Een ernstig vliegtuigongeval had Woensdag bij Schiphol plaats doordat een militair vliegtuig en een lestoestel in botsing kwamen, waarbij het lestoestel neerstortte, in brand vloog en de leerling-vlieger H. Metz werd gedood. De wrakstukken der verongelukte machine. Inzet: het slachtoffer Dr. Benesj is Woensdag tot president Het militair vliegtuig dat Woensdag bij Schiphol in botsing kwam met een lestoestel, kwam In de Ringvaart van Tsjeeho Slowakije benoemd als terecht De piloot wist zich zwemmende te redden. De machine wordt geborgen opvolger van prof. dr. Masaryk De bekende zwemster mej. M. Vierdag, oud-Europeesch kampioene en Ned. vertegenwoordigster in de estafette ploeg op de Olympische Spelen te Los Angeles, trad Woens dag te Amsterdam in het huwelijk met den heer P. Smit, lid der zwemvereeniging .Het IJ" In het internationaal trainingskamp'der ski-loopers te Davos. In vliegende vaart bergafwaarts. Van allen aan de komende internationale wedstrijden deelnemende landen zijn de deelnemers naar dit centrum der Zwitsersche wintersport getogen Te Tilburg is Woensdag een monumentale bank ont huld ter herinnering aan den heer J. C. Claesen, in leven lid van den Tilburgschen gemeenteraad FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drip studenten. door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). •SïOI 1 Maakt u zich maar niet ongerust, me neer Popoditschd! Het kost den detective eenige moeite deze naam uit te spreken. En het valt hem evenmin gemakkelijk zijn ergernis te verbergen over de aanmatigen de wijze, waarop deze man zijn groote neus overal insteekt. Maar desondanks meent hij toch nog te moeten opmerken: Dat is mij ook al opgevallen.... waarbij hij zich ernstig voorneemt dezen Holland- schen „student" vandaag eens goed op de vingers te kijken. Popodotschi is met deze toezegging vol komen tevreden. Hij neemt minzaam lachend afscheid van den Belgischen de tective en wrijft zich vergenoegd in de handen. Jean Martin staat nu in hotel „Cote d'Azur" als wachtpost voor een vleugel op de eerste ètager. Alle zich hier bevinden de appartementen heeft Hendrik van Ber- quem voor zich laten reserveeren. Hier hebben slechts hij, Nini Collyn, Jean Mar tin en, sinds gisteren ook vier Parijsche mannequins, die bij haar schitterende toi letten al even kostbare juweelen zullen dragen, hun intrek genomen. De geheimzinnige cassette is van de safe van het hotel naar Nini's kamer gebracht In den loop van den middag zal hier een soort generale repetitie worden gehouden. De verschillende sieraden dienen te passen bij de toiletten en haar draagsters. Het vertegenwoordigt een heel kapitaal, wat hier voor Nini is uitgestald. Ook Alexander Popodotschi zit nog mid den in zijn voorbereidingen. Hij heeft zich met de lift naar de zevende étage laten brengen en klopt bescheiden op de deur van Harry Diesel's kamer. U zult eenisgins verwonderd zijn mij hier te zien, zet hij, als deze de deur opent. Maar misschien zult u zich nog meer verbazen, als ik u vertel, wie ik eigen lijk ben. Ik geloof niet, dat ik zoo buitenge woon verrast zal zijne meneer Popodotschi, zegt Diesel kalm. Waarschijnlijk toch wel.... Popodot- schie haalt een penning uit de zak, duwt Diesel deze onder de neus en zegt: Ik ben inspecteur van de Fransche recherche en belast met het toezicht op het trans port der zeer kostbare juweelen van me neer van Berquem Hij slaat daarbij een zeer energieke toon aan, welke Diesel volkomen vreemd is en deze staat dan ook inderdaad een oogen- blik perplex Popodotschi weet van deze omstandig heid handig te profiteeren Zonder een ant woord af te wachten, vervolgt hij: Ik weet, dat u zich bijzonder voor juffrouw Collyn interesseert en dat gaf mij aanlei ding u eens even te komen bezoeken. Ook ik ben van meening, dat juffrouw Collyn in gevaar verkeert. Het is de politie be kend, dat die meneer Jean Martin, die nu als secretaris van meneer van Berquem op treedt, niet veel anders is dan een beruch te internationale juweelendief. Helaas is hij er tot dusver nog steeds in geslaagd uit de handen der justitie te blijven. Het is een zeldzaam sluw en geraffineerd heer schap en de wijze, waarop hij te werk gaat, maakt het voor ons uiterst moeilijk om in te grijpen. Ditmaal echter moet het ons gelukken de hand op hem te leggen en ik ben zoo vrij daarbij uw medewerking in te roepen! Diesel is nog steeds niet geheel van zijn verbazing bekomen. Eigenlijk heeft hij al lerlei bedenkingen; vóór alles zou hij me neer Popodotschi wel eens willen vragen of madame Manescu en meneer Slivko- witsch ook tot de Fransche recherche be- hooren. Maar Popodotschi laat hem niet eens aan het woord komen. Hij werpt een haastigen blik op zijn horloge en zegt: Het wordt nu hoog tijd, dat u naar beneden gaat om u in de nabijheid van juffrouw Collyn op te stellen, als u werkelijk iets voor haar over hebt. Mocht iemand u dat willen be letten en ik denk daarbij in de eerste plaats aan dien meneer Jean Martin dan laat u zich dat niet welgevallen. Als het niet anders kan, gebruikt u geweld! Maar loopt Nini dan werkelijk ge vaar? vraagt Diesel, nog steeds min of meer onzeker. Of zij gevaar loopt? herhaalt Popodot schi met een zoo bedenkelijk gezicht, dat Diesel het angstzweet uitbreekt. M'n lieve man, als u Jean Martin kende, zoudt u dat niet vragen. Juweelendieven van dat soort komt het op een menschenleven meer of minder niet aan! Ik heb.... Maar Diesel wil niet eens meer weten, wat de man, dien hij aanvankelijk zoo wantrouwde en die nu eert' detective blijkt te zijn, nog meer heeft. Hij rent naar de deur en stormt de trap af. Op de eerste verdieping botst hij tegen Jean Martin aan, maar als hij deze eenvoudig opzij wil schui ven om zich toegang te verschaffen tot Nini's kamer, stelt de detective zich heftig te weer. Wat hebt u daar te zoeken? voegt hij hem op 'n toon van gezag in 't Fransch toe. Dat gaat u niets aan! geeft Diesel in het Nederlandsch ten antwoord. U denkt toch zeker niet, dat ik mij door u laat te genhouden! Maar Jean Martin heeft zijn eigen mee ning over het geval, Zonder een woord te spreken, pakt hij Diesel bij beide armen, maar deze rukt zich los en tracht den de tective met een stomp in de maagstreek buiten gevecht te stellen. Hetgeen hem nochtans niet gelukt, want handig springt Jean Martin ter zijde en het volgende oogenblik doet hij een greep naar zijn ach terzak, waar zich zijn revolver bevindt. Diesel ontgaat deze beweging niet en hij belet den detective zijn plan ten uitvoer te brengen door hem bliksemsnel bij den rechterpols te vatten en deze een kwart slag om te draaien. En nu ontstaat er een ware bokspartij, welke zeker de belang stelling zou hebben getrokken van menigen boksliefhebber, en waarbij, met volkomen veronachtzaming van de internationale re gels, rake klappen worden uitgedeeld. Maar het publiek is vooralsnog ver te zoeken. De dikke Smynna loopers in de gang dempen elk geluid en de dubbele deuren der kamers laten geen enkel gerucht door. Voorloopig blijft Diesel in den aanval, maar de de- I tective weet menigen slag keurig te paree- ren. Dan duikt plotseling Madame Manescu op. Slechts een oogenblik kijkt zij naar het vechtende tweetal, maar reeds een secon de later bevindt zij zich voor de deur van Nini's kamer. Noch Diesel noch Jean Mar tin heeft haar aanwezigheid bemerkt; zij hebben op het oogenblik genoeg met zich zelf te doen. Madame Manescu rukt de beide deuren van Nini's kamer open en roept met goed gespeelde ontzetting: Juffrouw Collyn komt u vlug alstublieft! Meneer Martin en die Holland- sche student, die zich zoo voor u, interes seert, zij aan het vechten. Deze woorden missen him uitwerking niet. Terwijl mademe Manescu met één blik de sieraden overziet, welke over de toilettafel verspreid liggen, vliegt Nini, die aan geen juweelen meer denkt, de deur uit. Haar gedachten zijn nog slechts bij Diesel, die in gevaar verkeert. Zij weet, hoe jaloersch hij op Jean Martin is en hoe gauw deze laatste naar de wapens pleegt te grijpen. Bij een vechtpartij zal hij er zeker niet tegen op zien dien Hollandschen driftkop neer te schieten. Hier kan alleen zij helpen en opheldering geven. Zij snelt madame Manascu voorbij en een. oogenblik later staat zij tegenover het vech tende tweetal Jean Martin heeft intusschen om hulp geroepen. De hotelportier, een oud, tanig mannetje, stormt met den liftboy de trap op, maar zij blijven op eerbiedigen af stand van de beide kemphanen en trachten dezen slechts met een stortvloed van woor den te kalmeeren. 1 (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5