STADS frg NIEUWS Groote Pers-loterij VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 DE LEfDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WIND. DE BILT SEINT: Matige, tijdelijk krachtige Zuid-Ooste lijke tot Zuid-Westelijkey wind, betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, teijdelijk regen, aanvankelijk iets zachter. Hoogste barometerst.: 762.4 te Sodankyla in Finland. Laagste barometerst.: 728.7 te Stornoway. De diepe depressie, die voor de Kerst dagen ver in het Westen op den Oceaan lag, naderde langzaam ons werelddeel. Het hoofdminimum ligt thans ten Westen van Ierland en reikt tot bij de Azoren. Een randdepressi ligt in het Kanaal, vergezeld van stormachtige winden en hooge tempe raturen langs de geheele kust van de Golf van Biscaye. Over het geheele vasteland is de vorst practisch verdwenen. In de vrije atmospheer is de temperetuur tot boven 2000 meter tot boven het vriespunt geste gen. Matige vorst komt alleen nog in Noord-Scandinavië en niet buiten den Poolcirkel voor. Ook op IJsland is sinds gisteren de vorst verdwenen. In Centraal Europa komt veel windstilte voor en is de grond bedekt met een kouden mist. Tijdens de Kerstdagen viel de meeste regen in Midden-Frankrijk (30 tot 40 m.m. in drie dagen). In den afgeloopen nacht viel 7 m.m. op de Santis. In het Oosten heerscht föhn (Schneekoppe in Bohemen op 1600 m. hoogte plus 5 graden C., sneeuwhoogte 45 cm.). Het is te voorzien, dat het zachte weer met nu en dan regen thans gedurende eenige dagen zal aanhouden. Storwiwaarschuwingsdienst. Geseind 27 Dec., te 8.20 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." LUCHTTEMPERATUUR, 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.22 uur tot Zaterdagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER'. Te Katwijk aan Zee: op Zaterdag 28 De cember voorm. 4.14 uur en nam. 4.31 urn*. voor de Vaticaansche Wereld tentoonstelling in 1936 te Rome Loten zijn verkrijgbaar a f1.— bij: Adm. „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden Leiden: Fr. Th. Goddijn, Heerenstr. 83E. AarlanderveenJac. Groen in 't Woud. Alphen: Jac. v. Vüet, v. Mandersloostraat Bodegraven: Jac. Walraven, Oud- Bode- gravensche weg. Boskoop: Th. Overes a. d. Gouwe. Hazerswoude Dorp: W. Vroegrijk. Hazerswoude Grnd.: J. Borst. Hoogmade: J. Colijn. Katwijk a. d. Rijn: G. v. d. Nouweland, Kerkstraat. Langeraar: A. A. Bocxe Leidschendam: A. v. Lochem Achterweg. Leimuiden: B. Verheugd, sigarenmagazijn. Lisse: J. Wassenaar, Vreewijk. Lisse: G. Meijer, Voortlaan. Nieuwkoop: Joh. v. d. Voorn Pzn. Nieuwveen: A. Lenting, Kerkstraat. Noordwijk: G. Wassenaar, v. Limburg Stirumstraat. Noordwijkerhout: C. Kortekaas, Buurtw. Noorden: Hermay Knaap, Oegstgeest: V. Cornelisse, Rijnzichtw. 100 Oude Wetering: H. Vesseur. Oud-Ade: J. P. Uljee. Roelofarendsveen: B. Paauw, Boekhandel. Rijpwetering: W. v. Diemen Jzn. Sassenheim: Mej. Wed. A. Weijers, Hor tuslaan. Stompwijk: P. Wensveen. Ter Aar: P. Hoogervorst, Aardam. Voorhout: J. Diemei, Heerenlaan. Voorschoten: W. v. Noort. Voorschoten (Vink): S. Langeveld. Warmond: Mej. Wed. G. de Winter, Dorpsstraat. Wassenaar: W. C. v. d. Hulst, Achterweg. Woerden: J. J. Noordermeer, Utrechtsche Straatweg 51. Zoeterwoude (Dorp): Jac. Zandbergen, Noordbuurt. Zoeterwoude (H. R.): C. Vlasveld. Zoeterwoude (Weipoort): G. v. cL Akker. Zevenhoven: A. J. de Groot H. Pzn. Zoetermeer: Th. Adegeest, Stationstraat. UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Het Kerstfeest heeft een dikke streep getrokken midden door de week en het schijnt alsof de Maandag en de raadsver gadering op dien dag alweer zoover in het verleden liggen, dat een overzicht haast mosterd na den maaltijd is. Wij zullen daarom kort zijn, maar de acrobatiek, welke de socialisten in deze zitting ten beste hebben gegeven, is toch te mooi om zonder meer te passeeren. Het begon met het voorstel om de omzet belasting voor de levering van gas en electriciteit, welke tot nu toe door de Lichtfabrieken zelf gedragen werd, voortaan te verhalen op de verbruikers. De heer Goslinga, nu niet meer bezwaard met die zorg voor de gemeentelijke schat kist, veroorloofde zich een kleine wraak neming. De raad had indertijd tegen zijn advies in een tariefsverlaging aangenomen; thans bleek men er niet te kunhen komen en kon de heer Goslinga zeggen: „Die tac tiek van geven en nemen is onjuist; ik stem tegen. Zien jullie nu maar, dat je klaar komt". Hij werd daarbij gesteund door zijn vroe- geren collega den heer Romijn. Was het op zichzelf al merkwaardig te hooren, hoe de ex-kampioen voor de ge meentelijke schatkist zijn vroeger zoo zwaar verdedigde burcht thans in den steek liet, nog merkwaardiger was de rede van den heer v. Eek, die een pleidooi hield vóór sluitende begrootingen en over de noodzakelijkheid om door zure appels heen te bijten, welke zóó ontleend had kunnen zijn uit een der meest „reactionaire" speeches van den heer Goslinga als wet houder van financiën. Later op den- avond lokte de heer Tobé wethouder v. Stralen uit zijn tent, dbor te vragen naar de reden, waarom dit jaar als Kerstgave slechts een extra-uitkeering van 25% wordt gegeven, tegen 35% in het vorig jaar. Hierop kon de soc. dem. wethouder niets anders antwoorden dan: „De regee ring wil niet verder gaan, en daarbij moe ten wij ons neerleggen". Het was alsof wij den echo hoorden van den stem van wet houder Romijn. De heer v. Eek heeft deze wijziging van houding verdedigd met te wijzen op de veranderde structuur van het college en het perspectief dat daardoor geopend werd op een gemeente-politiek in den geest der sociaal-democraten. En wie het doel wil moet ook de middelen willen. Wij zijn het met den heer v. Eek vol komen eens en wij kunnen niet anders dan ons erover verheugen, dat de aanvaarding van de regeerings-verantwoordelijkheid tot beter inzicht heeft geleid. Maar dan blijkt thans ook zonneklaar, dat de vroe gere houding der S.D.A.P. niet werd inge geven door zorg voor het gemeentebelang, maar geheel andere overwegingen tot grondslag had. De heer v. Eek kan bewe ren, dat er nu meer perspectief voor hem is, maar de voosheid van deze in de ruimte der algemeenheid zwevende bewering blijkt, wanneer wij ze gaan concretiseeren. Waarom wilde bijv. de S.D.A.P. zich vroe ger niet neerleggen bij de beslissingen in den Haag en drong zij altijd aan op -ver zet? Waarom insinueerde zij altijd, dat de heeren der rechterzijde daarom niets deden, omdat zij er heimelijk mee instem den? Is de toestand nu veranderd? Is daar meer perspectief? Neen, maar nu betreft het een soc. dem. wethouder en deze blijkt niet meer te kunnen dan de vorige liberale wethouder. Én dat wordt nu voetstoots aanvaard. Nogmaals: de heeren heben gelijk, maar het ware beter geweest, wanneer zy' dat wat eerder hadden ingezien. Op de behandelde punten zullen wij niet nader ingaan. Stippen wij slechts aan, dat er een ge heime zitting werd gehouden over de be noeming van een bewaarschoolhoofd, welke zoo lang duurde, dat wij reeds vrees den voor een volkomen ontwrichting van het geheele bewaarschoolondier wijs hier ter stede. Na afloop werd echter het voorstel tot afstand van het gymnasiumgebouw aan het Rijk zonder één woord van discussie aangenomen en het voorstel tot den bouw van een nieuw gymnasium aan de Fruin- laan aangehouden, eveneens zonder één enkele kik, zoodat het vermoeden gewet tigd is, dat ook daarover in besloten zit ting is gesproken. Voorts komt de omzetbelasting voortaan op de gas- en electriciteitsprijs, wat voor de verbruikers niet veel uitmaakt. De voorgestelde andere regeling van het gas- tarief (vastrecht) is nog niet aangenomen; men wil zich eerst nader beraden. De rest van de agenda (waaronder weer de ongelukkige Sportstichting, die gedoemd schijnt om nooit meer aan bod te komen!) werd wegens het late uur uitgesteld. Mr. H. G. VROEGTIJDIGE SLUITING DER WINKELS OP OUDEJAARSAVOND. Er is nauwelijks één avond in het jaar, waarop het verlangen naar het einde van den arbeidstijd zoo groot zal zijn, als op den Oudejaarsdag, zoowel bij de winke liers als de bedienden. Het meerendeel van ons volk brengt den Oudejaarsavond naar goed oud-Neaer- landsch gebruik, gezellig in den familie kring door en een niet gering percentage woont dien avond de godsdienstoefening bij. Het personeel in de winkels en ook de winkelier zelf, heeft daartoe geen of slechts zeer ten deele, gelegenheid, omdat de arbeid op dien avond te laat eindigt. Onderstaande organisaties willen nu een ernstige poging aanwenden om hierin ver andering te brengen en roepen daartoe de medewerking in zoowel van de winkeliers als van het koopend publiek. Zij zouden om genoemde redenen, name lijk de mogelijkheid tot bijwoning van de Oudejaarsavond-Godsdienstoefening en het doorbrengen van dien avond in den fami liekring, willen komen tot een vervroegd sluitingsuur der winkels op den Oudejaars dag. Zij doen daartoe een beroep op de mede werking der winkeliers om te komen tot sluiting der winkels te zeven uur op den Oudejaarsavond en op het publiek om voor dien tyd zijn inkoopen te doen. Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus van Assisië". Nederl. Ver. van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden. De Leidsche Middenstands-Centrale be tuigt gaarne haar instemming met het bovenstaande, en noodigt de Middenstan ders uit, hieraan gevolg te geven, voor zoover dit niet in strijd is met de belangen hunner bedrijven. Namens de L.M.C. Corns. Schout, voorzitter. P. van der Stas, secret. TUINDERS EN BLOEMISTEN VEREEN. .DOOR EENDRACHT VERBONDEN". Bovengenoemde vereeniging kwam in buitengewone vergadering bijeen, alwaar als spreker optrad de heer E. H. J. Cu- De voorzitter opende deze goed bezoch te vergadering en bracht een woord van hartelijken dank aan den spreker voor zijn bereidwilligheid om wederom een voor dracht te willen houden. De heer Cunaeus zeide, dat het hem zeer had vereerd een uitnoodiging van deze ver eeniging te ontvangen. De eerste lezing, welke hij voor haar had gehouden, was in 1901. Sindsdien heeft hij er nog 8 gehou den. Hij heeft de diverse onderwerpen dpor hem behandeld nagezien, omdat hij niet tweemaal hetzelfde onderwerp wilde behandelden. Zoo had hij voor dezen avond gekozen wat hij zou willen noemen een plantenpraatje of beter gezegd plantkun- depraatje. Hierbij behandelde sprekea* de voorzor gen der planten voor hunne nakomelin gen. Allereerst de eenjarige zaadplanten, welke in hun kortstondig bestaan uit een zaadje, dat aan de aarde is toevertrouwd, tot ontwikkeling komt, reeds na verloop van korten tijd zich tot plant ontwikkelt en bloemen geeft, om daarna zaad te geven, zoodat het voortbestaan van het geslacht der plant verzekerd is. Vervolgens behandelde spr. de twee jarige zaadplanten. Deze groeien en ont wikkelen zich het eerste jaar tot plant, zij verzamelen een groote hoeveelheid zet meel, hetgeen de plant het daarop volgen de jaar gebruikt als reserve voedsel, dat den plant ten goede komt als hulp tot het in bloei komen. Zoo wees spreker meerdere malen op bijzonderheden in de natuur, waaruit ten duidelijkste blijkt, dat de plant steeds voor zorgen neemt om te kunnen voortbestaan. Spreker noemde een paar treffende voor beelden van bolgewassen, welke geen goed stuifmeel voortbrengen en waardoor dus geen goed zaad kan worden gekregen. Een paar voorbeelden noemde spreker van Liliumbollen „Lilium Tigrinum" en „Li- lium bultiferum". Deze maken in de blad oksels jonge bolletjes, waardoor hun voort bestaan is verzekerd. Vaste planten hebben wortelstokken, waar op zich knoppen of oogen bevinden. Deze wortelstokken kunnen worden gesneden, zoodat bedoelde oogen uitloopen en een jongere generatie de oudere vervangt. Hierna gaf spr. den raad het „Speen kruid", dat al zoo vroeg het naderende voorjaar aankondigt, een week of zes na den bloei eens te gaan bekijken. Aan den onderkant der verdorrende blaadjes ziet men dan bij sommige kleine bolletjes zit ten. Verder wees spreker er op hoe kleine, onoogelijke bloempjes, sterk gekleurde schutbladeren hebben om de aandacht van insecten te trekken om behulpzaam te zijn bij de bevruchting. Als voorbeeld werden genoemd de fraaie kerststerren, welke nie tige bloempjes zijn, maar mooie groote roode schutbladen bezitten. Een paar gestelde vragen werden zeer ten genoege door den spreker beantwoord. De voorzitter dankte den heer Cunaeus voor zijn leerrijk betoog, waarin de ver gadering door luid applaus zijn instemming betoonde. Verder bracht de voorzitter dank aan het lid, den heer J. H. Smit voor een mooie door hem voor verloting geschonken col lectie cacteëen en vetplanten. Op het tramemplacement aan den Sta tionsweg is gisteravond een uit Haarlem komende tram ontspoord, waardoor het tramverkeer nogal stagnatie ondervond. BEGRAFENIS J. F. DE REN. Dinsdagmiddag te half drie had op de begraafplaats aan het Groene Kerkje te Oegstgeest de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heeren J .F. de Ren, oud-hoofd eener school te Oudewetering, die de laatste jaren hier ter stede woonde. Onder degenen, die den overledene bij zijn laatsten toch vergezelden, merkten we o.m. op prof mr. v. Kranenburg, voorz. der Vrijz. Dem. Unie, de doktoren Horst en Key, bestuursleden dezer Unie, verder de heeren J. v. Polanen, G. H. F. Kiers en L. den Older, resp. voorz., vice-voorzitter en lid van het Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen, mr. v. d. Tas, adviseur van het bureau en den heer v. d. Heijden, mede-oprichter van dit bureau. Namens de Leidsche werkloozen, die een cursus volgen in het Leidsche Volkshuis, was aan wezig de heer L. Th. van der Laken, lei der van den cursus en vele werkloozen, die den cursus volgen; verder zagen we nog den heer Y. Kuipers, secretaris van het subcomité voor ontwikkeling en ontspan ning van het Leidsch Grisiscomité, den heer P. Wijkmans, directeur van den Gem. Dienst voor Soc. Zaken en den heer H. A. Vriend, referendaris van de afdeeling On derwijs ter Gemeentesecretarie, verschei dene hoofd van scholen, voorts vrienden en bekenden. Toen het stoffelijk overschot het kerkje was binnengedragen en de familie en ver wanten hadden plaats genomen, sprak ds. Riemens een woord van weemoed en toch van dankbaarheid, want temidden van alle verdriet komt er toch een jubel naar boven om God te danken. Immers, vriend de Ren had een ryk en een gezegend leven, hij kende geen rust en had behoefte om zich aan zijn naaste toe te wijden. Als trouw en belangstedend lid gaf hij zich voor de Ned. Herv. Kerk. Hy was een eenvoudig mensch, hij bleef hoofd der school, want hij toonde zich steeds een vriend van kin deren. Hij had een honger en dorst om an deren te steunen en helpen. Zelf had hij een hekel om werkloos te zijn, doch hij had behoefte om werkloozen en hulpbehoeven den te helpen. Zoo stichtte hij met den heer Th. v. d. Heijden het Prot. Bureau voor Soc. Adviezen. Hjj was ook een man van geestelijk leven, want hij was een geloovig mensch. Hij was een welbespraakt mensch, in wiens woordenboek echter vier woorden ontbraken: bekrompenheid en benepen heid, naijver en wantrouwen. Met den wensch, dat God de weduwe en haar kinderen moge troosten in haar verdriet, besluit spr. zijn woorden. Prof. mr. v. Kranenburg sprak namens de afd. Leiden van de Vrijz. Dem. Unie, om den overledene te schetsen als een uit stekend mensch, die veel socaal gevoel had en die met alle gebeurtnisesen van dezen tijd sterk meeleefde. De Bond verliest in hem een uitstekend werker, diien men nim mer zal vergeten. Namens het Prot. Bureau voor Soc. Ad viezen en als voorzitter van het college van diakenen der Ned. Herv. Kerk werd hierna het woord gevoerd door den heer G. Kiers. Hij wees erop, dat het werk door dien overledene verricht, in bijzondere mate zijn stempel droeg. Vervolgens sprak namens de werklooze cursisten een der werkloozen een woord van dank voor al hetgeen de heer de Ren voor de werkloozen heeft gedaan. De heer Bontje, oud-hoofd eejier bijzon dere school te Oudewetering, haalde ver volgens nog eenige persoonlijke herinne ringen omtrent den overledene op, die dui delijk het edele karakter van den over ledene schetsten. Tenslotte sprak nog de heer Wijkmans namens den Gem. Dienst voor Soc. Zaken, waarna enkele vrienden van den overle dene de rij der sprekers sloten. Hierna begaf de stoet zich grafwaarts, waar het stoffelijk overschot ter ruste werd gelegd. Een zoon van den overledene dankte hierna voor de groote belangstelling, waarna allen diep onder den indruk de begraafplaats verlieten. BEGRAFENIS G. F. REYST. Gistermiddag heeft op de begraafplaats „Rhijnhof' de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. F. Reyst, oud-apotheker hier ter stede. Onder de belangstellenden waren enkele hoogleeraren en apothekers hier ter stede. Toen de kist in de groeve was gedaald, sprak een schoonzoon van den overledene ds. H. J. Barnouw uit Assendelft enkele woorden vein afscheid, na geschetst te heb ben welk een voortreffelijk mensch de over ledene voor zijn gezin en zijn verwanten is geweest. Spr. besloot met het Onze Vader, waarna bloemen in het graf werden ge strooid. De heer H. J. Reyst, zoon van den overledene, dankte voor de bewezen eer. VOLKSBONDSNIEUWS. De besturen van Vak- en Onderaf deelin gen ontvingen allen nog een circulaire, met uitvoerige mededeelingen over den a.s. So cialen Zondag. De eerste bestellingen kwa men reeds binnen. Laten de andere bestu ren met het bestellen van hun aantal kaar ten nu niet wachten tot op het laatste oogenblik. Aan alle Bondsleden zij medegedeeld, dat het Bondsgebouw gesloten is op Zon dag 29 Dec. en op Nieuwjaarsdag. Geen enkel Bondslid ontbreke op de uit voering van Vondel. 29 Dec. in de Stads gehoorzaal. Mooie avond voor weinig geld! Tot slot nog een vriendelijk verzoek. De R. K. georganiseerden gebruiken bij de wisseling des jaars, drukwerk van georga niseerde bedrijven, en ter verzending ge bruik maken van Weldadigheidszegels voor het kind. AGENDA LEIDEN. Zondag. Viering 40-jarig bestaan van „Von del". Opvoering van „Janus Tulp" Stadszaal, 8 uur. Maandag „Boefje" door het Ver. Rotter- damsch Hofstadtooneel, Schouw burg, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Reclasseering, afd. Lel den. Zitting in gebouw St. Vincen- tius-Ver., Hooglandsche Kerkgr. 32, 8—9 uur. De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen door: Van Vrijdag 27 tot en met Zonda g 29 Dec. neemt waar apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 4, telef. 552. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. ST. VINCENTIUS-VEREENIGING. Maria-Conferentie. Wij betuigen onzen hartelijken dank voor de gift van 4.50 van een onbekenden weldoener, afgegeven aan het gebouw St. Vincentius-Ver. H. Kerkgracht. Wie volgt? De nood is groot. De Maria-Conferentie POSTDIENST OP NIEUWJAAR. De Directeur van het Postkantoor te Lei den maakt bekend, dat op Nieuwjaarsdag tenminste één briefpostbestelling zal wor den uitgevoerd. De pakketpostbestelling wordt beperkt tot expresse- en dringende pakketten, alsmede tot die met aan bederf onderhevigen inhoud. De kantoren zullen zijn opengesteld als op Zondag. Gelegenheid tot afhaling van correspondentie zal niet worden gegeven. Van inbrekers, die geen inbrekers bleken te zijn Gistermiddag omstreeks 4 uur werd de Leidsche politie gewaarschuwd, dat eeni ge verdachte personen een huis aan de Schelpenkade waren binnengegaan, terwijl de bewoners uitstedig waren. Binnen enkele oogenblikken waren een inspecteur, een rechercheur en een agent ter plaatse en wijl de voordeur, die eenigs- zins klemde, niet goed gesloten was, had de politie zich gemakkelijk toegang ver schaft. In den gang kwam men een verwonderd en verschrikt meisje tegen, dat op haar vraag wat de heeren kwamen doen, geen antwoord kreeg, want de politie trok on middellijk verder en vond in de huiska mer, waarvan de gordijnen gesloten waren en het licht niet brandde, wijl het uitge schakeld bleek, drie personen. De heeren verklaarden vrienden te zijn van het meisje, de dienstbode der familie, die de kat moest verzorgen en de bloemen water moest geven. 't Was geen wonder, dat de politie de heeren niet voetstoots geloofde en zij acht te het dan ook raadzaam hen mee te ne men naar het bureau. Daar werd een consciëntieus onderzoek ingesteld en in derdaad bleek er geen aanleiding te zyn om de heeren noch het meisje te wantrou wen, waarna zij op vrije voeten werden ge steld! Rijwieldief aangehouden. Woensdagavond omstreeks 12 uur is aan gehouden de 20-jarige J. v. S. wegens dief stal van een rijwiel. De man verklaarde 'n karretje noodig te hebben om op Twee den Kerstdag konijnenvellen te gaan op- koopen. Daarna zou hij het rijwiel terug gebracht hebben Het rijwiel was geplaatst voor een café in de Hartesteeg. De eigenaar zag, dat het werd meegenomen en ijlde naar buiten. Op de Nieuwstraat liepen een man en vrouw, waarvan eerstgenoemde een achtervolging inzette, welke hij echter moest opgeven. Zij hadden den dief echter herkend en deelden zijn naam aan den betrokkene mee, doch wilden liever niet meegaan naar de poli tie. Deze verzoekt hun echter dringend zich voor het geven van inlichtingen op het bureau, afd. recherche te willen melden. Dinsdagavond te 11 uur ontstond een be gin van brand in perceel Plantsoen 1, be woond door de fam. C. Mevrouw C. had met een brandende lucifer gekeken of de centrale verwarming afgesloten was. Even later zag zij een gordijnkoord branden, waarna ook het gordijn vlam vatte. De be woners blusohten het vuur in de inmid dels afgerukte gordijnen met eenige em mers water. De brandweer behoefde geen dienst te doen. Toen gistermiddag de trein van 14.53 uur uit Leiden naar Den Haag vertrokken was, is ter hoogte van blokhuis IV nabij den Morschweg een ruit van een der coupé's ingegooid. In het Academisch Ziekenhuis alhier, waar hij op bezoek was bij zijn dochtertje, is tengevolge van een hartaandoening Dinsdagmiddag plotseling overleden de heer H. H. Hoyng. bedrijfsleider der N.V. Koninklijke Plateelbakkerij „Zuid-Hol land" te Gouda. De overledene bereikte den leeftijd van 36 jaar. Het stoffelijk overschot is vanochtend op het R. K. kerkhof te Gouda begraven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2