5PORT 5PEL MAANDAG 23 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Haahdas Bijvoegsel VOETBAL EEN BEDROEVEND RESULTAAT Het was wel niet anders te verwachten: de dag van gisteren heeft slechts schamele resultaten opgeleverd. Sporadisch is er gisteren gespeeld. In afd. I gingen twee eerste klas-wed strijden door. A.D.O. won niet zonder moeite van Xerxes, terwijl R.C.H. in de derby tegen Haarlem met 21 geklopt werd. Hierdoor is de stand als volgt ge worden: Sparta 9 5 3 1 24—17 13 V.S.V. 9 5 2 2 19—17 12 A.D.O. 10 6 4 26—26 12 Ajax 9 5 1 3 28—16 11 R.C.H. 10 4 3 3 18—15 10 Haarlem 10 4 2 '4 23—20 10 K.F.C. 9 3 3 3 10—13 9 H.B.S. 9 3 2 4 20—21 8 H.D.V.S. 9 12 6 '11—21 4 Xerxes 10 1 2 7 16—29 4 In Afd. II werd H.F.C. op overduidelijke wijze door D.W.S. ingemaakt, terwijl V.U. C. 'n goeden dag maakte door 'n 3—0-zege op Excelsior en Stormvogels een 3-^1 no teerde op Z.F.C., hetgeen dus neerkomt op een volledig succes der thuisclubs. D.F.C. 9 6 2 1 16—8 14 Feyenoord 9 6 1 2 2810 13 Blauw Wit 8 5 2 1 13—6 12 Stormvogels 9 5 2 2 2412 12 D.W.S. 10 3 4 3 25—24 10 Z.F.C. 10 2 5 3 13—18 9 D.H.C. 9 3 2 4 26—20 8 H.F.C. 9 1 3 5 12—26 5 Excelsior 10 1 3 6 1432 5 V.U.C. 9 1 2 6 13—28 4 In de 2e klasse B klopte het leidende Overmaas met 50 de ploeg van den Hoek en in de 3e klasse A wist Zandvoort een verdiende 30-zege op Lugdnum te beha- uen, terwijl Schoten en B.M.T. de punten verdeelden (22). Voor de rest: de achtste nederlaag van S.M.C. in Afdeeling III (2—6 tegen P.E.C.) en een 10-zege van Juliana op Noord in het Zuiden. De uitslagen AFDEELING I le klasse: A.D.O.Xerxes 32, R.C. H.Haarlem 12. 2e klasse B: O.V.V.O.—O.S.V. 2—2. AFDEELING H le klasse: D.W.S.—H.F.C. 6—1, Storm vogels—Z.F.C. 3—1, V.U.C.—Excelsior 3-0. 2e klasse A: V.D.L.—R.F.C. 4—4. 2e klasse B: Hoek van HollandOver maas 05. 3e klasse A: Zand voortLugdunum 3—0, Schoten—B.M.T. 2—2. 3e klasse C: De HollandiaanO.N.A. 4—1. 4e k 1 a s s e A: DunoBosk. Boys 42. Res. 2e klasse A: H.V.V. II—Scheve- nin gen II 00. Res. 3e klasse A: H.V.V. IH—Alphia II 3—0. AFDEELING III le klasse: S.C.H.—P.E.C. 2-«. AFDEELING IV le klasse: JulianaN.O.A.D. 10. ZANDVOORT—LUGDUNUM 3—0. Op het schitterend aangelegde Zandvoort- terrein speelde Lugd. gisteren reeds haar lOen competitiewedstrijd en wederom werd een fiksche nederlaag haar deel; 8 punten uit 10 wedstrijden is nu niet bepaald fraai en het wordt tijd, dat de noodige punten spoedig binnen komen. Dat terrein is een schitterende prestatie van hoofd- en handen-arbeid. Het geheel ligt midden in het duin, terwijl het speel veld 5 Meter lager ligt dan het voor het publiek bestemde gebied. Aan een lange zijde bevindt zich een 6 Meter hooge zit- tribune, zoodat men op het hoogste punt dezer tribune elf meter lager de spelers in actie ziet. Het clubhuis wordt van steen opgetrokken, doch is nog niet geheel klaar. In de hal van het clubhuis bevindt zich de trap die leidt naar een onder het duin uit gegraven tunnel, waardoor men op het terrein belandt. Een en ander biedt plaats aan 12000 bezoekers en is van gemeente wege aangelegd, terwijl het clubhuis door jeugdwerkloozen wordt gebouwd. Het ge heel biedt een imposante indruk en wij benijden de club, die van zulk een inrich ting gebruik kan maken. Lugd. inmiddels speelde niet best giste ren. Wellicht was men wat onder den in druk van hetgeen te aanschouwen viel, doch dat behoeft toch geen geheelen wed strijd te duren. De thuisclub trok zich van een en ander niets aan en gaf van stonde af aan den toon aan. Na 20 min. viel het eerste doelpunt ten gunste der thuisclub, toen Ladan het leer tegen den inloopenden Zandvoort-midvoor schopte, die een vrije kans niet onbenut liet (10). Lugd. kon het doel der tegenpartij maar niet vinden, hoewel zich schoone kansen voordeden. Kort voor de rust werd een fraai staaltje hersenvoetbal met een fraai doelpunt be loond (20). Nog voor de rust wist v. d. Berg op keurige wijze tot tweemaal toe een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Met 20 werd gerust. Na de rust lukte het aan vankelijk beter bij groen-wit, doch het juiste schot was hopeloos zoek. De linksbin- VAN DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. StormvogelsZ.F.C. 31. In de eer ste helft vlogen de vogels tegen den wind in vrij snel uit het nest. Aan beide zijden waren de middenlinies het zwakst. Nijssen, de spil van Stormvogels, viel ditmaal na zijn gunstig debuut tegen. Na een half uur spelen kwam de Zaansche aanval los. Bij zulk een aanval komt de bal via een Zaansch hoofd vlak voor het doel der gast- heeren. Hollenberg wil den bal op de hem eigen wijze grijpen inplaats van hem weg te stompen. Hij raakte het leer kwijt en met een kalm rollertje komt dit in het doel (01). Met dezen stand komt de rust. Na 18 minuten spelen mag D. Haak een penalty nemen. Fel gaat het leer langs den Zaanschen doelverdediger en de stam! is 11. Na 27 minuten neemt Stormvogels de leiding door Prins, die met een fraaien kop bal Dijkstra passeert (21). Stormvogels is nu ver in de meerderheid. Dijkstra ver richt in deze periode fraai werk. Twee schoten van dichtbij stopt hij schitterend. Een fel schot van Prins wordt hem echter te machtig. Met 31 komt het einde. D.W.S.H.F.C. 61. In een aantrek- kelijken en door D.W.S. goed gespeelden wedstrijd is door D.W.S. een regelmatige en alleszins verdiende overwinning be haald. Na tien minuten schoot van Stok ken Jr. den van de paal terugstuitenden bal onhoudbaar langs Schrars (10). Na 27 minuten kwam de gelijkmaker. Het was Jongeneel, die met een prachtig diagonaal schot Hekelaar volkomen verraste en het eerste en, naar later bleek, eenige doelpunt voor zijn club maakte (11). Weer was het Van Stokken Jr., die tien minuten later D.W.S.' tweede doelpunt maakte, door den bal tusschen de handen van Schaars door te jagen. Vijf minuten later kopte Lut- tinghuis, na zuiver aangeven van Slot, nummer drie achter Schrars. De rust kwam met 31 voor D.W.S. Na de rust werd begonnenin een fiksche hagelbui, waaronder het veld en dientengevolge het spel danig te lijden had. Na een half uur zag Slot kans om van dichtbij onhoudbaar in te kogelen (41). Van Stokken Jr. ondernam een schitteren de soloren. Vlak voor doel echter pikte Dorsman hem den bal voor de voeten weg. Direct daarop echter heeft Slot voor de tweede maal succes en schiet den bal voor den vijfden keer in de touwen (51). Twee minuten voor het einde verrichtte Slot de hattrick door, uit een afgemeten voorzet van Van Stokken Jr. doelman Schrars voor de zesde maal te passeeren (6—1). AJ).0.Xerxes 32. Op een vrij goed bespeelbaar terrein heeft A.D.O. een alles zins verdiende overwinning op Xerxes be haald. Behoudens een meerderheid in de eerste 20 min., waarin het echter voor het Haagsche doel niet wilde vlotten, moest Xerxes zich in hoofdzaak tot verdedigen bepalen. Het zag er in het begin naar uit, dat A.D.O. het zwaar te verantwoorden zou krijgen, maar toen de vele Rotterdamsche aanvallen door gebrek aan doorzettings vermogen met succes waren afgeslagen, was het na 25 min. spelens de Hagenaar Berg, die handig doorbrak en A.D.O. de leiding gaf. (10). Even voor de rust kon de Korte uit een corner, waarbij W. Tap goed aangaf, met een kalm schot 20 ma ken. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud toen het opnieuw de korte was, die toen met een vinnig scherp schot den hem door W. Tap toegespeelden bal, langs Wasserval inschoot (30). Ondanks talrijke A.D.O.-aanvallen bleef Xerxes ge vaarlijk en reeds 5 minuten later had La- gendaal het eerste tegenpunt gemaakt met een prachtig schot (31). Eerst 5 min. voor het einde bracht Lagendaal met een kopbal den stand op 32. Daarbij bleef het. V.U.C.Excelsior 30. In een van beide zijden niet alleen slecht, maar ook onaangenaam gespeelden wedstrijd heeft V.U.C. een geflatteerde 30 overwinning behaald. Door ongemotiveerd uitloopen van Jongste, den Excels ior-doelm an, weet V.U.C. na 7 minuten door Behre met een kopbal de leiding te nemen (10). On danks krampachtige pogingen van beide zijden wordt er vóór de rust niet meer ge doelpunt. In de tweede helft %wordt het spel steeds ruwer, aanvankelijk door toedoen van Andernach, doch diens voorbeeld wordt al zeer snel door beide ploegen overgeno men. Na 24 minuten maakt Behre uit een scrimmage voor het Excelsior-doel er 20 van. Even later wordt Hoogesteger wegens beleediging van den scheidsrechter het veld uitgezonden, terwijl Holleman een waarschuwing krijgt, wegens ruw spel, inplaats van dat hij wegens natrappen uit het veld wordt gezonden. In de laatste mi nuut maakt Koppens er uit duidelijk bui tenspel positie 30 van, waarmede het einde komt. R.C.H.Haarlem 12. Na ongeveer dertien minuten krijgt de linksbuiten van R.C.H. den bal handig toegespeeld. Even een tegenstander gepasseerd, waarna een goede voorzet volgt waar v. d. Horst als de kippen bij is om onder uitbundig ge juich van de R.C.H.-aanhang zijn club de leiding te geven. (10). Rust brak aan met 10. Na de rust is bij Haarlem Goedhart vervangen door de la Mar. Een zware bui heeft het veld geen goed gedaan. Haarlem, met den wind in den rug, laat al dadelijk beter voetbal zien dan voor de rust. Spoe dig krijgen we een prachtigen Haarlem- aanval te noteeren, met als waardig slot een kogel van Smit, die via de lat in de touwen suist (11). Er volgt een snelle R.C.H.-aanval. Horst schiet keihard in, doch' Kaan stopt schitterend. Het spel wordt nu sneller, v. Polanen schiet van grooten afstand rakelings over. Haarlem blijft aanvallen, steeds zweven ze voor het R.C.H.-doel tot eindelijk, na een heftige scrimmage, Smit Haarlem de leiding en de overwinning bezorgt (12). nen der thuisclub deed het beter en joeg na 25 min. spelens het leer ten derde male langs keeper v. d. Berg (30). Ten einde toe poogde groen-wit de kans te doen kee- ren, maar het mocht niet lukken. De stand was en bleef 30. De overwinning was vol komen verdiend. R. K. Sportver. „Meerburg". Met deze maakt het bestuur de leden be kend, dat de 2e Kerstdag een filmavond wordt gegeven en daar zal tevens de ver loting plaats hebben van de fiets en ver deren huishoudelijke artikelen. Er zullen tevens nog verderen attracties plaats heb ben. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden en ook verdere genoodigden dezen avond zullen bijwonen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste afdeeling ArsenalBolton Wanderers n.g. BirminghamEverton 42 Blackburn RoversAston Villa 51 ChelseaWolverhampton Wanderers 22 Grimsby TownPortsmouth 12 Leeds UnitedPreston North End 01 LiverpoolShefield Wednesday 10 Manchester CityHuddersfield Town n.g. Stoke CityMiddlesbrough 1 1—1 SunderlandDerbyCounty 31 West Bromwich AlbionBrentford 10 De stand is nu: Sunderland 20 14 2 4 61-30 30 Huddersf. Town 19 10 5 4 28-23 25 Derby County 20 10 5 5 29-18 25 Arsenal 19 9 6 4 44-18 24 Birmingham 20 9 5 6 33-31 23 Liverpool 20 9 4 7 38-28 22 Stoke City 20 9 3 8 31-30 21 Manchester City 18 9 2 7 34-28 20 Middlesbrough 20 8 4 8 47-31 20 Leeds United 20 6 8 6 30-29 20 Bolton Wanderers 18 7 5 6 29-34 19 Wolverhampton 20 8 3 9 43-40 19 Preston North End 20 8 3 9 27-29 19 Portsmouth 18 7 4 7 25-30 18 Chelsea 19 7 4 8 28-37 18 Blackburn Rovers 19 8 8 9 34-47 18 W. Bromw. Albion 20 8 2 10 36-36 18 Sheff. Wednesday 20 6 5 9 31-40 17 Grimsby Town 19 7 0 12 28-40 14 Everton 20 5 4 11 31-46 14 Brentford 19 4 4 11 25-36 12 Aston Villa 20 4 4 12 33-64 12 Tweede afd eel in g BlackpoolNewcastle United n.g. BradfordCharltonAthletic 30 BuryManchester United n.g. Doncaster RoversTottenham Hotspur 21 Leicester CityBurnley 20 Norwich CityPlymouth Argyle 00 Nottingham ForestBradford City 10 Sheffield United—Hull City 7—0 SouthamptonBarnsley 01 Swansea TownFulham 02 Wets Ham UnitedPort Vale 40 ATHLETIEX GOUDSCHE ATHLETIEK- COMMISSIE De Goudsche Athletiekcommissie heeft onder voorzitterschap van den heer S. J. van Soest haar tiende jaarvergadering ge houden. De heer S. J. van Soest werd bij accla matie als voorzitter herkozen, terwijl bij stemming voor de overige functies werden aangewezen de heeren J. Slaman, H. C. De jaarvergadering der K.V.N.W.V. DE KAMPIOENSWIMPEL VOOR BORGERHOFF MULDER. Olympische jollenzeilers aange wezen. Zaterdag werd in een der zalen van ge bouw Industria te Amsterdam de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van het bestuur van de Kon. Vrebonden Ne- derlandsche Watersport Vereenigingen, welke bijeenkomst werd voorgezeten door den heer Ernst H. Crone. Bij den aanvang der bijeenkomst her dacht de heer Crone met gevoelvolle woor den het heengaan van den vroegeren secre taris en directeur van het Bureau voor Watersport, den heer S. baron van Heemstra De roei- en zeilvereeniging „Gouda" werd met algemeene stemmen als lid van de K. V. N. W. V. aangenomen. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris ir. J. Loeff werd na eenige dis cussie goedgekeurd. Een aardig oogenblik der bijeenkomst was het uitreiken van de kampioenschaps wimpel en gouden medaille aan den heer P. H. R. Borgerhof Mulder voor het beha len van het nationale kampioenschap in de 12 voetsjollenklasse. Een voorstel van het bestuur tot wijzi ging van het bedrag van de waarborgsom genoemd in de bepaling der K.V.N.W.V., van 25 in 15 gulden werd aangenomen. Ook een voorstel tot wijziging van het ar tikel 3 van het reglement voor het kam pioenschap der internationale twaalfvoets- jollenklasse. Voorts wenschte het bestuur de inschrij ving te doen kosten 7.50 in plaats van 10.Uit de vergadering kwam het voor stel om deze inleggelden geheel af te schaf fen, hetgeen in verband met de statuten niet in bespreking kon komen. Een ander voorstel om het inleggeld te verlagen tot 1 werd verworpen met slechts enkele stemmen voor. Veel besprekingen ontstonden by het voorstel van het bestuur tot het verstrek ken van een machtiging om de draken- klasse als nationale klasse aan te nemen, zoodra voldoende zekerheid bestaat, dat er minstens 10 jachten dezer klasse in Neder land zullen zijn. Hoewel het gebleken is, dat meerdere wedstrijdcijfers veel voor deze klasse voelen, acht het bestuur het ge- wenscht de klasse niet aan te nemen, voor er zekerheid bestaat, dat er een behoor lijk aantal booten zal zijn. Zeven per sonen hebben zich voor een dergelijke boot reeds aangemeld. De „dirakenklasse" heeft in het buitenland, met name in de Scandi navische landen en in Duitschland goed voldaan, is vooral in Scandinavië zeer po pulair en bezit goede wedstrijd-eigenschap pen, een groote mate van zeewaardigheid, terwijl de boot betrekkelijk goedkoop is. Men verwacht, dat zeer binnenkort het aantal van 10 jachten zal zijn bereikt. Het voorstel werd zonder stemming aangeno men. Een ander voorstel van het bestuur hield in een prijsvraag uit te schrijven voor het ontwerp van een kajuit-zeiljacht, dat goede toereigenschappen en een zekere mate van zeewaardigheid paart, aan voldoende snel heid en beweeglijkheid om te kunnen die nen als wedstrijd-vaartuig. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat het wenschelijk is, dat de K.V.N.W.V. zich van te voren in verbinding stelt met den Noord-Nederlandschen Watersport Bond, om te voorkomen, dat er niet twee ver schillende scheepjes tot stand komen. Van bestuurszijde wil men pogingen in het werk stellen om tot samenwerking in deze te komen. Zeer werd deze prijsvraag toe gejuicht, omdat thans aan een tweeledig doel beantwoord kan wordtn, n.l. de zei lers te helpen aan een goed ontwerp van een boottype, waaraan zonder twijfel be hoefte bestaat, anderzijds te komen tot een ontwerp, dat kan dienen als grondslag voor een wedstrijdklasse. Een voorstel van Loosdrecht, waarbij de K.V.N.W.V. uitgenoodigd wordt aansluiting P. H. R. BORGERHOFF MULDER. te zoeken bij de Europaïsche Eissegel Union, teneinde nationale autoriteit voor Nederland op het gebied van ijszeilen te zijn, werd aanvaard. W. V. Amsterdam had een voorstel inge diend tot verheffing van de vergroote B.M. tot nationale wedstrijdklasse, onder door de technische commissie nader vast te stellen voorwaarden. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat men dit voorstel aanvaardde, en dat de technische commis sie dit wil doen, indien na overleg met den Noord-Nederlandschen Watersport Bond dezelfde voorwaarden tot stand kunnen ko men als bij de gewone B.M. Waarop het voorstel zonder verdere discussie werd aangenomen. Wedstrijddata Na het afwikkelen van enkele voorstel len van internen aard werd overgegaan tot het vaststellen van de wedstrijddata. De volgende data werden o.m. door de verschillende vereenigingen aangevraagd en voorloopig vastgesteld: 17 Mei Haarlemsche Jachtclub. 30, 31 Mei en 1 Juni Watersportvereni ging „Loosdrecht". 4, 5, 6 en 7 Juni Koninklijke Nederland- sche Zeil- en Roeivereniging. 14 Juni Zeil- en Roeivereniging „Hol la n d i a". 20 en 21 Juni Zeil- en Roeivereeniging „Nieuwe Mee r". 28 Juni Watersportvereniging „West- end". 11 en 12 Juli Kon. Marine Jachtclub. 11 en 12 Juli Roei- en Zeilvereniging „Gouda". 11 en 12 Juli Zeilvereeniging „Braas- semermee r". 18, 19, 20 en 21 Juli Kaagweek, Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver. De Kaag. 4 tot 14 Augustus Olympische zeilwed strijden Kiel. 30 Augustus Haarlemsche Jachtclub. 13, 14, 19 en 20 September Kampioen schap internationale 12 voetsjollenklasse. 19 en 20 September Kon. Roei- en Zeil vereeniging. „De Maas". De Olympiajollen-zeilers. Aan het slot van de bijeenkomst bracht de heer Crone dank aan de vier vereeni gingen, De Nieuwe Meer, Loosdrecht, De Kaag en de Rotterdamsche Zeilvereeni ging voor het organiseeren en toezicht houden op de selectie-wedstrijden, welke in het afgeloopen seizoen in dë klasse Olym- piajollen zijn gehouden. De wedstrijd resultaten zijn nauwkeurig nagedaan, en men heeft een tiental zeilers uitgekozen, die in 1936 aan de keuze-wedstrijden zal tenslotte de deelneming voor Kiel kunnen worden vastgesteld. Deze tien zeilers zijn de heeren Honig, Nolles, De Wit, Van der Stadt, J. Maas, Kaghelland, Borgerhoff Mulder, Lemstra, v. d. Valk en De Jong. Het N.O.C. heeft, aldus deelde de heer Crone nog mede, financieel steun in ver band met de uitzending, toegezegd. Na geanimeerde rondvaag werd deze bij eenkomst door den heer Crone gesloten. Heyneman, F. J. Ivapteijn, B. Hagendijk, R. Munserman en L. Konijn. De heeren B. Wirtz en D. van Dam stelden zich niet her kiesbaar. Over de technisch commissie en haar fei telijke taak werd uitvoerig gediscussieerd; besloten werden geen dergelijke commissie te benoemen; De heer Wesseling, voorzitter van het district Zuid-Holland, hield een inleiding over de in zijn voorstellen, voor de ko mende jaarvergadering van het district beoogde reorganisatie. Wanneer, als door het K.N.A.U.-reglement bedoeld, de com missies worden opgeheven en vervangen door consulaten van het district, dan houdt, met het bestaan der commissies, het recht op subsidie op en kan het geld be schikbaar gesteld worden daar, waar het nuttig wordt gebruikt. Na een uitgebrei de gedachtenwisseling werd besloten den heer Wesseling op de districts-vergadering te steunen. De vereenigng „Alphia" had een aantal voorstellen ingediend, waarvan één beoog de eventueele kringontmoetingen zoo te regelen, dat de kosten door de deelnemers zullen worden gedragen of op de aange sloten vereenigingen worden verhaald. Be sloten werd eerst bij het district aan te kloppen en wanneer dat zonder resultaat bleef de vereenigingen te verzoeken in de kosten bij te dragen. De vergadering be sprak tenslotte de voorstellen tot invoering van een nieuwe competitieregeling, welke op de a.s. districtsjaarvergadering aan de orde zullen komen. De G.A.C.-afgevaardig- den zullen tegen deze voorstellen stemmen. De heeren van Soest en Weyneman wei den tot afgevaardigden aangewezen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6