MAANDAG 23 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 IJSHOCKEY AMSTERDAM—BOEDAPEST 4—3 EN 1—6. Het was een fraaie wedstryd, die we Zaterdagavond op de Sportfondsen-kunst ijsbaan te Amsterdam te zien kregen. We waren voorbereid op ruw spel der Honga ren, doch deze brachten in hun forsch spel weinig goede momenten en het was dus aan beide zijden een jacht naar punten. Jammer, dat de Blauwe Zes zich ook eeni- ge malen tot ruw spel en trucjes lieten verleiden, al deden ze het heel wat onhan diger en in 't oog loopender dan de gasten. B. van der Stok moest daarom niet min der dan driemaal de baan af. Griffin, die nu weer zoover hersteld is, dat hij als scheids rechter kon fungeeren, had geen gemak kelijke taak, temeer daar de Hongaren hem probeerden te intimideeren door hun protesten. Vooral Graf Bethlen protesteer de meer dan hij presteerde. Het is te ho pen, dat de Blauwe Zes, de trucjes die ze Zaterdagavond geleerd hebben, gauw ver geten. want het praedicaat, dat ze verle den jaar te Davos gekregen hebben, de meest faire spelers van Europa te zijn, mogen ze niet verliezen. Bedacht op alles pakken de Blauwe Zes dadelijk flink aan met de Canadeezen in de voorhoede. Het duurt niet lang of door fraaie schoten van Boyd en May is de stand 40 voor Nederland. Het lijkt op een echec van Boedapest, doch niet voor niets hebben deze den naam gevaarlijk te zijn, als zij achterstaan. Over het algemeen is hun rijden echter niet fraai en hun schieten bepaald onzui ver. Sztoits en Heuthaler zijn nog de besten en de laatste maakt in den eersten speeltijd een tegenpunt 41. De tweede speeltijd brengt geen doel punten, hoewel er fel om gevochten wordt. Zoo fel zelfs, dat er van beide zij den spelers de baan afgestuurd worden. Soms spelen de teams nog maar met vier spelers! In den derden speeltijd zetten beide ploegen er alles op om tot doelpunten te komen. De Hongaren laten nu beter spel zien en spelen ook iets minder ruw. Heb ben ze iets van de onzen geleerd? Ze zien in, dat ze van taktiek moeten veranderen en dit komt het spelpeil ten goede. Het waren werkelijk fraaie schoten, waarmee Heuthaler de stand op 43 bracht en die, van verre gelost, van Marle volkomen verrasten. De Hollandsche overwinning hangt aan een zijden draadje, want de Hongaren zwermen als vliegen om het doel van Van Marlo. De Nederlandsche verdediging werd verscheidene malen doorbroken en het lag aan het onzuivere schieten der Hongaren, dat niet gescoord werd. Met 43 komt het einde van een wedstrijd, die niet op hoog peil stond, doch niettemin zeer spannend was. In de pauzes traden mej. Lily Weiier en Rolf Stillebacker nu eens niet gezamenlijk, doch ieder met een leerling, op. Een aar dige demonstratie. Prachtige revanche-wedstrijd van het team van Boedapest, De verwachting, dat het Hongaarsche ijshockeyteam zich niet bij deze neder laag zou neerleggen, doch er alles op zou zetten is waarheid geworden. Met 61 zijn de Blauwe Zes gisteravond verslagen. De omstandigheden waren den Nederlanders ook niet gunstig. De Boeda- pesters waren met een geheel volledig team opgekomen, terwijl aan Nederland sche zijde Dupon en v. d. Mandele ont braken. Fel valt Boedapest in den eersten speel tijd aan en reeds dadelijk is het Amster- damsche doel vele malen in gevaar. Het eerste doelpunt wordt gemaakt door.... v. d. Stok, die de puck in eigen doel werkte. Met Boyd en May spelen afwisselend CohenTervaert en F. de Jong in de voorhoede. CohenTervaert is buitenge woon goed op dreef en heeft dezen avond eenige prachtkansen voor goals gehad, die door pech en buitengewoon goed op treden van den Hongaarschen doelman niet in een punt werden omgezet. B. v. d. Stok blijkt een zeer gevaarlijk schot van verre te hebbsn, hetgeen nog wel eens produc tief voor de Hollanders kan worden. Gis teravond kwam het echter niet zoover. Heuthaler en Sztoits brengen den stand op 30, een goede voorsprong voor de gasten. In den tweeden speeltijd maakt Paddy het eerste tegenpunt (31), doch de Hon garen laten zich ook niet onbetupigd. Door scoren van Palfavy en Heuthaler. eindigt dezen speeltijd met 51. In den derden speeltijd wordt er fel ge vochten, hoewel de overwinning van Boe dapest zoo goed als onbedreigd is. Er wordt forsch gespeeld, doch het ruwe, un faire spel van gisteren blijft gelukkig achterwege. Even voor het einde vergroot Hairy de voorsprong der gasten (61) met welken stand het slot van den wedstrijd komt. Voorloopig hebben geen ijshockeywed- strijdsen meer op de Kunst-ijsbaan plaats. De Blauwe Zes gaan op tournée en komen in Januari weer terug. Zaterdag 18 Januari heeft een ontmoe ting plaats tusschen de teams van Am sterdam en Brussel. AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO Het aantal Nederlandsche deelnemers is thans reeds gestegen tot acht, door de in schrijvingen van de heeren J. J. C. Baron Toets van Amerongen, die op Ford V-3 uit het Portugeesche Valen^a start, B. H. G. 3rinkel, die met een Ford V-8 uit Amster dam vertrekt en de heer W. L. Tiel van de N.V. A.T.O. te Utrecht, die met een Minerva Touring Car met Kromhout die- sc.motor eveneens Amsterdam als start plaats heeft gekozen. De strijd om het Wereld- schaakkampioenschap DrEuwe over het verloop er van OFFICEELÉ UITDAGING VAN Dl. ALJECHIN De nieuwe wereldkampioen heeft Za terdagavond in het gebouw „Excelsior" te Den Haag voor leden van de Haagsche Volksuniversiteit en leden van Haagsche schaakvereenigingen een lezing gehouden over den wedstrijd om het wereldkam pioenschap. Dr. Eu we heeft zijn vol belangstelling luisterend publiek vele interessante dingen verteld over de jongste match, waarvan wij, ontleend aan het „Vad.", de voornaam ste hier weergeven. De voorbereiding. De samenstelling van een openingsre pertoire voor de witte en zwarte kleur is van zeer groot belang. Het was de eerste keer, dat ik mijn repertoire voor wit had uitgebreid. Van nog meer beteekenis is wel licht de keuze van de met zwart te spelen verdedigingen. Ik had verwacht, dat Aljechin voorname lijk de d4-opening zou kiezen en dat was een fout van mij. Zooals bekend, heeft dr. Aljechin verschillende malen in den aan vang van de match 1. e4 gespeeld. Ik heb daartegen telkens de Fransche verdedi ging gekozen. Eensdeels geschiedde dit uit de overweging, dat deze verdediging vol gens het algemeen oordeel van de meesters zwart de gelegenheid beidt vrij gemakke lijk remise te maken dat is mij door Al- jechin's tactische wendingen niet gelukt andersdeels omdat ik mij niet geheel had kunnen voorbereiden op de 1e5 verdediging. Voor de schakers was nog belangwek kend de mededeeling van de „drie verde digingslinies", zooals dr. Euwe ze noemde, welke hij op het „witte" repertoire had staan. Pas in het laatst van de match is hij aan de tweede linie toegekomen. Zijn falen in de eerste partij was toe te schrij ven aan een defect stukje in de eerste ver dedigingslinie welke fout hij juist bij den aanvang van de match had ontdekt waarop dr. Aljechin toevallig een aanval deed. Dat stukje moest nog hersteld wor den en daarom was hij niet verontrust door zijn nederlaag. Een tweede fout was, dat mijn witte ope ningsrepertoire niet uitgebreid genoeg was, terwijl Aljechin het tegendeel dacht. Hqd deze in de met zwart gespeelde partijen meer variatie gebracht, dan zou ik in ver legenheid zijn gekomen. De opening is in tusschen niet het aller belangrijkste, wel zeer belangrijk om het wilde spel van Aljechin af te weren. Het verloop van den wedstrijd. Na te hebben gewezen op het onder scheid tusschen tactiek en strategie, gaf hij een schets van het verloop van den wed strijd, waarbij hij dezen in vijf deelen splitste. De eerste tien partijen gaven een beeld van wederzijdsch verkennen. Daarin heeft Aljechin succes gehad met wilde voortzet tingen, welke hij later achterwege heeft ge laten. Hij nam veel risico op zich, doch dit kon hij zich in het begin veroorloven. Het tweede deel, de 11e t.m. 15e partij, kenmerkte zich door een onzekere houding van Aljechin, terwijl daarentegen het derde deel, de 15e t.m. 19e partij, een vastbera den Aljechin en een onzekeren Euwe te zien gaf (mijn openingsrepertoire was uit geput). In het vierde deel, de 20e tun. 26e partij, was mijn houding vastberaden en die van Aljechin steeds weifelender. In het laatste deel, de 27e t.m. 30e partij stond ik voor een geheel andere taak. Ik moest mijn voordeel vasthouden, zonder te veel risico te nemen. Hierbij maakte hij een leuke vergelijking met een voetbal wedstrijd, waarbij de in 't voordeel zijnde partij het voordeel tracht te handhaven door veelvuldig uittrappen van den bal. Even releveerde dr. Euwe nog de bio- rythmiek, waarmede de bladen zich zoo dLruk hebben bezig gehouden, en vertelde hij van een brief, welken hij na de 19e par tij van een medicus had ontvangen. Deze dokter had dr. Euwe stevig aangepakt en hem gezegd, dat hij de 20e en 21e partij al lagen die in zijn downperiode, nu toch maar eens moest winnen. Dat heb ik ge- gedaan, zei dr. Euwe, waarop een dave rend applaus weerklonk. Na nog eenige bijzonderheden over ver schillende partijen afzonderlijk, gaf dr. Euwe nog zijn oordeel over de Incidenten, welke zich tijdens de match hebben voor gedaan. Het speet hem, dat de pers deze in het algemeen wel overdreven had. Dr. Aljechin geniet een minder gunstige reputatie, welke lang niet heelemaal ver diend is. Ter bevestiging van deze mee ning gaf hij verschillende staaltjes. Tot slot deelde dr. Euwe nog iets mee over zijn plannen. Hij zal niet'deelnemen in Nottingham, omdat hij geen tijd van voor bereiding kan nemen. De kwestie van 't amateurisme bespre kend, zei spr., dat Aljechin 10.000 kreeg, die hem zeker toekwamen. Het contract tusschen Aljechin en Euwe was tweezij dig. Alle bepalingen uit dit contract gaan over de revanche-match. De 10.000 neemt spr. niet en zijn by voorbaat afgestaan voor een willekeurig schaakfonds onder leiding eventueel van den Kon. Ned. Schaakbond. Spr. wil probeeren amateur te blijven. Schaakrubrieken, die spr. leidt, staan natuurlijk buiten de kwestie van het amateurisme. Op tournooien zijn de prijzen altijd laag. Deze dekken dikwijls nauwelijks de onkosten. Mocht hij de revanche-match winnen, welke als deze tot stand komt in October- December 1937 gespeeld zal worden, dan zal hij den titel aan de F.I.D.E.. overdragen. Over de puntentelling had dr. Euwe van den bekenden Haagschen schaker J. H. Wertheim een voorstel gekregen, dat eenerzijds voordeelen heeft, doch anderzijds de nadeelen van de bestaande regeling niet wegneemt. De 30 partijen vormen geen vol maakte regeling, maar het zal wel moei lijk blijven deze ooit te vinden. Niet de sterkste speler. In vele buitenlandsche organen is reeds de meening verkondigd, dat ik niet de sterkste speler ben. Dit wil ik best aanne men; overigens behoef ik mij van deze uitingen weinig aan te trekken, daar over eiken nieuwen wereldkampioen op dezelf de wijze is geoordeeld. Tot slot deelde dr. Euwe nog mede,, dat hij uit alle kringen gelukwenschen heeft ontvangen. Van een revolutionair-socialist, van de S. D. A. P., van de N. S. B., maar ook een telegram van twaalf Pastoors en een van dominé's die het enkel betreur den, dat de 'laatste partij op een Zondag is gespeeld. Na de pauze werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen een ruim gebruik gemaakt. Mr. A. Rueb, voorzitter van den Wereld schaakbond, hierna het woord verkrijgen de, bedankte in de eerste plaats het be stuur van de H. V. U. en daarna dr. Euwe voor de hoogst interessante inleiding. Spr. verzekerde vervolgens, dat al is dr. Euwe in de afgeloopen week reeds gehuldigd, de Haagsche schakers het er niet bij zullen la ten. Namens de F.I.D.E. las mr. Dueb hierna het protocol voor, dat dit lichaam in 1934 de uitdaging van dr. Euwe aan dr. Alje chin heeft erkend en dat in 1935 door dr. Euwe het wereldkampioenschap is ver overd. Spr. roept namens den Wereld schaakbond, dr. Euwe tot wereldkampioen uit. Rueb zeide ten slotte tot dr. Euwe: Gij zyt een waardig wereldkampioen en ik hoop, dat u den titel zeer lang in eere zult houden tot roem van ons Vaderland. (Da verend applaus). Een schrijven van dr. Aljechin. Naar wij vernemen heeft de ex-wereld kampioen dr. Aljechin uit Parijs een schrij ven gezonden aan het EuweAljechin- Comité, waarin hij officieel de uitdaging bevestigt, die Aljechin tijdens het banket in het Carltonhotel te Amsterdam tot dr. Euwe heeft gericht voor een revanche match om het wereldkampioenschap. Aljechin verzocht het comité hem te wil len bevestigen, dat men deze uitdaging heeft ontvangen. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Oegstgeest I en Leiderdorp H spelen gelijk (5—5). J.l. Donderdag werd te Leiderdorp tus schen Leiderdorp II en Oegstgeest I een wedstrijd voor de 2e klasse gespeeld. Bij het afbreken was de stand 43 en 3 afge broken partijen. De beslissing der arbiters over deze 3 partijen luidt: 3e bord: H. E. Christiaanse (Ld)A. Zweers (0) remise. 4e bord: J. van Deven terV. v. d Linden 01. 9e bord: C. Mei- nemaH. Th. Juffermans remise. Einduit slag Leiderdorp II 5 p., Oegstgeest I 5 p. Door dezen uitslag is het tweede tiental van Leiderdorp 1 punt achtergeraakt bij de Studentensch.cl. I, die thans met 3 ge wonnen wedstrijden uit 3 gespeelde de eerste plaats inneemt. De stand der competitie. Eerste klasse. gesp.gew.gel.verl.v.t. P- Leiderdorp I 2 2 11)4-8)4 4 Bodegraven I 3 2 1 19 —11 4 Voorschoten I 3 2 1 13 —17 4 Zoeterwoudel 3 1 2 15 —15 2 L. S. G. H 3 1—2 14)415 2 Philidor I 22 7 —13 0 Tweede klasse. Studentenschicl. 3 3 21—9 6 Leiderdorp II 3 2 1 18 —12 5 BoskoopI 3 1 2 16)4—13)4 2 Taveno I 3 1—2 11)4-18)4 2 Bodegraven II 3 1 2 10 —20 2 Oegstgeest I 3 12 13 —17 1 Derde klasse. Caïssa I 4 3 1 25)4-14)4 6 Katw. a. Z. I 3 2—1 19)4—10)4 4 RK. S.cl. 2 Kon. 13 2—1 17 —13 4 Bodegraven III 3 2 1 15)4-14 H 4 Taveno III 3 2—1 15 —15 4 Philidor II - 22 5 —15 0 Taveno n 44 12)4-27)4 0 Algemeene vergadering. Zaterdagmiddag werd in één der boven zalen van „In den Vergulden Turk", een algemeene vergaderng van bovengenoem- den Bond gehouden. Te ruim drie uur opende de voorzitter, de heer M. Splinter Jr. de goedbezochte vergadering. Aanwezig waren de heeren W. H. v. d. Nat voor L. S. G., W. Verver (Phi- lidor), A. J. Mulder (Studentenfed.), A. Blonk (L. Arb.), A. Sjardijn, J. Neuteboom en J. Loef (Taveno), H. E. Christiaansen (Caissa), H. Beurze (Leiderdorp), W. Hoog- zaad Zoeterwoude), A. C. de Meyere en P. J. v. Dobben de Bruyn (Bodegraven), A. Sytzema (Boskoop), C. Waasdorp (Voor schoten), H. Th. Juffermans (Oegstgeest), C. v. d. Graaf (Scaec) en J. Huisman en J. de Jong (Katwijk aan Zee). Alle clubs wa ren dus vertegenwoordigd, behalve de R. K. Schaakclub „De twee Koningen" alhier, die bericht van verhindering had gezonden, vergezeld van de mededeeling, dat deze club vóór aansluiting by den Ned. Schaak bond was. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer G. Bosscha, volgde me dedeeling van eenige belangrijke ingeko men stukken. Naar aanleiding hiervan her dacht de voorzitter de overleden penning meester van den Bond, wijlen den heer A. C. van ter Tooien, vervolgens wijlen den heer S. P. Ouwerkerk, voorheen eerste spe- der der Leiderdorpsche Schaalclub en spe ler in het eerste tiental van L. S. G. Hier na werd besloten eerst punt 5 der agenda: „aansluiting bij den Kon. Ned. Schaak bond" te behandelen en daarna de verkie zing voor een 5e bestuurslid te houden. Langdurig werd gediscussieerd over be doelde aansluiting, waaraan bijna alle aan wezigen deelnamen. Enkele afgevaardig den moesten zich tegen het voorstel ver klaren, zoo de L. Arb. Schaakclb., Taveno, Boskoop, de Studentenclubs en Caissa. Het voorstel werd krachtig verdedigd door de heeren Hoogzaad, Verver, De Meyere en Bosscha. De besprekingen werden op zeer vriendschappelijke wijze gevoerd. Verschil lende kwesties werden nader onder de oogen gezien, totdat ten slotte tot stemming werd overgegaan. 9 afgevaardigden ver klaarden zich voor, 6 tegen aansluiting, dit was een vrij groote minderheid, zoo dat het bestuur, dat in zijn geheel vóór aansluiting was, voor een moeilijke beslis sing stond. Opnieuw werd het debat ge opend en nadat enkele geschilpunten uit den weg waren geruimd, verklaarde een tweetal clubs, die aanvankelijk tegen aan sluiting gestemd hadden, zich thans vóór. Ten opzichte van een paar clubs, die we gens den slechten toestand hunner finan ciën niet konden toetreden, werden maat regelen genomen, die wel bewijzen, welke prettige verhouding in dezen Bond bestaan. De voorzitter der Schaakclub Bodegraven, de heer A. C. de Meyere, stelde door een flinke donatie één der clubs in staat, al thans voor één jaar toe te treden, voor een andere club gaven zich eenigen als dona teurs op, ten einde ook de toetreding de zer club te bevorderen. Nu verklaarde het bestuur de aansluiting tot stand te zullen brengen, niet echter direct, doch op 1 Sept. 1936. Enkele clubs wilden reeds thans aan sluiting, dit zal waarschijnlijk in orde kun nen gemaakt worden. Na deze belangrijke beslissing volgde de verkiezing van een 5e bestuurslid. Bij eer ste vrije stemming verkreeg de heer Hoog zaad de meeste stemmen, en toen enkelen verklaarden geen benoeming te kunnen aanvaarden, werd bij tweede stemming de heer Hoogzaad met algemeene stemmen gekozen. Bij de rondvraag werden enkele vragen naar genoegen beantwoord en de heer Splinter sloot hierop met een woord van dank de vergadering. Na afloop werd het bestuur als volgt samengesteld: Voorz.: M. Splinter Jr., secr.: G. Bosscha, penningm.: P. Herfkens, commissarissen L. Ph. Schrei- nemachers en W. Hoogzaad. OM HET KAMPIOENSCHAP 1936 VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Voor dezen wedstrijd, die in de tweede helft van Januari zal beginnen, gaven zich de volgende spelers op: (L.S.G.) I. Zit man, M. M. Segaar, C. Slagmolen, W. Dem- mendal, W. H. v. d. Nat, G. Bosscha, mr. A. G. de Blécourt, mr. C. J. Goudsmit, L. J. Rutten en M. Bloem (L. Arb.) J. Lips, A. Blonk, J. Koet en K. Razenberg en H. v. Gameren beiden van Lisse. (Taveno) W. v. d. Broek, R.-K. Sch.cl. 2 Kon. A. Geyer en D van Gelder, (Leiderdorp) E. v. d. Valk, (Katwijk) Th. Admiraal en waarschijnlijk de titelhouder J. v. Veen van de schaal club Bodegraven. Het bestuur overweegt de voor wedstrijden ditmaal niet op Vrij dag, doch op Donderdag te laten houden, in verband met de wenschen van enkele deelnemers. Vooral door de deelname van enkele der sterkste spelers van L. S. G. belooft deze wedstrijd weer interessant te worden. De deelnam - is nog opengesteld tot hedenavond op den te houden massa kamp. MASSAKAMP. Voor den hedenavond in „In den Vergul den Turk" te houden grooten massakamp gaven zich op 147 schakers en wel 83 uit Leiden en 64 uit de omstreken. De laat- sten moeten dus sterker opkomen (en daar is nog kans op), om een gelijk aantal spe lers te krijgen. SCHAAKCLUB „TAVENO". De schaakclub Taveno alhier hield in zijn clublokaal „Patrimonium" de jaarverga dering. De voorzitter, de hger A. Sjardijn, heette allen welkom en wees er in zijn openingswoord op, dat de vereeniging bloeit, ze telt thans 31 gewone leden en 25 leden der jeugdgroep. Vervolgens las de waarn. secretaris de notulen en bracht het jaarverslag uit. De penningmeester gaf een overzicht van den stand der finan ciën, waaruit bleek, dat er een klein ba tig saldo was. Nu volgde de bestuurverkie- zing. De samenstelling is nu: voorz.: A. Sjardijn, secr.: N. v. Loef, penningm.: M. Beekman, 2e secr.: J. Snel, 2e penningm.: J. Jansen, alg. adj. J. Soharloo en biblio thecaris H. Kriek. Daarna werd behandeld de aansluiting bij den Nederl. Schaakbond. Besloten werd tegen dit voorstel te stemmen, daar het ge volg hiervan zou zijn: contributieverhoo- ging, waar de meeste leden niet mede ac- coord konden gaan. Ten slotte werd nog be sloten eenmaal per maand een demonstra tie op het wandbord te geven, in het bijzon der over de openingen. Verschillende leden verklaarden zich bereid onderricht te ge ven aan de jeugdgroep. Hierna volgde de rondvraag. Eén der leden bracht, onder al ler instemming hulde en dank aan het be stuur, inzonderheid aan den voorzitter, voor alles, wat zij in den loop van het jaar in het belang der vereeniging verricht had den. Daarop sloot de voorzitter de vergade ring, na een woord van dank gericht te hebben tot allen voor de prettige en aan- genome samenwerking. DAMMEN H. D. C. (ALPHEN). De stand van den gehouden Bordenwed- strijd is thans: 1. A. van Of wegen 10 gesp. 25 punten; 2. Henk de Vos 16 en 20 punt., 3. P. H. Fluiter 13 en 17 punten, 4. H. de Vos 11 en 15 punten; 5. J. Zijlstra 13 en 14 punten; 6. G. van Weeren 13 en 14 punten, 7. Joh. van Ofwegen 9 en 13 punten, 8. S. Noor- lander 12 en 12 punten, 9. Jac. van Ofwe gen 10 en 9 punten; 10. P. Westmaas 8 en 8 punten; 11. F. van Ofwegen 0 en 7 pun ten; 12. A. M. O ver vliet 5 en 6 punten, 13. D. van Klaveren 9 en 5 punten; 14. S. Blom 13 en 5 punten, 15. J. Sladek 3 en 4 punten, 10. W. Rijnsburger 3 en 2 pun ten, 17. C. Bleienberg 5 en 1 punt, 18. D. de Jeu 9 en 1 punt, en 19. C. Noorlander 4 en 0 punten. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". De gisteren door bovengenoemde ver eeniging gehouden trainingsrit gaf den na volgende uitslag: 1. R. Riethoven; 2. op 1 ronde K. de Haas; 3. C. Verburg (drie zon den voor het einde opgegeven). B-klasse en junioren: 1. J. Benning; 2. op 1 ronde W. van Rooyen; 3. W. Rijsbergen; 4. P. Verberg. Op 2en Kerstdag zullen de renners C. Verburg, R. Riethoven en C. Paats deel nemen aan het winterkampioenschap, uit geschreven door de Rennersclub „Rijswijk", terwijl tevens de kans bestaat, dat zal worden deelgenomen aan de home-trainer wedstrijden te Alphen a. d. Rijn, uitge schreven door de „Rijnstreek". NEDERLANDSCHE RENNERS TE ANTWERPEN. Zondagmiddag zyn in het Antwerpsche Sportpaleis wielerwedstrijden gehouden, waaraan door een aantal Nederlandsche renners is deelgenomen. De belangrijkste resultaten waren: Sprint: 1. Van Schil (België); 2. Cools (België). 3. Kremers (Nederland). Koppel wedstrijd over 30 K.M.: 1. Cop Kremers (Nederland) 37 min. 34 2/5 sec. 2. De Clecq—Cools (België). 3. Roes (België) van Rijn (Nederland). 4. Schillemans (België)Swartepoorte (Nederland), 5. Slagmolen (Nederland)Wouters (Gel- gië), 6. Gebrs. Mertens (België); 7. Van SchilMaertens (België). ZES-UURS KOPPELWEDSTRIJD TE BRUSSEL. In het winter-velodrome te Brussel is Zondag een zes-uurs 'koppelwedstrijd ge houden, waaraan behalve door Belgen, Franschen, Duitschers, ook door een aan tal Nederlanders werd deelgenomen. De resultaten waren als volgt: 1. CharlierDeneef, afgelegd 245.500 K.M. 2. DepauwBruneau. Op 1 ronde: 3. ZimsKuester. 4. Van VlockhovenVan Buggenhout. Op 3 ronden: 5. Piet van Kempen Dayen. Op 4 ronden: 0. ClignetKoumans. Op 5 ronden: 8. ThijssenBogaerts. Op 7 ronden: 9. LonckeMartin. Op 8 ronden: 10. PlankaertCaprieau. Op 15 ronden: 11. Van HoekVluggen. 12 RaesCockqueriaux. VIER BRABANTSCHE BANEN SCHEIDEN ZICH AF VAN DE N. W. U. Onder auspiciën van den Nederlandschen Wieier Bond is te Oudenbosch een verga dering gehouden van directies van wieler banen in West-Brabant. Hier is door de directies van vier banen medegedeeld, dat zij zich definitief van de N. W. U. afge- scheiden hebben. Het betreft de volgende banen: „Sport park Oudenbosch" te Oudenbosch, Wieler baan „Steenbergen Vooruit" te Steenbergen Wielerbaan „De Zwaluw" te Bergen op Zoom en Wielerbaan „Roosendaal" te Roo sendaal. RUITERSPORT 10 JAAR, LANDELIJKE RUITERSPORT Het jubileumprogramma, dat de Neder landsche Federatie van Landelijke Rijver - eenigingen ter viering van het 10-jarig be staan heeft uitgegeven, vermeldt o.a.: Januari: Excursie naar de Koninklijke stallen te 's Gravenhage. Februari: Feestelijke jaarvergadering te Utrecht. Maart: Excursie naar Amsterdam (be zichtigen van verschillende bedrijven, waarbij nog paardentractie wordt ge bruikt). April/Mei: Groote jubileum-estafetterit over 2000 K.M. September: Hippische tentoonstelling, groote jubileumruiteravond en jubileum dag te Utrecht Bovendien zullen gewestelijke ruiter- avonden worden gehouden onder leiding der gewestelijke bonden. In woord en geschrift zal gewezen wor den op het belang van de landelijke rui tersport voor het platteland en zal worden aangedrongen op het oprichten van nieuwe vereenigingen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7