CHDEflU MAANDAG 30 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DR, EUWE GEHULDIGD. In een zoo goed als vol zaaltje van de Roode Leeuw vond Zaterdagavond te Am sterdam de huldiging van onzen wereld kampioen plaats door de diverse schaak- vereenigingen in den lande, georganiseerd door de oudste daarvan, het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap. De be langstelling en het enthousiasme waren zeer groot. Onder de aanwezigen bevon den zich het bestuur van de organiseerende vereeniging, het Euwe-Aljechin-comité, de wedstrijdleider van de match Hans Kmoch en Euwe's ouders. Om kwart over negen stapte Euwe met zijn vrouw binnen, ter wijl de aanwezigen hem staande een ovatie brachten. Eerst werd geluisterd naar het Euwe-lied, dat door een ietwat kaduuk gramofoontje ten gehoore werd gebracht. Vervolgens sprak de voorzitter van het V.A.S. de heer van Trotsenburg een wel komstwoord tot de wereldkampioen en zijn vrouw. Hij memoreerde nog eens het groote aandeel dat mevrouw Euwe in het succes van haar echtgenoot heeft gehad. Het was hem daarom een voorrecht om haar namens het bestuur het eere-lidma%t- schap van het V.A.S. aan te bieden en om geen huiselijke onaangenaamheden daar door op te wekken verzocht hij ook dr. Euwe het eere-lidmaatschap te aanvaar den, hetgeen deze glunderend deed. De secretaris van het V.A.S. las een telegram uit Den Haag voor van pater Hendriks, die in dichtvorm zijn hulde bracht aan onzen wereldkampioen. De heer Kuiper, voorzit ter van den Noord-Hollandschen Schaak bond, bood zijn felicitatie aan en wensch- te Euwe succes in zijn verdere wedstrij den. Van Wijngaarden, voorzitter van de Schaakclub Utrecht, meende, dat behalve de ouders en de vrouw van Euwe ook zijn kinderen een groot aandeel in zijn succes hebben gehad. Door hun voorbeeldig ge drag n.l. maakten zij het vader en moeder mogelijk zich geheel aan de match te wij den. De heer van Harten, voorzitter van de Schaakclub „Max Euwe" bood in een geestig speech je den drager van zijn club naam een stel zilveren koffielepeltjes aan. Hij had hem eerst een likeurstel toege dacht, maar Euwe had zijn afkeer van „spuitwater met een bijsmaakje" op on dubbelzinnige wijze getoond. Scholtz, voor zitter van de schaakclub voor gemeente ambtenaren bood mevr. Euwe een prach- tigen fruitmand aan. Tenslotte sloot de heer Wielinga, voor zitter van de Amsterdamsche Christelijke Schaakvereeniging de rij sprekers. Daarna vroeg Euwe zelf het woord. „Driemaal is scheepsrecht", zoo begon hij. Eerste huldi ging in Bellevue, tweede in Carlton en nu de derde hier. Het verschil van deze hul diging met de andere twee is dit, dat het hier een huldiging van schakers betreft. Hij wilde deze 3 bewijzen van eer dan ook vergelijken met de drie phrasen van een schaakpartij. De opening in Bellevue was nogal stormachtig, wat wel niemand in twijfel zal trekken. Het middenspel in Carl ton kenmerkte zich door de vele offers, zij het dan ook op een speciale manier! Bo vendien bestonden verschillende offers uit cadeaux en hij had alle offers aangeno men. Het eindspel kwam hij nu hier spe len. Hij had .even gauw uitgerekend, dat het eere-lidmaatschap van het V.A.S. hem een besparing van dertien gulden vijftig per jaar opleverde, zoodat hij gelukkig zou zijn indien zijn kinderen nu ook nog het eere-lidmaatschap zouden krijgen! Hij betuigde verder zijn vreugde over de pro pagandistische kracht-, die er van de match was uitgegaan. Ook op ander gebied had de match heilzaam gewerkt. Hij had n.l. van een fabriek een schrijven ontvangen, waarin hem werd medegedeeld, dat er zoo veel vraag was naar schaakborden, dat ze het voorgenomen ontslag aan een aantal arbeiders konden te niet doen. Hij bracht verder een groot deel van zijn succes over op het Euwe-Aljechin-Comité, dat twee jaar, en hy slechts drie maanden had ge werkt. Na de pauze hield Hans Kmoch een cau serie over de match, die de afgevaardig den van wel 40 vereenigingen en de an dere toeschouwers met groote belangstel ling en waardeering volgden. HET TO URNOOI TE HASTINGS. men, welke 15 partijen zou omvatten, uit t« breiden tot 20. De data van de laatste tien partijen zul len nog nader worden bekend gemaakt. Als secondant van Rajchenbach zal op treden de heer Ph. de Schaap uit Amster dam. HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Naar wy vernemen, hebben thans reeds eenige meesters ingeschreven voor het kampioenschap van Nederland, dat na den strijd om den wereldtitel tusschen Vos en Rajchenbach zal aanvangen. De titelhouder, J. H. Vos. zal zijn kansen wederom verdedigen, terwijl verder in schreven de meesters W. Rustenburg, G. J. Lochtenberg, A. de Graag, Heusden, B. Du- kel, IJmuiden, P. J. van Dartelen, Zand- voort en R. C. Keiler, Amsterdam. De heer Bom, kampioen van Zuid-Hol land, die vorig jaar zoo een uitstekend de buut maakte, zal ook thans wederom in schrijven, evenals dit het geval is met den Amsterdamsch en kampioen F. Raman. Damme doet dit jaar niet mee, daar hij herstellende is van een langdurige ziekte, terwijl ook de IJmuidensche meester A. Ligthart dit jaar niet van de partij zdl zijn. WIELRENNEN NEDERLAND WINT VAN BELGIE. Pijnenburg slaat Van Hout. „De Pijn" heeft in de Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gehouden wedstrijden bewezen weer op weg te zyn, zijn vorm, die hij een poosje kwijt was, te herkrijgen. In een achtervolgingsrace over 5 K.M. klopte hij Jan van Hout gedecideerd met 20 M. in den schitterenden tijd van 6 min. 22 3/5 sec. In een rit achter tandems echter viel h(j met Jean Aerts, zoodat hy moest opge ven. De gedetailleerde uitslagen luidden: Sprints le serie: 1. Van Egmond, 2. Mi- chard op een halve wiellengte; 3. Huy- brechts. 2e serie: 1. Huybrechts, 2. Falck Hansen op een halve wiellengte, 3. Faucheux. 3e serie: 1. Van Egmond, 2. Falck Hansen op een halve wiellengte, 3. Facheux. 4e serie: 1. Michard, 2. Huybrechts op een halve wiellengte, 3. Falck Hansen. 5e serie: 1. Michard, 2. Facheux op een halve lengte; 3. Van Egmond. Totaal klassement: 1. Michard, 4 punten; 2. van Egmond 5 punten; 3. Huybrechts, 6 punten; 4. Falck Hansen, 7 punten; 5. Faucheux 8 punten. Handicaprace over 1 K.M.: 1. Huybrechts in 15 min.; 2. Michard in denzelfden tijd; 3. Van Egmond op 10 Meter; 4. Falck Han sen op 20 Meter; 5. Faucheux op 30 Meter. Wedstrijd achter motoren: Eerste man che over 15 K.M.: 1. Van Hoek in 13 min, 17 sec.; 2. Michaux op 210 M. 3. Gramser op 230 M. 4. Geers op twee ronden en 100 Meter. Tweede manche over 20 K.M.: 1. Gramser in 22 min. 2 sec. 2. Van Hoek op 210 M. 3. Michaux op 200 Meter. 4. Van Hoek op één ronde en 40 Meter. Derde manche over 25 K.M.: 1. Michaux in 22 min. 2 sec. 2. Van Hoea op 210 M. 3. Gramser op vier ronden en 100 Meter (ma chine defect). 4. Geers (opgegeven). Totaal klassement: 1. Michaux 12 punten. 2. en 3. Gramser en Van Hoek, beiden 14 punten. 4. Geers 24 punten. Internationaal klassement: 1. Nederland 14 punten, 2. België 16 punten. 15 K.M.-race achter tandems: Eerste manche over 15 K.M.: 1. Sohön in 16 min. 26 1/5 sec.; 2. Piet van Kempen op 248 M.; 3. Jean Aerts en Pijnenburg (beiden geval len). Tweede manche over 1/2 uur: 1. Jean Aerts met een afstand van 28 K.M. 860 M.; 2. Schön op 75 M.; 3. P. van Kempen op 200 M.; 4. Pijnenburg (opgegeven na 17 Eindklassement: 1. Schön, 2. P. van Kem pen; 3. Jean Aerts, 4. Pijnenburg. Achtervolging over 5 K.M.: Pijnenburg wint met 20 Meter van Van Hout in 6 min. 22 3/5 sec. Gauw even naar Uw winkelier om te zorgen dat dit voordeel U niet ontgaat. Tot de hierop aangegeven datum ontvangt U voor onderstaande bon 3 pakken Presto, waarde 221/* ct. voor slechts 15 ct. Niet ver zuimen hiervan gebruik te maken, omdat Presto wat prijs en kwaliteit aangaat... ongeëvenaard is. BON VOOR GRATIS PRESTO GELDIG TOT EN MET 25 JANUARI Uw winkeliAr verjlrekl U tagen deie bon 3 pokken Presto, 71/, ct. zeeppoe der, voor de prijs von 2, dus voor slechts 15 ct. 3 pakken Presto zeeppoeder. NV. WASC HO LI NE FABRIEK Neem in pleats van het GRATIS PAK PRESTO geen ander merk zeeppoeder eant U heelt recht op PRESTO en wie U Iets anders geeft, benadeelt U. rORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBONIL De uitslagen. Ie klas N.-H.: SportiefSwift 25. le klas Z.-H.: HSVDeetos 26; Ons EibernestRozenburg 74. le klas Oost A: EkcaOnder Ons 53; VadaZKC 14; Rapiditas't Overschot je 0—2. 2e klas Z.-H. A: HKV 2—Fluks 2 5—2; OSCRHBS 15; Veloxdie Haghe 71; ALOSpangen 32.. A.K.C. ITer Gouw-comb. Woensdag zal de A.K.C. op het terrein aan de Nieuwe Sloot haar eerste wedstrijd spelen tegen een Ter Gouw-comb. uit Gouda. HOCKEY Heeren Zuidwljck 2P.T.T. 01. In een wedstrijd waar beide partijen ho peloos naar hun vorm zochten is P.T.T. er in geslaagd met 10 te winnen. Aan beide zijden werden veel fouten gemaakt, te veel in het wilde weggeslagen en van sa menspel was nauwelijks sprake, in het kort er was geen verband. Over den wedstrijd het volgende: P.T.T. valt direct aan en blijft op de Zuidwijck- helft; eenige strafcorners worden tegen Zuidwijck genomen, maar hebben geen re sultaat. Een enkele maal dringt Zuidwijck op, maar P.T.T.'s achterhoede heeft er geen moeite mee. Rust 00. Na hervatting is P.T.T. er direct weer bij en na 4 min. weet ze het eenige doel punt te scoren. Zuidwijck komt er nu be ter in en het spel gaat nu meer gelijk op. Zuidwijck wil gelijk maken maar P.T.T.'s achterhoede is safe. Bijna was het gelijk, de bal was over de doellijn maar er was gefloten voor stickshaken, jammer. Nog een aanval op 't Zuid wij ck-doel heeft geen succes en dan komt het einde. Dames Tempo—Zuidwijck I 21. Op een zeer slecht veld heeft Zuidwijck onverdiend verloren. Zuidwijck heeft twee invalsters. In het begin waren de Zuid- wijck-dames iets onwennig op het zeer gladde veld maar ze bleven steeds in den aanval. Door een zeer snelle doorbraak wist tempo haar eerste doelpunt te scoren (10). Zuidwijck blijft aanvallen; eenige strafcorners op het Tempo-doel hebben geen resultaat of de paal of stick redde haar voor den gelijkmaker. Na de rust zet Zuidwijck alles op alles maar tot scoren komt het niet weer; door een snelle doorbraak weet Tempo haar voorsprong te vergrooten (20). Zuidwijck blijft de sterkere en weet haar eer te red den (21) maar een gelijkmaker blijft uit en hiermee komt het einde. ZWEMMEN NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND. De Recordcommissie van den Koninklij ken Nederlandschen Zwembond heeft de volgende Nederlandsche records erkend: 400 M. vrije slag heeren P. Stam (Nep- tunus Bandoeng) tijd 5 min. 9 sec., geves tigd op 27 October 1935 te Tjihampelas. 300 M. vrije'slag heeren P. Stam (Nep- tunus Bandoeng) tijd 3 min. ,45,8 sec., ge vestigd op 3 November 193!) te Tjiham pelas. 100 M. rugslag heeren J. Metman (IJ) tijd 11.2 sec., gevestigd op 10 November 1935 te Amsterdam. 200 M. schoolslag dames Jenny Kastein (HDZ) tijd 3 min. 4.2 sec., gevestigd op 10 November in het Sportfondsenbad te Am sterdam. 3 maal 50 M. wisselslag estafette heeren Zwem vereeniging „Het IJ" met de zwem mers Metman, Maier en Dijkema, tijd 1 min. 33.8 sec., gevestigd op 10 November té Am sterdam. 3 maal 50 M. wisselslag estafette dames Onderlinge Dameszwemclub (Rotterdam) met de dames Martin, Eykenbroek en Mas tenbroek, tijd 1 min. 46.8 sec., gevestigd op 11 November 1935 te Schiedam. 4 maal 100 M. vrye slag estafette heeren Heemsteedsche Poloclub (Heemstede) met de zwemmers Van Sadel, Kemper, Sipkema en Mooi, tijd 4 min. 17 sec., gevestigd op 11 November te Schiedam. BILJARTEN OM DE COUPE GLORIEUX. Duitschland—Frankrijk te Keulen. De halve eindstrijd in het tournooi om de Coupe Glorieux is te Keulen aangevan gen tusschen Duitschland en Frankrijk, waarbij de winnaar tegen België in de fi nale zal komen. Na den eersten dag leid de Frankrijk met 84. In het libre-spel won Albert (Frankrijk) van Joachim (Duitschland) met 500 tegen 142, waarbij de hoogste serie van Albert was 238. In de party tusschen Davin (Frankrijk) en Lutgehetmann (Duitschland) maakte de Franschman een serie van 120 cadre 45/2. De groote verrassing was wel de over winning van den Duitscher Tiedtke op den wereldkampioen Lagache met een verschil van 3 punten. De resultaten waren: Libre. Albert (F) 500 9 230 55.55 Joachim (Du) 142 9 69 15.77 Albert (F.) 500 4 446 125.— Joachim (Du.) 430 4 428 107.50 Cadre 45/2. Davin (F.) 400 30 120 13.33 Lutgehetmann (D.) 339 30 64 11.30 Davin (F.) 400 17 94 23.52 Lutgehetmann (D.) 376 17 75 22.11 Cadre 71/2. Foerster (D.) 300 32 77 9.37 Cote (F.) 230 32 75 7.18 Driebanden. Tiedtke (D.) 50 64 4 0.781 Lagache (F.) 47 64 4 0.734 De uitslagen van de tweede ronde in het hoofdtournooi zijn: Witchell verliest van Flohr; Koltanows- ki wint van Alexander; Sir G. Thomas re mise met Tartakower; Winter remise met Golombek; Tylor verliest van Fine. Uitslagen van de Nederlandsche deelne- Premier reserve 1: van SetersSergeant afgebroken, Landau wint van Wood. Afgebroken partijen le ronde: Stacey re mise met van Seters; Geband remise met Landau. Premier reserve 2: De Rey Ardid remise met Prins. Major A: Barlow remise met Scheffer; Knoppers wint van O'Hanton; Terril wint van Morrison. DAMMEN DE A.S. MATCH OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Met den Parijschen trein is gisteroch tend om 11.24 uur aan het Centraal-Sta- tion te Amsterdam de Fransche damspe ler Rajchenbach aangekomen, die met on zen landgenoot Vos zal spelen om den we reldtitel. Deze aankomst was onverwacht, zoodat er op het perron niemand ter be groeting aanwezig was. De heer Rajchen bach heeft zijn intrek genomen in het Vic toria Hotel. Ph. de Schaap escondant. van Rajchenbach. Naar wy vernemen, is besloten om de match om het wereldkampioenschap dam NIE UW-SWIFT. Gisterenmorgen werd onder zeer groote belangstelling een koppelwedstrijd verre den. Allereerst startten de A-klassers, in welke categorie een prachtige stryd werd gegeven. De meest strijdlustige renners waren hier wel R. Riethoven en J. Schül- ler. Eerstgenoemde is den laatsten tijd in prima vorm, terwijl J. Schüller erg mee viel. Verbung reed erg stroef en ook het nieuwe lid Bosman kon, hoewel hij prach tig volhield, het tempo van eerstgenoem de twee renners niet volgen. Het koppel H. KrimpJ. Benning kreeg direct na den start een achterstand, welke met dit felle tempo niet was in te loopen, waarna J. Ben ning geheel onnoodig opgaf. J. KrimpM. Strijk kregen wegens het vormen van een nieuw koppel een ronde achterstand, doch in de klassementen wisten zij nog een aan tal punten te verzamelen. De totaaluitslag was hier: 1. K. de HaasR. Riethoven 28 punten; 2. C. PaatsJ. Schüller 25 pun ten; 3. BosmanC. Verburg, 15 punten; op 1 ronde 4. J. KrimpM. Strijk, 14 punten; 5. H. KrimpJ. Benning, opgegeven na 41 ronden. In de B-klasse ging de strijd over 30 ronden en ook hier lag het veld spoedig uit elkaar. Het koppel J. BergmanJ. Hinsber- gen wist hier de overwinning te behalen. Bergman was de beste renner van dit veld, doch werd heel goed door Hintzbergen ge steund. W. van RooyenP. Verberg bezette met 15 punten de tweede plaats met 1 ronde achterstand. Laatstgenoemde reed zijn tweeden wedstrijd mee en kon het tempo al goed volgen. P. van Deventer moest den strijd staken, daar zijn koppelgenoot geregeld banden- pech had. De uitslag was: 1. J. Bergman— J. Hinzbergen 20 punten; 2. W. van Rooyen P. Verberg 15 punten; 3. J. RibotW. Rijsbergen, vijf ronden voor het einde op gegeven. Donderdagavond 2 Januari Zweedsche gymnastiek en home trainen in het clublo kaal, Steenstraat 27. Aanvang kwart over acht. AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De K.N.A.C. meldt, dat het door Nederland loopende gedeelte van het traject, hetwelk de deelnemers aan de Rallye Monte Carlo die uit Tallinn en Stavanger starten ge wijzigd is en thans van de Wezelsche Bar rière (Duitsche grens) loopt over Venlo— TegelenReuverS walmenRoermond Horn naar Ittervoort (Belgische grens). Aan de grens zullen de deelnemers door een lid van de Sport Commissie der K.N. A.C. worden opgewacht. Deze zal den rij ders het in kaart gebrachte gedeelte van het Nederlandsche traject uitreiken en zoo noodig ook op andere wijze de behulpzame hand bieden. Voorts zorgt de K.N.A.C. voor de betaling van het bruggeld bij Roer mond, zoodat de deelnemers deze brug zon der eenig oponthoud kunnen passeeren. Van de zijde van de K.N.A.C. worden bovendien pogingen in het werk gesteld om op kruispunten en andere plaatsen waar dit noodig mocht blijken met behulp van plaatselijke padvinders-organisaties, den deelnemers den weg te wijzen, zoodat alles er op is ingesteld, om het den deel nemers aan den Sterrit op hun doortocht door Limburg zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Thans ,nu de inschrijving voor den ster- rit is gesloten, blijkt, dat er 12 Nederlan ders voor den Sterrit hebben ingeschreven. De volledige lijst laten wij hieronder vol gen: Heer en Mevrouw Cornelius te Arnhem, met D.K.W., startplaats Amsterdam; Louis LevyLeo Zeldenrust te Den Haag, met Ford V-8, startplaats Amsterdam; G. Bak ker SchutH. de Beaufort te Voorburg, met Ford V 8, startplaats Tallinn; H. L. G. Koopman te Amsterdam, met B.MW, start- Haag, met Ford V-8, startplaats Ajnster- dam; W. Zweerts de Jong te Bennebroek, met S.S., startplaats Amsterdam; J. J. C. Baron Taets van AmerongenJ. Jaarsma te Den Haag, met Ford V-8, startplaats Valenca; Dr. J. J. Sprenger van Eyk te Valkenburg, met Ford V-8. startplaats Tal linn; W. L. Tiel te Utrecht, met Minerva (Kromhout Diesel) startplaats Amster dam; C. A. BijlaardJ. van Beeck Calkoen te Den Haag met Ford F-8, startplaats Sta vanger; M. Gatsonides te Aerdenhout met Hillman Minx, startplaats te Amsterdam. PRO A-109-091 H POSTDUIVEN P.V. „DE BONTE DUIF". Bijzonder geslaagde tentoonstelling. Voor de tentoonstelling van bovenge noemde vereeniging waren 150 duiven in geschreven. Er was voor deze tentoonstel ling flink propaganda gemaakt, in 't bijzon der wijl de kampioen J. J. Vliegenthart, uit Oegstgeest de keuring op vliegtype zou ver richten. Hiermede werd geweldig succes be haald, want de heer Vliegenthart heeft de duiven op meesterlijke wijze gekeurd. Een en ander bleek wel uit 't feit, dat voorna melijk de beste vliegvogels ook 't hoogst aantal punten behaalden. Ruim honderd eere-prijzen (een aantal wat wy nimmer te voren op een duivententoonstelling bijeen zagen) o.a. een electro-dyn. luidspreker, groote en kleine bekers, schilderstukken, medailles, een medaillekat enz. waren ter beschikking. 't Was Zaterdagavond en Zondag flink druk in de zalen van Café-Rest. „De Har monie". De catalogus viel bijzonder in den smaak vooral daar, ook de bekroningen erin vermeld stonden. De resultaten waren als volgt: Jac. Kre kelaar 3 eerste 1 tweede, 2 derde en 1 ne gende prys. A. J. Schouten 1 tweede, 2 der de, 1 negende en 1 z.e.v. H. S. Bos, 1 eerste. 1 derde, 1 vyfde en 1 z.e.v. P. van Zijp 1 tweede, 1 vierde, 1-vijfde en 1 e.v., H. van Valzen 2 eerste, 1 zesde, 1 zevende, 3 z.e.v. en 1 e.v.; D. Roest 2 eerste, 1 tweede, 1 der de, 1 vierde, 1 zesde, 1 zevende, 1 achtste en 1 e.v.; A. van der Made 3 eerste, 1 twee de, 2 derde, 1 vijfde en 2 e.v.; A. P. de Kroon 1 eerste, 1 zesde, 1 tiende, 1 elfde, 1 veertiende en 1 z.e.v. R. P. de Graaf Jzn. 1 eerste, 1 tweede, 2 derde, 2 vierde, 2 vijf de 1 veertiende; Gebr. v. d. Oord 1 eerste, 2 tweede, 2 derde, 1 elfde, 1 twaalfde en 3 z.e.v.; J. Bailley 2 tweede, 1 derde, 2 vier de, 2 vijfde, 1 tiende, 1 veertiende en 1 e.v.; C. P. Velthuyzen 1 z.e.v.; H. van Riet 1 tweede, 1 z.e.v. en 2 e.v.; P. van Egmond 1 eerste, 3 tweede, 2 derde en 2 vierde; H. J. van der Steen 1 eerste, 1 vieFde, 1 twaalfde en 1 dertiende. Beste oude doffer Jac. Krekelaar, beste oude duif H. van Velzen, beste jonge doffer D. Roest en beste jonge duif A. van der Made. De electro-dynamische luidspreker, ge schonken door de N.V. Ideco-Schouten werd gewonnen door H. S. Bos met gemid deld 't hoogst aantal punten (48,625). Voor den keurwedstrijd had de heer Vlie genthart 8 zijner beste vliegers geëxpo seerd. Bedoelde vogels moesten op 't oog worden beoordeeld. Ze werden tenslotte 't best beoordeeld door de heeren J. Bailey en Gebr. v. d. Oord. Na loting viel de me daillekoet (die hiervoor als prijs stond) ten deel aan Gebr. v. d. Oord. Bedoelde kast werd door den keurmeester geschonken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7