UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER ZOETER WOUD E. HET GASTMAAL DER KINDEREN. Een heerlijk succes voor de Zoeterwoudsche K.J.C. Wel lang is de weg geweest, om het hoogtepunt te bereiken, waarop de tooneel- speelkunst op ons dorp nil is gekomen. Dertig jaar geleden is het begin ge maakt; er was een jongelingsvereeniging opgericht en de moderator liet voor het eerst comediespelen: Barbier en Brug wachter. De leiding berustte steeds in handen van den Kapelaan en naarmate er een nieuwe kapelaan kwam, die al dan niet op Hage- veld had meegedaan, ging de leiding en speelkunst voor of achteruit. 't Waren later van die reuzen-draken, die ten tooneele werden gebracht met de spot-figuraties van koningen en veldhee- ren, pausen en toovenaars, die door jon gens uitgebeeld werden. Zelfs eenmaal werd een groot dichtwerk opgevoerd, waarin eindelooze verzen de aanwezigen kwamen vervelen en waarbij: „ik vrees u beulen niet en zoek geen vrij heid meer" niet in staat bleek het geachte publiek stil te houden en er nogal eenige „onrust" in de zaal was. *t Werd later wel wat beter, maar toen de welvaart kwam, bleek al spoedig, dat men wat anders moest brengen om nog bezoekers te trekken. Er kwamen revue's op de planken met titels, die de tijd ken merkte, als „Zoeterwoude je bent goud waard". Ook deze vorm van speelkunst gaf geen bevrediging en weer werden de drama's van de catacombe en Fransche revolutie uit de oude doos gehaald, waarna, met de betere technische inrichting van het too- neel, oratoriums met levende beelden voor het voetlicht werden gebracht. Hierin hadden de tooneelspelers ook geen bevre diging, want nu moesten zij „stommetje" spelen, terwijl de zang de tekst vertolkte. Er kwamen nu eenmaal geen goede stukken van de pers voor het heerentoo- neel en goede jongensstukken werden ge heel niet geschreven. Met de nieuwe jeugdbeweging kwam er ook een nieuwe beweging voor het tooneel; men begreep dat er naar een andere rich ting moest gezocht worden en men wierp zich toen op de spreekkoren. Hoe ernstig dit ook beproefd werd, de gang kwam er niet in: de jongensstemmen liggen zoover ■uiteen en het individualistisch element ontbreekt daarbij bijna geheel. Wel zijn er nog dankbare herinneringen aan de schoone kerstspelen en liturgische spreekkoren, die door een Directeur ge schreven waren. Op het Gezellen-tooneel werd ook reeds gezocht in de nieuwe rich ting en een enkele keer een goed geschre ven stuk opgevoerd. Gelukkig, de oude draken waren nu voor goed opgeruimd en bij de hoofdlei ding werd nu ingezien, dat de letterkun digen van onzen tijd alleen maar redding konden brengen in den tooneelnood. Terwijl op elke vergadering van de jeugdc en trales over de wenschelijkheid werd gesproken behoefden wij niet langer te wachten. Prof. dr. Henry van Rooyen schreef in het Kruisheerenklooster „de reis van het Kindje Jesus", dat door onze jongens onvergetelijk ten tooneele werd gebracht. Het publiek heeft toen bewijs geleverd, goed werk wel te kunnen beoordeelen en zeker onderscheid te kunnen maken. Inmiddels kwamen de betere stukken te spelen en werden door de K.J.C. too- neel-demonstraties gegeven waarbij Anton Sweers de bewijzen leverde welke gaven of er bij onze jongens losgeslagen kunnen worden. Zoo kwam onze Kruisvaart tot de studie van het leekenspel „Het Gastmaal der Kinderen", geschreven door den beroem den Franschen tooneelschryver Henry Ghéon en vertaald door Kees Spierings. Met hoofdschudden werd in bepaalde kringen het nieuws vernomen en zelfs werd er gevreesd, dat dit spel een profe natie zou worden. De spelleider Anton Sweers had wel eenmaal bewijs geleverd, dat dit leekenspel, waarin de grootste ge loofswaarheden en godsdienstige verhan delingen plaats hebben door gewone jon gens zóó kan gespeeld worden, dat het ge heel werkelijkheid voor den speler en de toeschouwer wordt, maar tot zulk een moeilijke opdracht achtte men onze Kruis vaart-herauten niet in staat. En men vreesde het ergste. De eerste opvoering gisteravond voor een volle zaal ging vooraf door een Kerstfeestviering zooaLs de Kruisvaart deze doet. Eerlijkheidshalve moeten wy hiervan zeggen, dat deze inleiding niet bepaald gelukkig was. Er was een teveel aan de- clamatiën en liederen en te weinig, dat goed was. Dat was twee jaar geleden veel mooier. De spelleider kwam nu een inleiding houden over het leekenspel in het alge meen en over „Het Gastmaal" in het bij zonder. Duidelijk werd aangegeven wat het lee kenspel beoogt. Het wil niet zijn een uit beelding van personen maar het voorstel len van de gedachte, het ideaal waaraan de personen slechts dienstbaar zijn. Vervolgens verklaarde de heraut het spel van den avond, wijzende op de letter kundige rijkdom, die dienstbaar wordt ge maakt om de groote liefde van de twee jongens tot Jezus en wederkeerig de lief de Gods tot de menschen voor te stellen en grootsch uit te beelden. Met spanning werd er gewacht tot het 6cherm openschoof en het heerlijk spel zich ontrolde. Pater Bernard met het gouden hart als zielkenner van zijn jongens het kon niet mooier zijn niet zoetelijk en toch zoo teer en zoo verheven. Broeder Knikkebeen, de simpele man, die in onderwerping zijn lot draagt en zoo de ware levensvreugde kent en beleeft, j Het Christus-kind een rol zoo uiterst i moeilijk en gevaarlijk bleef tot het ein de een verheven figuur door strenge ver tolking. Maria, met de volkomen beheersching en glasheldere uitspraak en dan de beide jongens Alexis en Amable, wat was alles mooi en ontroerend. Geen spelmomenten maar één grootsche en verheven schoon- I heid. Wel mooi is de vertaling van het spel en onvergetelijk de rijke beeldspraak. Aan het einde van het eerste bedrijf, als de kleine Jezus met de vriendjes etende, het brood heeft uitgereikt, zittende tus- schen hen beide, dan breekt de spanning los in een spontaan applaus en wordt het verlangen al grooter naar de volgende acte. Zoo gaat het spel verder werkelijk aangrijpend en tot diepzinnig nadenken brengende.... een bijna niet te verwerken veelheid van grootheden van de gaven Gods, van genaden en eeuwige waarheden. Dan in de laatste acte: het onzichtbare misoffer met als wij het zoo mogen noemen de liturgische les van de kleine Jezus en zijne heilige Moeder, de hemel vaart van de beide jongens en van Pater Bernard, het wonder gewrocht aan Broe der Knikkebeen, eindigend in het Te Deum. Maar och, het is maar een dorre opsom ming, men moet het spel gezien hebben, het spel, dat als een ragfijne wade is, die ontsluierd wordt over de grootheden van Gods genaden en liefde. Een levende pre- dicatie over de groote geheimen van ons H. Geloof. Wij eindigen, want het is toch niet te beschrijven hoe mooi het is. De Gregoriaansche gezangen goed uitgevoerd brachten een fijne religieuze 1 stemming en de tooneelbouw gaf een ech te klooster-sfeer. Nadat het scherm was toegeschoven en het applaus bedaarde kwam Rector L. Beune, Districts-Directeur van de K.J.C., in enthousiaste woorden het slotwoord spreken en gelukwenschen brengen aan de Kruisvaart, die alleen door een inner lijke beleving van den godsdienst zulk een spel heeft kunnen bereiken. Vooral de heraut Pieterse werd warme hulde ge bracht. Dan spoort spr. aan tot verdere beleving van hetgeen in dit spel zoo heerlijk is in geleefd. Jongens moeten tot Jezus blijven komen en door de heiligmakende genade tot offers aan God bereid blijven. Spr. prees de opofferende liefde van de pa rochianen voor de Kruisvaart bijna alle ouders van de jongens waren gekomen en bleef hun aansporen tot voortdurende steun aan de jeugdbeweging. Aanvankelijk zou Zondag nog éénmaal gespeeld worden, maar gezien het slagen wordt er nog een derde avond gespeeld. Men zie hiertoe de advertentie Zaterdag avond. Voor Zondag plaatsbespreken, want er worden niet meer plaatsbewijzen gegeven als er stoelen zijn om een rustig geheel te houden. ZOETERWOUDE (H. R.) DOOR EEN LIJK-AUTO AANGEREDEN! Droevig slot van een vroolijke avond. Dinsdagavond was de schippersknecht A. de J. uit Geertruidenberg aan het pas sagieren; zijn baas was met de Kerstda gen naar huis te Werkendam. Na ver schillende inkoopen te hebben gedaan w.o. ook wat veel sterke drank, kwam hij uit de winkel van den heer T., stak den weg over, juist toen een lijkauto, bestuurd door den chauffeur H., welke op de thuisreis was van uit Friesland naar den Haag, kwam aanrijden. Een aanrijding was on vermijdelijk, de J. werd tegen den grond geslingerd en beliep een ernstige schedel fractuur. Politie, dokter en geestelijke hulp was spoedig aanwezig. Nadat een noodverband v/as gelegd werd de ongelukkige door de inmiddels ontboden Eerste Hulpdienst uit Leiden naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Direct operatief ingrijpen bleek daar noodzakelijk. Gisteren was de toe stand naar omstandigheden vrij goed, doch nog zeer ernstig. Rijwieldieven. In den nacht van den lsten op 2en Kerstdag, zijn ten nadeele van den heer Zw., uit een schuurtje, staan de achter het woonhuis, 3 rijwielen ont vreemd. Er waren twee zeer oude kar retjes bij! Het is 's morgens geen aange name ontdekking. Kinderfeest. Het bestuur van den RJK. Volksbond afd. ZoeterwoudeLeider dorp, wat ook met tal van moeilijkheden te kampen heeft, heeft toch kans gezien voor de kinderen der leden een feestmid dag te bereiden. Gisterenmiddag kwamen de kinderen in het Patronaat, waar onder leiding van het bestuur een leuke filmvoorstelling werd gegeven. Met het zingen van kerstliederen en tractatie op chocolade en koek, werd dit voor de jeugd een leuke middag. Verloting. Bij de gisterenavond ge houden trekking der verloting ten bate van de sport viel de 1ste prijs, een rijwiel, op no. 260. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig als de voorzitter, Burgemeester Brug, de verga dering met gebed opent. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Nadat de ingekomen stukken zijn behan deld, deelt de voorzitter mede, dat de ver gunning van den Minister is afgekomen om de Kerstgave te verstrekken, zooals in de vorige vergadering reeds was besloten. Verder deelt de voorz. mede de uitslag van aanbesteding ophalen asch en vuilnis en geeft den Raad in overweging het werk aan de nlaagsten inschrijver te gunnen. Ter bespreking hiervan vergadert de Raad met gesloten deuren. Na heropening van de openbare zitting wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. het ophalen van asch enz. opgedra- aan den heer F. Nagtegaal, den laagsten in schrijver. In behandeling komt hierna de voor dracht van het Burgerlijk Armbestuur tot benoemen van 2 leden dezer instelling. Na discussie wordt de heer J. G. Meerburg her kozen en de heer P.- de Jong gekozen. Tot lid der commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt herkozen de heer J. B. Blankenstein. De gemeentewoningen in Aohthoven wor den onderhands verhuurd op de thans gel dende voorwaarden. Met betrekking tot de verhuring van de gemeentelokalen stellen B. en W. voor deze te doen geschieden over eenkomstig de bestaande bepalingen. De heer Huijsman deelt mee bezwaar te hebben tegen het kosteloos afstaan der lo kalen aan de Burgerwacht en aan de B.V.L. Deze instellingen waren zi. in het leven geroepen uit wantrouwen tegen een bepaal de politieke groep. De voorz. antwoordt, dat de Burgerwacht en de B.V.L. zich stellen op den grondslag van het gezag en dat deze organisaties be reid zijn met het bestaande gezag mee te werken indien tegen dit gezag mooht wor den opgetreden. Wethouder Boot deelt me de, het eens te zijn met de door den voor zitter medegedeelde uiteenzetting. Het voorstel wordt anagenomen, de heer Huijsman vraagt aanteekening van zijn be zwaar tegen kostelooze terbeschikking stel len aan genoemde organisaties. Tot geneesheer voor de vaccinatie voor 1936 wordt benoemd de heer dr. G. A. de Bruijne. De muziekver. „Devote" wordt een subsi die groot 100.verleend. De voorz. deelt mede, dat het plan aan leg sport- en speelterreinen reeds de goed keuring had van den inspecteur der werk verschaffing en van de Provinciale Com missie en thans in onderzoek is bij het De partement. Bij de rondvraag vraagt de heer Huijs man eenige inlichtingen over het aanleggen van de tennisbanen en dringt aan op plaat sen van aanplakborden, welke vragen door den voorz. worden beantwoord. De heer Klaver vestigt de aandacht op het bruggetje over de Does bij het Jaagpad, hetwelk bij gladheid niet te paseeren is. De voorzitter dankt, aan het einde der vergadering, den Raad voor de verleijde medewerking aan het College van B. en W. in het afgeloopen jaar en wensoht de leden alle goeds toe, waarna de vergadering wordt gesloten. WOERDEN Auto op het ijs. Een auto-ongeluk, dat een wonderbaarlijk goed afloop had, gebeurde op den avond vóór Kerstmis. Omstreeks negen uur reed een luxe auto, komende uit de richting Woerden, over den Oudelandschen weg. De auto werd be stuurd door den heer J. V. uit Kamerik, terwijl zijn echtgenoote en een tienjarig meisje de inzittenden waren. Toen van den anderen kant een melkwagen naderde, moest de bestuurder van de auto uithalen. Door de gladheid echter slipte de wagen en kwam in den Rijn terecht. Waar hier nog een flinke laag ijs in lag, bleef de auto op zijn kant liggen. De bestuurder van den melkwagen, zekere D., alhier, sprong op het achterwiel van de auto en slaagde erin het portier open te rukken. Hierna kon hij de vrouw en het meisje naar buiten trekken, terwijl de heer V. zichzelf kon redden. Met een nat pak kwamen de inzittenden eraf. Was het wa ter niet met een laag ijs bedekt geweest, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest, daar de heer D. de eenige ge tuige was van het ongeluk. De auto, die weinig beschadigd was, is later opge haald. Tegen een boom gebotst. Een vracht auto, beladen met houte is Dinsdagmiddag door de glasheid op Geestdorp tegen een boom gereden. De eigenaar van de auto, de heer A. H. uit Harmeien, benevens een inzittende Th. H. vlogen door de voorruit, waarbij de eerste ernstig aan 't hoofd en de laatste aan hoofd, schouder en been ge wond werd. Na verbonden te zijn door dr. G. konden beiden naar huis vervoerd -or den. De auto werd zwaar beschadigd en later weggesleept. Maandagavond 1.1. half acht, vergaderde de vroedschap onzer gemeente ten Raad- huize. Met kennisgeving waren afwezig de heeren A. G. Scheer en J. Lamens. De heer J. D. P. van Duijvenbode verscheen later ter vergadering. Met het voorgeschreven ambtsgebed opende de voorzitter de vergadering. De secretaris las de notulen der vergadering van 18 November 1.1., welke met een woord van dank aan het adres van den samen steller, onveranderd werden vastgesteld. Bij de wijziging van de algemeene poli tieverordening deelde de voorzitter mede, dat die wijziging hoofdzakelijk was van redactioneelen aard en er geen rekening was gehouden met de circulaire van den Minister om gradatie in de strafbepalingen te maken. Aan de bezwaren werd tegemoet gekomen en zal aldus gewijzigd worden ingezonden, waarbij de voorzitter de hoop uitsprak, dat de politieverordening spoe dig goedgekeurd zal worden. Op het verzoek om gedeeltelijke onthef fing van hondenbelasting werd gunstig be schikt. In de vacature van het Verlaten-be- stuur werd .voorzien door verkiezing van den heer A. J. M. van Well, wethouder, met 5 van de 8 stemmen. De heer J. D. P. van Duyvenbode verkreeg 2 stemmen, de heer J. W. Groene wegen 1 stem. De heer van Well nam zijn benoeming aan. Tot redactie-wijziging van de verorde ning op de winkelsluitingswet werd na toelichting van don voorzitter, besloten. Hierna werd aan de orde gesteld: sub sidie ontspanningslokaal werkloozen. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. werd voorgesteld, voor de ontspan ningslokalen, voor R. K. en Protestanten, weer een subsidie te verleenen van f 75. Van verschillende kanten hadden hem daarvoor verzoeken bereikt. Bedoeling was na de Kerstdagen de lokalen te openen. De heer Groenewegen wenschte hieraan een voorwaarde te verbinden de lokalen niet langer open te houden dan noodzake lijk was. Die toezegging werd door den voorzitter gedaan. De heer Roos maakte de opmerking, dat door de commissie van protestantsche zijde een begrooting was gemaakt en.de uitgaven waren begroot op 150.Het vorig seizoen was het ontspanningslokaal 10 weken geopend geweest. De heer Glas wenschte de subsidie we kelijks uitgekeerd te zien, welk voorstel door den voorzitter werd ontraden. De heer Van der Tas wees er op, dat men door de ontspanningslokalen de man nen uithuizig maakte en daarom wenschte hij niet mee te werken. De man behoort bij de vrouw. De voorzitter antwoordde naar aanlei ding hiervan, dat die zaak van verschil lende kanten kan bekeken worden en men hierover nog geruimen tijd kan spreken. Besloten werd, het voorstel van B. en W. om 75 per lokaal te verleenen aan te nemen. Het raadhuis van Zegwaart. Het agendapunt machtiging tot verkoop van het raadhuis van Zegwaart werd door den voorzitter toegelicht. Overwogen was, om tot onderhandschen, dan wel tot openbaren verkoop te besluiten. In ver band met het onderhoud aan het bezit werd hiertoe besloten. Tot heden hadden zich een tweetal serieuze gegadigden aan gemeld. De heeren Van Straalen, Duinisveld en van der Tas gingen accoord om het Raad huis te verkoopen. T. z. t. zullen B. en W. met voorstellen komen, omtrent den ver koop, hetzij dat het Raadhuis wordt ver kocht in één perceel, hetzij in twee per- ceelen. Intusschen kwam de heer Van Duyven bode ter vergadering. Besproken werd het eervol te verlee nen -ontslag aan J. Viersen als onderwijzer aan de-openbare lagere school, met ingang van den dag waarop vervalt de aanspraak op vergoeding als bedoeld in art. 56 van de L. O.-wet. De voorzitter zegt, dat over deze zaal: met de diverse instanties is gecorrespon deerd en getracht de leerkracht te behou den, gezien het feit, dat het inwonersge tal der gemeente stijgende is. Ten over vloede is nog verzocht 'het ontslag te m<j Hoen iifaa-n a°n h°t van h' leerjaar, waarop nog geen bericht is ont vangen. Het leerlingenaantal is beneden den norm door den Minister gesteld. De heer Glas stelde voor nog pogingen in het werk te stellen den leerkracht voor de school te behouden en anders voor een DE GEBROEDERS „GOCHEM" jaar deze uit de gemeentekas te bezoldi gen. üs heer Van Duyvenbode antwoordde hierop, dat gezien de consequenties hieraan verbonden, hij aan dit voorstel geen steun kon verleenen hoewel dit hem, als voor stander van het openbaar onderwijs zeer peet. Spr. achtte het niet verantwoord, de gemeentekas met die last te bezwaren, daar toch al met moeite de belastingen 0D®ebracht. Het voorstel van den heer Glas werd niet ondersteund en dus niet in stemming gebracht. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen. De heer Glas gaf te kennen geacht te worden tegen het voor stel te zijn. In verband met de opmerkingen van Ged. Staten het aantal opcenten op de hoofdsom der personeele belasting nader te bepalen op 200, werd de wijziging ont werp begrooting 1936 behandeld. De voorzitter doet voorlezing van de gemaakte opmerkingen en adviseerde aan het verlangen van Ged. Staten tegemoet te komen. Hoofdzakelijk maakten Ged. Sta ten bezwaar, dat zij voor een gemeente als deze, de reserve te laag achten. De heeren Van Straalen, Van der Tas en Roos betoogden, dat de tijd om re serves te maken door Ged. Staten minder gunstig gekozen is. Daar bij de samen stelling en de behandeling der begrooting de "posten serieus zijn vastgesteld meende men aan de bezwaren van Ged. Staten niet tegemoet te moeten komen. De voorzitter, zoowel als de wethou ders, verdedigen het voorstel van het Col lege van B. en W. Bij gehouden stemming bleek, dat het grootste gedeelte van den Raad niet gene gen was om zonder meer deopcenten op de personeele belasting wederom op 200 te brengen. De heeren Van Straalen, Glas, Roos, Duynisveld en Van der Tas stemden te gen het voorstel, de heeren Groenewgen, Smits, Van Well en Van Duijvenbode stemden vóór. De voorzitter voorspelde over 14 dagen wederom een raadsverga dering te moeten beleggen, waarin het zelfde onderwerp zal moeten worden be handeld, en men dan toch verplicht zal worden toe te geven. Dat wachten we maar af, aldus de tegenstemmers. In handen van den voorzitter legden de in de vorige vergadering benoemde hee ren J. G. Koole en M. Reinders, als ge meente ontvanger (resp. plaatsverv ge meente ontvanger), de vereischte eeden af. Hierna rondvraag. De heer Van Straalen maakte den voor zitter opmerkzaam, dat op den Zegwaart- schenweg geen zand werd gestrooid met het oog op de gladheid. De Zegwaartsche- weg, aldus de voorzitter, is een provin- oiale weg. Hierop heeft de gemeente dus geen taak. Met den opzichter zal echter overleg worden gepleegd. De heer, Smits verzocht bij ongunstig weer dat de werkloozen mochten verblij ven in het schuurtje bij het raadhuis. De voorzitter antwoordde, al toezeg ging te hebben gedaan bij ongunstig weder tijdens het stempelen, dat de werkloozen in de gang van het Raadhuis kunnen ver toeven. De heer Duinisveld verzoekt bij glad heid eerder zand te strooien. De heer Van der Tas vroeg tijdiger toe zending van de agenda voor de gemeente raadsvergadering. Met het verzoek zal zooveel mogelijk rekening worden gehou den, antwoordde de Voorzitter. Voorts hield de heer Van der Tas een bespreking over de gemaakte muziek met een luidspreker, gedurende de lichtweek en vroeg voor een volgende maal maat regelen aan den Burgemeester. Hierna sluit de voorzitter met een ha- merklap de vergadering. j 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse. 3de lijst Trekking van Vrijdag 27 December 1935 Hooge Prijzen 200.— 149 Prijzen van 45 408 418 692 1079 1092 1190 1457 1733 1958 2407 2457 2491 2920 3319 3494 3657 4157 4268 4991 5412 5458 "113 5725 5741 6167 6334 6345 6722 6758 6884 7621 7799 8047 8124 8161 8989 9341 9708 9871 10108 10676 10698 10790 10960 11175 11431 11665 11688 12082 12244 12348 12481 12602 12922 14006 14234 14235 14443 14704 14856 15844 15950 16143 16230 17062 17070 18344 18502 18609 19798 19917 19922 20355 20608 20986 Verbeteringen 3e kl sse, 2e lijst: 17976; 20597 m. Z. 20595. 85. De orkestleden bevochtigden hun droge kelen ook alle toeschouwers leschten htm dorst. Niemand li op den nieuwsgierigen Pat. Daar kwam Pit aandragen twee glazen limonade. Izjjn broer. Als je blaast en je drukt op die knoppen, dan komt er muziek uit. Zal ik het eens probeeren?" „Niet Idoen jó, fluisterde zijn broer verschrikt. Als Pieterse het ziet, zijn we verloren. Ik weet wat beters". 1359 1422 2543 2827 4483 4578 5819 6084 7159 7230 9130 9190 10742 10771 11732 11992 13170 13403 14933 15626 17500 17598 19965 20018 16976 m. z.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12