VRIJDAG 20 DECEMBER IboS DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 EEN PERSPECT1EF-TEEKENING, AANGEVEND DE SITUATIE, ZOOALS DEZE BIJ UITVOERING VAN DIT PLAN ZOU WORDEN. De beschikbare hoogte in deze ruimte be draagt min. 3.00 M., doch max. 7.50 M. Deze ruimten kunnen desgewenscht dienstig ge maakt worden voor auto-garage, bergplaats, bomvrije kelders enz. enz. Een brugconstructie omvattend: 1 brug voor rij verkeer en 1 brug voor tramver keer. Deze beide constructies zijn streng van elkaar gescheiden. Als wegdek voor het viaduct is genomen straatklinkers op zand, zoowel voor het rij als voor het tramverkeer. Voor de voetgangers en fietsers zijn ge scheiden paden genomen van basaltine te gels. Het viaduct, omvattend: oprit, brug en afrit heeft een totale lengte van 560.60 M. De hoogte van het viaduct is 5.70 M., zoo als vastgesteld door de „Voorschriften voor het ontwerpen en voor het vervaardigen en opstellen van stalen bruggen", de z.g. V.O. S.B. 1933. Als helling voor de opritten van het via duct is genomen 3 cM. per Meter. Dit is als een lage grens te tesohouwen, ook voor rij verkeer in st adsbebouwing. Verder is de breedte van het viaduct als volgt bepaald: in de rechte opritten een strook van 6 M. breed voor het rij verkeer, een strook van 6.40 M. breed voor het tram verkeer, twee strooken van 1.50 M. breed voor de fietsers en twee strooken van 1.50 M. breed voor de voetgangers, benevens een vluchtheuvel van 80 c.M. breed bezijden het tramspoor. In de rechte gedeelten be draagt de breedte van het viaduct 19.80 M., in de bochten 21.80 M. De kosten verbonden aan het maken van het viaduct omvatten: grondwerk, heiwerk, betonwerk, metselwerk, staalconstructie, wegbedekking, leuningen en lichtmasten, trammasten, rioleering, bedragen in totaal 495.270.—. Deze bedragen kunnen als volgt worden gesplitst: aan materiaal van buitenland- schen oorsprong pl.m. 24,5 pet. 121.830; aan materiaal van binnenlandschen oor sprong pl.m. 19,3 pet. 95.210; aan loon en salarissen pl.m. 40 pet. 198.800; aan sociale lasten en belastingen pl.m. 7,3 pet. 35.700; aan diverse kosten, zooals elec- trische stroom, water, transport, benoodigd- heden voor machine-slijtage aan machines, machine-onkosten en afschrijvingen enz. enz. pl.m. 8,9 pet. 43.730. Zijnde totaal 495.270.—. Hieruit blijkt, dat 40 pet. van de bouw som rechtstreeks aan loon en salarissen be steed kan worden, waarvoor hoofdzakelijk Leidsche burgers in aanmerking komen, doch in het bedrag ad. 95.210.voor bin- nenlandsch materiaal, alsmede aan diversen, zal alsnog een belangrijk bedrag aan loon besteed worden, In bovengenoemde bedragen zijn de vol gende kosten niet in rekening gebracht: lo. de waarde van den grond (gemeente, N.S. en Tr.); 2o. de aansluitende bestrating aangrenzende aan hét viaduct; 3o. de kosten verbonden aan het leggen van tramrails en electrische leidingen; 4o. de kosten verbon den aan de verlichting van het viaduct; 5o. de verdere voorzieningen, teneinde de ruimte onder het viaduct dienstig te maken voor welk doel dan ook; 6o. de kosten ver bonden aan de rioleering ter aansluiting met de rioleering van het viaduct; 7o. de eventueele kosten verbonden aan de ver andering van de stroomdraden der Neder- landsche Spoorwegen. Het bouwen van het viaduct zal hoogstens 15 maanden in beslag nemen. Na deze uitvoerige uiteenzetting uitte spr. den wensch, dat de besprekingen over dit plan nu en later objectief zouden mogen zijn daarbij zich latende leiden door de gedachte: te zoeken naar de beste oplossing voor het minste geld. Voor een betere oplossing willen spr. en zijn mede werkers echter gaarne wijken. Hij besloot tenslotte met de verwachting uit te spreken, dat men nu inderdaad spoe dig tot een goede oplossing moge komen. (Applaus). De voorz. zegt den heer Guljé dank voor zijn uiteenzetting en opende hierna de be sprekingen. Door enkele leden werden enkele inlich tingen gevraagd omtrent détailkwesties, welke voldoende werden beantwoord. De heer Capel, inspecteur bij het Rijks- toezicht op de Spoorwegen, vroeg of dit een permanent plan bedoelde te zijn, waarop de heer Guljé ten antwoord gaf, dat de beste oplossing zou zijn den spoorbaan te verhoogen. Wanneer in dien geest echter niet binnen een half jaar geen toezegging zou zijn gedaan, dan is dit dadelijk het best mogelijke plan. Deze oplossing binnen den kortst mogelijken tijd is beter dan 'n ver hooging der spoorbaan over tien jaar. De heer Capel vroeg voorts, waarom op dezelfde plaats geen tunnelplan zou kun nen gemaakt worden, waarop de heer Guljé antwoordde, dat die veel duurder zou zijn, terwijl de heer v. Dorp eraan toevoegde: en veel gevaarlijker voor het snelverkeer, vooral in de bochten. De voorz. wees er va*volgens nog op, dat verhooging van de spoorbaan nog dit gun stig gevolg zou hebben, dat dan ook de spoorbrug bij de Vink hooger zou komen te liggen, wat aan het scheepvaartverkeer niet onbelangrijk ten goede zou komen, ter wijl het rij verkeer aan de Vink eveneens onder de spoorbaan door zou kunnen ge legd worden. Verder betoogde hij, dat ook andere ste den, als Utrecht, Eindhoven, Dordrecht en Hilversum, in den laatsten tijd dergelijke werken tot millioenen bedragen hebben uit gevoerd. De heer v. Dorp onderstreepte de woor den van den voorz. ten aanzien van verhoo ging der Vink-spoorbrug, hetgeen zeker een belangrijke verbetering voor het scheep vaartverkeer zou beteékenen. De heer Guljé verduidelijkte nog eens, dat drie overheidslichamen in de kosten zullen bijdragen en dat pl.m. 200.000 aan salarissen en loonen verwerkt zullen wor den. In zijn slotwoord sprak de voorz. dan nog maals zijn dank uit aan den heer Guljé en uitte den wensch, dat B. en W. na bestu deering van dit plan naar buiten mogen doen blijken, dat zij hun volle aandacht hebben voor dit belangrijke verkeersvraag- stuk, zoodat de Kamer spoedig moge hooren hoe dit plan ter oplossing zal worden ge bracht. De heer Capel verliet hierna de vergade ring, waarna de Kamer aan haar gewone agenda doorging. GEMENGDE BERICHTEN GEMEENTERAAD VAN STOMPW1JK—VEUR Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwamen de Raden der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineer de vergadering bijeen. Secr. is de heer H. J. van Delft; aanwezig alle leden, behalve de heer Blokland en Otte, de laatste met ken nisgeving. Opening met gebed. Aan de orde is de beëediging en installatie van het nieuw benoemd lid van den Raad, de heer L. Wiegel. De heer Wiegel (S.D.A.P.) legt de vereischte belofte af, waarop de voorz. hem feliciteert en de hoop uitspreekt dat hij met denzelfden ijver als zijn voorgangers de belangen der gemeente zal behartigen Notulen worden onveranderd goedgekeurd, waarbij de heer Uittenhout opmerkt, dat be loofd werd, dat thans voorstellen zouden ko men omtrent de vrijen Zaterdagmiddag voor het personeel van de bedrijven. De voorz. ant woordt, dat op het einde der vergadering hier omtrent mededeelingen zullen geschieden, eveneens omtrent een vraag van den heer De Langen. Volgt een mededeeling betreffende overeen komst met Delft. Ter tafel komt de voorloopige vaststelling bedrijfsrekeningen 1934. De heer Willemse als rapporteur der Com missie ad hoe zegt, dat er weinig is te rappor teeren; alleen wil hij op enkele dingen wijzen, doch zal deze bij de begrooting behandelen, en hij stelt voor de rekening zoo aan te ne men met de bemerkingen, welke door de Com missie ad hoe gemaakt zijn, De heer Wiegel brengt dank voor zijn be noeming in de Commissie in de vorige verga dering, doch maakt bezwaar en is het er niet mede eens, dat hij in de vorige vergadering niet tot raadslid werd toegelaten en tot nu moest wachten. Verder vindt hij het rapport sober gesteld en had hij een uitvoeriger rap port verwacht. Verschillende heeren voeren over de bedoelde niet directe toelating het woord, waarna de bedrijfsrekeningen 1934 met algemeene stemmen voorloopig worden vast gesteld met aanteekening, dat de wethouders zich van stemming hebben onthouden. In behandeling komt de vaststelling be- drijfsbegrootingen 1936. Algemeene beschou wingen werden gehouden door de heeren Wil lemse, Uittehout, Smits en Zuydwijk. Begrooting gasbedrijf. De heer Willemse vindt de gemaakte overuren ontstellend en het kan niet door den beugel, dat er zooveel overuren gemaakt worden in dezen tijd van werkloosheid en daarom moet er zeker een man bij aangesteld worden. Hij zet zijn mee ning nader uiteen en zegt, dat de post reis kosten kan verminderd worden, er moet be zuinigd worden. De heer Zuijdwijk bespreekt de huurbeta ling van den Directeur, terwijl de heer Borst o.m. dienaangaande het voorstel der Comm. van Beheer aanbeveelt en geen aanmerkingen wil maken op de post reiskosten. De voorz. antwoordt, dat wat de huurbeta ling betreft, deze zaak eerst in georganiseerd overleg moet worden behandeld, terwijl bij de post reiskosten de uiterste zuinigheid zal wor den betracht. De heer Vink verdedigt zeer juist den post reiskosten, terwijl de heer Willemse persoon lijk wel met de voorstellen van de Comm. van Beheer kan medegaan. In stemming komt nog het voorstel tot ver laging van den post reiskosten tot 100 voor elk bedrijf, welk voorstel echter door de ge meente Stompwijk met 101 en door de ge meente Veur met 72 stemmen wordt ver worpen, waarna de begrooting gasbedrijf z.h.s wordt aangenomen. Begrooting Electriciteitsbedrijf. De heer Wil lemse bespreekt uitvoerig den meevaller door het nieuwe contract met Delft en zet hierom trent zijn meening duidelijk uiteen. De Com missie ad hoe wil de klokkenhuur verlagen met 50 cent en hij kan daarom niet accoord gaan met het voorstel der Comm. van Beheer om 25 cent te verlagen. Z.i. moet de bedrijfs- begrooting behandeld worden lo8 van de ge- meentebegrooting; hij eischt het goed recht op voor de gebruikers, en verdedigt het voor stel der Commissie ad hoe om den stroomprijs te verlagen met 2 cent en de klokkenhuur met 50 cent. De heer Borst gaat nader in op de woorden van den heer Willemse. Hij is voor reclame en stelt voor de étalageverlichting te brengen op 25. Meerdere heeren voeren het woord, waaruit blijkt, dat de sprekers voor verlaging zijn. De gemeente kan het niet missen De voorz. antwoordt, dat niemand over de gemeenebegrooting gesproken heeft, ofschoon bedrijfs- en gemeentebegrooting samen gaan. De gemeenteen kunnen den winst der bedrij ven niet derven. Hij bespreekt de bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds en zet uiteen, dat het ondoenlijk is de menschen het geld terug te betalen en vertrouwt, dat de Raden het voorstel der C. v. B. zullen aannemen. De heer Vink als lid der C. v. B. houdt dan ean helder betoog, waarin hij de verschil lende sprekers van antwoord dient en ten slotte zegt, dat het een onverstandig besluit van de Raden zou zijn, als zij verder zouden willen gaan dan het voorstel der C. v. B. De heer Zuijdwijk bespreekt nog den prijs in spertijd, wat door de C. v. B. zal worden overwogen. Hierna komen de diverse voorstellen in stem ming. Het voorstel der Commissie ad hoe de lichtstroom volgens enkeltarief te brengen van 24 cent op 22 cent per KWh en volgens vast rechttarief van 8 in 6 cent per KWh ordtw door de gemeente Stompwijk aangenomen met 83 en door de gemeente Veur met 54 stem men. Het voorstel de klokkenhuur met 50 ct. te verlagen wordt door Stompwijk aangeno men met 83 en door Veur met 63 stem men. De étalageverlichting zal naar rato wor den verlaagd. De begrooting Electriciteitsbe drijf wordt dan z.hst. aangenomen. Het voorstel tot het aangaan eener kasgeld- leening vooi het le kwartaal 1935 Stompwijk en Veur- wordt na toelichting door den voorz. z.h.st. goedgekeurd Het kohier Straatbelasting der gemeente Stompwijk wordt z.h.st. aangenomen. De heer Kerkhoff vraagt, of de Kerstgave werkloozen reeds geregeld is, waarop de voor zitter bevestigend antwoordt. Een antwoord van den voorz. op een vraag van den heer de Langen inzake de uitbetaling van een loon van 46 cent in plaats van 52 cent, ontlokt vele en langdurige besprekingen waarbij wordt voorgesteld aan de betrokken menschen alsnog het te weinig betaalde loon uit te betalen. Ten slotte wordt besloten deze zaak nader te onderzoeken en zal de C. v. B. in een volgende vergadering met een rapport en eep voorstel komen. De voorz. dankt op deze laatste vergadering van het jaar alle leden voor hun groote acti viteit, vooral de ouderen, doch ook de jonge ren en wenscht reeds allen een zalig uiteinde en een alleszins voorspoedig 1936. De heer Borst zegt zich gedrongen te ge voelen de Commissie van Beheer bijzonderen dank te brengen voor het vele verdienstelijke werk en den grooten ijver en wenscht hen we derkeer'^ van harte hetzelfde toe, bij welke woorden de heer Willemse zich gaarne aan sluit. Hierna sluiting. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? AUTO TEGEN EEN BOOM. Vijf gewonden. Woensdagavond te 7 uur ia de auto van L. van L. uit Oud-Beijerland, onder Hei- nenoord aangereden door een vrachtauto. Deze auto raakte den spiegel, welke door de voorruit vloog, waardoor L. het stuur kwijt raakte en tegen een boom reed. In de auto bevonden rich ook twee zoontjes van v. L. en een kameraadje, benevens twee andere personen. Het achtjarig zoontje en het vriendje bekwamen beide een gebro ken dijbeen, terwijl van L. en S. bloeden de hoofdwonden en P. W. een kaakfrac- tuur opliep. AUTO-ONGELUK TUSSCHEN DELFT EN RIJSWIJK Vier dames ernstig gewond Op den nieuwen Rijksweg tusschen Delft en Rijswijk is gisterochtend een ernstig ongeluk geschied, waarbij 4 dames ernstig werden gewond. Twee auto's, op weg van Rotterdam, kwamen bij 't passeeren in aanraking met elkaar, waardoor een der wage*s aan den kant van den weg geraakte en werd ver nield. Van de 4 inzittenden werden de dames mevr. Kuiper en mevr. de Man, beiden uit Rotterdam, ernstig gewond. Een van hen bekwam een wervelfractuur, ter wijl de andere een kaakfractuur opliep. Van de vier inzittenden van de andere auto werden eveneens 2 dames gewond, wier namen nog onbekend zijn. Eén liep een ernstige schedelfractuur op, de an dere brak een pols en kreeg snij wonden. Nadat eerste hulp was verleend, werden twee slachtoffers naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag en twee naar het gasthuis te Delft vervoerd. De toestand van mevr. Kuiper is zorg wekkend. Nader vernemen wij, dat de dames, die zijn overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag zijn mej. L. S. mevr. A., beiden uit Den Haag. Haar toestand was des middags zeer ernstig. MACHINIST EN STOKER IN VLAMMEN. Brandende kleeren met sneeuw gedoofd. Gistermorgen heeft zich op de locomo tief van een trein AlmeloZwolle een voor val afgespeeld, dat in sensatie bij de spoor wegen zijns gelijke niet gemakelijk zal vin den. De trein, die 's morgens omstreeks acht uur van Almelo te Zwolle moet aankomen, had gistermorgen twintig minuten vertra ging. De oorzaak hiervan was, naar het „O D." meldt, een zeer ongewoon ongeluk, dat het locomotiefpersoneel was overko men. Onderweg namelijk, toen de trein met volle snelheid reed, was door het terug slaan van den regulator, plotseling een fel le steekvlam uit den vuurmond geschoten, welke de kleeding van machinist en sto ker aantaste. Gelukkig verloren beiden geen oogenblik htm tegenwoordigheid van geest en brachten zij terstond den trein tot stilstand. In vlammen gehuld sprongen zij van de machine en slaagden er in het vuur met sneeuw te dooven. Beiden hadden niet temin tal van brandwonden opgeloopen, welke intusschen niet van ernstigen aard bleken. Zij konden dan ook him plaats op de locomitief weer innemen en den trein naar Zwolle brengen, waar zij, gelijk ge zegd, met twintig minuten vertraging aan kwamen. Hier hebben zy zich echter direct onder behandeling van een demicus gesteld, waar na zij naar hun woonplaats Hengelo zijn te ruggekeerd. BRAND IN WOLLEN- EN TRICOT GOEDERENHANDEL Gisteravond te ruim zes uur is brand uitgebroken op de tweede verdieping van perceel Singel 155 te Amsterdam. In dit' oude zeventiende-eeuwsche koop manshuis zijn beneden de kantoorlokalen van de N.V. Nederlandsche Stuwadoor maatschappij en die van A. D. CotterelL De eerste verdieping staat te huur en is momenteel leeg. Op de tweede verdieping, waar de brand is uitgebroken, heeft de N.V. Holtric, waarvan directeur is de heer Gerth, haar opslag- en werkplaatsen van een wollen- en tricotgoederenhandel. De tweede verdieping is omstreeks 10 M diep en is ingedeeld in verschillende be trekkelijk kleine vertrekken. In het zeer brandbare materiaal vond het vuur gretig voedsel en weldra sloe gen de vlammen door de drie ramen aan de voorzijde naar buiten. Via de trap baande het vuur zich een weg naar den zolderverdieping, die om het trapgat ge deeltelijk uitbrandde. De brandweer, on der leiding van hoofdbrandmeester Doets was weldra ter plaatse en met drie stra len werd de strijd tegen het vuur, dat eenige oogenblikken hevig woedde, aange bonden. Een slang werd over den Magirus- ladder geleid, de tweede binnendoor en de derde over het belendende perceel. Wel dra kon het signaal „brand meester" wor den gegeven. De oorzaak van den brand is onbekend. Op de verdieping, waar het vuur uitbrak, brandden drie kachels. Het personeel had kort te voren de werkplaat sen verlaten. De concierge meent kort voor het uitbreken eenige doffe knallen te hebben gehoord. NOODLOTTIGE RUZIE TUSSCHEN TWEE JEUGDIGE PERSONEN. Woensdagavond had bij 't uitgaan van de beschuitfabriek te Heerde een vechtpartij plaats tusschen twee jeugdige arbeiders, den 15-jarigen B. BI. en den 14-jarigen IJ. van G. De beide jongens hadden elkaar reeds den geheelen dag „dwarsgezeten". Toen de fabriek uitging werd BI. opge wacht en door v. G. met'een mes in den rug gestoken. De steek was diep en trof de longen. Het slachtoffer is in zorgwekken- den toestand naar het R.-K. Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. „Msbd." KORTSTONDIGE VREUGDE. Bruidegom vlak na zijn huwelijk gearresteerd. Dinsdagavond omstreeks elf uur werd de landbouwer M. V., wonende aan de Lan ge weg te Oud-Beijerland, gewekt door een onbekend persoon, die tegen de ruiten klopte. Toen V. zich liet hooren, eischte de onbekende een bedrag van 500. De land bouwer zei, dat hij geen geld in huis had, waarop de vreemdeling hem bedreigde met de woorden; je geld of je leven. Hoewel er maar één persoon te zien was, zeide ban diet, dat hij met vijf personen was. Ten slotte heeft V. vijftig gulden door het raam geschoven, waarop de onbekende ver dween. Dit alles speelde rich in een tijd van tien minuten af, meldt de „Rott." De boerderij is gelegen in den Oud-Beijerlandschen pol der, 10 minuten gaans van het dorp. De politie is er in geslaagd, den dader te arresteeren. Doordat de 23-jarige J. L. wo nende te Oud-Beijerland geld te leen had gevraagd en daar niet in geslaagd was, werd een onderzoek in die richting inge steld, waarna de politie besloot hem te ar resteeren. De politie moest daarvoor wel voldoende gegevens hebben, daar L. juist te Rotterdam in het huwelijksbootje zou stappen. Een vergissing zou een onprettig gevolg hebben gehad. De politie was dan ook zeker van haar zaak, en heeft zich Woensdagochtend naar Rotterdam begeven en geduld gehad, tot dat bruid en bruidegom de ouderlijke wo ning wilden binnentreden, hetgeen de bruid alleen maar gelukte, want de brui degom werd door de politie naar het hoofd bureau geleid, waar hem een verhoor werd afgenomen. In eerste instantie ontkende verdachte, doch de bewijzen waren van dien aard, dat hij door de mand viel en een volledige bekentenis aflegde. L. werd op transport gesteld naar Oud- Beijerland, alwaar hij werd opgesloten.. De dader is gistermorgen naar Dordrecht gebracht, om voor den Officier van Justi tie geleid .te worden. EEN AVONDJE OP VISITE.... Een zónderlinge historie Donderdagavond speelde rich in de IJs- selstraat in Amsterdam-Zuid een eigen aardig geval af, waarbij politie en brand weer een rol speelden. Een dame en heer waren bij vrienden uitgenoodigd om gezellig den avond te passeeren. Toen zij per auto voor het „be vriende" perceel arriveerden was de étage verlicht, doch op hun bellen kregen zij gen gehoor. Nogmaals en nogmaals werd geprobeerd de aandacht van de bewoners te trekken, die toch, gezien het brandende licht en de uitnoodiging thuis moesten zijn. Tenslotte wisten de bezoekers het huis binnen te komen, doch toen sluitten zij op een afgesloten flatdeur. Hier herhaalden zij hun pogingen, evenwel met hetzelfde geringe resultaat. De deur was en bleef hermetisch gesloten. Geen vriendelijk wel kom wachtte den bezoekers, die zich al verheugd hadden op een gezellig avondje. Wel klonk dreigend het geblaf van een hond. Verder liet zich geen geluid hoo ren. Na lang overleg besloot het echtpaar naar de auto terug te keeren en hulp te zoeken op het politiebureau in de Pieter Aertzstraat. Er moest iets niet in orde zijn. Visioenen van gasverstikking, moord en doodslag, kwamen op bij de teleurgestelde visieOp het bureau werd de situatie door mijnheer uiteengezet. De wachtcom- mondant fronste zijn wenkbrauwen, dacht stevig na en vond het geval ook vreemd. Een agent en een rechercheur werden naar de woning gedirigeerd, om te onderzoeken wat er van het ietwat fantastisch aandoen de verhaal waar was. En inderdaad het klopte in alle onderdeelen. De deur bleef gesloten, het licht brandde en de hond blafte. De politie besloot toen, daar zij niet in het bezit is van inbrekerswerktuigen, de brandweer te hulp te roepen, die in Am sterdam als manusje van alles op even tualiteiten is voorbereid. Binnen enkele oogenblikken stond een brandweerwagen met volledige bezetting voqor de deur. De buurt had er intusschen lucht van gekre gen, dat er wat bijzonders aan de hand was en nieuwsgierigen stroomden van alle kanten toe. Na een kort overleg gaf de bevelvoer der order om met een koevoet de deur open te breken. Het was een spannend mo ment, doch de ontknooping was wat min der sensatioeel, maar daarom niet minder verrassend. Juist op het moment, dat het breekijzer tusschen den plint werd gezet, opende zich de deur en de heer des huizes kwam met een zeer laconiek gezicht te voorschijn met de vraag, wat er wel aan de hand was. Tableau! Brandweer, politie en bezoekers vorm den één groot vraagteeken. Het geval werd uitgelegd en de bewoner gaf een korte, maar aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende verklaring. Wijzende op zijn visite riep hy uit: „Die menschen, daar wil ik niets mee te maken hebben! Ik hoorde ze wel bellen, maar ik heb ze stil hun gang laten gaan en niet opengedaan. En vertrekken jullie nou al lemaal maar zoo gauw mogelijk!" De gezichten van brandwachts, politie en van het teleurgestelde echtpaar waren wei nig vriendelijk. Voorloopig hebben de buurtgenoten nu wel stof te praten

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6