STADS t NIEUWS D1NSL..J 7 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Belangrijk jaar te wachten voor openbare werken DOOR GROOT VOORSCHOT UIT HET WERKFONDS Zooals wij in ons overzicht over het af- geloopen jaar (in ons Oude jaarsnummer) reeds memoreerden, zag 1935 wat den dienst der openbare werken betreft, ver schillende belangrijke verbeteringen bin nen de stad aangebracht. Het thans aangevangen jaar 1936 belooft echter niet minder belangrijk te worden. Zooals reeds bekend stonden verschil lende openbare werken reeds geruimen tijd op het plan van uitvoering, doch wijl de benoodigde gelden hiervoor ontbraken, werd gepoogd voor de uitvoering ervan geld te krijgen uit het 60 MillioenerI-Werk fonds. De onderhandelingen dienaangaande tus- schen rijk en gemeente vlotte aanvankelijk niet erg, omdat de vakorganisaties zich o.m. niet konden vereenigen met de loonbepa- lingen, welke in verband hiedmede in de bestekken zouden moeten worden opgeno men. Thans echter is over dit en andere pun ten volledige overeenstemming bereikt, zoodat de gemeente de beschikking kan krijgen over ruim ƒ400.000 uit het Rijks werkfonds. Tot goed begrip diene, dat het rijk dit bedrag niet aan de gemeente cadeau geeft, doch leent. Evenwel behoeft de gemeente voor dit bedrag over de eerste vijf jaar geen rente te geven, terwijl daarna nog nader beslist zal worden of zulks ook daar na al of niet zal geschieden. Door het beschikbaar stellen van dit be drag kan dus uitvoering gegeven worden aan verschillende, reeds geruimen tijd ge leden ontworpen plannen, wijl alleen die plannen, welke geheel ter uitvoering ge reed zijn, daarvoor het best geschikt zijn. Vier plannen komen thans in de eerste plaats hiervoor in uitvoering en wel de vol gende: 1. Vernieuwing Haagwegbrug en Witte Poortbrug. Reeds jaren lang ondervindt het verkeer, vooral ook het doorgaand verkeer Den Haag—Utrecht v.v. hinder van de Haagwegbrug. "Weliswaar is het doorgaand scheepvaartverkeer sinds de omlegging van het Rijn- en Schiekanaal nu 20 jaar geleden aanvankelijk afgeno men, doch de geringe doorvaarthoogte de zer brug eisch toch dringend voorziening. Tegenwoordig toch moet de brug ook voor elk geladen groentenschuitje geopend wor den. Dit jaar nu zal hierin een afdoende ver betering gebracht kunnen worden. De Haagweg-draaibrug zal n.l. verdwijnen om vervangen te worden door een vaste brug. De doorvaarthoogte zal gebracht worden op 1.50 M., terwijl de breedte van de brug 15 M. zal bedragen met trottoir van 1^ M. Deze verhooging van de brug brengt na tuurlijk tal van moeilijkheden ter plaatse mede, waarin eveneens voorzien moet worden. De vooruitzichten op een goede oplos sing zijn echter zeer gunstig. Een der groot ste bezwaren is natuurlijk ook de Witte Poortsbrug, welke het Noordeinde met het Noordeindsplein verbindt. Deze brug zal eveneens verbreed worden en wel tot 13 M. met flinke trottoirs aan weerszijden. Deze brug behoeft echter niet omhoog gebracht te worden. 2. Verdere verbetering Witte Singel en vernieuwing Nek- sluisbrug. De reeds aangevangen verbetering van den Witte Singel van Heerenstraat tot Witte Rozenstraat vormt het tweede punt in dit werkplan. Daarvoor is in de eerste plaats noodig het leggen van een stamriool, dat via den Zoe- terwoudsche 'Singel aansluiting zal geven op hét Zuidelijk stamriool, dat een knoop punt vindt bij het-monument aan het PlantsoenG eeregracht. Nauw samen met de verdere verbetering van den Witte Singel hangt de verbetering of vernieuwing van de onmogelijk hooge Neksluisbrug. Deze brug gaat belangrijk omlaag en zal eveneens op moderne breed te worden gebracht. 3. Verdere verbetering Haar lemmertrekvaart. Zooals bekend is de Haarlemmertrekvaart eenige jaren geleden vanaf den Maresingel tot aan de Musschenbroekstraat aanmerkelijk ver breed en is de centrale rioleering ook hier gelegd. In verband met de toenmalige plannen tot het aanleggen van een nieuwe groote veemakt achter Groenoord werd van ver dere verbetering afgezien. Nu deze plannen echter voorloopig van de baan zijn en het plan tot het maken van een groote haven ter plaatse zeker niet zal doorgaan, wijl het veevervoer tegen- doordig meer en meer per as geschiedt, zal de Haarlemmer Trekvaart tot aan den spoorweg eveneens verbeterd worden. Daarvoor moet natuurlijk eerst de centrale rioleering ter plaatse worden uitgebreid. 4. Zuivering van afvalwater. Het vierde plan ter uitvoering betreft het maken van een installatie voor de zuivering van afvalwater. Zooals bekend loost het stamriool der ge meente thans in de Stink- of Slaaghsloot. Rijnland verleende destijds de gemeente hiervoor toestemming, doch slechts voor tien jaar. Wijl die termijn thans afloopt, zal een in stallatie voor de reiniging van het afval water daar ter plaatse moeten worden ge maakt. Alles bijeen dus vier groote, nuttige werkobjecten, welke velen handen arbeid zal geven. OPENING BEWAARSCHOLEN HEERENSTRAAT De Haanstra-school. Gisteren heeft de officieele opening plaats gehad van de twee bewaarscholen, welke zooals eenigen tijd geleden gemeld gehuisvest zijn in de oude leegstaande openbare school aan de Heerenstraat. Gistermiddag te half drie had de ope ning plaats van de Haanstra-school, opge richt op initiatief van het bestuur der Ver- eeniging tot Opleiding van Bewaarschool onderwijzeressen, welke school tegelijker tijd dient als leerschool voor de kweeke- lingen. Bij de officieele opening waren o.m. aan wezig mr. A. Tepe, wethouder van onder wijs dezer gemeente, de heer H. Vriend, inspecteur bij het gemeentelijk onderwijs hier ter stede, de heer J. Baak Johzn., in specteur bij het L. O. in de inspectie Lei den, de heer A. L. Boot, voorzitter van de Plaatselijke Schoolcommissie, verschil lende bestuursleden van het Fonds tot in standhouding van de Haanstra-school, ge vormd uit het N.O.G., den Bond van Ned. Onderwijzers, de Hoofdenvereeniging, Volksonderwijs en de Mij. tot Nut van 't Algemeen, terwijl natuurlijk mede aan wezig waren het bestuur der Kweekschool, de directrice, mej. Voltman, het nieuwe hoofd der school mej. Bakker en hare on derwijzeressen, de dames Janzen en Su san, benevens, mej. Ingeneeger, oud-bewaar- school-hoofd, de directeur van gemeente werken, ir. A. M. de Blauw, aannemers en uitvoerders van de verbouwing en ten slotte verschillende ouders van de kleuters. De voorzitter van de Kweekschool, de heer J. Verwer, herinnerde er in zijn toe spraak aan, dat aan de opleiding der Kweekschool een leerschool-bewaarschool is verbonden. Deze dient in de eerste plaats voor de practische opleiding der kweeke- lingen, maar daarnaast als bewaarschool voor de kinderen. De school aan het Ra penburg nu had sings lang behoefte aan uitbreiding, en nu de kweekschool het vo rig jaar zelf uitbreiding kreeg, had men gevoeglijk ook de bewaarschool kunnen uitbreiden, doch, was hiermede wel het belang der opleiding gediend, niet echier het bewaarschool-onderwijs in het alge meen. Daarom heeft het bestuur getracht de sinds 1931 leegstaande school aan de Hee renstraat voor deze uitbreiding te kunnen krijgen, doch de gemeente was hiervoor niet te vinden, gebonden als zij was door verschillende bepalingen. Gelukkig is ten slotte in zooverre medewerking der ge meente verkregen, dat het gestichte fonds tot instandhouding der Haanstra-school zijn noodzakelijken arbeid kon aanvangeri, ter wijl de gemeente de noodige arbeid kon aanvangen, terwijl de gemeente de noodige veranderingen in de oude school liet aan brengen, zoodat nu zelfs twee vereenigin- gen, ontsproten uit het particulier initia tief het beoogde doel kon nastreven. Spr. dankte voorts allen, die tot mede werking aan het hier bereikte het hunne hadden bijgedragen. Mej. Voltman feliciteerde vervolgens mej. BakKei met haar benoeming tot hoofd en hoopte, dat zij met de ouders op heel prettige wijze zou mogen samenwerken. Hierna was het woord aan den wethou der van onderwijs. Mr. Tepe herinnerde in korte trekken aan de geschiedenis van de al- of niet-steunverleening aan het des tijds ingediende voorstel en aan de con sequenties, welke daaruit voortvloeiden, om verder den aan de gemeente gebrachi ten dank geheel terug te schuiven aan het adres van de vereeniging, welke hier zulk prachtig particulier initiatief heeft ge toond. Spr. hoopt dan ook. dat men met de/e schi ol een weldaad zal bewijzen aan talrijk velen. De heer Baak wees er vervolgens op, dat er voor openbaar onderwijs zeer zeker ethisch gevoel voor het kind noodig was en dat men er verzekerd van kon zijn dit ook hier aan te treffen en uitte den wensch, dat de leidsters dezer school een hart van liefde mogen hebben, dat als een onmisbare zon haar weldoende verwar ming aan de 'kinderen moge schenken. Nadt tenslotte de heer H. van Slooten Jr., als voorzitter van bovengenoemd Fonds een beroep had gedaan op den fi- nancieelen steun van velen, dankte mej. Bakker voor de vriendelijke woorden tot haar en haar mede-onderwijzeressen ge richt en gaf de verzekering, dat zij alle krachten zouden inspannen om den goe den naam der school den naam Haan stra te bestendigen. Hiermede was de officieele opening ten einde. De Juliana-bewaarschool Gisteravond had in het gymnastieklokaal van de Geref. School Stadhouderslaan de opening plaats van de Prinses-Juliana-be- waarschool, uitgaande van de Vereeniging voor Chr. Fröbelonderwijs. Deze plechtig heid werd o.m. bijgewoond door den Ge meentelijken Inspecteur van het Onder wijs, den heer Vriend, door den voorzit ter van den Bond van Chr. Bewaarscholen, den neer Zuidmeer uit Rotterdam, door da hoofden der Geref. Scholen en vele ouders van leerlingen der nieuwe school. De voorziter der Vereeniging, de hrer T. S. Goslinga, sprak een openingswoord. Spr. releveerde de geschiedenis van de tot standkoming der school, die al gedurende acht jaar is voorbereid, maar telkens op moeilijkheden stuitte, en wees er op, dat deze school thans gesticht is zonder dat men kan rekenen op steun van gemeentewege De school moet door de ouders der leerlin gen en vrienden van het Chr. Fröbelon derwijs zelf onderhouden worden. Spr. zegde dank voor de medewerking van alle zijden ondervonden en deed een beroep op allen om thans ook daadwerkelijk aan de instandhouding mede te werken. Daarna ging spr. over tot installatie van het hoofd der nieuwe school, mej. Janson en de onderwijzeressen, de dames Brak hoven en Muller. Een groot aantal spre kers voerden daarna nog het woord. Mej. Janson dankte voor de vriendelijke woor den tot haar gesproken en deed een beroep op de ouders der leerlingen voor een goe de samenwerking. De heer Vriend, gemeen telijk inspecteur van het onderwijs, prees het bewonderenswaardig initiatief dat deze school in het leven heeft geroepen. De heer Zuidmeer, voorzitter van den Bond van Chr. Bewaarscholen noemde deze sticnting een geloofsdaad en een eenig feit in Nederland. De heer A. B. Mulder, voerde het woord namens de Geref. School- vereeniging, de heer G. Bakema namens de hoofden der Geref. Scholen, Mej. v. d. Ende, als hoofd van de Dr. Bavinck-be- waarschool, waaraan mej. Janson verbon den is geweest, de heer v. Kapel namens het bestuur der Oude Rijn-bewaarschool, mej. de Rave namens de dameskrans Clara Dczy, terwijl tenslotte ook de heer L. Boekkooi zijn gelukwenschen bij de vele voegde. Ds. W. Bouwman sloot de bijeen komst met dankgebed, waarna men zich naar den overkant begaf om de nieuwe school te bezichtigen. Zij bestaat uit drie ruime en lichte lokalen met een overvloed van speelgoed, waaraan de kleuters hun hart kunnen ophalen. LOTERIJ K.J.C. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en H. Joseph Aan de houders van K. J. C. loten, wordt medegedeeld, dat de trekking van deze loterij zal plaats hebben op Woens dag 8 Jan., des middags om half vijf uur in de zaal der Maria Gijzensteeg. De uitslag zal nader worden bekend ge maakt. J. LANSBERGEN, Directeur K. J. C. OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. Het achtste congres van het Oostersch Genootschap in Nederland is heden in het Universiteitsgebouw voortgezet met verga deringen van de Voor-Aziatische sectie en van de Indisch-Indonesische sectie. De Voor-Aziatische sectie kwam bijeen onder voorzitterschap van prof. dr. C. van Gelderen. Hierin heeft de heer B. A. van Proosdij (Leiden) gesproken over: Parellel- le trekken in de gedichten van Homerus en de hymnisch-epische stijl in Babyion. Prof. dr. F. M. Th. Böhl (Leiden) gaf een verhandeling over de vijftig namen van Marduk. Hierna heeft dr. A. de Buck (Lei den) gesproken over een merkwaardige passage in de Coffin-texts. Vervolgens heeft- dr. W. D. van Wijngaarden (Leiden) enkele opmerkingen besproken over de zooge naamde beeldengroep van Mert-tefs in het Rijks Museum van Oudheden te Leiden, hetgeen hij met eenige lantaarnplaatjes toe lichtte. In de des namiddags voortgezette bijeen komst dezer sectie heeft prof. dr. A. Abel (Brussel) een verhandeling gegeven over het geschrift ter weerlegging van de drie christelijke secten door Abu 'Isa al-War- raq; Prof. dr. P. Wittek (Brussel) deelde een en ander mede over Byzantijnsch-Seld- schukische- betrekkingen; prof. dr. J. L. Palache (Amsterdam) sprak vervolgens over de beteekenis van de muis in I Sam. 6 en ds. Th. C. Vrizen (Den Haag) over: de boom der kennis des goeds en des kwaads. In de ochtendbijeenkomst van de In disch-Indonesische sectie, welke bijeen kwam onder voorzitterschap van prof. dr. Ph. S. van Ronkel (Leiden) heeft de lec tor R. A. Kern (Leiden) gesproken over een vroeg beoefenaar van het Javaansch; prof. dr. J. Gonda (Utrecht) deelde een en ander mede over het Vivahadhyaya van het Kausikasutra. Prof. dr. Ph. S. van Ron kel gaf een beschouwing over de telwoor den acht en negen in de Indonesische talen en prof. dr. J. J. L. Duijvendak (Leiden) besprak recente archaeologische vondsten in An-Yang. In de namiddagbijeenkomst deed prof. dr. J. Rahder (Leiden) eenige mededeelin- gen over de centra van historisch en philo- logisch onderzoek in Japan; dr. A. Ziese- niss (Hamburg) gaf een verhandeling over Slokantara en Wratisasana, twee oud-Ja- vaansche Dharmasastra's; de heer J. Du chesne (Luik) besprak vervolgens de be teekenis van het woord „isara" in het Ve- disch, waarna prof. dr. C. C. Berg (Leiden) eenige beschouwingen ten beste gaf over den dood en de bijzetting van Koning Krtanagara. Vanavond 8 uur wordt in het groot-audi torium der Leidsche Universiteit een voor alle belangstellenden toegankelijke bijeen komst gehouden, waarin prof. dr. K. Herz- feld uit Londen een voordracht met licht beelden zal houden over: Iranische gods dienst en kunst en de opschriften. ZILVEREN JUBILEUM Morgen hoopt de agent van politie P. A. Verkerk, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar bij de politie in dienst kwam. Dit jubileum zal hij in huiselijken kring herdenken, zoodat geen huldiging in het bureau van politie van plaats vinden. Morgenochtend te 11 uur zal het politie- muziek-gezelschap hem aan zijn woning, Seringenstraat 7a, een aubade brengen, waarbij hij dan tevens namens het corps zal worden gehuldigd. De Leidsche kermis herleeft Binnenkort zal de echte ouderwetsche kerrpis, zooals die bij de oudere Leidenaars nog wel bekend is. weer geheel volgens de oude traditie worden hersteld. De K.J.C. der Hartebrug-parochie koestert n.l. plan nen binnenkort de Leidenaren op zulk een kermis te vergasten. JONGERE WERKLOOZEN De süb commissie van Ontwikkeling en Ontspanning voor jeugdige werkloozen heeft haar actie volop ingezet; een veer tigtal katholieke jongemannen vinden el kander tl ken Maandag, Dinsdag, Donder dag en Vrijdag, vinden er ontspanning, maar vinden er ook vorming, om sterker te staan in hun maatschappelijk zoo moei lijke positie. Onder dankbetuiging aan de enkelen, die ook aan dit werk misschien wel het meest noodzakelijke werk in dezen tijd hun financieelen steun reeds hebben ge schonken, mogen wij ook op andere wijze hulp vragen. Onze jongens mogen 's mor gens wel een kop koffie en 's middags een kop thee hebben; reeds zijn er enkele stad- genooten, die ons hierin hulp geven; zouden er niet meerdere zakenmenschen zijn, die b.v. ééns in de maand een pondje thee, een kilo koffie of suiker voor dit werk willen beschikbaar stellen, of voor eenigen tijd twee liters melk per dag willen geven? Ook rookmiddelen zouden heel welkom zijn. Die zich hiervoor bereid laten vinden, gelieven Rector Beune, Zoeterw. Singel 33 (tel. 2698) te waarschuwen, met wien definitieve afspraak gemaakt kan worden. Majoor P. J. Gaillard van den staf der Vnie infanteriebrigade, commandant van de landstormgroep Amsterdam, is overge plaatst bij het 4e regiment infanterie al hier en bestemd tot hoofdinstructeur van dit korps. LAATSTE BERICHTEN JONGEN DOOR MOTORRIJDER AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond keerde een achttal leerlin gen van de ambachtsschool te Hoogéveen per fiets naar Dedemsvaart terug. Onder hen bevond zich de 15-jarige zoon van den beurtschipper v. d. Graaf, die achteraan reed. Nadat een autobus het clubje was gepasseerd, wilde v. d. Graaf zich naar vo ren begeven, waardoor hij op den ryweg terecht kwam. De jongen had niet be merkt, dat achter de bus nog een motor rijder naderde. Hij werd aangereden en werd in ernstig gewonden toestand per auto naar de ouderlijke woning vervoerd, waar hij enkele uren later aan de bekomen ver wondingen is overleden. DOODELIJKE VAL TE ROTTERDAM Hedenmorgen is te Rotterdam een ar beider van een 10 M. hooge stelling in dok 5 van de Wilton-Feijenoord werken geval len. Met een schedelbasis fractuur werd het slachtoffer naar het Algemeen Zieken huis vervoerd. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. WOONHUIS MET WINKEL TE BEEK EN DONK AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in den winkel in koloniale waren van den heer M. Gruyters te Beek en Donk. De brandweer kon tegen het vuur, dat snel om zich heen greep, vrijwel niets uit richten. Ook het woonhuis werd door het vuur aangetast. Het pand brandde tot den grond toe af. Een hoeveelheid koloniale waren ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. NA DE STRANDING VAN DE „JOS. MARIA Vele gegadigden voor de reparatie. Naar wij vernemen heeft een zevental reparatiebedrijven ingeschreven voor het herstel van de schade, welke het motor vrachtschip „Jos Maria", thans liggend in een der dokken van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, opgeloopen heeft als gevolg van de stranding bij Egmond aan Zee. Met het herstel van deze schade, die zeer aanzienlijk is en waarbij nog de ber- gingskosten komen, zal een groot bedrag gemoeid zijn, zoodat afgewacht moet wor den welke beslissing ten aanzien van de toekomst der „Jos Maria" zal worden ge nomen. TWEE INBREKERS GEARRESTEERD. Het is de politie te Epe gelukt de daders te arresteeren van de vele inbraken, wel ke het vorig jaar in verschillende gemeen ten op de Veluwe werden gepleegd. Maandagavond ontdekte de rijksveld wachter S. Syens, dat er was ingebroken in het landhuis „De Schuilhoek" in de buurtschap Tongeren, gemeente Epe. Bij zijn onderzoek vond hij twee rijwielen, die hij met een ketting vastlegde, Toen hij daarop het landhuis binnenging sprongen twee personen uit een raam en zetten het op een loopen. Eenige schoten, door den veldwachter gelost, troffen geen doel. Hierop stelde deze zich in verbinding met de gemeentepolitie en de marechaus see, waarna een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Het spoor leidde naar de ge broeders T. te Zwolle, die nog in den nacht van hun bed werden gelicht. Bij een ver hoor bekenden zij de daders te zijn van de vele op de Veluwe gepleegde inbraken. Een groot aantal voorwerpen, afkomstig van inbraken, werd in beslag genomen, even als verscheidene inbrekerswerktuigen Toen de dieven tot de ontdekking waren gekomen, dat hun rijwielen niet gebruikt konden worden, zijn zij naar Oldebroek ge- loopen, waar zij twee rijwielen ontvreemd den, die zij, na aankomst in Zwolle, in het water gooiden. De politie heeft deze rij wielen reeds opgevischt. Deze arrestatie door de politie van Epe beteekent een groote geruststelling voor vele eigenaars van landhuisjes op de Ve luwe. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Triafion: Goedgekeurd voor volwassenen. DE ROOFOVERVAL TE HEESCH. Daar de 25-jarige H. C. v. G. in verzet was gekomen tegen het vonnis van de rechtbank te Den Bosch, waarbij hij wegens den orof over val in de woning van den land bouwer H. Christiaans te Heesch in den nacht van 2425 Dec. 1933 tot 4 jaar ge vangenisstraf was veroordeeld, werd heden deze zaak opnieuw door de rechtbank be handeld. Op een vraag van den president verklaarde verd. zich niets meer te herin neren. Voor den politierechter heeft hij evenwel gezegd, dat hij op de uitkijk is gaan staan. De officier van justitie vond verd.'s schuld bewezen. Verd. komt in het Ossche register 10 maal voor. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis en een onder zoek naar de geestvermogens van verd. Uitspraak over 14 dagen. De Koningin te Apeldoorn. H. M. de Koningin zal Vrijdag 10 dezer des middags half vier tegenwoordig zijn bij de opening van het nieuwe gebouw van het Nederlandsch Hervormd Weeshuis voor meisjes aan den Zwolscheweg te Apel doorn. Minister Gelissen. Naar wij vernemen zal de Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart prof. dr. ir. Gelissen, morgen met verlof naar het buitenland gaan. De minister zal tot 19 dezer afwezig zijn. De oorlog in Oost Afrika, HET 90ste LEGERBERICHT. ROME, 7 Januari (A.N.P.) Maar schalk Badoglio telegrafeert: „Niets belangrijks valt te melden van het Eritrea-front noch van het Somali- front". Hevige regenval. ADDIS ABEBA, 6 Januari (A.N.P.) De militaire activiteit in Noord-Abessynië is door den hevigen regenval tot stilstand gekomen. Dit heeft tot gevolg, dat verras sende aanvallen op de Italianen achter wege moeten blijven. TELEGRAMMEN KAMERONTBINDING IN SPANJE MADRID, 7 Jan. (A.N.P.) De Minis terraad heeft hedenmiddag besloten van zijn recht tot kamerontbinding gebruik te maken en het parlement terstond te ont binden. De reden hiervan is dat de meerderheid van de permanente parlementscommissie besloten had de door de rechterzijde in gediende aanklacht tegen de regeering voor het parlement te brengen, dat, zoo als men weet, tot 31 Januari op reces is en bijgevolg tot dit doel speciaal bijeenge roepen had moeten worden. ZES DOODEN BIJ BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TREIN. HAVANNA, 7 Jan. (A.N.P.) Nabij Ciego de Avila is de auto van den natio- naal-democratischen politicus Gonzalos op een overweg door een trein gegrepen en vernield. Zes inzittenden, onder wie twee kleine kinderen, werden gedood. TERECHTSTELLING VAN HAUPTMANN EENIGE DAGEN UITGESTELD. TRENTON, 7 Januari. (A.N.P.) De auto riteiten der staatsgevangenis hebben beslo ten, dat de terechtstelling van Bruno Hauptmann die ter dood veroordeeld is we gens moord op het kind van Lindbergh, niet plaats zal hebben op 14 Januari, zooals aanvankelijk was vastgesteld, doch later in de week. HET HOOGE WATER IN FRANKRIJK. PARIJS 7 Januari. (A.N.P.) In het ge- heele land breiden de overstroomingen zich nog uit. Ook de Seine wast nog, doch er is geen direct gevaar voor de oever-bewoners. Ook de Garonne en de Rhöne stijgen, doch er is wel vermindering in de was waar te nemen. DOODVONNISSEN BEKRACHTIGD. BOLZANO, 7 Januari. (A.N.P.) Het Hof van Cassatie te Rome heeft het beroep van de destijds door het Hof van Gezworenen te Bolzano wegens vermoording van ver scheidene Italiaansche soladten in de Pas- seier bergen veroordeelde 5 Tirolers ver worpen, waardoor twee doodvonnissen zijn bekrachtigd. WISSELNOTEER1NGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.27 Londen 7.26^s New York1 47S/16 Parijs 9.72?,g Brussel 24.801/., Zwitserland 47.91 Milaan Madrid 20.171.'.. Oslo 36.571/4 Kopenhagen32 461 4 Stockholm37.483,4 Praag 6.111/^ Weenen Boedapest Prolongatie 3 pCt.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3