DONDERDAG 16 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 K. J. M. V. ST. PETER KANIS. „De sociale verzekering en de K. J. M. V." Gisteravond had de K.J.M.V. een inte ressanten en tevens leerzamen avond ge organiseerd. De weleerw. Rector Beune, bondsmoderator der K.J.M.V. sprak over de „Gezins-Actie" waarna de heer Jan van Dam, lid der K.J.M.V., een interes sante lezing hield over het onderwerp: „De sociale verzekering en de K.J.M.V.'er" Daar de voorzitter wegens ziekte verhin derd was aanwezig te zijn, opende de heer M. Geyer den avond met den groet der Katholieke Jongeren en heette vervolgens allen welkom, in het bijzonder den bonds moderator rector Beune, die dezen avond met eenige woorden zou uitwijden over de „Gezins-Actie", die deze maand in het bis dom Haarlem wordt gevoerd. De eerw. spreker besprak het gezinsle ven individueel zoowel als in onze maat schappelijke samenleving, zooals het bij zoo velen is en zooals het behoort te zijn. Deze maand zal in ons bisdom, in iedere stad, in ieder dorp de roep weerklinken „Het Gezin terug aan Christus!" Spr. schonk bijzondere aandacht aan den tijd, die aan het huwelijk voorafgaat, den ver- keeringstijd. Het woord was daarna aan de K. J. M.V.'er Jan van Dam, die in zijn lezing met veel interessante feiten en voorvallen de noodzakelijkheid van de sociale verze kering aantoonde. Het standpunt, zoowel van werknemer als van werkgever, tegen over de sociale bedrijfsverzekering, onge vallen en ziektewet, werd door den heer van Dam uitvoerig besproken en uiteen gezet. Hierna werd de gelegenheid openge steld over dit onderwerp vragen te stel len, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Alle vragen werden door den heer van Dam vlot en goed beantwoord. De heer M. Geyer spoorde vervolgens alle leden aan het voorbeeld van „Onze Jan" zooals het in het convocaat stond vermeld te volgen, waarna de vergade ring op de gebruikelijke wijze werd ge sloten. Concert Meriel St. Clalr. De zangeres Meriel St. Clair, die Donder dag 23 Januari a.s. een liederenavond geeft in de Stadsgehoorzaal, zal liederen voor dragen van: Schubert, Brahms, Debussy, Ravel, Kilpinen, en een groep Engelsche componisten o.a. Vaugham-Wüliams, Bax en Peter Warlock. Belasting op motorrijtuigen en en pleiziervaartuigen. Houders van motorrijtuigen en pleizier vaartuigen worden er aan herinnerd, dat, indien zij voornemen zijn deze objecten ge durende het geheele jaar 1936 niet te ge bruiken en derhalve na afloop van het be lastingjaar teruggave van belasting verzoe ken, zij vóór 20 Januari a.s. hiervan schrif telijk moeten kennisgeven aan den Inspec teur der directe belastingen, in wiens in spectie de aanslag voor het motorrijtuig of pleiziervaartuig zal worden opgelegd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1169. N. v. d. Vlist, Leiden, Haarlemmerstraat 17, aardappel- handel. Overl. E.: N. van der Vlist, d.d. 8 Jan. 1936. 679. Firma D. D. Noordman, Leiden, Haagweg 59, houthandel en houtzagerij. Uittr. Venn.: G. A. Noordman, d.d. 1 Jan. 1936. 1563. Leidsche Stoom ververij en Chemi sche Wasscherij P. Stoeke Zonen, Leiden, Haarlemmerstraat 4. Vest. fil.: Den Haag, Spui 166. 552. Firma L. van Dam, Leiden, Lange Koppenhinksteeg 6, groothandel in kaas. Vest. fil.: Rotterdam, Goudscheweg 69a, „de Kaashal". 1400. Naamlooze Vennootschap Scheeps bouw- en Reparatiewerf „de Hoop" voor heen Gebrs. Boot, Leiden, Sumatrastraat 49. De statuten zijn gewijzigd. 231. A. N. Turksma, Leiden, Haarlemmer straat 171, winkelier en grossier in manu facturen, fournituren, modeartikelen. Uittr.: E.: N. Turksma, Leiden. N.E.: W. Turksma, Leiden. 381. Duinexploitatiemaatschappij „de Toe komst", Noordwijk, Emmaweg la, koopen, verkoopen, huren, verhuren en ruilen van onroerende goederen. Overl. comm.: Jhr. mr. L. A. van Schuylenburch. Nieuwe inschrijving. 6710. Tech nisch Bureau „Econoom" (B.P.), Oegst- geest, Nassaulaan 35. Venn.: H. C. Boter- mans, Oegstgeest en G. Diepenheim, Den Haag (H.V.). Het bestuur van de afd. Leiden van de Ver. voor Volkenbond en Vrede is thans als volgt samengesteld, n.l. de dames W. van Itallie-v. Embden (pres.), H. M. L. Fa- rensbach en P. H. Smits Witvliet (secr.) (Oranjelaan 3, Oegstgeest), en de heeren ir. W. J. Modderman, dr. P. H. van Thiel, B. de Witte, mr. J. van Zwet en P. J. A. Boeles (penn.) Door de politie is aangehouden zekere W. H., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die in zijn vorig kosthuis aan de Leeuwerik straat ten nadeele van een mede-kostganger een bedrag van 60.beeft ontvreemd. Eerste-luitenant H. J. Koning, van den staf der infanterie en adjudant van den inspecteur van den vrij willigen land storm te 's-Gravenhage, is overgeplaatst bij het 4e regiment infanterie, doch blijft in zijn tegenwoordige functie gehandhaafd. Leidsch Politie-Muzlek-Gezelschap. Gisteravond concerteerde bovengenoemd gezelschap in de Stadsgehoorzaal. De voorzitter, de heer Dragt, opende dezen feestavond met een hartelijk woord van welkom tot de talrijk aanwezigen, in het bijzonder tot den heer Inspecteur Wijk en oud-inspecteur Duval en de afgevaardig den der Leidsche Dames Stud. Vereeniging. Spr. bracht dank aan allen, die met hun donateursschap de vereeniging financieel steunen en sprak er zijn blijdschap over uit, dat het getal donateurs steeds vooruitgaan de is. Spr. hoopte, dat in de toekomst deze gang van zaken steeds zoo zal blijven en tot slot wenschte spr. den aanwezigen een prettigen avond toe. Een „LJzer en Staal"-marsch, van D. B. Muller, opende op glorieuze wijze het mu zikale gedeelte van het programma. „l'Arsienne", Fantaisie sur l'Opera de Bizet, leek ons door haar juiste opvatting, goed tempo en een voorbeeldige saamhoo- righeid in het geheel, goed geslaagd. De Ouverture „La Princesse enchantée" van J. Langlois, werd op voortreffelijke wijze ten uitvoer gebracht, trompetten kwa men hier zeer goed tot uiting. Bijzonder goed was de vertolking van „Atilla", Fantasie sur l'Opera van Verdi, waarin duidelijk naar voren kwam welk een juiste opvatting de heer Bolderdijk over deze muziek heefv. Den directeur brengen wij dan ook hulde voor hetgeen hij met zijn orkest weet te bereiken. Een paar marschjes na en het muzikale gedeelte van dezen avond werd vervangen door het meer humoristische. Door de V.V.S.L. werden met een hartelijk woordje bloemen aangeboden. Het bestuur huldigde den heer en Mevr. Bolderdijk en bood ^Mevr. Bolderdijk bloe men aan. Hierna dankte de heer Dragt de aange- vaardigden van de V.V.S.L. voor haar be langstelling, terwijl de heer Bolderdijk, ook namens zijn vrouw dankte voor de hun gebracht hulde. Rodi Roeters, goochelaar en snelteekenaar wist vervolgens door zijn vele handigheden het publiek op aangename wijze bezig te houden. Sussi Klein heeft door haar aar dige liedjes veel applaus mogen oogsten, terwijl Willy Derby op zijn alom bekende manier wij hebben hem enkele dagen ge leden ook al hier in de stad gehoord de aanwezigen met een liedje en een praatje in de vroolijke balstemming bracht. De heer en mevr. van Wijk voerden hier na nog enkele dansen uit, die met een har telijk applausje werden beloond. Een bal onder leiding van den heer W. F. v. Wijk en met medewerking van „The Me lody Makers" besloot dezen welgeslaagden feestavond. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Geneeskunde mej. A. M. Speelman, Rijswijk, de heeren W. Put ters, Dordrecht, D. Akkerhuis,Maassluis, H. W. Hoets, Den Haag, Th. L. Mulders, Den Haag, C. J. v.d.Bas, L e i d e n, J. C. de Wit, Oegstgeest, F. van Gent, Schiedam, B. S. Polak, Den Haag, G. H. Flim, Leiden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Voorschoten naar Muiden? Van Muiden naar Laren? Hoeveel K.M? Antwoord: Voorschoten, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Muiden. Afstand 55 K.M. Muiden, Naarden. Laren. Afstand 17.2 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Nieuwkoop? Hoeveel K.M? Antwoord: Leiden, Zoeterwoude (H. R.), Koudekerk, Alphen a. d. Rijn, Aar- landerveen, Nieuwkoop. Afstand 24 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Sassenheim naar Abbekerk? Hoeveel Kilo meter? Antwoord: Sassenheim, Lisse, Hille gom, Haarlem, Santpoort, Velzen, Wijker- oog, Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Oudorp, Ur- sum, Avenhorn, Hoorn, Wognum, Abbe kerk. Afstand pl.m. 90 K.M. LAAT.STF. BERICHTEN FRAUDE BIJ DE RIJKSPOST SPAARBANK. Twee knoeiende ambtenaren. Bij het hoofdkantoor der Rijkspostspaar bank te Amsterdam zijn, zooals onder Gem. Berichten reeds gemeld, twee gevallen van verduistering ontdekt, waardoor de spaar bank voor 5000 is benadeeld. Van dit be drag is tenslotte nog 1675 terecht geko men. Bij deze verduisteringen zijn 5 per sonen betrokken, twee ambtenaren van de Spaarbank, een monteur, een werklooze broer van een der ambtenaren en een koop man uit Haarlem. De eerste verduistering had reeds enkele maanden geleden plaats. De verduisteringen werden in elkaar ge zet door de beide spaarbankambtenaren, gehuwde menschen van omstreeks 35 jaar. Zij lieten den werklooze een spaarbank boekje nemen te Rotterdam, die daarop 5.stortte, welk geld hij van een der ambtenaren, zijn broer, had ontvangen. Dit j boekje met een storting van 5.werd door de beide ambtenaren vervalscht en de storting veranderd in 2055. De beide amb- Alwéér. Morgenavond 8.15 uur wordt in de Antoniuszaal, Hazewindsteeg de Kermis „Oud Leiden" der K. J. C. van de parochie Hartebrug ge opend. Alwéér zult u zeggen Ze scheiden niet uit, Alwéér Leidsche Kennis Alwéér feestgeluid. Alwéér vele kramen Alwéér hoofd van Jut, Alwéér loterijen Alwéér: koop je blut! Wéér vroolijke keuken Wéér dames er bij, Ten bate der kas der Jeugdop voeder ij Dat móet u n i e t zeggen U zegt dat verkeerd, Hier wordt eens heel prettig Historie geleerd. De dames van enkele Eeuwen gelêen Ziet g'als poorteressen Hier vroolijk bijeen. Een oud-Hollandsch marktplein Een oud-Hollandsch huis Een oude taveerne Een zijden wambuis. Fluweelige rokken Een keurslijf, heel net, Oud-Hollandsche vreugde Oud-Hollandsche pret. „Alwéér en dat kost me Weer geld bovendien!", Dat moet u niet zeggen, U moet het gaan zien. TROUBADOUR. tenaren zorgden ervoor, dat het postkantoor in Utrecht een mandaat kreeg om aan den werklooze 2000 uit te keeren. Om te bewij zen, dat deze werklooze de eigenaar van het boekje was, werden hem valsche papie ren verschaft door den Haarlemschen koop man. Alle benoodigde bescheiden klopten dus uitstekend en het kantoor te Utrecht betaalde prompt de f 2000 uit. Van dit be drag kregen de beide ambtenaren en de werklooze broer ieder 600.terwijl de koopman uit Haarlem ƒ200 ontving. Van dit geld is niets teruggevonden. Het tweede geval van fraude is van meer recenten datum. In de handen van beide ambtenaren kwam voor enkele weken te rug een boekje, waarop een bedrag stond van 4000.en waarvan de rente moest worden bij geschreven. Nu werd de mon teur ervoor gespannen om een gedeelte van dit bedrag te innen. Dit geval verschafte eenige moeilijkheid, omdat hierbij noodig was de handteekening van den eigenaar van het spaarbankboekje. De beide ambtenaren beschikten over de handteekening en de monteur ging zich oefenen haar na te ma ken". Intusschen kreeg het kantoor te Haar lem een mandaat om op dit boekje ƒ3100 uit te betaleh. De monteur trok naar Haar lem, zette de valsche handteekening en ont ving ƒ3100. Van dit bedrag ontving een der ambtena ren ongeveer 1300, de tweede ambtenaar 1000 en de monteur 700. Van dit bedrag wist de centrale recheerche nog een groot gedeelte op te sporen. Van het bedrag van 1300, dat een der ambtenaren ontving, werd 900 gered. Dit bedrag was door den ambtenaar verstopt op een plekje in de hei bij Ede. Het geld, dat de monteur had ont vangen is in zijn geheel terecht gekomen. De monteur had het verborgen in een gara ge, waar hij werkte. Van de 1000, die de tweede ambtenaar ontving, is weinig over gebleven, slechts 75. Het staat natuurlijk vast, dat de benadeelde houder van het spaarboekje, waarop de ƒ3100 werden ge- ind, geen schade lijdt. Dit bedrag is reeds weer geheel gerestitueerd. De 5 mannen, die te Amsterdam in arrest zijn, hebben volledig bekend. Zij zullen aan de justitie worden overgeleverd. De Commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 55 cent per kg. SCHUUR AFGEBRAND. 26 varkens omgekomen. Gistermiddag te vier uur brak door on bekende oorzaak brand uit in de- groote schuur van den landbouwer S. Smits te Nistelrode. De schuur brandde tot den rcnd toe af. Veel gereedschap karren, voorraden stroo en hooi, alsmede 26 var- kens, kwamen in de vlammen om. Slechts i een paar varkens konden hun hokken j verlaten, doch waren zoo ernstig met brandwonden overdekt, dat zij onmiddel lijk moesten worden afgemaakt. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, waren de bewoners niet thuis. Verzekering dekt de schade. MOTORSCHIP „TRIO" GELICHT. Naar Kornwerderzand gebracht. Het motorschip „Trio", dat Zaterdag middag tijdens hevig stormweer aan de Friesche kust ten Zuiden van Kornwer derzand is gezonken, is in den afgeloopen nacht doorf de N.V. Reederij v.h. Gebroe ders Goedkoop met behulp vac een bok gelicht. Het schip is in den vroegen mor gen naar Kornwerderzand gebracht en zal vandaar, als verdere voorzieningen zijn getroffen, r.aar Zwartsluis gaan. De oorlog in Oost Afrika De opstand in Godjam. ASMARA, 16 Januari. De vertegenwoor diger van het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede, dat naar te Asmara wordt vernomen de opstandelingen in Godjam goed bewapend zijn. De vroegere heer- scher van Godjam, Ras Hailoe, die naar gezegd wordt vergiftigd zou zijn, heeft in de geschiedenis van Abessinië een groote rol gespeeld. Hij onderhield nauwe be trekkingen met den onttroonden keizer Lidj Jassoe, wien hij bij zijn vlucht ge holpen zou hebben. In 1932 werden Ras Hailoe en zijn oudste zoon gevangen ge nomen en het gerucht, dat hij vergiftigd is, is voor zijn jongeren zoon de reden ge weest om zich tegen den Negus te verzet ten. Naar verluidt wordt de oudste zoon te Addis Abeba scherp bewaakt, aangezien men vreest, dat hij zal ontsnappen. De overwinning van generaal Graziani. ROME, 16 Januari. De berichten van het Zuidelijk front maken melding van een overwinning, welke generaal Graziani heeft behaald op de troepen van Ras Desta in een slag, welke van 12 tot 15 Ja nuari duurde. Deze slag eindigde met een overwinning van de Italianen. Volgens de vertegenwoox'diger van de „Piccolo" te Mogadisco is door deze over winning een einde gemaakt aan den aan val van Ras Desta in de richting van Dolo. De Abessijnsche troepen worden nog hardnekkig achtervolgd tusschen Canale Doria en Dawa Parma. Graziani heeft de Abessijnen in een aantal achtereenvolgen de felle aanvallen uit hun sterke stellin gen geworpen; de Abessijnen waren goed uitgerust. De Italiaansche troepen werden kracht dadig ondersteund door luchtvaart en tankafdeelingen. De vijand wordt achter volgd' in het geheele Sarra-gebied en men schijnt de hoofdmacht te naderen. Het zenden van enquête-commissie naar Abessinië niet mogelijk geacht. LONDEN, 16 Januari. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft: Te Londen gelooft men, dat het geheele Italiaansch-Abessinische vraag stuk in verband met de ontwikkeling sedert het verwerpen van de Parijsche vredes- voorstelling opnieuw bestudeerd ipoet wor den. De Geneefsche Commissie van Der tien zal zich waarschijnlijk met deze kwestie, o. a. het Abessijnsche verzoek een enquêtecommissie naar Abessinië te zenden, bezighouden. Waarschijnlijk zal dit Abessijnsche voorstel echter op grond van technische moeilijkheden als onuit voerbaar worden gekenmerkt. ABESSINIE VERKLAART, DAT WEDEROM ROODE KRUISAMBULANCE GEBOMBARDEERD IS. Thans bij Waldia. ADDIS ABEBA, 16 Januari. (Aê. N. P.) Volgens berichten uit Abessijnsche bron zou aan het Noordelijk front wederom een Roode Kruisafdeeling door vliegers zijn gebombardeerd. Drie Italiaansche bommenwerpers zou den de Roode Kruis-afdeeling, welke bij Waldia op ongeveer 150 km. ten Noorden van Dessié is gestationneerd, met bom men hebben bestrooid. Twee verplegers zijn gewond. Alle zie- kententen zouden zijn vernield. De ambulances blijven in Abessinië. De thans in Abessinië verblijvende ver tegenwoordiger van het Roode Kruis, heeft volgens een Abessijnsch bericht pertinent tegengesproken eenig voorstel te hebben gedaan of eenige verklaring te hebben af gelegd, dat de afdeelingen van het Inter nationale Roode Kruis uit Abessinië zou den worden teruggetrokken totdat Italië veiligheid tegen bomaanvallen zou garan deeren. Hij verklaarde in het geheel geen ver klaring te hebben afgelegd. Hij werkt thans aan zijn rapport, dat hij direct aan het Roode Kruis te Genève zal toezenden. DE ITALIANEN RUKKEN IN HET ZUIDEN OP. ROME, 16 Januari. (A. N. P.) Het 98e Italiaansche legerbericht luidt als volgt: Maarschalk Badoglio seint: Onze troepen zijn bezig de veldslag van Ganale Doria met succes te winnen. Onze troepen zijn over een afstand van meer dan 70 K.M. opgerukt, overal den hardnekki- gen tegenstand van den vijand neerslaand. De troepen van Ras Desta Damto trekken in wanorde terug, achtervolgd door onze troepen. De sterke achterhoede van den vijand, verborgen in holen tracht te ver geefs de achtervolgers tegen te houden. De verliezen van den vijand zijn zwaar en zul len later bekend worden gemaakt. Aan het Somalifront heeft de luchtmacht de lande- Tijke concentraties bij Daggaboer en Sassa Banan gebombardeerd in actieve samen werking mèt onze troepen in hun op- marsch. Aan het Eritrea-front heeft de luchtmacht kampementen en concentra ties van het vijandelijke leger nabij An- dinox met zichtbaar resultaat gebombar deerd. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Annigje Johanna Hendrika d. v. J. H. Spijker en A. Kars. Mathilde Georgette Marie d. v. A. J. C. v. d. Heijden en E. M. Dibbetz. Johanna Adriana <L v. A. Rijsdam en J. Oosterwijk. Pieter- nella Geertruida Antonia d. v. J. Roest en A. Splinter. Marinus Nicolaas z. P. W. Th. Verkerk en J. M. v. d. Pouw Kraan. Maria Eelt je d. v. M. van Oudheusden en S. J. Bokhorst. Johanna Catharina d. v. H. C. Koek en G. J. C. v. Dijk. Peter z v. A. C. Ouwehand en G. Post. Jacoba d. v. F. Loonstra en A. Dorst. Maira Sabina Antonia d. v. Th. Ammerlaan en J. A. Winters. Ondertrouwd: G. W. Zandvoort jm. 27 j. en C. L. v. d. Zande jd. 22 j. Gehuwd: A. I. Jansen jm. en J. J. P. de Jong. jd. A. Nieuwenburg jm. en Th. Huter wed. W. Penseel jm. en J. J. M. v. d. Tuin jd. H. G. Roelandse jm. en M. v. Oosten jd. C. de Roode jm. en J. Par don jd. W. Tijssen jm. en A. de Haas jd. N. Haarlem jm. en C. Gijsman jd. H. Harmsen jm. en A. M. H. L. v. d. Akker jd. P. J. J. Verschoor jm. en M. H. Th. Coster jd. Overleden: P. H. Kramer m. 52 j. A. de Vos zn. 32 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Roxy: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. TELEGRAMMEN DE VLIEGRAMP IN ARKANSAS. De oorzaak is nog onbekend. GOODWIN, 16 Jan. (A. N. P.). Hoe wel de autoriteiten onverwijld een uitge breid onderzoek hebben ingesteld naar de oorzaak van de vliegramp, waarbij zeven tien menschen om het leven zijn gekomen, heeft men die oorzaak nog niet kunnen vaststellen. Het stoffelijk overschat der slachtoffers is naar Memphis in den staat Tennessee overgebracht ter identificatie. Het ministerie van handel te Washing ton heeft medegedeeld, dat men uit inge wonnen informaties de overtuiging heeft gekregen, dat de ramp niet is toe te schrij ven aan de weersomstandigheden. REDFERN NIET GEVONDEN. GEORGETOWN, 16 Jan. (A.N.P.) De piloot Williams, die heeft deelgenomen aan de expeditie ter opsporing van den vermisten Amerikaan Redfern, en die op 4 December van het vorige jaar van hier was vertrokken, is thans teruggekeerd zonder een spoor van den vermiste te heb ben ontdekt. VLUCHT PARIJS—MADAGASCAR. PARIJS, 16 Jan. (A.N.P.) De wedu we van den vlieger Finat, die in April van het vorige jaar is verongelukt bij een po ging tot het maken van een afstandsvlucht van Parijs naar Madagascar, is gisteren met luitenant Paul Raynaud gestart voor het volbrengen van denzelfden tocht. HET RESULTAAT VAN DE CHACO- VREDESCONFERENTIE. BUENOS AIRES, 15 Jan. (A.N.P.) De vredesconferentie van den Chaco heeft tot definitieve overeenstemming geleid. De diplomatieke betrekkingen tusschen Bolivië en Paraguay zullen worden her vat. De krijgsgevangenen zullen worden uitgewisseld. PROF. EINSTEIN WIL AMERIKAAN WORDEN. WASHINGTON, 16 Januari (A.N.P.) Professor Einstein heeft de Amerikaan- sche nationaliteit aangevraagd. HOOG WATER TE NEUWIED. NEUWIED, 16 Jan. (A.N.P.) De Rijn is Woensdag bij Neuwied buiten zijn oevers getreden. Er zijn maatregelen genomen, waardoor het onmogelijk is, dat het water deelen der stad zou kunnen overstroomen. WlSSELNOTEEflflN<iEN AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59*22. Londen 7.27' /8 New York4611/16 Parys 9 71 Brussel 24.83i/2 Zwitserland 47 88 Milaan Madrid 20.20 Oslo3fi-6,) Kopenhagen82 50 Stockholm37.55 Praag 6 10 Weenen Boedapest Prolongatie 22 1/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3