£- MAANDAG 23 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave str aat 30. 7000 AMERIKA. STRAATGEVECHTEN TE CARACAS Nauwelijks 48 uur na de bijzetting van het stoffelijk overschot van den 78-jarigen resident van Venezuela, Generaal Gomez, is het in de straten van Caracas nabij het regeeringsgebouw tot ernstige onlus ten en een schietpartij gekomen, waarbij de voormalige president van den staat Ca- rabobo, Eustoqui Gomez, ernstig werd ge wond. BUITEHLANDSCHE BERICHTEN. AUTOBUS RIJDT IN EEN RIVIER. Dertien dooden. Te Howell in den staat Virginia is een groote autobus door de afsluitboomen van de brug over de rivier de Appromatox ge reden en in het water gestort. Dertien menschen, o. w. de chauffeur, zijn ver dronken. VRACHTWAGEN RIJDT OP EEN GROEP SCHOOLKINDEREN IN. Drie kinderen gedood. Vrijdagmiddag reed een vrachtauto, waarvan de bestuurder in slaap gevallen was, te Duinkerken op een groep school kinderen in, die op het troittoir liepen. Drie jongens, van 8, 10 en 11 jaar, waren op slag dood. Drie andere kinderen wer den zwaar gewond. "..DE BRAND TE IRKOETSK. Geen 9, maar 25 dooden. Naar de „Prawda" meldt, zijn bij den brand, die eenige dagen geleden een ar beiderswoning te Irkoetsk heeft verwoest, niet, zooals oorspronkelijk gemeld, negen, doch vijf-en-twintig menschen om het le ven gekomen, onder wie vijf vrouwen en vier kinderen. Bovendien hebben 9 perso nen ernstige en 17 menschen minder ern stige brandwonden opgeloopen. Uit een onderzoek is gebleken, dat in het geheel geen voorzorgsmaatregelen te gen brandgevaar waren getroffen, terwijl ook de brandweer geen pogingen heeft ge daan om de bedreigden uit de vlammen te redden. DOODELIJKE SCHIETPARTIJ IN FRANSCHE KAZERNE. Uit een raam van een kazerne te Toul werd Zaterdagmorgen plotseling een groot aantal schoten gelost op de binnen plaats aanwezige officieren en manschap pen. Een kapitein en een soldaat werden zoodanig getroffen, dat zij een kwartier later in het lazaret stierven. De solda ten zochten dekking doch een luitenant en drie onderofficieren, die zich dekten achter dikke matrassen, die men uit een chambrée had gehaald, stormden de ka zerne binnen. In een gang vonden zij een soldaat, die door een schot door een deur heen gewond was. Zij trapten de deur in en vonden daar een soldaat met het ge weer in den aanslag. De luitenant en de sergeants schoten en door zeven kogels doorboord viel de moordenaar neer. Het bleek een Marokkaansch fusilier te zijn, die in een vlaag van verstandsverbijste ring had gehandeld. WIT-RÜSSISCHE AANSLAG TEGEN EEN SOVJET-TREIN? De Wit-Russische pers te Charbin meldt, dat eind November Wit-Russen op den Amoer-spoorweg een Sovjet-trein in de lucht hebben doen springen. Daarbij zou den 201 personen gedood of gewond zijn. De aanslag zou gericht geweest zijn tegen verscheidene zeer hooggeplaatste Sovjet ambtenaren, die onderweg waren naar Chabarowsk. HA UP TM ANN VRAAGT GRATIE. Bruno Hauptmann zal op den vooravond van het Kerstfeest een laatste poging doen om de dreigende uitvoering van de dood straf, tegen welke zijn beroep is afgeewe- zen, af te wenden. De eenige weg, die hem overblijft, is het vragen van gratie aan het Hof von Genade. Dinsdagavond zal Haupt mann bij dit college zijn gratieverzoek in dienen. EEN JONGE DAME ALS VRACHTRIJDSTER. Een tragische geschiedenis, die eens te meer illustreert, hoe weinig menschen be hoorlijk met hun geld weten om te gaan, kwam dezer dagen aan het licht bij de be handeling eener faillissementsaanvrage te Londen. De aanvraag betrof een zekere miss Sims. Het bleek, dat deze jongedame in Mei 1S30 nog een fortuintje had geërfd van 10.000 pond sterling en dat ze reeds in Juli 1931 „bankroet" was gegaan, dus in iets meer dan een jaar tijds. Door de keuze van verkeerde raadgevers en medewerkers had miss Sims haar geld telkens in verschillende ondernemingen by grootere en kleinere gedeelten zien in- brokkelen, tot zij in haar tegenwoordige ongelukkige financieele positie was ge raakt. Thans is ze chauffeuse op een vracht auto en verdient met dit emplooi een loon van 30 shilling per week. De rechtskundige raadsman van de on fortuinlijke jongedame vestigde er voor het „Bankruptcy Court" de aandacht op, dat het een droevige positie was voor een meisje van haar stand, als vrachtauto- chauffeuse haar brood te moeten verdie nen. De vertegenwoordiger der schuldeischers beaamde dit ten volle en verklaarde: „de onervaren jonge vrouw is in verkeerde han den gevallen". Er werd een voorloopige regeling tot uitstel der op haar loopende vorderingen getroffen. DE SOVJETS WEIGEREN EEN PASPOORT AAN KATHOLIEK BISSCHOP De Apostolische Vicaris van Tsingtau dr. George Weig S.VJD., die naar Neder land wilde terugkeeren, kon van de Sovjets-autoriteiten te Moskou geen toe stemming verkrijgen om via Siberië naar Europa te reizen, zoodat de Bisschop ge noodzaakt werd om een reis van elf dui zend mijl via Japan en de Vereenigde Sta ten te maken. KERKEN VERWOEST OP HAITI De geweldige vloedgolf en orkaan die het eiland Haiti geteisterd heeft, waarbij 3000 slachtoffers te betreuren vielen, ter wijl 200.000 menschen van alle bezittin gen beroofd werden, heeft ook groote schade aangericht aan de Missieposten. Niet minder dan 250 kerken en scholen werden totaal verwoest. De Bisschop van Les Cayes Dr. Jules V. M. Pichon heeft ondanks alles zijn groot optimisme be waard. „Voor de Kerk en de Geestelijk heid is deze ramp nog niet zoo groot als de orkaan van 1928. Onze voornaamste kerken die tusschen 1929 en 1932 gebouwd zijn hebben aan deze vreeselijke storm weerstaan. Maar op het platteland werd ongeveer alles totaal verwoest, slechts een tiental gebouwen zijn gespaard gebleven". HOE EEN SCHRIJVER ZIJN WERK VERKOCHT Een echt Amerikaansche methode In New-York heeft4 men onlangs weer een echt Amerikaansche sansatie beleefd. In verschillende groote bladen verscheen onlangs een opvallende huwelijksadverten tie waarin een heer, eigenaar van een vil la, auto en groot vermogen, bovendien een elegante, sportieve verschijning, een knap pe jonge dame zocht. Kapitaal werd niet vereischt, maar de candidate moest geheel overeenkomen met de heldin van de be kende roman „Het huis der droomen" van Lionel Cords. Het gevolg van deze adver tentie was dat alle boekhandels van de stad bestormd werden en de roman in een oogwenk was uitverkocht De boekhandelaars waren verwonderd, maar meer nog de uitgever, die eerst na eindeloos aandringen van den schrijver tot de uitgave van deze middelmatige ro man was overgegaan. Eerst toen het werk was uitverkocht vernam de schrijver de oorzaak van het succes en hij was den vreemden adverteerder zeer dankbaar. Maar- ook de schrijver was uiterst geluk kig, daar hij op die manier een aardig sommetje had verdiend. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verordening der gemeente Bodegraven waarbij het is verboden te visschen op Zondag, niet bindend verklaard. Allereerst deed de kantonrechter uit spraak in de zaken tegen L. V, en A. J. uit Bodegraven, die de vorige zitting terecht hadden gestaan, terzake wegens overtreding der alg. politieverordening der gemeente Bodegraven, waarbij het is ver boden, te visschen op Zondag, in wateren,, gelegen langs wegen, welke voor het open baar verkeer openstaan. De ambtenaar van het O. M. had tegen beiden verdachten een geldboete van 3.subs. 2 dg. met verbeurdverklaring van het inbeslag geno men vischtuig geëischt, terwijl de verde diger van verdachten Mr. Romijn uit Lei den, de redactie der verordening in zijn pleidooi en verdediging had aangevallen en meende, dat deze op nader aangegeven juridische gronden niet bindend kon wor den verklaard, weshalve hij voor verdach ten ontslag van rechtsvervolging had ge vraagd. De kantonrechter, die op verzoek van den raadsman van verdachten thans schrif telijk vonnis wees, ging met het verweer van verdediger mede, verklaarde inder daad de verordening niet bindend en ont sloeg verdachten van rechtsvervolging. J. Sch. uit Rijswijk wie ten laste was gelegd in de Emmalan te A1 p h e n a. d. R ij n, een aanrijding te hebben veroor zaakt waardoor de wielrijder v. d. L. was aangereden werd thans vrijgesproken, daar de kantonrechter de verklaringen van de getuigen geen volledig bewijs hadden op geleverd dat de wielrijder was aangere den. De eisch luidde 20.subs. 10 dg. met toewijzing aan v. d. L. van diens be perkte civiele vordering ad 50. Reparatie of vernieuwing. C. M. uit Langeraar was ten laste gelegd, blijkens de dagvaarding, het ver nieuwen of het bouwen van een nieuwe brug zonder vergunning van B. en W. dr gemeente Ter Aar. Als getuige werd ge hoord de verbalisant de heer C. S. uit Ter Aar. Verdachte ontkende een nieuwe brug te hebben gebouwd of te hebben willen doen aanbrengen. Het betrof uitsluitend reparatie van de bestaande brug, waar voor hij vergunning had. Toen de veld wachter bij hem was gekomen met de me- dedeeling, dat hij hiervoor vergunning moest hebben, heeft hij die aangevraagd. Het ten laste gelegde feit had verdachte echter 22 Oct. begaan, terwijl hij eerst 23 Oct. vergunning had aangevraagd, wat de kantonrechter de opmerking deed maken dat hij dan eerder vergunning had moeten vragen. Verdachte beweerde echter, dat hij in de meening had verkeerd, dat hij voor reparatie geen vergunning behoefde te vragen De verbalisant werd hierna ge hoord. Toen deze voor de balie verscheen zeuto verdachte tot dezen tot groote hila riteit van het publiek: Ja, vertel het nu maar eens. Verbalisant gaf hierna een uit voerig resumé van zijn bevindingen; z.i. was hier geen sprake van reparatie doch vernieuwing, daar men bezig was geweest om het landhoofd te verbreeden en vol gens den timmerman ook palen bij had ge slagen en de leggers z.g. had ingekeept, zoodat het geen draaibrug, waarvoor ver- gunning bestond, maar een vaste brug zou zijn geworden. Verdachte interrumpeerde herhaaldelijk en zeide dat geen mensch het kon zeggen of het een draai- of vaste brug zou zijn geworden. Hij bleef er bij. Het was geen vernieuwing doch reparatie. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir, dat hij aanvankelijk had gemeend dat ver dachte te dom was, om een en ander te be grijpen, doch later had hij deze doorzien en begrepen dat deze trachtte de zaak voor den gek te houden. Hij vorderde derhalve een geldboete van ƒ4.subs. 2 dg, mede gelet op het feit, dat den man inmiddels vergunning is verleend. Ook de kanton rechter was de overtuiging toegedaan, dat de man een ander soort brug had willen maken zooals de verordening aangeeft. Eveneens rekening houdende met de in middels verleende vergunning, veroordeel de hem tot 4.subs. 2 dagen. Melkvervalsching. J. Z. te Alphen had zich te verant woorden. wegens melkvervalsching. De be trekkelijke ambtenaren der warenwet had een minster van een door verdachte's knecht genaamd J. BI. verkochte karne melk, welke met water vervalscht bleek. Verdachte beweerde geheel onschuldig te zijn, daar hij zelf nimmer karnde en de karnemelk betrok van den landbouwer v. d. W. De ambtenaar en kantonrechter ga ven echter een uiteenzetting dat verdachte toch voor een en ander verantwoordelijk was en zich dan maar moest overtuigen, dat hem goede melk'werd geleverd door v. d. W. Het gaat nu eenmaal niet op, dat het publiek inplaats van melk water voor haar geld krijgt. De ambtenaar vorderde een geldboete van ƒ60 subs. 30 d. Veroordee ling 40 subs. 20 dagen. De landbouwer J. A. W. uit A1 p h e n, die eveneens wegens melkvervalsching te recht moest staan liet verstek gaan. Deze had melk afgeleverd of in voorraad gehou den met een waterpercentage van 8. 10 en 5 Liter water op de 100 liter melk. Ver dachte was niet verschenen en liet verstek gaan. De ambtenaar, die meende, dat deze knoeierijen den kop moeten worden inge drukt, vorderde een geldboete van 150. subs 75 d. Veroordeeling 100 subs. 50 d. Het vangen van kerkuilen. W. Bk uit Hazerswoude had nabij de Herv. Kerk aldaar een drietal jonge kerkuilen gevangen en vervoerd. Als ge tuige werd gehoord de gemeente-werkman PI. Deze deelde mede, dat hij met eenige werkloozen w.o. verdachte bij de opslag plaats in de omgeving kruiwagens moest halen (dus toch niet kerkuilen merkte de kantonrechter op) doch toen aldaar aangekomen hadden zij een aantal 7 of 9 stuks jonge kerkuilen aangetroffen. Ver dachte, die er drie ving, had gevraagd aan getuige of hij deze zou mogen houden, die echter had geantwoord een en ander aan de politie te vragen, daar hij niet wist of deze vogels beschermd of niet beschermd waren. De verbalisant, de rijksveldwach ter K. verklaarde, dat hij verdachte was tegengekomen, die hem had gevraagd of hij de uilen mocht houden, doch verbali sant die reeds op een en ander met den ge meente-veldwachter uit was, had verbaal opgemaakt. Verbalisant meende echter, dat verdachte inderdaad te goeder trouw was geweest, waarop de kantonrechter vroeg: waarom werd dan proces-verbaal opge maakt, waarop verbalisant antwoordde: omdat reeds een strafbaar feit was begaan n.l het vangen en vervoeren. Op een des betreffende vraag van den kantonrechter deelde verdachte mede, dat hij de bees ten graag een poosje had willen houden, omdat ze zoo mooi waren, doch niet de be doeling te hebben gehad om ze te verkoo- pen. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 3 subs. 2 d. De eisch luidde 5 subs. 5 d. Rijbewijs ingetrokken. P. H. B., chef-monteur uit Schiebroek, had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op 17 October 1935 met zeer groote snelheid de Bruggestraat te Nieuwer- brug was ingereden, waardoor hij een aanrijding met een vrachtauto, komende uit de richting Utrecht en een voor hem uitrijdende motorrijder J. C. Sch. uit Bo degraven had aangereden, waardoor deze was gewond en zijn motor belangrijk was beschadigd. De gehoorde getuigen verklaar den, dat de autobestuurder B. met groote snelheid had gereden, terwijl de vrachtauto bestuurder uit Utrecht rechts van den weg had gereden, met uitzondering van getuige Sch., die verklaarde, dat deze min of meer op het midden van den wge' had gereden, hetwelk ook verdachte had verklaard, waardoor hem feitelijk den weg was ver sperd. De ambtenaar wilde rekening hou den met het feit, dat een en ander ver dachte aan schade reeds ƒ200 had gekost en vordere overigens een geldboete van 25 subs. 15 d. tevens met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 20 subs. 10 d. tevens met intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van een half jaar. Autobusdienst uitgebreid of verlengd zonder vergunning. S. uit Hazerswoude, exploitant van een autobusdienst Hazerswoude over Bent huizen naar Leiden, was ten laste gelegd, dat hij personen had vervoerd zonder ver gunning. Verdachte, die in hooger beroep voor de Kroon destijds vergunning heeft verkregen, was als standplaats bij deze concessie aangewezen de R.-K. kerk. Daar hij hier moeilijk met zijn autobus kon kee- ren, hadden B. en W. hem evenwel mach tiging verleend standplaats te nemen pl.m. 800 Meter verder bij de Herv. Kerk. Dit hield echter in dat hij alleen standplaats mag nemen" bij de Herv. kerk, doch geen personen mag vervoeren hetzij betalend of niet, tusschen het weggedeelte der Herv. Kerk en de R.-K. kerk, daar hij anders de Trio-autobusdienst die een dienst onder houdt vanaf Boskoop via Hazerswoude naar Leiden concurrentie aan zou doen. Niette genstaande herhaalde waarschuwingen had verdachte toch steeeds personen vervoerd op dit traject. Op 29 Oct. 1935 was hij deswege verbaliseerd. De betrokken rijksveldwachter K., thans als getuige ge hoord had de autobus aangehouden en van een 12-jarig meisje, dat reeds een plaats bewijs had, zulks in beslag genomen. Ver dachte bleef er bij, dat hij het publiek op dit traject gratis vervoerde en hij onmoge lijk bij de R.-K. Kerk kon keeren. Nadat ook de majoor der rijksveldwacht nog een uitlegging van dit geval had gegeven, vor derde de ambtenaar een geldboete van 50 subs. 25 d. tevens met de bemerking, dat hij zich nog vandaag in verbinding zou stel len met de commissie van de Spoorwegen belast met de controle op de autobusdien sten, zoodat voor het geval verdachte mor gen weer een overtreding zou begaanhij de autobus in beslag zou doen nemen of z.g. aan de ketting zou doen leggen. De kantonrechter die met dezen eisch mee kon gaan, veroordeelde verdachte conform en gaf verdachte eveneens een ernstige repri mande om met een en ander te doen eindi gen, daar hij zulks een oneerlijke concur rentie achtte voor de Trio-autobusonderne ming. HAAGSCH GERECHTSHOF. De doodslag te Aarlanderveen. Het Gerechtshof bevestigde heden het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij de 21-jarige los werkman J. B. uit Aarlan derveen, thans ged., die op Zondagavond 9 Juli jd. te Alphen Teunis van Soest met een mes in den hals trof, tengevolge waar van het slachtoffer onmiddellijk overleed, wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbend, is veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf. Het hof verwierp het door den verdachte opgeworpen beroep op noodweer, aangezien verdachte's handeling niet was geboden ter noodzakelijke zelfverdediging, o.a. vermits het slachtoffer niet gewapend was. Juffrouw J. v. d. B., huisvrouw van d. P., uit Noordwijkerhout, is door den politierechter, wegens mishandeling veroordeeld tot een voorwaardelijke geld boete van 25.subs. 25 dagen met proef tijd van 1 jaar. Het Hof stelde deze proef tijd op drie jaar. HOOGE RAAD. De brand in den Cuneratoren. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den loodgieter W. F. v. H., die door het Gerechtsof te Arn hem werd veroordeeld tot 14 dagen hech tenis wegens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat op 3 September 1934 op het dak van de Cuneratoren te Rhenen brand ontstond, waardoor een gedeelte van het dak verloren ging. SPORT WIELRENNEN L. R. EN T. V. „SWIFT.". Gistermorgen is de 5 km. gereden op de hometrainers voor het in deze maand be haalde record. R. v. Aart, die tot heden den snelsten tijd had gemaakt 2 m. 39.2 sec., wist z'n eigen record te verbeteren en te brengen op 2 m. 37 sec. Chr. Vink heeft z'n eigen tijd ook weer verbeterd en gebracht op 2 min. 38,2 sec. N.N maakte 2 min. 41.2 sec.; J. Groene- wegen die in langen tijd niet had gere den maakte nog een mooie tijd van 2 min. 56 sec.; G. Groeneweg 2 min. 56.6 sec.; C. Biermans 2 min. 49 sec.; en W. Bakker 3 min. 16 sec. De heer P. T. de Jong had een extra prijs disponibel gesteld; zij die beneden 2 min. 45 sec. reden kregen drie loten, die van 2 min. 45 sec. tot 3 min. twee loten en die boven de 3 m. reden kregen 1 lot Na loting was Chr. Vink de gelukkige winnaar. Dinsdagavond zal er bij voldoende deel neming een uur Zweedsche gymnastiek gehouden worden, daarna trainen. Na beëindiging der wedstrijden kon de voorzitter mededeelen, dat Swift was aan gezocht een sintelwielerbaan in exploi tatie te nemen, gelegen nabij de Haagsche Schouw. Hiervoor is een commissie gevormd, die de werkzaamheden daarvoor zal regelen. MaatschoeiseL De Fakir: Ja, die schoenen staan me wel aan, maar u moet de spijkers naar binnen laten zetten! 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 23 December 1935 Hooge Prijzen f 1500.— 15797 f 100015715 18941 f 400.— 1762 2870 14934 f 200.— -15724 f 100.— 7088 8229 8478 8921 14880 15615 15981 17361 Prijzen van 45. 41 53 57 74 144 249 256 277 303 329 339 355 359 402 440 463 508 519 557 589 612 614 626 631 632 686 694 695 716 722 748 749 751 757 823 854 899 913 949 973 993 1085 1086 1112 1119 1131 1137 1180 1193 1231 1269 1283 1303 1346 1383 1H24 1448 1458 1562 1635 1705 1722 1801 1802 1899 1945 1976 2043 2053 2123 2130 2132 2150 2167 2200 2232 2236 2262 2297 2302 2397 2436 2488 2495 2508 2518 2541 2554 2559 2563 2633 2640 2663 2689 2695 2703 2722 2781 2808 2831 2834 2868 2869 2919 2928 2981 2998 3003 3012 3035 3037 3047 3091 3107 3132 3140 3201 3211 3214 3236 3250 3266 3294 3318 3320 3326 3337 8338 3349 3362 3368 3392 3451 3500 3512 3517 3534 3573 3575 3578 3616 3631 3879 3907 3916 3930 4063 4076 4080 4161 4171 4193 4217 4245 4255 4293 4338 4445 4463 4488 4501 4503 4510 4511 4603 4626 4656 4664 4711 4727 4762 4766 4810 4832 4896 4308 4938 4983 4984 5017 5025 5092 5110 5176 5185 5191 5238 5260 5279 5284 5295 5332 5339 5349 5400 5417 5421 5436 5549 6557 5593 5642 5656 5660 5662 5674 5705 5744 5759 5807 5858 5869 5886 5917 5935 5975 5990 6012 6045 6104 6173 6180 6185 6198 6206 6214 6216 6275 6295 6347 6353 6392 6415 6430 6432 6438 6451 6460 6475 6517 6589 6618 6620 6636 6650 6696 6700 6719 6782 6816 6899 6966 6978 7018 7061 7080 7086 7210 7233 7239 7243 7279 7332 7339 7341 7386 7439 7460 7474 7546 7549 7566 7608 7638 7665 7666 7716 7725 7821 7869 7886 7892 7913 7917 7936 7956 7992 8010 8013 8016 8021 8093 8129 8133 8179 6250 8277 8313 8340 3342 8363 8375 8434 8449 8591 8600 8616 8644 8694 8731 8742 8757 8790 8826 8828 8849 8860 8942 8949 8962 9054 9062 9131 9148 9222 9242 9243 9246 9269 9285 9316 9334 9367 9404 9414 9441 9486 9528 9541 9557 9564 9579 9582 9584 9597 9620 9637 9647 9652 9718 9727 *746 9748 97Ü4 9773 9814 9845 9881 9896 9920 9949 9978 9994 10123 10152 10170 10210 10259 10263 10290 lüoio 1UJ46 10365 10393 1U4UÓ 10419 10472 10518 10565 10575 10599 10655 10656 10064 10668 i0682 10693 10702 10751 10775 10801 10839 1Ü9Ü4 10917 10969 11058 11126 11193 11223 11284 11345 11347 11382 11416 11419 11464 11482 11515 11534 11541 11565 11609 11613 11636 11715 11724 11754 11756 11798 11835 11855 11937 11945 11974 11977 12012 12019 12053 12071 12073 12085 12091 12117 izll9 12123 12135 12173 12194 12342 12366 12399 12402 12458 12511 12647 12767 12803 12840 12844 13008 13014 13079 13083 13108 13157 13160 13219 13228 13233 13241 13243 13251 13263 13291 13350 13389 13428 13443 13456 13540 13581 13591 13634 13666 13677 13688 13703 13718 13739 13/43 13760 13762 13773 13807 13881 13958 14000 14040 14044 14100 14128 14168 14203 14227 14255 14307 143)4 14357 14358 14366 14374 14380 14389 14392 14410 14415 14445 14453 14458 14492 14507 14008 14542 14601 14610 14611 14644 14703 14706 14729 14733 14782 14796 14814 14927 14930 14937 14942 14938 15004 15160 15207 15209 15254 15265 15380 15450 15470 15490 15491 15496 15551 15557 15561 15008 15672 15723 15782 15799 15814 15895 15S29 15942 15955 15967 15991 16028 16u38 16044 160J9 16065 16099 16100 16109 16117 16145 16164 16257 16261 16289 16293 16308 16311 163*5 16369 16380 16445 J6446 16447 16456 16475 16479 16508 16515 16509 16598 16631 16637 16642 16683 16700 16738 16831 16833 16844 16849 16856 16863 16961 16991 17006 17047 17054 17066 17177 17226 17278 17305 17314 17348 17363 17368 17376 17458 17468 17492 17493 17504 17566 175n8 17581 17587 17674 17687 17694 17699 17705 17847 17867 17888 17889 17894 17907 17932 17952 17999 18036 18071 18075 18077 18093 18109 18110 18124 18153 18171 18205 18407 18562 18577 18627 18681 18705 18707 18749 18753 18758 18796 18814 18834 18866 18910 18966 18981 19004 19043 19045 19071 19100 19106 19114 19123 19188 19199 19201 19217 19219 19250 19264 19369 19388 19392 19417 19453 19473 19478 19600 19615 19624 19633 19714 19723 19809 19854 19860 19894 19905 19931 19932 -19939 19992 20002 20004 20032 20037 20111 20119 20163 20192 20223 20235 20254 20278 J0307 20316 20419 20432 20455 20478 20498 20533 J0636 20638 20658 20668 20731 20750 20817 20844 _0895 20923 20926 20971 20980 20983

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12