UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 30 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LIS SE. ^Wnt en Genoegen". De R.-K. Tooneel- vereeniging „Nut en Genoegen", onderafcL van den R.-K. Volksbond, hield Zaterdag avond haar 87ste jaarvergadering met een goede opkomst onder presidium van den heer J. C. van Ruiten. De voorzitter felici teerde het lid A. Veldhoven met zijn 25-ja- riglidmaatschap aan de vereeniging. De penningmeester had het genoegen een mooi voordeelig saldo te kunnen boeken. De aftredende bestuursleden werden bij en kele candidaatstelling herbenoemd. Aangezien het regliment niet meer aan de tegenwoordige eischen voldoet moet her ziening plaats hebben. Hiervoor werd een oommissie benoemd en wel de heeren L. C. Elfering en Jer. Koelewijn en Jac. v. d. Zwet als hoofdbestuurslid. Na ampele be sprekingen werd besloten in de laatste week van de vastenavond een Bonteavond te ge ven alsmede een onderlinge feestavond. Vroolijk kinderfeest. Uitgaande van onze afdeeling van den R.-K. Bond van Groote Gezinnen werd gisternamiddag in het gebouw van den R.-K. Volksbond een Kerstfeest voor de schoolgaande kinderen van de leden gegeven. De voorbereiding en organisatie berustte bij een commis sie, bestaande uit de heeren L. B. Jonkman, K. Zwetsloot en A. Bon, terwijl de overige bestuursleden de commissie ter zijde ston den en een aantal jonge dames haar ge waardeerde. bijstand in de zaal verleende. Ruim 450 kinderen vulden de groote zaal van het Bondsgebouw, toen om 2 uur het feest een aavang nam. Het lid B. v. d. Veek luisterde met zijn band uit eigen huisgenooten het feest op en hij deed dit op zeer verdienstelijke wijze. Met bereid vaardige handen deelden de jongedames aan het jonge volkje versnaperingen uit. De heer Devilee, uit Leiden, wist met zijn Poppenkast de kinderen tot het hoogte punt te brengen. Men kon aan de glundere gezichten zien, dat er werd genoten. Ook de practische kant werd bij dit feest niet vergeten, want voor de 165 leden wa ren,- dank zij de gaven der burgerij, 165 ^prijzen beschibaar, bestaande uit levens middelen, kleeding en schoeisel alsmede wat speelgoed, welke prijzen bij loting wer den toegewezen. Bij deze loting werden de longen van den afroeper wel op een zware proef gesteld! Na deze verloting wist de heer Devilee met zijn mogelijke en onmo gelijke goocheltoeren de kinderen nog ge- ruimen tijd bezig te houden. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats aan het bestuur van de afdeeling van den Bond v. Groote Gezinnen voor het initiatief en te vens een woord van dank aan de burge rij voor hare milde bijdragen om alzoo door onderlinge samenwerking de talrijke niet met aardsche goederen bedeelde kinderen een vroolijke middag te bereiden. LETOSCHENDAM Opvoering Kerstspel. Gisteren werd in het R.K. Vereenigingsgebouw het Kerst spel „Jezus komt in '35" opgevoerd. Aan dit spel, oorspronkelijk geschreven voor KLJ.C., verleenden o.m. hun medewerking leden van K.J.C., St. Jozef gezellen, KJ. M.V., een jongens- en meisjes-koor. De eerw. directeur der K.J.C. opende den avond met den chr. groet. In zjjn openings woord wjjst hij erop, hoe het niet alleen 1900 jaar geleden Kerstmis was, maar ook nu nog en ieder jaar opnieuw dat feest terugkomt Hij zet dan het doel van dit Kerstspel uiteen, n.1. het Kerstfeest op nieuw te beleven. Op voortreffelijke wijze wordt dan de proloog gedeclameerd, waar in men het hedendaagsche leven vergelijkt met het gebeuren in den Kerstnacht Na dat het koortje enkele liederen ten ge- hoore heeft gebracht zien wij Jozef en Maria zoeken naar een verblijfplaats voor den nacht Echter vinden zij alle herber gen vol, totdat eindelijk een kleine jon gen hen naar een stal zal brengen. In het tweede bedrijf zien wij duidelijk de rijke inhoud van ons katholiek geloof, in tegenstelling met het koude, minder voldoening schenkende ongeloof. Hier wordt ons duidelijk gemaakt, dat wij al len herders zijn. In dit bedrijf wordt het hedendaagsche Kerstkindje geboren en door de moderne herders aanbeden. Wanneer voor de der de maal het scherm wegrolt, dan ontmoe ten wij in dit bedrijf de moderne koningen der wereld. Geld, macht en kennis bren gen niet het ware geluk. Dit vonden wij alleen bij de kribbe. Aan het slot van den avond bracht de zeereerw. heer pastoor dank aan de mede werkenden. Vermeld zij, dat nog een tweede opvoe ring plaats zal hebben op Zondag 5 Jan. a_s. Aangezien het met de kaartenverkoop vlot gaat, raden wij u aan spoedig een toe gangsbewijs aan te schaffen. VEUE. Gemeentebegrooting. Aan toelichting van B. en W. op de begrooting der gemeen te ia het volgende ontleend: Een gelukkige omstandigheid voor onze gemeente is, dat nog beschikt kan worden over een alge- zneene reserve groot 10.700. Van deze reserve oorspronkelijk groot 17.300 werd in 1935 6600 aangewend ten bate van den gewonen dienst. Een voorzichtig financieel beleid eischt, dat de aanwending van deze middelen verdeeld wordt over meerdere jaren. Zooals uit hoofdstuk 1 blijkt, gaan E en W. verder in hun memorie, leverde de dienst 1934 een batig slot op van 32986.89. Het zou van kortzichtigheid getuigen in dien dit bedrag geheel werd aangewend ten bate van den dienst 1936. Het komt B. en W. dan ook wensohelijk voor van dit bedrag 20.000 toe te voegen aan de alge- meene reserve. Op hoofdstuk 15 werd hier mede rekening gehouden. Het laat zich niet aanzien, dat over 1935 en de eerstvolgende jaren nog batige sloten zullen worden ver kregen- Aanwending van de reserve zeggen B. en W. die na voornoemde toevoeging ƒ30.700 zal bedragen ten bate van de nog komende kwade jaren lijkt ons de eeni- ge juiste gedragslijn. Ook het rijk is er mee gebaat, omdat een extra-bijdrage uit het werkloosheidsubsidiefonds daardoor bin nen zekere grenzen kan gehouden worden. Geeft alzoo, zegt de memorie, de financieele positie der gemeente geen directe aanlei ding tot verontrusting, zoo zal toch ge streefd moeten worden om door de noo- dige bezuiniging het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven te bewaren. Te vens dient door beperking in het doen van kapitaalsuitgaven te worden voorkomen, dat in den vorm van rente en aflossing een te zware last op het nageslacht wordt ge legd. Blijkens de onder volgnos. 81 en 82 ge raamde bedragen moet ook voor 1936 een extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsi- diefonds worden geraamd ten einde de be grooting te doen sluiten. De geraamde be dragen zeggen B. en W. behooren nog te worden verlaagd met de baten, die een met ingang van 1 Januari 1936 in te voe ren verlaging der wedden en loonen van het gemeentepersoneel oplevert. Hoewel wij nog van meening zijn, dat in vergelij king met het rijkssalarispeil voor verla ging der wedden in onze gemeente geen en kel redelijk motief is aan te voeren, hebben wij ons als gevolg van den druk door hoo- ger hand uitgeoefend genoodzaakt gezien een verlaging over de geheele linie in over weging te nemen. Ondertrouwd: J. v. d. Hulst en B. W. Paula. STOMP WIJK. Overleden: Christine Josephine Pa- duch, 4 j. NOORD WIJKERHOUT. Luchtvaartcongres. Aan het lucht vaartcongres voor zweefvliegen, hetwelk alhier gehouden wordt van 27 tot en met 30 December, nemen 25 personen deel Uitvoering St Bavo-gestlcht. Voor ge- noodigden en de bewoners van de St. Bavo- stichting alhier werd in de groote feestzaal van het gesticht door de verplegers zeer verdienstelijk opgevoerd het kerstspel „En waar de sterre bleef stille staan" van Fe lix Timmermans. Tentoonstelling. In de St. Jozefschool werd Zondag een drukbezochte tentoon stelling gehouden van het werk, dat de leerlingen in het afgeloopen jaar hebben verricht. Vele ouders gaven blijk van hun belangstelling, hetgeen voor de eerw. Zus ters prettig is daar zij hierin zien, dat de ouders meeleven met de school. Ingekomen: J. Hoedjes van Alkmaar. H. G. Lutterman van Heiloo. J. J. de Roo van Udenhout. C. A. de Rooy van Venray. H. P. van Es van Apeldooorn. F. N. Moorman van Den Helder. M. H. Kaptijn van Sassenheima L. v. d. Meij uit Sassenheim.C. van der Wereld van Warmond. H. van de Bor en gezin van Aalsmeer. M. A. van den Heuvel van Heemstede. A. M. Wouters van Alphen aan den Rijn; M. A. Th. van den Heu vel uit Heemstede. T. Bregman van Am sterdam. M. F. Sterk van 's-Gravenhage. N. J. Koot van Rijswijk. H. P. Boere van Leimuiden. J. C. van der Slot van Noordwijk. P. J. Alkemade van Haar lemmermeer. A. Stratgen van Dins laken. G. A. Beijk van Sassenheim. C. B. van der Slot van Haarlemmermeer. Vertrokken: A. van Geroen naar Venraay. Th. J. Broers naar Den Haag. A. M. Heuvelsland naar Amsterdam a P. L. M. van der Helm naar Haarllemmer- meer. A. Nieste naar 's-Gravenhage. M. M. de Jong naar Bloemendaal. A. J. van den Berg naar Leiden. C. R. Hil- lebrand naar Sassenheim. A. van den Berg naar Noordwijk. M. Duivenvoorden naar Haarlem. J. C. van der Zon naar Lisse. F. H. Chrispijn naar Wassenaar. P. F. van Voorendt naar Amsterdam. Th. J. van den Berg naar Sassenheim. J. M. Jeuriens naar Haarlem. C. T. Ebbing naar Haarlem, H. C. F. van den Berg naar Sassenheim. C. G. van der Poel naar Hillegom. L. P. Bouwmeester naar Carlton (Engeland). N. Alcoch naar Carlton. F. J. van den Berg naar Sas senheim. J. C. C. Gerritsma naar Ouder AmsteL Jac. Langelaan, naar Waterin gen. A. Zuidhoek naar Noordwijk. M. J. van Kampen naar Greven-Westfalen (Duitschland). RIJNSBURG GEMEENTERAAD Opheffing der openbare school De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag in openbare vergadering bijeen. In behan deling kwam het z.g. 2de bouwplan van de woningbouwver. „Spinoza". Van den min. van Soc. Zaken is een schrijven binnengekomen, waarin een proef-aanbesteding niet noodig wordt ge oordeeld. De regeering is bereid een voor schot te verstrekken van 105.110 voorden bouw van 31 woningen of 129.950 voor 41 woningen. B. en W. hebben deze zaak rijpelijk overwogen, onderhandeld met den secre taris van „Spinoza" en advies ingewonnen van een deskundige. Tevens hebben zij overwogen den précairen toestand der ge meente, wat de financiën betreft, de toe nemende werkloosheid, het dalende le venspeil enz. Kunnen de huden wel steeds betaald worden? Daarom stellen B. en W. voor het ver zoek van „Spinoza" (41 woningen) af te wijzen en te besluiten tot het bouwen van 21 woningen. Blijkt er na eenigen tijd nog meerdere behoefte aan woningen te be staan, dan zijn B. en W. bereid met nieuwe voorstellen te komen, want ook zij zijn overtuigd, dat nieuwbouw noodzake lijk is. Na langdurige bespreking werd het voor stel van B. en W. aangenomen met 74 stemmen. De Raad is dus bereid op een desbetref fend verzoek man „Spinoza" gunstig te beslissen. Er bestond voor deze zaak van de zijde van het publiek veel belangstelling. Voorts is o.a. nog behandeld het voor stel van B. en W. tot opheffing van de openbare school. Er waren adressen in gekomen van ouders en het N.O.G. om daartoe niet over te gaan. De voorzitter raamde de bezuiniging voor de gemeente op 2000. De kosten per leerling waren in 1934 12.35, en deze mochten de 10 niet te boven gaan. Er waren gemeenten van ƒ9 en f8. Dr. Jonker achte de bezuiniging proble matiek. Hij wees op den grooten afstand 4 K.M. naar Katwijk, langs een drukken weg en zeide, dat de openbare school nooit reden tot klagen heeft gegeven. De bezui niging kan op ander wijze worden ver kregen. De heer Zandbergen noemde de ophef fing in strijd met de verklaring van minis ter Colijn, dat tijdens den arbeid der con- centratie^commissie geen scholen meer zouden worden opgeheven. Ged. Staten zullen de opheffing niet goedkeuren. In gelijken geest sprak de heer van Duin. Het voorstel tot opheffing werd tenslotte aan genomen met 8 tegen 3 stemmen. SASSENHEIM De Kleine Kruisvaart. Gisteren heeft de installatie plaats gehad van een zestig tal jongens voor de Kruisvaart. Het was voor de jongens een groote dag en ook voor hun vaders en moeders. Des morgens was deze plechtigheid ingeluid met een algemeene H. Communie: Onder het Lof gisteravond had de installatie plaats. De jongens werden toegesproken door hun directeur en legden daarna aan de com munie-bank de belofte van trouw af. Al len waren keurig inuniform. Na het Lof had in het K.S.A.-gebouw een demonstratie plaats, waarbij, behalve de ouders, ook vele belangstellenden tegen woordig waren, o.a. pastoor en kapelaans. De bijeenkomst werd geopend door den directeur, den weleerw. heer Westerkamp, die de idealen van de Kleine Kruisvaart schetste. Na deze met aandacht gevolgde toe spraak, lieten de jongens zien, wat zij op hun bijeenkomsten uitvoeren. Het was al leraardigst, en zeer geestig werden de nummertjes van het programma uitge voerd. Deze uitvoering, met succes ten einde gebracht zijnde, werd het woord gevoerd door den districts-director, rector L. Beune uit Leiden, die de jongens gelukwenschte met hun Installatie en hulde bracht aan directeur en leiders. Spr. hoopte, dat de -nieuwe Kruisvaarders mogen opgroeien tot echte soldaten voor Christus en zijn Kerk. Ook de pastoor sprak een opwekkend woord en vroeg de volledige medewerking der ouders. Tenslotte werd nog een gelukwensch uitgesproken door een „baljuw" uit Lei den, den heer de Graaf, die als leiders hier ter plaatse werkzaam is geweest. Spr. hoopte, dat het voorbeeld van Sassenheim in vele plaatsen gevolgd zal worden en bracht hulde aan den directeur, die in zoo kort tijdsbestek zulk een resultaat heeft weten te bereiken. Door een Kleine Kruisvaarder werd in dichtvorm een belofte van gehoorzaamheid aan de leidsters afgelegd, waarvoor mej. Bots dankte. Met een tafreel op tooneel de voorberei ding van het Kerstfeest, werd deze zéér geslaagde avond besloten. Een autodief gestoord. Toen de heer M. een kort bezoek had gebracht bij een kennis bemerkte hij bij zijn vertrek dat zjjn baby-auto was verdwenen. Hij liep even door en zag daar iemand bezig met het „repareeren" van zjjn auto. De dief nam daarop de beenen. VOORSCHOTEN. Brand. Bij den heer J. Nouwens brak dezen morgen te 10 uur brand uit in een schuur, waarin een waterstoker ij wordt gehouden.. De brandweer werd gewaar schuwd, doch behoefde geen dienst te doen, daar de brand reeds was gebluscht. Collecte. De collecte ten bate van de R.-K. Jeugdwerkloozenzorg heeft opge bracht de som van f 64.40. Een woord van dank aan het comité is voorzeker wel op zijn plaats. ALPHEN AAN DEN RIJN Staatspartij. Vrijdagavond vergader de in de St Josephzaal de R.K Staats partij, afd. Alphen a. d. Rijn. De voorz. opende op gebruikelijke wijze de bijeen komst en spreekt zijn teleurstelling uit over het feit, dat van de 600 leden slechts 50 aanwezig zijn. Ook de stemming voor de Staten en Gemeenteraad kon sprekers algeheele goedkeuring niet wegdragen. Het verschil in stemmencijfers bedroeg 50. Spr. vraagt waar deze stemmen zijn ge bleven? Bij de mededeelingen wekt de voorzit ter de leden op, deel te nemen aan de op 2 Febr. te Amsterdam te houden landdag. Opgave hiervoor kan geschieden bij den heer C. Breukel. Hierna vond een bespreking plaats van het ontwerp: Staatk. progr. der R.K.S.P. Als afgevaardigde van de gehouden ver gadering van den Statenkrng Gouda bracht de heer S. v. Leeuwen een keurig ver slag uit. Punt 5 bevatte een voorstel tot verhoo ging der contributie, zulks in verband met een verho.ogde bijdrage aan het bestuur der Centrale. Na eenige discussie werd beslo ten de contributie met 15 cent per lid te verhoogen. De propagandaclub zal zich met de inning belasten en indien noodig in twee termijnen het bedrag incasseeren. Het bestuur vertrouwt, dat degenen die daartoe in staat zijn, 50 cent of hooger zullen betalen. Tenslotte hield de heer Korver (lid der kern), een leerzame causerie over: Staat- en Volkshuishoudkunde. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. BODEGRAVEN. K. J. C. Reeds in den nazomertljd was door den directeur der kruisvaart, kape laan van Teylingen, den wensch te kennen gegeven, dat hij zoo graag een mooie kerst uitvoering, geheel aanpasend aan den kerst tijd, zou geven met de jongens van de kruisvaart. Vele voorbereidingen werden er gemaakt er werd gewikt en gewogen, vele moeilijkheden waren te overwinnen, totdat men eindelijk er toe besloten had, en tot het uitkiezen van een stukwerd overgegaan. Niet zoo heel mis, koos men een stuk uit van de Fransdhe toonee ls chr ij ver Henri Ghéon „Epiphania". Repeteeren en nog eens repeteeren, 'n zware rol voor de verschillende leidens, van tooneel en zang, en toen ten slotte 'n noodlottig bericht, n.L dat de décors van het hoofdbestuur alreeds verhuurd woren, en men eenigen tijd zou moeten wachten, alvorens aan de beurt te zijn: maar dat ging niet op. Dies ging men er op uit, zelf het décor klaar te maken. In samenwerking met kapelaan Kuipers uit Lisse, werd er gepast en gemeten, en beslo ten het zelf klaar te maken. Een pracht- tooneel kan altijd te pas komen. Vele uit gaven waren hiervoor noodig, doch dat liet het bestuur niet terugschrikken. Het is o.i. een wijs besluit geweest, om zoo'n avond in den kersttijd op te voeren. Was er den tweeden kerstdag de eerste opvoe ring gegeven voor leden, ouders en weldoe ners der vereeniging, welke al schitterend slaagde, gisteravond werd in het Parochie huis een her-uitvoering gegeven, welke, naar we hopen, nog door meerdere uitvoe ringen zullen gevolgd worden, al is het dan voor entrée, voor weing of niets; hoofdzaak is dat heel de parochie zoo'n heerlijke avond meeleeft. Te acht uur was de zaal flink bezet, toen de directeur, kapelaan L. v. Teylingen een openings- en welkomstwoord sprak tot de aanwezigen, en 'n korte verklaring gaf van de bedoeling van dezen avond. Volgens de gewone kruisvaartmethode werd door de K. J. C. geopend, waarna een spreekkoor, o.l.v. van den heer N. v. Rossum, uitvoer de „Sterk door eigen Werk", een pracht stukje werk, hetwelk onberispelijk werd uitgevoerd. De kapelaan had de leiding over het zangclubje, hetwelk telkens voor den aanvang van de bedrijven enkele mooie kerstliederen zong, waardoor een goede stemming werd geschapen, voordat het scherm opging. Wat de opvoering van „Epiphania" betreft: hulde aan den leider, den heer N. v. Rossum, aan de spelers, die werkelijk tot in de puntjes de zaak ver zorgd hebben. De décors waren schitterend. En ten slotte feliciteeren we den directeur met zoo'n succes. KOUDEKERK Fanfarecorps Kunst na Arbeid". Vrijdag- en Zaterdagavond gaf het fanfare corps „Kunst na Arbeid" alhier, onder lei ding van haar directeur, de heer J. van der Kaai, te Leiderdorp haar 12e openbare uitvoering in de O.L. School alhier. De beide daarvoor beschikbare lokalen waren goed bezet. De eerste avond werd geopend door den heer Kwint, burge meester en eerevoorzitter der vereeniging, met een kort welkomstwoord, hetgeen hij in 't bijzonder richtte tot de ver.eeniging, waarbij hij nog memoreerde het behaalde succes in den afgeloopen zomer op het Groot Nat. Concours, Spr. bracht hulde aan den directeur voor zijn onvermoeid werk, en ook de leden voor hun groote op offeringen en medewerking. Het deed spr. genoegen te mogen constateeren dat de vereen, steeds groeit en thans 80 leden telt. Na dit openingswoord werd aangevan gen met het muzikale gedeelte, hetgeen bestond uit een 12-tal nummers, welke allen, zonder uitzondering, gaaf en zuiver klonken, hetgeen het publiek telkens op de juiste wijze wist te vertolken. Dat de leden het zoover weten te bren gen is ongetwijfeld naast eigen studie voor een zeer voornaam deel te danken aan de uitstekende en pittige leiding van haar di recteur. De tweede avond werd geopend met een toepasselijk woord door wethouder Sleg- tenhorst, die ook een en ander van de successen in het afgeloopen jaar memo reerde en de verdiensten van directeur en koor. Na het muzikale gedeelte werd, zeer ten genoege van het publiek als attractie een kluchtspel opgevoerd en een voordracht gegeven, waarin de bekende speler D. de Rooij, op verdienstelijke wijze weer de hoofdrol vervuld. Het geheel had een vlot en prettig ver loop. Nadat de voorzitter, de heer G. Ber- voets aan het slot allen hartelijk dankte die tot het welslagen van deze avonden hadden medegewerkt, keerde een ieder in opgewekte stemming huiswaarts, zoo dat „Kunst na Arbeid" met voldoening op deze 12de uitvoering mag terug zien. NIEUWKOOP. Een mooi geschenk. Het priesterkoor van onze parochiekerk is verrijkt met een nieuwen looper, een waar sieraad en kost baar geschenk van een dame uit de pa rochie. De looper heeft een lengte van 17 Meter en een breedte van 0.85 Meter en is door de geefster eigenhandig vervaardigd op een weefgetouw, waaraan zij een jaar ge werkt heeft. De kleuren zijn met zorg en in overleg met een bekend kunstenaar gekozen, waar bij rekening is gehouden met den inval van het licht door het aanwezige blauwe en gele glas in de kerk, waardoor het ge heel een juweel vormt van hooge artis ticiteit. Bouwvergunning. Het gemeentebe stuur verleende aan den heer P. Stam al hier, vergunning voor het bouwen van twee dubbele arbeiderswoningen in het Zuideinde voor eigen rekening. WOERDEN St. Elisabeth-vereenlging. De St. Eli- sabeth-vereengiing heeft dit jaar weer zeer goed werk verricht. Evenals andere jaren had ook nu weer, ditmaal op Maandag 23 Dec., de uitdeeling plaats van kleeding- stukken, dekens, linnengoed, enz. Een moo: Kerstgeschenk kon alius aan vele behoeftigen worden gegeven. Dat dit mo gelijk was is te danken aan den grooten ijver, waarmede de dames der St. Elisa beth-vereeniging het geheele jaar door hebben gewerkt en aan den financieelen steun der vele weldoeners. In 't geheel werden uitgereikt: 40 deken, 76 lakens, 60 sloopen, en meer dan 100 kleeding- stukken, zooals nachtponnen, onderjurken, hemden, borstrokken en eenige mantels. Hierdoor werden 120 gezinnen gelukkig ge maakt. Hulde aan de dames en weldoeners ZOETERWOUDE. Gastmaal der kinderen. Reeds lang voor de 2de opvoering waren de plaatsen gisteren uitverkocht en moesten tientallen teleurgesteld worden. De opvoering was weder een enorm succes. Het publiek was, ondanks de zaal zoo stampvol was, uiterst aandachtig. De tooneelspelers, die in Lisse het stuk opvoerden gaven ook van hun belangstelling bl'Jk. Het slot - en dankwoord werd nu gesproken door den hoogeerw. deken C. M. Jonckbloedt. De tooneelbouw, die niet verplaatsbaar is, moet voor Nieuwjaarsdag voor een an dere voorstelling worden afgebroken, zoo dat het vaststaat, dat de uitvoering heden avond de laatste is. f I DE GEBROEDERS „GOCHEM" 89. De dirigent tikte, en de muziek zette in. De man met den waldhoorn kreeg nu een solo te spelen en met een ern stig gezicht nam hij zijn instrument op. Aandachtig naar de muziek kijkend, zette hjj het mondstuk aan zijn lippen. 90. Daarop haalde hij diep adem en blies uit volle macht. Pieterse werd besproeid met een roode kleverige vloeistof. Er ontstond een paniek onder de orkestleden, terwijl het publiek stond te schateren van het lachen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10