VRIJDAG 10 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Un DE OMGEVING ALKEMADE. f. Loop der bevolking. Aantal inwoners per 31 Dec. 1934: m. 3247, v. 3116, tot. 6363. Aantal geboorten in 1935: m. 83, v. 91. Aantal overledenen: m. 34, v. 32. Vermeerdering: m. 49, v. 59. Vertrokken personen: m. 118, v. 161. Ingekomen personen: m. 39, v. 83. Vermindering: m. 79, v. 78. Totale vermindering: m. 30, vr. 19, tot. 49. Aantal inwoners per 31 Dec. 1935: m. 3217, v. 3097, tot. 6314.. Baldadigheid. Het schijnt dat de bal dadigheid bij de jeugd, den laatsten tijd weer grootere vormen is gaan aannemen. Zulks valt af te leiden uit een aantal ver nielingen, welke zoowel op de kade langs het Braassemermeer als achter de wonin gen van de woningbouwvereeniging „Alke made" zijn geconstateerd. Op de kade zijn een drietal banken, wel ke daar door het gemeentebestuur, ten dienste van de wandelaars waren ge plaatst uit den grond gerukt en in den graskant geworpen. Juist nu de kade als wandelpad meer aantrekkelijk is gemaakt, valt de ergerlijkheid dezer wandaden des te erger in het oog. Het mocht de politie reeds gelukken zekeren J. M. A. H. te Lei- muiden, die een der banken omver wilde trappen, op heeterdaad te betrappen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Zulks moge voor de overigen een aanspo ring zijn om een andermans eigendom te ontzien. Achter de woningen der Woningbouw vereeniging waren door het bestuur af scheidingen gemaakt van prikkeldraad, met de bedoeling daar in het voorjaar ligustrum langs te planten. Hierdoor kon worden be reikt, dat de bewoners een vrij erfje kre gen. Ook hier hebben baldadige handen de noodige vernielingen aangebracht. Doch ook hier heeft de politie enkele daders kunnen opsporen. Naar wij hopen zal aan dit den kop op stekend euvel hierdoor paal en perk wor den gesteld. KATWIJK Personalia. Tot agent van "politie voor den nachtdienst is, in dekplaats van wijlen D. v. Egmond, benoemd de tijdelijke agent van politie G. Wassenaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Er was deze week voor de meeste der winterproducten nog goede vraag, ook al was de prijs iets lager begin dezer week dan in het laatst der vorige week, toen enkelen artikelen een besten prijs opbrachten. Waschpeen was wel het meest gevraagde artikel en wat goed van kwaliteit is bracht van ƒ2.102.50 per kist van 20 K.G. op. Zelfs eenigszins af wijkende kwaliteit kon nog van ƒ1.60 tot 1.90 per kist opbrengen. De beschotten zijn in het algemeen slecht, zoodat de uitkomst van bijna iedere teler van waschpeen per R. R. lager is dan vorig jaar. Andijvie ging best. Vooral de eerste kwaliteit brengt een beste prijs op, van 70—90 ct. per kist van 6 K.G. 2e soort gaat voor 4550 per kist. De verschillende koolsoorten brengen mede een beste prijs op, van 17.1028.50 voor roode en 14.60—27.60. Groene kool gaat eveneens vlug weg tegen ƒ3.104.60 per 100 stuks. Met uien wil het nog niet vlotten. Ze kunnen niet meer opbrengen dan 1.60—2.30 per 100 K.G. Ook knolsel- derie wil nog niet best. De prijs varieert van ƒ2—4.20 per 100 stuks. Kroten blij ven den laatsten tijd op denzelfden prijs, varieerend van ƒ3.60—4.24 pér 100 K.G. De aanvoer is niet onbelangrijk. Veel groo- ter dan aanvankelijk werd verwacht. Toch vermoedt men dat de aanvoer binnen kor ten tijd zal verminderen. LEIMUIDEN K. J. C. Daar nog velen de uilvoering van de K. J. C. op Zondag en Maandag jl. niet hebben kunen bijwonen en er maar één roep is over den prachtig geslaagden avond, zal op veler verzoek a.s. Zondag avond 7 uur een extra uitvoering worden gegeven. Profiteert dan nog van de gele genheid en kijkt niet op de geringen en- trée van 25 ct. Het spel is het meer dan waard en ge steunt tevens de K.J.C., en het groote doel dat hij zich voor oogen stelt. LISSE. ONTWIKKELINGSAVOND VOLKSBOND A. J. Loerakker over: de taak van de Staat. Vanwege de afdeeling van den R. K. Volksbond werd gisteravond de 3e en laat ste Ontwikkelingsavond gehouden, welke cursus toegankelijk was voor alle Katho lieken. De zaal was knap bezet wat ons niet verwonderde, daar als spreker op de convocatie stond vermeld de heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van den R.K. Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit" te Haarlem. De heer J. P. de Koning sprak een welkomstwoord. De spreker, het woord verkrijgend, wees er in zijn inleiding op dat de sociale or ganisaties te weinig belangstelling hebben betoond voor staatkundige vraagstukken en problemen. Spreker stelde allereerst de vraag: „Wat verstaan we onder Staat". De Staat is een vereeniging. Wat is nu het doel van een vereeniging. Anders niets •dan het algemeen welzijn te bevorderen. Geen enkele vereeniging echter heeft een taak te vervuilen als de Staat die heeft. De Staat is echter een vereeniging die uit de natuur van den mensch zelf voortvloeit. Deze toestand is door God gewild. En deze natuurnoodzakelijke vereeniging is noodig een gezag. Een gezag, waaraan we gehoor zaamheid verschuldigd zijn. Het gezag komt van God. Is dit altijd wel goed tot ons doorgedrongen? Spreker ontzenuwde voorts het wanbe grip, hetgeen er heerscht over Staat en Maatschappij. De taak van de Staat is het ordening te scheppen in de maatschappe lijke samenstelling. Om dit te verduide lijken stelde spreker als voorbeeld, dat als de Staat het noodig oordeelt voor haar be houd uitbreiding van de bewapening in- plaats dat zij de gelden aanwendt tot ver zachting van de zorgen der burgers, dan hebben we dat zonder morren te aanvaar den. Vervolgens schetste spreker het.ver schil tusschen Staat en dictatuur. De Staat heeft tot taak het algemeen welzijn te be vorderen; dat is haar roeping. Wat we heb ben te verstaan onder algemeen welzijn werd door spreker duidelijk toegelicht. Voorts ging spreker na wat we onder dic tatuur hebben te verstaan. Met voorbeel den werd dit aangetoond uit hetgeen we bij onze Oosterburen zien gebeuren. Ver volgens zette spreker uiteen wat we heb ben te verstaan onder democratie. Het be- teekent, dat we zijn voor een gezonde ac tie voor en door het volk. Dit leerde ons Paus Leo XIII z.g. in zijn Encycliek „Graves de Commune Re". Deze laat niets aan duidelijkheid te wenschen over. Al deze staatsbegrippen draaien om dit ééne punt: „hoe ziet men nu eigenlijk den mensch". Welnu, dat leert ons de Cate chismus „De mensch is geschapen om in dit leven God te dienen". De mensch is in de biologie het meest hulpbehoevend we zen. Van de eerste dag van ons leven tot aan ons stervensuur zijn we aangewezen op elkanders hulp en samenwerking. De menschelijke levens-werkzaamheid heeft een tweeledig karakter; eerstens om God te dienen en ten tweede samenwerking zoekend om in de sociale behoefte te voor zien. Dat is de klare les van het Christen dom. De mensch heeft rechten en hij mag die rechten tot gelding brengen. Het indi vidualisme, zoo deed spreker uitkomen, verkondigt een leer geheel in tegenstelling met het voorgaande. Dat dit fout loopt werd duidelijk door spreker aangetoond. Het individualisme heeft ingevreten in het geheele economisch leven, hetgeen spreker uit „Quadragesimo Anno" toelichtte. In de plaats van het individualisme heeft men de economische dictatuur opgeworpen. Ge lukkig zien we in de maatschappij een voortdurend streven naar samenwerking tusschen de verschillende standen. Geluk kig zien we groeien samenwerking in het bedrijfsleven. Daarbij heeft de Staat een taak te vervullen. Het hangt er echter veel vanaf, hoe de Staatsvorm is. De Staat heeft ordenend op te treden in het groei ende bedrijfsleven. Of het bedrijfsleven in de-goede richting groeit hangt van ons Katholieken af. Zorgen we daarom vooral, dat we één zijn en blijven; in onze eenheid ligt onze kracht! Democratie wil zeggen, volksinvloed. Welnu, willen we invloed uitoefenen, dan geen versplintering maar eenheid. Elke versplintering voert i?aar dictatuur, de eenheid naar goede volks invloed. Dus. alzoo eindigde spreker, een zijn, een blijven al slaan ze ons dood. Een donderend applaus brak los! De voorzitter deelde hierna nog mede, dat nog gelegenheid open staat om zich op te geven voor de driejarige cursus. Voorts, dat op 20 Januari e.k. een verga dering zal worden gehouden toegankelijk voor alle Katholieke mannen en vrouwen, waarop als spreker zal optreden met het onderwerp „Het Gezin terug aan Christus". Na de rede van den heer Loerakker wer den als gevolg van zijn rede enkele vra gen gesteld, welke door spreker afdoende werden beantwoordt, waarna de voorzitter na den spreker bedankt te hebben, de ver gadering sloot. Geboren: Jacoba Wilhelmina Maria d. van C. Th. Duivenvoorden en J. J. War merdam Lubertus Jacobus Johannes z. van J. van Loon en C. A. Kaandorp Le na Johanna Kornelia d. van K. van den Berg en -J. van Biezen Frans z. van D. J. Rietveld en J. Knoppert. Gevestigd: E. A. Mai uit Bloemen- daal J. Knetsch en gezin uit Katwijk M. Knetsch en gezin uit Katwijk. Vertrokken. C. J. F. v. d. Plas en gezin naar Sassenheim I. Muller naar Amsterdam J. H. Schuiten naar Amster dam J. Kort naar Andijk S. F. Apel doorn naar Haarlem W. J. Bouwens n. Leiden -J. M. Schalk naar Leiden J. W. Wijnman naar Haarlem. NOORDWIJKERHOUT. Massakamp Dammen. Donderdagmid dag werd alhier in het ontspanningslokaal voor werkloozen een massakamp (dam men) gespeeld. De strijd ging tusschen werkloozen uit de Zilk en Noordwijker- hout. De uitslag was als volgt: Noordwij kerhoutZilk J. SmitG. v. d, Berg 2—0 J. v. Gij Is wijkD. Zuiderduin 2—0 J. de WinterG. Zuiderduin 20 C. v. d. Berg—C. Zethof 2—0 N. v. LieropH. Elizen 20 L. v. HaasterC. v. Diest 20 N. v. d. VoortC. Duivenvoorde 20 K. DuivenvoordeC. v. Elk 20 G. v. d. LindenG. Mooiekind 02 L. v. d. LindenW. Hoogerwerf 20 J. HeemskerkD. Hoogkamer 20 C. MeijerP. Elizen 02 W. v. d. Berg—J. v. d. Berg l—l O. Looiestein—J. v. Gijlswijk 2—0 A. v. d. BergM. v. d. Berg 02 J. v. d. Berg—J. Ruigrok 20 H. v. HaasterH. Vreeburg 02 J. LooiesteinC. Hoogerwerf 20 Uitslag 279 De eerste 10 borden werden bezet door leden van „Ons Genoegen" alhier. NOORDWIJK Credietverleening Kleine Kweekers. De Commissie voor de kleine kweekers is thans als volgt samengesteld: de heeren raadsleden J. C. van der Meer, A. Caspers en Bulk. Bovendien de heer J. van Konij nenburg. Na^r wij vernemen is de nieuwe regeling voor de kleine kweekers thans door Gedeputeerde Staten deze provincie goedgekeurd. Loop der bevolking. Het aantal in woners dezer gemeente op 1 Januari 1936 bedraagt 11508, terwijl dit op 1 Januari 1935 bedroeg 11249, een toename alzoo van 259. NOOTDORP Kantoor belastingen. Belanghebben den worden er op gewezen, dat de inspec tie voor de Registratie en Domeinen te 's Gravenhage 2de afdeeling (belast met de werkzaamheden met betrekking tot de inkomstenbelasting enz. voor Nootdorp) verplaatst is van Beeklaan 7 naar Zuid- Binnensingel 216. Het gemeentebeleid. Maandag 13 Ja nuari a.s., aanvang 7.30 uur, zal burge meester Schölvinck in geb. „Nove" spre ken over „Gemeentebeleid in Nootdorp". De bijeenkomst welke georganiseerd is door de Christelijk-Historische Kiesver- eeniging, is voor een ieder toegankelijk. OEGSTGEEST. Uitvoering. Aanstaande Zondag 12 Jan 's avonds zal er een tooneeluitvoering gegeven worden door de meisjes van de Maria-congregatie. We rekenen op de komst van velen. Steunt het werk door uwe medewerking. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal, gebouw „St. Willibrord". Aan vang 8.15 uur. Plaatsbespreken in het ge bouw St. Willibrard na de Hoogmis. A. Martens, Dir. RIJNSBURG Tuinbouw. De handel gaat nog vrij goel, al is er de laatste dagen een kleine verlaging der prijzen voor enkele produc ten te constateeren. Gele en roode kool bleven duur, van 15.4082.50 voor de bes te kwaliteit. Wat 3de soort genoemd kan worden brengt niet veel op, van 1.70 4.10 per 100. Selderie-knollen gingen voor ƒ24.10 per 100. Uien gingen iets naar be neden in prijs, van 1.602.40 per 100 K.G. Waschpeen bleef vrij duur, van .5.80 10.80 per 100 K.G. Ook van dit product is er nog wat afwijkend. Dit brengt van ƒ3.705.10 per 100 K.G. op. Andijvie, al hoewel iets dalend, toch goed betaald, van ƒ2.102.80 per 100 1ste soort. SASSENHEIM. Volksbond. Voor een groote opkomst hield gisteravond de R.K. Volksbond een boetplichtige jaarvergadering in het K.S.A. gebouw. De voorzitter, de heer J. Korte- kaas, opende deze vergadering met een welkomstgroet. De voorzitter dringt nog maals aan op deelname van de jeugdige werkloozen aan de instellingen welke door het gemeentebestuur zijn in het leven ge roepen. Bij de ingekomen stukken werd voorgelezen een dankbetuiging voor de blijken van waardeering en medeleven van bestuur en leden en de commissie van H. in N., door de wed. mej. v. Diest v. d. Meer, echtgenoote van het overleden bestuurslid. Een schrijven van het Centr. Bestuur over de gezinsactie, welke voor de leden in dit diocees is op touw gezet, om deze actie te propageeren. Deze actie is ook door het plaatselijk comité van de K. S. A. ter hand genomen. Verder werd een schrijven behandeld van het R.K. Werkliedenverbond voor ontwikkeling van de leden om zich door cursussen te be kwamen voor plaatselijke leiders of vrij gestelden. Bij de mededeelingen werd be kend gemaakt dat ieder, die in aanmer king denkt te komen voor goedkooper zie kenfonds (hij, die geen inkomstenbelas ting betaald), dit kan opgeven bij het be stuur. Het gemeentebestuur heeft getracht een regeling te treffen met het bestaande ziekenfonds, waarmede is bereikt gewor den, dat de premie met 10 cent is ver laagd. Alsnu werd door den tweeden secre taris verslag uitgebracht van de werk zaamheden in het afgeloopen jaar, waar van we aanstippen dat 13 bestuurs- en 4 ledenvergaderingen werden gehouden, dat het ledental thans 257 bedraagt. Hierna was het finantieel verslag aan de beurt, waar uit bleek dat de ontvangsten bedroegen 1716.67, de uitgaven 1716.37, zoodat het batig saldo 30 ct. was. Van het res.- kapitaal was 150.gehaald voor extra uitgaven. De begrooting voor 1936 werd bepaald op een bedrag van Inkomsten en uitgaven van 1525.84. Voor critiek op het beleid van het be stuur was ditmaal geen animo; dus alles gaat naar wensch! Hierna bestuursverkiezing. Herkozen werden de heeren J. Kortekaas, Th. Lan- gelaan, J. v. d. Hulst en J. v. d. Zwaan; voor de vacature werd benoemd P. Roe- lantse. Hierna volgde verslag van H. in N. De heer Franken geeft hiervan op de hem eigen wijze een overzicht; de inkomsten waren 370.26, de uitgaven bedroegen 406.02 Hiervoor werden verstrekt 1516 Liter melk, 340 eieren, 68 K.G. vleesch, 8 H.L. brandstoffen, 160 pond meel, 28 pond tabak aan werkloozen, 4 weken brood aan een gezin enz. Na deze opsomming dankt de heer Franken voor de verkregen subsidie; spr. hoopte op de medewerking van anderen. De voorzitter dankte de commissie, welke zooveel werk verricht op dit terrein en de eenige verlichting tracht te brengen in de zorgen van de meest be hoeftige gezinnen. De aftredende heer Franken werd bij acclamatie herbenoemd. Bij monde van den heer v. Dijk werd een gunstig rapport uitgebracht van de kasna- zieners. Voor dit jaar werden in de kas- commissie benoemd de heeren C. Beijk, D. v. Schaik en A. Noordermeer. Hierna sluiting. Prot. Vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging. Deze vereeniging kwam gisteren avond in jaarlijksche ledenvergadering bij een tot bespreking van het jaarverslag. Het bestuursvoorstel om de leden in de maand December 1936 vrij te stellen van contributiebetaling werd aangenomen, ge zien de gunstige stand van de financiën. Bovendien werd de maximumuitkeering gebracht van 50 op 60 dagen. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren W. Ver hoog, H. Engberts en A. de Kwaasteniet en tot boekencontroleurs de heeren C. Spilker en B. Jansen. Tulpententoonstelling. De eerste ten toonstelling in het seizoen zal a.s. Dinsdag middag in „Bloemlust" officieel door den Burgemeester onzer Gemeente worden ge opend. Voor de inzendingen zijn twee zil veren bekers beschikbaar gesteld, één door de N.V. v.h. L. van Staalduinen van 's-Gravenzande en één door de Ver. „De Tulp". Ingekomen: G. R. Hillebrand, Hoofdstraat 261, van Noord wij kerhout; W. Hoogewoning, Hoofdstraat 143, van Lisse. C. J. F. van der Lans en gezin, Kerklaan 15, van Lisse; Th. J. van den Berg en ge zin, Rusthofflaan 10, van Noordwijkerhout; A. Kraijo, Teijlingerlaan 71, van Rotter dam; T. van Loo, Rusthofflaan 39, van Hil versum; C. van der Vlugt, Hoofdstraat 126, van Maassluis. Vertrokken: A. A. Bliek en gezin, Kerklaan, naar Lisse; G. van Zuijlen, Tij loosstraat 38, naar Amsterdam; M. C. J. Hueber, Hoofdstraat 201, naar Nijmegen; S. H. M. Hueber, Hoofdstraat 201, naar Ub- bergen; C. Kühn, Teijlingerlaan 71, naar Haarlem; H. C. H. Huiskamp, Kerklaan 17, naar Oegstgeest. TER AAR Been gebroken. Een 4-jarig zoontje van den heer v. E. zou het Jaagpad over steken achter een juist voorbij gereden auto, doch van de andere richting kwam een vrachtauto, welke een aanrijding niet meer kon verhinderen, ondanks het krach tig remmen, en smakte het kind tegen den grond. Met een gebroken beentje en eeni ge schrammen aan het hoofdje werd het opgenomen en op last van den inmiddels verschenen geneesheer dr. N. naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. WASSENAAR. Geboren: Johanna d. van G. W. van Kesteren en E. Hellmann Karl Heinz Hermann z. van E. J. van der Lubbe en A. B. Wastphal Pieter z. van P. Pont en M. den Hollander Louise Helena Maria d. van A. J. M. van Moordel en J. E. Poelhekke. Ondertrouwd: M. K. Polano en C. E. Hanegraaff. Gehuwd: ,M. J. Konijn en H. J. Beijersbergen. Overleden: Johanna Maria van Kes teren 65 jwed. W. J. Bruckman Carel Frederik Brinkgreve 40 j., echtg. van J. H. v. Barneveld Catharina van der Voet 80 j._ wed. K. Brouwer Karei Frans Ameling 74 j., echtg. van J. A. J. Merkes Gerardus Adrianus van de Wij- gert 3 mnd. Willem Augustinus 69 j„ echtg. van M. C. Roerade. G e v e st i g d: R. Becher uit Gelsen- kirchen (Duitschland) C. F. J. van Box tel uit Soest M. Brenk uit Ierland L. Cosfeld uit Bochum (Did.) E. E. Christen uit Duitschland W. van Door nen uit Den Haag W. Folkensteiner uit Den Haag C. M. E. Fraser uit Den Haag Wv Gall uit Arcen en Velden A. G. Go edemans uit Sassenheim A. M. Goos- sens uit Hillegersberg S. O. Jilge uit Den Haag M. Kaiser uit Tsjecho Slowa kije J. C. de Knegt uit Maassluis A. L. A. A. Lübke uit Duitschland M. Ma- churek uit Den Haag E. Mross uit Den Haag A. de Munnik en vrouw uit den Haag L. D. van Ouwerkerk en vrouw uit Den Haag M. Rahaberger uit Oos tenrijk H. M. Roetman uit Den Haag F. Rowley en gezin uit Den Haag J. Rutgers en gezin uit Den Haag M. Schulz uit Oostenrijk F. Speik uit Duitschland J. van Stroe uit De Bilt M. Thunke uit Duitschland I. Wai- serbauer uit Den Haag D. J. van der Wilk uit Den Haag. Vertrokken: C. B. van der Kooij naar Den Haag J. Toolens naar Arn hem B. Rijnsburger naar Hazerswoude H. A. Holtus naar Den Haag M. Eder naar Den Haag H. B. Branse naar Ha- vixbeck (Duitschland) K. Huibregtse naar Leiden Y. Bokma paar Leeuwarden M. Q. deJBruin naar Den Haag J. van Leeuwerden naar Voorburg W. Prins naar Den Haag J. van Oord van der Vlies naar Den Haag G. L. V. Kort hals naar Den Haag G. Jentoch naar Den Haag Ch. L. Versluys naar Nijme gen C. E. Wegener naar Den Haag L. J. Schalekamp naar Bergen op Zoom C. M. Stegen naar Den Haag J. Dam naar Doetinchem E. Zagoniji naar Den Haag P. E. Langeveld naar Voorschoten W. M. de Groot naar Zwammerdam C. G. J. Muller en gezin naar Dresden (Did.) J. ter Marsch naar Soerabaya (N.O.I.) J. F. Venhoven naar Gendrin- gen A. A. Howe naar Duitschland J. Prellberg naar Duitschland P. A. M. Vreeburg naar Hillegersberg. ZOETERMEER Aanrijding. Op den hoek van de Dorpsstraat en Stationsstraat had Donder dag een aanrijding plaats tusschen een wielrijder, A. B., alhier en een auto, be stuurd door N. te Gouda. De wielrijder, die uit de Stationsstraat kwam, werd door de auto gegrepen en tegen den grond gewor pen. Hevig bloedend aan het hoofd, werd hij bij den winkelier R. binnengedragen. Door den heer S. werd de eerste hulp ver leend. Per auto werd de aangeredene naar zijn woning vervoerd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. STOOMVAARTBERICHTEN KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ ALKMAAR (thuisr.) vertr. 7 Jan. van Talcahunano. BAARN (uitr.) arr. 9 Jan. te Callao. COLYPSO arr. 8 Jan. van Lissabon te Cadix. COLOMBIA vertr. 7 Jan. van Barbados naar P. Limon. VENEZUELA (uitr.) arr. 7 Jan. te Christobal. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ BARENTSZ vertr. 7 Jan. van Hongkong NIEUW HOLLAND arr. 7 Jan. van Melbourne te Singapore. ROGGEVEEN vertr. 7 Jan. van Singa pore naar Mahe. SAWAHLOENTO arr. 8 Jan. te Port Natal. TASMAN vertr. 8 Jan. van Port Louis Maur. naar Batavia. HOLLAND—AMERIKA-LIJN LOCHGOIL arr. 5 Jan. van Rotterdam te Seattle. ROTTEKDAMSCHE LLOYD BALOERAN (thuisr.) vertr. 9 Jan. van Gibraltar. DEMPO (uitr.) vertr. 9 Jan. van Co lombo. INDRAPOERA (uitr.) arr. 9 Jan. te Southampton. SIBAJAK vertr. 8 Jan. van Batavia naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN DEUCALION arr. 6 Jan. te Kobe. MENESTHEUS Japan-Rotterdam arr. 8 Jan. te Londen. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 8 Jan. van Va lencia te Londen. VEREENIGDE NED. SCHEEPV. MIJ. HollandAustralië Lijn). GAASTERKERK (thuisr.) vertr. 6 Jan. van Port Said. (Heiland—Br.-Indië Lijn) STREEFKERK (uitr.) vertr. 7 Jan. van Colombo. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 107. „Ik red me er wel uit" pochte Pat. „Zoo" zei boer Pummels, „zijn jullie er al. Knap gedaan hoor". „Hé wat is dat. Jouw baal is veel lichter dan die van Pit, hoe komt dat? „Weet u dat zeker, baas", vroeg Pat onnoozel. 108. „Ik heb er niets van gevoeld", begon Pat. „Dat kan ook niet kwajongen, zei boer Pummels, die voelde dat Pat hem voor den gek wou houden. O, ik zie het al, er zit in jouw baal een gat". „Dan heeft de molenaar mij zeker een versleten zak meegegeven", antwoordde Pat. „Dat kan best, antwoordde de boer. Ik zal hem er eens over spreken".

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11