DINSDAG 7 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 AANVANKELIJK EENIGE REGEN. DE BILT SEINT: Meest matige Zuidoostelijke tot Zuide lijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, aanvankelijk eenige regen, weinig verandering in tem peratuur. Hoogste barometerst.: 767.4 te Stensele. Laagste barometerst.: 738.5 te Holyhead. De depressie over Ierland nam in diepte af, zonder veel van plaats te veranderen. Een volgende secundaire brengt weer regen in Frankrijk. Op den Oceaan ver toont zich een volgende depressie, die tot de Azoren den barometer doet dalen. In middels heeft zich de hoogedrukking naar Scandinavië verplaatst, maar neemt daar alleen in het Noorden nog toe. De strenge vorst is in Zuid-Zweden afgenomen, in het Noorden even streng gebleven en in Fin land toegenomen. In Zwitserland en Oost-Duitschland kwam slechts lichte vorst voor, elders is de temperatuur over het algemeen iets ge daald. Op de Britsche eilanden blijft het weer regenachtig met minder wind, Frankrijk heeft somber weer met regen in het Wes ten. In Duitschland klaarde de lucht in het Zuiden en midden op en valt lichte sneeuw in het Noordoosten. Hier te lande is voorloopig minder wind, maar nog weinig verandering in het overig weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 7.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 16.32 uur tot Woensdagmorgen 7. 39 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op "Woens dag 8 Januari voorm. 2.12 uur en nam. 2.37 uur. BINNENLAND MINISTER DECKERS IN KOPENHAGEN. Onderzoek naar crisis-maatregelen en landbouwtoestanden. Gistermorgen heeft de Nederlandsche mi nister van Landbouw, mr. dr. Deckers, in gezelschap van zijn secretaris, ir. Peters, een bezoek gebracht aan Kopenhagen. Minister Deckers vertoeft sinds Zondag in Denemarken met het doel een onderzoek in te stellen naar de Deensche landbouwtoe standen en crisismaatregelen. Hij denkt nog eenige dagen daar te blijven. „Volk" BEDRIJFSRAAD TUINBOUWBEDRIJF. Adviescommissie uitgebreid. De minister van Sociale Zaken heeft aan de vaste leden van de commissie van advies, bedoeld in art. 8 der Bedrijfsradenwet kerncommissie landbouw), een aantal per sonen toegevoegd ten behoeve van het uit brengen door deze commissie van advies omtrent de wenschelijkheid van het instel len van een bedrijfsraad voor het tuin bouwbedrijf in Zuid-Holland en Noord-Hol land en omtrent andere daarmede verband houdende onderwerpen in artikel 8 der Be drijfsradenwet bedoeld. Voor Zuid-Holland zijn door den minister aangewezen: B. Havelaar te Berkel en Ro denrijs, J. D. de Kok te Loosduinen, W. J. van Kampen te Voorburg. H. van der Wie len te Haarlem, P. Stokman te Leiden en J. Salman te Haarlem. Voor Noord-Holland zijn de volgende personen aangewezen: C. Timmerman te Broek op Landendijk, J. Lakeman te Lutje- broek, A. Schermer te Hoogkarspel, H. van der Wielen te Haarlem, M. Ruppert te Utrecht en B. N. Loerakker te Haarlem. RIJKSMETAALCOMMISSIE INGESTELD. Oprichting of uitbreiding van bedrijven. Bij beschikking van den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is, te re ken en van 19 September jJ„ ingesteld on der den naam van Rijksrmetaalcommissie een commissie, welke tot taak heeft het verrichten of doen verrichten van onder zoekingen inzake de oprichting van nieuwe of uitbreiding van bestaande bedrijven op het gebied van het bereiden en verwerken van metalen. Als voorzitter treedt op prof. L. A. v. Royen te Wassenaar. Het secretariaat is ge vestigd: Bezuidenhoutscheweg 30 te 's-Gra- venhage. DE TUINBOUWTEELTREGELING. Beperking voor 1936. Blijkens de bekend gemaakte teeltrege ling 1936 wordt voor de sla-teelt de volgen de beperking gesteld: A. Voor plat glas: 1 op 20 per raam al dan niet bij ten hoog ste 2 bloemkool per raam. 2 op 16 per raam bij ten hoogste 5 bloem kool per raam. 3 op 16 per raam in peenrijen zonder bloemkool. 4 op 12 per raam in peenrijen met ten hoogste 5 bloemkool per raam. B. voor Warenhuizen: 1 op 20 per raam bij uitsluitend kropsla. 2 op 16 per raam bij ten hoogste 2 bloem kool per raam. C. voor kassen en serres: 1 op 16 per vierkant M. bij uitsluitend sla. 2 op 12 vierkant M. bij ten hoogste 2 bloemkool per vierkante M. II. De getallen per eenheid, onder A, B en C vermeldt, gelden voor elke eenheid afzonderlijk met dien verstande, dat de grootte van een raam wordt vastgesteld op 150 bij 80 cM. en voor ramen voor grootere of kleinere oppervlakte de onder A, B en C genoemde getallen naar evenredigheid gelden. III. De teelt onder glas van eenig war- moezerijgewas in combinatie met die van kropsla:, anders dan A, B of C vermeld, is, met uitzondering van tomaten en boonen, voor zoover betreft de teeltwijzen onder B en C vermeld, en met uitzondering van bloemkool na 15 Februari, voor zoover be treft de teeltwijzen, onder A vermeld, ver boden. IR. DIJT EN DE KLEINE BOEREN. In het voorloopig bestuur eener nieuwe organisatie. In een te Nijmegen gehouden vergade ring is besloten tot oprichting van een or ganisatie voor kleine boeren, op den grond slag „zonder godsdienst en zonder politiek". Na een rede van ir. Dyt uit Haarlem is besloten aan de organisatie den naam te geven van Maatschappelijk Herstel. Tot le den van het voorloopig bestuur zijn geko zen. ir. M. D. Dijt te Haarlem, de heeren W. Tromp te Winssen, J. Pouels te Neder- Asselt, Chr. Maters te Oosterhout, B. Cor- nelisse te Nijmegen en B. Huibertse te Ros- sum, De nieuwe organisatie zal naast de bestaande boerenbonden staan en er zoo mogelijk mede samen werken. Het doel er van is het herstel van de maatschappelijke toestanden door het brengen van even wicht in de levensvoorwaarden van voort brengers en verbruikers, terwijl geageerd zal worden tegen vernietiging van levens middelen en beperking. WAAROM „DE BEUL" IN DEN HAAG WERD VERBODEN. De Haagsche burgemeester, mr. S. J. R. de Monchy, verklaarde gistermiddag in den Raad, in antwoord op de opmerkingen over het politiebeleid waarom hij „De Beul" had verboden. Een lid der schouwburgcommis sie had spr. na de opvoering in Den Haag van „De Beul*' medegedeeld, dat hier wel eens ongeregeldheden zouden kunnen ko men. Het lid, dat hem waarschuwde, wees op de felle toejuichingen bij de eerste op voering hier van anti-fascistische zijde. Spr. zag niet direct aanleiding tot een onmiddellijk verbod. Wel heeft spr. toen gewaarschuwd toezicht te houden bij de plaatsbespreking en eventueel bij een op vallende plaatsbespreking van fascisten en N.S.B.-ers tot een verbod over te gaan. De relletjes te Amsterdam hebben spr. een beslissing toen gemakkelijker gemaakt. Het verwijt dat spr. voor geweld is uit den weg gegaan is niet waar. Dat wordt in der gelijke gevallen altijd gezegd. Handhaving van het gezag is in spr.'s handen veilig en spr. kent op dit gebied zijn taak. Wanneer spr. een andere houding heeft aangenomen dan zijn collega te Amsterdam, dan komt dat in een verschil van opvatting, van inzicht hoe in den schouwburg de orde moet worden toegepast. Volgens spr. is de orde niet te handhaven in een schouwburg bij weloverwogen plannen om de orde te verstoren. Dat heeft de voorstelling te Am sterdam bewezen. De oomedievoorstelling is daar een cari- catuur geworden. Het is niet mogelijk een schouwburg schoon te vegen zooals men dat een straat doet. Te Amsterdam is in een voortdurende wanorde de voorstelling in den schouwburg tot haar eind gekomen. De bepalingen van de Gemeentewet zijn in deze volkomen dui delijk wat de handhaving der orde betreft. De sympathie van spr. voor het fascisme is allergeringst, maar wanneer een politie ke overtuiging wordt gekwetst of beleedigd, moet spr. daartegen opkomen. Dat is met „De Beul" het geval geweest. Daarom behoeven alle tendenzstukken nog niet uit den schouwburg te worden geweerd. „Die Weber", van Hauptmann zou bij spr. geen bezwaar hebben gehad voor op voering; evenmin „Op Hoop van Zegen" in den tfjd dat het toestanden aantastte, die bestonden. Een stuk, waarvan het begrijpelijk is, dat volgens een uitlating in een blad het sommigen tot razernij bracht, mag niet in het openbaar worden opgevoerd. Tegen op voering in besloten kring had spr. geen bezwaar. Ned. R.-K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-personeel. De Nederlandsche R.-K. Bond van Ho- tel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden „St. Antonius" zal op 11 Januari zijn 25- jarig bestaan herdenken. Er zal een recep tie worden gehouden op Maandag 13 Jan. des middags van 4 tot halfs zes uur in Huize „St. Jan", St. Janskerkhof te Utrecht. KAMER VAN KOOPHANDEL TE GOUDA. De kaashandel en boomkweekerij in het afgeloopen jaar. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en Omstreken is de heer Herm. A. Schreuder Sr. als algemeen-voor zitter herkozen. De heer Schreuder heeft hierna zijn Nieuwjaarsrede uitgesproken. Het moeilij ke jaar 1935, zeide de voorzitter, is aan het eind voor den Nederlandschen handel en export niet geheel zonder een licht straal geweest. Met ingang van 1 Februari 1936 zal het met de Vereenigde Staten tot stand gekomen nieuwe verdrag, dat voor ons land verschillende faciliteiten bevat, in werking treden en het kan niet anders dan worden toegejuicht, dat Amerika in dit opzicht de eerste stap doet, die uitein delijk zal kunnen leiden tot herstel van de normale handelsbetrekkingen der onder scheidene landen. Voor dit district zal het verdrag van belang kunnen zijn met het oog op den export van kaas, planten, pij pen enz. Na nog te hebben gewezen op het ge weken gevaar, dat ook de Goudsche Ka mer van Koophandel en Fabrieken zou worden samengevoegd met een grootere Kamer en versohillende werkzaamheden en acties der Kamer gememoreerd te hebben, deed de voorzitter eenige mededeelingen over den toestand van scheepvaart, handel en industrie in het district Gouda en om streken. Met uitzondering van nog eenig personenvervoer door de Reederij op de Lek. is door opheffing van den Stoomboot- dienst BoskoopGouda de laatste dienst voor het vervoer van passagiers te water vervallen. Het vervoer per beurtvaart gaat steeds in dalende lijn en voor meer dere beurtvaarten wordt de toestand steeds critieker. De hooge lasten op het autobe drijf zijn een haast onoverkomenlijk be zwaar om dit staande te houden. In de po sitie der kaasproducenten van deze streek is weinig verandering gekomen. De kaas- prijzen hebben dezen zomer een bijzonder laag peil bereikt. Een kleine compensatie daartegenover ligt in de vrij sterk verhoog de prijzen van de laatste maanden. De diverse maatregelen, waaraan de kaashandel in 1934 was gebonden, zijn ook in 1935 bestendigd gebleven. Zij hebben ten slotte niet al te grooten invloed gehad op de bedrijfsmogelijkheid. De voorraden kaas zijn niet bepaald klein, doch ook niet direct verontrustend. In den boomen- en plantenhandel was een lichte verbetering waar te nemen. De Vereenigde Fabrieken van Stearine, Kaarsen en Chemische Producten werkten gedurende het afgeloopen jaar 4 5 dagen per week; fvoor de meubelindustrie was de toestand gedurende de laatste drie maan den van 1935 aanmerkelijk minder dan in dezelfde periode van 1934. De toestand in de steenindustrie was slecht, voornamelijk ten gevolge van de exorbitant lage prijzen van de kalkzandsteen, de concurrent in de binnenmuursteen. De garenspinnerijen en touwslager ij en werkten met niet onbevredigende resulta ten. De concurrentie was minder scherp. In de wasscherijen werd de toestand nog ongunstiger. De tarieven kunnen niet meer loonend worden geacht. De voorzitter verwelkomde vervolgens met eenige vriendelijke woorden het nieu we lid der Kamer, den heer J. van Vliet, die den heer Muylwijk is opgevolgd. De vergadering benoemde tot voorzitter der afd. Grootbedrijf wederom notaris J. van Kranenburg en in de vacature-P. D. Muylwijk tot voorzitter der afd. Kleinbe drijf den heer A. C. van Beek te Woerden. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart met goedkeu ring van het besluit der Kamer inzake deelneming in het stichtingskapitaal voor het Borgstellingsfonds voor Gouda en Om streken. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat de burgemeesters van Gouda en Schoon hoven en de voorzitter der Kamer met den Minister van Waterstaat een conferen tie hebben gehad over de plannen tot op heffing van de tramlijn GoudaSchoonho- ven. Spreker kon over het onderhoud niet veel zeggen, doch de moed behoeft niet te worden verloren. Vóór de conferentie met den Minister zei burgemeester Gaarlandt: „Ik heb er weinig verwachting van en geloof, dat de lijn zal verdwijnen." Na de besprekingen verklaarde de burgemeester: „Ik ben lang niet zoo pessimistisch meer." De vergadering werd hierna gesloten. L. BUCKMANN. Ontslag als regeeringscommissaris. In de Staatscourant van gisteren wordt vermeld een Kon. besluit van 17 December j.l., waarbij met ingang van 1 December 1935, aan den heer L. Bückmann, op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend als Re- geeringiscommissaris voor de hulpverlee ning aan de Melkveehouderij, met gelijktij dige benoeming tot raad-adviseur bij het Departement van Landbouw en Visscherij. Dat dit ontslag zou komen, was reeds lang bekend. Zooals wij destijds hebben ge meld, liet de gezondheidstoestand van den heer Bückmann hem niet langer toe de veelomvattende taak van regeeringscom missaris te blijven vervullen. BEVORDERING VAN VREEMDELINGEN VERKEER. Hedenmorgen heeft de Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr. ir. H. C. Gelissen, de door hem inge stelde Commissie van voorlichting betref fende het vreemdelingenverkeer, daartoe bijeengekomen in het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, geïn stalleerd. KONINGIN EN PRINSES IN DE HOOFDSTAD. Bezoek aan de door het Comité voor jongere werkloozen georga niseerde tentoonstelling in de voormalige St. Catharinakerk aan den Singel. Hare Majesteit de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben hedenmiddag met klein gevolg een bezoek gebracht aan de in de voormalige Sint Catharinakerk aan den Singel bij het Koningsplein ingerichte ten toonstelling, welke een zoo voortreffelijk beeld geeft van den zegenrijken arbeid, welke door het Amsterdamsch Comité voor jongere werkloozen wordt verricht ten bate van eenige duizenden jongelieden van alle gezindten, die tengevolge van de crisis geen werk kunnen vinden, maar dank zij het initiatief van dit Comité met. al zijn geledingen door practischen arbeid in staat worden gesteld, hun vakbekwaam heid op de best mogelijke wijze te onder houden. Er was, achter de afzetting, veel be langstelling van de zijde van het publiek, toen de auto's met de Vorstelijke personen en die van het gevolg voor het gebouw, welks gevel gedeeltelijk achter de fraaie witte betimmering waaraan een lange vlaggestok met de driekleur was bevestigd schuil gaat, arriveerden. Bij den ingang werden de Landsvrouwe en haar dochter welkom geheeten door den burgemeester, dr. W. de Vlugt, als mede door den voorzitter, secretaris en penningmeester van het Comité, resp. de heeren J. W. Willemsen, drs. J. C. van Wijk en W. van Vliet. Bij het betreden van de tentoonstelling, welke gedurende den rondgang voor het publiek was gesloten, werden Koningin en Prinses bloemen aangeboden door een zoontje van den heer ir. W. Maas Geeste- ranus, onder-directeur van „Werkspoor" en een dochtertje van den heer van Vliet. Nadat de heer Willemsen de werkzaam heid van het Comité in korte trekken had geschetst, begon de rondgang langs de tal rijke stands, waarbij de Landsvrouwe door den voorzitter van het Comité en den bur gemeester en de Prinses door de heeren van Wijk en van Vliet werden rondgeleid. Met zijn smaakvolle betimmeringen, als mede het frissche groen en de palmen, die des morgens door den dienst der gemeen te-beplantingen waren aangebracht, gaf de tentoonstelling met haar.vele, tot in de puntjes verzorgde stands bij verschei dene waarvan de jongelui, die voor de in richting daarvan hadden zorggedragen, op hun post waren een uitnemenden indruk van de werkwijze van het Comité. Tijdens en na de rondgang werden de bestuursleden van de verschillende bij het Comité aangesloten organisaties en de hoofden van industrieele bedrijven, die hun belangelooze medewerking verleenen, aan de Koningin en de Prinses voorge steld. De Hooge Bezoeksters gaven door het voortdurend stellen van vragen blijk van hun groote waardeering en sympathie voor dezen zoo voortreffelijk georganiseer- den arbeid ten bate van de werklooze jeugd. Na het bezoek werd der Vorstelijke personen in de naast de kerk gelegen vroe gere pastorie, welke thans door „De Graal" in gebruik is genomen, een thee aange boden, tijdens welke de Koningin getuigd heeft van Haar hooge ingenomenheid over het gebodene. Bij het vertrek werden de Vorstelijke personen het bezoek had ruim een uur geduurd hartelijk toegejuicht door de menigte, die buiten het gebouw dit voor hen in het kader van het groote stadsleven zoo interessante oogenblik geduldig had afgewacht. Leekenspeldag te Rotterdam. Een leekenspeldag, welke 12 Januari a.s. te Rotterdam (Z.) gehouden zal worden, vindt plaats in de aula der H. B. S. op het Afrikaanderplein (te bereiken met lijn 2 en 12). 's Middags om 4 uur zal Anton Sweers, onder wiens leiding deze dag wordt gege ven, het program inleiden, waarna er dans-, individueele- en groepsdeclamatie, alsmede kleintooneel en voordracht geboden zal wor den. 's Avonds spelen jongens en leiders Ghéon's spel van groot vertrouwen: „Het gastmaal der kinderen". Het geheele program zal pl.m. 9 uur ten einde zijn, om ook hen, die van verre ko men in de gelegenheid te stellen, dezen dag te komen meemaken. Leiders uit alle dis tricten zijn welkom. Verdere inlichtingen verstrekt de dis- tricts-directeur Rector J. Maas, Nieuwe Bin nenweg 33, Rotterdam. RECHTZAKEN EEN BLOEMIST EN HET BLOEM BOLLENS ANEERINGSPLAN Het Amsterdamsch Gerechtshof vervolg de vandaag de behandeling van de straf zaak tegen den bloemist H. v. d. S. te Ab- benes. De man had zich te verantwoorden wegens overtreding van het Bloembullen- saneeringsplan 1933; hij zou zonder ver gunning bloembollen hebben geteeld. De verd. voerde als verweer aan, dat hij en kel bloemist was en geen gemengd bedrijf had. Hij zelf teelt geen jonge bollen, om die vervolgens weer tot bloei te brengen ter wille van de bol. Het grondmateriaal wordt gekocht en uitgeplant om de bol tot bloei te brengen. Het doel is dus het ver krijgen van bloemen. Dit valt naar verd.'s meening niet onder het Bloembol- lensaneeringsplan. Vandaag hoorde het Hof nog een drietal getuigen. Het blijkt, dat bij verd. geen echte moerbollen in den grond zijn aangetroffen. De kleine bollen zijn voor het bedrijf waardeloos. Slechts de eerste bol kan worden voortgeteelt tot AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, Beesten markt 34, 6 uur. Donderdag. Ledenvergadering, R,K. Trans portarbeiders, Bondsgebouw, 8 uur De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Jan a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken Hoogewoerd 171 telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Telef. 406. Voor Oegstgeest neemt waar: C. van Zijp, Wilhelminapark 8 Oegstgeest, Tele foon 274. bloem en inderdaad is 't een loonend bedrijf de bol 3 jaren achtereen voor de eindelijk te verkrijgen bloem telkens opnieuw te planten. De procureur-generaal mr. Versteeg, persisteerde bij zijn eisch, tot vrijspraak. Arrest op 21 Januari a.s. DOORGESTREEPTE PRIJZEN. Niet strafbaar volgens de wet op uitverkoopen. De Groningsche kantonrechter heeft Maandag vrijgesproken van de tenlasteleg ging van overtreding van de wet op de uit verkoopen, den heer P. M., vioolbouwer, die aan violen in zijn étalage prijskaartjes had bevestigd, waarop twee prijzen voor kwamen waarvan de hoogste was doorge streept. De ambtenaar van het O.M. had het ten laste gelegde niet strafbaar geacht, daar z.i. de aanbieding niet tijdelijk was. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse. 2de lijst Trekking van Dinsdag 7 Januari 1936 Hooge Prijzen f 250009940 f 5000.— 5724 f 1500.— 313 f 1000— 6379 17106 17246 f 200.— 8025 15312 17555 f 100— 2323 7753 9385 9841 11215 17313 L9903 Prijzen van 65. 33 45 63 64 81 91 104 114 146 170 172 208 226 251 285 334 379 394 431 469 400 491 492 506 547 572 573 624 654 657 689 707 734 766 767 831 867 900 995 1029 1033 1038 1052 1130 1140 1176 1202 1239 1248 1265 1286 1311 1322 1324 1364 1449 1487 1496 1503 1521 1522 1525 1607 1677 1694 1739 1750 1795 1841 1864 1908 1914 1948 1956 1980 1997 2011 2070 2076 2120 2163 2176 2184 2225 2266 2284 2296 2299 2304 2315 2366 2382 2400 2406 2456 2477 2502 2514 2528 2552 2597 2680 2693 2706 2731 2749 2787 2788 2837 2905 2909 2955 2969 3019 3020 3026 3062 3076 3097 3102 3118 3121 3163 3174 3190 3196 3197 3203 3259 3283 3430 3454 3455 3488 3493 3496 3518 3520 3547 3556 3582 3612 3617 3632 3638 3652 3654 3670 3696 3748 3758 3787 3835 3838 3884 3893 3895 3915 3928 3942 3946 3951 3952 3955 3978 3985 3991 4027 4029 4039 4042 4074 4209 4267 4271 4282 4292 4375 4388 4453 4534 4566 4592 4595 4657 4772 4793 4808 4862 4933 4987 4991 5041 5052 6064 5152 5161 5171 5173 5183 5218 5223 5240 5270 5273 5311 5315 5316 5321 5394 5425 5428 5459 5563 5580 5584 5685 5706 5711 5739 5746 5818 5974 5995 6007 6057 6078 6126 6176 6271 6302 6318 6339 6358 6362 6375 6442 6538 6541 6545 6577 6685 6704 6732 6761 6772 6773 6786 6788 6802 6811 6827 6831 6835 6845 6870 6937 6972 7000 7007 7024 7097 7111 7177 7193 7199 7227 7258 7264 7266 7304 7329 7340 7380 7396 7455 7500 7520 7557 7586 7614 7623 7749 7757 7761 7765 7769 7784 7818 7836 7855 7933 7939 7954 7985 7987 8015 8041 8044 8062 8068 8089 8101 8181 8222 8235 8240 8241 8245 8257 8266 8276 8280 8292 8343 8365 8370 8492 8535 8536 8547 8567 8651 8686 8687 8710 8722 8749 8758 8777 8801 8804 8806 8874 8900 8912 8924 8938 8957 8960 9029 9081 9093 9104 9112 9207 9342 9343 9371 9389 9396 9397 9509 9562 9643 0665 9744 9834 9933 9914 9972 9973 9977 9979 9989 10005 10017 10095 10114 10132 10150 10185 10190 10191 10260 10384 10445 10514 10520 10531 10546 10557 10593 10631 10639 10697 10708 10800 10812 10833 10858 10946 10853 10979 10984 11015 11040 11043 11047 11C57 11083 11183 11272 11360 11415 11442 11447 11564 11598 11645 11699 11721 11762 11862 11899 11907 11979 11997 12011 12038 12070 12109 12159 12220 12271 12304 12363 12401 12411 12416 12482 12492 12499 12535 12552 12554 12607 12707 12715 12769 12777 12782 12857 12916 12934 12983 12985 12992 13099 13178 13207 13221 13232 13266 13275 13282 13328 13330 13342 13409 13455 13485 13550 13588 13602 13617 13625 13627 13638 13655 13749 13774 13783 13308 13833 13837 13850 13893 13908 13965 14017 14059 14092 14095 14117 14118 14223 14229 14241 14297 14308 14328 14386 14419 14434 14437 14504 14514 14522 14531 14551 14570 14578 14605 14613 14632 14757 14812 14821 14924 14975 14977 15007 15066 15072 15083 15038 15112 15116 15128 15161 15353 15367 15462 15466 15478 15507 15514 15519 15525 15529 15556 15562 15586 15601 15602 15609 15628 15675 15695 15714 15742 15752 15773 15845 15861 15871 15874 15910 15984 16000 16025 16048 16062 16080 16092 16105 16115 16124 16151 16169 16179 16217 16249 16273 16285 16329 16350 16351 16371 16394 16404 16453 16476 16497 16559 16647 16696 16725 16740 16765 16801 16815 16894 16898 16911 16981 17001 17077 17120 17128 17131 17174 17191 17195 17197 17254 17308 17330 17353 17366 17390 17391 17489 17502 17508 17520 17526 17529 17540 17545 17567 17590 17630 17642 17704 17760 17791 17817 17838 17849 17872 17925 17954 17956 18004 18057 18183 18202 18206 18253 18270 18408 18412 18486 18491 18528 18532 18548 18551 18558 18592 18631 18666 18704 18736 Ï8738 18741 18817 18824 18843 18845 18927 18944 18949 18963 18975 19035 19103 19115 19132 19149 19167 19169 19197 19200 19228 19255 19398 19461 19482 19522 19551 19554 19557 19570 19640 19653 19690 19735 19744 19817 19844 19846 19881 19921 19949 19968 20008 20013 20033 20034 20036 20073 20078 20087 20106 20128 20135 20230 20253 20423 20424 20510 20511 20515 20516 20613 20618 20637 20653 20660 20670 20634 20691 20718 20732 20751 20754 20791 20794 20802 20806 20814 20815 20820 20824 20832 20862 20880 20929 20952 20963 209«R

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2