i RADIOPROGRAMMA'S VRIJDAG 10 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Auto met zes personen te Gorinchem te wtiter gereden. Twee inzittenden verdronken. Gisteravond ongeveer kwart over zeven is een auto, waarin zeven personen waren gezeten, die zouden gaan deelnemen aan een schaaktournooi in „De Beurs" te Go rinchem, in de Haven van de Keulsche Vaart bij die Vischbrug te water geraakt. Daarbij zijn twee personen, de 27-jarige H. Romijn en de 26-jarige W. Hubner, welke laatste gehuwd was en vader van een kind, om het leven gekomen. Het gezelschap had bij de firma Boganen te Sliedrecht een auto gehuurd en wilde deze bij de Vischburg parkeeran. Het weer was buitengewoon slecht en omdat de regen het uitzicht onmogelijk maakte, slap te een der inzittenden, de heer de Ruiter uit Hardinxveld uit om aanwijzingen te geven. De auto reed bij het manoeuvree- ren in een trap, die ter plaatse in den stei- len kademuur inspringt, verloor een wiel en kantelde daardoor in het water. De wa gen verdween geheel in de diepte. De politie, die toevallig in do nabijheid was, wist twee der inzittenden een red dingsboei toe te werpen. Drie der anderen werden door omstanders uit het water ge holpen. Een der drenkelingen, J. de Boon uit Hardinxveld, was aanvankelijk bewus teloos, doch werd spoedig bijgeorachv. De namen der geredden zijn G. Parel, J. Koppelaar, A. de Boef, allen ui: Sliedrecht en J. de Boon uit Hardinxveld. A. de Boer, die een pees van zijn linkerhand heeft ge scheurd, is in het Gemeenteziekenhuis op genomen. Ongeveer te half tien is de auto met be hulp van een takelwagen weer op het droge gebracht. De lijken der beide slachtoffers bevonden zich nog in den wagen. Het schaaktournooi, waaraan een hon derdtal personen zou deelnemen, is uit gesteld. BAKFIETSBERIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. - Gisteravond is de 45-jarige J. Wiesering uit Hilversum, toen hij met zijn bakfiets op den Rijksweg tusschen Muiden en Naar- den reed, door een auto uit Laren, welke achter hem kwam aanrijden, ondersteboven gereden. Het slachtoffer werd een twin tigtal meters meegesleurd en is met zeer ernstige kneuzingen en een hoofdwonde maar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. De automobilist verklaarde dat hij het achterlicht van de bakfiets niet had gezien. BOERDERIJBRAND. Gistermiddag om half vier is te Echt de kapitale boerderij met woning van den landbouwer J. Hees in de asch gelegd. Een paard en negen koeien zy<n in de vlam men omgekomen. Men weet niet hoe de brand is ontstaan. Verzekering dekt de schade. NEGEN-JARIG MEISJE ONTVOERD. Dader aangehouden. Gisteravond omstreeks half zeven wa ren er te Blerick eenige kinderen aan het spelen bij de woningen van de gemeente lijke womingbouwvereeniging aan de Nieuwborgstraat, toen daar de 20-jarige Van G., wonende te Hout-Blerick ver scheen en aan het 9-jarig dochtertje van den spoorbeambte P. VToeg of zij mee wil de rijden op de fiets. Het kind, dat er ver der niet over nadacht, stemde er in toe, waarop een oudere jongen liet volgen „als zij meegaat, dan ga ik ook mee". Hierop antwoordde Van G,: „Ik heb jou niet noo- dig". Vervolgens fietste hij met het meisje weg in de richting van de Wielder, waar zich bosschen bevinden. De jongen waarschuwde echter den va der van het meisje, waarop deze eveneens per rijwiel, den dader achterna reed. Ook werd de gemeentepolitie van de ontvoe ring in kennis gesteld, die na een half uur het meisje terugvond. Het kind was geheel ongedeerd, doch door het gebeurde nogal overstuur. Thans was het de zaak den ontvoerder op te sporen. Dank zij de activiteit van de Blericksche politie kon men onmiddel lijk hierna den dader aanhouden, ter hoog te van de carosseriefabriek Hoover en Tiwi, zulks op aanwijzing van den vader van het meisje, die bij de opsporing aan wezig was. De dader' bekende zich aan overtreding van art. 247 van het wetboek van straf recht te hebben schuldig gemaakt. Hij is in verzekerde bewaring gesteld Hedenochtend zou Van G. voor den of ficier van justitie te Roermond worden ge leid. GROOTE SUIKERDIEFSTAL TE WADDINXVEEN. Verscheidene arrestaties. De gemeentepolitie te Waddinxveen is, naar wij vernemen, een grooten diefstal van suiker ten nadeele van de Coöp. Ver- bruiksvereeniging „Ons Voordeel" op het spoor gekomen. Reeds een paar dagen is het politiekorps onder leiding van den burgemeester bezig licht in de zaak te brengen en verscheiden arrestaties hebben reeds plaats gehad. Van politiezijde werd ons medegedeeld, dat nog meer personen bij den diefstal schijnen te zijn betrokken. Eenige duizenden kilo's suiker, tot een waarde van ongeveer 1500, moeten in den loop van het vorige jaar zijn ontvreemd door een bediende der Coöperatie, die zijn mannetjes had om de gestolen waar te ver handelen. De bediende heeft als een volledige be kentenis afgelegd. DE FRAUDULEUZE INVOER VAN JAPANSCHE TEXTIELGOEDEREN. Koopers waren te goeder trouw. In de zaak van den frauduleuzen import van Japansche textielgoederen heeft de dienst der invoerrechten en accijnzen in den loop van zijn onderzoek een aantal handelaren gehoord, die partijen goed van den Amsterdamschen importeur hadden betrokken. Dit deel van het onderzoek liep over de vraag, of deze personen geweten hebben of redelijkerwijze hadden kunnen vermoeden, dat de goederen zonder con sent waren ingevoerd. Daarbij is wel ge bleken, dat de meesten geheel te goeder trouw zijn geweest, aangezien de handels waar niet beneden den prijs werd aange boden, zoodat er dus voor wantrouwen geen reden was. Op andere informatie deelde men ons nog mede, dat het niet waarschijnlijk is dat zich van deze goederen partijen van eenige beteekenis vóór de ontdekking van de fraude buiten de hoofdstad bevonden. SMOKKELHANDEL AAN DE GRENS ENSCHEDE. Verscheidene Nederlanders gearresteerd. Aan het „Hbld." wordt uit Enschede ge meld: Aan de Duitsch-Nederlandsche grens wordt thans een levendige smokkelhandel gedreven. Zeer velen maken zich schuldig aan deviezensmokkelarij, met name wordt Duitsch papiergeld over de grens gebracht, dat voor zilvergeld wordt ingewisseld. Dit wordt dan naar Nederland gebracht en daar zilvergeld hier thans veel meer waard is dan bankpapier, wordt er een flin ke winst gemaakt. Controle aan Duitsche zijde is echter zeer streng, reeds zijn ver scheidene Nederlanders aangehouden. Gis teren werd tusschen Glanerburg en Gro- nau een landgenoot gearresteerd, die even te voren de grens was gepasseerd. In zyn bezit werd een bedrag aan papiergeld ge vonden. Hij is opgesloten. Verwacht wordt, dat hij een zware straf zal krijgen, daar men heeft kunnen nagaan, dat hij herhaal delijk papiergeld over de grens heeft ge bracht. Zijn arrestatie was het gevolg van aanwijzingen, die een kennis, die twist met hem had gehad, aan de Duitsche douane heeft verstrekt. De belastingambtenaren in de inspectie Enschede gaan nog steeds voort met het in beslag nemen van partijen goederen, wel ke uit Duitschland naar hier worden ge smokkeld. Deze week bleek, dat Duitsche vluchtelingen die in Enschede kamers heb ben gehuurd, zich bezig hielden met het verhandelen van artikelen, welke fraudu leus werden ingevoerd. Een groote partij sokken, sjaals, messen, vorken enz. werd in beslag genomen. De man, die zeide eige naar van deze partij te zijn, werd ter be schikking van den vreemdelingendienst ge steld; daar hij een beroep deed op het asyl- recht is hij niet uitgeleid. Spannende achtervolging. Uit de gevangenis te Coesfeld (Duitsch land) is deze week een man gevlucht, die was opgesloten wegens smokkelarij. Hij wist te ontsnappen gedurende arbeid op de binnenplaats. De vluchteling sprong op een goederentrein, waarmee hij naar een plaats in de buurt van de Nederlandsche grens reed. Hij had zich inmiddels op nog niet opgehelderde wijze van een jas en een hoed voorzien. Hij was zoo brutaal een café binnen te gaan, waar hij een partijtje schaak speelde. Inmiddels had de douane zijn aanwezigheid ontdekt. De uitgangen werden bezet, maar de vluchteling rende naar boven en sprong uit een raam. Hij wist een bosch te bereiken, en na een span nende achtervolging verdween hij over de Nederlandsche grens. JOURNALISTE ALS IMPRESARIO. Een Nederlandsche journaliste, aldus de „N.R.Crt.", leerde dezen herfst in Weenen 'm jongeman kennen, die zich als Arnold von Tamas voorstelde en wiens fraaie tenor haar bracht tot het aanbod om hem door haar relaties engagementen in Neder land en Duitschland te bezorgen. Von Tamas accepteerde en de Nederlandsche reisde eind October met hem naar Am sterdam. Daar examineerden deskundigen den tenor en op grond van hun oordeel kwam de journaliste met hem overeen, dat zij vijf jaar als zijn impresario zou op treden. Tenor en impresario reisden naar Frankort, waar .de Nederlandsche voor Von Tamas een contract voor een gastspel in Amerika dacht af te sluiten. Ze vertrouw de hem volkomen en liet hem haar heele reiskas van 100 Nederlandsche guldens, 80 marken en 50 schillingen over. Hij leende verder nog een schrijfmachine, een foto toestel en een armbandhorloge, eigende zich haar leeren koffer toe en verdween. De Nederlandsche journaliste, die deer lijk in haar wiek was geschoten, diende een aanklacht in en toen kwam aan het licht, dat de tenorzanger Arnold von Tamas is de 28-jarige David Frankl uit Hermann- stadt, die voor vijf jaar uit Oostenrijk is verbannen. Hij is in een hotel in Weenen ingerekend, waarin hij logeerde onder den naam dr. med. Armand von Thiessen. Op dezen naam had hij een valschen Ne- derlandschen pas in zijn bezit. Hij is in de gevangenis opgeborgen en zal behalve voor deze affaire zich ook te verantwoor den hebben voor een dergelijke, in Augus tus begaan tegenover een Hongaarsche we duwe. EEN SNOEKVERHAAL. Ooggetuige-verslag van een spannenden wedstrijd. 't Najaar heeft den snoektijd gebracht en in „De Ned. Hengelsport" kan men een keur van verhalen lezen over „knapen" van 8 tot 30 pond en van snoeken, die bijten in den anderen snoek, welken men bezig is te bemachtigen, maar die dan op het laatste oogenblik weer in 't water vallen. Voor de liefhebbers, u begrijpt het, lectuur om van te smullen. Algemeen interesse zal zeker vinden het volgend „ooggetuige-verslag" van „een dagje snoekhengelen", dat een inzender, den populairen voetbal-radioverslaggever Hollander in den mond legt: „Goeden middag, dames en heeren. Hier zijn we weer. Ditmaal niet op het dak van de Marathontribune, maar aan den kant van een mooie poldersloot. Het is heel goed snoekweer. Vele duizendennee, geen voetballiefhebbers, maar regendruppels, hebben ziob opgemaakt om getuige te zijn van dit snoekfestijn, dat zeer interessant belooft te worden. Er staat een fiksche wind van sloot tot sloot en alle factoren zijn aan wezig om ons te doen genieten van een fraaien strijd. Ons volkslied klinkt: Hengelen, henge len, hengelenEn onmiddellijk daarna wordt het sein tot den aanvang gegeven: dat wil zeggen: er wordt een springlevend aasvischje aan den haak geslagen. Het is in het begin niet veel anders dan terrein verkennen. Ik zou zoo zeggen, dat de par tijen vrijwel tegen elkaar opwegen, met misschien de snoeken iets in de minderheid. Er gebeurt nog niet veel bijzonders. Ja, toch; Daar zie ik den midvoor van de rood witte drijvers er op eens tusschen uit gaan. Hopla! Daar gaat-ie, goed gesteund door de andere roodwitten. Alle roodwitten zijn nu tot diep in de vijandelijke verdediging doorgedrongen. Een juweel van een kans! De snoek schiet! Hij schiet nog eens! Ik sla vastNee, dat was te ondoordacht, te snel gehandeld. Eén nol voor de snoe ken. Intusschen is er nog niets verloren, dan dat eerste aaschvischje. Er kan nog van alles gebeuren. Het spel is weer aan den gang. Er komt nu meer teekening in den strijd, vindt u ook niet, meneer Vogt? O nee, die zit thuis achter de kachel. Het aasvischje vliegt van links naar rechts en van rechts naar links. Prachtig driehoekspel. In den stand komt echter geen verandering. Maar opnieuw gaat de roodwitte vcorhoede er van door. Nee, de aanval wordt afgeslagen. De snoek laat los. Jammer. Enfin, volhouden maar jongens! Goed zoo, mooi open spel. Bravo! Daar schiet het vischje keihard weg! een schot! Ja!Nee!J-a-aü Goo-oo-oo-oolllü Ik bedoel: Ik heb een pracht van een snoek op den kant gehaald. Ik heb gelijk ge maakt De stand is nu dus éénéén. Met dezen stand is alles nog mogelijk. Het spel van de snoeken schijnt te verslap pen. Het lijkt wel, of ze uitgespeeld zijn. De roodwitten schijnen het ook wat kal mer op te nemen. Ik moet u echter zeg gen, dat het aasvischje een uitstekende par tij vertolkt. O, daar onderneemt een snoek een nieuwen aanval. Tjonge, wat schiet dat mannetje goed. Alle rood-witten hollen achter htm aan. Maar het spel wordt even gestaakt. Daar gaat de snoek er opnieuw vandoor. Ik sla vastEen hevig duel tusschen den snoek en mij. Wie zal het winnen? Ik ben nu in den aanval, de snoek is heelemaal op zijn eigen terrein terug gedrongen Het is een spannende strijd. De verdediging is echter heel solide en houdt nog even stand. Maar nu begint de ver moeidheid een woord mee te spreken. Hoe- rah! Daar heb ik hem! Tweeéén voor ons. Dat geeft den burger moed! De strijd wordt voortgezet. We zullen zien, of wij den voorsprong kunnen behou den. O! la, la! De omroeper: Dames en heeren, tot onze spijt moet hier het ooggetuigenverslag worden beëindigd, aangezien de heer Hollander zoo juist is uirgegleden en in het water is terecht ge komen. Wij kunnen u echter tot ons genoe gen mededeelen, dat de twee snoeken ge red zyn." KERKNIEUWS Audiëntie Bisdom Haarlem. In de volgende week zal geen audiëntie verleend worden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wanneer ik een Pandoer speel en ik neem troefkonning mee, vangt de koning dan ook negen? Antwoord: Ja. Vraag: Wanneer men een Pandoer speelt en men kan alleen maar op de kijk- kaart een aas vragen, is men dan verplicht om het aas te vragen van de kijkkaart? Antwoord: Ja. Vraag: Welke is de korste weg van Leimuiden naar Oudewater? Hoeveel K.M. per fiets? Antwoord: Leimuiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Rietveld, Barwoutswaar- der, Papekop, Oudewater. Afstand plm. 30 K.M. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. ZATERDAG 11 JANUARI Hilversum II, 301 M. KRO-uitzending 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gram.platen. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lichte lunchklankem (gr. pl.) I.00 Het KRO-orkesten gram.pl. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gram. en KRO-orkest. 5.15 Esperanto-nieuws. 5.30 De KRO-boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. Gram. 7.15 Prof. dr. P. de Jong over „De totali teit van den Staat". 7.35 10 Minuten overpeinzing door Henri de Greeve, pr. 8.00 Berichten, actueele aetherflitsen en gram.pl. 8.35 Sta op de bres. 8.40 De KRO-boys en The Twinkling Three. 9.10 Vertelling van Wim Snitker en de KRO-boys. 10.00 Gramofoonpl. en KRO-orkest. 10.30 Berichten. The Twinkling Three en KRO-orkest. II.15 Gramofoonpl. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending 8.00 Gram.platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 VAR A-orkest en Radio-tooneel. 12.00 Gram.pl. I.00 Louis Bannet's Adventurers. 2.00 Gram.pl. 3.05 Beoefening der Huismuziek. 3.30 R'damsch Philh. orkest en solisten. 4.30 Film-interview. 4.50 Vervolg concert. J 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 The Harmonious Vocalists. 7.00 Friesch uurtje. 8.00 Berichten. 8.20 Fantasia en solisten. 9.45 Solistenconcert. 10.15 Toespraak en Berichten. 10.30 Solistenconcert. II.15 Dubbel X en solisten. 11.30—12.00 Gram.pl. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 4.20 Populair concert. 8.20 Zang en cembalo. 9.05 Opera-uitzending. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 m. 6.30 Omroepkleinorkest. 11.20 Orkestconcert. 3.20 Gevar. programma. 5.20 Literair-muzikaal programma. 7.30 Verrassingsprogramma. 9.5011.20 Concert. Droitwich, 1500 m. 11.20 BBC-Northern-orkest en solisten. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC.-Schotsch orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Octet-concert m.m.v. solist. 4.50 Zigeuner-orkest. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Week-end-programma. 8.05 Piano-recital. 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten. 10.25 Kwintetconcert en soliste. II.2012.20 Gevar. programma. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. I.30 Salon-orkest. 2.35 L. Langlois' orkest. 4.20 Koor- en orkestconcert. 6.20 Operamuziek. 7.20 Piano-recital. 8.20 Cabaret. 9.20 Salon-orkest. 10.30 Sonateconcert. II.2012.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Salon-orkest. 1.30 Gram.pl. 2.50 Bach-concert. 4.20 Constantin-orkest. 5.35 Gram.pl. 5.50 Kwartetconcert. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Hoorspel met muziek. 10.05 Gram.pl. 10.3012.20 Populair concert. Deutschla ndsender, 1571 M. 7.30 Operette-uitzending. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.2012.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.05 Keulen. 13.15 Brussel VL 15.20 Keulen. 16.20 Brussel VI. 18.20 Beromunster. 18.35 Weenen of diversen. 21.00 Paris of diversen. 21.50 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 20.05 Droitwich. 21.55 London Reg. LUCHTVAART K. L. M. VLIEGTUIG VERLIEST NABIJ CROYDON EEN POSTZAK. Kort nadat gisteren het ochtendvlieg tuig van de K. L. M. van Croydon naar Amsterdam was vertrokken, geraakte de deur.van het achterste bagageruim open en viel een zak postpaketten op het golf terrein van Selsdon. Het toestel keerde onmiddellijk naar Croydon terug, ten einde de bagage te con troleeren en toen geconstateerd werd, dat slechts een zak vermist werd, vertrok de machine direct weder naar Amsterdam. Korten tijd later is de postzak door de politie naar Croydon gebracht om met een later vertrekkend toestel vervoerd te wor den. SPORT FRANKRIJK—NEDERLAND Smit blijft opgesteld Naar wij vernemen blijft Smit, die j.l. Zondag een blessure opliep in den voor zijn club gespeelden competitiewedstrijd, in het Nederlandsch elftal, waarin hij is gekozen voor de ontmoeting tegen Frankrijk op Zondag 12 Januari a.s. te Parijs, opgesteld. Dit besluit is door de betrokken instanties genomen na consult van de medische Com missie van den K.N.V.B. Wij vernemen nog nader, dat de Keuze commissie ook Vente (Neptunus) de reis naai' Parijs als reserve zal laten meema ken. LEIDSCHE VOETBALBOND De Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor morgenmiddag luidt als volgt: le klasse: Rijnsb. B. I—Quick B I. 2e klasse A: A.R.C. II—Ons Clubje I; Koudekerk IWoubrugge I; S.C.O. I Ter Leede II. 2e klasse B: Noordwijk IIKatwijk II; S.L.F. II—A.S.C. I. 3e klasse A: Katwijk IIINoordwijk III; Quick B IV—S.C.O. III. 3e klasse: L.R.C. HlNoordwijk IV; Weter. B II—Ons Clubje II. 4e klasse: Katwijk TVSleutels II (by- terrein).; A.S.C. IINoordwijk V. A d s p .:Noordwijk Quick B a. (bijter- rein); Quick B bRijnsb. B (bijterrein); Ter LeedeKatwijk. Alle wedstrijden vangen aan om kwart voor drie. HOCKEY Hockeyclub „Zuldwijck" Zaterdag 11 Jan. 2.15 uur: S.V. '35 II— Zuidwijck I, heeren; id. 2.15 uur: Zuidwjjck IIH.D.S. I, dames; Zondag 12 Jan. 12 uur P.T.T.Zuidwijck II, heeren. BILJARTEN COMPETITIE L. B. B. De uitslagen der competitie wedstrijden van den L. B. B. luiden: le kl. cadre gespeeld bij D. O. S.: A. Verstraaten 112 31 16 3.61 I. Masurel 170 31 29 5.48 G. M. Teegelaar 145 27 27 5.37 B. Teegelaar 465 27 64 17,22 B. de Roo 260 38 26 6.84 J. Bruininckx 465 38 53 12.23 le kl. libre T. O. G. lb—D. O. S. lb. A. Offenberg (DOS) 91 36 9 2.52 J. Sierat (T.O.G.) 105 36 20 2.91 A. L. Iterson 77 36 15 2.13 G. Bontje 100 36 10 2.77 H. Oudshoorn 100 35 13 2.85 J. J. Mulder 81 35 13 2.31 T. O. K. 2 partijen gewonnen 1 partij 2e kl. Libre T. O. G. 2b—P. V. A. Sladek (P.v.Cl.) 50 36 J. Wassink (T.O.G.) 77 36 Verhoog 29 34 G. Wassink 65 34 W. Nieuwendijk 45 33 Redegeld 46 33 P. v. Cleef 2 partijen gewonnen, 1 partij verloren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9