ïïKSKbwrs •soKwgssas UH DE OMGEVING TJS&SSS izi r wMh. jess.'*n; SSrvSe?w^vr^ewnag|- £3? I^SSdfe.X'^"a^- ZATERDAG 21 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE LISSE. R.-K. Gemengde Zangvereeniging „St. Gregorius". Deze onderafdeeling van de afdeeling van den R.-K. Vrouwenbond hield gisteravond in een der zalen van het Bondsgebouw hare 15e jaarvergadering on der presidium van den heer F. N. A. Beijs- sens. In het bestuur verwisselde de heer C. Schrama de portefeuille van financiën met de heer M. v. Dijk. De heer v. d. Me ij bracht als verificateur een gunstig rapport uit. Voor 1936 wer den als controleurs benoemd de heeren A. Warnaar, M. v. d. Aart en N. v. Dijk. Aan de orde is voorts bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren F. N. A. Beijssens, -M. v. Dijk en mej. Ch. v. Kesteren, terwijl er een vacature is door bedanken van den heer C. Schrama. De af tredenden werden bij enkele candidaatstel- ling herkozen terwijl in de vacature werd gekozen de heer J. v. d. Meij. Hierna had de benoeming plaats van een feestcommis sie. Hierin werden benoemd de heeren J. Veldhoven, G. Elfering en M. v. Dijk en de dames mej. Willy Hilders en Marie Half- schepel. De voorzitter deelde mede, dat het j aarlij ksche concert zal plaats hebben op T2 en 13 Januari en wel de eerste avond voor donateurs met introductie tegen entrée van 0.75 en op den tweeden avond tegen introductie van 0.60 le rang en 0.40 2e rang plus belasting. Voorts werd besloten in 1936 wederom deel te nemen aan een concours. Na rondvraag sluiting. Verkoop bouwterrein. B. en W. dezer gemeente stellen den Raad voor om aan den heer C. M. Jonkman, alhier, een per ceel bouwterrein te verkoopen, kadastraal bekend gemeente Lisse, sectie D. no. 3920, gedeeltelijk, gelegen langs de Gladiolen- straat, hoek Crocussenstraat, ter breedte van ongeveer 1.65 meter en ter diepte van ongeveer 15.90 meter, totaal ongeveer 1056.75 meter, tegen den prijs van ƒ4.50 per M2. en onder voorwaarde, dat de kos ten van overdracht voor rekening van kooper komen. OEGSTGEEST. Adres aan den Raad. Aan den raad der gemeente is 'n request gericht om te komen tot verbetering van de straatver lichting in de Kempenaerstraat voor wat betreft het gedeelte gelegen tusschen den Terweeweg en de Geversstraat. Het adres is onderteekend door 27 winkeliers terwijl den raadsleden een afschrift werd toege zonden. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 27 December des avonds om 7 uur in het gemeentehuis. Punten ven behandeling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mededeelin- gen. 3. Voorstel van_ B. en W. tot vaststel ling van de exploitatievergoeding voor de bijzondere lagere scholen over 1933 inclusief de driejaarlij ksche afrekening. 4. Idem tot vaststelling van de vergoeding voor bijzonder vervolonderwijs over 1933. 5. Comptabiliteitsbesluiten. 6. Voortzet ting behandeling gemeentebegrooting '36 en begrooting grondbedrijf 1936. Daarna rondvraag. LEIDSCHENDAM. Tooneelclub. Onder voorzitterschap van den eerw. vice-preses, kap. J. Dun selman, hield de tooneelclub Adolf Kol- ping" van de St. Josephgezellenvereeni- ging te Leidschendam hare jaarvergade ring. De Vice-praeses opende de vergadering met den Gezellen groet en bracht dank aan alle leden voor het vele en goede werk wat in het afgeloopen jaar was verricht. Met blijdschap kan geconstateerd worden, dat het werk en het spel wordt gewaar deerd, dank zij de medewerking en den grooten ijver der leden. Een bijzonder woord van dank wordt gebracht aan den regisseur, den heer J. Coomans. Zijn eerw. spreekt de hoop uit, dat op den ingesla gen weg zal worden voortgegaan, dan gaat de tooneelclub een goede toekomst tegemoet. Notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd, waarna de Secreta ris, den heer A. Blokland een keurig jaar verslag uitbrengt. Tot bestuursleden wor den met vrijwel algemeene stemmen ge kozen de heeren A. Blokland en P. van Heiningen. Bij de rondvraag brengt de heer Coo mans den dank, welke hem is gebracht, over op de leden, daar door hun medewer king en hun spel het succes in het afge loopen jaar verkregen is. Een voorstel van den heer Blokland om door onderlinge de clamatie of anderszins elkander kennis en spelcapaciteit, enz. te verrijken, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Met een opwekkend woord en onder dank wordt de vergadering met den Gezellen- groet gesloten, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeenbleef. STOMP WIJK. Propaganda vergadering B.VX. Don derdagavond heeft in het café „Het Blesse- paard" de propaganda-samenkomst van de afdeeling Stompwijk van den By zonderen Vrij willigen Landstorm plaats gehad, waar bij welwillende medewerking werd ver leend door het R.K. Fanfarecorps „St. Ju liana" en door den heer G. W. Akkerhuis, declamator te Voorburg. Ruim half acht werd door het fanfare het Wilhelmus gespeeld, wat door allen werd meegezongen, waarna den Edelachtb. heer Burgemeester W. Keijzer de aanwe zigen hartelijk verwelkomde, inzonder den spreker van dezen avond, den weleerw. heer H. J. Bangert, Aalmoezenier der Kon. Ma rine te den Helder, den res. kapitein D. J. Karres, secr. van Zuid-Holland-West, den voorzitter van Zuid-Holland-West, den heer L. J. Rooy aards, den commandant van de afdeeling res. majoor P. J. Boots, en alle militaire autoriteiten en verdere aanwezi gen, onder wien we zeker mogen vermel den den B.V.L.-er, den sergeant-reserve vlieger G. A. Hinrichs, die door den burge meester op buitengewone hartelijke wijze gelukgewenscht werd met zijn redding bij ae vliegtuig-botsing op Schiphol. Hierna kreeg de spreker van hedenavond het woord. In een gloedvolle rede welke meer dan een half uur geduurd heeft wist Zijneerw. zyn gehoor te boeien. Wie eens Kapelaan Bangert gehoord heeft weet wel, dat Zijneerw. er slag van heeft zijn hoor ders bezig te houden. Op gemoedelijke wijze verhaalde hij van zyn verblijf in het Saar- gebied, waar de mariniers het buitenge woon moeilijk hadden, om in een vreemde streek, onder felle koude de omtrek te ver kennen. En dat ging louter en alleen omdat het hun door de overheid was opgelegd, dus uit eerbied voor het gezag. Zoo moeten ook alle B.V.L.-ers pal staan, klaar, als het moet, en mocht het, wat niet te hopen is, noodig zijn, dan ja.... Verder verhaalde spr. van de reis van de K. 18, wat voor de manschappen ook al geen gemakkelijke taak was. Het mansgat doorkruipen en eenige dagen onder bly ven zonder eens een luchtje te kunnen scheppen, in een gebukte houding te loopen, te staan in een verstik kende ruimte, waarby de groote van „Het Blessepaard" een wereld gelijkt, en dat allemaal zooals boven gezegd, uit eerbied voor het gezag, is een mooie prestatie. Op het einde van zijn rede werd spr. beloond met een daverend applaus, waarna de bur gemeester spreker hartelijk dankte voor zijn prachtige opwekking. Vervolgens trad voor ons op de declama tor, de heer Akkerhuis, wiens voordracht gevolgd werd door een kort woord van den res. kapitein D. J. Karres, waarna ge pauzeerd werd. Na de pauze werden de brevetten voor scherpschutter uitgereikt door den cam- mandant, den res. majoor P. J. Boots, aan Jac. Juffermans, Joh. Beekman, F. Beek man en P. v. d. Meer, waarna de burge meester overging tot uitreiking dei' prij zen, welke als volgt werden gewonnen: de wisselbeker en eerste prijs door M. v. d. Pijl, vorig jaar gewonnen door A. Luiten, 2de pr. A. Luiten, 3de pr. A. v. d. Poel, 4de pr. Jac. de Groot. Verder hadden alle B.V. L.-ers een prijs in ontvangst te nemen, waarvoor de verschillende gevers hartelijk bedankt worden namens het plaatselijk be stuur. Voordat de burgemeester overging tot uitreiking der prijzen werden de ver schillende autoriteiten verrast met een taart of tulband, welke hun met een toe passelijk woord werd overhandigd. De Maj oor-Vlootaalmoezenier had een pakje gerookte pal ink in ontvangst te ne men! Vervolgens werd nog een opwekkend woord gesproken door den voorzitter van Zuid-Holland-West, den heer L. J. Rooij aards, waarna de burgemeester alle aanwezigen bedankte voor hun opkomst, tevens een woord van dank brengend aan degenen die het bestuur in staat gesteld hebben de mooie prijzen uit te reiken. Ver der aan diegenen welke hadden meegewerkt om deze avond te doen slagen. Een apart woord van dank bracht spr. aan den plaat- selyken leider, den heer J. Boogmans, die steeds op een pakkende manier de oproe pingen plaatste in de „Leidsche Courant". Vermeldt dient nog, dat gedurende de pau ze oliebollen werden gedeeld door de on dernemer der oliebollenkraam op het Sluis- plein te Leidschendam. Nadat door alle aanwezigen het Wilhelmus was gezongen, werd deze geanimeerde bijeenkomst ge sloten. NOORDWIJK. Kleine Kweekers. In café „De Zwaan" hield de afd. Noordwyk van den Z. H. Bond van Klein Kweekers een uit stekend bezochte vergadering, onder voor zitterschap van den heer B. Braun. In zijn openingswoord deelde hij mede, dat de voorzitter wegens ziekte was verhin derd, terwijl deze vergadering was uitge schreven op verzoek van 10 leden en als eenigst punt van bespreking had, de nieu we steunregeling, door B. en W. van Noordwijk ontworpen, welke per 1 Januari as. in werking zal treden. Spr. hoopte dat de te houden besprekingen zakelijk zou den zijn en mochten door de vergadering wenschen worden geuit, om meer gun stige bepalingen in de nieuwe steunrege ling geplaatst te zien, dan zal het bestuur volgaarne medewerken om te trachten deze bij de bevoegde instanties te bewerk stelligen. Ingekomen was een schrijven van één der leden, met het verzoek er bij het Hoofdbestuur op aan te dringen, dat ook de Klein Kweekers meer profijt kon den trekken van de z. g. toeslag-regeling voor arbeidskrachten in hun bedrijf, te vens om ook de gemengde bedrijven, hier voor in aanmerking te doen komen en deze toeslag op korte termijn te kunnen ontvangen, om reden meerdere kleine be drijven niet genoeg liquide middelen heb ben om de noodige arbeidskrachten te kunnen bly ven betalen. Door het bestuur was deze toeslag-regeling al eerder onder de oogen gezien en dienaangaande was reeds een schrijven aan het H. B. gericht, met het verzoek om onder de toeslagrege ling ook die bedryven te schikken, welke met eigen arbeidskrachten werken. De ge uite wenschen van b.g.n. schrijven zal het bestuur alsnog aan het H. B. kenbaar ma ken. Alsnu kwam in bespreking de nieu we steunregeling, de voorzitter bracht lof aan B. en W. voor de reeds verleende steun aan meerdere leden, waarbij steeds de meeste soepelheid is betracht. Het be stuur verwacht dit met grootste vertrou wen ook by de nieuwe regeling, welke voor sommigen wel zeer bezwarende voor waarden bevat, doch aan den anderen kant voor vele leden een groot voordeel zal zijn Door meerdere leden werd deze kwestie in den breede besproken, waardoor men een goede blik hierop kreeg. Uiteindelijk werd besloten een commissie uit de verga dering te benoemen, welke een bespre king bij B. en W. zullen aanvragen, om te trachten de toepassing van de nieuwe steunregeling voor de KI. Kweekers zoo soepel mogelijk te doen uitvoeren; in deze commissie werden gekozen de heeren W. v. d. Berg, C. de Ridder, C. Duindam, Th. Ruigrok en L. J. Steenvoorden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat door toedoen van de Beurs-commissie deze avond een gratis verloting kon plaats hebben van een rund, zoodat allen met 'n hartig brokje huiswaarts konden keeren. Deze mededeeling werd begrijpelyker- wijze met applaus begroet. Spr. hoopte dat genoemde commissie als dank hiervoor mag oogsten dat alle leden trouw de beurs zullen bezoeken en steeds de vast gestelde regelingen zullen nakomen. Spr. dankte allen voor de zakelijke besprekin gen en vertrouwde dat deze naar aller be vrediging zijn geweest, waarna men over ging tot de verloting waardoor allen met een feestmaaltje, vergenoegd huiswaarts keerden. RIJPWETERING. Staatspartij. In café „Concordia" ver gaderde gisteravond de afdeeling Rijpwe- tering der R.K. Staatspartij. In weerwil van de belangrijkheid der agenda, die vast stelling van een geheel nieuw reglement vermeldde, hadden slechts een twintigtal leden aan de oproep van het bestuur ge volg gegeven. Na opening met den chr. groet releveerde de voorzitter met een enkel woord de algemeene verwarring wel ke er op 't oogenblik heerscht, zoowel in de internationale politiek als in den poli- tieken toestand in ons eigen land. Spreker wees dan op de les, die we hebben te trek ken uit het verloop der jongste gemeente raadsverkiezingen in ons land en niet het minst uit die in Alkemade, waarop bij be sloot met een krachtige oproep tot trouw aan de katholieke beginselen en trouw ook aan de eenige kiezersorganisatie, waarin die voor ons heilige beginselen veilig zijn n.l. de R.-K. Staatspartij. De secretaris las dan de notulen der vorige algemeene ver gadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd en vastgesteld, onder dankzegging aan den secretaris voor zijn accuratesse. Vervolgens bracht de heer H. v. d. Poel verslag uit van de vergaderingen van de Kamer-Centrale Leiden en de Statenkies- kring Gouda, welke vergaderingen hij als afgevaardigde der Centrale Alkemade had bijgewoond. Sureker oogstte voor zijn keu rig en uitvoerig verslag een hartelijk dank woord, dat door de aanwezigen spontaan werd onderstreept. Vervolgens werd het concept reglement der afdeelingen, zooals dit destijds door het bestuur der Kamer-Centrale aan alle kiesvereenigingen werd toegezonden, een en ander door het afdeelingsbestuur aange vuld en gewijzigd, door den secretaris voor gelezen en door de aanwezigen met alge meene stemmen goedgekeurd. Dit regle ment treedt dus in werking na goedkeu ring door het Kringbestuur. Met dit regle ment werden tegelijkertijd twee noviteiten aanvaard, n.l. op de eerste plaats de ophef fing van de Centrale Alkemade, die slechts in 't leven kan worden geroepen ter voor bereiding van gemeenteraadsverkiezingen, en verder de candidaatstelling met ge bruikmaking van het puntenstelsel. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- beid naar voren gebracht om eens een spre ker uit te noodigen tot het houden van een politieke rede. Het bestuur deelde mede, dat het in 't voornemen ligt op de jaarver gadering in Februari den heer v. d. Weij- den, lid van de Tweede Kamer, hiertoe uit te noodigen; de bedoeling is den heer v. d. Weijden te verzoeken, alsdan een ander on- dewerp te kiezen dan „devaluatie". Dit plan van 't bestuur werd door de aanwezi gen toegejuicht. Verder sprak een der aan wezigen er zijn bevreemding over uit, dat geen der leden van de R.-K. Raadsfractie den heer Verwey van antwoord had ge diend over hetgeen deze bij de algemeene beschouwingen over de gemeentebegroo ting had gezegd betreffende het manifest van de Centrale Alkemade aan de R.-K. kiezers, in de dagen voorafgaande aan de gemeenteraadsverkiezing. Spreker betreur de het, dat men op deze wijze de Centrale Alkemade heeft laten belasteren, door haar verantwoordelijk te stellen voor insinua ties tegenover de christelijke partijen, wel ke in bedoeld manifest in 't geheel niet te vinden zijn. Ten slotte werd na een klacht van den heer v. d. Poel besloten, een verzoekschrift te richten aan den gemeenteraad van Alke made, beoogende meer en beter politietoe zicht te verkrijgen in „De Buurt" op de gedragingen van de beoefenaars der water sport, die blijkbaar ongestraft dit afgele gen oord onveilig maken door de onbe- schaamdste vertooningen van naaktcultuur. Spreker acht dit alles ergerlijk voor de vol wassenen, die daar wonen, maar meer dan verderfelijk voor de kinderen, die hiervan willens onwillens getuige moeten zijn. RIJNSBURG Bloemenhandel. Tegen alle verwach ting in, is de handel in getrokken tulpen en hyacinthen vrij levendig en de prijzen zijn goed te noemen. Er is althans momen teel geen reden tot klagen. De partijtjes Troschrysanthen brengen van 1229 ct. per bos op, Rozen van 3853 ct. per bos. Lelies per 100 kelken 5.206.40. Tulpen Scarlet due ƒ2.203.40 per 100, Witte due ƒ2.703.80, Hyacinthen 10.2012 40. Pierson per dozijn 7088 ct. Met het oog op de naderende Kerstdagen wordt een vlugge handel verwacht. Donderdagmorgen vergaderde de gemeen- I gemeester. Aüe leden wr de Over een interpellatie. Daarna deed de voorzitter voorlag van een ingekomen verzoek «den h renburg om een °an houden over genegen is deze „en voorzitter ot de Baad de «o ïïkhttaf6™^ overbodig, waarop de toelichting vei dat, wanneer hij er niets voor voelt ken; het is van spr. g starrenburg, ^udvandeint^llatm^-bU hem afhangen o J kleinigheid in de huishuur betrof voor net ven tot' het bedrag der ateuKegelmg. Aan het Groene Kruis te Leiderdorp werd een subsidie verleend, herekend naar °.3 Cpïï in Zoeterwoude wonendenbdU>22A0. genland met den selchten linanc.eelen toestand der gemeente. k van de Naar aanleiding van eenverai^an -n de ^vaststelling der h nd met 'de driejaarlijksohe afrekening, o^ter^ek v» den heer Paardekooper om W® SriTge^e^erd. wilde t v. Z Graaf wel inlichtingen geven, SKsaswsas met alg"emeen.e £3rhnetTtTermd,^rï ïüfti de htr j. schouten, terwijl even- ITw ml^Sen op de reekeen h-ake straatbelastmg, honden- ^^"m^gemeene atemmenwmd i beSl0l^,n een^erat-gevef tlT verstrekken con- I de regeling van den Min. van Sociale I werd ingewilligd een verzoek „nTvreeswHk alhier, om van de gemeen- te te mog' k-pen 17 wilgeboom» b„ de ^smatsboschbe- strooier tegeU£j^crediet verleende van Raad een totaal crem« de ging in de v«ordenmg op "u^ere en econom*cher inning der watergelden wordt beoogd. Huishuur en wat eraan vastkleefde. ltf<S^l^-B^CTWeth'nog slechts de helft der huishuur voor het ge zin Klein wenschen te betalen, terwijl van af Juli 1934 dit geheel voor rekening der gemeente geschiedde. De heer Starren- burg betoogde, dat de gemeente voor de huur aansprakelijk is; dat K. indertijd we derrechtelijk uit het huis is gehaald door de politie; in het huis v>an bewaring een maand werd opgesloten zonder dat hij ver hoord werd etc. etc. en dat een en ander heeft plaats gehad om inmiddels er toe te kunnen komen om de woning van K. te ver koopen en het gezin op straat te zetten. Spr. achtte de gemeente in deze aanspra kelijk voor de zorg voor dat gezin, hetgeen volgens spr. ook bewezen is, omdat B. en W. een woning voor hem hebben gezocht en de huur hebben betaald. Hij vindt de toestand voor K. zoowel als voor de ge meente critiek. Spr. zedde dat dit niet de eerste keer is geweest dat de politie we derrechtelijk is opgetreden, want aan den Hooge Rijndijk is ook nog iemand door de politie uit zijn woning gehaald, zonder dat de politie gemachtigd was. De heer Star renburg eindigde zijn interpellatie met de vraag aan den voorzitter, waar de bewij zen zijn, dat het gemotiveerd was, dat K. aldus werd behhndeld. Wanneer hij geen afdoende antwoord krijgt, zal spr. zich wen den tot den Min. van Justitie en zal laten interpelleeren in de Tweede Kamer. De voorzitter antwoordde, dat hij een bevel van den officier van justitie heeft ont vangen om K. gevangen te doen nemen, welk bevel- hij heeft opgevolgd. Verder liet de voorzitter zich over deze aangelegenheid niet uit en beriep zich ér daarbij op, dat hij niet verplicht is daarover inlichtingen te geven. Wil de heer Starrenburg iets naders vernemen, dan zal hij zich tot den officier van justitie moeten wenden. Tijdens de besprekingen had de heer Meijdam geïnterrumpeerd, waarop de heer Starrenburg reageerde, dat het niet mocht om bij een interpellatie debatten te voeren. De heer Meijdam vroeg toen het woord aan den voorzitter, die hem dit verleende, waar na de heer Mijdam opmerkte, dat juist door het debat de raad pas beoordeelen kan of de interpellatie al dan niet kan leiden tot een voorstel. Verder merkte de, heer M. op, dat de heer Starrenburg een interpellatie heeft gevraagd over huishuur en gaat spre ken over het beleid van de politie, hetgeen spr. ten zeerste gefrappeerd heeft. Zakelijk is de kwestie terug te brengen, dat K. eerst ƒ2.20 per week onderstand genoot en dat per 1 Jan. a.s. door B. en W. is terugge bracht tot 1.10. Het al of niet correct op treden der politie is niet ter beoordeeling van den raad, vooral niet als een interpel latie over huishuur is aangevraagd. Dat de gemeente zich in 1934 over het gezin Klein heeft ontfermd wil daarom nog niet zeggen, dat zulks voor levenslang geldt; daarbij moet zeer zeker rekening gehouden wor den met de geldelijke omstandigheden van het gezin, want per slot van rekening zou den alle werkloozen eveneens wel een on derstand van 2.20 of vrije huishuur willen hebben. Spr. constateerde absoluut geen strijd met de Wet bij Burg. en Weth., doch het college heeft zich over het gezin ont fermd. Waarom thans tot die verlaging werd besloten, dit is volgens spr. geen vraag meer die beantwoord behoeft te worden, omdat ieder weet hoe of het met de begrooting voor 1936 gesteld is. Indien er geldelijke inkomsten momenteel zijn moeten, die wel terdege mee beoordeeld worden. De heer Starrenburg repliceerde, dat van gemeenteweg geen toeslag gegeven zou zijn, indien de justitie er niet mee gemoeid was geweest en daarom had spr. ook het recht om over de politie te spreken. Dat de voor zitter hem geen antwoord schuldig is ter zake, was spreker bekend. De heer Paardekooper wilde uitgemaakt zien of er voortaan nog debatten gevoerd worden bij een interpellatie, want anders is spreker er niet voor zoo maar een inter pellatie toe te staan, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. De heer Paardekooper merkte dan op, dat de heer Starrenburg gezegd heeft, dat er een critieke toestand zou ontstaan voor den raad, doch dat ziet spr. niet in, want de raad heeft niets met de politie te maken. Volgens spr. mag men alleen in aanmerking nemen, dat de gemeente indertijd het be wuste gezin onderdak verleende, omdat het op straat stond; de rest blijft buiten be schouwing. Wanneer nu een behoorlijk in komen nadien op andere wijze wordt ver kregen (spr. doelde niet op het onderhavige geval, maar in het algemeen), dan mag zeer zeker tot vermindering van de onder steuning worden overgegaan. De voorzitter sloot toen de discussies en deelde mede, dat B. en W. de kwestie zou den bespreken in de vergadering van het college en dat in een volgende vergadering antwoord zal gegeven worden. Andermaal kwam toen in bespreking het adres van diverse tuinders inzake vermin dering van straatbelasting voor de waren huizen. Na eenige bespreking werd beslo ten in de volgende vergadering nog eens ter tafel te brengen voor de heffing in 1936. Daarna was de rondvraag aan de orde, waarbij de voorzitter de vragen der vorige vergadering beantwoordde, behalve die be trekking had op politie, hetgeen den heer Starrenburg o.m. aanleiding gaf den voor zitter mede te deel en, dat hij zich weer tot den Haag zou wenden, omdat de voorzitter de politie niet voldoende instrueert. Hierna stelden de heeren Starrenburg, de Groot, Tijssen en Meijdam weer eenige nieuwe vragen, die door den voorzitter in de vol gende vergadering, voor zoover voor be antwoording in aanmerking komende, be antwoord zullen worden. De voorzitter wenschte tenslotte de heeren prettige feest dagen toe en een Zalig uiteinde en sloot daarop deze vergadering, die zich in een volgepropte publieke tribune mocht ver heugen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14