DINSDAG 14 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MANNELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hem. en S. Joseph. Nadat op vele vergaderingen en in vele geschriften gesproken is over de Katho lieke Actie, zooals die door dien Paus is aangegeven en waartoe de Paus zoo her haaldelijk heeft aangespoord, heeft geluk kig de organisatie van de Kath. Actie in ons bisdom eenige vaste vorm aangenomen. Volgens aanwijzingen van den Paus zal zooveel mogelijk de Kath. Actie parochieel geregeld worden. Aan het hoofd van de beweging in de parochie zal staan een leeke-bestuurder als voorzitter, bijgestaan door een priester als z.g. assistens ecclesiasticus. De voorzit ter wordt aangewezen door den pastoor der parochie, terwijl als vanzelfsprekend de pastoor der parochie de assistens eccle siasticus is voor de geheele Kath. actie van de geheele parochie. Voor een bepaalde onderafdeeling der Kath. Actie in de parochie kan een ander priester aangesteld worden als assistens ecclesiasticus, zooals feitelijk reeds in vele parochies gebeurd is wat betreft de jeugd beweging. Door het diocesaan bestuur is 'een pro gramma samengesteld voor de Kath. Actie in 1936. Dit programma komt in hoofdzaak neer op de volgende acties: I. Herkerstening van het gezin, rond het feest van de H. Familie in Januari. II. Herkerstening van het openbaar leven in de maand Mei. III. Erkenning van Christus' universeel Koningschap, rond het feest van Christus Koning in de maand October. Teneinde de eerst-aangegeven actie ten uitvoer te brengen, heeft het bestuur van de parochieele Kath. Actie een bespreking gehouden met afgevaardigden van alle or ganisaties der mannelijke jeugd, ook van de int er parochieele organisaties. Want het is de bedoeling dat de leden der inter-pa- rochieele vereenigingen zullen deelnemen aan de acties die in ieders eigen parochie gevoerd worden. Op deze bijeenkomst werd toegezegd, dat in de ledenvergadering der jeugd (stands) organisaties zou gesproken wor den over doel en rorganisatievorm de Kath. Actie. Bovendien zal op Woensdag 15 Jan. a.s. om kwart over acht uur in de zaal der Maria-Gijzensteeg een afzonderlijke bijeen komst gehouden worden van alle jonge mannen der parochie van 1725 jaar, op welke bijeenkomst gesproken zal worden over de kath. gezinsgebruiken. Dus, katholieke jonge mannen van de parochie O. L. Vr. Hem. en St. Joseph, 'hetzij gij lid zijt van Maria-congregatie, K.J.M.V., Joseph-Gezellen of sportvereni ging, hetzij gij van geen enkele organisa tie lid zijt, gij wordt allen verwacht Woens dagavond om 8.15 uur in de Maria-Gijzen steeg. Verder zal de jeugd beneden de 17 jaar onder alle katholieke gezinnen der pa rochie een circulaire verspreiden, waarop de voornaamste kath. gezinsgebruiken staan aangegeven. De actie der jeugd om het gezin te herkerstenen zal besloten wor den met een algemeene H. Communie der geheele mannelijke jeugd tot 25 jaar in de parochiekerk op Zondag 19 Januari a.s. om kwart voor zeven uur. VOOR-AZIATISCH-EGYPTISCH GEZELSCHAP „EX ORIENTE LUX". Driehonderd jaren Egyptologie in Nederland. Dezer dagen is bij de N.V. voorheen E. J. Brill alhier als tweede nummer in de serie „Mededeelingen en Verhandelingen" van „Ex Oriente Lux" verschenen: „Drie Honderd Jaren Egyptologie in Nederland, van Heurnius tot Boeser (16201935)", van de hand van dr. W. D. van Wijngaar den, conservator van het Rijksmuseum van Oudheden alhier. Het boekje bevat een overzicht van den stand der Egyptologie in Nederland vanaf het eerste begin tot 1935. Het is uitgegeven naar aanleiding van het overlijden van Dr. P. A. A. Boeser, oud-lector in de Egyptologie aan de Uni versiteit alhier en oud-adjunct-directeur van het museum van Oudheden. Er zijn vier portretten en een plaat aan toege voegd, benevens een uitvoerige biblio grafie. De prijs is 1.25; voor de begunstigers van „Ex Oriente Lux" is het boekje met een belangrijke reductie verkrijgbaar bij het secretariaat: Burg. Meineszlaan 59a, Rotterdam, het welk ook aan niet-begunsti- gers inlichtingen omtrent het lidmaat schap en publicatie verstrekt. Bestellingen van niet-begunstigers echter uitsluitend aan den uitgever of via den boekhandel. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6707. Chemaco, Leiden Langebrug 4, fabricatie en verkoop van vloerwas en olie. Venn.: Ph. Reich en S. Reich, Leiden en S. Reich, Leipzig. 4815. Wed. W. Stavleu, Leiderdorp, Hoofdstraat 91, brood-, beschuit- en koek- bakkerij. Uittr. E.: Wed. M. Stavleuvan Leeuwen, Leiderdorp, d.d. 1 Jan. 1936. De heer H. J. Müller, tot de opheffing chef van het station Heerensingel, is in gelijke functie overgeplaatst paar Epe (Gelderland). Door de politie zijn aangehouden de 26- jarige straatmaker P. S., die nog 6 weken gevangenisstraf tegoed had en de 32-jarige autohandelaar A. C., die nog 50 dagen hechtenisstraf moest ondergaan. Gistermiddag te 12.50 uur is de 23-jarige magazijnknecht W. S., wonend in de Su- matrastraat, in de meelfabriek der fa. K. van een 16 M. hooge trap gevallen. Hij be kwam een lichte hersenschudding. Door den E.H.D. werd hij naar zijn woning ver voerd. Na gehouden onderhandsche aanbeste ding is door het Architectenbureau van der Laan het verbouwen van de perceelen Bo termarkt alhier voor rekening van de N.V. C. A. Brenninkmeijer opgedragen aan de Fa. Bik Breedeveld, aannemers alhier. De aandacht van de mannelijke inwoners dezer gemeente, die in 1917 zijn geboren, wordt nogmaals gevestigd op hun ver plichting tot het doen van aangifte ter in schrijving voor den-dienstplicht in deze maand, voor zoover zulks nog niet door hen mocht zijn geschied. Personen te Leiden gevestigd: F. A. J. Beerman en Fam., vertegenw. APC Sumatrastraat 108a W. M. Bodaan en Fam., schoenmaker, Pres. Steynstraat 13a A. Boll, bakker, Nwe Rijn 43 W. Boon en Fam., verpleger, Oude Rijn 43a W. J. Bouwens, huisknecht, Minne- broersgr. 11 L. Burzlaff, dienstbode, Jac. Catslaan 55 Chr. Chrispijn en Fam. Heemskerkstraat 55 G. C. W. v. d. Graaf—Dekker en Fam., Langebrug 101a A. H. van Ditzhuyzen, verpleegster, Oude Singel 20 J. van Haastrecht en Fam., Hugo de Vriesstraat 61 W. Hoogkamer 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 K. Hui- bregtse, Lijsterstraat 7 A. C. Janson, hoofd eener school, Plantsoen 17 A. B. Kapelle, huisknecht, Stationsweg 57 M. A. Kardoes Kaiserstraat 36 A. Klein- jan, chauffeur, Musschenbr.str. 6a J. H. Krietemeijer, Heerengr. 116a H. Kwant 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 P. van Leeuwen, dienstbode, Breestraat 84 J. van Loenen, kok, Raamsteeg 11 H. Th. RoodakkerLuynenburg, Langebrug 51 A. A. Mies, winkeljuffrouw, Stationsweg 29a A. Mooten en Fam., remisebeambte Hyacinthenstraat 9a R. A. van Mourik landbouwer, Bosch en Gasthuispolder A. E. Oostveen, Rijnsb.weg 10 J. W. J. v. d. Pol, verpl., Rijnsb.weg 10 E. J. Romondt, Merelstraat 1 D. van Rijs wijk en Fam., v. 't Hoffstraat 8a R. LewinSchanzer, Lijsterstraat 14 L. Schermer Voest, Zoeterw. weg 1-3 R. Sieperda, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. Sintnicolaas idem Rijnsb.weg 10 J. W. Smidt en Fam., administrateur, Oude Vest 11a A. Piro, Rodenb.str. la E. Splitt, dienstbode, Lorentzkade 34 A. R. de Vries, Meezenstraat 2 M. W, v. d. Wege, verpleegster, Rijnsb.weg 10 C. G. Wijntjes, dienstbode Rijnsb.weg 10. Personen uit Leiden vertrokken: J. Ballego en Fam., Batoe N. O. I. M. Bruining, Oegstgeest, Warmonderweg 64 W. Buurman en Fam., Oegstgeest, de Kempenaerstraat 28 D. W. A. H. van Deursen, Oegstgeest, A. v. Buerenlaan 9 L. Engberts, Campina Roem. W. H. Fockema Andreae, Den Haag, Nw. Uitleg 22 M. de Graaf, Noordwijk, P. Heinstr. 89 L. Grenz, Duitschland J. Haak, Den Haag, Oude Scheveningscheweg 37 J. F. Hartog, Bloemendaal, Duinlust- parkweg 148 - N. M. H. Heeroma, te Utrecht, F. C. Dondersstraat 24 D. Heij- mans, Groningen Ged. Zuiderdiep 8 H. G. v. d. Hoek, Voorschoten, Bijdorpstraat 38 J. P. v. d. Hoek, Voorschoten, Veur- scheweg 108 G. J. de Hoog, Den Haag, Cromvlietplein 43 J. P. van Zuijlen Jasperse, Sassenheim, v. Heemstrastraat 5 O. A. A. Kesselring, Wassenaar, Burcht plein la A. J. L. Kleiss, Schiedam, D. van Wassenaarstraat 7 J. W. v. Kui- ltnburg, Hazerswoude, H. Rijndijk A 34 Wed. H. PootPobs, Haarlem, Tessel- schadestraat 85 M. J. van Maanen, Oegstgeest, L. de Colignylaan 3 J. B. Mader, Arnhem, Velperweg 147 M. Maurits, Koudekerk W. H. Meerburg, Kaapstad Z.-Afr. M. J. Meiman, Rijp- wetering J. W. Meijers en Fam. Den Haag, Copernicusstraat 14 A. Mieremet Noordwijk, Dr. W. v. d. Bergstichting H. Moelee, Rotterdam, 7endrechtstraat 14b J. Moeliker, Katwijk, Kerkstraat 28 J. Pater, Voorschoten, Donklaan 25 E. H. J/W. H. Pilon, Heemstere, Bosb. Toussaintstraat 42 G. A. Reus, Dor drecht, Noordhoveweg 6 J. W, Sep- meijer, Dordrecht, Singel 59 M. H. J. Smit, Voorschoten, Leidscheweg 230c C. van Tol, Leiderdorp, v. Leeuwenpark 45 J. H. Trouwborst en Fam., Rotter dam, Heer Frankenstraat 56 H. B. J. BuurmanVolbeda, Oegstgeest, Kempe naerstraat 28. LAATSTE BERICHTEN DE MIDDENSTAND EN DE LANDBOUWCRISISPOLITIEK Samenwerking der Middenstands organisaties. Naar wij vernemen heeft de onlangs door minister Deckers ingestelde staats commissie-Van Loon den Middenstands- raad verzocht haar van voorlichting te die nen over de bezwaren, welke door de be trokken middenstandsbedrijven, als gevolg van het thans geldende stelsel van land bouwcrisis-steun, worden ondervonden. Teneinde aan deze taak uitvoering te geven, heeft de Middenstandsraad een de legatie uit zijn midden benoemd, bestaan de uit de heeren Mr. F. J. H. Bach, F. L. van der Leeuw en W. G. Scheeres, welke belast is met het onderhouden van regel matig contact met genoemde staatscom- Als resultaat van dit contact zullen de middenstands-vakorganisaties welke be lang hebben bij de landbouwcrisispolitiek, in een op 15 dezer op het Departement van Landbouw en Visscherij te 's Gravenhage te houden vergadeióng der Staatscommis sie, gelegenheid hebben om haar bezwaren kenbaar te maken. In verband met'deze vergadering heeft, naar wij verder vernemen, op initiatief van de Commissie van Overleg uit de drie Nederlandsche Middenstandsbonden, de- 1 zer dagen een voorvergadering plaats ge had, in welke de bezwaren der midden stands-vakorganisaties zijn besproken. Besloten werd dat in de op 15 Januari te houden vergadering van de Staatscom missie elke vakorganisatie slechts door een persoon zal worden vertegenwoordigd, terwijl elke bedrijfsgroep slechts een woordvoerder zal aanwijzen. Als bedrijfs groepen worden aangemerkt: Bakkersbe drijf, vleeschbedrijf, graanhandel en maal derij, groenten- en fruithandel, melkhan del, boter- en margarinehandel en krui- deniersbedrijf. De voornaamste bezwaren van de mid denstandsorganisaties tegen de crisis maatregelen zijn, dat deze maatregelen in het algemeen slechts beschouwd worden als maatregelen, welke alleen ten doel hebben steun te brengen aan den land bouw. De belangrijke invloed, welke de genomen maatregelen noodzakelijk moes ten hebben op andere takken van volks bestaan, is vaak geheel uit het oog ver loren, althans wordt daarmede niet vol doende rekening gehouden. Een tweede groot bezwaar is, dat de controle op de uitvoering van de crisis maatregelen te weinig rekening houdt met het practische bedrijfsleven; Veeleer wordt geëischt, dat het bedrijf zich aan de con trole aanpast, dan dat de controle zich'zoo veel mogelijk voegt naar het bedrijf. WIELRIJDER HET SLACHTOFFER VAN EEN AUTO-BOTSING. Hedenmorgen naderde uit de richting Oss een auto, bestuurd door den heer Ghij- ben uit Den Bosch, het kruispunt onder de gemeente Oss aan den rijksweg Grave Den Bosch, toen op hetzelfde oogenblik met vrij groote vaart uit de richting Grave een vrachtauto naderde bestuurd door den heer Vos uit Schaik. De vrachtauto kwam in botsing met den personenwagen met het gevolg, dat de eerste kwam te slippen en in tegengestelde richting draaide. Bij dit slippen werd de circa 45-jarige Koster uit Nisterode, die met zijn rijwiel op het fiets pad reed, gegrepen en tegen den grond ge slingerd. Ook de waranda van het café van den heer v. Hoorn werd geheel vernield. De bestuurders van de beide auto's kwa men met den schrik vrij. De heer K. moest met ernstige verwondingen worden opge nomen en is in zorgwekkenden toestand naar het Liefdegesticht- te Hees overge bracht, waar hij van de H.H. Sacramenten der Stervenden werd voorzien. DOODELIJKE AANRIJDING. In den afgeloopen nacht werd op den Boddenkampsingel te Enschede de 24-ja- rige M. H. Luiten bewusteloos naast zijn rijwiel gevonden. De man was, na later uit getuigenverklaringen bleek, vermoedelijk aangereden door een groote vrachtauto, welke van te voren was gepasseerd. L. werd naar een ziekenhuis overgebracht. Korten tijd na aankomst is hij aan de be komen verwondinge,n overleden. De chauf feur van de vrachtauto, die te Almelo is opgespoord, verklaarde van een aanrijding niets te hebben bemerkt. UIT AUTO GESPRONGEN. Twee arbeiders gewond. Toen de autobus van den ondernemer Winkel te Vriezenveen, waarmede werkloo- zen van Hardenberg naar Vroomshoop wor den vervoerd, gistermiddag omstreeks zes uur, ter hoogte van den spoorwegovergang te Mariënberg was gekomen, meende een der inzittenden, dat de stuurinrichting de fect was geraakt. Niet zoodra had hij aan dit vermoeden uiting gegeven, of de arbei ders C. Dogger en F. Veenenberg, beiden uit Vroomshoop sprongen naar buiten. Zij werden dientengevolge ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis te Almelo worden overgebracht, waar Dogger heden nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. De ander heeft een ernstige her senschudding opgeloopen. AANRANDING TE WAPENVELD. Drie schuldigen gearresteerd. Op den Oostelijken Kanaaldijk te Wa penveld werd Zondagavond om zeven uur een meisje aangerand door drie onbeken de personen. Het gelukte de gemeentepolitie reeds Maandagmorgen klaarheid in deze zaak te brengen. De gemeenteveldwachter arres teerde drie verdachten, de 29-jarige J. K. te Werven, de 18-jarige R. H. en de 17- jarige G. R. te Wapenveld. Deze legden, na verhoord te zijn, een volledige bekentenis af. Zij werden alle drie in verzekerde be waring gesteld en zullen Woensdag naar het Parket worden overgebracht. Het drietal heeft zich denzelfden avond ook aan een tweede geval van aanranding schuldig gemaakt. Het Abessijnsche conflict Het vliegtuig van Vittorio Mussolini door granaat getroffen. ASMARA, 14 Januari (A.N.P.). Na een bombartement van enkele dagen op Amba Arradem bereikten Italiaansche vliegtui gen de basis Avaci, waar zij werden ont- vangen met geweervuur en vuur uit lucht doelgeschut. Het toestel van Vittorio Mussolini, een zoon van den Duce, werd door een granaat in de cabine getroffen, een deel van de mi trailleur werd weggeschoten en verschei dene-andere instrumenten werden even eens beschadigd. Als door een wonder bleef Vittorio zelf evenwel ongedeerd, hij wist het toestel in zijn macht te houden en naar het vlieg veld terug te brengen. I Ook zijn broer Bruno nam deel aan deze luctraid en gaf bewijzen van grooten moed en luchtvaardigheid. Hij bestookte met succes een vijandelijke afdeeling met mi trailleur vuur. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 14 Januari. (A.N.P.) Maarschalk Badoglio telegrafeert het 96ste Italiaansche legerbericht, dat als volgt luidt: „In den loop van den 13en Januari heb ben onze blanke en Eritreesche detache menten talrijke verkenningstochten ge maakt in den sector van de Takkaze en ten Zuiden en Zuidoosten van Makalle. Van de rest van het front is niets van beteekenis te melden". TELEGRAMMEN DE VLOOTCONFERENTIE. Japan verzoekt opnieuw uitstel. LONDEN, 14 Jan. (A.N.P.) De op van daag vastgestelde zitting der Vlootconfe- rentie is op verzoek van de Japansche de legatie opnieuw uitgesteld. Dit vierde uitstel van de oorspronkelijk op j.l. Vrijdag vast gestelde zitting beteekent een nieuwe po ging, om de dreigende ineenstorting van de conferentie op het laatste oogenblik te voorkomen. Tot het uitstel werd Maandag avond besloten, na een spreking van twee uren tusschen de Engelsche en de Japan sche delegatie waaraan ook minister Eden deelnam. De Japansche delegatie verklaart in af wachting te verkeeren van verdere aandui dingen van Tokio op sommige punten. De zitting zal thans vermoedelijk op een dag later in de week gehouden worden. De ochtendbladen zijn van meening, dat ondanks de poging een crisis te voorkomen, de toestand toch zeer moeilijk is. In de gisteren tusschen de Engelsche en de Ja pansche delegatie gehouden bespreking is in geen enkel opzicht gebleken, dat de Ja panners bereid zijn hun oorspronkelijk en eisch inzake een gemeenschappelijke maximum bewapeningsgrens der vlootmo- gendheden, te matigen. De Marine-corres pondent van dé „Morning Post" meldt, dat het Japansche verzoek voor opnieuw, uit stel der zitting zijn oorzaak vindt in een waarschuwing van Engeland, volgens wel ke Japan de verantwoording zou moeten dragen voor een mislukking der conferen tie. Japan meldt afbreking der vl ootbesprekingen. TOKIO, 14 Jan .(A.N.P.) Speciale edities van de bladen vermelden het „afbreken der Vlootconferentie", wegens het uittreden van Japan. In Marinekringen verklaart men, dat de conferentie onoverbrugbare tegentsellingen aan het licht heeft gebracht tusschen Ja pan en Engeland en de Ver. Staten, en dat dezen op duidelijke wijze hadden dienen te worden opgehelderd. Men moet den toe stand niet mooier trachten te maken dan zij is. De conferentie der vijf mogendhe den is thans afgeloopen, en Japan heeft er geen direct belang bij, wat de vier mogend heden thans zullen doen. De geheele Japansche pers spreekt haar voldoening erover uit, dat een openbare breuk kon worden voorkomen, doordat de Japansche eischen in het geheel niet meer besproken zijn. DE ZAAK-HAUPTMANN. Hoffmann in het Congres aangevallen. NEW YORK, 14 Januari (A.N.P.). In het Huis van Afgevaardigden beschuldigde het lid Blanton den gouverneur van New Jer sey, Hoffmann de veroordeeling van Hauptmann te gebruiken voor publiciteits- doeleinden. Hij verzocht het Huis den gou verneur in staat van beschuldiging te stel len, indien hij volhardt in zijn voornemen het proces tegen Hauptmann te hertien. AANLOKKELIJK AANBOD VOOR HET SCHRIKKELJAAR! NEW-YORK, 14 Januari (A.N.P.). Hen ry Wallenstein, kantonrechter te Wauke- gan in Illinois, heeft aangekondigd, dat in het jaar 1936 die huwelijken gratis zullen worden gesloten, waarbij het voorstel van de vrouw uitgaat. Bruid en bruidegom moeten dan verklaren, dat' het de jonge dame was, die haar uitverkorene uitnoo- digde, het leven gezamenlijk verder te slijten. Indien de kantonrechter van de waarheid van hun verklaring overtuigd is, zal hij het huwelijk kosteloos tot stand brengen, om daarmede te toonen, hoeveel waardeering hij heeft voor het oude ge bruik van het schrikkeljaar. In 1932 heeft Wallenstein dezelfde aan kondiging gedaan met het gevolg, dat 29 echtverbintenissen kosteloos werden ge sloten. POLITIEKE MOORD IN RUSLAND. MOSKOU, 14 Januari. (A. N. P.). De „Iswestia" meldt uit Minsk, dat de voorzit ter der kolchoze „Pobeda" Kriwen is ver moord. Als verdacht van den aanslag zijn 5 personen, die vroeger groote boeren wa ren, gearresteerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool 6.808.70, roodekool 4.609.80, savoyekool 2.00 —10.10, groenekool 0.505.40, pieterse lie 2.404.70, prei 0.703.10, kropsa lade 1.20—2.50, selderie 0:80—2.00, knolselderie 1.303.70, wortelen 4.70 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Albertus z. van W. Harte- velt en C. Aben Jan z. van J. Mulder en E. W. Knol Johannes z. van J. Hockx en J. J. de Bolster Thijmen Ge rard z. van G. C. Hamoen en C. Boer Jacoba Johanna d. van T. J. Los en J. J. de Graaf Jacoba d. van P. Berkhout en M. v. d. Water Theodorus Hubertus Jo hannes z. van Th. B. R. Janssen en P. A, M. Vallen Johannes z. van C. v. Kem pen en C. M. de Groot Johanna Petro- nella d. van J. Maré en L. J. Wetselaar Jacoba Johanna d. van D. Brussee en A. C. Noordeloos Gieltje Geertruida d. van P. C. Wendt en A. Kers. Ondertrouwd: G. J. J. Evers jm. 27 j. en W. C. F. Bik jd. 25 j. Overleden: A. H. v. d. Zeeuw Schuller vr. 71 j. J. C. H. Hogerwerf •dr. 8 wkn. J. Groenendijk zn. 15 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Roxy: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. 5.40, per 100 kg., kroten f 1.104.50, kro» ten, gekookt f 59, witloof 213, boe renkool 611, spinazie 26, tomaten A B, C en CC 6—9; uien f 1.00—2.80, wor telen 1.5010.50, spruiten I 613, spruiten II 29, andijvie f 415. 14 Jan. Vette Varkens. Totale aan voer 281 stuks, waarvan 272 zwaar 3637 cent en 9 licht 33—34 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. Flinke aanvoer. ROTTERDAM, 14 Jan. Vee. Totale aanvoer 3543 stuks; 163 paarden, 4 veu lens, 789 magere runderen, 955 vette run deren, 181 vette kalveren, 159 graskalve ren, 895 nuchtere kalveren, 264 schapen en lammeren, 4 varkens, 29 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 46, 43 en 2 834 cent, vette ossen 44, 40 en 30— 34 cent, stieren 42, 38 en 3034 cent, vette kalveren 95, 85 en 6570 cent, schapen 40, 36 en 20 cent, lammeren 41, 36 en 28 cent, graskalveren 45 en 40 cent, nuchtere kalveren 38 en 32 cent, slachtpaarden 41, 34 en 25 cent; Prijzen per stuk: schapen 181410, lammeren 14116, nuch tere slachtkalveren 986, nuchtere fokkalveren 16139, slachtpaarden 15010065, werkpaarden 240140 80. hitten 110—80—60. stieren f 200—150 100; kalfkoeien f 19515095; melkkoeien 200—155—100; vaarzen 115—80—60, pinken 957560, graskalveren 45— 3525. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen als gisteren, prima koe 5, os 46. Stieren, aan voer iets ruimer, handel kalm, prijzen ge drukt. Vette kalveren, aanvoer tamelijk handel stroef, prijzen iets lager prima 1.08. Schapen en lammeren, aanvoer re delijk, handel als gisteren, prijzen als gis teren; Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel vlugger, prijzen duurder. Paarden: aanvoer tamelijk, han del iets williger, prijzen vaster. Kalf- en melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveranderd. Vaarzen en Pinken aanvoer kort, handel stil, prij zen gelijk. Graskalveren, aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen iets duurder. ROTTERDAM, 13 Jan. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst. Chevalier 5.00—5.25. Haver 6.60—7.00. Erwten (kleine groen) 7.509.20, Schokker-erwten f 8.0011.25. Bruineboonen 11.0012.50. Alles per 100 kg. 13 Jan. Buitenlandsche Granen. Stemming prijshoudend. Rogge: 74-75 kos. Bahia Blanca oogst 1933 disponibel f 8.85; 74-75 kos. Bahia Blanca oogst 1934 aang. 8.50; 74-75 kos. Bahia Blanca stoomend 8.45; 72-73 kos. Litausche disponibel 7.60; 72-73 kos. Litausche gedenatureerd disponibel 4.70. Gerst: 70 kos. La Plata, disponibel 106; 68-68 kos. La Plata disponibel 105; 66-67 kos. La Plata disponibel 104; 70 kos: Zuid-Russische disponibel f 104; 63-69 kos. Zuid-Russische disponibel 103.50; 65-66 kos. Zuid-Russische stoomend f 104; Canada No. 3 disponibel 105. Mais oea 2000 kilo: gele La Plata aan gekomen 95.50; gele La Plata stoomend 96; La Plata Cinquantine aangekomen 99.La Plata Cinquantine stoomend 93.50. BODEGRAVEN, 14 Jan. Kaas. Aange voerd 139 partijen Goudsche kaas, waar onder alle met rijksmerk, totaal 6255 stuks, wegende 56.295 kg. prijs met rijksmerk le soort 21—23, 2e soort 19—20. Handel flauw. UTRECHT, 13 Jan. Paarden. Aanvoer 425 paarden Weeldepaarden 300400, werkpaarden 200—300, oude paarden 80—150, 1 jarige paarden 140—180, 2- jarige paarden 200—270, hitten 80— 150. Handel matig. WISSELNOTEEitïNCiEN i AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.23 Londen 7.273/4 New Yorkl 46&/16 Parijs 9.71i/2 Brussel 24.84i/2 Zwitserland 47.881/2 Milaan Madrid 20.141 /2 Oslo 36.60 Kopenhagen32 50 Stockholm37.55 Praag 6 10 Weenen Boedapest - Prolongatie 2 1/4 pet

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3