RT 'vrcü/i RADIOPROGRAMMA'S SI BRIL DONDERDAG 9 JANUARI 1936 ut LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN SCHIP OMGESLAGEN OP DE MOLENPLAAT. Vrouw en kind redden zich door een raam. Dinsdagavond is de lading van het Bel gische motorschip „Rosalie", kapitein Du- pont, door den golfslag van een passeeren- de zeeboot, gaan werken, meldt de „Tel.". Het schip was geladen met een gestorte lading loodoxyde van Sluiskil naar Duitsch- land. Om zinken te voorkomen trachtte de kapitein het schip op de Molenplaat om hoog te zetten, doch deze manoeuvre ge lukte maar gedeeltelijk, daar het schip tegen de plaat is omgevallen. De vrouw, die met haar kind in de roef was, heeft zich door een der ramen met haar kind kunnen redden. Op noodsignalen van de zeeboot en van den schipper, welke eenige zakken in brand had gestoken, is van Hansweert uitgevaren de sleepboot „En Avant 5", welke de vrouw en het kind aldaar heeft binnengebracht. De schipper is in de buurt van zijn schip gebleven, daar men wil trachten het schip recht te zetten en vlot te brengen. FELLE BRAND TE HAARLEM. Gistermiddag heeft een korte doch felle brand gewoed in de garage en machineher- stelplaats van den heer J. Inpijn aan de Houtmarkt te Haarlem. Het vuur, dat vei> moedelijk ontstaan is door kortsluiting in een bestelauto, welke gerepareerd werd, greep zeer snel om zich heen en weldra stond de werkplaats in lichter laaie. Een vrachtauto en een luxe auto konden nog tijdig naar buiten gereden worden. De si tuatie was aanvankelijk zeer gevaarlijk door de aanwezigheid van benzinevaten, vaten carbid en een cylinder met zuurstof. De brandweer die met zes stralen de vlam menzee bestreed, was echter na een half uur het vuur meester. De bestelauto en eenige machines wer den vernield, terwijl de achterzijde van het gebouw totaal uitbrandde. Verzekering dekt de schade. KERKDIEFSTALLEN TE GROESBEEK. Oude man en eenige kinderen betrapt. Op Driekoningendag hebben in de paro chiekerk van de H.H. Cosmas en Damia- nus te Groesbeek enkele brutale offer- blokkenlichtingen plaats gehad. Reeds verscheiden malen was door den koster, den heer P. A. Jacobs, geconsta teerd, dat op een geraffineerde wijze de offerblokken gelicht werden. Hij stelde hiervan den pastoor in kennis, maar tevens ginig hij op den bewusten dag den gemeen teveldwachter M. Rolfs in deze zaak be trekken. Na de. Hoogmis stelden beiden zich verdekt op in de aangrenzende sacris tie, na eerst enkele gemerkte geldstukken in de offerblokken te hebben gedaan. Zij hadden ongeveer een uur gestaan toen er een man in de kerk kwam, die zich eerst vergewiste of alles veilig was. Hij ving vervolgens aan met het lichten van 't offerblok bij het St. Antoniusbeeld ach ter in de kerk, waar gewoonlijk vrij veel geld inzit, daarbij gebruik makend van lijmstokjes. De politieman ging toen met den koster buitenom de kerk binnen, waar hij den dader op heeterdaad betrapte. Deze wilde zich vroom voordoen en was eenigszins ont stemd en gekrenkt door het optreden van den veldwachter. De dief, die uit Den Haag afkomstig was, en zestig jaar oud bleek te zijn, had nog meer op zijn kerfstok, daar zijn aanhouding verzocht werd in het algemeen politieblad. De dader werd gefouilleerd, waarbij de gemerkte munten voor den dag kwamen. De man werd gearresteerd en in het arres- tantenlokaal opgesloten. De veldwachter en de koster waren nog niet tevreden en stelden zich ten tweede male verdekt op in de sacristie, daar er vermoeden bestond, dat eenige jeugdige personen eveneens de offerblokken ge licht hadden. Om circa twee uur kwamen ook dezen opdagen, zij werden eveneens bespied en toen op heeterdaad betrapt. Zij gingen te werk met een valschen sleutel, waarmee zij de offerblokken aan de communiebanken openden en vervol gens ledigden. De oudste van deze veelbelovende kin deren was een meisje van pl.m. 12 jaar. Eerst ontkenden ze alles, maar vrij spoe dig vielen ze door de mand en bekenden ze, dat ze de laatste dagen herhaaldelijk de offerblokken gelicht hadden. Van beide diefstallen is proces-verbaal opgemaakt en de zestigjarige dader, die geen vaste woonplaats heeft, is naar de ge vangenis in Arnhem overgebracht. „Volkskr." LOTGEVALLEN VAN EEN ALKMAARSCHEN JONGEN. De grootste armoede in Holland te verkiezen boven het leven in het Vreemdelingenlegioen. Ter waarschuwing voor degenen, die misschien uit moedeloosheid door hun lang durige werkloosheid plannen koesteren, om zich aan te melden voor het Fransche Vreemdelingenlegioen in Noord-Afrika, laten wij hier. ontleend aan „de Tijd", een relaas volgen van de lotgevallen van een Alkmaarschen jongen, die met zijn broer het ouderhuis ontvluchtte, om in het vreemdelingenlegioen dienst te nemen. Eind September vertrokken de gebroe ders met een kaasexport-vrachtauto van de Trans-Hollandia-Expres van Alkmaar naar de Belgische grens. Een hunner had een pas, de ander kocht een dagpas en na drie dagen zwerven, hongerlijden en twee sla- pelooze nachten, kwamen zij aan de Fransch-Belgische grens. Evenals in Bel gië, reden zij in Frankrijk met passeerende auto's mee en zoo kwamen zij te Lille, Een-snelwerkend en succesvol mid- del bij aandoe- I ningen der adem- j halingsorganerr, verkoudheden, ca tarrh, kinkhoest, bronchitis en griep. Onmiddellijk merkt U verlichting I (21) waar zij op een aanwervingsbureau voor legionnairen een stuk teekenden, dat voor hen vijf jaren dienst in het Vreemdelingen, legioen beteekende. De jongste, Comelis, was 18 jaar, de oudste, Jan, 27. Nadien begon de ellende eerst goed. Zij werden op transport gesteld naar Marseil le; onderweg sprong een Poolsche collega uit den trein. Hij werd zwaar gewond op genomen, In Marseille ging de troep on der gevloek en geraas scheep naar Oran, vanwaar naar de plaats van bestemming, Ain El Hadjar, werd gemarcheerd, 80 K.M. verder. De Fransche sergeanten behandel den de legio nnairs, die niet mee konden, als beesten. Geen wonder dus, dat er velen deserteerden tijdens dit transport. Gedeserteerd. Na enkele dagmarschen gelukten het ook de gebroeders te deserteeren; zij kochten van een Arabier voor 5 francs een Arabisch costuum, doch werden 20 K.M. vóór Oran door de ger .darmes gepakt. Ze werden geboeid in de gevangenis op gesloten. „Verlos me uit deze hel!" In brieven aan zyn moeder vertelt de 18-jarige zoon dan van het verschrikke lijke leven tusschen de legionnairs, voor het meerendeel menschen van verdacht al looi, dieven, moordenaars en moreel laag staande personen. Geen wonder, dat hij voor de tweede maal een poging tot desertie deed, waarbij hij al even ongelukkig was als de eerste keer. Wederom volgde gevangenschap met een beestachtige behandeling, zoodat hij nu vijf dagen in het hospitaal moest wor den opgenomen, waar hij vier dagen lang met zware koorts lag. Van de 95 dagen, zoo schrijft hij in een zijner brieven, in Afrika doorgebracht, vertoefde hij er 45 in de gevangenis. Geen wonder dan ook, dat hij in zijn brieven haast eiken regel aan zijn moeder vraagt, hem uit die hel te verlossen. De grootste armoe in Holland prefereert hij boven het leven daar; als ik hier vijf jaar moet blijven, schrijft hij, ben ik geen mensch meer, maar een hond; het zijn alle maal boeven, waar ik niet bij thuis hoor, zoo schrijft hy. Als ik hier niet gauw van daan kom, ben ik binnen vijf maanden dood. Hij schrijft verder, dat hij weer een poging tot desertie zal doen, en liever sterft, dan weer gegrepen te worden. Berouw komt na de zonde. Hij wenschte, dat hij nooit voor het le gioen had geteekend. We deden slechts een greep uit de tra gische brieven, die zijn moeder ons ter in zage gaf. Die brieven waren één wan hopige kreet van een geestelijk nog on vol groeiden jongen. Thans worden op verzoek van zijn moeder diplomatieke stappen ge daan om den minderjarige uit het vreem delingenlegioen te bevrijden, maar dit kost veel moeite en tijd. De eerste zes weken na hun verdwijning leefde de moeder in ongerustheid en onze kerheid; de onzekerheid is thans verdwe nen, maar de ongerustheid is toegenomen. Moge dit sombere verhaal anderen er van terug houden om in het Vreemdelingen legioen dienst te nemen. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Uitslagen van 1 Januari. Afd. A: Lisse aSMCa 30; Teylingen a NVCa n. gesp.; VVLa—SJCa 4—3; NVCb— Foreholte a 21. Afd. B: Meerburg aKolping Boys a K. Boys niet opgekomen; St. Bernardus a— Leiden a terr. afgek.; Majella a—Nic. Boys a terr. afgek.; Adolf Kolping a—DOSa terr. afgek. Afd. C: SJCbVVLc 5—1; VVLb—Fore holte b n. gesp.; NVCcMeerburg b n gesp. Kolping Boys 5.boete wegens niet opkomen. Uitslagen van 5 Januari. Afd. A: Teylingen a—NVC b 3—1; SMC a—VVLa 0—2; SJCa—NVCa 4—0. Afd. B: St. Bernardus aMeerburg a 12; Nic. Boys aDOSa 07. Afd. C: VVLbTeylingen b 21; NVCc WLc 0—2. Overige wedstrijden vonden geen door gang wegens terreinafkeuring. Teylingen ƒ1.boete, geen cornervlag- gen aanwezig. Programma voor Zondag 12 Januari. Afd. A: NVCb—Lisse a, 12 uur, J. J. Ul- jee; Teylingen a—NVCa, 2 uur, J. Hoog duin; SJCa—VVLa .12 uur, J. G. Turk. Afd. B: Kolping Boys a—Meerburg a, 1 Het Bonds B-elftal verslaat Lincoln City met 4-2, Een matige wedstrijd. Op het Sparta-terrein te Rotterdam, heeft gistermiddag het Nederlandsche B- elftal ten aanschouwe van een zeer matig aantal toeschouwers er waren er naar schatting 3000 een oefenwedstrijd ge speeld tegen de Engelsche derde klasse profclub Lincoln City. De talrijke thuis blijvers hebben niet heel veel gemist, want het is een zeer matige wedstrijd geworden, die vaak het aankijken nauwelijks waard was. Vooral in de eerste helft was het een uiterst slappe vertooning, die in velerlei opzicht beneden het gemiddeld eerste klas- sepeil bleef. Na de rust, toen de Neder landsche ploeg wat vinniger ging spelen, werd het tempo wat opgevoerd en vielen er af en toe aardige momenten waar te nemen. Doch als geheel kan men dezen wedstrijd moeilijk interessant noemen. Het Nederlandsche team, waarin Wolt- jer vervangen was door Papenhove van Sparta, heeft weinig nieuwe aspecten voor de toekomst, want een uitblinker was er niet. Keeper Verwïjmeren heeft niet heel veel te doen gehad, zoodat er voor hem weinig gelegenheid was zijn capaciteiten te toonen. In de achterhoede speelde van Stokken een verdienstelijke partij. Pienter was over het algemeen belangrijk minder dan hij. In de halflinie was Punt de beste. Hij heeft van het begin tot het einde uiterst hard gewerkt en diverse goede din gen gedaan. Vooral in de tweede helft liet hij zich van zijn beste zijde zien. Kools speelde slechts een halven wed strijd. Hij viel na de rust uit. Ook hij heeft vaak productief voetbal laten zien. Breit- ner is in dezen wedstrijd niet opgevallen. In de voorhoede moest het voornamelijk komen van den rechtervleugel. Vrauwdeunt en Vente waren hier ongetwijfeld de beste spelers. Vooral in de tweede helft heeft die tweetal zich meermalen goed geweerd. De Haarlemmer van der Horst, die twee doelpunten scoorde, was matig. Hetzelfde geldt voor .den Spartaan Papenhove, die goede momenten met slechte afwisselde. De Korte was ongetwijfeld het zwakte punt in de voorhoede. De gasten hebben den geheelen wedstrijd goed partij gegeven en het zag er nog ge- ruimen tijd naar uit, dat zij de overwin ning zouden behalen. In de tweede helft echter slaagden de Nederlanders er in er wat meer gang in te brengen en al spoe dig waren de rollen toen omgedraaid. Hoe wel niet van een bepaald Nederlandsch overwioht gesproken kon worden, waren de gastheeren toch meer in den aanval dan de Engelschen en het gelukte hun ook dit in doelpunten uit te drukken. Over het verloop van den wedstrijd, die geleid werd door scheidsrechter van Wel- zenes uit Rotterdam, het volgende: De opstelling der beide elftallen was als volgt: Ned. B.-elftal: Doel: Vermijmeren (N.A.C.). Achter: Van Stokken (DWS) en Pienter (Be Quick). Midden: Punt (DFC), Kools (NAC) en Breitner (Hermes DVS). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Vente (Neptunus), v. d. Horst (RCH), Papen- drecht (Sparta) en de Korte (ADO). Lincoln City: Doel: Mac Phail. Achter: Robinson en Smith. Midden: Meacock, Moulson en Why te. Voor: Littledyke, Horne, Campbell, Tow- ler en Hill. Na den aftrap zijn de gasten het eerst in den aanval en al spoedig komt het Neder landsche doel in gevaar. Er zijn ongeveer vijf minuten gespeeld, als Littledyke, de Engelsche rechtsbuiten, bij een feilen aan val inschiet buiten bereik van Vermijme ren. Het doelpunt wordt echter wegens buitenspel geannuleerd. Bij een door den rechtervleugel goed op- gezetten aanval schiet Vente goed in, doch de keeper stopt het leder. Er is ongeveer een half uur gespeeld en de strijd draagt een tamelijk mat karakter. Plotseling ech ter maakt de Engelsche midvoor, Campell, gebruik van een fout van Pienter en scoort (01). In de tweede helft blijkt, dat Punt spil is gaan spelen en dat Kools is uitgevallen. Hij is vervangen door de la Mar uit Haar lem. Na ongeveer een kwartier spelen ge lukt het den Nederlanders gelijk te ma ken. Vente neemt het leder mee en schiet tegen den keeper aan, waarna v. d. Horst toesnelt en scoort (1—1). Korten tijd later probeert Vente het opnieuw. De keeper tikt het leder tegen de lat, waarna het weer in het veld terugspringt. Er volgt dan een corner op het Engelsche doel, waarbij Papenhove geen moeite heeft het leder in te koppen (21). Deze stand blijft echter niet lang gehandhaafd. Al spoedig scoort Hill den gelijkmaker. Er is dan nog ongeveer een kwartier te spelen, In deze resteerende vijftien minuten komt het Nederlandsche team geducht ojzetten en al spoedig herneemt het de leiding. Ven te gaat er alleen met het leder vandoor. Hij wordt aangevallen door den uitloo penden doelman. Desondanks gelukt het hem langs den keeper heen den bal kalm in het doel te rollen (3—2). Enkele oogen- blikken later benut v. d. Horst een pass van Vrauwdeunt en scoort voor de vierde maal. (42). Hiermede komt het einde. VRIJDAG 10 JANUARI Hilversum II. 301 M. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gram.pl. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden, van dagen. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. I.30 Cinema orgelconcert en gram.pl. 3.15 Declamatie door Joh. Lauxftermann, gram.pl. en KRO-orkest. 4.35 Het KRO-Kamerorkest. 5.15 Gramofoon (opera-programma). 6.00 De KRO-boys en gram.pl. 7.15 Prof. dr. A. Steger over „China en de Chineezen". 7.35 Gramofoonpl. 8.00 Berichten. Gram.pl. 8.15 Requiem van Gabriël Fauré m.m.v. solisten, gemengd koor en orkest. 9.15 Zangrecital door Gerard v. d. Berk, tenor en klavierrecital door Piet Driessen, waarna gram.pl. 10.00 Marck Weber en zijn orkest (aan sluiting met Heek te Amsterdam). 10.30 Berichten, gram.pl. en Marek We ber. II.15 Gramofoonpl. Hilversum I, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Gram.pl. 12.30 Jonny Kroon's Ensemble. 2.00 Lezing. 2.30 Pianorecital en Gram.pl. 3.20 Lyra-Trio. 4.00 Orgelspel en Gram.pl. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 De Notenkrakers. 6.15 E. Walis en zijn orkest. 7.00 Lezing en C. Steyn's Accordeon orkest. 7.50 Berichten en Lezing. 8.30 Pianorecital (9.00 Lezing),. 10.00 Lezing. 10.45 Berichten, waarna Grabm.pl. D r o i t w i c h 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Populair concert. 12.50 Dansmuziek. I.35 Orkestconcert, m.m.v. solisten. 2.50 Populair concert m.m.v. bas-bariton. 3.50 BBC-Midland-orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Pianorecital. 8.35 Radiotooneel. 10.20 Nieuws uit Amerika. 10.40 BBC-Theaterorkest. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 5.30 Orkestconcert. 8.20 Zang en harp. 9.05 „La timbale d'argent", operette van Vasseur. M.m.v. solisten, koor en orkest. 11.051.05 Orkestconcert. Keulen, 456 M. 5.50 Populair concert. 11.20 Omroepkleinorkest en solisten. 3.20 Gevar. programma m.m.v. solisten. 5.20 Leipz. Symphonie-orkest. 7.30 Radiotooneel. 8.20 Omroepkwintet en pianoduo. 9.5011.20 Weragkamerorkest. Brussel, 322 en 8484 m. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Populair con cert. 5.20 Gram.pl. 5.50 Kwartet-concert. 8.20 Zang. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Salonorkest. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.50 Zang. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 5.50 Kwartetconcert. 6.20 Gram.pl. 7.35 Dito. 8.20 Voor oud-strijders. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 m. 7.30 Radiotooneel met muziek. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e programma. 8.05 Parijs Radio. 9.05 Keulen. II.20 Kalundborg. 12.05 Parijs Radio. Plm. 13.05 Brussel VI. 15.05 Parijs Radio. 15.20 Keulen. 17.20 Leipzig. 19.05 Weenen of diversen. 19.30 Leipzig. 21.20 London Reg. 21.50 Berlijn. 23.20 Weenen of diversen. 4e programma. 8.00 Brussel VI. 10.05 Deutschl. sender. 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 15.50 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 20.20 Gram. muz. G.R.D. 20.40 Weenen of diversen. Plm. 21.20 Gram.muziek G.R.D. 22.20 London Reg. uuur, L. v. d. Meij; Majella aNic. Boys a, 12 uur. H. F. v. Ruiten; Adolf Kolping a— DOSa, 12 uur, L.'N. v. Ruiten; St. Bernar dus aLeiden a, 12 uur, C. v. Roode. Verder geen wedstrijd vastgesteld, we gens gebrek aan terrein. H. Hoogervorst, Comp.-leider. Spelregelavond. Zooals reeds te voren is vermeld zullen er drie spelregelavonden worden gegeven voor het Leidsche district. De eerste goed geslaagde avond te Sassenheim is reeds achter den rug. De tweede avond vindt plaats op 14 Jan. as. te Leiden in den Burcht, 's avonds 8 uur, opening der zaal 7.30 uur. Voor dezen avond zijn reeds uitgenoodigd de volgende vereenigingen: RWD, Leiden, Kolping Boys, KRV, ASC, SNA, St. Ber nardus, Meerburg, VVL, VCH. Laten ook de junioren present zijn. Voor de overigen is het onnoodig om hen aan te sporen aanwezig te zijn, daar zij het nut van zoo'n leerzamen avond wel inzien. Heeren scheidsrechters hebben vrijen toeging op vertoon van hun legitimatiebe wijs. De overigen op vertoon van hun pro gramma. Voor de fietsers is gelegenheid om gratis hun rijwiel te stallen. R.-K. S. V. „Leiden". Hedenavond indoortraining in de zaal op 't Pieterskerkhof, junioren 8 uur, senioren 9 uur. Weest daar allen present. Dinsdagavond 14 Jan. geeft het Leidsche District een propaganda-avond in den Burcht. Het programma is als volgt: 89 uur inleiding door den heer F. v. Veen, over het onderwerp sportbewegihg. 9.309.45 Pauze. 9.4510.15 Voortzetting der film. 10.30 Sluiting. Laten alle leden van R.-K. S. V. „Lei den" dezen avond bijwonen. Voor velen is daar nog heel veel te leeren. Ieder lid krijgt een bewijs van toegang, dat hem thuis zal worden bezorgd. Allen dus Dins dag 14 Jan. naar den Burcht. POSTDUIVEN LEIDSCHE POSTDUIVEN CLUB. Bovengenoemde vereeniging noodigt al le belangstellenden van Leiden en omge ving uit, Zaterdag en Zondag a.s. haar hok- tentoonstelling te komen bezichtigen. Te vens biedt zij hun nog een heel bijzondere attractie aan. De in binnen- en buitenland welbekende duivenliefhebber Karl Kratz, die op den onlangs gehouden Nederlandschen Inter nationalen Kampioenendag te Amsterdam, de eerste prijs wist te behalen met een zestal duiven uit een zéér sterke interna tionale bezetting, zal de Leidsche liefheb- mers de gelegenheid geven as. Zondag tusschen 912 uur, zijn keurcollectie te be zichtigen. Alle belangstellenden mogen deze unieke gelegenheid om beroemde dui ven te gaan zien, niet laten voorbijgaan. De toegang tot de tentoonstelling, die ge houden wordt in het clubhuis der L. P. C. aan den Morschsingel, is geheel vrij. dop uv naar VAN DEBNE breestr.12 leiden tel.123 BILJARTEN COMPETITIE L.B.B. De wedstrijd DOS 2 BTOG 2 A voor de comp. L.B.B. 2e kl. libre is door DOS ge wonnen met 2 gew. partijen en 1 verloren partij. De volledige uitslag luidt: H. Regeer res. (TOG.) 61 32 8 1.90 D. Verplancke (DOS) 60 32 12 1.87 H. Regeer 49 35 8 1.40 D. Rietveld 60 35 15 1.71 W. Korswagen 55 25 7 2.20 Th. v. Nimwegen 45 25 6 1.80 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. De wedstrijd DOSDFSS den Haag voor de 3e afd. is door DOS gewonnen met 7 caramb. De volledige uitslag luidt: Meeldijk D.F.S.S. 79 15 17 5.26 P. Horree D.O.S. 100 15 25 6.66 Simonis A. Offenberg res. 59 100 22 22 13 15 2.72 4.54 Barselaar res. H .Oudshoorn 89 100 33 33 15 14 2.69 4.54 Lem B. de Laaf Jr. 100 34 22 22 28 5 4.54 1.54 OLYMP. WINTERSPELEN HOOGE TEMPERATUREN TE GARMISCH. Moeilijkheden met de bobbaan. Wederom is de temperatuur te Garmisch- Partenkirchen gestegen, waardoor, naar of ficieel gemeld wordt, de training voor de Olympische bobploegen niet op 15 Jan. a.s. kan aanvangen. Men neemt thans maatre gelen, dat men op 1 Februari met de trai ning op de bobbaan, welke aan de Riesser- see is gelegen, zal kunnen beginnen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9