MAANDAG 6 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Voor de arme kerken. De opbrengst der collecte m de beide parochiekerken voor de arme kerken als geschenk aan onzen nieuwen Bisschop bij diens plechti ge Bisschopswijding beliep van St. Mar- tinus 204 en van St. Joseph 84. Dank voor de Kerstgave. Het comité van den Ned. R. K. Volksbond is uiterst dankbaar voor de offervaardigheid van Hillegoms Katholieken om mede te wer ken aan het mogelijk maken van een blijde Kerstgave aan behoeftige gezinnen. Daar door is het mogelijk geworden aan ruim 300 gezinnen met meer dan 1000 kinderen een heerlijk Kerstfeest te bezorgen, waar bij rekening is gehouden met de grootte der gezinnen. Welke een troost is het voor zoo velen te weten, dat de medemenschen daadwerkelijk toon en. het leed der armen te begrijpen. De werkloozen hebben van him kant uiting van hun dankbaarheid wil len geven door een H. Mis van dankbaar heid te doen opdragen, waaronder zij tot de H. Tafel zijn genaderd en waarbij zij den bizonderen zegen Gods voor alle goede gevers hebben gevraagd: de mooiste har monie tusschen twee gemeen tegroepen. Loop der bevolking. In 1935 vermeer derde de bevolking dezer gemeente door geboorte met 272 personen, door vestiging met 633 personen, totaal 905. Zij vermin derde dcor overlijden met 66 personen, door vertrek met 616 personen, totaal 685. Verschil tusschen toename en afname 220, ïoodat de bevolking op 31 Dec. 1935 be droeg 11428 tegen 11208 op uit. Dec. 1934. Het aantal mannen bedraagt 5748. dat der vrouwen 5680. Het aantal gesloten huwe lijken was 85, dat der ingeschreven echt scheidingen 5. Levend geboren 208 en levenloos 7; elders geboren en tot de be volking behoorend 18; hier geboren, niet tot de bevolking behoorend, 1; hier overle den, elders wonend. 3. Kindervoeding. In beide parochies is heden de Kindervoeding begonnen, uit gaande van de St. Vincentiusvereenigin- gen voor de St. Martinus heeft zich Zus ter Ferdenanda met de verzorging belast, voor de St. Joseph doen het de Zusters van Huize St. Teresia. Des morgens voor schooltijd worden aan de behoeftige kindertjes smakelijke boter hammen en een beker warme melk ver strekt, voor de stumpers een helaas onge leende weelde. Met groote dankbaarheid denken de besturen aan den ondervonden steun der parochianen, die ook hier weder „wèideden en niet omzagen". Zij twijfelen niet, of ook dezen winter zullen de vrien den der armen zich niet onbetuigd laten, doch levensmiddelen of geld beschikbaar stellen voor het edele doel. As gebroken. Zaterdagmiddag om half 5 is alhier op den Leidsche straatweg van de vrachtauto van de Fa. J. M. W., expeditiebedrijf te Amsterdam, toen deze in de richting Lisse reed, juist op de tram rails de linkervooras gebroken. Het tram verkeer ondervond' eenige vertraging, daar de reizigers moesten overstappen. Later is de auto met een kraanwagen weg gesleept Bouwen. Het bouwen van een woon huis met werkplaats voor rekening der Herv. Diaconie is opgedragen aan den heer A. Graper, op één na de laagste inschrij ver. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werk zoekenden, ingeschreven aan het Gemeen telijke Arbeidsbemiddelingsbureau, be draagt thans 770 personen tegen 740 voor een week. KATWIJK. Stand der werkloosheid. Mannen 18 jaar en ouder: opperlieden 33, grondwer kers 99, timmerlieden 44, metselaars 33, fabrieksarbeiders 13, kuipers 43, schilders 22, los arbeiders 186, landarbeiders 225, visschers 223, binnenschippers 12, stokers 12, varensgezellen 4, machinisten 2, ma chinebankwerkers 3, loodgieters 4, tuinlie den 4, molenaars 1, mandenmakers 1, auto- geenlassechers 1, koks 1, kellners 1, scheep makers 5, letterzetters 1, chauffeurs 6, stu- cadoors 4, winkelbedienden 1, straatma kers 2, behanger-stoffeerders 1, typografen 1, smids 1, kleermakers 1, bloemisten 5, los orbeiders-venters 13, broodbakkers 2, voegers 1, motordrijvers 11. pottenbakkers 1, voermannen 1, boerenarbeiders 1, koop lieden 1, slagers 1, verwarmingsmonteurs 1. Totaal 1028. Vrouwen: dienstmeisjes 2. Jeugdige werkloozen: jongens 64, meisjes 50. Algeheel totaal 1144. Geboren: Berendina d. van W. Wag- ter en N. Krijgsman Trijntje d. van C. Schaddee en J. van Duijn Neeltje d. van L. Blonk en M. Kater Albertus z. van C. de Vink en A. Schaap Jannetje d. van J. van Rijn en J. van Dijk Neel tje d. van W. Wassenaar en N. Guyt Wilhelmina Aria Maria d. van M. Ouwe hand en P. van Duivenbode Jacobus z. van J. van Duyn en N. Pluimgraaff Maarten z. van N. van de Bent en C. Was senaar Alida d. van J. van der Bent en M. van der Plas Jacobus z. van M. van der Plas en I. Guyt Jacob z. van C. Var kevisser en T. van Duyvenbode. Ondertrouwd: A. Nijgh en C. Hus Y. van Dijk en P. van Zwet. Getrouwd: J. Koevoet en J. H. Meijers A. van Dijk en A Nijgh J. van Duyn en M. Ouwehand. Overleden: Jacobus Eikelenboom 48 j. geh. met A. Kostandse K. Varke- visser 81 j., ongeh. Dirk van Egmond 61 j., geh. met M. D. van Triet. LEIMUIDEN. Gevestigd: N. Jansen van Ter Aar J. J. Castelij n en gezin van Leiden J. M. Knopperts van Amsterdam D. L. van den Oever van Heemstede A. M. Hart veld van Nieuwveen H. P. Th. Pastoor van Herwen en Aerdt L. van den Maa- rel van Haarlemmermeer (Hoofddorp) A. A. van Woerkom van Haarlem J. D. Haasnoot van Voorsohoten J. Staalman van Haarlemmermeer (Hoofddorp). Vertrokken: W. van der Hengst en gezin naar Amsterdam G. A. Huisman naar Doesburg Aug. Mart. Heijdenrijk naar Nieuwveen N. A. Straathof en ge zin naar Hillegom C. B. de Graaf naar Nieuwer-Amstel Corn. Heemskerk naar Aarlanderveen Maria de Vos naar Aals meer P. J. Vos naar Woerden G. H. Osterkamp naar Amsterdam (Sloten) Neeltje Cornelia van Heijningen naar Haarlemmermeer Hermanus P. Boere naar Noordwjjkerhout. Geboren: Adrianus Josephus, z. van L. A. Möllers en A van Roon. Overleden: A. Horsman, echtgenoote van C. Tukker. LISSE. Verkeersongeval. Zaterdagnamiddag vond op den hoek HeerewegVeldhorst- straat een botsing plaats tusschen twee luxe auto's en wel één komende uit de richting Haarlem en één komende uit de Veldhorststraat, gaande in de richting Haarlem. Gelukkig kwamen er geen per soonlijke ongevallen voor. De materieele schade was evenwel aanzienlijk en een der wagens moest dan ook worden wegge sleept. Bouwvergunning. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer C. M. Jonkman, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 4062, gelegen hoek Crocus- senstraatGladiolenstraat. SASSENHEEVL Loop der bevolking. Op 1 Januari 1935 was de stand: m. 2856 v. 2822, tot. 5678. Geboren: m. 75, vr. 91, tot. 166. Gevestigd: m. 140, v. 174, tot. 480. Vermeerdering: m. 215, v. 265, tot. 480. Overleden: m. 20, v. 14, tot. 34. Vertrokken: m. 127, v. 167, tot. 294. Vermindering m. 147, v. 181, tot. 328. Vermeerdering m. 68, v. 84, tot. 152. De stand per 31 December 1935 was: m. 2924, v. 2906, tot. 5830. Crisisbusjes. De opbrengst van de busjes in 1935 was 1800. Dit bedrag werd bereikt door de onvermoeide ijver der col- lectrices, die week aan week hun rond gang maakten en door de offervaardigheid der ingezetenen. Het is een bewijs, dat de bewering: als iets dikwijls geschiedt ver flauwt de belangstelling, niet altijd op gaat. Met het bedrag kan veel in de ergste nood der gezinnen gelenigd worden. Blijft daarom in 1936 de busjes gedenken. Uw gave, al is deze nog zoo klein, wordt hoog gewaardeerd. Het bestuur is U zeer erken telijk. VOORSCHOTEN. Jeugdwerkloosheidszorg. Naar aan leiding van een missive van den Minister van Sociale Zaken is alhier een commis sie in het leven geroepen om te trachten jeugdige werkloozen in het bedrijfsleven op te nemen. De commissie bestaat uit de volgende personen: nJ. C. Eggink (wet houder) voorzitter der commissie, C. van Meurs i. a gent der arbeidsbemiddeling) secretaris der commissie, leden: de heeren B. Hoogwerf-Kroon, W. Meyer, A. Blij- leven en N. C. Lamboo. In beslag genomen. De politie heeft een, in den nacht van 30 September op 1 October 1935 langs den in uitvoering zijn- den Leidscheweg ontvreemde roode lan taarn, te Noorddorp in beslag kunnen ne men. Tegen L. O. is procesverbaal opge maakt wegens diefstal. ZILK. Filmvoorstelling. Door eenige paters van het Missiehuis te Uden, werd in het parochiehuis alhier een film vertoond, hoofdzakelijk van de Missie op de eilan den Flores, Timor en Celebes enz. Wij za gen tot op heden hier zoo'n film, tevens geluidsfilm, nimmer afdraaien. Door een der paters werdei. de verschillende beel den uitgelegd. Jammer was zeker het feit dat voor deze film zoo weinig reclame was gemaakt, daar de opkomst zeer zeker grooter had moeten en kunnen zijn. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Vrouwenbond. Vrijdagavond 3 Jan. hield de R. K. Vrouwenbond zijn jaarver gadering. De voorzitster opende de verga dering, heette allen welkom en .wenschte tevens de aangewezigen een Zalig Nieuw jaar toe. De notulen werden onveranderd vastge steld. Hierna volgde het jaarverslag van de secretaresse; de penningmeesteresse gaf een verslag van de geldmiddelen, waaruit bleek dat er nog een batig saldo te boe ken viel. Verder brachten de 5 onderafd. een verslag uit nJ. de Naaivereeniging „St. Elisabeth", de Hulp in de Huishouding, het Retraitefonds „St. Theresia", de Tooneel- club „Klimop" en het fonds „Moeder en Kind", welke allen in het afgeloopen jaar wederom mooi en nuttig werk hadden ver richt voor de leden van den Vrouwenbond. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden allen herkozen. De Too- neelclub „Klimop" gaf hierna eenige kleine stukjes ten beste, welke de goede stemming er wederom in brachten, terwijl ook nog een stukje muziek ter opluistering werd gegeven. Na een woord van dank tot allen die tot het welslagen van deze vergadering had den medegewerkt, sloot de voorzitster met den Chr. groet Staatspartij. Donderdagavond hield de R. K. Staatspartij afd. Boskoop haar jaarvergadering in het R. K. Vereenigings- gebouw. De voorzitter deelde mede, dat een schrij ven is gekomen van de Kamer Centrale, waarin wordt medegedeeld, dat op Zondag 26 Januari in de Appollohal te Amsterdam een groote Landdag gehouden zal worden, aanvang 15 uur, sluiting 17.30 uur. Er wordt gerekend, dat uit iedere afd. mins tens 5 leden hieraan zullen deelnemen. Verdere bijzonderheden zullen nog nader in de pers bekend gemaakt worden. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heeren Adr. Pannebakker en J. G. Mens. Als afgevaardigde naar de Kamer-Cen trale en Staten-Kieskring-vergadering werd gekozen de heer H. G. Mathot en als plaatsvervangend afgevaardigde de heer P. L. Binken. De voorzitter deed een beroep op de leden om de cursusavonden van den Volks bond over de positie van den Staat bij te wonen, daar deze heel mooi en leerzaam zijn. De heeren H. G. Mathot en Adr. Blom brachten vervolgens verslag uit van de vergaderingen van de Kamer-Centrale en den Staten-Kieskring. Verder bracht de voorzitter nog ter sprake de kern als een hoogst nuttige in stelling, hetgeen door den leider nog op duidelijke wijze naar voren werd gebracht, waarbij hij tevens verzocht of meerdere leden, vooral jongeren, zich aan wilden melden voor deze kern. Bij de rondvraag werd nog gevraagd de veragderingen wat aantrekkelijker te ma ken, zoodat er meer belangstelling zal wor den getoond, hetgeen in overweging geno men zal worden. Tevens werd er nog hul de gebracht aan het Kamerlid Suring voor zijn schitterend werk in de Tweede Ka mer, waardoor bereikt was, dat de gehuw de onderwijzeres (niet kost winster) uit de school zou verdwijnen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring met den Chr. groet. Geboren: Steven z. en Maria d. van C. Hoogendoorn en A. v. Oostrom Pau lina Elisabeth d. van J. Verwoerd en M. van Eijk Johannes Cornelis z. van N. v. Gemeren en E. M. Doesburg. Overleden: Jan Hoogendoorn 85 j. C. van Hoff wed. van M. de Jong 74 j. M. H. Heemskerk wed. van H. Ooster- wijk 78 j. G. v. d. Kraats echtgen. van P. Versluis 62 j. beginnen, gesteund door de liefdadigheid van de parochianen, die door hun milde gaven ons dit weder mogelijk maken. Een woord van harteljjken dank aan allen, die door arbeid en offers het goede doel steu nen. Tevens de wensch, dat Gods Zegen op hen moge rusten. Het Bestuur. Drankbestrijding. Kruisverbond en Mariavereeniging hielden een gecombi neerde ledenvergadering in de St. Fran- ciscuszaal. De president van het Kruisver bond, kapelaan Hermans wenschte de le den in zijn openingswoord een zalig nieuw jaar, hoopt dat in 1936 aller overtuiging steeds mogen verdiepen en de actie haar inwerking niet mogen missen, vooral op degenen, die dit zoozeer van noode heb ben, daarbij vertrouwend op de hulp van de Stille Reddingsbrigade. Besloten wordt de jaarvergadering te houden op Vrijdag, 7 Februari. De propaganda-vergadering met kapelaan Tempel en de K.J.M. uit Montfoort moest uitgesteld worden tot omstreeks Paschen. Besproken wordt de mogelijkheid, dat eenige meisjes van de Mariavereeniging voor de a.s. winter zelf iets aanleeren voor een propaganda-ver gadering. Met genoegen wordt gememo reerd het uitstekend geslaagde Kerstkin- derfeest op 28 Dec., georganiseerd door de twee vereenigingen, waarbij de President speciaal dank brengt aan het bestuur van de Mariavereeniging en een woord van hulde aan onderwijzer A. Voorn. De in komsten aan giften bedroegen f 32.82, de uitgaven 33.70, tekort f 0.88. Het Kerst blad „Vredige Vrede" werd in 250 ex. ver spreid. Bericht is ingekomen, dat de uit gaven van den Sobriëtasvlag is gestaakt. Het bestuurslid, mej. Annie Vroonhof vraagt als zoodanig ontslag wegens vertrek naar het klooster. De president brengt haar dank voor de betoonde offervaardig heid en hoopt dat zij ook in haar nieuwen staat zal blijven vasthouden aan haar over tuiging en deze ook zal propageeren in haar nieuwe omgeving. In haar plaats wordt benoemd mej. Annie van den Hel der. Na bespreking van eenige ondergeschik te punten en voorlezing van een paar kerstnummers volgt sluiting van de goed geslaagde vergadering. LAND- EN TUINBOUW tuur) en dat er dientengevolge een betere verhouding tusschen inkomsten en uitga ven van het bedrijf zal komen. De vaste lasten zouden dan beter te dragen zijn. Niet alle prijzen zullen onmiddellijk be hoeven te stijgen na devaluatie, b.v. de tarweprijs kan onveranderd blijven. Het vraagstuk heeft vele kanten. Als derde inleider sprak Ir. P. Meijers, Directeur van de landbouwkundige afdee- ling van het Rijkslandbouwproefstation te Groningen over de cultuur van mais voor zaad. Spr. begon met er op te wijzen dat elke nieuwe cultuur in den aanvang veel mislukkingen geeft, waardoor men zich echter niet moet laten ontmoedigen. De maiscultuur moet voorloopig meer ais een crisiscultuur, dan als een blijvende cul tuur worden opgevat, daar de prijzen in den regel zoo laag zijn, dat andere gewas sen de voorkeur verdienen. Aanvankelijk stond spr. ook zeer sceptisch tegenover dit gewas, doch is hiervan eenigermate terug gekomen, toen hem bleek dat er verschil lende rassen te vinden zijn, die in ons land kunnen rijpen en tevens een goede op brengst geven. Enkele mogelijk voor ons land geschikte rassen zijn: Pommern-mais, Blanc des Landes, Gehu Flint-Corn, en ook de N.H.M.-mais, hoewel deze later rijpt dan de anderen. Overigens is de mais practisch voor alle gronden geschikt, met uitzondering van de zeer rijke gronden waar het gewas zeer moeilijk of niet rijp wordt. De grootste moeilijkheid zal wel zijn het droog krijgen van het zaad. Op stam wordt het zaad onvoldoende droog, en het moet dus na geplukt te zijn nage- droogd worden. Dit kan geschieden op stellingen met gaasbodems, die op tochtige plaatsen worden opgesteld. Het overgroote deel van het water kan op deze wijze wor den verwijderd. Het laatste restje moet men door kunstmatige droging zien kwijt te raken. Dit laatste punt levert de groot ste moeilijkheden op in verband met de kosten. Verdere onderzoekingen zullen nog moeten worden verricht, om de verschil lende moeilijkheden, die bij deze cultuur rijzen, tot een bevredigende oplosing te brengen. Tenslotte sprak Rector Beune uit Leiden een woord van opwekking voor aansluiting bij de jonge-boeren-beweging. A J. KERKNIEUWS BROEDER DONATUSt Toen Donderdagavond Broeder Donatua (in de wereld J. Keijzer, Uit Wouw) van het Instituut St. Louis te Oudenbosch en thuisbehoorende in het klooster St Marie te Roosendaal, een bezoek had gebracht aan zijn broer, wonende op de Hazelaar te Wouw en zich van daar te voet op weg bevond naar huis te Roosendaal, is hij op de Wouwsche baan plotseling onwel ge worden en ineen gezakt Een automobolist, die juist passeerde, vervoerde het slachtoffer naar Wouw, waar den Broeder medische hulp werd ver leend. Pastoor Wolters diende hem de H.H. Sacramenten der Stervenden toe. Broeder Donatus werd vervolgens per auto naar het ziekenhuis Charitas te Roo sendaal overgebracht, waar hij Vrijdag morgen is overleden. LUCHTVAART GESLAAGDE NOODLANDING. Door ijsvormlng op de vleugels gedwongen te dalen. Een Italiaansch vliegtuig van de lijn Sa- IonikiTiranaRome heeft een noodlan ding moeten maken nabij de Grieksch— Joegoslavische grens. Ten gevolge van ijs- vorming op de vleugels verloor het toestel dat op een hoogte van 4200 meter vloog, snel hoogte. De piloot wist het toestel ech ter behouden aan den grond te zetten; de machine werd niet beschadigd en geen der passagiers heeft letsel bekomen. Statlonneeren verbodenl (Niet langer stil- staan dan noo- OOOOOOOOOO BODEGRAVEN. Vrouwenbond. Op Zondag 12 Januari a.s. des avonds 8 uur, zal, uitslui tend voor leden en donateurs een schitte rende uitvoeringgegeven worden. Ge speeld zal worden het vierbedrijvige too- neelspel van Fr. Dirickx „Onze Lieve Vrouwe in 't Bosch". Het zal opgevoerd worden door de R.K. Dameszangvereeni- ging „St. Caecilia", o. L van den heer J. M. Kouwenhoven, m. m. v. de dames v. Niekerk en v. Pelt. Men lette wel op, dat deze avond niet door her-opvoeringen zal gevolgd worden, doch alléén Zondag 12 Januari en dan uitsluitend voor leden en donateurs van den R.K. Vrouwenbond. Wie dus de uitvoering wil bijwonen, geve zich tijdig op bij het bestuur. HAZERSWOUDE. Zilveren Jubileum „Coöperatieve Ver- eeniging De Hoop". Het zilveren jubi leum der Coöp. Ver. „De Hoop" zal op eenigszins feestelijke wijze worden her dacht op Dinsdagavond in de R. K. school te Groenendijk. Alle leden met hun vrou wen worden op dezen avond verwacht NIEUWKOOP. Weldadigheidszegels. De opbrengst van den verkoop der weldadigheidszegels bedroeg alhier 72.22, in Noorden was het 40.01, tezamen voor deze gemeente 112.23. NOORDEN. R. K. Naai krans. Mochten wij met de Kerstdagen het genoegen hébben, weder een tentoonstelling van kleedingstukken enz. te oi ganiseeren, het bestuur kan nu met vreugde terugzien op deze welgeslaag de dagen. Drie honderd en vijf en zeven tig kleedingstukken, waaronder eenige dekens waren daar opgesteld om daarna aan de behoeftige gezinnen van de pa rochie te worden uitgereikt. De tafels van de bazar waren bij het begin rijk voorzien met allerhande voorwerpen, waarvan zoo milddadig gebruik gemaakt werd, dat bij het einde niet veel is overgebleven. Wei een bewijs, dat de schoollokalen door vele belangstellenden werden bezocht. Met vol doening kunnen wü de volgende week weder de werkzaamheden voor dit jaar OUDLEERLINGENDAG VAN DE R.K. LANDBOÜWWINTERSCHOOL TE VOORHOUT. Onder goede belangstelling werd op 3 Januari 1.1. de jaarlijksche oudleerlingen- dag gehouden. Verschillende sprekers heb ben wederom het woord gevoerd. Ir. W. C. v. d. Meer, Bedrijfsconsulent voor de Provincie Zuid-Holland hield een inleiding over het „Doel van de bedrijfs voorlichting". Op zeer interessante wijze zette spr. uiteen, hoe in den loop der jaren de landbouwvoorlichtingsdienst steeds in tensiever is gaan werken. Het doel van de bedrijfsvoorlichting, zooals deze in onzen modernen tijd moet worden uitgeoefend, moet gaan in de richting van individueel advies. Deze individueele voorlichting, loo- pende over assistent-bedrijfsconsulenten, elk met een bepaald en niet te groot werk gebied is nog in een beginstadium, doch kan, mits volledige medewerking van de zijde van de practijk wordt verkregen, sterk worden uitgebouwd en buitenge woon veel resultaat geven. Deze voorlich ting veronderstelt echter een zekere theo retische kennis en ontvankelijkheid bij de boerenbevolking, die helaas nog niet over al aanwezig is. Op het eiland Voorne is deze voorlichting reeds in werking en op IJsselmonde reeds in vergevorderden staat van voorbereiding. De rest van de provin cie Zuid-Holland is nog niet zoo ver. Vervolgens sprak Ir. G. J. Heijmeijer, oud-Directeur der School, thans Rentmees ter en Bedrijfsconsulent te Klundert over „het" onderwerp van den tegenwoordigen tijd, n.l. de Devaluatie. Beginnende met hét principe van den gouden standaard zette' spr. verschillende begrippen uiteen, als goudinvoerpunt, gouduitvoerpunt, wis selkoers, disconto-rente en het eigenlijke onderwerp: devaluatie. Om eenig idee te krijgen van wat de ge volgen van een eventueele devaluatie voor ons land zullen zijn, dient men rekening te houden met de economische gesteldheid van ons land. Een vergelijking met andere landen gaat dikwijls niet op, omdat de economische structuur in vele opzichten afwijkt van die in ons land. Een onmid dellijke verlaging van de vaste lasten zal niet het gevolg van de devaluatie zijn. Wel bestaat de mogelijkheid, dat voor sommige bedrijven de productenprijzen hooger zul len worden (b.v. voor de bloembollencul- DE GEBROEDERS „GOCHEM" 99. Die heeft ten minste zijn verdiende loon voor den poets welke hij ons heeft gebakken," glunderden de broers. Na het opstootje verliep verder alles volmaakt rustig en na afloop keerde ieder vermoeid huiswaarts. 100. „Jongens?", zei boer Pummels op een dag. Jullie moeten naar de korenmolen gaan en elk een baal meel voor mü halen." „Best baas", zeiden Pit en Pat en welgemoed gingen ze op weg.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10