t NIEUWS STADS VRIJDAG 3 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VRAGEN OVER ONS GELOOF. AGENDA HOE WORDT HET WEER? SOMBER WEER. DE BILT SEINT: Zwake tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, weinig ver andering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 761.3 te Janmayen. Laagste barometerst.: 739.6 te Blaavandshuk Nog steeds komt in de algemeene druk- verdeeling weinig verandering. Het daal- gebied van den barometer, dat gisteren over Frankrijk was gelegen, is ten Zuid- Oosten van ons land naar de Oostzee en Denemarken getrokken. Het heeft vooral in Frankrijk zware regens gebracht (Avord 21, Biaritz 21, Dijon 17, Parijs 16 m.m.) In Frankrijk en Duitschland zijn tengevol ge van den zwakken Westelijken luchttoe voer de temperaturen nog gestegen. Tans bevind zich boven West-Frankrijk weer een nieuw daalgebied van den barometer, dat alweer regen brengt. Over IJsland blijft de hooge druk gehandhaafd, de tem peraturen werden daar lager, evenals over de Britsch Eilanden. Over Lapland ont wikkelde zich een klein hoogdrukgebied, waarin de vorst tot buitengewoon streng toenam. Het karakter van het weer blijft overal nog somber. Ten onzent is nog wei nig verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 6.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.27 uur tot Zaterdagmorgen 7.42 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 4 Ja nuari voorm. 10.24 en nam, 11.02 uur. HOE MELK BEWAREN? Een Duitsch apotheker vindt een methode om melk en room zeven weken versch te houden. Hoe groote voedende waarde de melk ook mag bezitten, zij lijdt aan één gebrek: zij kan niet versch worden bewaard. Zeker: men kan er melkpoeder van maken en dat over groote afstanden versturen en lang bewaren, doch als men er weer het oor spronkelijke vocht van tracht terug te krij gen, dan blijkt het ware er toch af: de smaak, het aroma, of hoe men het wil noe men. Zonder een koe in de buurt geen ver- sche melk luidt tot nu toe het parool op schepen en in landen, waar het koebeest niet inheemsch is. Zonder klanten morgen de room weggooien, zeggen de banketbak kers. Men heeft wel eens geprobeerd melk en room iets langer versch te houden door ze af te koelen of door er zuurstof doorheen te blazen, doch geen van deze beide metho den leverde verblijdende resultaten op. Wel een paar dagen liet zich de edele drank der geheelonthouders goed bewaren, doch wat heeft zelfs een niet-geheelonthouder aan een paar dagen versche melk op een bootreis van zeg een maand. Er is thans echter een lichtpunt gekomen in deze duistere melkkwestie: een Duitsch apotheker, Hofius genaamd, heeft naarstig proeven genomen met de toepassing van beide tot dusver bekende versch-houd-me- thoden tegelijk en heeft een evenwichts punt weten te vinden bij zeven acht graden C. en onder een zuurstofdruk van ca. tien atmosfeer waarbij het verrassen de resultaat werd bereikt, dat melk en room zeven volle weken versch blijven. In het laboratorium van dr. van Raalte, den direct, van den gemeentelijken waren- keuringsdienst, waren wij in de gelegen heid een glaasje melk te drinken en een slokje room te proeven, die beide bijna ze ven weken onder de genoemde omstandig heden in een speciaal daartoe vervaardigd, overigens heel eenvoudig geconstrueerd metalen vat hadden doorgebracht. En eer lijk: er viel geen zurigheidje, geen ideetje van een zurigheidje in te bespeuren. De melk smaakte zelfs lekkerder dan gewone „versche" de zuurstof had er wat men noemt de „stallucht" uitgedreven men kon werkelijk even meenen verdunden room te proeven. De uitvinding van apotheker Hofius de Hofius-melk waarvoor reeds alle be- noodigde patenten zijn aangevraagd, zal worden geëxploiteerd door een Nederland- sche onderneming. Het hoeft geen betoog, dat zij voor het meevoeren van melk op schepen, voor het exporteeren van onze overtollige veeteelt productie en zelfs voor onze bakkers, die hun overgebleven room niet graag weg- go'oien, niet zonder belang is, al moeten de economische mogelijkheden nog blijken. „Tijd". NIEUWJAARSREDE DIRECTEUR-GEN. P. T. T. Naar een belangrijke verlaging van het indexcijfer der tarieven. Woensdag heeft te 's-Gravenhage de di recteur-generaal van het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, ir. M. H. Damme, de gebruikelijke Nieuwjaars rede gehouden voor hoofdambtenaren en ambtenaren van het hoofdbestuur. Onder het gehoor bevonden zich ook de directeu ren der groote kantoren en hoofdambtena ren van het postkantoor en der inspectie in Den Haag. Bescheideniijk, aldus spr., mogen wij vaststellen, dat er over het P.T.T.-bedrijf gunstig wordt gesproken. Onze drukwerktarieven zijn, als men ze met die van vijf andere overeenkomstige landen vergelijkt, op één na de laagste. Gunstig is onze plaats inzake interlocale brieven, locale brieven, breifkaarten, enz. De behoefte aan telegrammenverkeer is den laatsten tijd belangrijk geslonken en kan alleen worden gestimuleerd door een tariefsverlaging, die een vrij belangrijke winstderving zal geven. Maar het 'publiek heeft recht op tariefsverlaging voor tele grammen zoo spoedig mogelijk. Bijzonder gunstig is ons telefoontarief bij een verge lijking met de vijf andere landen. Het bedrijfsleven eischt van de P.T.T. een teruggang naar het niveau van 1913, maar de lasten kunnen niet op dat niveau worden gebracht. Niemand kan verlangen, dat de loonen weer worden gebracht op het peil van 1913. Maar wij kunnen de oogen niet sluiten voor de redenen, die het be drijfsleven heeft om genoemden eisch aan P.T.T. te stellen. Een belang-rijke factor is, wat wij aan de algemeene Rijksmiddelen moeten bijdra gen. Voor 1936 is op 5 1/2 millioen gere kend. In andere landen genieten P.T.T.- bedrijven meestal de volle inkomsten uit posterijen, telegraaf en telefonie. In ons land echter zijn er drie aparte groote tele foonbedrijven. Daarbij dragen wij bij in de luchtvaartkosten, iets dat in geen enkel ander land gebeurt. Men moet zich afvra gen, of het gewenscht is, dat zulke din gen blijven bestaan. In 's lands belang wordt het P.T.T.-bedrijf minder- moei lijk gemaakt, aan zijn roeping te kunnen voldoen. Wij hebben in het afgeloopen jaar ver beteringen bewerkstelligd. De draadtelegrafie bevindt zich in een positie, die verdere verbetering moeilijk maakt. Wel wordt alles gedaan om te zor gen, dat zij zoo goedkoop mogelijk wordt geëxploiteerd. De directeuren der groote telegraafkantoren hebben zulke maatre gelen genomen, dat op het oogenblik het tekort binnen afzienbaren tijd zal ver dwijnen. Bijzonder sterk heeft zich het afgeloo pen jaar de telefoondienst ontwikkeld. De automatiseering gaat in zoo'n tempo, dat men nauwelijks tijd heeft, de verbeterin gen, die tot stand komen, te volgen. Zeer hoopvol stemt het kostenpeil van de radiotelefonie, waarop wij gekomen zijn. Binnen korten tijd zullen wij zoo voelt spr. weer uitzonderlijk lage tarieven hebben, een symbool van den band, die ons met Nederlandsch-Indië bindt. Aan de bedrijfsrationaliseering moeten wij voortdurend de grootste aandacht schenken. Elke verbetering der bedrijfs organisatie is eigenlijk een stukje rationa lisatie. Wij moeten zorgen, dat de bedrijfs- arbeid met de minste inspanning geschiede en tevens, dat de arbeidskrachten in zoo goed mogelijken toestand verkeeren. Dit alles is rationalisatie. Wij moeten steeds trachten, den arbeidslust en de arbeids prestaties van het personeel te verhoogen. Hij wees op het belang eener rationeele indeeling en inrichting van de kantoren. Dit is ook van belang voor het personeel, dat dan ook niet afwijzend tegenover ratio- nalisatie moet staan. In de laatste 5 jaar is het ziekencijfer van alle groepen perso neel steeds gedaald, wat spr. met cijfers aantoonde. Spr. eindigde met een opwek king tot samenwerking en met het uit spreken zijner beste wenschen voor 1936. Namens het gehoor voerde de heer Hei denrijk, directeur van het postkantoor te Rotterdam, het woord. Ten slotte hebben de aanwezigen ir. Dam me met een handdruk gefeliciteerd. EEN HAARLEMSCHE ASTRID. Dank van koning Leopold. Veertien dagen geleden werd de familie G. H. Hoogers te Haarlem een dochter ge boren, die de doopnamen Astrid Sophie Louise Thyra ontving. De gelukkige vader berichtte dit aan Z. M. Koning Leopold, die zich nigt onbetuigd liet. Thans ontving Astrid's vader ook een brief uit het Paleis van Justitie te Brussel. De inhoud is als volgt: De Koning heeft den brief ontvangen, dien u hem den 22sten dezer hebt doen ge worden, en waarbij u hem meldt, dat u aan uw dochtertje de voornamen Astrid Sophie Louise Thyra gegeven hebt. Zijn majesteit werd ten zeerste getroffen door uw attentie, en hij heeft mij met de eervolle opdracht belast u zijn oprechten dank, evenals zijn beste heilwenschen voor uw kind, over te maken. Gelieve, weled. heer, de betuiging mijner bijzondere hoogachting te aanvaarden,. In naam van den Staatssecretaris van 's Konings Huis De secretaris van 's Konings Kabinet. Wij vonden dit staaltje van hartelijkheid te aardig om het onvermeld te laten, hoe wel door de publicatie het gevaar van „na- apen" niet denkbeeldig kan worden. Men bedenke dan ook, dat een origineele gedach te, hoewel niet officieel gepatenteerd, geen gemeengoed moet worden. „Tijd". RAADSLID KAKATOE. Incident in den Haagschen Raad. Toen tijdens de begrootingsvergadering van den Haagschen Raad Donderdagmiddag verschillende raadsleden zich in een groep je rond een spreker geschaard hadden, zei- de de heer Westerman (Nat. Herstel), dat mevr. De Vries-Bruins hem irriteerde. De voorzitter merkte op, deze uitlating niet te kunnen toestaan. De heer Westerman: Zij irriteert vele raadsleden. Bovendien liep zij als een ka- katoe langs me heen en weer. De voorzitter: Nu wordt het nog erger. Men spreekt niet van een raadslid, en ze ker niet van een dame, als van een kakatoe. Neemt u die uitlating terug? Mr. Westerman: Het gaat altijd tegen mij. Ik neem het woord kakatoe terug, omdat de vergelijking een beleediging is voor de kakatoe. (Rumoer). De voorzitter: Ik schors de vergadering. Na enkele seconden vraagt de voorzitter: Meneer Westerman neemt u onder aanbie ding van verontschuldiging beide uitlatin gen terug? Mr. Westerman antwoordt bevestigend en biedt zijn verontschuldiging aan mevr. De Vries-Bruins aan. Het incident wordt hiermede gesloten verklaard. SUIKERBIETEN-GARANTIE. Ten einde te bevorderen, dat de voor het jaar 1936 beschikbare garantie voor sui kerbieten zoo spoedig mogelijk onder de daarvoor in aanmerking komende telers wordt verdeeld, verzoekt men ons van be voegde zijde het volgende te willen mede- deelen. Aan de bij de Provinciale Landbouwcri sis-Organisaties bekende telers van suiker bieten zal binnenkort een aanvraagformu lier voor suikerbietengarantie voor 1936 worden toegezonden hetwelk zij, die voor garantie in aanmerking wenschen te komen uiterlijk 15 Januari 1936 nauwkeurig in gevuld moeten inleveren bij de Landbouw- Crisis-Organisatie waarbij zij zijn aangeslo ten. Telers die op 6 Januari nog geen aan vraagformulier hebben ontvangen, dus ook degenen, die niet als suikerbietenteler be kend zijn, doch in 1936 suikerbieten zouden willen verbouwen, moeten ook aan dezen eisch voldoen en dienen dus zoo spoedig mogelijk een dergelijk formulier aan te vragen bij de Landbouw-Crisis-Organisatie binnen wier werkgebied hun bedrijf is ge legen. Weldadigheidspostzegels. Op veler verzoek is de termijn voor het inzenden van oplossingen van de „Van het kind Voor het kind"-prijsvraag verlengd tot 9 Januari a.s. Wat na dien datum bin nenkomt telt niet meer mee. De trekking der prijzen vindt plaats te 's-Gravenhage op Maandag 13 Januari a.s. te 2 uur namiddag ten overstaan van no taris mr. S. K. D. M. van Lier in het Vendu huis van notarissen. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een boomkweeker uit Boskoop E. O. G. heeft 13 September voor den Haagschen politierechter terecht gestaan omdat hij eenige boomen, een ander toebehoorende, zou hebben vernield. Ter terechtzitting, ver klaarde verd., dat het zijn eigen boomen waren. De zaak was toen niet helder en de politierechter besloot de zaak uit te stel len, teneinde partijen gelegenheid te geven een civiel-rechterlijke procedure te volgen. Waar zulks niet plaats vond, werd het ge val opnieuw door den officier voor den po litierechter gebracht. Vandaag verklaarde hij wiens takken be schadigd zouden zijn dat hij geldelijk niet in staat is, te procedeeren. De politierechter meende, dat de zaak hier (voor een strafrechter) niet behoort te dienen. De officier vroeg vrijspraak, waarbij de politierechter zich aansloot. P. den H. uit Hazerswoude zou val- sche aangifte hebben gedaan ter gemeente secretarie van Hazerswoude betreffende zijn gezinsinkomsten, teneinde op deze wij ze meer steun te krijgen dan waarop hij uit hoofde der gezinsinkomsten recht had. Verdachte's vrouw zou als schoonmaakster en kookster inkomsten hebben genoten, door verdachte verzwegen.' Verdachte be weerde vandaag dat het geld, door zijn vrouw verdiend, aan verdachte's schoonzus ter werd afgedragen. De politierechter zei- de te gelooven, dat er wel eens wat aan de strijkstok was blijven hangen. De officier merkte op, dat verdachte al meer heeft geknoeid met opgaven van ge zinsinkomsten, eerst met die van zijn zoon, toen met die van zijn vrouw. In verband met den ernst van het feit, eischte de offi cier 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis: 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar met een geldboete van 50 subs. 50 dagen. Er waren vanochtend nog 17 andere za ken ter zake van knoeierijen met steunop- gaven gepleegd. De één verzweeg meer dan de ander en kreeg dan ook meer straf. De meeste verdachten waren afkomstig uit Delft, waar zij bij de Groenteveilingen bij het inpakken van groenten inkomsten heb ben genoten, die niet aan den controleur van de Steunuitkeering waren opgegeven. In deze zaken werd als getuige gehoord de heer J. C. Jager, controleur van de Steunuitkeering te Delft. De straffen va rieerden van 3 maanden onvoorwaardelijk plus voorwaard, boete tot 2 maanden voor waardelijk plus onvoorwaard. boete. Rectificatie. Doordat in bovengenoemde rubriek (in het 2de blad) de aangegeven correcties niet allen zijn aangebracht staat in de eerste vraag een zinstorende fout. Deze moet luiden: Wat beteekenen DE LETTERS welke men zoo dikwijls ziet, bijv. op 't uniform der Jonge Wachters? DE ONTWORPEN S-BOCHT. Men schrijft ons. Als oud-Leidenaar blijvesn mij de aan gelegenheden der Sleutelstad onverzwakt belang inboezemen. Vandaar dat ik in de zen tijd van Nwenschen niet kan. nalaten den wensch te uiten: moge toch Leiden nooit worden opgeknapt met de S-bocht, waarmede de Hollandsche Constructie werkplaatsen den Rijnsburger Spoorweg overgang willen omzeilen. Zoo'n bochtige viaduct-weg druischt im mers regelrecht in tegen de eischen van het moderne verkeer. Alom tracht men bochten te vermijden, weg te werken of minstens te verflauwen en nu zal men te Leiden een paar nieuwe gaan maken! Geen wonder, dat ik in een der aanbeve lingen heb kunnen lezen: „men heeft in 't buitenland nog nergens aan zoo'n spoor wegovergang gedacht." Natuurlijk niet. Men blijft daar consequent in de bestrij ding van het bochtgevaar. De autobestuurders zullen denkelijk niet eens erg gesteld wezen op die Rijnsbur ger bocht. Zij zullen er immers, ook om dat de weg betrekkelijk smal wordt, lang zaam moeten rijden, zoodat ze kans loopen pas aan den overkant te zijn als de boo men alweer opengaan. Een volgende maal wachten zij dan net zoo lief, wat ook vei liger is. Zóó heel lang blijven bovendien deze boomen als regel niet gesloten. Het rangeerterrein der Spoorwegen ligt im mers aan de andere zijde van het station. Nu zal men misschien zeggen: de aan leg van den S-weg is toch een mooie werk verruiming. Tot uw dienst, doch m. i. moet men ook bij werkverruiming economisch te werk gaan en dus niet iets gaan ma ken, dat nu reeds onpractisch en te eeni- ger tijd overbodig zal blijken. Dit laatste zal het geval wezen, zoodra de Maredijk- tunnel verbreed en de daarop aansluiten de wegen gereed zullen zijn. Ik zal hierop niet nader ingaan, want dan zou ik herhalen, wat de heer Manders in dit blad reeds duidelijk heeft betoogd. Wil men een werkverruiming met pers pectief, dan spoedig het Maredijk-plan uitgevoerd. Wanneer daarna bij den Rijns- burgersingel en aan den Oegstgeester kant bij de komende uitmonding van den Ma- redijkweg auto's en fietsers met een sig naal gewaarschuwd worden: „overweg ge sloten", dan zal het verkeer vanzelf den nieuwen weg volgen. Wat de voetgangers betreft, deze ge duldige lieden bewijzen gestadig, dat het overweg-bezwaar bij „Zomerzorg" heusch niet zóó groot is als de haastige rijders waarom tebben die toch altijd zoo'n haast? het graag willen doen voorko men, want de voetbrug wordt ook als de boomen gesloten zijn slechts schaars be gaan. Wij zijn het hartroerend met inzender eens, dat de S-bocht-oplossing niet de ideale oplossing voor dit vraagstuk is. De ideale oplossing blijft een tunnel op de plaats van den overweg. Kan men echter het meerdere niet be reiken, dan moet men met het mindere ge noegen nemen en dan lijkt ons deze oplos sing de beste, zeker beter dan het tunnel plan aan de Maredijk. De bezwaren van inzender tegen de S-bocht zijn zeker aan vechtbaar. Dat het viaduct te smal zou zijn, waardoor het verkeer vertraagd zou worden, o. i. zal bij een breedte van 19 in de bochten zelfs 21 m. daarvoor geen gevaar bestaan. De boomen zouden alweer open zijn, voordat de auto's het viaduct zouden zijn gepasseerd, bovendien blijven de boomen zoo erg lang niet ge sloten en de voetgangers zijn geduldig, schrijft inzender. Deze redeneering is wel erg vreemd. Is de overweg, welke jaar en dag om verandering schreeuwde, nu ineens niet zulk een hinderlijk obstakel meer, als tot nu toe werd voorgesteld? Als dat werke lijk allemaal zoo is, waarom dan vroeger zooveel drukte gemaakt! Laat dan de overweg maar blijven, zooals hij is. En zeer consequent lijkt ons de mee ning van inzender dan ook niet. JUBILEUM G. A. L. v. d. REIJDEN. In tegenwoordigheid van bijna het vol ledige ambtenarencorps werd gistermor gen de heer van der Reijden bij zijn 25-jarig jubileum als gemeentewerkman in de Di rectiekamer van den Reinigings- en Ont- smettingsdienst aan de Noorderstraat ge huldigd. De Directeur, hem toesprekende, begon met een terugblik, daarbij memoreerende hoe hij zijn taak bij de gemeente begon door al wat plant en boom, soms hoog in de lucht, ontsierde, weg te nemen, om daar na. soms diep onder water, met den beu gel weg te nemen wat in onze mooie stads grachten niet thuis behoort. Ook als kolkenruimer en ontsmetter LEIDEN. Vrijdag, Ledenvergadering „St. Raphaël", Bonds gebouw, 8 uur. Nacht- en avonddiensten der apotheken: Van Donderdag 2 tot en met Zon dag 5 Jan. a.s. nemen waar de apothe ken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. - ii>-d mocht gij, aldus de Directeur, uw werk kracht geven in dienst der gemeenschap, zoodat door u verschillende functies wer den bekleed in het belang van reinheid en ontsmetting. Ongetwijfeld zal in deze 25-jarige perio de wel eens iets zijn voorgevallen wat ook voor u minder aangenaam was, doch van ernstige bèteekenis was dit nimmer, aange zien gij kimt bogen op een blanco straf register. Waar u nu het groote voorrecht bescho ren is, dat gij na 25 jarige trouwe dienst vervulling nog staat in de -kracht van uw leven en gij nog dagelijks in goede gezond heid uw nuttig werk kunt verrichten, daar moet er groote dankbaarheid zijn in uw hart. Geachte jubilaris, het is mij een groot genoegen u en de uwen namens Burge meester en Wethouders, speciaal namens den Wethouder van onzen dienst, alsmede ook namens de ambtenaren, hartelijk geluk te wenschen en ook daaraan te mogen toe voegen de hartelijke felicitatie van mij zelf. Bijzonder aangenaam is het mij, aldus besloot de Directeur u te kunnen verzeke ren, dat ook het College van B. en W. uw arbeid zeer waardeert en u in verband met uw 25-jarige trouwe dienstvervulling de gebruikelijke gratificatie heeft toegekend. Nadat alle aanwezigen den jubilaris hadden gecomplimenteerd en de gratificatie onder enveloppe was overhandigd, werd hij in het 'schaftlokaal van den dienst, bij monde van een zijner oudste collega's, den heer Guldemond, in een vaak geestige toe spraak gehuldigd. De heer Guldemond stelde vooral de goe de kameraadschap van v. d. Reijden in het licht en vergeleek den haastigen tijd van thans met den meer gemoedelijken van voorheen. Als blijk van waardeering bood spr. na mens de collega's van de afdeeling water werken een divan aan, daarbij den wensch uitende dat „Gerard" van dit nuttige meu bel vele jaren nog zal mogen genieten. De jubilaris dankte, zichtbaar getroffen, allen die medewerkten dezen dag voor hem tot een onvergetelijke te maken. Na een spontaan aangeheven „Lang zal hij leven" vertrok de jubilaris per auto r.aar zijn woning, om den dag verder in den familiekring door te brengen. ROODE KRUIS AMBULANCE ABESSYNIE. Concerten in den Schouwburg. Wij deelen onzen lezers gaarne reeds nu mede, dat in den loop van deze maand op een nader te bepalen datum in den Schouw burg alhier gegeven zal worden een con cert, georganiseerd door het bestuur v. d. Afd. Leiden van „het Nederlandsche Roode Kruis", waarvan de netto-opbrengst strek ken zal ten bate van de Nederlandsche Roo de Kruis Ambulance in Abessynië. Aan dit concert wordt belangelooze me dewerking verleend door mevrouw Maart je Offers en de heeren Hans Franco Mendes, J. Prins en Jacq. van der Burg, allen leer krachten, verbonden aan de Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst alhier. Binnenkort zal door het Roode Kruis rondgegaan worden met inteekenlijsten voor den kaartverkoop. Het navolgend Eerecomité heeft zich ter aanbeveling van dezen muziekavond gecon stitueerd: mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Burgemeester der Gemeente Leiden, Eere- Voorzitter, mr. dr. C. E. van Strijen, Ge meente-Secretaris; A. W. F. Koningsfeld, Luitenant-Kolonel Garnizoens-Comman- dant; mr. P. A. Pijnacker Hordijk, Dijkgraaf van Rijnland; prof. mr. A. S. de Blécourt, Rector Magnificus; H. C. Dresselhuys, Prae- ses Collegii; P. B. M. ten Bosch, President Sociëteit Minerva; J. J. van Loon, Rector Unitas; mej. J. M. van Tricht, Presidente V.V.S.L.; R. T. M. van der Lugt, Praeses St. Augustinus; mr. F. Ligtenberg, Kanton rechter; D. ten Cate Brouwer, Voorzitter Kamer van Koophandel; N. C. F. van Gin- kel, Secretaris Sociëteit „Amicitia"; mr. P. E. Briët, Lid Eerste Kamer; mr. E. J. M. H. Bolsius, Lid Gedeputeerde Staten; mr. P. J. Idenburg, Secretaris Curatoren Uni versiteit; Corn. Schout, Voorzitter Leidsche Middenstands-Centrale; A. D. Vijgh, Voor zitter Mij. v. Toonkunst; jhr. ir. A. C. von Weiier, Voorzitter van de Mij. tot Bevor dering van Toonkunst; J. W. Henny, Direc teur Leidsch Dagblad; C. M. v. Hamers- veld, Directeur Leidsche Courant; J. J. van Seventer, Directeur Nieuwe Leidsche Cou rant; dr. M. D. Horst, Directeur Gem. Ge- neesk. Dienst; prof. dr. P. C. Flu, Decaan Geneesk. Faculteit. Wij hopen dat het concert voor dit barm hartig doel een succes mag worden en dat de Schouwburg dien avond geheel uitver kocht zal zijn.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2