DONDERDAG 19 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURAN1 EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? IETS KOUDER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oos telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst tot tempe ratuur om het vriespunt. Hoogste barometerst: 771.3 te Akureyri. Laagste barometerst.: 750.9 te Brest. De depressie, welke gisterenmorgen nog in het Westen op den Oceaan was gele gen, heeft zich in Oost-Zuid-Oostelijke richting bewogen en bevindt zich nu over Midden- en Zuid-Frankrijk, waar zij mati ge neerslag bracht (Toulouse had 13, Bia- ritz 12 m.m.). Het lage drukgebied over Duitschland trok naar Zuid-Scandinavië, waar het thans nog regent en sneeuwt. Over IJsland versterkte zich het hoogedruk gebied, terwijl het over Noord-Scandina- vië aan beteekenis verloor. De vorst is over het algemeen weer toegenomen. Over Lapland wordt zij weer streng, over Zuid- Duitschland en Zwitserland matig, lichte vorst heerscht over Finland, Polen, het overige Duitschland, Oost-Frankrijk en Schotland en Engeland. Het karakter van het weer blijft in onze omgeving vrij som ber. De drukverdeeling en haar verande ringen wijzen er op, dat de Scandinavische depressie Noord-Westwaarts en de Fran- ■che Zuid-Oostwaarts zal trekken. Hoogst waarschijnlijk breidt de wind naar het Oosten, waarbij de vorst weer wat zal toe nemen. LUCHTTEMPERATUUR 0.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 4.17 uur tot Vrijdagmorgen 7.37 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 20 Dec. voorm. 10.06 en nam. 10.48 uur. TWEEDE KAMER Bezwaren tegen onderwijs- bezuiniging De Tweede Kamer heeft voortgezet de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds, waarin is opgenomen de droogmaking van den Noord-Oostelijken polder. De Minister van Waterstaat, de heer Van Lidt de Jeude, zeide reeds het vorige jaar betoogd te hebben, dat uitbrei ding der bodemproductie wenschelijk is, zoowel voor het geval, dat de algemeene toestand beter, als dat hij minder wordt. Men kan nu voor dit wetsontwerp stem men, onverschillig of men de toekomst met hoop of vrees tegemoet ziet. De noordoostelijke polder biedt gunsti ger aspecten dan de Wieringermeer. De kostprijs is heel wat lager. Het zoutgehal te van den bodem is heel wat gunstiger. Met vertrouwen ziet spr. de ontwikkeling van den noordoostelijken polder tegemoet. De K?mer keurt zonder stemming de be grooting van het Zuiderzeefonds goed, met aanteekening, dat de heer Sneevliet tegen is. Voortgezet wordt daarna de behandeling van de begrooting van onderwijs. De Minister van Onderwijs, de heer Slotemaker de Bruine, betoogt dat de regeering het openbaar onderwijs geenszins naar den achtergrond dringt. Bij paragraaf 2 licht de heer M o 1 1 e r (R.K.) toe, dat deze subsidieregeling voor bijzondere H.B.S.-en en gymnasia geheel nieuw is en buitengewoon veel tegenkan ting ontmoet bij spr.'s fractie. Spr. bespreekt enkele amendementen; twee van formeelen aard op artt. 1 en 5; voorts een wijziging van art. 2, welke eenerzijds beoogt de mogelijkheid te hand haven, dat subsidie wordt verleend voor eventueel door de Kroon noodzakelijk ge achte stichting en uitbreiding van gebou wen van reeds gesubsidieerde H.B.S.-en en gymnasia, en anderzijds aan het verbod van subsidieering van nieuwe bijzondere scholen toe te voegen een analoog verbod van oprichting van nieuwe openbare in richtingen. Voor art. 3 wenscnt spr. ook een wijzi ging. Niet het geheele subsidie mag ver vallen, zoodra het getal leerlingen minder bedraagt dan de gestelde getallen; maar dat, zoolang de vermindering ten hoogste een vierde van het vereischte bedraagt, de helft van het subsidie wordt uitgekeerd. De artikelen 1 en 5 zyn voor de R. K. onaannemelijk. Het rijk wenscht hierin medezeggen schap van de regeering in zake uitgaven van de school van gelden, die door parti- cülieren zijn bijeengebracht. Daar heeft het Rijk geen recht op. Het Rijkssubsidie is nooit en, vermeerderd met de schoolgelden, vrijwel nooit voldoende om de uitgaven, waarin het Rijk bijdraagt, te dekken. De heer Ketelaar (V.D.) acht deze wijze van behandeling niet prettig. Het be grip „rechterzijde", dat wij bijna vergeten waren, herleeft hier. Spr. zegt dat het ge meenschappelijk overleg heeft ontbroken. De rechterzijde moet zich maar eens bera den of hetgeen zij hier opzet, wel juist is. De heer T i 1 a n u s (C.H.) zet uiteen, dat de wijze van. bestrijding geheel zake lijk is. Strijd met art. 195 van de Grond wet ziet spr. hier niet. Hier stelt de regee ring iets voor, dat zij zelf onjuist acht, zij het dat het een tijdelijken maatregel geldt. De Minister verzoekt een behande ling van verschillende paragrafen in goede samenwerking, met het oog op den toe stand van 's Rijks schatkist. Inderdaad is de voorgestelde regeling niet fraai. Maar het is spr. gebleken, sedert hij aan Onderwijs kwam, dat het buiten gemeen moeilijk is nieuwe kanalen van be zuiniging te vinden. Deze regeling werkt 5 jaar, zij zal der schatkist eenige bate brengen. Een principieele verdediging voert spr. echter niet. Wat het amendement betreft, dat op art. 1 is ingediend, wil spr. welwillend beje genen. Spr. neemt het over en brengt te gelijk in de artt. 3 en 6 een zuiver redac- tioneele wijziging aan. Wat het amendement op art. 2 betreft, dat beoogt voor te schrijven tot 1 Jan. 1941 door het Rijk en gemeenten geen H.B.S.- en en geen gymnasium op te richten, spr. heeft er geen behoefte aan, maar wil het overnemen" zoo het wordt geformuleerd in „worden van overheidswege geen H.B.S. en gymnasia opgericht". Spr. is ten op zichte van Wageningen echter gebonden. Daar zal een gymnasium komen. Hiervoor dient een uitzondering gemaakt. Overigens zal, in een urgent geval, de wetgever zich moeten redden door indiening van een wet. In zake het Lorentz-Museum kan spr. geen uitzondering maken. Spr. is den heer Möller dankbaar, dat hij billijkt, dat een hooger aantal leerlingen wordt geëischt voor subsidieering van bij zondere scholen. Het amendement op art. 6 lijkt spr. geen verbtéering in dit verband. De heer Möller (R.K.) wijzigt het amendement op art. 2 in den door den mi nister aangegeven zin. Spr. brengt ook in enkele andere amendementen wijzigingen aan. De behandeling van para graaf 2 wordt aangehouden. De paragrafen 3, 4, 5 en 6 worden aan genomen, waarna de vergadering te kwart voor twaalf 's avonds wordt verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. EERSTE KAMER. BEEEDIGING DER N.S3.-LEDEN. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring van de Eerste Kamer zijn de heeren graaf de Marchant et d'Ansembourg en mr. van Vessem (N.S.B.) beëedigd. Aan de orde is de goedkeuring van een vijftig tal wetsontwerpen. Bij no. 6 daarvan (begrooting van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor 1936) wil de heer de Marchant et d'A nsembourg (N.S.B.) eenige op merkingen maken over de pensioen wetge ving. Spr. acht het geldende demo-liberale systeem. De voorzitter hamert en zegt, dat daarover niets in het voorloopig verslag staat, zoodat hij daarover geen bespreking kan toelaten. De heer d'Ansembourg ziet daarop van het woord af. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aangeno men, evenals de andere. De vergadering wordt te ruim 10 uur ge sloten. BINNENLAND HAARLEMS NIEUWE BISSCHOP. Te Breda werd gisteren een vergadering gehouden van het Nederlandsche Episco paat, waarbij ook Haarlems nieuwe bis schop, Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, aan wezig was. DE CONCENTRATIE VAN BIJZONDERE SCHOLEN. Mogelijkheden om een conflict met de regeering te vermijden? Naar het „Handelsblad" ter oore komt, zou bij het overleg tusschen verschillende vooraanstaande politieke personen eenig uitzicht zijn ontstaan op de mogelijkheid, om bij de behandeling van het wetsontwerp tot bezuiniging op de onderwijsuitgaven, en speciaal van de kwestie der concentratie van bijzondere scholen, een ernstig con flict met de regeering te vermijden. Als een der denkbare oplossingen van de moeilijkheden wordt het plan genoemd, om voorloopig de wettelijke regeling, die tot gedwongen samenvoeging van bijzon dere scholen zou leiden, nog even te laten rusten. Met andere woorden, paragraaf 12 zou dan uit het ontwerp worden gelicht en voorshands blijven liggen, terwijl een klei ne politiek-gemengde commissie op korten termijn zou hebben na te gaan, op welke wijze het door paragraaf 12 beoogde doel (bezuiniging op de staatsuitgaven voor het bijzonder lager onderwijs) met instemming van rechts en links te bereiken ware. Uit den aard der zaak zou de oplossing dan ook met den meest bekwamen spoed in wettelij- ken vorm moeten worden gegoten. INDIENSTTREDING \LS CAPITULANT. Groote belangstelling. Het aantal gegadigden voor indiensttre ding als capitulant is mor de „N. R. Crt." zoo groot, dat de minister van defensie heeft bepaald, dat alleen dienstplichtige onderofficieren van de lichtingen 1933, 1934 en 1935 in aanmerking komen. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft in de vacature-J. A. de Visser mr. F. A. Nelemans, te Rotterdam, be noemd verklaard tot lid van de Provincia le Staten van Zuid-Holland. EEN BEDRIJFSRAAD VOOR HET KAPPERSBEDRIJF. Bij Koninklijk besluit van 21 November 1935, No. 40, is ingesteld een bedrijfsraad voor het kappersbedrijf. Ingevolge een verzoek van den Minister van Sociale Zaken, werd door den heer J. Comax, Secretaris Nederlandsche Kappers- bond, tegen gisteravond, 18 December, in De Industrieele Club" te Amsterdam, de eerste vergadering van dezen Raad bijeen geroepen en geleid. Na een installtie-rede van den voorzitter werd het bureau van den Raad benoemd, hetwelk wordt gevormd door de heeren: J. Cornax, Werkgever-voorzitter; C. Th. Zorn, Werknemer-plaatsvervangend- voorzitter; A. J. Loppersum, Secretaris. Het bureau is gevestigd Ruyschstraat 40, Amsterdam (O.) BEDRIJFSRAAD VOOR HET CHEMIGRAFISCH BEDRIJF. Te Amsterdam had de eerste vergadering plaats van den bedrijfsraad in het chemi- grafisch bedrijf. Op verzoek van den minister van Sociale Zaken werd de installatie verricht door den heer W. A. van Leer, voorzitter van de werkgeversorganisatie in dit bedrijf. Daarna werd voorzien in het presidium, waarbij met algemeene stemmen werd be sloten aan den minister voor te dragen als voorzitter met bevoegdheid tot stemmen: prof. mr. C. W. de Vries te 's-Gravenhage en als plaatsvervangend voorzitter: prof. mr. C. P. M. Romme, te Amsterdam. Als secretarissen werden aangewezen mr. H. J. A. J. Niemeijer en G. J. Jong, le den van den bedrijfsraad. De vergadering hield zich daarna bezig met het vaststellen van de reglementen. OPHEFFING VAN LOKAAL. SPOORWEGEN. UithoornNieuwersluis blijft bestaan. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft de Minister van Waterstaat thans be paald, dat, in afwijking van de aanvanke lijk genomen beslissing, de lokaalspoorweg Uithoorn-Nieuwersluis, ingaande 1 Januari a.s. niet voor het reizigersvervoer zal wor den gesloten. De toestand wordt dus nu, ingaande 1 Januari, zoo dat van de ^Haarlemmermeer- lijnen, voor reizigers- en goederenvervoer blijven geopend de lijnen AmsterdamBo venkerk, UithoornNieuwersluis en Bo venkerkAalsmeer, terwijl alleen voor goederenvervoer blijven bestaan de lijnen HaarlemAalsmeerUithoorn. Verder is bepaald, dat de lokaalspoor weg HoornMedemblik, ingaande 1 Ja nuari a.s, voor reizigersvervoer zal worden gesloten. Voor goederenvervoer zal deze lijn blijven bestaan. DE CENTRALE H.L.S. IN LIQUIDATIE. Een nieuwe organisatie. Gistermiddag vergaderde in het Jaar beursrestaurant het algemeen bestuur der Centrale H.L.S., onder leiding van den voor zitter, L. F. Verwoerd, waarbij aanwezig waren de regeeringscommissaris der Cen trale H.L.S., prof. K. A. Kaag en voor het departement van Economische Zaken, drs. Gispen. Na uitvoerige discussie verwierp de ver gadering, daar de vijfzesde meerderheid niet verkregen werd, met 24 stemmen voor en 18 tegen de ontbinding der Centrale. Na nogmaals uitvoerig de zaak te heb ben besproken, waarbij van alle zijden de wenschelijkheid van samenwerking in een anderen vorm dan tot heden werd aan vaard, besloot men tot herstemming over de ontbinding, waartoe thans met alge meene stemmen werd besloten, zoodat de liquidatie der Centrale H.L.S. 1 Januari zou ingaan, om op deze wijze gemakkelij ker tot een nieuwe organisatie te komen. In een commissie tot samenstelling van statuten voor de nieuwe organisatie heb ben vyf juristen zitting gekregen. SPINAZIE- EN RADIJSZAAD. Steunverleenlug voor den oogst 1936. De Staatscourant van Woensdagavond be vat de „Crisis-Steunbeschikking 1936 Fij ne Zaden H (Spinaziezaad oogst 1936)". Volgens de bepalingen van het Regle ment Steun Spinaziezaad Oogst 1936, dat bij deze beschikking is gevoegd, zal steun uit het Landbouw Crisisfonds worden ver leend aan handelaren in spinaziezaad. Het steunbedrag is vastgesteld op ten hoogste 4.per 1000 K.G. spinaziezaad. Voorts bevat de Staatscourant de „Cri sis-Steunbeschikking 1933 Fijne Zaden II (radijszaad oogst 1936)". Volgens de bepalingen van het bij deze beschikking gevoegde reglement zal uit het Landbouw Crisisfonds aan handelaren voor radijszaad steun worden verleend tot ten hoogste 8 per 100 K.G. Salariskorting te Den Haag. B. en W. van Den Haag stellen den Raad een salariskorting niet van 4 doch van 4 pet. voor. Over deze korting van 4 pet. is met de organisaties overeenstemming be reikt. Loonen te Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam nam Woensdagavond met 26 tegen 16 stemmen een door het R.K. raadslid Steinmetz inge diende motie aan om de behandeling van RECHTZAKEN OSSCHE STRAFZAKEN VOOR DE RECHTBANK. Vandaag wordt door de rechtbank te 's-Hertogenbosch wederom een aantal straf zaken behandeld. Begonnen werd met de berechting van een roofoverval te Oss gepleegd in 1927. De 37-jarige J. C. van Geenen had zich te verantwoorden voor de in den nacht van 19 op 20 April 1927 gepleegde inbraak ver gezeld gaande van geweldpleging en be dreiging, in de te Oss gelegen woning van den thans 64-jarigen arbeider J. Huis mans. In deze woning hebben volgens de dagvaarding verdachte en zijn mededa ders, na zich toegang te hebben verschaft door een deux open te breken, een bedrag aan geld van ongeveer 8 gulden, benevens een geweer weggenomen. Tegen den bewo ner hebben zij gewald gepleegd door hem krachtdadig vast te grijpen, vast te hou- houden en op den grond te drukken, ter wijl zij hem bedreigd hebben door het ge weer op hem te richten, zeggende, dat zij hem zouden neerschieten als hij zijn geld niet gaf. De verdachte ontkende het misdrijf te hebben gepleegd. Hij is er niet geweest. Als getuige werd gehoord de inspecteur der Ossohe politie P. van Kempen, die destijds proces-verbaal had opgemaakt. Het bleek toen, dat de deur van het huis was opengebroken en dat de inbraak des nachts moet zijn geschied. De andere verdachte in deze zaak, de arbeider J. A. van Schayk uit Eindhoven legde als getuige verklaringen af. Hij zei- de met den verdachte en Koosje van Borne de inbraak te zijn gaan plegen. Zij troffen J. Huismans in bed.. Wat er precies is ge beurd weet getuige niet meer. Hij herinner de zich wel, dat er geld meegenomen was. Getuige zei, dat hij met dat geld schulden had betaald en dat er n|jjls in huis was. Zij vonden er ongeveer 8.en namen ook het geweer mee, waarmede zij getuige nog bedreigden. Maar hy wist, dat het niet ge laden was. De Officier van Justitie mr. van Ever- dingen, verzocht de rechtbank een nader onderzoek door den rechter-commissaris te laten instellen. De verdediger mr. Gerrits verzette zich daartegen, omdat men aan de verklaring van Van B. niets kon verande ren. Er is nog één getuige, die zegt, dat ver dachte er bij geweest is, en die verklaart het ook niet positief. Getuige van S. werd opnieuw gehoord en verklaarde nu, er niet zeker van te zijn, of verdachte er bij was. De Officier van Justitie: „Heb je zooveel inbraken gepleegd, dat je je van deze niet veel meer herinneren kunt?" Inspecteur van Kempen bevestigt de veel vuldigheid van getuige's inbraken. Mr. Gerrits zou niet weten, welke midde len onbeproefd zijn gebleven om de zaak tot klaarheid te brengen. Het bewijs is nu niet geleverd en een nieuw onderzoek zal waarschijnlijk niets opleveren en verdach te, die geruimen tijd in voorloopig arrest zit, in tegenstelling met van S., zou er slechts door gedupeerd worden. Spr. vroeg in vrijheidstelling van den ver dachte. De Officier van Justitie merkt op, dat bij het vooronderzoek het bewijs door twee ge tuigen geleverd is. Toen ging men niet naar verder bewijs zoeken, wat nu wél gedaan kan worden, nu deze getuigen hun verkla ringen hebben ingetrokken. De Rechtbank begaf zich in Raadkamer om over het verzoek van den Officier van Justitie te beraadslagen. Daarna deelde de President mede, dat de. rechtbank de stuk ken in handen van den Rechter-Commissa- ris stelde voor nader onderzoek en de ge vraagde invrijheidstelling weigerde. Getuige J. J. van Berne (Koosje) had aan den rechtercommissaris verklaard, dat hij met verdachte en van Schayk in de woning van J. Huismans is geweest. Thans echter trok getuige deze verkla ringen in. Hij kan niet met zekerheid zeg gen of verdachte is meegeweest, hij weet het niet meer en zijn twijfel daarom is ont staan door de hardnekkige ontkentenis van verdachte. Aan de achterzijde van het huis werd ingebroken. Voor den rechter-com missaris had getuige ..og verklaard, dat Huismans door getuige en van Schayk werd gegrepen, terwijl verdachte in het huis ging zoeken. Dat had getuige ook ver klaard, maar zeker weet hy het niet en daarom kon hij er geen eed op doen. President mr. Ummels: „Het is in elk ge val beter, dan dat je iets verklaart, dat je niet weet." Getuige J. Huismans uit Heesch herin nert zich de inbraak in den nacht te om streeks half twee. Er kwamen drie perso nen binnen, twee bleven buiten, zij waren gemaskerd, zoodat hij niemand herkende. Getuige lag te bed en daar werd hij overvallen en bij den keel gegrepen. Er ontstond een worsteling, waarbij de in brekers naar geld vroegen; geld dat getui ge nog zou hebben door de uitkeering bij den dood van zijn vrouw. De zaak tegen J. A. van Schayk, 30 jaar en arbeider van beroep, een der mede daders van voormeld misdrijf, werd om dezelfde redenen voor nader onderzoek uitgesteld. de op aanmaning der Regeering weder voor gestelde voordracht tot verlaging der loo nen van het gemeentepersoneel uit te stel len en zich eerst tot de Regeering te wen den teneinde de bezwaren tegen deze ver laging kenbaar te maken. Naar Antwerpen en Brussel. Op Tweeden Kerstdag bestaat er gelegen heid om per trein naar Antwerpen en Brus sel te gaan. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Gymnastiekuitvoerlng O.G.A. Stadsgehoorzaal, 7.45 uur. Vrijdag, St. Christoffel, Ledenvergadering, Harmonie, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 December a a waargenomen door de apotheken: G. K, Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502; D. i. van Driesum, Mare 110, Tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde den varens gezel J. R., ged. wegens diefstal van een horloge, ten nadeele van Van W. te H a- z e r s w o u d e, tot drie maanden gevan genisstraf. De autobestuurder J. K., die op 13 Sept. j.l. op den Stationsweg te Nieuwkoop, een boekdrukkersleerling aanreed, waar door deze lichamelijk letsel bekwam, werd bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 50.subs. 25 dagen. De koopman F. R. uit W a s s e n a a r, die op 29 Juni j.l. te Leiden in de Haar lemmerstraat den motorrijder C. J. van D. uit Eindhoven aanreed, waardoor deze ge wond werd, werd conform den eisch, ver oordeeld tot een geldboete van 30, subs. 30 d. en tot betaling van een schadevergoe ding ad 35 aan de beleedigde partij. De koopman F. H. C. v. <L S. uit Scheve- ningen, die op 15 Oct. j.l. in de Brugstraat te Bodegraven met een door hem bestuurden auto een motorrijder aanreed, waardoor deze lichamelijk letsel bekwam, werd veroordeeld tot een geldboete van 40, subs. 40 d. Vrijgesproken werd de laborant H. E. V. uit Zoetermeer, die terecht heeft ge staan, verdacht van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. De Delftsche kantonrechter heeft J. de R. en B. H. ter zake van overtreding van de jachtwet veroordeeld, ieder tot 40, subs. 40 d. In hooger beroep heeft de rechtbank deze verdachten vrijgesproken. Oplichting. De 44-jarige stucadoor A. J. v. d. M., zonder vaste woonplaats, thans ged., die wegens oplichting, meermalen gepleegd, terecht stond, had reeds zooals de pre sident Mr. Haga opmerkte voor een groot aantal rechtbanken zoowel hier te lande als in het buitenland voor soortge lijke feiten terecht gestaan, zooals o.m., te Amsterdam, Haarlem, Dordrecht, Brussel, Luik, Gnnt, Kortrijk, Dendermonde, Zu rich en Keulen. Thans verscheen een drietal getuigen, resp. uit O e g s t g e e s t, Den Haag en Austerlitz (gem. Zeist), die allen op on geveer dezelfde wijze door verdachte voor bedragen van 50.— waren opgelicht. Verdachte had met deze getuigen contact gezocht, waarbij hij hen voorspiegelde, dat zij werk konden krijgen, waaraan goe de verdiensten verbonden waren. Zij moesten evenwel een bedrag van 50 storten voor de kosten van een spoorabon- nement. Getuigen, die de verhalen van ver dachten geloofd hadden, stortten dit be drag, dat zij natuurlijk kwijt waren. Jhr. Mr. van Asch van Wijck, die het O. M. waarnam, zeide dat hij van de elf oplichtingen door verdachte, sedert diens laatste straf gepleegd, er slechts drie ten laste heeft gelegd. Verdachte opereerde door het geheele land en is ook herhaal delijk in België gestraft. Deze verdachte heeft de gewwte om telkens, wanneer hij terecht staat, beter schap te beloven, doch zoodra de zaken niet naar zijn zin gaan, vervalt hij in het zelfde misdrijf. De officier, achtte, gezien verdachtes strafblad, een ernstige correctie gewenscht en vorderde thans twee jaar gevangenis straf. Uitspraak 2 Januari a.s. Diefstal van Rijwielplaatjes. De 27-jarige drukker J. L. uit L e i d e n, thans ged., die reeds vier vonnissen achter den rug heeft, had zich wederom te ver antwoorden wegens diefstal van rijwiel- belastingplaatjes, die hij op 25 Aug. jl. te Voorschoten van rijwielen, geparkeerd bij de R. K. Kerk, stal. Ook een school te Bo degraven kreeg in October jl. bezoek van verdachte, waar hy een aantal plaatjes ontvreemdde. Verdachte bekende en zeide door werk loosheid tot herhaling van misdrijf ver vallen te zijn. De eisch luidde twee jaar gevangenis straf. Uitspraak 2 Januari a.s. CORRESPONDENTIE. Abonné W. O. te S. Na zooveel tijd is het ondoenlijk het antwoord in onze krant op uw vraag op te zoeken, temeer daar wij in dien tijd verschillende vragen op dat gebied hebben beantwoord en wij uw ^raag ons niet precies meer herinneren. Waar schijnlijk hebt u het antwoord over het hoofd gezien. Het beste zal zijn, dat u de vraag opnieuw inzendt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2