Wedstrijd met modellen van zweefvliegtuigen ALS IEMAND REIZEN DOET 3k ^2icbcHe0oii^cmt Dr. Max Euwe, de nieuwe wereldkampioen schaken, is Zaterdagavond in het V. A.S. door de Amsterdamsche schaakwereld gehuldigd. Naast dr. Euwe zijn echtgenoote en zijn moeder Ten bate van den bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kru's werd Zaterdag te Rotterdam de traditioneele voetbalweds:rijdSparta - Feyenoord gespeeld. Moment voor het Feyenoord-doel Van Male, de doelve dediger van Feyenoord, in actie tijdens den traoitioneelen voetbalwedstrijd tegen Sparta ten bate van den bloedt, ansfusiedienst van het Ned Roode Kruis, welke Zaterdag te Rotterdam werd gespeeld 1 FEUILLETON. Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. .(Nadruk verboden). 30) Hij houdt voortdurend den blik gericht op de controle, waarlangs juist een stroom reizigers zich naar buiten spoedt. Mannen met overvloedig zwart kroeshaar en don- keroogige vrouwen, sommige met bonte doeken om het hoofd en meest allen ln het bezit van landelijke bagage, stroomen aan hem voorbij. Dan duikt in het gedrang plotseling een blonde jongedame op met een bruin lede ren koffer in de eene en een bouquet zo merbloemen in de andere hand. Speurend glijdt haar blik over de menigte. Bijna te gelijkertijd ontdekken zij elkaar, maar ter wijl Diesel over het geheele gezicht straalt, blijkt Nini Collyn ernstig geschrokken als zij den grooten witten doek ziet. Een oogenblik blijft ze als aan den grond ge nageld staan, maar met één sprong heeft Diesel haar bereikt en hij drukt het meis je met zijn gezonden arm zóó vast tegen zich aan, dat zij verschrikt uitroept: Houdt op, je knijpt me fijn! Maar Diesel zegt overmoedig: Ach kom, dat is nog niets! Wacht maar eens tot ik de beschikking heb over m'n beide armen! Nini's koffer wordt in depot gegeven en dan wandelen zij arm in arm langs Ge nua's straten; twee verliefde jonge men- schen. Edoch. Genua's straten zijn eigenlijk niet voor verliefde paartjes, die arm in arm loopen, aangelegd, want de straten zijn smal en de trottoirs zijn slechts hier en daar aangegeven. Het tweetal bemerkt niet, dat het aan de verkeerde zijde loopt en dat de onophoudelijke stroom Genuee- zen daardoor telkens op den rijwoeg voor hen moet uitwijken. Eerst als een politie agent hun met veel woorden en met nog veel meer gebaren te verstaan geeft, dat men als voetgangers in Genua links be hoort te houden, herinneren zij zich hun omgeving. En dat is maar goed ook, want er is hier werkelijk veel te zien. Bewonderend blij ven zij staan voor de oude paleizen, waar in eens wereldbeheerschende Genuaeesche geslachten troonden. Door groote, open portalen zien zij in de ruime gangen met lantaarns, zuilen, marmeren beelden en breede trappen en op fraaie binnenplaat sen met tropische tuinen. Maar ook de zware, ijzeren poorten en het stevige tra- li eewrk voor de vensters ontgaan hun niet. Het scheen vroeger niet van gevaar ont bloot te zijn tot de groote Genueezen te be- hooren. En niet altijd zullen deze poorten zoo wijd geopend zijn geweest.... Als zij door de Via Garibaldi slenteren, waar het eene palazzo aan het andere grenst, vraagt Diesel: Zou jij eigenlijk wel in zoo'n kasteel willen wonen? Nini moet daar hartelijk om lachen. Als concierge? luidt haar wedervraag. Of heb je met je drieduizend pond hoog moedswaanzin gekregen? Och, plaagt Diesel, bij jouw diaman ten behoort toch minstens een paleis als dit! Dat bewijst nu weer eens, dat jullie, mannen, blind zijn en dat het eigenlijk niet de moeite waard is om zich voor jullie mooi te maken. Als je je oogen een klein beetje beter de kost gaf, zou je gezien heb ben, dat ik geen enkele diamant meer draag. Werkelijk hoe vaak Diesel dit uur in Genua Nini heeft aangezien, hij zou toch met den besten wil niet hebben kun nen zeggen, wat zij eigenlijk dan heeft. Maar nu tracht hij deze tekortkoming zoo spoedig mogelijk te herstellen en tot zijn voldoening constateert hij, dat zij op een lichtgroen japonnetje een ketting van don ker groene kralen, afgewisseld door geha merde stukjes koper, draagt Een sieraad zooals dat thans bij alle vrouwen in zwang is. Zij het dan dat deze ketting natuurlijk wat mooier is, omdat Nini haar draagt. En als meneer van Berquem binnen kort weer eens een diamant-show wil hou den? Dan zal hij iemand anders moeten zoeken om hem daarbij behulpzaam te zijn! Voor de diamanten zorgt voortaan mijn man! Als Diesel dat hoort, krabbelt hij haastig terug. Ik geloof eigenlijk, dat diamanten in het geheel niet meer modern zijn en die groene ketting staat je werkelijk aller- Oho jij schijnt het je gemakkelijk te willen maken, vriend. Maar lieve kind ik vang niet eiken dag Popodotschi's! Neen, nee, maar wij vrouwen ver wachten toch van eiken nieuwen dag op nieuw iets moois. Diesel kijkt haar ondeugend aan. O, daaraan zal het je bij mij niet ont breken! En hij fluistert haar meteen zoo veel mooie en teedere dingen in het oor, dat menige vrouw daardoor onmiddellijk zelfs van de kostbaarste diamanten zou hebben afgezien. Maar Nini merkt lachend op, dat mooie woorden slechts te vergelijken zijn met heel kleine steentjes. Dan trekt Diesel haar in het eerste het beste toegankelijke paleis. En ten aanschou- we van waardige marmereren leeuwen en, vanaf de geschilderde plafonds veelbetee- kenend glimlachende Olympiërs kust hij haar lang en innig midden op den mond. De bladen geven uitvoerige berichten van de sensationeele arrestatie, waarbij op de ontvreemde kostbare juweelen beslag kon worden gelegd.. En alle vrouwen in de Vereenigde Staten en in Afhhanistan, in Frankrijk en in Brazilië, in Nederland en op Curacao vergeten voor een poosje haar automobielen en droomen van diamanten. Zij kijken min of meer verachtelijk naar hun bonte kraaltjes, kleurige stukjes hout, besneden botjes, geknoopt leer en kope ren plaatjes, zooals de nieuwe mode op het gebied van sieraden die voorschrijft. En de echtgenooten, verloofden en va ders van alle landen overleggen op welke wijze zij de goede stemming weer kunnen herstellen. Maar de tijden zijn slecht en juweelen duur. En zóó ontstaat, zonder dat men zich organiseert of een complot smeedt, een sa menzwering van alle mannen op deze aarde. Daarbij vervallen zij in een antiek maar nochtans beproefd middel; zij schenken weer hun hart. En de vrouwen in de ge heele wereld vinden, dat deze nieuwe mo de een mooie mode is. - EINDE.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12