Nuttige Kerstgeschenken ZELFGEMAAKTE CADEAUX HEBBEN DUBBELE WAARDE! Onze lezeressen kunnen bij de Redactrice Damesrubriek van de in deze rubriek ge plaatste genummerde modellen patronen verkrijgen, waarvan de prijs over het alge meen 58 cent bedraagt. De bestelling kan geschieden per brief, onder bysluiting van het verschuldigde bedrag aan postzegels, of per postwissel. Men zende de aanvrage aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, Den Haag. Binnen enkele da gen ontvangt u dan de patronen franco thuis. ONZE GOEKOOPE PATRONEN. Bontgarneeringen vallen vrijwel in den smaak van alle dames en zullen op het verlanglijstje voor den goeden Kerstman zeker niet mogen ontbreken. Buitengewoon elegant werkt de bont cape, die wij in het midden zieh afge beeld Mouw en kraaglooze vesten zijn heerlijk om op koude dagen onder de man tel gedragen te worden. De rechter bont kraag kan op mantels en japonnen gedra gen worden, we zien hem van Nerz- als wel van. Persianenbont, te wijl aardige co quette mutsjes en mof-tasschen bij het win- tertoilet der goed gekleede vrouw niet mo gen ontbreken. Heerlijk warm is zoo'n ca puchon van wit bont om bij avondkleeding gedragen te worden. Onder de laatste is een platte kraag met chabot van bont. Ditmaal willen wij, met het oog op het as- Kerstfeest, enkele modellen weergeven van handwerken welke gemakkelijk zelf kunnen worden vervaardigd. Links bovenaan op ons prentje ziet u een kraag met bijbehoo- rende manchetten. Het ligt uitsluitend aan het materiaal, dat men er voor gebruikt, of dit patroon veel tijd vergt of niet. Neemt men eenvoudig dik piqué, dat ge makkelijk te bewerken is, dan zal het pa troon niet zoo veel tijd eischen. De bloe men worden natuurlijk eerst op kraag en manchetten geteekend, alvorens men aan het borduren gaat. Later wordt het ge- heele patroon rond bloem en blad uitge knipt. Het ronde kleed onder aan links van het plaatje is een werkje voor onze groote meisjes, die van kruissteekjes houden. Een handig teekenaarster kan het patroon zelf op een lap linnen teekenen. Het derde en vierde voorbeeld is minder gemakkelijk. Het kleinste kleedje is een prachtig staaltje van kantkloswerk. Een zelfgemaakte theemuts blijft voor de practische huisvrouwen altijd een graag ontvangen geschenk, hetzij de theemuts in eenvoudige, dan wel in meer luxueuzen vorm is uitgevoerd. Den omtrek van een theemuts haken is niet moeilijk. Men haakt slechts in het rond en neemt van boven bij de kwast de overtollige ruimte in. De muts wordt met grauw flanel gevoerd. Het laatste model is een kussen, met dik ke zijde overtrokken. Het bonte bloemen- motief is gevormd uit kruissteeken. Laten wij nog even onze aandacht vesti gen op het groote plaatje, in het midden van de afbeelding. Het stelt voor een een voudige weergave van het Kerstgebeuren. Misschien, dat dit plaatje, juist omdat het zoo eenvoudig is, ons kan helpen bij het teekenen van een kerstplaat, of kerstkaart Onze jongens en meisjes kunnen wellicht ook door dit plaatje hun teekentaleniten aan den dag leggen. heel goed, maar meestal ontbreekt de finan- cieele draagkracht. De vindingrijkheid doet de laatste jaren op dit gebied echter won deren. Men kan op den dag van vandaag veel doen met weinig geld, mits men weet hoe men het moet doen. Wij kunnen in dit korte artikeltje niet breedvoerig uiteenzetten, wat u allemaal kunt doen om de komende feestdagen ge zellig door te brengen zonder veel kosten te maken. Dit kunt u op uitstekende wijze uiteengezet vinden in „Winterpracht". „Winterpracht" is een blad, dat op aardi ge, onderhoudende wijze allerlei vertelt, wat van belang is in den winter. Het geeft practische wenken op het gebied van de kleeding en is daardoor alleen al een win termode-journaal van den eersten rang. Het bevat verder opmerkelijk goede artikelen over de komende feestdagen en hoe u die kunt doorbrengen; wat een huisvrouw dan op tafel brengt enz. Het is teveel om op te noemen. Men vrage dit blad aan en over tui ge zich. Men kan het bestellen by de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels of per postwis sel. Het blad wordt dan zonder eenige kos ten toegezonden. Men wordt aangeraden deze premie nog heden aan te vragen. Goedkoope inlegzoolen worden gemaakt van cartonnen doozen, die men volgens het model van de zooien knipt, alleen iets smaller, daarna past men ze en knipt nog eenzelfde vorm van flanel, waarmee beide lagen op de machine worden doorgestikt. Desnoods laat men dit door den schoenma ker doen, die zijn klanten gaarne ter wille zal zijn. WAT DOET GIJ, WANNEER.... het bakblik geroest is? Afwrijven met een doekje met grof zout en olie; het touwtje van stoffer of bezem in el kaar gedraaid is? Een koperen gordijn ring aan het touwtje bevestigen en hier het werkgerei aan ophangen; de mattenklopper los begint te gaan? het rietwerk met touwtjes bijeenhouden, waardoor hy nog lang meegaat. SCHOONHEIDSVERZORGING Is het noodig om 's winters roode handen te hebben? Indien men ondanks het invetten met glycerine en crème nog steeds roode han den heeft, moet men ze dagelijks na gron dig waschen een bad geven van warm wa ter en aluin en temperatuursverschillen vermijden. Met koud weer moet men steeds warme handschoenen dragen, als men uit gaat. Heeft men dan toch nog last aan koude handen, indien, men ergens binnen komt, dan houdt men de schoenen aan, totdat de vingers warm zijn. Na het was- schen steeds indruppelen met citroensap, dat men in de handen wrijft, daarna in vetten. Voor het naar bed gaan worden de handen eveneens ingevet en trekt men oude waschbare handschoenen aan. Een merkwaardig testament is In 1928 door een Amerlkaansohe zonderling nagela ten. Bij de opening bleek, dat hij een half millioen dollar vermaakte aan die vrouw in Toronto (Amerika), die in een tijdsverloop van negen jaren, de meeste kinderen ter wereld bracht. Deze bepaling werd druk besproken, doch het groote publiek dacht langzamerhand niet meer aan het zonder linge testament. Dit jaar is het niet te versmaden vermo gen toegekend aan een vrouw in Toronto, die in negen jaar aan elf kinderen het leven schonk. De merkwaardige zonderling was een vrijgezel en heette Karl Miller; hij ver maakte de aandeelen van twee zijner groot ste Wiskey-fabrieken aan de Methodisten en aan de Presbyteriaansche kerk met de bepaling, dat met dit kapitaal de strijd te gen de alcohol in Canada zou worden geor ganiseerd. DAMESVEST. MIDDAG-JAPON. GEBREID PAKJE VOOR JONGENS VAN 2—4 JAAR. Van dit aardige pakje, dat zeer zeker bij een ieder in den smaak zal vallen, stellen wij be schrijvingen beschik baar voor den prijs van 0.25. Men kan zich voor den kleinen jongen geen be ter en nuttiger Kerstge schenk indenken dan dit vlptte pakje. De beschrij ving is zeer duidelijk, zoodat niemand bij het breien moeilijkheden zal ondervinden, indien de aanwijzingen worden opgevolgd. FLUWEELEN JASJE. VKK 1758. Koude herfst dagen doen ons naar een wa jasje grijpen, toch zien wij er tevens gaarne goed mee uit. Fluweel voldoet voor dit doel al tijd buitenge woon en bij gaand model is zeker geslaagd. Het jasje heeft een aangezette, even klokkende volant, terwijl de naad door een smalle ceintuur aan het oog wordt onttrok ken. Aan te bevelen is het jasje met effen kunstzijde te voeren. De mouwen zijn naar onderen toe iets ruimer. Patronen verkrijgbaar in de maten 46 en 48 voor 45 cent. Hard geworden penseelen kan men zacht maken wanneer men ze eenige uren in olie zet en er daarna met een warm ijzer over strijkt, daarna in water uitspoe len. KENT U „WINTERPRACHT". Een fraai blad, dat u allen kunt krijgen! We leven nu in de maand der huiselijke gezelligheid. Feestdag op feestdag vraagt onze aandacht en stelt onze vindingrijkheid op de proef. Want vindingrijk moet men tegenwoordig zijn, om een feestje te doen slagen. Feest vieren is heel mooi en ook ONS PREMIE PATROON. Uitsluitend voor abonné's verkrijgbaar a 0.18. Waarvan wij de uitvoerige beschrijving voor onze abonné's verkrijgbaar stellen. Prijs 0.20. VKK 1755. Reeds herhaalde lijk bereikte ons het verzoek om be schrijvingen be schikbaar te stellen voor gebreide da- mesvesten voor oudere en meer ge zette dames. Gaar- voldoen wij lier aan en mee- en alleszins te zijn geslaagd met dit eenvoudige model, dat gebreid wordt van 4 draads wol, waarvan 7 steken in de breedte en een hoogte van 8 toeren 2*4 c.m. in he vierkant bedragen. Maten: Lengte van den schouder tot onderkant plusminus 58 c.M.; wijdte: omtrek rug en buste 105 c.M. (strak gemeten). Lengte mouw (naad) 45 c.M. De uitvoerige beschrijving van dit vest, met een handleiding, hoe het te breien, is verkrijgbaar tegen den prijs van ƒ0.20. VKK 1756. Zwart satin met een chabot kraag van wit satin, geeft een (mooi geheel, evenals zwart en wit claqué, het meest moderne weefsel, dit zal doen. De bovendeelen zijn eenvoudig van vorm, doch de groote kraag geeft cachet aan het geheel. De aanslui tende mouwen hebben kleine kapjes, terwijl de twee baansrok naar onder toe wijder wordt door schuin ge knipte naden. De ach terbaan heeft een paar heupnaadjes, waar door de rok mooi aansluit, terwijl de voorbaan in het mid den twee smalle op gestikte baantjes heeft. Ceintuur als garnee ring. Ben. stof 3.25 M. van 100 c.M. breedte en voor de garneering pl.m. 80 c.M. Patronen verkrijgbaar in de maten 40 en 44 voor 58 cent. Er zijn zoo van allerhande werk jes, waarbij wij onze kleeding gaarne bescher men, zonder nu bepaald een groot mouwschort aan te trekken. Het model kan van -qosBAV tai-iane baar materiaal ge maakt worden. Gebloemde sé net op cretonne -JBB [aaq dig, doch moei vooral in niet te kleurige motie ven gekozen wor den." Het schort is gemakkelijk en vlug te maken, bestaat uit drie deelen, zoodat al leen schouder en zijnaden met En- gelsche naden worden verbonden. Onder en zijkanten zoomen en bovengedeelte te- genbiezen. Sluiting met knoopen. Opgestik te zak. Verkrijgbaar in maat 46. Ten einde eventueele teleurstellingen te voorkomen, raden wij onze abonné's aan, het patroon spoedig te bestellen, aangezien wij slechts een beperkten voorraad hebben en eventueele nabestellingen niet meer als premiepatroon geleverd kunnen worden. De prijs van 18 cent voor een premie- patroon is alléén geldig voor de maand De cember, zoolang de voorraad strekt. ALLERLEI WETENSWAARDIGHEDEN VAN EN VOOR VROUWEN. In Turkye zyn kort geleden door den minister van Justitie dertien vrouwelijke juristen benoemd tot het ambt van rech ter. Zij hebben een inkomen van 2500 Pias ters di. ongeveer 3000 gulden. In dertien districten in Engeland en Wa les is de leerplichtige leeftijd van 14 op 15 jaar gebracht. De overheid is van mee ning, dat dit toegevoegde schooljaar de jegud niet anders dan ten goede kan ko men en dat het hen ook een aanbeveling Is bij het later zoeken van een werkkring of leeren van een beroep. Waarschijnlijk heeft hier ook de poging den doorslag gegeven, de werkloosheid onder de jeugd te vermin deren, hoe het ook zij, het feit op zichzelf is reeds zeer toe te juichen. Over de werkzaamheid der Framsche vrouwen is een interessante statistiek ge publiceerd. Er zijn 7.837.776 werkende vrouwen, waarvan 2.839.024 leidende func ties in bedrijven of fabrieken vervullen. 198.281 harer zijn werkzaam bij de indus trie, 250.874 in den handel, en 15000 in vrije beroepen en 200.000 in het landbouw bedrijf. Verder vindt men aangegeven, dat er 2.745.000 arbeidsters zijn alsmede 1.272.000 werkende vrouwen in onderne mingen. Aangezien er in Frankrijk 12 a 13 millioen vrouwen zijn oefent de helft ha rer een of ander beroep uit! De weduwe van den grooten Ameri- kaanschen uitvinder Edison staat op het punt te hertrouwen met een rustend ijzer industrieel Edward E. Hughes uit Franklin, Pennsylvanië. Beide a.s. echtgenooten zyn omstreeks zeventig jaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12