NIEUWS STADS „DE DROOM VAN MENEER SCROOGE" TOONEEL-UITVOERING MAANDAG 13 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET CONFLICT BIJ DEN STADHUISBOUW. Arbitrage-Commissie benoemd. Tot leden van de Arbitrage-commissie inzake het geschil tusschen de gemeente Leiden en de aannemersfirma Hillen en Roosen te Amsterdam, zijn benoemd: door de gemeente: ir. Jan Lely te Den Haag; door de Fa. Hillen en Roosen: ir. H. Polam te Den Haag; en door beide betrokken partijen gezamenlijk, mr. M. A. van Boven te Amsterdam, secretaris van den Raad van Arbitrage in de Bouwbe drijven. VER. VAN MATHESIANEN. Lezing over schakelaars. Zaterdag j.l. hield de Ver. van Mathe- sianen haar 4e lezing van dit seizoen in 't Casino Theater. De voorzitter, de heer G. J. J. v. d. Linden, heette alle aanwezigen hartelijk welkom in 't bijzonder den spre ker, den heer Ir. Noorlander, van Electro- stoom, de leeraren van M. S. G. en de Ambachtsschool, ingenieurs en chefs der Stedelijke Lichtfabrieken. Na het vertoonen van het journaal ving de heer Noorlander aan en begon spr. met er op te wijzen, dat de olie-schakelaars het meest worden toegepast, maar, vervolgde spreker, aan deze schakelaars zijn veel na- deelen verbonden en wel brandgevaar, ont ploffingsgevaar en hevige roetontwikke- ling. Vooral brandgevaar is een groot na deel omdat dit niet met gewone hulpmid delen te blusschen is. De goede eigenschap pen hebben echter de overhand en wel de zeer hooge doorslagspanning en het snel blusschen der lichtboog. De waterschakelaar had daarentegen ook ontploffinggevaar. Het nadeel is verder verdamping van 't water, vooral bij het uitschakelen, waardoor deze schakelaar ge regeld bijgevuld en gecontroleerd moet worden, omdat de schakelkamer steeds on der water moet liggen. Vooral bij kortslui tingsomstandigheden bestaat de kans, dat de blussohing gebrekkig is of in 't geheel niet bluscht wat ook weer nare gevolgen tengevolge heeft. Bij de luchtdrukschakelaars bestaat al leen nog explosiegevaar maar zeer mini maal. De schakelaars worden toegepast bij reminstallaties in treinen en worden ge controleerd door manometers en signa len. Nadat spreker ook de nieuwe construc tie der luchtdrukschakelaars besproken had was de inleiding hiermede geëindigd en had spreker een dankbaar aplaus in ontvangst te nemen. Vervolgens werden de zeer mooie en duidelijke films vertoond der diverse scha kelaars waarvan de werking zeer goed was te zien. Nadat ten slotte de jublieumfilm van electrostoom had gedraaid, dankte de voor zitter den heer Noorlander voor de inte ressante en leerzame uiteenzetting en de directie van Brown Boveri en Elec trostoom voor de yiooie films. Spreker maakt vervolgens bekend, dat de volgende lezing gehouden zal worden door den heer Jesse op Zaterdag 25 Jan. over: het opnemen van gramofoonplaten met de monstraties in het Kamerlingh Onnes-labp- ratorium. EEN INSTALLATIE VOOR HARD- HOORENDEN. In het Trianon-theater. Wat nog maar in enkele theaters 'in ons land te vinden is, is thans ook door de di rectie van Trianon in haar theater aange bracht. Men heeft n.l. op een twaalftal plaatsen een installatie met koptelefoon voor hard- hoorenden aangebracht, die dus op deze plaatsen het gesproken woord even goed als de andere bezoekers zullen kunnen verstaan. Gedurende de nog slechts enkele dagen, dat deze twaalf apparaten zijn aan gebracht, bleek er reeds een groote belang stelling voor te bestaan, zoodat mag wor den verwacht, dat van deze installatie, die in een behoefte blijkt te voorzien, een flink gebruik zal worden gemaakt. Prof. dr. W. v. d. Woude. Woensdag a.s. wordt prof. dr. W. v. d. Woude, hoogleeraar in de analytische en beschrijvende meetkunde en de theoreti sche werktuigkunde aan de Universiteit alhier zestig jaar. Geslaagd voor het Federatie-examen boekhouden enz. (Mercurius-diploma) de heeren: J. A. A. Butijn, Leiden, P. Jan sen, Leiden, J. H. Juffermans, Oegstgeest, F. X. Kiel, Leiden, J. P. van der Staal, Leiden, en J. H. J. Zwaart, Leiden, allen leerlingen van den heer J. A. Jansen, Ka merlingh Onneslaan 15, alhier. In den gisterenmorgen op een terrein aan den Haagweg gespeelden voetbalwed strijd LFC IIIRouwkoop zijn de 23-ja- rige F. A. v. V. en de 21-jarige C. J. A. V. met elkaar in botsing gekomen, waarbij eerstgenoemde het rechterbeen heeft ge broken. Door den E. H. D. is hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. In den voetbalwedstrijd U, V. S.D. V. S., gisteren aan den Kanaalweg gespeeld heeft de U. V. S.-speler W. J. P. een bal zoodanig tegen het hoofd gekregen, dat hij 20 minuten bewusteloos was. De E. H. D. kon geen verder letsel constatee- ren. R. K. Werkmeestersbond. Om meer bekendheid te geven aan onzen R. K. Werkmeestersbond Kring Lei den, ligt het in de bedoeling om met Maart eerstkomende een groote propagan- davergadering te houden, waarbij alle R.K. dames zoowel als heeren, die met de lei ding belast zijn, worden uitgenoodigd om zich scharen in den R. K. Werkmeesters ons, leidinggevend personeel, te overtui gen. Er zijn hier ter stede nog veel perso nen die wellicht niet weten, bij welken bond zij zich moeten aansluiten. Het R. K. leidinggevend personeel moet zich scharen in den R. K. Werkmesters- bond „St. Joannes de Dooper", gevestigd v. Hogendorpstraat 3. Nederlandsche Bond van Technici. De Afdeeling Leiden van den Nederl. Bond van Technici, herdacht Zaterdag 11 Januari j.l. het feit, dat 25 jaar geleden de afdeeling werd opgericht. Het bestuur der afdeeling heeft gemeend dit jubileum, zij het op bescheiden schaal, te herdenken, door het houden van een ge- zelligen avond op Zaterdag 18 Januari a.s. voor leden en eenge genoodigden. Slooten aan Lage Rijndijk worden gedempt. Tusschen de woningbouwvereeniging „De Eendracht", de scheepsbouwwerf v. h. Gebr. Boot en den heer J. Ommering te Leiderdorp is overeenstemming bereikt over het dempen van enkele slooten ach ter een groot aantal woningen aan den Lage Rijndijk, waarvan de bewoners groote hinder ondervinden. Op Zaterdag 18 Januari zal namens de drie partijen het dempen en het rioleeren van'plm. 260 M. sloot plus het vernieuwen der buitenrioleering van 62 woningen wor den aanbesteed. Voor de hierbij betrok ken gezinnen is dat stellig een groote ver betering. Zilveren feest N.R.V. Ter inleiding van de feestelijke herden king van het 25-jarig bestaan van de af deeling Leiden der N.R.V. hield het afdee- lingsbestuur gistermiddag in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" een druk bezochte receptie. Van de verschillende woordvoerders noe men we in de eerste plaats den heer J. Panman, algemeen voorzitter der Ned. Reisvereeniging, den heer A. Pieters, di recteur van het Centraal Bureau der N.R.V. te Den Haag, voorts afgevaardig den van de afdeelingen Amsterdam, Haar- lem, Rotterdam, Delft enz. Belangstelling werd voorts getoond door de leden van het hoofdbestuur, de heeren S. de Leve, Dijk man en Oltmans, door de afd. Leiden der Ned. Reisver. voor Katholieken, terwijl tenslotte vele schriftelijke en telegrafische gelukwensöhen waren ingezonden. Tal van bloemstukken zetten aan deze ontvangst luister bij. We zagen er o.m. van het hoofdbestuur, van de Leidsche leden, van de Reisvereeniging voor Katholieken, van de afdeelingen der N.R.V. te A'dam, Rdam, Haarlem, Den Haag en Delft. De voorzitter, de heer J. F. Hardeweg, dankte de verschillende sprekers voor hun woorden en alle bezoekers voor de door hen betoonde belangstelling. Mannen-zangvereen. „Kunst na Arbeid". Zaterdagavond vierde „Kunst na Ar beid" haar 42ste Jaarfeest in de Stadsge hoorzaal. Nadat „The Hofenk Melody makers" deze feestelijke bijeenkomst geopend had den, verwelkomde de voorzitter, de heer J. Ginjaar de talrijke aanwezigen alsook de afgevaardigde der verschillende ver- eenigingen en corporaties. Een bijzonder woord van welkom richt te de spreker tot de verschillende mede werkers. Op uitstekende wijze voerde Gé Hofenk op accordeon eenige fraaie num mers uit, waarna Willy Derby op prettige manier zijn geheel nieuw repertoire ten uitvoer bracht; Op verzoek van vele der aanwezigen voerde „Kunst na Arbeid" zelf ook eenige nummers uit. Keurig werd het „Domine salvum fac" van A. G ie zen ten gehoore gebracht. Hierna volgden nog eenige dansen van het danspaar Mieremet. Na dé pauze hield de bekende conferen cier Willy Derby het publiek met leuke grappen en liedjes nog eenigen tijd op aan gename wijze bezig. Tot slot een aardig ballet van den heer Mieremet met zijn leerlingen, waarbij tot slot een tableau gevormd werd. Een ge- imiteerde Shirley Temple door een zin gend klein meisje oogstte een uitbundig succes. Een bal onder leiding van den heer Mie remet en met medewerking van „The Ho fenk Melody makers" besloot dezen welge slaagden avond. R. K. Gem. Zanver. „Pulchri Studio". Wegens belangrijke mededeeling wor den de leden beleefd doch dringend ver zocht hedeavond allen ter repetitie te komen. Niemand mag zonder wettige reden dezen avond wegblijven. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 796. Fiirma J. C. Schop- huizen Zoon, Leiden, Nieuwstr. 10, Fa briek van jaloezieën, markiezen, zonne schermen-enz. Uittr. E.: P. Schophuizen, dd. 1 Jan. 1936. De procuratie van J. C. Schop huizen is ingetrokken, dd. 1 Jan. 1936. De heer J. C. Schophuizen is thans eigennaar Procuratie verleend aan: P. Schophuizen. R. K. Textielarbeiders. In de Zaterdag geplaatst mededeeling is uitgevallen, dat de uitreiking van de pro gramma's voor het zilveren feest plaats heeft morgenavond tusschen 7 en 8 uur. Zaterdagnamiddag is de 14-jarige H. B., toen hij op de Breestraat met zijn rijwiel tusschen de twee trambanen bleef rijden, tusschen twee passeerende tram bekneld geraakt. De jongen bekwam slechts een wonde aan de knie, zoodat dit ongeval wonderlijk goed is afgeloopen. Zaterdag heeft de heer J. A. Bots, oud wethouder onzer gemeente, zjjn tachtigsten verjaardag gevierd, 't Verheugt ons, te kun nen mededeelen, dat de heer Bots na een ernstige ziekte weer hersteld is. TOONEEL. „Een Inbreker gevraagd". Kon. Ver. „J. J. Cremer". Men weet, dat de Kon. Vereeniging „Litteris Sacrum" haar 80-jarig bestaan viert en deze viering niet alleen beperkt tot één feestdag of een feestweek, maar uitstrekt over het heele tooneelseizoen 1935'36. Ongeveer iedere maand een an dere opvoering. Het spreekt vanzelf, dat de uitwerking van een dergelijk imposant programma de krachten zelfs van „Litte ris" te boven gaat en daarom heeft o.a. ook de Haarlemsche zustervereeniging „J. J. Cremer" den trouwen leden van Lit teris wel bekend haar hulp toegezegd. Zaterdag werd de eerste van de drie op voeringen in den Schouwburg gegeven van het kluchtspel „Een inbreker gevraagd", een komisch geval, in elkaar gezet door Jan Fabricius en Henk Bakker. Inbrekers zijn ongenoode gasten, maar hier werd er één uitgenoodigd en kwamen er niet min der dan zes onuitgenoodigd. Maar wie vraagt er nu ook een inbreker? Dat doet alleen een kluchtspelfiguur, zoo als de weledele heer Gerrit Mollema, die in den echt verbonden is met een zeer bazige Debora. Slechts in het ietwat ijle hoofd van zulk een pantoffelheld kan het krankzinnige idee van den tooneelspeler Harry Peel ingang vinden om een inbre kersscène in elkaar te zetten, waarbij dan de held op pantoffels den moedigen in brekersbedwinger kan uithangen. De „goe de" inbreker verschijnt evenwel niet, wel een heele bende allerminst welgezinde lieden, waarvan er één den gastheer bijna den zoo zeer begeerden glorie-kroon ver schaft had, maar die allen den genoemden heer Gerrit Molema wat lichter maken aan aardsch bezit. Veel oorspronkelijks bevat dit kluchtspel niet, maar het is amusant en dat is de hoofdzaak, terwijl bovendien de weergave door de leden van „J. J. Cremer" zoodanig was, dat er van dit genoégelijke spel naar waarde genoten kon worden. Wij hadden voor den aanvang van het seizoen een programma ontvangen met de namen der spelers, doch de rolbezetting had zich inmiddels zeer ingrijpend gewij zigd. De oorzaak van deze wijziging gaat ons niet aan, doch het maakt een billijke beoordeeling van het spel vrij moeilijk. In ieder geval gaf de heer J. H. Boon een uit stekende typeering van den pantoffelheld en was mevr. M. I. Lucasde Lugt bazig genoeg om de verhouding tusschen hen alleszins aannemelijk te maken, terwijl ook mej. Eki Brouwer een heel „aardig" dienst meisje was. Aan het samenspel haperde echter nog wat, wat mogelijk in een vol gende opvoering verbeterd kan worden. Met name het eerste bedrijf kan vlotter en spannender zijn. Wij mogen hierbij echter niet vergeten, dat de Haarlemmers zich op de Leidsche planken allicht minder thuis zullen gevoelen, wat zich o.a. ook demon streerde in eenige ongelukjes met het licht. Laten we echter op deze kleine vlekjes niet te veel letten. Wij hebben toch geno ten van eenige zeer goede typeeringen, ook van de diverse leden van de inbrekers- bent, die bij alle variatie stuk voor stuk zeer geslaagd van teekening waren. De afzonderlijke typeering ligt den Haarlem mers goed, uitgenomen den „tooneelspe ler", die als zoodanig nauwelijks t.e her kennen was, maar het samenspel kan nog meer verzorgd worden. Heeft het stuivertje verwisselen bij de rolverdeeling hieraan misschien schuld? Hoe het zij, het was in elk geval een genoegelijke avond en aan waardeering ontbrak het niet. LAATSTE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Voetganger door den trein gegrepen en gedood. Hedenmorgen te kwart vóór tien heeft op den onbewaakten overweg aan den Spren- gerweg te Apeldoorn een ernstig ongeluk plaats gehad. Op genoemd tijdstip naderde de lokaal- trein ApeldoornZwolle den overweg. De 52-jarige H. Disberg, die te voet den over weg passeerde, werd door den locomotief gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer, dat onherkenbaar verminkt was, heeft ver moedelijk tengevolge van hardhoorigheid den naderenden trein niet opgemerkt. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons jongste z ;ontje en broertje ARIE in den ouderdom van 18 maanden. Zijn diep bedroefde ouders, broertjes en zusjes. 288 W. HEEMSKERK. J. HEEMSKERK— Rotteveel. Lisse (Beekbrug), 13 Jan. 1936 De oorlog in Oost Afrika DE OORLOG IN OOST AFRIKA. De gevechten in het district Tembien. LONDEN, 13 Jan. (A.N.P.) De „Daily Telegraph" meldt uit Addis Abeba, dat de Abessijnen krachtige pogingen in het werk stellen om de Italianen uit hun land te ver drijven, waarbij zij worden geholpen door den hevigen regenval. Hardnekkige geruchten doen de ronde, dat ras Syoem Makallé na een aanval zou hebben heroverd. Ras Desta zou de verzekering hebben ge geven aan het front bij Dolo te kunnen stand houden. Op advies van rasDesta zou de negus de mobilisatie hebben gelast van 200.000 man, welke bestemd zouden zijn voor de Zuidelijke provincies. DOODELIJK MIJNONGEVAL. In de Domaniale mijn te Kerkrade werd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de mijnwerker H. Arkenbosch door een stuk spoorwegnaaf tegen het onderlijf getrof fen. Ernstig gewond werd de ongelukkige naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij Zondagavond is verleden. A. was ge huwd, 43 jaar oud en vader van zes kin deren. BRAND IN EEN TEHUIS VOOR MANNEN Geen persoonlijke ongelukken. Hedennacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in Van Veen's Volkstehuis voor Mannen, gevestigd in het oude koopmanshuis Prinsengracht 439, vlak bij de Eerenstraat te Amsterdam. Tegen twee uur bemerkten eenige bewo ners van het tehuis, dat een penetrante scherpe rook in het gebouw hing. Onmid dellijk was het geheele tehuis, dat bewoond wordt door c.rca 60 mannen, van wie het meerendeel reeds vrij bejaard is, in rep en roer. He* was nadat ieder gewekt was, een algemeene sauve qui peut langs de trap en de beide brandladders, die in den tuin aan de achterzijde van het gebouw uitko men. De brandweer was inmiddels gewaar schuwd en deze was weldra ter plaatse om met drie stralen het vuur, dat in een berg plaats achter de keuken in het gelijk- straatsche gedeelte woedde, te bestrijden. Deze bergplaats is een van de vier kleine compartimenten, gelegen achter de binnen plaats. Het vuur woedde hier hevig, en de kolenbergplaats, de bijkeuken, waar de brand waarschijc lijk is ontstaan en een bergruimte brandden geheel uit, terwijl ook de keuken v:.or een deel door het vuur werd verwoest. De brandweer was het vuur weldra mees ter en wist het te beperken tot genoemde compartimenten. In de groote zaal stonden groepjes man nen mee bleeke en slaperige gezichten het avontuur van den nacht, waardoor zij zoo wreed in hun slaap werden gestoord, te be spreken. Een paar hadden bij de vlucht lichte verwondingen aan hun handen opge- geloopen. Een ->a^tal was bezig hun weinige bezittingen, die zij bij hun vlucht hadden meegenomen, weer naar binnen te brengen; het gevaar was gewpken, doch van slapen zou niet veel meer komen. Verzekering dekt de schade. DE INBRAKENREEKS TE GRONINGEN. In velband met de op Dinsdag 7 Januari te Grijpskerk en Visvliet in het staionsge- bouw en de Nedercmitsch Hervormde Kerk gepleegde inbrakc-n is Zondagavond laat door de gemeentepolitie van Grijpskerk aangehouden den 20-jarigen ongehuwden S. R., wonende te Grootegast. Hij zal heden ter beschikking van de Justitie wor den gesteld. GEHEIME ZENDER IN BESLAG GENOMEN. In den nacht van 11 op 12 Januari is door den burgemeester van de gemeente Voorst, den chef-veldwachter en den ma- jaar der Rijkspolitie te Twello een geheime zender in beslag genomen. TELEGRAMMEN STORM AAN DE WESTKUST DER V.S. Verschillende schepen in nood; de „Iowa" vergaan. NEW-YORK, 13 Jan. (A.N.P..). Aan de Amerikaansche westkust heeft een zeer zware storm gewoed, die talrijke ongeluk ken heeft veroorzaakt. De kustwacht te Point Adams meldde Zondag, dat twee of drie sen epen op de rotsen bij de monding der Columbia livier waren stukgeslagen en dat daaroi] waar schijnlijk vele opvarenden om het leven waren gekomen. Een dezer schepen was vastgeraakt, toen de storm een snelheid van 90 mijl per uur bereikte. Men zag, hoe drie mannen zich vastklemden aan de wrakstukken van het snel verdwijnende schip. De kustwacht trachtte nog, de mannen te helpen, doch de hooge zee maakte het onmogelijk, een lijn over te gooien. Later bleek, dat het verongelukte schip de „Iowa" was, en dat de bemanning, die 35 koppen telt, om het leven is gekomen. De schoener „North Point" kwam niet ver van de „Iowa", eveneens bij de ver raderlijke uitmondering der Columbia-ri- vier, in ernstige moeilijkheden. De „Vinland" en het Britsche stoomschip „Rochelle" verloren hun uit timmerhout bestaande deklading, terwijl zij voor de kust van Oregon met den storm hadden te kampen. Later werd gemeld, dat de Rochelle nabij Coos-baai in gevaar ver keerde. De schoener „Sjasta" met 12 man aanboord, zou zich in zinkenden toestand bevinden. Tenslotte bestond ongerustheid over de bemanning van drie booten der kustwacht, die waren uitgevaren om de „Iowa" bij te staan, doch van welke men niet meer heeft gehoord. SNEEUW IN DE BEIERSCHE ALPEN. MüNCHEN, 13 Januari (A.N.P.). Mün- schen heeft gisteren een zwaren sneeuw val gezien, zooals enkele jaren niet heeft plaats gehad. In de loop van den nacht was men er met behulp van sneeuwploegen in geslaagd de rijwegen vrij te maken, doch de trottoirs kunnen slechts geleidelijk van sneeuw worden bevryd. In de parken en plantsoenen zijn verscheidene boomen door de sneeuwvracht ontworteld. In Allgau heeft het daarentegen den ge heel en Zondag geregend en is het eerst vanochtend begonnen te sneeuwen, terwijl het te Oberstdorf en Immenstadt heden ochtend nog regende. De groote regenval heeft een stijgen van de Iller tengevolge gehad met als gevolg overstroomingen. Te Kempten zijn maatregelen genomen om het water te keeren. Ook in Fuessen regende het hedenoch tend in stroomen en de Lech is 11/2 meter gestegen. Ook in Augsburg veel sneeuw gevallen. AUGSBURG, 13 Januari. (A.N.P.). Ook hier heeft het gisteren hevig gesneeuwd, waardoor aanzienlijke schade is aange richt. In het telefoonnet kwamen meer dan 300 storingsgevallen voor, terwijl vele ra dio-antennes ondei de sneeuw bezweken. Ook het meldingsnet van de brandweer werd gestoord en in den avond is het noor den van de stad een uur in het duister ge weest door storing in het lichtnet. In het Siebentichwald zyn veel takken afgerukt. Lech en Wertach zijn sterk ge zwollen. DE AARDBEVING IN COLUMBIA. BOGOTA, 13 Jan. (A.N.P.) Doordat de verbindingen met het door de aardbeving geteisterde gebied volkomen zijn verbro ken, is het nog steeds niet mogelijk, het aantal slachtoffers van de ramp nauwkeurig vast te stellen. Bergingsexpedities, die van Pato waren vertrokken, zagen zich genood zaakt terug te keeren, doordat de wegen versperd waren. De boeren weigeren deel te nemen aan het opruimingswerk langs de wegen,, omdat zij nieuwe aardbevingen vreezen. Derhalve zijn troepen gerequireerd. De autoriteiten verklaren, dat ook de dorpen Pinzon en Alban bij Chorrero volkomen verwoest zijn. Indien dit juist is, zullen ook daar verscheidene honderden menschen om het leven zijn gekomen. Bovendien zijn talrijke plantages geheel verwoest, zoodat de ge heele streek een desolaten indruk maakt. KATHOLIEK GEESTELIJKE VEROORDEELD. STUTTGART, 13 Jan. (A.N.P.) De-ka tholieke geestelijke Adolf Staudacher, is tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij zijn parochianen had ver maand, alle niet-Katholieke, den Katholie ken vijandige bladen uit hun huizen te ban nen. DE ZAAK-HAUPTMANN. NEW-YORK, 13 Jan. (A.N.P.). Gouver neur Hoffmann heeft te kennen gegeven, dat hij slechts tot uitstel der executie van Bruno Hauptmann zal besluiten/indien vóór Zaterdag a.s. nieuwe feiten van groot ge wicht aan het licht zullen komen. Geen maatregelen tot arrestatie van Condon. NEW-YORK, 13 Jan. (A.N.P.) Naai' ver luidt zijn nog geenerlei maatregelen geno men voor de arrestatie van dr. Condon, den belangrijksten getuige uit het proces tegen Bruno Hauptmann. Zooals bekend is Con don dezer dagen scheep gegaan naar Pa nama. naar „A CHRISTMAS CAROL" - van Ch. CICKENS ten bate der ST. VINCENTIUS-VEREENIGING op 14 en 15 JANUARI a.s. te 8 uur, in de ST. JOZEFSZAAL te ALPHEN a.d. RIJN. KAARTEN: Dinsdag le rang f I.2a rangf0 75, Woensdag le rangf 0.60, 2e rangf 0.40 bij JOS. TH. v. d. BURG, Julianastraat 51 en beide avonden aan de zaal.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3