KIPPENVOER NAAIMACHINES Bontwerkerij „Canada" TROUWRINGEN iDAMESTASSENf Leiden, Turfmarkt 3 KERKNIEUWS BRIL M. BRINKS, Turfmarkt 11 j MAMS BRINKS J. DE LA BIJE, Leiden 'n Goede toekomst in 't zicht Met BERLITZ taalonderricht. VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEEN NIEUWJAARS-RECEPTIE BU DEN BISSCHOP. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, benoemd Bisschop van Haarlem, zal dit jaar nog niet de gebruikelijke Nieuwjaars-recep tie houden. Audiëntie. Z. D. H. de Kapittel-Vikaris van het Bis dom van Haarlem zal de volgende week geen audiëntie verleenen. DR. A. BRENNINKMEYER. Benoemd tot eere-kanunnik Kapittel van Mattzee bij Salzburg. Naar de „Msb." verneemt is onze land genoot, dr. A. Brenninkmeyer, gekozen tot eere-kamnunik van het kapittel van Matt zee bij Salzburg in Oostenrijk. Dr. A. Brenninkmeyer, die eenige jaren professor in de moraaltheologie en het Kerkelijk recht aan het Latijnsche patriar chaat in Jeruzalem was, heeft zich gedu rende een tienjarig verblijf in Salzburg als professor aan de theologische faculteit aldaar, door zijn werk voor het katholiek vereenigingsleven en in de zielzorg groote verdiensten verworven. Z. H. de Paus onderscheidde hem voor zijn ijver voor het onderwijs in Palestina met het Gouden Jerusalemkruis. Retraite Kazerne. Het wordt dezer dagen weer aangekon digd in de kerken van ons Bisdom, dat er spoedig een retraite voor militiepliohtigen wordt gehouden. Voor ieder is een retraite van belang, maar zeker voor hen, die zich in him mili tair leven zullen geplaatst zien in gevaren, die zij in het burgerleven misschien niet kenden. Wanneer zij eerst een retraite ma ken en wel een retraite speciaal voor mili- tieplichtigen, zal dat niet alleen de aller beste vooroefening zijn, maar ook een waarborg voor een behouden terugkeer uit de kazerne, waar men tegenwoordig toch zeker wel goed kan blijven, als men wil. Zulk een dienstplichtigen-retraite zal ge houden worden van 4 tot 7 Februari te Noord wij kerhout. Men gelieve zich daarvoor op te geven bij ondergeteekende of bij de Directie van het Retraitehuis. De kosten bedragen 6.50 en kunnen tijdens de retraite worden vol daan of vóór de retraite warden toegezon den aan den Aalmoezenier. Na aanmelding ontvangt men een toegangskaart met ver dere inlichtingen. Aalmoezenier J. J. BROUWER, Huijgensstraat 6, 's-Gravenhage, Tel. 116534; Giro: 92320. BINNENLAND DE BISSCHOPSSTAF VOOR MGR. HUIBERS. Door bemiddeling van het Instituut voor Kerkelijke Kunst te Amsterdam ontving de edelsmid Nico Witteman opdracht tot het vervaardigen van den bisschopsstaf voor den nieuw-benoemden bisschop van Haarlem, Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. Zooals bekend, is deze bisschopsstaf het geschenk van de parochie te Hoorn. NIEUWE WARENWET GOEDGEKEURD. Door de Eerste Kamer. Op den middag vóór Kerstmis is de Eer ste Kamer bijeengekomen ter behandeling van de wijziging der Warenwet. De wij ziging werd z.h.st. goedgekeurd. De Mi nister verklaarde bij de beantwoording der sprekers, het gerucht, dat het aantal keu ringsdiensten van een en twintig tot acht zou worden verminderd, onjuist is. Ander zijds echter kan spr. niet toezeggen, dat bepaalde gemeenten een keuringsdienst zullen behouden. Bepaalde uitvoeringsregelingen zullen niet op 1 Januari in werking kunnen tre den. Spr. zal daarom een Koninklijk Be sluit uitlokken, waarbij per 1 Januari de keuringsdiensten, die er zijn, worden ge handhaafd, maar dit is slechts een for- meele regeling. De oude keuringsdiensten zijn thans vervallen, maar worden opnieuw ingesteld. Dit is een formaliteit. De nieuwe regeling zal per 1 Maart 1936 ingaan. DE AMBULANCE NAAR ABESSYNIE Te Addis Abeba gearriveerd Woensdagochtend is bij het Hoqfdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te Den Haag een telegram ontvangen van den lei der der Nederlandsche ambulance naar Abessynië, waarin medegedeeld werd, dat de ambulance Zaterdagochtend in Addis Abeba aangekomen was. De verdere opdrachten zal de ambulan ce krijgen van de regeering van Abes synië. Naar men weet zal minister Slotemaker de Bruine op Oudejaarsdag voor het Alge- gemeen Nederlandsch Verband eeri radio rede houten tot alle leden van den Neder- landschen stam. Het hoofdbestuur van het Roode Kruis heeft de ambulance hiervan op de hoogte gebracht en verzocht op het vastgestelde uur te trachten radio-verbin ding met Holland te krijgen. Het radio toestel van de ambulance is hiervoor wel geschikt, zoodat het waarschijnlijk is, dat onze landgenooten in Abessynië op Oude jaarsdag de stem van minister Slotemaker de Bruine zullen hooren. De minister zal in zijn rede ook eenige woorden richten tot do leden der ambulance. IIET NIEUWE HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND. Grooter uitvoer van boter en kaas. Dumping van Indus trie-producten beperkt. Het nieuwe handelsverdrag met Duitsch- lar.d, dat Maandag te Berlijn werd onder teekend, wijkt volgens de „Tel." sterk af van het oude, dat tot 31 December van dit jaar van kracht is. Het verschil betreft vooral de regeling van den uitvoer van Ne derlandsche landbouwproducten naar Duitsohland, met name van boter, kaas en eieren. Bij de onderhandelingen heeft namelijk, in verband met de schaarsohte in Duitsch land, het treffen van een bevredigende re geling voor deze Nederlandsche producten op den voorgrond gestaan. Het is namelijk vooral gedurende het laatste halfjaar gebleken, dat het opvoe ren van en vasthouden aan de hooge prij zen voor de Nederlandsche landbouwpro ducten, het kwantum daarvan op de Duit- sche markt sterk deed terugloopen, wegens den geringen deviezenvoorraad der Duit- sohe schatkist en de daarmede gepaard gaande weinig bevredigende ontwikkeling der Nederlandsch-Duitsche clearing. De Nederlandsche delegatie schijnt nu van oordeel te zijn geweest, dat het voor den Nederlandschen landbouw van primair be lang is, zooveel mogelijk producten naar Duitsohland te leveren, niet alleen met het oog op een geregelden afzet der in Neder land aanwezige voorraden, doch vooral voor het behoud van zooveel mogelijk Duitsche klanten voor de Nederlandsche landbouw producenten. Het nieuwe handelsverdrag voorziet dus in een uitbreiding van den export van Ne derlandsche landbouwproducten naar Duitsohland, waartegenover aan Duitsch- land de concessie is gedaan, dat deze goe deren goedkooper uit Nederland betrokken kunnen worden. Het groote voordeel van een dergelijke politiek is, zooals gezegd, dat het Nederlandsche product op de Duit sche markt blijft en dat de Nederlandsche producenten in de eerste plaats zullen pro- fiteeren zoodra de toestanden in Duitsch- land mochten verbeteren. Hierbij moet evenwel worden opgemerkt, dat het vo lume van den export dezer landbouwpro ducten naar Duitsohland natuurlijk afhan kelijk zal zijn van de ontwikkeling der Ne- derlandsch-Duitsohe clearing. Ten aanzien van den uitvoer van andere landbouwproducten naar Duitsohland is er in het nieuwe handelsverdrag niet veel ver anderd. De tarief-consolidaties en prijsver lagingen uit het bestaande verdrag zijn in het nieuwe handelsverdrag vrijwel onge wijzigd verlengd, afgezien van kleine aan vullingen en wijzigingen, die er hier en daar in zijn aangebracht. Ook wat den uit voer van industrieele artikelen betreft zijn slechts kleine incidenteele veranderingen aangebracht. Wat den import van Duitsche goederen naar Nederland betreft is het nieuwe han delsverdrag belangrijk beter dan het vorige. Dit betreft vooral de aan Duitschland toegestane niet-uitgeputte contingenten. Deze zijn in het nieuwe handelsverdrag be langrijk verlaagd. Daardoor is bereikt, dat de z.g. door Duitschland toegepaste export- preaniepolitiek zonder schade voor de Ne derlandsche industrie zal werken. De Duit sche dumping zal dus aanzienlijk beperkt worden. Verschillende contingenten zijn verlaagd, hetgeen verschillenden indus trieel en ondernemingen in Nederland tot voordeel zal strekken. HET NIEUWE BACONCONTRACT. Een bespreking van de baconzouters met het bestuur van de veehouderij-centrale. Naar gemeld wordt, is er dezer dagen in het Crisisgebouw op de Lange Voorhout in Den Haag een bijeenkomst geweest van de baconzouters met het bestuur van de Vee houderij-centrale. De heer Louwes leidde de besprekingen en maakte het nieuwe ont werpverdrag bekend dat door de Centrale is uitgewerkt. Het komt neer op het oude contract met twee wijzigingen, waarvan de eerste een zeker nadeel bevat voor de kleine zouters en het tweede een voordeel voor alle zouters, waarvan vooral de groote aardig zullen profiteer en. De vergoeding voor vaste kosten, voor wisselende kosten en voor bedrijfsrisico (in den laatsten tijd heet dat exportrecht) is gelijk gebleven. Deze vergoedingen zijn respectievelijk 1.95, 1.45 en 0.40 per honderd kg. geslacht. Zoo althans is het maximum, dat in vrijwel alle gevallen wordt uitbetaald. In het thans op 1 Januari vervallende contract was er nog een bepa ling, volgens welke die bedrijven, die veel minder hadden dan 85 pet. van wat ze vóór de werking van de baconrekening werkten, toch betaald werden alsof zij die 85 pet. zouden hebben gehad. Van die maat regel werd vooral door de kleinere fabrie ken geprofiteerd. Van die zijde kwam er dan ook protest tegen het voorstel. De Cen trale wilde wel in een voorstel tot wijzi ging treden wanneer de zouters het onder elkaar eens konden worden en wanneer er geen zwaardere lasten voor haar uit voort kwamen. Na afloop van de besprekingen met de Centrale is er nog door de zouters onder elkaar beraadslaagd: een accoord werd in derdaad bereikt op den grondslag van een iets wisselenden prijs naar het aantal ver werkte dieren; de groote bedrijven zouden een kwartje minder krijgen per honderd K.G. geslacht en het bedrag, dat daardoor beschikbaar komt, zou dan dienen om den kleineren zouters een iets hoogere vergoe ding uit te betalen. Van veel grooter belang is echter de twee de wijziging, waardoor de contracteerende zouters weer de volle vrijheid krijgen om hun bedrijven op ieder gebied uit te brei den. Volgens het oude contract waren zij, wat dit betreft, gebonden aan den toestand, zooals hij in 1932 of ten deele in 1933, dus voordat de Varkenscentrale begon te wer ken. Nu mogen die bedrijven, die voor hun baconaanmaak volkomen veilig gesteld zijn en naar veler meening zelfs zeer aardige winsten maken, op alle ander gebied als concurrenten van de andere vleeschfabrie- ken optreden. Dat het daarbij om geen kleinigheden gaat, blijkt al alleen uit het feit, adt er op de basis van het nieuwe contract en met behoud van het tegenwoordige aantal slach tingen toch weer zoowat 1.275.000 aan ver goedingen zal worden uitbetaald. Dit is na tuurlijk niet alles winst, maar het is in ieder geval een bedrag, waarvan die be paalde bedrijven zeker zijn en dat is tegen over de andere fabrieken een zeer groot voordeel. Toen het baconcontract werd opgezegd, hebben velen gemeend, dat er nu en veel beter dat is een voor de algemeenheid veel goedkooper contract zou tot stand komen. Voorloopig blijkt daarvan niet veel. Het geldt hier echter alleen maar een voorstel van een der bureaux. In laatste instantie moet de minister natuurlijk beslissen en het spreekt vanzelf, dat die meer rekening zal houden met de openbare meening dan een zuiver ambtelijke instantie doet. DE SPOORWEGEN OP OUDEJAARSAVOND Extra treinen Naar wij vernemen hebben de Spoorwe gen extra maatregelen genomen voor ver voer van reizigers in den nacht van 31 December op 1 Januari a.s. Het feit dat een groot aantal menschen den Oudejaars avond pleegt door te brengen bij de fami lie of anderszins in Amsterdam, Rotter dam of Den Haag, zelf niet in deze steden wonende is aanleiding geweest om ter wille van het publiek de navolgende extra verbindingen 1, 2, 3e kl. tot stand te bren gen. Oudejaarsavond te Amsterdam: Extraverbindingen A: Amsterdam C.S. V. 2.30. Haarlem A. 2.48, Leiden A. 3.18, Den Haag H.S.M. A. 3.33, Rotterdam D.P. A. 4.05. B:: Amsterdam C.S. V. 2.34, Naarden Bussum A 3.06, Hilversum A. 3.18. C. Amsterdam W.P. V. 2.30, Utrecht C.S. A. 3.03. Oudejaarsavond te Den Haag: Extraverbindingen A: Den Haag H.S.M. V. 1.55, Delft A. 2.03. Schiedam A. 2.11. Rotterdam D.P. A. 2.15. B. Den Haag H.S.M. V 3.11, Leiden A. 3.27, Haarlem A. 3.57, Amsterdam C.S. A. 4.19. Oudejaarsavond te Rotterdam: Extraverbindingen A: Rotterdam D.P. V. 1.30, Schiedam A. 1.34, Delft A. 1.43, Den Haag H.S.M. A. 1.50. B. Rotterdam D.P. V. 2.40, Leiden A. 3.27, Haarlem A.3.57, Amsterdam C.S. A. 4.19 Wat betreft de geldigheid van plaatsbe wijzen worden bovengenoemde treinen be schouwd te zijn de laatste van 31 Decem ber. Men kan dus met eendaagsche retour- kaarten, genomen 31 December, met deze treinen terug keeren. BE ZUINIGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Met ingang van 1 Januari 1936 wordt bij de Nederlandsche Spoorwegen de in spectie der comptabiliteit te Amsterdam opgeheven. RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Kath. Landarbeidersbond. Buitenge woon groot was de belangstelling op de vergadering van de afd. Hillegom van den R. K. Landarbeidsbond; niet minder dan 350 leden waren aanwezig. Geen wonder: secretaris C. van Beelen, jubileerde: hij stond in het koper! De voorzitter, de heer B. N. Loerakker, opende de vergadering en zeide, dat de Katholieke Sociale organisaties juist in dezen moeilijken tijd een steun moeten zijn voor Kerk en Vaderland. Vervolgens deelde spreker het verheu gende nieuws mee, dat onze ijverige Se cretaris C. van Beelen 12^ jaar secreta ris van Eensgezindheid is. Het bestuur heeft gemeend, dit feit niet onopgemerkt te mogen laten passeeren. Spr. feliciteert den Jubilaris en ook de vereeniging. Wat Beelen in die 12yt jaar geheel belangeloos voor zijn medearbeiders deed is enorm en hij deed dit als eenvoudige christenplicht. Zijn onvermoeid werken voor de werkloo- zen vooral wordt door allen gewaardeerd. Als stoffelijk bewijs van waardeering en dankbaarheid bood spr. hem een prachtige rookstoel en rooktafel aan. De Jubilaris dankte voor de waardeerende woorden van den voorzitter en het prachtige huldeblijk. Hij was blij te mogen constateeren, dat men hem waardig keurt, secretaris van Eensgezindheid te zijn; spr. hoopt zijn bes te krachten aan de organisatie nog lang te mogen geven. Hierna werden woorden van waardee ring en gelukwensch gesproken door den Geestelijk Adviseur en door den heer C. Seijsener, voorz. van den Volksbond. Daarna werden verschillende uiteenzet tingen gegeven inzake loonbijslag, Kerst- gave, het opzeggen van het looncontract etc. etc. Een besluit werd genomen, dat de bon den voortaan pro deo de contributie zul len innen. Tenslotte een ernstig slotwoord door den voorzitter, waarna sluiting dezer buiten gewoon geslaagde vergadering met den Chr. groet. R. K. Tooneel. Zondag wordt de laat ste wedstrijd van het Concours gegeven, uitgeschreven bij gelegenheid van het eer ste Lustrum der R. K. Tooneelvereeniging: „Kunst na Arbeid", onderafdeeling van den R. K. Volksbond. Ditmaal komen de Delftenaren op de planken. De R. K. Corporatie der Ver. tot Nut en Genoegen brengt voor het voetlicht het schitterende tooneelspel: „Het was een Droom". Op 19 Jan. is de sluitings avond van het concours. Wij twijfelen niet, of de zaal zal weder tjokvol zijn. Het mooie bij dezen wedstrijd is, dat „Kunst na Arbeid" gedurende den Adventtijd haar uitvoeringen stop zette. NIEUWVEEN. Tooneel. De R.-K. tooneelvereeniging „Inter Nos" gaf 2e Kerstdag een welge slaagde uitvoering in de R.-K. school. De voorziter, de heer L. de Boer, opende den avond met een hartelijk woord van wel kom aan de talrijke aanwezigen, waarna KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Door het kantongerecht te Alphen aan den Rijn, werden heden de navolgende verstekvormissen gewezen: wegens overtr. van het melkbesluit: J. A. V. ƒ100 subs. 50 dagen overtreding Visscherijwet: H. R. te Amsterdam 2 x 2.50 subs. 2 d. met uitl. hengel of ƒ1.50 subs. 1 dg. hechtenis; C. H. R. te Amsterdam 3, subs. 2 dagen met uitl. hengel of ƒ1.50 subs. 1 dag hech tenis A. v. H. te Hazerswoude 2 x 2.50, sub6. 2 dagen met verbeurdverkl. inbe- slaggenomen hengel D. K. te Oegstgeest 2, subs. 1 dag. met uitl. hengel of 1 subs. 1 dag hechtenis W. v. d. M. te Woubrugge ƒ6, subs. 3 dagen met verbeurdverklaring van inbeslaggenomen schakels; F. B. S. Den Haag 3.50, subs. 2 dagen ;G. v. d. M. te Den Haag ƒ2.50, subs. 2 dagen met uitl. hengel of 2 0.50 subs. 1 dag hechtenis. Ter zake wegens overtreding der Motor- en Rij wiel wet: W. A. de H. te Loenersloot ƒ2.50 subs. 2 dagen; J. P. te Bodegraven ƒ2.50, subs. 2 dagen; P. R. te Reeuwijk ƒ2.50 subs. 2 dagen; M. den B. te Koude kerk ƒ2.50, subs. 2 dagen; H. V. te Rotter dam ƒ2.50 subs. 2 dagen; G. v. d. Y. ƒ2.50, subs. 2 dagen; G. J. B. te Amsterdam ƒ7.50, subs. 5 dagen; ƒ1.50 subs. 1 dg.; en ƒ2.subs. 1 dg.; M. L. te Den Haag ƒ6, subs. 3 dagen; J. v. d. Y. te Den Haag 4, subs. 2 dagen; A. P. C. H. te Nieuwveen ƒ4, subs. 2 dg.; M. den U. te Leiden ƒ4, subs. 2 dg. te Den Haag 5, subs. 3 dagen; J. Th. v. L. te Woerden 8 subs. 4 dagen; H. V. te Rotterdam 2 x ƒ1.50,; Overtreding der algemeene politieverordening der ge meente Alphen a. d. Rijn; H. P. J. K. te Voorburg 2 subs. 1 dag; K. K. z. bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 1, subs. 1 dag; overtreding der Algemeene politieverordening der gemeente Boskoop; L. E. te Boskoop L. E. te Boskoop ƒ1.50, subs. 1 d.; F. S. te Bosko/p ƒ1.50 subs. 1 dag.; overtreding der IJkwet Ph. B. te Leiden ƒ6, subs. 3 dg. met verbeurdver klaring van het inbeslaggenomen gewicht; D. v. L. ƒ1.50 subs. 1 dag met verbeurd verklaring van het inbeslaggenomen ge wicht overtreding van art. 435 wetboek v. strafrecht H, L. U. te Woerden ƒ7.50 subs. 3 dagen; overtreding van art. 453 wetb. v. strafrecht G. B. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 1 subs. 1 d. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. een aanvang werd gemaakt met het stuk „De Waterduivel" tooneelspel in 3 bedrij ven. Het stuk werd goed vertolkt. Enkele malen werd de diepe ernst door het publiek niet goed begrepen, wat echter niet veel afbreuk deed aan het geheeL Het publiek heeft genoten. Tusschen de bedrijven, gaf een trio aardige muziek ten gehoore. Na de pauze werd een kluchtspel opgevoerd „Schoolmeester Pieterse". Dat was nog eens een stuk om te lachen. De tucht onder de schooljongens scheen geheel zoek te zijn, en de schoolopziener beleefde niet veel goeds van de jeugd. Ook dat stuk viel zeer in den smaak. Na afloop dankte de voorzit ter de aanwezigen voor het aandachtig luis teren en sloot den welgeslaagden avond. TER-AAR. Ontwikkelingsclub. Het is een goede gedachte geweest van bovengenoemde vereeniging om op een van haar bijeenkom sten het Tweede Kamer-lid H. P. v. d. Weyden, uit te noodigen, die niet alleen het devaluatie-vraagstuk behandelde, doch ook vele zaken betrekking hebben op land- en tuinbouwgebied uitvoerig toelichtte. Toen de voorz., de heer N. Hogervorst, de verga dering opende met den chr. groet, kon hij met vreugde constateeren, dat de opkomst inderdaad de verwachting overtrof. Na al len een hartelijk welkom te hebben toege roepen, werd terstond het woord verleend aan den geachten spreker. Om veler misverstand uit den weg te rui men begon de heer v. d. Weyden eerst vast te stellen, dat het devaluatie-vraagstuk in verband staat met de uitkomsten der be drijven. Het is dus een zuiver economisch vraagstuk en waarover men dan ook mag denken zooals men wil. Dan kregen wij op bevattelijke wijze een uiteenzetting over „deflatie en inflatie-politiek" met tot slot de behandeling van het actueele onderwerp „Devaluatie". Het is sprekers overtuiging en vele anderen wier aantal steeds groo ter wordt dat devaluatie noodzakelijk is, niet alleen voor land- en tuinbouw, doch evenzoo voor ons geheele economische le- Na een kort pauze hield de heer v. d. Weyden een inleiding over het nut van de Katholieke organisaties, waarbij vooral tot uitdrukking kwam: willen wij, Katholieken, medezeggingschap hebben in de uitvoering van land- en tuinbouwmaatregelen, dan is 't noodzakelijk, dat iedere Katholiek zich moet organiseeren in z'n aangewezen ver eeniging. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd in ruime mate gebruik ge maakt en er ontstond zoodoende een aan gename gedachten wisseling. Het ging niet uitsluitend over de behandelde onderwer pen, maar zaken van algemeenen aard kwa men evenzeer te berde. Over bepaalde toe standen uit deze streek werd het Kamerlid in den breede toegelicht en hij kon ons de verzekering geven, dat al het mo gelijke gedaan zal worden, wat tot ver lichtingen verbetering kan leiden voor de' land- en tuinbouwers. Bij de sluiting mocht de geachte spreker een hartelijk dankwoord in ontvangst ne men vajn den voorz. voor z'n keurig en za kelijk betoog. Wij gingen voldaan huis waarts, den wensch uitsprekende nog meer dere keeren kennis te maken met dit Twee de Kamerlid. GROOTE SORTEERSNG IN VERSCHILLENDE MERKEN The Reliance f 39.90Brennabor f42.— Minerva f55.— Gritzner f65.— Salonkastmeubele vanaf f115.- Ringspoel. Reparatiën aan alle merken machine* HET OUDST EN VERTROUWDST ADRES: v/h. WESTDORP Co., Morschstr. 41 )0D UV maar VAM Dt&NE breestr.12 leiden tel.123 PRINS HENDRIKSTRAAT 54 DEN HAAG - TEL. 391789 c "cö *- O 03 Q. ai ZEGELRINGEN e CD t_ O FANTASIE RINGEN ■o 3 O GRAVURE GRATIS C ai ca. O •4-» TELEFOON 2336 LANGE BONTMANTELS vanaf t 72.- f 59.- MANTELS I Steenstraat 5-9 Breestraat Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U voor f 3-20 per 50 kilo franco elk dorp vrordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltjo doppen gegeven. 4213 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK R.K. BEGRAFENIS-ONDERNEMING PIETERSKERKHOF 26, TEL. 1286 Gevestigd sinds I869 De oudste hier ter stede Regeling van alle Begrafenissen en Transporten Onze ruim 66-jarige reputatie verzekert U in alle opzichten een correcte bediening Aanbevelend, JOS. J. SLEGTENH0RST Inlicht, en prospectus gratis.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9