DONDERDAG 19 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Het programma voor Zondag 22 De cember luidt: Afd. A: WLaSJCa, 12 uur, J. J. Uljee; SMCaNVCa, 12 uur, J. J. v. d. Berg; Foreholte aTeylingena, 12 uur, J. Hoogduin. Afd. B: Meerburg aDOSa, 12 uur J. A. Zuidhoek; Nic. Boys aLeiden a, 12.30 uur, E. de Koning; Kolping Boys aSt. Ber nard us a, 12 uur, P. Th. v. Gijlswijk. Afd. C: SJCb—VVLc, 12 uur, P. P. Speel; NVCbMeerburgb, 12 uur H. v. Veel en; Teylingen bForeholte b, 12.30 uur, G. E. Bakker. Het programma voor 26 December (2de Kerstdag) is als volgt: Afd. A: SJCa—SMCa, 12 uur, H. v. Veel en; VVLa-rForeholte a, 2.30 uur C. v. Rooden, Afd. B: St. BernardusaMeerburg a, 12 uur, C. v. d. Geer; Majella a—Kolping Boys a, 12 uur, L. N. v. Ruiten; Leiden aDOSa, 12 uur, P. Th. v. Gijlswijk. Afd. C: VVLb—Foreholteb, 1.15 uur, P. H. v. d. Meyden; VVLcMeerburgb, 12 uur, P. H. v. d. Meyden. H. Hoogervorst, Comp.leider. SPELREGELAVOND. Een laatste oproep aan de uitgenoodigde voetballers voor den vastgestelden propa- ganda-avond op 20 Dec. a.s. (Vrijdagavond) in het K.S.A.-gebouw te Sassenheim. Aan vang 8 uur. Het is eigenlijk onnoodig om de R. K. Sportmenschen nog eens er toe aan te spo ren op dezen leerzamen avond present te zijn, daar het tot ieder toch wel zal zijn doorgedrongen, dat door het bestuur moeite noch kosten zijn gespaard. Daarom mogen wij er ook niet aan twij felen of de 400 plaatsen zullen bezet wor den. Laten de leden van het Leidsch Dis trict nu eens toonen aan de Hoofdbestuur ders, dat het districtsbestuur hen niet voor niets heeft aangezocht. De heer F. v. Veen heeft dezen avond niet zonder opoffering voor het Leidsch District vrij gemaakt. De grootste beloo ning hiervoor is een.... stampvolle zaal. Ook de causerie over Sportbeweging is interessant en wij zijn er van overtuigd, dat niemand een dergelijke uiteenzetting reeds heeft gehoord. Hoe staat het met onze Junioren? Heb ben alle leiders de zaak behartigd? Zoo niet, maakt er nu dan nog werk van. Laten allen zorg dragen om voor 8 uur in de zaal te zijn, opdat precies op tijd kan worden aangevangen. Denkt allen om uw programma, daar dit tevens entreebewijs is. Bestuurders van de vereenigingen, wij verwachten U allen met uw leden. Tot Vrijdagavond! BEROEPSVOETBAL IN ONS LAND. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft den oud-scheidsrechter M. Bos, die optreedt als organisator van beroepsvoetbal in ons land, Van het lidmaatschap van den K.N.V.B. vervallen verklaard. „N.R.Crt." WATERPOLO UIT DE OMGEVING DE TOER VAN DE H.H.C. IN SCHOTLAND. Wederom een succes van de Nederlandsche waterpolospelers. De toerende Nederlandsche waterpolo spelers hebben gisteravond wederom een succes behaald. Thans wonnen zij met 63 van het Glasgow Private Bath-team in een match, te Airdrie gespeeld. De rust ging met gelijken stand (22) in. Van Aalst scoorde in dezen wedstrijd niet minder dan vijf doelpunten; de zesde goal was van De Reede. Wat de zwemnummers betreft wonnen de Nederlanders de estafette 3x50 yards met een voorsprong van acht yards in den tijd van 1 min. 13,8 sec. De 100 yards vrije slag werd gewonnen door Anderson (Glasgow) in den tijd van 56,8 sec., met Van Aalst als tweede. Van Heeteren eindigde als derde in het nummer 100 yards rugslag met voorgift, waarbij hij van meet ging. Winnaar werd Cloudsley (Glasgow), die een voorgift van 14 sec. had. De tijd van Van Heeteren was 1 min. 0,2 sec. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Gemeld wordt, dat de Duitsche en Ne derlandsche Zwembonden overeen zijn ge komen om in het as. seizoen een water- polowedstrijd te laten spelen. Als datum voor deze ontmoeting DuitschlandNeder land is gekozen 21 Juni as., terwijl de wed strijd zal worden gehouden te Hannover. Het is de eenige wedstrijd, dien Duitsch land voor den aanvang der Olympische Spelen heeft afgesloten. SCHAKEN DR EUWE ALS SIMULTAAN-SPELER. Een historische zet. Men schrijft aan de „Msb.": Behalve dat hij een aardig robbertje scha ken kan, heeft onze nieuwe wereldkam pioen in deze match bewezen, dat hij ook op een wedstrijd in zelfbeheersching en goed-gehumeurdheid een aardigen gooi naar het wereldkampioenschap zou doen. Trouwers, voor ons heeft hij dit bewijs al jaren (Kleden geleverd. Dr. Eu we was met zijn verloofde, nu mevr. Euwe, in Tilburg te gast, waar hij een simultaan partij speelde aan ruim zes tig borden. Aan een van die borden speel de een buitenlander, die na een ietwat on- LISSE. Verkooping. Dinsdag had de afslag plaats van de op 10 December j.l. gehou den verkooping, ten overstaan van de No tarissen A. van Pelt te Lisse en Mr. J. A. de la Hayze te Heemstede van de navol gende perceelen: a. Het van ouds bekende café-restaurant „de Nachtegaal" aan den Rijksstraatweg te Lisse, met feestzaal, stalling, garage, on dergrond, erven en speeltuin, groot 16.48 aren, in bod gezet op 24.000, gemijnd op 2000.— door de N.V. Utrechtsche Hypo theekbank te Utrecht; b. Het woonhuis met groote schuren en erf aan de Kapelstraat te Lisse, groot 9.19 aren, in bod gezet op 9.60.niet ge mijnd. In bod gezet door Mevr. Wed. Alb. Moolenaar te Lisse; en c. Het perceel teelland met de daarop aanwezige bolgewassen genaamd „de Kruishoorn" te Lisse, groot 72.90 aren, in bod gezet op 1.000.—, gemijnd op 1000 door den heer G. J. M. Eenhuis te Lisse. NOOTDORP. Kerstcollecte. Het plaatselijk Crisis- Comité, dat in deze gemeente zooveel goed doet, zal op Maandag vóór Kerstmis een groote Kerstcollecte aan de deuren doen houden. De uitdeelingen van warm voed sel en kleeding, de hulp aan zoovelen, die in moeilijkheden zitten, is wel aan zoove len bekend, dat een uitvoerig woord van aanbeveling overbodig lijkt. Laat Nootdorp, waar de bestrijding van den crisisnood zoo prachtig eensgezind wordt ondernomen, den Comitéleden ook ditmaal eens extra goed bedenken. Geeft, wat ge geven kunt! ROELOFARENDSVEEN. IJsclub „Wilhelmina". Dezer dagen hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in hotel „De Vier Heems kinderen". De opkomst der leden was be vredigend. Na een kort openingswoord door den voorzitter gingen de notulen o.v. onder den hamer door. Het jaarverslag van den secretaris, dat van geen ijssport kon gewagen, bepaalde zich tot de uitsla gen der kaartwedstrijden. Het verslag was echter keurig verzorgd en een dankbaar applaus beloonde hem hiervoor. Het jaar verslag van den penningmeester bleek ook keurig in orde te zijn, wat door de kas- commissie werd bevestigd. De bestuursver kiezing kreeg na twee stemmingen haar beslag. De aftredenden, de heeren P. v. d. Meer Gz., penningm., Jac. Rietbroek en J. v. Ruiten Hz., werden, nadat de eerste nog wat tegenwerpingen had, herkozen en namen hun benoeming aan. In de vacature wijlen H. Klein werd gekozen H. de Prie. Medegedeeld wordt, dat de speciale jas- avond om carbonade weder zal plaats heb ben de eerste Dinsdag in den Vastentijd. De commissaris der Z.H.IJ.B., de heer Nic. Beelher Hzn. geeft dan een zeer uit voerige uiteenzetting over de verzekering der leden via dien bond. Aan de hand hiervan wordt voorgesteld om de contri butie voor het volgend jaar op f 1.25 te brengen, waarbij dan tevens alle leden verzekerd zijn. Dit voorstel wordt door de vergadering aanvaard. Na de rondvraag, waarvan weinig gebruik wordt gemaakt, sluit de voorzitter met een dankwoord en fortuinlijke opening een zwarten looper, een paard en een paar pionnen had zien verdwijnen tegen een zeer magere com pensatie. Zijn belangstelling in de partij was dan ook dermate „verschwunden", dat hij actief deelnam aan een fluisterend ge voerd debat over de kwestie, of zoo'n si- multaanspeler nu al die zestig stellingen in zijn hoofd zou hebben, of voor ieder bord den stand opnieuw zou moeten opnemen. De vreemdeling propageerde met klem de laatste opvatting en, van huis uit niet gewend aan halve maatregelen, nam hij het gesneuvelde paardje en plaatste het weer op het slagveld in de gedunde gelederen. Een der omstanders protesteerde, maar de empirist vroeg, wie er speelde, hij of de kijker?! Dr. Euwe naderde. Ik geloof niet, dat één van de 1317 zetten uit den grooten strijd met zoo'n spanning is afgewacht, als die nu volgen zou. Dr. Euwe overzag het bord. Misschien iets langer dan hij dat normaal zou hebben gedaan. Dan nam hij den herrezen draver van het bord, borg hem zorgvuldig in de leege stukkendoos, deed vervolgens zijn ze/ en wandelde, zonder een woord te hebben gesproken, of iemand te hebben aangeke ken, naar het volgende bord. De uitwerking was verrassend: niemand zei iets of deed iets en dr. Euwe was eenige borden verder toen de reactie losbarstte en de pro test eerende toeschouwer met een schaterlach den vreemden schaakspeler een klap op den schouder gaf, die hem tot zich zelf bracht en deed opspringen. Toen dr. Euwe weer aan het bord kwam keek hyeven glimlachend, naar den omge vallen koning enden leeg en stoel! HAAGSCHE SCHAAKBOND. Op 9 Dec. j.l. werd in den Haag de wed strijd: Leidsch Schaakgenootschap I—H. Westerkwartier I gespeeld. De voorloo- pige uitslag was: 52 en drie afgebroken partijen. De beslissing van den arbiter over deze 3 partijen luidt: 2e bord: W. Demmendal (LSG) remise met A. v. Steenis 3e bord: Ir. J. Westra (LSG) wint van H. v. d. Vecht. 7e bord: S. Behagel (H.W.Kw.) wint van I. Samkalden. De eindstand is nu nog iets gunstiger dan wij gedacht hadden n.l. L.S.G. I 6 1/2 p., H.W.Kw. I 3 1/2 p. wordt er overgegaan tot prijsjassen om speculaas. Juist op tijd was deze kamp ten einde en velen togen huiswaarts, met een ongewoon groote speculaaspop. Het bestuur stelt er nog prijs op de le den erop attent te maken, dat dit seizoen nog geen enkel lid is verzekerd. Men kan zich echter persoonlijk opgeven bij den penningmeester. Ook neemt het bestuur in overweging aspirantleden te laten toetre den, waarvoor t. z. t. nog wel nadere in lichtingen volgen. SASSENHEIM. Retraiteclub H. Theresia. Onder pre sidium van mej. v. d. EistWassenaar hield bovengenoemde vereeniging een ver gadering in het K.S.A.-gebouw, welke ver gadering maar matig was bezocht. Uit het verslag van de penningmeesteresse kunnen we vermelden, dat er nog een batig saldo aanwezig was. Daarna was het woord aan mej. Marie Zwetsloot als plaatsvervang ster van de oud-secretaresse, mej. v. Haas trecht, welke een keurig jaarverslag uit bracht. Uit dit verslag bleek, dat het le dental met 6 was gedaald, 4 vertrokken en 1 lid overleden. Ook werd in het verslag bekend gemaakt, dat voor de spaarleden ditmaal een uitzondering gemaakt wordt, hun wordt ook een lot voor de gratis ver loting gegeven om daardoor onder de le den een prettige samenwerking te verkrij gen. Aan mej. Zwetsloot werd een dank woord gebracht voor haar moeite in deze. Medegedeeld werd, dat de spaarleden met 10 zijn vermeerderd. In 1935 zijn 10 leden op spaarkaarten ter retraite geweest. Op kosten van de vereeniging 30 personen. Voorts dat, onder dank, van den Vrouwen bond dit jaar ƒ40 is ontvangen. Hierna volgt verkiezing van een voorzitster; de aftredende werd herkozen. In de vacature, ontstaan wegens vertrek van mej. Haas trecht v. Schaik werd gekozen mej. Marie Zwetsloot. Mej. v. Haastrecht werd tot eere-lid benoemd. Aan de leden werd ge durende den avond gratis koffie aange boden. Aan het slot werden onder de leden 24 kaarten verloot, en ten slotte een ver loting van 85 prijsjes welke gratis waren beschikbaar gesteld, waarvoor dank werd gebracht. Hierna sluiting. Hengelsport. Het plan tot oprichting eener hengelaarsvereeniging bestond reeds geruimen tijd te Sasenheim. Gisteravond is hiervoor door enkele heeren uit de ge meente een vergadering belegd in de zaal van den heer A. N. Schrama. Aanwezig waren een twintigtal hengelliefhebbers. De heer W. Krom voerde het woord en zette kort en duidelijk uiteen het doel en het nut van zoo'n vereeniging. Alle aanwezi gen gaven zich voorloopig als lid op. Be sloten werd tot definitieve oprichting te komen op Dinsdagavond 7 Januari 's avonds te 7 uur in de zaal van café „De Oude Post", alwaar dan een reglement zal wor den vastgesteld en een bestuur worden ge kozen, tevens de mogelijkheid besproken zal worden van het spoedig houden van een wedstrijd. Enkele voorzitters uit om liggende plaatsen zijn ter oprichting uitge- noodigd. Geboren: Johannes z. van G. Ver schoor en P. M. Christiaanse Willemijn- tje d. van W. R. Verbeek en W. van der Meij Cornells Everardus Jacobus z. van J. P. van der Wiel en C. C. van Winsen Huibert Cornelis z. van H. C. van Tol en H. Groeneveld Wilhelmina d. van G. van Tol en W. van Wieringen. Gevestigd: S. Zuilhof van Den Hel der M. van Herk en gezin van Goude rak G. Dwarswaard van Anna Paulow- na J. Klok van Katwijk A. M. van Oosten van Noordwijk. Vertrokken: M. A. L. van den Bosch naar Leiden J. J. van der Zwart naar Oegstgeest G. A. Beijk naar Zilk A. W. Vreeken naar Koudekerke G. H. van Kins naar Alkemade A. S. Bruns naar Oegstgeest J. C. G. de Lange naar Noordwijk. TER AAR. HETA. Onder prae^.dium van den heer A. Hijdra werd de leden jaarvergadering gehouden van de onderlinge Broeiglasver- zekering „Helpt Elkander", in het café Verhoef. Door het onstuimige weer ru eèn gevaarlijke, gladde weg, durfden bepaald alle leden het niet aan om naar deze bijeenkomst te gaan, want wanneer de voorzitter reeds al een half uur over tijd begint met de vergadering te openen, is de opkomst niet groot. Na hartelijke verwel koming leest de secretaris, de heer Ant. Hoogervorst, de notulen voor, welke onge wijzigd de goedkeuring kunnen wegdragen. Naar aanleiding van de vorige bespre kingen deelt de voorzitter mede, welke stappen zijn gedaan bij de herverzekering, om het risico van kleinglas gewijzigd te krijgen. Het eenigst resultaat wat nog ge boekt kan worden, is, het risico terug te brengen naar twee gulden indien van klei ne posten het premie-bedrag verdubbeld wordt. Voortaan komt bij hagelslag het eigen risico te vervallen. Van belang is verder de mededeeling dat bij de j.l. gehou den controle de inspecteur aanmerkingen heeft gemaakt over de minder goede be handeling van het verzekerd glas, met het gevolg, dat tegen Februari een her-con trole zal plaats hebben. De rekening en verantwoording der fi nanciën, tevens in beheer bij den secreta ris, wordt nu aan de openbaarheid prijs ge geven. De ontvangsten zijn 3779.21, de uitgaven ƒ3361.63, alzoo een batig saldo van 417.58. De algemeene verlies- en winstrekening geeft een winst aan, waarbij de Reserve van vorige jaren is inbegre pen, een totaal van 1184.46. De verificatie- commissie heeft haar goedkeuring aan dit verslag gehecht, en het rapport van den accountant, burgemeester Geesink. Zooals te doen gebruikelijk verschijnt wederom de secretaris voor het voetlicht om z'n jaar verslag uit te brengen. Wij lichten er het volgende uit: In dit jaar zijn er 11 storm perioden geweest met 189 schade-aangifte, waarvan 1721 eenruiters en 631 stuks klein glas, tot een bedrag van 1866.15. Hiervan kwam 1194.83 voor rekening van de her verzekering en het oveirge voor onze ver eeniging en eigen risico. De schade werd vergoed in glas uit het depot. De samen werking met de herverzekering is uitste kend te noemen. Het ledental is met 5 ge stegen en bedraagt nu 171. Het totaal ver zekerd bedrag is 180046, als volgt ver deeld: glas van warenhuizen 106742, plat- glas 28423, onderbouw ƒ15119, lijsten 2798, brandverzekering en gewassen 28967. Het globale bedrag is 3976 hoo- ger als vorig jaar. Tot slot stippen wij nog aan, dat de burgemeester B. J. Hogenboom het eere-lidmaatschap heeft aanvaard. De leden wordt er op gewezen de ramen goed vast te leggen want dit is een gewichtige factor. De aftredende bestuursleden J. Egberts, J. Hijdra en R. de Regt werden bij enkele candidaatstelling herkozen, en namen on der dank hun benoeming aan. Bij het betalen van de premie zal een eenvoudiger systeem gebruikt worden, en wel, dat men nu naar willekeur een be paald bedrag kan afdragen aan den bode, wat zeker diens werkzaamheden in niet ge ringe mate zal verlichten. Als blijk van waardeering voor het vele werk wat de voorzitter doet in het belang van de ver eeniging, werd hem een gratificatie toege kend. Bij de rondvraag kwam de ontevreden heid naar voren van de uitsluitend kassen- kweekers, die met het artikel Snijboonen, hetwelk verre van loonend is geweest, in het geheel niet in aanmerking komen voor steun. Men was van meening, dat naast de actie van den L. T. B. en Centrale Vei ling, ook dit bestuur gerust pogingen kon aanwenden om alsnog te trachten steun te verkrijgen op het voornoemd product. Hoe te meer aandrang des te beter. Hierna slui ting. WASSENAAR. Reddingsbrigade. In „Het Centraal Theater" werd Woensdagavond voor de Wassenaarsche Reddingsbrigade de pro pagandafilm vertoond op het gebied van het Reddingswezen. Nadat de aanwezigen door den voorzitter, den heer D. van Bar- neveld, waren welkom geheeten, in het bijzonder leden van andere Brigades, dr. Hermanides uit Noordwyk. deelde h(j mede dat Wassenaar de primeur heeft van de vertooning van de propagandafilm ver vaardigd door den Ned. Bond* tot het Red den van Drenkelingen. Alvorens de film werd vertoond werd door den heer van Veen, lid van het Hoofdbestuur een beschouwing gegeven over de geschiedenis van het zwemmen, het daardoor ontstaan van verdrinkingen enz. Het was een keurige film, welke daar na werd vertoond, en hoewel een en ander nog door den heer van Veen werd toege licht, spraken de beelden op het doek fei telijk-voor zichzelf. Het gebodene was dan ook van goede propagandistische waarde. Nadat een korte pauze was gehouden werd door de tooneelvereeniging „De Op timisten" nog opgevoerd een blijspel geti teld „Inkwartiering", dat zeer goed werd vertolkt en met een warm applaus werd beloond. Tijdens den avond was de mu- ziekverzorging door den heer A. J. Bod deus weder in uitstekende handen. Geboren: Petrus Gearrdus z. van A. L. Voorham en A. C. Kortekaas Cornelis Adrianus z. van A. van Leeuwen en H. A. Schoorl Adriana d. van D. van Egmond en A. J. Langerak Gerritje Wilhelmina Maria d. van P. J. v. d. Ham en M. van Noort Agnes Cornelia Jacoba d. van J. J. Putker en J. C. Duivenvoorden Jo- han Albert z. van J. A. Bakker en N. P. Leenheer. Ondertrouwd: N. J. Konijn en H. J. Beijersbergen. Overleden: Christina van der Velde 88 j., wed. P. van der Ham Nicolaas Doesburg 77 j., wedr. van C. A. van Leeu wen. Gevestigd: J. C. den Bandt en vr., van Voorschoten M. Boerema van Den Haag G. Eichhorn van Duitschland M. E. van Eynsbergen van den Haag D. M. Gilling van Heemstede G. de Graeff van Oegstgeest C. E. Hanegraaff van Leiden L. J. H. A. Jacobs van Den Haag N. Kort van Rijnsburg M. Kruczak van Duitschland A. J. Kurvink van den Haag A. E. H. de Vicq geb. Lohmann van den Haag E. Nawrath van den Haag K. Nellen van Duitschland G. Nie- vaart en gezin van Leiden Chr. Painsi van den Haag M. J. J. Th. de Poorter van den Haag A. Rauschenberg van Utrecht E. Ruhland van den Haag C. Ruijs van Leiden J. A. G. Sandberg van den Haag E. G. H. Smulders van Breda Z. Spreider van den Haag M. Trost van Duitschland S. J. Baron van Tuyll van Serooskerken en vrouw van Nij megen. Vertrokken: E. Nijp naar Den Haag Wed. J. A. Leonhart geb. van Deute- kom naar Hilversum O. E. Bauer naar den Haag J. H. Neschen naar den Haag W. J. G. Peters naar Rotterdam S. Skicki naar den Haag L. Soer naar Em- men C. M. van der Kleyn naar den Haag J. Hausmann naar den Haag G. K. H. Haas naar Aken (Did.) M. Fa- rout naar Noordwijk P. T. Visser naar den Haag C. E. van Zanten naar den Haag M. Kolkman naar den Haag W. Winterberg naar den Haag E. Chr. v. d. Giessen naar Pijnacker B. Muller naar den Haag G. Smits naar Amster dam M. A. Verhage naar Nieuwkoop E. Schrader naar den Haag M. Schnei der naar Neustadt (Did.) Th. Weissmann naar Feldkirchen (Oostenr.) A. Press- berger naar Schollkrippe (Did.). WARMOND. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager kwam de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" alhier in openbare vergadering bijeen in hotel „De Stad Rome". Te Ruim half negen opende de voorzitter op de gebruikelijke wijze de bij eenkomst en heette allen hartelijk welkom, inzonder Kapelaan van Drunen, die de eer ste zijner vier sociale lessen zou geven. Spreker sprak er zijn tevredenheid over uit, dat velen ter vergadering gekomen wa ren, terwijl hij hoopte, dat ook in de toe komst de vergaderingen trouw bezocht zou den worden. Hierna werden door den se cretaris, den heer Witsenburg, de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen. Vervolgens deelde de voorzittter mede, dat bij de laatst gehouden Middenstands campagne 10.000 mica's geplaatst waren. Spreker vond het wel jammer, dat maar één prijs in Warmond was gevallen. Te vens werd mededeeling gedaan dat in 1936 een bescheiden jaarfeest zal worden geor ganiseerd. Tot leden der feestcommissie werden door het bestuur aangezocht de hee ren C. Paardekoope>r en G. Flint, die bei den hun benoeming aannamen. Vervolgens kon spreker mededeelen, dat, hoewel van het bestuur der K. J. M. V. te Sassenheim geen nader bericht was binnengekomen, de poging om Warmondsche Middenstands jongens in Sassenheim te doen aansliuten aan de K. J. M. V. en later zelf een ver eeniging op te richten niet vruchteloos was geweest. Hierop werd bij monde van den heer G. G. Elburg verslag uitgebracht als afge vaardigde naar de vergadering van den Centralen Raad te 's-Gravenhage. Vervolgens was het woord aan kapelaan H. van Drunen voor het geven zijner eer ste les. Als onderwerp had spreker geko zen „De Middenstander en de Kerk". De strekking dezer les was in drie hoofdpun ten ondergebracht. Ie. De Kerk als ge meenschap. 2e. De Kerk als hoogste ge meenschap. 3e. De Kerk als bovennatuur lijke gemeenschap, om daarna de vraag te stellen: „Wat is onze plaats in de Kerk?" Hierin liet spreker vooral uitkomen de groote beteekenis van gemeenschapszin. Een luid applaus volgde op deze met vuur voorgedragen rede en bij monde van den voorzitter had kap. van Drunen een woord van warmen dank in ontvangst te nemen, voor deze eerste les. Tevens deelde de voorzitter mede, dat zoo er leden waren die over het gesprokene iets nader wilde vernemen, zij d^ze vra gen schriftelijk bij den kapelaan kunnen in leveren, welke dan bij de volgende les zui den behandeld worden. Hierna sluiting. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 75. Toen Pietje in de raadszaal verdwenen was, kwam Piet Pukkel binnen met een groot pak onder z'n arm. „Wat heb jij daar, Pukkeltje, vroeg Pat. „Mijn pagepak is veel te groot, en nu moet ik het ruilen", zei deze. ió. uaar ze toen nog moesten wacn.en, s.c^ue r.ei «.cii spelletje voor. Ze zouden wat langs de leuning gaan glyden. Pit en Pat vonden dit geweldig. „Ik zal het voordoen", zei Piet. Hij legde zyn pak onder aan de leuning, ging daarna naar boven en liet zich met een vaartje glijden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10