zijn geheel aftreden, maar er gingen al rap stemmen uit de vergadering op om het geheele bestuur weder bij acclamatie te herbenoemen, het geen ook met algemeëne stemmen ia ge schied. Hierna gaf de voorzitter in over weging een kleine contributieverhooging in te voeren. Met algemeene stemmen werd besloten om de contributie met 5 cent per lid en per jaar te verhoogen. Na rondvraag sluiting. REEUWUK. EEN HENGELAAR MAAKT AMOK. Twee personen in het hoofd gestoken. In de Achterwillens onder de gemeente Reeuwijk bij Gouda, heeft gistermiddag omstreeks 4 uur een vechtpartij plaats ge had, waarbij twee personen met een mes in het hoofd zijn gestoken. De 39-jarige gehuwde J. Zorg uit de Wilhelminastraat te Gouda was met zijn 19-jarigen zoon en een neef erop uitgetrokken om plantjes te verzamelen voor een aquarium. In de Achterwillens zat de werklooze G. J. van Nifterink, wonende aan de Bil- G. J. van N. uit Gouda met een hengel te visschen. Het passeerende drietal maakte een grap je en zei tegen den hengelaar, dat hij wel naar huis kon gaan, omdat hij toch niets vangen zou. De man, die geestelijk niet normaal is en aan achtervolgingswaanzin lijdt, wond zich hierover vreeselijk op en bedreigde de drie personen, die evenwel zoo ver standig waren om door te loopen. Toen zij ongeveer 20 meter verder wa ren, kwam v. N. hen achterop met een dik stuk van zijn hengel en hiermede ging hij de mannen te lijf. Dezen hadden geen wa pen om zich te verdedigen en kregen ge voelige klappen. Na op deze wijze zyn woede te hebben gekoeld, keerde de aanvaller terug en het drietal dacht, dat hiermede de zaak zou zijn geëindigd. Zij vervolgden hun weg, totdat zij den hengelaar per fiets en met een mes in de hand plotseling weer op zich zagen afko men. De dol geworden man stak eerst den ge huwden Z. in het hoofd en deze kreeg een groote snede in het gelaat vlak onder het oog. De zoon probeerde zijn vader, die ge vallen was, te beschermen, waarbij de hengelaar ook hem aanviel en een diepe snede in het gezicht toebracht. De neef had zich uit de voeten weten te maken. Na zijn daad, is v. N. weggegaan. Hij werd later door de Reeuwijksche politie gearresteerd. De slachtoffers zijn naar het Van Iterson-ziekenhuis te Gouda vervoerd. De vader kon, na verbonden te zijn, naar huis worden gebracht, doch de zoon moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Hij bleek ernstig, doch niet levens gevaarlijk gewond. I De dader wordt morgen ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. STOOMVAARTBERICHTEN 8TOOMV. MAATSCH. NEDERLAND CHR. HUYGENS (thulsr.) pass. 13 Jan. Perim. KON. NED. STOOMB. MIJ. VULCANUS, Algier naar Amsterdam, 15 Jan. 12 uur 140 mijl Z.W. van Ouessant KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BONTEKOE, van Saigon naar Port Na- tal vertr. 14 Jan. van Lorenzo Marques. STAGEN vertr. 14 Jan. van Melbourne naar Singapore. VAN REES arr. 14 Jan. van Batavia te Sydney. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BILDERDIJK vertr. 13 Jan. van N. York naar Pt. Tampa. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 15 Jan. van Colombo. SITOEBOONDO (uitr.) pass. 15 Jan. te Perim. SOEKABOEMI (thuisr.) vertr. 14 Jan. van Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MENESTHEUS vertr. 15 Jan. van Am sterdam naar Hamburg. PEIS ANDER vertr. 14 Jan. van Swansea naar Birkenhead. TEUCER, Rotterdam naar Japan, arr. 14 Jan. te Port Said. EMZETCO LUN. JONGE JACOBUS vertr. 15 Jan. van Londen naar Antwerpen. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MU. (HollandOost-Azië Lijn). MEERKERK, (thuisr.) vertr. 13 Jan. van Manilla. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Jan. Groenten veiling, per 100 stuks: bloemkool f 6.4011.roode- kool 4.6015.50, savoyekool f 1.3010.80 groenekool 1.101.40, pieterselie 4.70, prei 0.502.80, kropsalade f 0.502.70, selderie f 0.901.70, knolselderie f 1.20 4.10, per 100 kg.: kroten f 2.704.60, kro ten, gekookt 69, witloof f 111, boe renkool 610, spinazie f 2730, uien 1.00—2.30, wortelen 1.10—9.40, sprui ten I 611, spruiten II 39, andijvie 815, nero 4. LOOSDUINEN, 15 Jan. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 128 aanvoerders verkocht, om in de week van 20 tot 27 Januari dagelijks te leveren 16.000 liter melk. Prijs af boer derij 6.75 en melk voor industrie f 5.40 5.50 per 100 liter. DEN HAAG, 15 Jan. Haagsche Veiling. Appelen: Armgaard 710, Benderzoet 4.008.50, Gerrit Roelofs 79; Meloen Reinette 410; Bellefleur 313; Goud- reinet extra 2532, le f 1523, 2e 6—13, Sterappel 7—15, Eysd. Klump- kes 39; Peren: Paaschperen f 411; Leghiponts 715, Winterjannen f 12 18, Brederode 13—17; Witlof: le f 12.50 12.80, 2e 9.309.90. Alle prijzen per 100 kg. BOSKOOP, 15 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 3055 cent, Claudius Pernet 70110 cent, But terfly 5080 cent, Wilh. Kordes 1.40 1.90, Rosalandia 5080 cent, Phoebe 40 60 cent, Edith Helen 90 cent, Aug. Noack 4065 cent, Else Poulsen 1217 cent, Briarcvliff 40—75 cent, Tulpen 1725 ct., Seringen 1830 cent, Prunus triloba 30 50 cent, mahonia 12—20 cent, Andromeda 812 cent. ZOETERMEER, 15 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 4000 stuks. Prijzen: kippen eieren f 3.854.50 en eendeneieren 3.70 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RUN, 15 Jan. Groen- tenveiling. Per 100 stuks: roodekool 11.50 18.30, gelekool 7.8028.80, groenekool 2.104.80, andijvie 1.201.90, per 100 kg.: uien 2.102.60, peen 8.2511.50, kroten 4.255. DELFT, 15 Jan. Varkens. Aangevoerd 14 vette varkens, prijs 17.518.5 cent per pond. VOORSCHOTEN, 16 Jan. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.504.80 per 100 stuks, eenden 4070 cent en duiven 912 cent per stuk. BODEGRAVEN, 15 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 8493 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f 3.203.70, bruin 3.804.20 en een deneieren 3.503.80 per 100 stuks. GOUDA, 16 Jan. Vee. Aangevoerd: To taal 1211 stukc, waarvan 58 slachtvarkens vette 1818.5 cent en Londensche 1516 cent per pond levend gewicht; 522 magere varkens 1826, 527 biggen 811, Gel- dersche biggen 1114, 8 runderen 110 150, 81 nuchtere kalveren f 59 per stuk, 1 graskalf, 1 schaap, 13 bokken of geiten f 26 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 171 partijen, le kwal. met rijksmerk f 2122 en 2e kwal. met rijksmerk 19—20 per 50 kg. Handel ma tig. Boter Aanvoer 371 ponden. Goeboter 8085 cent, weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 132.000 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.504.00 en eenden eieren 3.003.50 per 100 stuks. Handel matig. GOSüS WSQSN tlkSMGSM VSLYAAttT

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8