UIT DE OMGEVING VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN LISSE (Vervolg). Bij de post belooning van politie-beamb- ten stemmen de heeren Segers en Kingma tegen, omdat zij het niet met den voorzit ter eens zijn, dat de huurtoelage voor den chef van politie zal worden uitgekeerd en zij het niét in het belang van den dienst achten. De heer van Kesteren wijst er bij dit hoofdstuk op, dat hét politie-toezicht abso luut onvoldoende is, hetgeen spreker wijt aan onvoldoende krachten. Indien er niet spoedig met een voorstel tot uitbreiding Wordt gekomen Zai hij daartoe het initiatief nemen. De heer Romijn wil de post subsidie aan ijsvereenigingen groot ƒ25— geschrapt hebben, hèbgêën de voorzitter Ontraadt Om dat hieruit dé noodzakelijkste behoefte voor het in orde bréngen der ijsbaan wordt bestréden. Alle andere kosten komen ten laste van de ijsvéfêëftiglng. Bij volgno. 250, kosten VlèeschkeUrings- dienst acht dè héér van Kesteren de post onvoorzien ad 2051.té hoog, terwijl de heer SegérS ƒ500.vöor kosten nood- slachtplaatsen té veel Vindt. De voorzitter zegt, dat de reorganisatie van dezen dienst mét 1 Januari a.S. ingaat en dat de ramin gen nog maar zijn geschat. Èeri juistere ra ming zal eerst vólgend jaar kunnen plaats hebben. Bij den post kosten van bad- en zwemin richtingen, wélke pro memorie is geraamd, vraagt de lieêT Tibboel of B. en W. de mee- hing zijn toegedaan, dat dé exploitatie van de zweminrichting sluitend zal zijn, omdat dit in de toelichting staat. Uit besprekingen van de vorige raadsvergadering blijkt, dat de raad een tegenovergestelde méening is toegedaan en verzoekt hiervan aanteeke- ning te hóuden. De voorzitter zegt, dat het betrokken raadsbesluit nog steeds ter goed keuring is bij Ged. Staten. Het goedkeu ren houdt even aan, ook al in verband met de exploitatie-rekening. B. en W. verwach ten een sluitende exploitatie, hetgeen nog niet wil zeggen, dat dit juist is. Men is er ook wel voor bevreesd. Bij den post jaarwedden van het personeel van openbare werken stelt de heer Romijn voor om van het salaris van den Gemeen te-opzichter een bedrag van 500.te schrappen, omdat de tegenwoordige functio naris in den loop van het jaar met pen sioen zal gaan en een nieuwe functionaris een mindere jaarwedde zal worden toege kend. Deze gelden zou spreker dan willen gebruiken om de subsidies aan de bijz. be waarscholen iets te verhoogen. De voorzit ter ontraadt ten sterkste dit voorstel, om dat de gemeente-opzichter nog niet weg is, Als het eventueel tegenloopt met het ver vullen van de te ontstane vacature zou het best mogelijk zijn, dat de tegenwoordige functionaris nog het geheele jaar 1936 in dienst bleef, zoodat het gevaarlijk is hier aan' te gaan tornen voordat het definitief is. Een eventueele verhoogiing van de sub sidies voor de bijz. bewaarscholen kan dan wel uit onvoorzien worden gevonden. Bij den post onderhoud van plantsoenen dringen de heeren Tibboel, Kingma en Se gers er op aan, om eenige rustbanken te plaatsen op het Vierkant voor de ouden van dagen. Vervolgens vraagt de heer Tilbboel om het speelterrein open te stellen voor de jeugd, doch vraagt tevens om deze open stelling niet des Zondags te doen plaats hebben. De voorzitter zal een en ander na der in de vergadering van B. en W. bren gen. Wanneer er geen verstoring van de godsdienstige plechtigheden zullen plaats hebben ziet spreker er niets in om de speel plaats ook op den Zondag open te stellen, doch wil dit eerst nog overwegen, omdat het terrein dicht bij een kerk is gelegen. Bij den post aanschaffen leermiddelen openb. school maakt de heer Tibboel de op merking, dat hy een bedrag van 2.per leerling voor leermiddelen te laag acht. De bijz. schoolbesturen komen er ten slotte ook niet meer mee. Spreker geeft in overweging dit bedrag per leerling hooger te stellen. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten het bedrag per leerling hebben vastgesteld en dat de gemeente zich hieraan heeft te hou den. Vervolgens maakte de heer Tibboel de opmerking, dat de vergoedingen aan de bij zondere schoolbesturen te krap werden ge raamd in verband met het leerlingenaantal der verschillende scholen en spreker vraagt hierin, indien zulks mogelijk is, hetgeen hij wel gelooft, verbetering te brengen. De voorzitter zal deze wenk bij B. en W. ter sprake brengen. Bij den post subsidie aan of ten be hoeve van bijzondere bewaarscholen stelt de heer Romijn voor om bedragen per leer ling ad 5.en 4.te verhoogen tot het oude bedrag n.l. 6;= en 5.^- per leer ling. Dit voorstel hetwelk uitvoerig Wérd besproken Werd ten slotte met alg. stem men aangenomen. Op voorstel van den heer Segets, hetwelk door Burg. en Weth. werd overgenomen, werd met alg. stéanmen besloten om aan de tuinbouwwinteréursus uitgaande van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur, een subsidie toe te kèraièü van 25.^ pér jaar. Over een Vorig jaar, toén deze subsidié ge schrapt was, kon tlhans geen subsidie meer worden verleend. Bij den post uitgaven vóór volksfeesten, welke memorie geraamd was, sprak de hêer Tibboel zijn spijt er over tilt, dat de natio nale gedenkdag, dé Verjaardag van on2e geëerbiedigde Koningin, niét gezamenlijk werd gevierd door dé jeugd. Spreker vroeg of B. en W. hlervoóf géén Oplossing weten te Vinden, omdat hij Vaii mèénmg is, dat hèt nationaal geVoèl en saamhoorigheid van de jeUgd in het bijzonder ten deze op zichte gekweekt moet Worden. Aan het Ko ningshuis van Oranje heeft Nederland im mers veel te danken en het Nederlandache volk is samengegroeid met dit Koningshuis. De voorzitter zegt, dat er vele moeilijk heden zijn tusschen de viering van dit feest en wel voornamelijk het tijdstip van vie ring. Hieromtrent zijn de R.K. en Prot. be volking het niet eens. Een viering van dit nationale feest moet geheel van harte gaan en het is heel erg moeilijk om partijen tót overeenstemming te brengen. De heer Schrama zegt, dat dit feest een maal gezamenlijk is gevierd en wel daags voor de harddraverij. Later is dit niet meer mogelijk gebleken. De heer Tibboefl verklaart, dat de prin- cipieele inzichten veel verschillen, doch dat behoeft geen dag als dezén in den weg te staan. Uitgegaan móét wórden van de ge dachte, dat de verjaardag van H. M. de Ko ningin zooveel mogelijk als datum van den i gedenkdag moet zijn. De Burgerzin van de bevolking wordt hierdoor steeds meer aan gekweekt hetgeen hij als een zeer goede daad beschouwt. Indien de feestviering niet kan geschieden op hét terrein van den heer Vreeburg, dan beschikt de gemeente mis schien nog wel Over een geschikt terrein, n.l. het spörttêrréin. De voorzitter zegt bespreking aangaande dit punt in de vergadering van B. en W. toe. De heer Kingma wilde de subsidie aan den bond Heemschut schrappen. De voor zitter ontraadt zulks, omdat de gemeente Lisse hiervan veel gemak heeft ondervon den tot nu toe bij het beoordeelen van bouwaanvrage. De heer Segers wenschte een subsidie van 50.op de begrooting te plaatsen voor de bijz. vrijw. landstorm* aangezien dit zulk een nuttig instituut is. De voorzit ter is van meening, dat dat niet zoo heel erg noodzakelijk is, doch zal zijn aandacht hieraan blijven besteden. Bij het hoofdstuk ondersteuning aan werkloozen enz. stelde de heer Kingma voor om de verkoop van margarine te doen geschieden niet meer-door de arbeidsbeurs zelf, doch door bemiddeling van de daar bij belanghebbende winkeliers. De voor zitter zegt, dat hieraan veel bezwaren zijn verbonden en dat men bovendien bevreesd is voor concurrentie bij toepassing van het voorgestelde. Vervolgens informeert de heer Kingma of het waar is, dat de ambtenaren bij dc steunverleening zooveel overuren maken en vraagt zich af of hieraan geen grens is Spreker wil deze personen voor hun over uren, die men toch feitelijk niet verplich tend kan stellen voor zoolang, een toelage of belooning geven. Ten slotte vraagt spre ker of het de bedoeling is om den contro leur een vaste aanstelling te geven. De voorzitter zegt, dat de ambtenaren bij de steunverleening inderdaad veel over werk verrichten. Het is volgens hem even wel niet wenschelijk hiervoor een vaste toelage te verstrekken, doch het heeft zijn volle aandacht. De bedoeling van B. en W. is om den controleur vast aan te stellen, zulks omdat deze persoon verschillende ja ren reeds in tijdelijke dienst werkzaam is en B. en W. hem geschikt achtte voor een vaste aanstelling. De heer van der Vlugt zegt, dat veel werkloozen in deze gemeente zijn, die de zen zomer geen aardappelenland meer krij gen of genoeg hebben. Is het mogelijk, dat de gemeente land huurt en dit aan de werk loozen yoor dit doel verhuurt voor een kleine vergoeding. Wethouder Tromp vraagt of dit niet meer op den weg van de organisaties ligt dan op die van de gemeente. De voorzitter zal dit punt ter bespreking in de vergadering van B. en W. brengen. De heer Romijn deed ten slótte nog het voorstel om de reclame op de poststempels te doen vervallen, hetgeen niet de instem ming vond van den Raad in zijn geheel. Bij de inkomsten sprak de heer Segers zich uit over de juistere ramingen van den Inspecteur der Belastingen, hetgeen beter is dan het vorig jaar. De heer Kingma kwam weer terug op de toeslag op loonen in dé bloembollenbedrü- ven en vroeg of er reeds overleg was fiè- pleegd met de gemeenten in de bloeanbïtf- lenstreek. Is het niet mogelijk om ook de jonge arbeiders hierbij in te schakelen? De heer Tibboel sprak zijn verwondering er over uit, dat de schoolgelden zoo laag zijn geraamd. Is hieraan niets te veranderen, om grootere inkomsten te verkrijgen voor de gemeente, daar de kosten van het onder wijs toch reeds zoo zwaar op het budget van de gemeente drukken. Spreker haalt hierbij aan verschillende punten, welke door den Minister van Financiën in de ver gadering van de Staten-Generaal zijn ge zegd. Nadat de voorzit/ter de verschillende spre kers had beantwoord werd dé begrooting ten slotte met algemeene stemmen vastge steld met de volgende eindcijfers. Ont vangsten en Uitgaven van den gewonen dienst 498.446.90. Kapitaaldienst. Ofit= vangsten ƒ24.153.90, uitgaven 14.840.06, alzoo een batig saldo van 9313.84. Hierna werd de gemeente-rekening voor hét dienstjaar 1934 zonder hoofdelijke stem ming en zonder bespreking voorloopig vastgesteld als volgt: Ontvangsten gewonen dienst 508.908.22 uitgaven gewonen dienst 479.529.41 Batig Saldo gewonen dienst 29.378.81 Ontvangsten kapitaaldienst 801.768.27 Uitgaven kapitaaldienst 789.827.85 Batig saldo kapitaaldienst 11.940.42 Mdedeeling werd ten slotte gedaan van de verschillende ingekomen stukken, waaronder diverse goedgekeurde raadsbe sluiten. Bij de rondvraag vroeg de heer Tibboel of de kerstgave uitsluitend was toor per sonen, die steuntrekkend zijn en zóo ja of er dan geen uitzondering is te maken voor verschillende personen die hieronder niet vallen. De voorzitter zegt, dat uitzonderingen niet toegelaten kunnen worden en dat deze gevallen bij het Burg. Armbestuur of bij de kerkelijke armbesturen thuisbehooren. De heer Schrama vraagt waarom de R.K. Coöperatie bij de uitdeeMngen van het cri- sisi-comité niet in aanmerking komt voor manufacturen. Spreker heeft vernomen, dat dit is omdat de Coop, geen belasting zou betalen. Indien iets onjuist is, dan is dit het wel. Hij geeft een opsomming van de belastingen welke betaald worden door de Coöp. De secretaris geeft hieromtrent nadere inlichtingen en zegt, dat de Coöperaties bij deze verdeeling worden uitgesloten omdat het Burg. Armb. haar bonnen bijna alle maal geeft aan de beide Coöperaties, om dat daar alles te verkrijgen is wat de arm lastigen noodig hebben, hetgeen voor deze inrichtingen voordeelig is. Wethouder Warmerdam wijst op ver schillende punten in de gemeente, alwaar vooral jeugdige werkloozen plachten te blijven staan en hangen. Dit op zich zelf is nog ndet zoo heel erg, doch wel is het een ongeoorloofdheid, dat deze personen bij het passeeren van vrouwen en meisjes niet eens op zij gaan en de dames niet be hoorlijk kunnen passeeren. Bovendien laat het veel te wenschen over, dat passeeren, omdat de werkloozen dikwijls de voorbij gangers naschreeuwen. Spreker doet een beroep op de welopgevoedde arbeiders om hieraan een einde te maken en de beleefd heid in acht te nemen. Spreker vindt dit beter dan ingrijpende politiemaatregelen. De heer Tibboel zegt, dat ditzelfde geldt voor verschillende andere punten in de ge meente, die de heer Warmerdam niet heeft opgenoemd. Spreker is voor krasse politie maatregelen. Er komen dingen voor die niet door de beugel kunnen. Vooral de uit latingen zijn zedenkwetsend. Hierop vooral moet ernstig gelet worden. De voorzitter zegt overweging toe. Op het einde der vergadering wenscht de voorzitter de raadsleden en hun gezinnen, een voorspoedig 1936 toe in eenige goed gekozen woorden. Hierop ging men in ge heime vergadering over. De vergadering duurde van 2 tot ruim 6 uur. KATWIJK. Dr. J. Eikelenboom t In het Diaconessenhuis te Leiden is Maandagmiddag overleden dr. J. Eikelen- boóm uit Katwijk aan Zee. Dr. Eikelenboom werd geboren te Bode graven op 4 October 1887. Hij studeerde te Leiden en vestigde zich als arts eerst te Warns, en in 1925 te Katwijk aan Zee, waar hij in het gemeentelijk leven een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Voor „gemeentebelang" had hij geduren de acht jaren zitting in den gemeente raad. Voorts was hij voorzitter Van de afd. Ver&eniging voor Vreemdelingenverkeer, voorzitter van de Katwijksche Reddings brigade èn bestur slid van hét Gfoenê Kruis. De begrafenis zal geschieden op Zaterdag a.s. op de begraafplaats Rhijnhof ia Oegst geest. Weldoen is plicht. Een extra collecte gedurende de H,H, Missen op 1ste Kerst dag ten bate der St. Elisabéthvereeniging bracht 206.20 op. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Behalve voor uien, wordt voor de overige winterproducten een vrij goede prijs betaald. Zelfs Knolselderie kon in de goedé kwaliteit geplaatst wor den tegen een iets hoogete prijs dan mén gewoon was. Roodekóol wordt Steeds duur der. Er is zelfs dezer dagen tot 29.40 per 100 betaald. Ook gele kool werd duurder en bracht van S 12.4021.30 per 100 op, Andijvie, kon, doch dan in goede kwaliteit, een bevredigende prijs opbrengen van 35 tot 55 cent per kist van 6 kg. Uien brach^ ten van 2.102.40 per 100 kg. op. Voor waschpeen was, als steeds goede vraag. Betaald werd van 6.008.60 per 100 kg., kroten bléven op dezelfde pry's, nl. 3.40—^4.00 per 100. Het verloop is de laatste maanden niet tegengevallen. De omzet van 1935 heeft die van 1934 ge ëvenaard. Enkele maanden was er eenige achterstand, aanvankelijk, zelfs op 1 Sept. nog, eén vrij groote achterstand doch wan neer we dit overzicht lezen, is de stand gelijk. LISSE. Pluimveetentoon8telllng. Deze tentoonstelling, welke wederom in het veilingsgebouw van het H, B. G. werd gehóuden, werd Dinsdagavond geopend. Onder de genoodigden waren behalve de Commissie, vele exposanten en eenige no tabelen der gemeente. De voorzitter, de héér N. Dol, verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder den beschermheer, den heer J. C. de Haan, secretaris der ge- mente aan wien de voorzitter verzocht de tentoonstelling te openen. De heer J. C. de Haan zeide, dat het van durf getuigde om in de huidige tijdsom standigheden een tentoonstelling te hou den. Durf, niet om de tentoonstelling als zoodanig, doch durf om dc finantieele re sultaten. Mede wegens het niet onbelang rijk nadeelig saldo van de het vorig jaar gehouden tentoonstelling, heeft ons be stuur gevraagd, om het vraagprogramma voor deze tentoonstelling zeer te versobe ren. Zonder twijfel is dit in de allereerste plaats een teleurstelling voor talrijke in zenders, die zich terwille van hun geliefde sport toch reeds zooveel offers moeten ge troosten. Staat dus het vraagprogramma in het teeken des tijds, gelukkig is dit niet het geval met de veie inzendingen. Ook op deze tentoonstelling blijkt, hoe de verede ling der rassen van jaar tot jaar voort schrijdt. Van jaar tot jaar wordt het aan tal inzendingen kleiner, waarbij van geen veredeld ras kan gesproken worden. Onze sport is edel! Zij komt het algemeen be lang ten goede. Natuurlijk is deze sport egoistisch, doch dat egoisme is niet tot na deel maar tot voordeel van de menschheid. De prachtinzendingen getuigen hiervan. In zijn dankwoord aan alle inzenders bracht de Beschermheer ook een woord van dank aan den Directeur van het H. B. G.-gebouw, een ruimte waar de ten toonstelling zoo mooi tot haar recht komt. Na enkele woorden van leedwezen aan het adres van den heer K. Bouwman, die wegens een ongeval de voorbereidende werkzaamheden niet kon helpen verrich ten, verklaarde spreker de tentoonstelling voor geopend en werd een rondgang ge maakt langs de talrijke kooien. Het aantal inzendingen bedroeg ruim 700. De jury bestond uit de heei'en Joh. P. H. Hennekes te Dordrecht voor groote hoenders; J. J. van Rans te Hilversum voor dwerghoenders; A. Graumans te Soest voor konijnen (Lotharingers, Papil- lons en Weeners); L. H. Hamaker te Haarlem voor overige rassen konijnen; A. C. M. Dolk te Voorburg voor Sierduiven; P. J. van Daalen te Haarlem voor post duiven; J. J. van Dam te Hilversum voor water- en siervogels. De jury had geen gemakkelijke taak. Alle prijzen te vermel den zou teveel ruimte vragen, weshalve we zullen volstaan met de voornaamste bekroningen te vermelden. Hoogst aantal punten Hoenders G. Westerlaken te Hil- legom, hoogst aantal punten Konijnen A. N. Ruigrok te Lisse. Hoogst aantal punten Duiven C. P. J. Boer te Gouda. Verg. zilv. med. voor hoogst aantal punten een ras een kleur voor een inwoner uit Lisse (door J. C. de Haan) N. J. Dol Lisse. Wisselbeker (door Prot. Coöperatie „Ons Belang" al hier) voor fraaiste inzending Holl. Hoen ders Z. Merkestein te Gouda, definitief; Beker voor hoogst aantal punten Leghorns G. Westerlaken te Hillegom. Wisselbeker (door Pro3t. Coöp. „Ons Belang" alhier) voor fraaiste Trio Leghorns J. J. van Ko peren te Haarlem, definitief; zilv. med. voor beste collectie Leghorns één kleur, N. J. Dol Lisse; Wisselbeker voor hoogst aantal punten Plymouth Rocks door J. van Gent te Haarlem definitief; groote zilv. med. (door Leidsch Dagblad) voor hoogst aantal punten Dwerghoenders A. G. van Servellen te Haarlem; Beker (door W. F. Daudeij) voor fraaiste collectie Sabreght Krielen döór E. Luick Lisse; wisselbeker voor hoogst aantal punten konijnen A. N. Rüigrök Lisse; wisselbeker voor hoogst aantal punten Papillons, dezelfde; klokjs mét konijn (dóór K. Bouma) voor fraaiste collectie Papilion één kleur, A, Haverkate te Hengelo; wisselbeker voor de beste Hollander (eigén fok) J. J. Vellekoop te Kwintsheul; wissêlbeker voor hoogst aan-^ tal punten duoven C, P. J. Boer te Gouda, definitief; Beker voor fraaiste Collectie Pauwstaarten Jac. Molenaar te Lisse. Ver der een groot aantal prijzen in geld en natura. Deze tentoonstelling, welke he denavond wordt gesloten, is voorzeker iets bijzonders op dit terrein! Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hébbén aan de Gebr. Mes kers, alhier, vergunning verleend tot het bouwen en verplaatsen van een berg plaats op het perceel kadastraal bekend geméënté Lisse in sectie B. no. 1563, ge legen langs den Heereweg. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs Stonden in de afgeloopen Week ingeschreven 644 werkzoekende per sonen, tegen 679 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Rectificatie. In het raadsverslag de zer gemeente van Dinsdag j,l. is een fout geslopen. Bij dé algemeene beschouwingen is de heer Knetsch slechts aan het woord geweest tot aan de bespreking van de po- litiè-aangelegenheden, alwaar de heer A. H, Schrama begon. Men leze dus de heer A. H. Schrama wijst op de politie-aangelé- genhedeh en zegt enz: NOORDWIJK. Politie. Dóór den burgemeester de-^ zer gemeente is benoemd tot agent van politie dézer gemeente de heer J. M. P. Barefidsë, agent te 's Gravenhage. Woningbouw. Door de N.V. Ruys- daellaan is een aanvrage ingediend bij Burgemeester en Wethouders om vergun ning voör hêt bouwen van 70 groote mid denstandswoningen aan de Quarles van Uffórdstraat té Noord wijk aan Zee. De Burgemeester. Naar wij vernemen zal de Burgemeester dezer gemeente de heer J. V. M. B. van de Mortel tot 3 Jan. met verlof buiten de gemeente zijn. RIJNSBURG. Tuinbouw. De prijzen waren deze weèk voor meerdere producten bevredi gend. Roöde kool is buitengewoon ge vraagd. Vóór goede kwaliteit wordt reeds tot 29.betaald, 't Is maar jammer dat er zoo weinig eerste soort is. De massa brengt van 7.5015.per 100 op. Gele kool baat voor 1020, in de goede kwa liteit. Waschpeen goed in de prijs van 5.509.50 per 100 kg. uien gaan momen teel mat, de prijs is iets verlaagd, van 2.102.60 per 100 kg. Kroten van 3.20 3.70 per 100 kg. selderieknollen van 2 4 per 100 stuks, Andijvie goed gevraagd van 3554 cent per kist van 6 kg. SASSENHEIM. K.J.C. Zondagavond onder het Lof van 7 uur zal de installatie plaats hebben van de kleine Kruisvaarders. Na het Lof zal in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw een demonstratie gegeven worden. Deze jon gens zullen laten zien, wat zij op hun bij eenkomsten uitvoeren. Bij deze uitvoering, waarbij vooral de ouders en ook anderen worden verwacht, zal het duidelijk worden wat deze jongste jeugdorganisatie in onze parochie voor nut heeft. De aanvang is be paald op 8 uur. K.J.M.V. Het was gisteren voor de Kath. Jonge Middenstand-vereeniging een groote dag. Het patroonsfeest van St. Ste- phanus werd begonnen met een H. Mis tot intentie van de leden, welke werd opge dragen door den Zeereerw. Moderator, Pas toor de Haan, waaronder Algemeene H. Communie der leden. Onder de H. Mis voer de de Gregoriaansche zangclub de vaste ge zangen uit. Na de H. Mis had de installa tie plaats van nieuwe leden door den mo derator. Na deze plechtigheid had een ge meenschappelijk ontbijt plaats in het K.S. A.-gebouw, waarin de leden werden toege sproken. De moderator en de voorzitter, de heer A. Verdegaal, spraken de hoop uit, dat dat nieuwe leden ijverige leden mogen zijn en zij de vereeniging tot grooter bloei mo gen brengen. Hierna was het rust tot 7 uur, waarna alle leden" met hun dames werden ontvan gen in het K.S.A.-gebouw voor een feest avond. Deze avond werd opgeluisterd door het muziekgezelschap „The Music-Makers" onder leiding van den heer Schroder, dat de goede stemming wist te wekken. Ernstige val. Gisternacht had v. d. M. het ongeluk van de trap te vallen en met zijn gezicht op de steenen gangvloer neer te komen. Bij deze val heeft hij zich zooda nig aan het gelaat verwond, dat hij per ziekenauto- naar het St. Elisabeth-Zieken- hiiis te Leiden moest worden overgebracht. In denzelfden nadat is de 81-jarige mej. de wed. B., die vorige week ook van de trap is gevallen, aan de gevolgen overleden. Kerstgave. Door het bestuur van den R.K. Volksbond is voor de Kerstmis aan de werkelooze leden van den bond vet uitge reikt. In totaal is 200 K.G. uitgereikt. VEUR. Huurverlaging. B. en W. van Veur deelen den Raad mede, dat van regeerings- wege maatregelen zijn getroffen om te komen tot verlaging der huren van z. g. woningwetvereenigingen. Hiervoor werd rente verlaagd, waardoor een besparing werd opgeleverd. Er volgt dan een duide lijke en breedvoerige uiteenzetting der voor huurverlaging vrijgekomen bedragen, de berekening, etc., waaruit blijkt, aldus zeggen B. en W., dat voor huurverlaging beschikbaar komt ten aanzien van de Wo ningbouwvereniging „St. Willibrordus" 596.41 plus 4.27 plus 25.13 is 625.81. De thans geldende huren bedragen voor 2 winkelwoningen 8.per week, voor 4 A-woningen 5.voor 14 B.-woningen 4 en voor 41 C-woningen 4.50 per week. Daar de winkel woningen zoo moeilijk ver huurbaar zijn, wordt voorgesteld de huur te verlagen tot 6.50, voor de 4 A-wonin- geri tot 4.80, voor de 14 B-woningen tot 3.85 en voor de 41 C-woningen tot 4.35. Ook het erfpachtcanon moet worden ver laagd met 25.13. Een en ander heeft geen invloed op de begrootingspositie. Wat de R. K. Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid betreft, hiervoor is het bedrag te gering voor directe huurverla ging. B. en W. stellen voor: le hun voor zoo ver noodig te machtigen tot het doen van een voorstel tot huurverlaging aan den Directeur-Generaal der Volksgezondheid in bovenstaanden zin en 2e te besluiten tot verlaging van bjvengenoemden erfpacht canon door vaststelling van het concept besluit ZILK. Schaakwedstrijd. Dinsdag werd in het Parochiehuis alhier, uitgaande van den Werkliedenbond „Leo XIII'1 de competitie- schaakwedstrijden voor de werkloozen on derling voortgezet. Ook deze dag had voor de deelnemers een aangenaam verloop. De totale uitslag van den gespeelden wedstrijd luidt: gesp gew rem. verl. pnt. J. van Elk 11 10 1 10.5 G. A. Mooiekind 11 10 1 10 Th. v. Maris 11 9 2 9 G. Zuiderduin 11 7 4 7 C. Zethof 11 6 5 6 C. van Elk 11 5 6 5 C. Duivenvoorde 11 4 1 6 4.5 Th. Zuiderduin 3 3 5 4.5 W. Nederstigt 11 3 2 6 4 J. van Gijlswijk 11 3 1 7 3 I. Okkerse 11 2 9 2 G. v. d. Berg 11 11 Met een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer H. Nederstigt, wer den de prijzen uitgereikt. Daar voor de niet prijswinners ook een prijsje disponibel was, is deze schaakwed strijd zeer zeker geslaagd te noemen. Een en ander stond onder leiding van den heer G. A. Mooiekind, die dezen wed strijd naar ieders genoegen heeft geleid. Lantaarnpaal omgereden. Toen de Radiohandelaar W. uit Hillegom Dinsdag avond zijn auto op de ..Beeklaan" gepar keerd had en weg wilde rijden, zag hij, hoewel de „Beeklaan" pl.m. 8 meter breed is, toch nog kans een lantaarnpaal finaal onderste boven te rijden. W. deed als de onschuld zelve en reed, alsof er niets ge beurd was, met z'n auto door. Voor W. zal dit muisje nog wel een staartje hebben. VOORSCHOTEN. Schapen gedood. Bij de landbouwers van W. en S. werd des nachts door honden een slachting onder de schapen gehouden, waarbij 7 schapen werden gedood en 2 «m - stig gewohd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11