UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAAKDAG 23 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. Bij het gemeente lijk Arbeidsbemiddelingsbureau staan als ■werkzoekenden ingeschreven 744 personen, vorige week 681. Verleden jaar bedroeg het aantal over dezelfde periode 755. Insluiping. Gisteravond tegen 10 uur bemerkte de dochter van een winkelier in de Hoofdstraat, dat een man zich in den winkel bevond, met de kennelijke bedoeling geld te bemachtigen. Bij de ontdekking vluchtte de man naar buiten. Er werd niets vermist. Later zag het meisje den man op straat; zij waarschuwde de politie, die den insluiper inrekende. HOOGMADE. Uitvoering Harmonie. Op Donderdag 26 December (2e Kerstdag) des avonds te 7uur zal de R.K. Harmonievereeniging „Herelijkheid Hoogmade" een uitvoering geven voor leden, donateurs en tegen entrée. Onder Directie van den heer P. J. v. d. Berg zullen eerst eenige muzieknum mers ten gehoore worden gebracht, waarna door de toon eel vereeniging van Meerburg voor het voetlicht zal worden opgevoerd „IJzeren Hein", tooneelspel in drie bedrij ven en na de pauze „Het rare Kosthuis", klucht in 2 bedrijven. Daar de tooneelclub van Meerburg voor ons geen onbekende is, belooft het een gezelligen avond te wor den. Zie verder advertentie van Dinsdag avond in deze courant. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Izaak Kempe, Groote Poellaan 13 Johannes Former, Nieuwe meer dijk 99 Jacobus Groenewegen, Iepenlaan 41 Gerardus J. van Zijl, Rei gerstraat 63 Jacob Sch eiberlich, Aker- dijk 269 Martinus Meijer, Nieu wem eer- dijk 402 Johan Ph. Klapper, Lijnderdijk 228 Willem Kamerman, Schipholdijk 208 Wilhelmus A. van Ginkel, Raadhuislaan 20 Leendert P. Doreman, Kerkhoflaan 11 Jan A. Bungener, Schipholdijk 81 "Willem van Aalderen, Schipholdijk 201 Franciscus A. Zwarter, Beukenlaan 5 Machiel Overdorp, Huigsloterdijk 402 Johanna C. van Hameren, Venneperweg 453 Nelly A. van der Haagen, Aalsmeer- derdijk 322. Vertrokken: Gerarda M. Warmer dam, naar Bloemendaal, Vogelenzang Sientje van Dam naar Amsterdam Jan Brut, naar Amsterdam Hendrik L. Molin, naar Amsterdam Engel van der Wal, naar Haarlem Pieternel la A. Smit, naar Amsterdam Willy A. H. Fromme, naar Deventer Kommerina Vissers, naar Heemstede Jan Wiersma, naar Steen- wijk Neeltje van der Walt, naar Nieu- wer-Amstel Ilse W. K. E. Deeoke, wed. H. Silberstein, naar Amsterdam Kornelia Schouten, naar Amsterdam Otto van der Maat, naar Uithoorn Johanna M. Lamers, naar Heemstede Daniël Spaargaren, naar Ter Aar Petronella J. Alkemade, naar Noord wij kerhout Gerarda Post, naar Amsterdam. KATWIJK. Geboren: Maartje, <L van C. Kraalen- oord en K. Messemaker Elisabeth Jaco ba, d. van P. Haasnoot en C. H. Geyteman Teunis, z. van B. van Velzen en T. Var kevisser Maartje, d. van D. de Jong en J. de Best Willem, z. van R. van der Plas en L van Duyvenvoorde CorneTus, z. van G. van Rhee en G. van der Plas Dirk, z. van P. de Vries en A. van Vliet Pieter, z. van T. van Vuyvenbode en D. van der Voort Maartje Marie, d. van P. Kruyt en M. de Groot. Ondertrouwd: C. Krijgsman en K. Jonker P. Ruwaard en J. van Duyn A. van Dijk en A. Nijgh. Getrouwd: G. Pronk en A. L. Hush. Overleden: Keetje van der Bent 11 mnd., d. van C. van der Bent en C. Guyt Hendrik van der Plas 66 j., gehuwd met T. Hoek Arie Steenvoorden 75 j., echtge noot van A. van Puinbroek Pieter van der Plas 7 weken, z. van L. van der Plas en A. Duyvenbode Levenl. aangeg. kind van D. van Duyn en A. Guyt Johannes Hoek 76 j., gehuwd met K. de Haas. LEIMUIDEN. Verloting K.J.C.-konijnen. Op den ontspanningsavond van Zondag ji. werden door den directeur de navolgende nummers getrokken voor de gelukkige winnaars van de KJ.C.-konijnen: 98, 124, 143 en 44. Een hartelijk woord van dank voor al degenen, die de KathoL Jeugdbeweging ge steund hebben. LIS SE. Begin van brand. Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur werd de brandweer dezer gemeente gewaarschuwd voor een begin van brand in het schuurtje behoorende bij het perceel Wagendwarsstraat bewoond door den heer van Eijk alhier. Het schuur tje bekwam hierdoor ernstige brandscha de, doch de brand kon in de kiem worden gesmoord, waardoor erger werd voorko men. Het materiaal van de brandweer be hoefde niet uit te rukken. Aanbesteding. Door de N.V. Electrici- teitsbedrijf HillegomLisseSassenheeim, gevestigd te Lisse, werd aanbesteed het schilderwerk voor deze N.V. waarvoor werd ingeschreven door den heer A. Marseille te Lisse voor f 695.den heer P. van der Jagt en Zonen te Hillegom voor f435. de fa. M. Methorst en Zonen te Hillegom voor f425.den heer C. van der Aart te Lisse voor f 335.de fa. Wed. A. van der Meer te Lisse voor f325.en de fa. W. Bakker en Zonen te Hillegom voor f 280. De begrooting was f 415.Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver. NOORD WIJK. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De vereeniging voor Vreemdelingenver keer, Noord wijk Vooruit, vergaderde in hotel Royal onder leiding van den heer A. Vermeulen, voorzitter. Een beschouwing houdend over het afgeloopen seizoen, kwam spreker tot de conclusie, dat dit slecht geweest is. Spreker wijst er op dat Noordwijk nog wel in trek is bij de Duit- schers, wat dezen zomer nog is gebleken. Toen er een kansje was voor de Duitschers om naar Nederland te komen, waren er veel aanvragen. De notulen werden gelezen door den waarnemend secretaris de heer C. van Vliet, wegens bedanken van den heer IJ. Elzinga als bestuurslid en secretaris. De notulen en het jaarverslag werden goedge keurd, behoudens een opmerking van den heer Stuurop over het benoemen van een commissielid tot organiseeren van strand feesten, die geen lid is van de vereeniging. Spreker vindt dit fout. De voorzitter heeft hierin geen kwaad gezien. Bovendien is het andere jaren ook gebeurd en wanneer het geschikte krachten zijn, is het toch niet zoo erg. In den zomer hebben de meeste leden het druk en geen tijd voor dergelijke attracties. Doch aan klagers bezwaar zal een volgende maal tegemoet worden ge komen. Uit het jaarverslag werd vernomen dat het ledental 315 bedraagt. Bovendien werd in dit jaar het 50-jarig bestaan der bad plaats gevierd. Alle vermeldenswaardige feiten passeerden de revue. Voor zoover de controle mogelijk was, zyn er 89760 gas ten in Noordwijk geweest. Hierna werden uitgeloot 13 aandeelen van de race-boot. Dit waren: 1 A. Vermeu len, 3 Hotel Rembrandt, 4 F. Urlus, 5 L. A. Roozen, 6 en 12 Mij. Zeebad, 14 Huis ter Duin, 23 L. Lang, 30 F. van Dalen, 34 Hotel Noordzee, 35 H. Hoek, 36 C. den Hollander, 38 Burgemeester v. d. Mortel. Een aandeel werd geschonken en wel van wijlen nota ris Wagemaker. Hiervoor bracht de voor zitter een woord van dank. De rekening van den penningmeester werd den leden bereids toegezonden en sloot in totaal met een bedrag van 5733.57 met een batig saldo van 118.111/2. De exploitatie van de race-boot over de jaren 1934 en 1935 bedroeg aan inkomsten 535.70 en aan uitgaven 528.10, zoodat een batig saldo te boeken was van 7.51. Echter zij hierbij vermeld dat de Maat schappij Zeebad den stuurman gratis ter beschikking stelde, waarvoor men zeer dankbaar was. Voorts bleek dat bij het in formatie-bureau 1465 aanvragen binnen kwamen terwijl 1105 personen het bureau bezochten. Verzonden en uitgegeven wer den: 3850 kamerlijsten, 980 oude folders, 13.365 nieuwe folders, 7857 Duitsche fol ders, 268 platen „Senf", terwijl 50.000 re clamekaarten werden afgegeven op de groote Flora-tentoonstelling te Heemstede. Door den heer E. C. Urlus werd namens de kascommissie verslag uitgebracht over de gehouden controle. Alles was keurig in orde en daarom werd dank gebracht aan den penningmeester. De heeren Stuurop en Peeperkorn ma ken aanmerkingen op de Duitsche folder. Deze was volgens genoemde heeren niet voldoende voor algemeene reclame, daar slechts enkele zaken hierop voorkwamen. De penningmeester merkt op, dat deze re clame ook hoofdzakelijk door die heeren werd betaald. De heer Dorsman bracht hulde aan de samenstellers van deze fol der. Ze was bijzonder mooi! Bij verkiezing bestuursleden werden gekozen de heeren H. v. d. Wilk en Litjens. Gevraagd wordt of tegen het 2e infor matiebureau kan worden opgetreden. De voorzitter zegt, dat dit een particuliere in stelling is en dat daar niets tegen te doen is. Ge we ze wordt op de ouderwetsche ma nier van bezorgen der briefjes e.d. Alles geschiedt steed3 nog loopende, zoodat de een de briefjes 's morgens krijgt en de an der 's avonds. Liever zag men een paar flinke jongens die desnoods in costuum dit werk deden. De voorzitter vindt dit een moeilijke kwestie, daar de heer Groen reeds zooveel jaren trouw en accuraat zijn werk heeft gedaan. Voorgesteld werd om er desnoods een jongen by te nemen. Het bestuur zal deze zaak overwegen. Op verzoek zal tevens bij eventueele be stuursverkiezingen op de convocatie wor den vermeld dat leden ook candidaten kun nen noemen.. De heer Boogert geeft in overweging om het bezorgen van de briefjes met aan vragen af te schaffen. Katwijk heeft dit ook gedaan en het schijnt daar goed te vol doen. De heer Sterloop raadt aan om dit vooral niet te doen, daarmee is men de aanvragers niet ten gerieve. De heer Boo gert wijst er nog op dat vrije vestiging van zaken in Bussum niet meer mogelijk is. Spreker geeft in overweging aan het bestuur om in onze gemeente ook daar voor te ijveren. Tot slot werd aan den heer S. Verloop hartelijk dank gebracht voor het organi seeren, geheel alleen, van de strandfees ten, concerten enz. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 27 December, des namiddags te twee uur. Agenda: 1. In gekomen stukken. 2. Voorstel van burge meester en wethouders tot aanvulling en wijziging der Bouwverordening. 3. Voor stel van burgemeester en wethouders tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de plaatselijke Raiffei- senbank. 4. Wijziging der begrooting, dienst 1935. 5. Voorstel van burgemeester en wet houders ter zake van een advies van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café-Restau ranthouders en slijters, afdeeling Sassen- heim, houdende verzoek gedurende het ge il eele jaar de sluitingstijd voor de café's op 11 uur te stellen. 6. Reclames tegen be lastingen. ZILK. Prijs jassen. In Café „Bloemlust" van den heer van Straelen werd gejast om car- bonade en werden onderstaande personen winnaars: 1ste prijs R. Bakker en Jac. v. Straelen, 2de pr. mej. L. Ruigrok en Th. Zuiderduin, 3de pr. J. Zuiderduin en G. Hoeks. Schaakwedstrijd. In het Parchiehuis alhier heeft het bestuur van Leo XIII de werklooze schaakliefhebbers in staat ge steld een competitiewedstrijd te houden om eenige pryzen, bestaande uit levensmid delen. Voor deze wedstrijden is veel ani mo. Op de eventueele uitslagen komen wij nader terug, daar deze nog niet bekend zijn. Fancy-fair. Door het houden en wel slagen van een fancy-fair in het Parochie huis alhier, ten bate van de Derde Orde, is het bestuur dezer vereeniging in de gele genheid gesteld, de arme gezinnen een Kerstgave, bestaande uit kleedingstukken te bezorgen. Dat zulks in dezen tijd een welkom geschenk is, behoeft geen nader betoog. Aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze fancy-fair, alsmede aan de dames van den Naai krans, die ge heel belangloos de kleedingstukken hebben vervaardigd, komt groote lof toe. SASSENHETM. Mendeltulpententoonstelling. De jaar- lyksche tentoonstelling van Mendeltulpen enz. zal op 14 Januari worden geopend. Kapers. Het schijnt dat in onze ge meente dieven het gemunt hebben op fiet sen, welke onbeheerd voor kerken of an dere gebouwen staan. In de afgeloopen week zijn drie personen er de dupe van geworden. Men voorzie dus zijn fiets van alarmsein of slot. STOMP WIJK. Gemeentebegrooting. Bij de samen stelling van het ontwerp der begrooting voor onze Gemeente moest rekening ge houden worden met eenige factoren, waar door alleen reeds een mindere ontvangst voor 1936 was te verwachten van 16.000 daar niet beschikt kan worden over een batig slot van een vorige dienst, gelijk dat bij de begrooting 1935 wel het geval was van rond f 12.600.wegens uitkeering uit het gemeentefonds zal minder worden ontvangen een bedrag van rond 4.400. aan uitkeering uit de hoofdsom en opcen ten op directe belastingen zal minder wor den ontvangen f 7000.totaal mindere ontvangst 24.000.Door de uitvoering van belangrijke kapitaalsuitgaven zal de rente en de aflóssingslast worden vermeer derd met f 4000.nadeelig verschil 28.00.Hiertegenover staat een gunsti- j ge. factor, n.l. een mindere opbrengst we gens uitkeering uit het Gemeentefonds per aangeslagene en wegens hoofdsom en op centen van eenige belastingen van 12.000, alzoo mindere baten voor 1936 16.000. Niettegenstaande sterke bezuiniging was het niet mogelijk de begrooting te doen sluiten zonder de raming van een extra- bijdrage uit het werkloosheidssubsidie- fonds. Als gevolg van den druk door hoo- gerhand uitgeoefend, hebben B. en W. zich genoodzaakt gezien een salaris-verlaging over de geheele linie in overweging te ne men, ofschoon in vergelijking met het Rijks salarispeil voor verlaging van de wedden in deze Gemeente geen enkel redelijk mo tief is aan te voeren. St. Josephgezellen. Onder voorzitter schap van den Eerw. Vice-praeses, kap. J. Dunselman hield de St. Josephsgezellen- vereeniging te Leidschendam haar Jaar vergadering, welke uitstekend bezocht was. Notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna de secretaris, de heer A. Blokland, een keurig jaarverslag uit brengt, waarin een zeer tevreden toon ge hoord wordt. Volgen keurige jaarversla gen van Biljartclub, retraiteclub en too neelclub. Bij de bestuursverkiezing worden by acclamatie op voorstel van den Vice-praeses herkozen de heeren A. Blokland en J. Remmerswaal en gekozen de heeren P. van Heiningen en G. Nieuwenbroek. Op duidelijke wijze wordt door de Eerw. Vice-praeses uitgestippeld de taak en het werk der vereeniging binnen en buiten. Op voorstel van den Vice-praeses wordt met algemeene stemmen besloten iedere Donderdag om de week een verplichte bij eenkomst te houden; voor alles wordt op aller volledige medewerking gerekend. Vol gen nog diverse mededeelingen o.m. over Spaarkas, wedstrijdavond op 27 Dec. a.s. en Kerstspel. Hierna sluiting. Professiefeest. Op 24 December a.s. hoopt de Eerw. Zuster M. Christina, „de zuster van de naaischool" haar 12 -jarig Professiefeest te vieren in de Congregatie van de Dochters van Maria en Jozef. Op den tweeden Kerstdag zal te 10 uur de Hoogmis ter harer intensie worden opgedragen. Geboren: Cornells Gerardus, z. v. C. Opstal en G. J. Ruijgt. Geertruida Anna Theresia, d. v. J. W. Koeleman en J. C. Zandbergen. Ondertrouw di: N. J. Kopersluis en M. K. Halverhout. VEUR. Geboren: Cornelia Joanna Petronella d. v. P. Vogelaar en G. M. Hogervorst. Martina Lidwina, d. v. T. de Vries en M. Vogelaar Maria Helena, d. v. A. P. de Koning en S. W. Hendriks. Ondertro uw d: J. v. d. Lee en S. E. v. d. Kwaak. TER AAR Geboren: Karei Philippus, x. van J. van Eyk-Hartman Mathijs, z. van J. A. Meeuwis-Pijper Wilhelmina Hendrika, d. van W. Fransen-van Tol. Overleden: C. Blom 85 j. G v e s t i g d: A. van Kessel, van Den Haag W. A. Minaard van Zundert D. Spaargaren van Haarlemmermeer. GEMEENTERAAD. Vergadering op 20 December. Tegen woordig met den voorzitter alle leden. Na voorlezing van het gebed worden de notulen, behoudens een kleine opmerking van den heer v. Beek goedgekeurd. De ingekomen stukken lokten geen bespre king uit, behalve een verzoek van den heer Uyttewaal, betreffende huur grond aan de v. d. Valk Boumanlaan. U betaalt nu 75.per H.A., wanneer hem echter 1 H.A. voor volkstuintjes wordt afgenomen, dan zou hy het resteerende voor J 70. willen hebben. De heer De Vries had de toestand in loco opgenomen en berekende, dat de raad gerust het gevraagde kon toe staan, daar het de gemeente nog een klein voordeel zou opleveren. Het bleek, dat alle leden veel voor volkstuintjes gevoel den, doch er deden zich nogal bezwaren voor. De heer Smits wilde dat de gemeente voor toegang tot de verschillende percee- len zou zorgen, daar de sloot tamelijk breed is en de kosten van soliede planken voor de huurders te hoog zouden zijn waar in weth. Sonneveld hem bijviel. Nog ver schillende sprekers voerden het woord, waarvan sommigen bang waren, dat er weinig animo zou zijn, anderen als de heer Snel zou willen, dat de huur in April of Mei betaald werd, zoodat er geen onaan gename dingen als processen tegen wan betalers konden voorkomen. Velen wilden zoo noodig bij gebleken behoefte nog meer grond beschikbaar stellen. Ten slotte wordt van B. en W. een voorstel aange nomen pl.m. 40 tuintjes 20 vierk. roeden te verhuren aan hen, die het 't meest noo dig hebben als werkloozen, armlastigen en der gelijken. Tot Secr.-Penningm. B. A. werd met al gemeene stemmen herbenoemd de heer D. J. van Zoeren. Aan W. Beukers, te Riet veld en J. Griffioen alhier werd de aan gevraagde grond aan de v. d. Valk Bou manlaan h f 2.75 per m. verkooht. Aan den heer Blonk die in de nabijheid van de Steenkuilen De huur woningen Julianastraat wordt van 22.50 tot 21 per maand verlaagd. Besloten werd de procedure tegen twee wanbetalers niet te doen doorgaan, een derde had zich zelfs niet verwaardigd op de aanmaning van B. en W. te antwoorden en zal vervolgd worden. De heer v. d. Lee verzoekt voortaan de namen dezer menschen, bij wie hij verre weg de meesten geen onwil doch on macht in het spel is niet meer openlijk te vermelden, waaraan ook door de pers ge volg zal worden gegeven. Punt 12 der agenda: verbetering Toren- wal lokt weer heel wat bespreking uit. Het voorstel van B. en W. tot bestrating kon geen genade in de oogen der heeren vinden, slechts werd goedgekeurd de ge vaarlijke bocht bij het R. K. kerkhof te bestraten en de rest als gewoon in orde te brengen. De rondvraag bracht weinig nieuws; al leen wenschte de heer Lunenburg een al- geheele herziening der salarissen, liever dan dat allen 5 pet. zouden worden ge kort. Dan zouden de meest draagkrachti- gen het meest worden getroffen, cumula tie kon worden vermeden. De meeste leden waren echter huiverig er aan te beginnen, daar het werk veel te omvangrijk is om door een raadscommissie te worden opgeknapt en er getwijfeld werd of daardoor tevredenheid in de hand zou worden gewerkt. Personalia. De heer H. J. Nijenhuta^ opzichter van weg en werken der NederL Spoorwegen, alhier is per 31 Dec. voor- loopig overgeplaatst naar Utrecht Een achtervolging, die glad verliep. De politie heeft Zaterdag een opwindend* jacht gemaakt op een van diefstal ver dacht persoon. Orti negen uur des morgen* werd door den kolenhandelaar K. alhier aangifte gedaan van diefstal van een zak steenkolen uit zijn schuur. Onmiddellijk togen twee agenten op onderzoek uit waarbij een spoor werd gevonden, dat leidde naar het op een half uur van da stad gelegen woonwagenkamp. Hier aan gekomen vond men het verlaten, uitgezon derd een 10-jarig jongetje, dat op het ge- zicht der agenten gauw een zakje steen kolen probeerde weg te moffelen. Een der agenten bleef nu de wacht houden, terwijl de ander terugkeerde om de ventende vrouwen mede te nemen. Dit nu was geen gemakkelijke tocht, loopende over een zeer gladde weg. Een jonge verdacht uit ziende man passeerde intusschen per fiets, maar volgens de vrouwen, kenden zij hem niet. De andere agent hield hem aan. De man zeide zijn woonwagen in Harmeien t« hebben staan en gaf, zooals later bleek, een valschen naam op. Toen nu de vrou wen ontkenden, dat de zak steenkolen van diefstal afkomstig was, besloten de agen ten de fietsende man te controleeren. ZjJ namen hiertoe een taxi en reden naar Harmeien, waar echter woonwagen noch man te vinden was. Het onderzoek werd nog uitgestrekt tot het woonwagenkamp aan de Vleutensche weg. Het resultaat was nihil en men keerde langs dezelfde weg terug. Even voorbij de Meern zagen zij den man, loopende naast zijn fiets aanko men. Op een teeken van een der agenten om te blijven staan sprong hij plotseling op zijn rijwiel en ging aan den haal. Hier bij kwam hij een heel eind voor, daar de auto op de gladde weg eerst moest draaien om de achtervolging te kunnen beginnen. In de Meern is een zijweg, waar men even het spoor bijster was. Een der agenten zag hem, toen hij eens nader onderzocht, juist de weilanden invluchten. Hoewel een waarschuwingsschot werd gelost, liep de man door en was spoedig uit het gezicht verdwenen. Onderwijl was heel de Meern in" rep en roer gekomen door het geluid der schoten. Hoewel zeer bemoeilijkt door de zwaar besneeuwde grasvlakten, zette de agent, geassisteerd door een burger, de achtervolging voort. De andere agent had een zijweg genomen om daar te trachten, de vluchteling te ontdekken. Tenslotte vond men hem in een schuur, verborgen tusschen rietmatten. Per auto ging hij weer mee naar Woerden. Hoewel hy en zijn kameraad resp. genaamd R. en Pf., alles ontkenden omtrent de diefstal, wa ren de aanwijzingen zoo sterk, dat beiden werden opgesloten. Het bleek tevens, dat R. nog de straf van drie vonnissen te goed had. Zij zullen heden naar Utrecht wor den overgebracht. Hoewel zeer moeilijk, was de spoedige opheldering dezer zaak een succes voor de politie. Liefdadigheid. De gisteren na een liefdadigheidspredikatie onder alle H.H. Missen gehouden schaalcollecte voor de armen heeft opgebracht ruim 400. Fietsendief aangehouden. Door een toevallige omstandigheid is men de dader van de laatste rijwieldiefstal op het spoor gekomen. De eigenaar was Vrijdag naar Utrecht gegaan voor plezier en zag daar een zekere J. J., die vroeger in Woerden gewoond heeft, op zijn fiets rijden. Hij waarschuwde een agent, die den dader aanhield. De recherche bracht hem naar Woerden, waar hij in het bureau werd in gesloten. Na verhoor legde hij een beken tenis af. Het is echter nog niet bekend, of deze 23-jarige jongeling ook iets van de andere zes gestolen fietsen afweet. Heden is hij naar Utrecht overgebracht, om voor den officier te worden voorge leid. Schaak-mode. Nar we vernemen be staan er plannen tot oprichting van een R.K. Schaakclub te Woerden. Te zijner tijd zullen we nadere bijzonderheden berich ten over deze op te richten vereeniging. In ieder geval juichen we dit plan toe. Het spel begint weer. Na eenige da gen rust is de fietsendiefstallenreeks weer voortgezet. Nu werd er Vrijdagavond een rijwiel gestolen, dat bij de kerk was neer gezet. Het behoorde toe aan J. V. Diefstal. Bij V. aan de Oudelandsche weg is hedennacht een mand met sinaas appelen gestolen. De mand werd later in den Rijn teruggevonden. Er is aangifte gedaan bij de politie. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 81. De feestdag was aangebroken. De paren die de klom- pendans zouden uitvoeren waren reeds opgesteld. Op het bordes van het raadhuis stond de burgemeester en achter hem de feestcommissie. Pieterse was natuurlijk ook aan wezig om de orde te handhaven. 82. De dorpsfanfare begon een feestmarsch te blazen. Daarna zette de dans in, waarvan de deelnemers dezelfde waren die in den optocht meeliepen. Pit en Pat waren natuurlijk ook van de partij, doch de klompen wilden niet zooals zij wilden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10