Eenige moedgevende teekenen van oeconomische opleving. DONDERDAG 2 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE V/ORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige, tijdelijk toenemende, Zuid- Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, be trokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets kouder, later weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 764.4 te Janmayen. Laagste barometerst.: 735.8 te Le Havre. In de algemeene drukverdeeling komt nog steeds weinig verandering. Boven de Britsche Eilanden,- het Kanaal en West- Frankrijk, bevindt zich weer een depres siekern. Vooral in Midden-Frankrijk daalt de barometer sterk. Er komen daar krach tige winden voor, terwijl het er overal weer regent. Ver ten Westen van Ierland bevindt zich een nieuwe kern. Boven IJs land en de Poolzee versterkte zich het hooge drukgebied een weinig. Het weer blijft over het geheele waarnemingsgebied somber en zacht. Bijna overal is de tem peratuur veel graden boven normaal. Over Scandinavië komt matige tot lichte vorst voor, over Zwitserland is de temperatuur om het vriespunt. Behalve in Frankhrijk, waar zware neerslag viel, werd op veel an dere plaatsen matige neerslag afgetapt, o.a. in IJsland, Scandinavië en de Britsche Eilanden. In den algemeenen toestand is nog weinig verandering te wachten. Ten onzent zal de wind eerst naar het Zuid- Oosten krimpen, waarbij de nachttempe- ratuur iets lager zal worden. Daarna ruimt de wind weer. De regenkansen blijven be staan. LUC HTTEMPER ATUUR. 8.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 4.27 uur tot Vrijdagmorgen 7.42 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 3 Jan. voorm. 9.02 en nam. 9.43 uur. Het Abessijnsche conflict DE DREIGENDE OORLOG MET ITALIë. De Fransch-Britsche samenwerking. LONDEN, 2 Januari. (A.N.P.) De diplo matieke medewerker van de „Daily Tel." meldt, dat de Fransche militairen bij de huidige onderhandelingen tusschen de Fransche en Britsche staten hebben ge vraagd welke assistentie Frankrijk van En geland kan verwachten, te land en in de lucht, ingeval van een aanval op de Fran sche grens in het Noorden. Deze ver strekkende vraag zou zijn ge steld in verband met de overweging, dat de noodzakelijkheid van een troepen verster king aan de Fransch-Italiaansche grens het terugtrekken van Fransche troepen van de Noordelijke grens met zich mede zou bren gen. De correspondent legt er den nadruk op, dat het hierbij om ernstige problemen gaat. Wat de samenwerking te land en in de lucht betreft zijn naar het schijnt de be sprekingen, die in de eerste plaats betrek king hebben op de kwestie van de Fran sche assistentie in geval van een Italiaan- sche aanval tegen Engeland, nog niet verder gekomen dan de eerste voorbereidende ge- dachtenwisselingen. Ten aanzien van de sa menwerking der vloten is men daarentegen iets verder gevorderd. De politieke medewerker van de „Daily Express" meldt, -dat Frankrijk Engeland reeds verzekeringen heeft gegeven betref fende de samenwerking in de lucht, te wa ter en te land. Overeenkomstige verzeke ringen zouden ook reeds door Engeland aan Frankrijk zijn gegeven. De Parijsche correspondent van de „News Chronicle" gelooft, dat de plannen geheel gereed zullen worden gebracht op den dag van het bijeenkomen van den Volkenbond ter beraadslaging over de kwestie van het petroleum-embargo. Naar verluidt zou met België en Neder land gesproken worden omtrent een even- tueele samenwerking in een luchtconven- tie. DE OORLOG IN OOST-AFRIKA. Het Zuidelijk front verwacht een Italiaanschen aanval. ADDIS ABEBA, 2 Januari. (A.N.P.) Van het Debi Sjebelli-front wordt gemeld, dat er uitgebreide voorbereidingen worden ge troffen voor een aanval op de provincie Beli. Het leger van Ras Desta is de laatste week door de Italiaansche vliegers hevig gebombardeerd. Berichten van Abessyni- sche zijde verklaren, dat de Italiaansche vliegers bij-na uitsluitend gebruik hebben gemaakt van brand- en gasbommen. Niettegenstaande deze hevige bombarde menten behielden de Abessynische troepen EEN ONDERHOUD MET MINISTER GELISSEN. Een redacteur van de „Standaard" heeft een onderhoud gehad met den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, ir. H. Gelissen, en dat gepubliceerd in de „Stan daard". De Minister maakte eenige opmerkingen over onze handelsbalans, welke een ongun stig aspect vertoond en vervolgde dan: Vraagt u mij nu: Moeten wij aansturen op een andere structuur van onze handels balans, zoodat deze van passief, actief wordt, dan zeg ik als mijn meening: Neen, dit behoeft niet! Als wij een kleine opleving krijgen, en sommige teekenen wijzen in die richting, dan is dit passief, dat nu op de betalings balans drukt, spoedig ingehaald" „Acht u het zoo belangrijk, dat de struc tuur niet consequent wordt gewijzigd?" „Ja, vergeet u vooral niet, dat, als ons land veel meer goederen zou moeten uit voeren, wij moeten komen tot een veel lager sociaal niveau. Engeland en Frankrijk gaan evenmin in deze richting en het levenspeil daar is met het onze te vergelijken". Onze industrieele positie. „Niettemin werkt de Regeering om onze industrieele postie te versterken?" „Natuurlijk, al zou het enkel maar voor de werkgelegenheid zijn. Ik zit en de handen van den bewindsman gaan, als hef fend den zwaren last, omhoog met ruim 400.000 werkloozen een daartegen moet ge daan worden wat mogelijk is. Wij helpen de Nederlandsche industrie door contingenteering, financiering reeds werden 56 credieten verleend het verlee- nen van krachtige propaganda voor het Nederlandsch fabrikaat". „Men heeft gezegd, Excellentie, dat u meer voor hoogere rechten dan voor con tingenteering was". „De verstarrende werking van contin genteering is moeilijk te ontkennen, doch men moet geval voor geval bezien Zeker is het niet mogelijk, de contingenteering over heel de linie door rechten te vervangen. Wij doen wat we kunnen. Voor de Scheepvaart werkt de B. E. N. A. S., werd 8 millioen steun verleend en de Loodsgelden op Bel gisch peil gebracht. Voorts is het verleenèn van Rijnvaart premies in studie. Ook aan de toepassing van de Ordeningswet ligt niets meer in den weg". Een positieve kapitaals- beleggingspolitiek. „Zijn er nog meer middelen om de in dustrie te steunen?" „Wij zouden gelijk Engeland, Zwitser land en België, nog meer kunnen doen aan een positieve kapitaalsbeleggingspolitiek, om langs dezen weg opdrachten voor onze industrie te verzekeren. Daarvoor hebben de genoemde landen bedrijfsbanken, die met de industrie samenwerken". „Wordt bij ons in deze richting ge werkt?" „Ik kan alleen zeggen, dat de Regee ring haar aandacht op de zaak heeft en eenige besprekingen door mij zijn ge voerd". „Is onze industrie concurrenz-fahig?" „Naar mijn meening in het algemeen wel. Het kostenpeil ligt, in totaal genomen, be neden dat van de Duitsche, ongeveer op dezelfde hoogte als van de Fransche en hier en daar iets boven dat van de Engelsche industrie. Het is wel een merkwaardigheid, dat wij tegenover Scandinavië een actieve handels balans bezitten, niettegenstaande de daar toegepaste devaluatie. Bij ons wacht de aanpassing van de loo- nen op de verlaging van de huren, die in het Vaste Lasten-ontwerp betrokken zijn. Spoedige afwerking daarvan is zeker ge- wenscht. Het gaat er om onze bestaande industrie in stand te houden en zoo mogelijk nieuwe bedrijven te stimuleeren Doch de technolo gische exploratie vergt geruimen tijd. U weet, dat ik destijds berekend heb, dat, wilden wij 1/3 van ons invoer-surplus door eigen voortbeweging vervangen, rond 40.000 man extra te werk zou kunnen wor den gesteld Wanneer men aan kapitaals- investatie berekent noodig te hebben ƒ4000 per man, dan zou daarmede gemoeid zijn een bedrag van 160.000.000 gld. en dat is in vergelijking met ons volksvermogen van 13 milliard toch wel te verantwoorden". „Is vermindering van werktijd een mid del om de werkloosheid te bestrijden?" „Zeker, bij terugbrenging van de 48 tot een 40-urige werkweek zou een grooter aantal arbeidskrachten te werk kunnen worden gesteld, doch, en dat is een groote him ingenomen stellingen en verwachten nu een Italiaanschen aanval. Aan het Noordelijk front wordt nog steeds gevochten. De Abessynische troepen rukken nog steeds Noordwestelijk van Ma- kalle op, en voeren daar een hevigen strijd van man tegen man. Teneinde een onderzoek in te stellen naar het bombardement van de Zweedsche Roo de Kruis-ambulance heeft het Internatio nale Roode Kruis, de Zwitsersche dokter Juneau per vliegtuig naar Abessynië gezon den. De Engelsche ambulance is met 16 auto mobielen van Dessie naar het leger van Ras Seyoem vertrokken. Een Indische Maharadja is met een be langrijke som gelds alhier aangekomen, om het Roode Kruis zijn steun aan te bieden. maar, het kan alleen als het internationaal geschiedt. Dingen, die hoopvol stemmen, „U sprak zoojuist van eenige opleving?" „Er zijn eenige dingen, die hoopvol stem men. In 1932 zien we in de wereld een toe nemende vraag naar grondstoffen en stij ging van de productie, met uitzondering van den landbouw, gepaard gaande met een vermeerdering van den wereldhandel. Daardoor ontstaat eenige opleving in de scheepvaart met tevens een aantrekking van de vrachtprijzen. Er zijn teekenen, die er op wijzen, dat Nederland hiervan ook definitief zijn deel krijgt. Maar al te veel wordt vergeten 't woord van dr. Colijn: „Wij zijn later dan de meeste landen in de crisis geraakt, we komen er ook later weer uit". Overigens dient men er wel op te letten, dat de Vereenigde Staten met hun 10 mil lioen werkloozen op de 120 millioen bewo ners een nog aanmerkelijk hooger werk loosheidspercentage hebben, dan wij met 400.000 op de 8 millioen. En dat ondanks de ingrijpende maatregelen daar. Bovendien moet er op gelet worden, dat uit de stijging van de werkloosheid niet mag worden af geleid een dalende productie. Tevens mag niet worden vergeten, dat jaarlijks 47.000 arbeidzoekenden het leger arbeidskrachten versterken. Naar mijn meening heeft de Nederland sche industrie in 1935 meer verdiend dan in 1934. In sommige takken van de nijverheid is een onmiskenbare gunstige tendenz; het handelsverdrag met Amerika gesloten biedt hoop op verruiming van afzet. De beginselen van dat handelsverdrag, be oogend meer wederzijdschen handel, vormen in elk geval een tegenstelling met de m de laatste jaren heerschende neiging om het handelsverkeer te bespreken. En dat is een gelukkig verschijnsel. Onze schepen zijn weer in de vaart en het vrachten-indexcijfer stijgt. In de landen, die gedevalueerd hebben, is er een noodzakelijke aanpassing van het levenspeil naar boven, bij ons een daling, zoo kan weer een breeder draagvlak ont staan. In de chemie spreekt men van auto- catalyse wat het beste weer te geven is met zelfversnelling. In de crisis vertoont zich hetzelfde beeld, zoowel in den weer- als opgangn. Als we weer op gapg komen, wordt het tempo steeds sneller. Zoo mogen we het 'suwe jaar ingaan met eenig meerder vertrouwen, dat de op leving een blijvend' beteren toestand voor ons volk zal brengen." RECHTZAKEN HAARLEMSCHE RECHTBANK Offerblok gelicht in de kerk te Lisse De Rechtbank veroordeelde de 58-jarige J. E. v. H. uit Den Haag tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voor-ar rest, wegens poging tot het lichten van een offerblok in de R.K. kerk St. Agatha te Lisse. De eisch was 8 maanden. De rechtbank veroordeelde J. N. uit L e i de n, van beroep chauffeur, tot 7 da gen hechtenis en ontzegging om motorrij tuigen te besturen voor den tijd van één jaar. wegens het veroorzaken van een aanrijding in de Haarlemmermeer op 14 Juli van het vorige jaar. Eisch van den officier was 14 dagen hechtenis en ontzeg ging om motorijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. De Rechtbank deel uitspraak in de zaak tegen den 27-jarigen cheuffeur C. M. v. d. L. uit L i s s e, tegen wien was geëischt 6 maanden gevangenisstraf wegens diefstal van suiker te Lisse. De Rechtbank veroor deelde verdachte tot 5 maanden gevange nisstraf. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 44-jarigen K. K. v. d B., chauffeur te Lisse, tegen wien was ge- eischt 4 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd, en een geldboete van 40 subs. 20 dagen hechtenis wegens dief stal van suiker. De Rechtbank veroordeelde verd. tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en een on voorwaardelijke geldboete van ƒ40 subs. 16 dagen hechtenis. SPORT NEDERLANDSCH B-ELFTAL TEGEN LINCOLN CITY. Het B-elftal, dait op Woensdag 8 Januari op het Sparta-terrein in Rotterdam een oefenwedstrijd zal spelen tegen Lincoln- City is als volgt samengesteld: Doel: Verwijmeren (N.A.C.). Achter: Van Stokken (D.W.S.), Pienter (Be Quick, Groningen). Midden: Punt (D.F.C.), Kools (N.A.C.), Breitner (Hermes D.V.S.). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Vente (Neptunus), van der Horst (R.C.H.), Woltjes Jr. (Veendam), van Gelder (V. U.C.). Reserves zijn: Krieg (S.V.V.), van Gooi (Haarlem), de la Mar (Haaiilem), Spaen- donck (Neptunus). FRANKRIJK—NEDERLAND. Samenstelling Nederlandsch elftal. Het Nederlandsche elftal, dat Zondag 12 Januari in Parijs tegen het Fransche elftal zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.), Caldenho- ve (D.W.S.). Midden: Pauwe (Feyenoord), Anderies- sen (Ajax), Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Drok (R.F.C.), Bak- huys (H.B.S.), Smit (Haarlem), Van Nel len (D.H.C.). Het elftal is dus ongewijzigd gelaten, zooals trouwens na de zege te Dublin, wel te verwachten was. Reserves zijn: Ferwerda (Blauw Wit), Van Run (P.S.V.), Mallee (N.A.C.), Slot (D. W.S.). UIT DE RIJNSTREEK AGENDA Vrijdag, Ledenvergadering „St. Raphael", Bondsgebouw, 8 uur. Nacht- en avonddiensten der apotheken: Van Donderdag 2 tot en met Zon dag 5 Jan. a.s. nemen waar de apothe ken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. Voor Oegstgeest worden deZe dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. ALPHEN AAN DEN RIJN. BELLO NEEMT AFSCHEID! De burgemeester bracht een rouw-bezoek. Arme Bello! Oudejaarsavond maakte jij je laatste rit, na gedurende 23 jaar onaf gebroken trouw dienst. Om tien uur in den avond had het ver trek van den laatsten trein plaats. Er was tamelijk veel publiek samengestroomd om het vertrek van de brave Bello gade te slaan. Op het perron was o.m. aanwezig de Burgemeester onzer gemeente, de heer P. A. Colijn, voorts eenige ambtenaren van dienst en belangstellenden. De heer P. L. Wols had als chef van dienst de eer het laatste sein tot vertrek te geven. Als laatste afscheidsgroet deed de machinist der locomotief eenige sirenes hooren, waarna „Bello" spoedig in het nachtelijk diuster verdween. Velen, zoo wel van hier als elders, hadden zich opge maakt om geheel of gedeeltelijk de laatste reis mede te n.aken. Aan de halte Gouwe- sluis was het al bijzonder druk. Een 50-tal personen kwamen Bello daar gezelschap houden. Met de opheffing dezer lijn is intusschen weer een stukje bedrijvigheid uit den Rijn streek verdwenen. Al is het een feit, dat Bello's diensten niet steeds werden ge waardeerd, velen zullen het gemis eener goede treinverbinding in onze Rijnstreek thans meer dan voorheen gaan missen. Met de verdwijning van den trein werd tevens verbroken de oeververbinding over den Rijn, daar de spoorbrug voortaan voor het publiek gesloten zal zijn. Begin van brand. Zaterdagmiddag brak een begin van brand uit in de Vinke- buurt in het perceel bewoond door Nagel. Met de aldaar gestationneerde spuit wist men uitbreiding te voorkomen. De brand was ontstaan door het in brand geraken van kleeren, welke hij de kachel te drogen hingen. Er werd veel waterschade aange richt. Naar wij vernemen waren de be woners niet verzekerd. BOSKOOP Kerstavond. Zondag 29 December werd er in het R.K. Ver.gebouw een Kerst avond gehouden. Geen plaatsje was on bezet. De welerw. kapelaan S. Stroek opende deze avond met een woord van weikom tot de talrijke aanwezigen, waarna door een jongenskoortje op zeer fraaie wijze eenige Kerstliederen gezongen werden. Vervolgens hield kap. S. Stroek een Kerstrede. In den Kerstnacht, aldus spr., hebben wij wederom de geboorte van Christus herdacht. In een armoedige stal in Bethlehem is het goddelijkKind gebo ren en de herders kwamen van de velden en knielden rondom de kribbe om het te aanbidden. Zij zagen een schitterend licht om het hoofdje van het kleine Kind en hoorden van die kleine lippen, die nau welijks bewogen, heerlijke woorden van overgroote liefde. Zij zagen die kleine handjes bevelen geven, die gingen van de kribbe tot over de zeeën en over de ge heele wereld en wisten, dat niets zich kan bewegen zonder den wil van dat kleine Kindje. Na zijn geboorte gaf Hij een be vel tot alle engelen gericht, uitgezonderd twee. Hun taak was ten einde en Hij ge bood hen terug te keeren tot den Vader en Hem te dienen. Twee engelen bleven achter en wederom kwam er een bevel. De engelen hoorden dit bevel, de engel van de liefde en de engel van de kracht. Jezus sprak: gij zijt mij door den Vader gegeven en ook datgene wat Uw naam zegt, liefde en kracht. Maar Ik wil niet gediend worden op aarde, zoekt gij naar de grootste liefde en kracht. De engel der liefde ging, drong door in de harten der menschen en zocht naar liefde en overal vond hij tweedracht, strijd, haat, nijd, en afgunst, maar geen diepe liefde. Hij vond edele liefde maar ook onedele liefde, die wel blonk, maar die niet ge richt was naar boven, maar naar het aardsche, een gevoelsleven, vol zedeloos heid. Hij vond liefde, die een draad spant tusschen den man en de vrouw, liefde, die een gouden band smeed om het hart van bruidegom en bruid, edele liefde die kam bestaan tusschen vrienden, maar nergens de diepste liefde, geen liefde voor het rei nere. Ook de engel van kracht trok uit en kwam op de Acropolis, het middelpunt van kracht, van vernuft en genie en zag daar de schitterende tempels van goud. Hij zag, hoe de dooden-kus reeds hierop gedrukt was en hoe deze schitterende tempels ten ondergang gedoemd waren. Dit kon niet de grootste kracht zijn. Hij kwam in Rome, het middelpunt van het grootste wereldrijk, waar vele wegen van uit gingen en waar vandaan talrijke le gioenen uittrokken om de volkeren te onderwerpen. Maar wederom zag hij, dat de volkeren een zucht naar vrijheid hadden en dat de kracht van het triompheerend zwaard niet de grootste was. Hij kwam in scholen bij geleerden die disputeerden en het slot was oneenigheid en twist. Hij kwam bij helden, die de wereld onderwierpen en zag ze strij den, maar ook met zichzelf en bezwijken. Hij zag hoe de dood hen naderde en zag de druppels van het doodszweet op hun voorhoofd en kreeg medelijden met die menschen, die niet wisten te sterven. Bei den kwamen aan bij een heuvel, dicht bij een groote stad en zagen daar een groote menigte. Een spottende menigte rondom een kruis, waaraan een man was vastge nageld, die hing te sterven. Vol afschuw wilde de engel der liefde zich afwenden, want dit was wel het schandelijkste wat hij gezien had, toen plotseling de lippen van den stervenden bewogen en sprak: Vader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen. Getroffen bleef de engel staan en viel neer op de knieën, want in dat hart van den stervenden man had hij een liefde gevonden zoo groot als hij nim mer had gezien. In dat hart was geen haat of nijd en afgunst, maar liefde, die de hand toestak aan ieder, zelfs aan hen, die hem zooveel leed toebrachten. De taak van den engel was volbracht, hij had de grootste liefde gevonden. Ook de engel van kracht wilde zich af wenden bij dit tooneel, maar ook hij bleef getroffen staan, toen hij van de lippen van den stervende hoorde: Vader, het is volbracht, in uw handen beveel ik mijn geest. Velen had hij zien sterven, maar nog niemand had hij zoo zien sterven en hij zag in de toekomst en begreep dat vele volkeren staren zouden naar de kracht op Golgotha en zich naar die kracht zou den sterken. Dat duizenden zichzelf zou den kunnen uitschakelen door die kracht voor oogen te houden en hij zeeg neer en dankte God dat hij 'de grootste kracht ge vonden had. De "ziel van Christus vloog met die beide engelen naar den Vader en zij zeiden toen tot Jezus: Gij hebt niet ge wild, dat wij u dienden bij uw leven, la ten wij u thans na uw dood dienen en laat ons de liefde en de kracht gaan prediken over de gansche wereld. De ziel van Jezus gaf toen opdracht aan de engelen te prediken wat zij gevonden hadden: de grootste liefde en de grootste kracht. En zoo gaan zij nog steeds rond over de aarde en beiden hebben ook in den Kerstnacht aan uw hart geklopt. De engel van kracht om u sterk te maken in den strijd, zoodat gij moogt overwinnen. Ik hoop, dat beiden u zullen blijven her inneren, dat uw leven in handen is van uw God, die voor u gestreden heeft en nog strijdt en dat gij zult leven voor de liefde van Christus. Ook de engel der liefde, besloot spr., zal tot u komen en u veel vertellen over het Koningskind en u zeggen dat zijn volge lingen zullen leven door en in de liefde. Hierna zong het dameskoor „Amicitia" onder leiding van den heer v. d. Bosch eenige Kerstliederen. Tot slot werd er door de tooneelclub St. Genesius nog opgevoerd: Kermisvolk op Kerstmis, een tooneelspel in twee bedrij ven door Henri Gheon, hetgeen onder lei ding van den heer L. Boekraad buiten gewoon mooi werd gespeeld. Een dave rend applaus na elk bedrijf bewees hoe het publiek ten volle van dit schitterende stuk- had genoten. De avond werd verder opgeluisterd door piano- en vioolmuziek. Met een woord van dank tot allen die hadden medege werkt sloot kapelaan S. Stroek deze schitterend geslaagde avond. HAZERSWOUDE (Dorp). Jubileum van den Pastoor. De Zeer- eerw. heer J. Ruyter, pastoor van de kerk der H. Engelbewaarders alhier, hoopt op 30 December van dit jaar zijn veertig-jarig priesterfeest te herdenken. Geboren: Jan z. van J. v. Klaveren en P. Buitenhuis Dirk z. C. Endeveld en S. Binnendijk Hendrik z. van M. v. d. Haven en J. Klaver Wilhelmus Ma ria z. van A. van Nierop en J. M. v. d. Meer Nicolaas z. van N. v. Tol en Ga v. Tol. Overleden: N. ten Brink 7 j. geh. met C. van Schooten A. F. P. v. d. Keilen 82 j. wednr. van A. van Leeuwen. WOERDEN Personalia. Voor het examen veeart senijkunde slaagde dezer dagen de heer W. Meijers alhier. Volkstuintjes. Betreffende het in de vorige vergadering genomen Raadsbesluit tot het verhuren van volkstuintjes is hiermee reeds een aanvang gemaakt. Er zijn 38 perceelen grond van ongeveer 20 roe. De prijs bedraagt ƒ3.50 per perceel. Schaakclub. In een gehouden bijeen komst is tot definitieve oprichting van een R.K. Schaakclub besloten. Er werd een voorloopig bestuur gekozen, dat verschil lende noodzakelijk te verrichten handelin gen zal stellen. Er blijkt een flinke kern te zijn, die ook de schaaksport in Woer den op de haar toekomende plaats wil brengen. De schaakavonden zijn voorloo pig bepaald op Vrijdag in hotel Pruyi Liefhebbers, ook zij die schaken willen leeren, kunnen zich ten allen tijde aanmel den en zijn hartelijk welkom.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2