ZATERDAG 21 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. T LUCHTVAART WAT IS OORZAAK DER VLIEGTUIG BOTSING OP SCHIPHOL? Sergeant Hinrichs gaat waarschijnlijk vrij uit. Naast het officieele onderzoek, dat de Permanente Rijkscommissie instelt naar het vliegongeval van j.l. Woensdag, waarbij de leer ling-vlieger J. F. Mets om het leven is gekomen, hebben de drie officieele daar bij betrokken instanties, K. L. M., Gemeen telijke Luchthavendienst en Militairen, eveneens een onderzoek ingesteld. Het zal nog geruimen tijd duren eer de rijkscommissie haar conclusie bekend maakt. Doch naar de „Tel." verneemt is de indruk, dat den sergeant-reserve vlieger G. A. Hinrichs niet de minste blaam treft aan de botsing tusschen zijn militairen verkenner en het K. L. M.- oefentoestel. Hij heeft correct gevlogen en maakte juist het voorgeschreven rondje buiten het terrein om op het oogenblik, dat de leer ling-vlieger Mets zijn toestel raakte. Naar men weet is het voorschrift voor het ver keer in de lucht gelijk aan dat op den weg en moet men in caroussel in één richting rond het terrein vliegen, zoodat men el kaar niet ontmoeten kan, tenzij een fout wordt gemaakt en b.v. een der vliegers in plaats buiten het terrein om te vliegen, zijn weg over het terrein kiest, ten einde eerder te kunnen landen. Voorts is gebleken, dat de verklaringen van sergeant Hinrichs volkomen kloppen met die der ooggetuigen en het onderzoek der resten van de machines. „Ik voelde plotseling een tik, zonder dat ik het K. L. M.-toestel gezien had", zoo had Hinrichs verklaard en de mogelijkheid daarvan is uit de getuigenverklaringen komen vast te staan. Bij het onderzoek der machine is geble ken, dat 't staartvlak van den Fokkerver kenner naar rechts was omgeklapt, terwijl de linkervleugel van het K. L. M.-toestel afgebroken is. Dat wijst er op, dat de lin kervleugel van het K. L. M.-toestel het staartvlak van den Fokkerverkenner ge raakt heeft. Men moet dus tot de conclu sie komen, dat Hinrichs werd aangevlogen en de indruk is daardoor gevestigd, dat hem geen blaam treft voor dit droeve on geval. KWAK NAAR ROME TERUGGEKEERD. Slecht weer boven Z.-Frankrijk. De Kwak (thuisheis) is gisterochtend uit Rome vertrokken doch wegens slecht weer boven Zuid-Frankrijk en in verband met onbruikbaarheid van het vliegveld van Marseille naar Rome teruggekeerd. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Coöperatieve Bakkerij „Vooruitgang". Woensdagavond hield de Coöperatieve Brood- en Verbruiksvereeniging „De Voor uitgang" haar jaarvergadering in hotel „Neufonder voorzitterschap van den heer Jac. Schouten. De secretaris, de heer C. J. v. d. Wolf, las vervolgens het jaarverslag voor en gaf tevens een zeer duidelijk over zicht van de werkzaamheden gedurende het afgeloopen tijdvak. Hieruit bleek dat de vereeniging, die op zeer kleine schaal be gonnen is, tot grooten bloei is gekomen, zoodat zij op het oogenblik 510 leden telt. Tevens kon zij zich verheugen in het bezit van een prima bakkerij en goede hulpmid delen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de financieele zijde er wederom zeer goed voorstond, terwijl hij voorts me dedeelde, dat over het afgeloopen boekjaar aan de leden 10 pet. dividend zal worden uitgekeerd. De heeren Jac. Schouten en J. G. Ben schop werden herkozen als bestuursleden, terwijl in de vacature van den heer S. X. Schortinghuis, die niet meer in aanmerking wenscht te komen ,tot commissaris werd ge kozen de heer C. v. d. Willik Hzn. De ver gadering, welke druk bezocht was, had een gezellig verloop, terwijl de aanwezigen te vens in verband met het 25-jarig bestaan werden getracteerd op sigaren en koffie met speculaas. Pluimveetentoonstelling. Gedurende de beide Kerstdagen zal in het Veilingsge bouw alhier de 11de Nationale Kerstten toonstelling worden gehouden. Van vele zijden zullen er wederom inzendingen ko men en het zal dan ook wel de moeite waard zijn eens even deze tentoonstelling te bezoeken. Verschillende soorten hoenders zoowel groote als krielhoenders, Wyandottes, ko nijnen van de grootste tot de kleinste soor ten, watervogels in verschillende kleuren, siervogels als ganzen, pauwen, kalkoenen, parelhoenders, fazanten, een schitterende collectie sier- en postduiven zullen op de tentoonstelling aanwezig zijn. Voor de lief hebbers een mooie gelegenheid. Nessepolder. Tot voorzitter van de Nessepolder is in de vacature-P. Vergeer benoemd de heer J. A. van Zuylen alhier. KOUDEKERK. Filmavond. Uitgaande van den Bur gemeester dezer gemeente en in samen werking met de Chr. Besturenbond, werd op de bovenzaal van Hotel de Bruin al hier voor de werkloozen met hun echtge- nooten of verloofden, Donderdagavond een gratis filmavond gegeven door de film centrale voor Werkloozenzorg te Utrecht en Vrijdagavond voor belangstellenden. De Burgemeester, de heer Kwint, open de de bijeenkomst met een kort openings woord en heette allen welkom. Hij hoopte, dat het voor de aanwezigen een genoeg lijke avond mag zijn van ontspanning en ontwikkeling. Achtereenvolgens kwam op het doek: „Kijkjes in Ouwehand's Dierenpark" te Rheenen, „Winter in het Zwarte Woud", „Kijkjes in Spakenburg", Teekenfilmpje „Pekbroek", en „Koningin Louise". Zonder ook maar iets te kort te doen aan het overige, trok wel bijzonder de aan dacht de groote en mooie collectie Kroko dillen in Ouwehand's Dierenpark. Alles bij elkaar was het een genoeg zame avond en de onverdeelde aandacht der aanwezigen was zeker het bewijs, dat er genoten werd en het gebodene zeer in den smaak viel. Het lid van den Besturenbond, de heer P. G. de Jong, dankte na afloop den film operateur en de aanwezigen voor hun stille en onverdeelde aandacht en hoopte dat al len met voldoening op dezen avond kun nen terugzien. WILT U IETS WETEN? Vraa g: Op welke dagen is het Sana torium Rijngeest te Oegstgeest geopend voor kostelooze behandeling en op welke uren? Antwoord: Dit sanatorium is eiken werkdag (behalve des Zaterdags) geopend van 24 uur, waar prof. Carp zitting houdt. Vraag: Gaarne wilde ik weten, of er nog gelegenheid bestaat om als vrijwilli ger bij de Koninklijke Marine te Den Hel der of wel bij het korps Mariniers te Rot terdam te teekenen. Waar kan ik hiervoor de gewenschte inlichtingen bekomen? Antwoord: U doet het best een brief (ongezegeld) te schrijven naar. het Cen traal Bureau tot Aanneming van Marine personeel, Jan Pieterszoon Coenstraat 49, te Den Haag. U moet daarbij opgeven leef tijd, genoten onderwijs, e. v. behaalde di ploma's enz. Vraag: Is er in het Academisch Zie kenhuis gelegenheid om kosteloos tand heelkundige hulp, speciaal het trekken van kiezen en tanden te krijgen? A n t w o o rd lederen werkdag van 1012 uur bestaat hiervoor gelegenheid. Vraag: Wanneer moet de.dienstplich tige, letter S., lichting 1917, in dienst op komen? Antwoord: Dat is nog lang niet be kend. In Januari volgt de inschrijving, daarna vindt de keuring plaats, vervol gens de loting en eerst in September de toé wij zing of indeeling. Vraag: Hoe kan ik het beste en waar mee van Roelofarendsveen naar Uithoorn? Fietsen kan ik niet. Antwoord: U kunt gaan loopen ('t is maar twee uur), u kunt ook per auto gaan of per „vliegende Hollander" of „auto- step." Vraag: Welke is de kortste en mooi ste weg per fiets van Lisse naar Lichten voorde? Hoeveel km.? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Al phen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bilt, Zeist, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Velp, De Steeg, Ellekom, Doesburg, Hummeloo, Zelhem, Halle, Lichtenvoorde. Afstand 165 km. Vraag: Ik heb een spel, genaamd „Luilak". Het bestaat uit acht gekleurde voorstellingen, 1 hamertje, dobbelsteenen en fiches. Een beschrijving is er evenwel nipt bij. Kunt u mij hierover iets mede- deelen? Antwoord: Wij hebben van „Lui lak" nimmer gehoord. Gezien echter de ingrediënten, welke ertoe behooren, toont het veel overeenkomst met het welbeken de Klok-en-hamertjes-spel. De regels hier van kimt u in een goeden speelgoedwin kel bekomen. V r aa g Kunt u ons mededeelen de spelregels voor het tafeltennisspel, zooals het officieel gespeeld wordt, met de afme tingen van de tafel (lengte, breedte en hoogte) alsmede de hoogte van het net? Wanneer u deze vragen misschien niet kunt beantwoorden, wilt u mij dan aan een adres helpen, waartoe ik mij kan wenden? Antwoord: Aan uw verzoek kunij nen wij niet voldoen. Het is niet wel moge lijk de nogal uitvoerige spelregels in onze courant te publiceeren. Evenwel bestaat er een uitstekende uitgave van deze spelre gels. U kunt deze in elke boekhandel koo- pen of bestellen. U kunt ze ook verkrij gen bij de firma's, welke het materiaal voor tafelkennis verkoopen. Vraag: Bestaat er in Leiden een Mandoline-club voor meisjes? Mijn doch tertje van 9 jaar wenscht dit spel te lee- ren, dus bedoeling is club voor eerstbe- ginnenden. Antwoord: Wend u om inlichtingen tot het Graalhuis aan de Hooigracht. Vraag: In welke R. K. Gymnastiek- vereeniging kan ik een meisje van 9 jaar het beste laten inschrijven? Antwoord: Ook hiervoor kunt U zich tot de Graal wenden. Vraag: Waar is het secretariaat van den R. K. Aannemersbond gevestigd? Hoeveel bedraagt de contributie? Antwoord: Het secretariaat der af- deeling te Leiden is: L. Menken, Leven daal 98. Het Bondsbureau is gevestigd te Amsterdam le Constantijn Huijgensstraat no. 107. De contributie verschilt na^r gelang van het loon cijfer. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Onder voorzitterschap van burgemeester G. Bulten, kwam de raad in openbare zit ting bijeen, waarbij mededeeling werd ge daan van de afwezigheid van het lid Kruithof, wegens ongesteldheid. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Centrale verwaming christelijke schooL Hierop deed de voorzitter mededeeling van het ingekomen schrijven van Gedep. Staten, waarbij zij de voorgenomen aan leg der centrale verwarming in de Chr. school vooralsnog niet konden goedkeu ren; althans stelde dit college den raad voor te willen afzien van zijn voornemen tot aanleg daarvan. Naar aanleiding van dit schrijven stelden B. en W. voor om de hierop betrekking hebbende begrootingswijziging in te trek ken, omdat naar hun oordeel toch vernie tiging het gevolg zou zijn. Bij intrekking heeft het schoolbestuur immers het recht van beroep nog. Het lid Spierenburg-kan zich met het voorstel van B. en W. niet ver eenigen, omdat naar 's Raads oordeel de voorziening van centrale verwarming niets geen overbodige luxe is. Daarbij komt nog dat Gedeputeerde Staten het besluit ook nog niet vernietigd hebben. Met algemeene stemmen wordt besloten het Raadsbesluit te handhaven. Kerst gave werkloozen. In verband met een schrijven van den minister van Sociale Zaken wordt het ge meentebestuur in overweging gegeven een Kerstgave te verstrekken aan ondersteun de werkloozen, ter grootte van 25 pet. van het steunbedrag. Ten vorigen jare bedroeg dit percentage 35. B. en W. hadden inmid dels reeds een dergelijk besluit genomen. Het lid Witteman bepleitte nog het ver strekken eener Kerstgave aan de z.g. hulp behoevenden, geen werkloozen zijnde. De voorzitter zegt hierop, dat reeds van wege het R.-K. Armbestuur en de Ned. Herv. Diaconie een Kerstgave wordt ver strekt, evenwel stelt spr. voor om B. en W. machtiging te verleenen tot het ver strekken eener Kerstgave aan de categorie personen als door het lid Witteman be doeld; een ondersteuning die zal worden verleend als ondersteuning van armlasti gen. Nadat nog hierover werd gediscus sieerd, wordt dit voorstel zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. Van den huurder van een stuk grond van de gemeente, N. G. Ruiter, was ingekomen een verzoek tot verlaging van den pacht prijs, in afwijking van het in het huurcon tract vastgelegde bedrag. B. en W. doen in dit verband een voorstel de landpacht voor 1935 te stellen op 87, waartoe z.h.st. wordt besloten. Belastingverordeningen. Het door B. en W. gedane voorstel tot heffing van 200 opcenten op de personeele INGEZONDEN STUKKEN HET NIEUWE GASTARIEF. Geachte Redactie, Kennisnemende van het nieuwe gas tarief en uwe practische voorbeelden die alle sterk opvallend voordeel brachten, be merkte ik het volgende: Degenen, die de laatste jaren prompt jaarverbruikers zijn geweest, warden „be loond" met een verhooging en een vast rechttarief, dat bij minder verbruik in de toekomst fnuikend is. B.v. verbruik Nov. 1934Nov. 1935 832 M3. Standaardverbruik 10 pet. 749 M3. Oud Tarief: 12 x 50 M3.: 600 M3. a 8ot. 48.— 232 M3. a 6 H ct. „1: Meterhuur 12 x 40 ct. Totaal 67.88 Nieuw tarief: vastrecht 749 M3. p. maand 3.05, dus p. jaar 12 x 3.05 36.60 bovendien 832 M3. a 4 ets. p. M3. 33.28 Totaal 69. Dus nadeel 2. Bij minder verbruik volgens oud tarief bezuinigt men telkens op elke M3. 6 y, cent. Bij minder verbruik volgens nieuw ta rief bezuinigt men telkens op elke M3. slechits 4 cent. De slechte gasverbruikers periode Nov. 19341935 krijgen een laag maandta rief en hebben door 't gebruik van petro leum de Gasfabriek gedwongen tot een door hen gewild lager tarief. Uwe mededeeling, dat het gas in ieder geval niet duurder wordt, is dus niet juist. Bovendien blijft er m.i. van „eenig finan cieel offer" der Lichtfabrieken niet veel over. Met dank voor de plaatsing, Gasverbruiker te Oegstgeest. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. Beurze, aannemer te Leiden, Kool straat 9. Cur.: mr. H. W. J. A. Averbeck te Leiden. P. J. Lugtigheid, timmerfabriek te Lei den, Oude Vest 89. Cur.: mr. J. W. van Blokland te Leiden. belasting en 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het jaar 1936, wordt zonder discussie conform het voorstel met algemeene stemmen aangeno men. Eveneens ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. waarbij de rooilijn van de 's-Gravendamscheweg voor het per ceel van de erven der wed. Alkemade Dobbe, kwam te vervallen, terwijl tevens een voorstel tot wijziging van de begroo ting 1935 zonder discussie onder de hamer passeerde. Rondvraag. Het lid Nijssen informeert of hij juist is ingelicht, dat werkloozen in gevolge de rijkssteunregeling 17 dagen moeten wachten vooraleer zij steunuitkee- ring volgens de rijksregeling kunnen ge nieten, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze bepaling nu eenmaal 'bestaat, waaraan niet valt te tornen. Iemand, die een be paald aantal weken heeft gearbeid, moet nu eenmaal ook voor de uitkeering van rijkssteun eenige wachtdagen doormaken. Vervolgens vraagt het lid Nijssen aan B. en W. of zij er voor willen zorg dragen, dat tijdig zand wordt gestrooid vooral op de bitumenwegen, hetwelk de voorzitter toezegt, dat in den vervolge zal geschie den. Het lid de Groot stelt hierop een vraag betreffende dé verlaagde toeslag op de toeslag op werkloozenkasuitkeering. Vroe ger werd steeds bij het berekenen van den toeslag op de werkloozenkasuitkeering, de berekening opgezet te beginnen met een grondslag van ƒ9.50 (als uitgetrokkene), terwijl thans tot grondslag wordt genomen 8.50 (dubbel uitgetrokkene), ten minste indien dc steuntrekkende voordat hij uit zijn bondskas ging trekken ook als dubbel uitgetrokkene steun genoot. Anders is het evenwel met hen die tevoren als uitgetrok- kenen steun genoten. De voorzitter zegt dan dat deze bepaling steunt op de J.l. Maandag ontvangen ministerieele circu laire. Het lid van den Nouland geeft het ge meentebestuur in overweging de werkloo zen toch zooveel mogelijk aan het werk te zetten tot verbetering der wegen. De voorzitter geeft het lid van den Nou land mee, dat B. en W. terzake diligent zijn, aangezien zij den betrokken Minister reeds hebben gevraagd of dezen er in kan toe stemmen, dat het wegenonderhoud der z.g. tertiaire wegen (grindwegen) zal worden uitgevoerd in contra-praestatie door de on dersteunde werkloozen. Het lid Spierenburg komt even terug op in de vorige vergadering gestelde vragen betreffende het koopen van dakpannen van de afgebroken gemeentewoningen, waarop de voorzitter laat volgen, dat de praatje inzake het koopen van oude pan nen van de afgebroken gemeentewoningen door den zoon van den gemeente-opzichter allen grond van waarheid missen. „Praat jes" in den boven aangegeven vorm zijn absoluut onjuist. Den gemeente-opzichter zal de hand boven het hoofd worden gehou den, op zijn naam mag zelfs geen schim van smet worden geworpen. Spr. zou den Raad in welwillende overweging willen ge ven, om in den vervolge op dergelijke be weringen niet maar zoo voetstoots in te gaan. Tevens doet de voorzitter mededee ling van een terzake ontvangen politierap port betreffende het zonder vergunning bouwen van een schuurtje bij de woning van Oostdam alhier, waaruit blykt, dat in het onderwerpelijke geval zelfs geen bouw vergunning noodig was. Het lid Spierenburg verontschudigt zich door te zeggen, dat hij nimmer de bedoe ling heeft gehad eenig verwijt of beschul diging, tegen wien ook, te richten; alleen om de rondgestrooide praatjes te ontzenu wen heeft spr. een onderzoek gevraagd, die thans gebleken zijn: „praatjes". De voor zitter zegt nog dat het heel gemakkelijk is een ambtenaar in zijn eer en goeden naam aan te tasten; zooiets vindt spoedig geloof; spr. maant den raad daarom vooral voorzichtig te zijn in zijn beoordeelingen of veroordeelingen. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelingen te dezen aanzien doet, zegt het lid Spierenburg dat de naam van meergenoemden ambtenaar vaak min derwaardig werd besproken, waarom hij om klaarheid heeft verzocht; in den grond dus een alleszins gerechtvaardigde rehabi litatie. Nadat men nog even over dit onderwerp van gedachten heeft gewiseld, sluit de voorzitter de vergadering om over te gaan in comité-generaal. LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 mu\ Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Maandag Repetitie Vondel. Maandag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Woensdag. Het gebouw den geheelen dag gesloten. Donderdag Het gebouw geopend als op Zondag. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Zondag 29 December Jubileum uitvoe ring van de Rederijkerskamer „Vondel" in de Stadsgehoorzaal, kaarten verkrijg baar aan het Bondsgebouw en bij de be stuursleden van „Vondel." ENTERPAROCHIEELE SINT JOSEPffS- GEZELLEN-VEREENIGING. papenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 1T Jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. Van 1 tot 2 uur Bibliotheek. 4 uur Verloofdencursus voor het Dis trict Leiden. 8.30 uur Prijsbiljarten; op veelvuldig verzoek wederom als hoofdprijs een pols horloge. 8.30 uur Voortzetting Kruisjaswedstrijd. Alle deelnemers aan de retraite wor den verzocht de vergoeding Zondagavond te voldoen. Beurtrooster: Zondag: C. Otten en C. v. d. Meel. Maandag: G. Cambier en Th. van Schaik. Dinsdag: P. Reizevoort en Fr. van Hal. Donderdag: N. Breedeveld en A. Uphoff. Zaterdag: H. Klein en J. de Groot. Woensdag: Extra beurt Fr. van Hal en A. Uphoff Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. Woensdag: Hoogfeest van Kerstmis. Op dezen dag sluit de noveen voor het wel slagen der retraite. Van 12.302.30 en van 7.0010.15 uur bijeenkomst voor de leden. Om 5 uur moeten alle retraitanten in het Gezellenhuis aanwezig zijn om geza menlijk te vertrekken naar het St. Cle mens Retraitehuis te Noordwykerhout. Donderdag: 26 December is het de dag. dat de H. Clemens Maria Hofbouwer in het jaar 1751 te Tasswitz in Moravie is geboren. Laten allen, maar vooral diege nen, welken op retraite zijn, aan den H. Clemens vragen voor de groei en bloei van het retraitewerk in onze Vereeniging. De zaal is open voor de Gezellen van 12.302.30 en van 7.0010.15 uur. Vrijdag 8.30 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur op de bovenzaal Boekhoudcur- sus. 8.00 uur Begint de Biljartclub „A. B. C." Nieuwe leden zijn welkom. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden vaa 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaarj. Heden zal de Retraite door de Eerw. Vice-Praeses worden gesloten. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 89 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor Wen en dona- tei rs der Vereenigmg. Verdere mededeelingen: Zondag 5 Ja nuari 1936 Kerstuitvoering. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 8 uur aantreden voor de adspi- ranten, welke 's middags geïnstalleerd worden. 3.45 uur Postzegelclub. 3.45 uur Bijeenkomst voor blauwe Ven del en Don Boscoban. Maandag: 7.00 uur Don Boscoban. 7.30 uur Godfriedgroep. 8.00 uur Franciscusban. 8.30 uur Aloysiusban. Dinsdag: 7.00 uur Franciscusban. Dinsdag: 7.30 uur Adspirantenban. Geen Sloydclub. Vrijdag 7.30 uur Corn. Musiusban. 8.15 uur Willebrordusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis; Parochie St. Pe trus. 5.006.30 uur Huisvlijtclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. Zondag: 29 December 5 uur Cohortbij eenkomst; allen op tijd. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Zondag: 4.00 uur Ontspanning. 4.15 Adspirantenban. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldustan. 7 uur Vendel v. St. Jan. Allen in uni form. Contributie en donateursgelden beta len. Dinsdag 7.30 uur Trommelen. Zaterdag 7 uur Bibliotheek K. J. C.-AFDEELING ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed, waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 10.30 uur repetitie voor de misdienaars. 5 uur zangclub. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Maandag 6 uur Aloysiusban. Maandag 6.30 uur Sloydclub I. Dinsdag 5 uur Lof als voorbereiding tot het Kerstfeest. Woensdag, Hoogfeest van Kerstmis, 's Morgens te 6 uur de Nachtmis waar onder Algemeene H. Communie. 's Avonds te 6 uur Plechtig Lof. Donderdag 2den Kerstdag 9 uur Mor gengebed waarna de H. Mis. Vrijdag 6.30 uur Sloydclub II. 8 uur Adspirantenban I. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 uur ontspanning oudste afdeeling.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7