STADS NIEUWS DINSDAG 17 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maandag 23 December 1935 der namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer. F. Ei kerbout. 2o. Praeadvies op het verzoek van G. L. Hofsteenge om ontslag uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Jongensschool voor u. 1. o. 3o. Benoeming van een lid van de Com missie voor den Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren (vacature: de heer J. G. van Es). 4o. Benoeming van 5 leden der Commis- eiën, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o, der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies, betreffende dè ar- beids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst der gemeente Leiden (va catures: de H.H. A. J. Schoneveld, J. A. van der Reyden, P. M. van der Voort, Th. M. W. Bergers en J. H. Schüller). 5o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissiën (vacatures: de H.H. mr. C. Beekenkamp, A. van Rosmalen, J. J. Vallentgoed, H. Lombert en J. M. Vos). 6o. Benoeming van 3 leden van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. 7o. Benoeming van een onderwijzer aan de Jongensschool voor u. 1. o. 8o. Benoeming van een hoofd van de openbare bewaarschool aan het Elisabeths- faof. De nummers 9 tot en met 27 betreffen goedkeuring van begrootbaren en rekenin gen. 28o. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 14 April 1930, in zake de verhuring van het woonhuis Aalmarkt No. 5. 29o. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 15 Juli 1929, in zake de verhuring van twee lokalen in het admi nistratiegebouw van het Openbaar Slacht huis aan den Staat der Nederlanden. 30o. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en teelland. 31o. Voorstel tot wijziging van de veror dening, regelende de heffing van een ge meentelijk vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank in het klein. 32o. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur van de Gerefor meerde School vereen iging, te Leiden, tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor u. 1. o. aan de Hoog- landsche Kerkgraclit 20a en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. 33o. Voorstel in zake den bouw van een nieuw Gymnasium c.a. aan de Fruinlaan, den verkoop van het bestaande Gymna sium gebouw aan het Rijk en tot beschik baarstelling van de voor den bouw van het nieuwe Gymnasium benoodigde gelden, een en ander met intrekking van de raadsbeslui ten van 12 November 1934 betreffende de verbouwing van het Gymnasium aan de Doezastraat. 34o. Voorstel inzake de verkrijging door middel van onteigening van eenige percee len grond ten behoeve van den bouw van een inrichting tot zuivering van afgevoerd rioolwater nabij de "Slaag- of Stinksloot. 35o. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente Al kemade, betreffende de levering van elec- triciteit in die gemeente door de Stedelijke Eleotriciteitsfabriek te Leiden. 36o. Voorstel in zake het verhaal van de omzetbelasting op de verbruikers van gas en electriciteit. 37o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, betreffende de levering van gas door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden. 38o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van een belasting onder den naam van Straatbelasting, te Lei den, tevens praeadvies op het verzoek van den Verhuurdersbond voor Leiden en Om streken om verlaging van de straatbelasting en restitutie van die belasting bij langdurig leegstaan van gebouwde eigendommen. 39o. Voortzetting van de behandeling van het voorstel: a. tot oprichting van een stichting voor de organisatie van de gemeentelijke be moeiingen ter zake van de beoefening van sport en spel; b. tot vaststelling van de statuten van die stichting: c. tot vaststelling van den desbetreffen den begrootingsstaat; d. tot vaststelling van de regelen met be trekking tot de belegging bij den Gemeen te-Ontvanger van de overtollige kasgelden van de stichting. 40o. Voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende regeling van den rechtstoestand van het onderwijzend perso neel, verbonden aan de openbare inrichtin gen van onderwijs der gemeente Leiden en, in verband daarmede, tot wijziging van verschillende verordeningen betrekking hebbende op het openbaar onderwijs in deze gemeente. WIJZIGING VAN DEN GASPRIJS. Om het gasverbruik te vergrooten. Bij besluit van 17 December 1934 besloot de Raad tot een verlaging van het gasta- rief met het doel daardoor de ingetreden daling van het gasverbruik tot staan te brengen. Deze tariefswijziging heeft het daarmede beoogde doel echter niet be reikt, hetgeen hieruit blijkt," dat oök thans nog het gasverbruik, voortdurend afneemt. Teneinde nu den vicieuzen cirkelgang minder gasverbruik, verhooging van den kostprijs, mindere winst en (of) hoogere tarieven te verbreken, geven Commis sarissen der Lichtfabrieken in overweging opnieuw tot een wijziging van het gasta- rief over te gaan, hierin bestaande, dat een verbruiker voor een hoeveelheid gas, over eenkomende met zijn „standaardverbruik" hieronder te verstaan het gasverbruik in de jaarperiode Juli 1934 tot en met Juni 1935 (B. en W stellen hier voor 90% van het verbruik Dec. 1934Nov. 1935) evenveel betaalt a\s bij het thans geldende tarief met inbegrip van de meterhuur, voortaan „vastrecht per maand" te noe men, doch voor het gas, dat hij boven dit standaardverbruik afneemt, slechts 4 cent per M3. Uit den aard der zaak bezit dit tarief een zeer groote werfkracht, hetgeen naar de meening der Commissarissen de eenige mogelijkheid biedt om tot een hoogere gas- afgifte van eenige beteekenis te geraken. Deze werfkracht mag er intusschen niet toe leiden, dat ook de afnemers, die voor het gas wegens hun gering jaarverbruik reeds minder dan den kostprijs betalen, meer gas tegen den zeer geringen prijs van 4 cent per M3. kunnen afnemen. Immers, dit zou zóó nadeelig werken op de finan- ciëele uitkomsten van het gasbedrijf, dat zulks niet verantwoord kan worden geacht. Met het oog daarop zal dan ook het nieuwe tarief alleen gelden voor verbruikers, die per jaar 240 M3. of meer afnemen. De ver bruikers, die per jaar minder afnemen, kunnen het gas volgens het bestaande ta rief blijven afnemen, derhalve bij gebruik van een gewonen meter tegen betaling van 40 cent voor „meterhuur", om rede nen van doelmatigheid voortaan „vast recht per maand" te noemen, benevens van 8 cent per M3. of wel bij gebruik van muntmeter tegen 9 cent per M3. zonder vastrecht. Voor alle M3 gas, die deze ver bruikers gaan afnemen boven 240 M3, zal slechts 4 cent per M3 in rekening worden gebracht. Teneinde voorts het verlies, dat de gas fabriek op de kleine verbruikers lijdt, te beperken, wordt mede voorgesteld in de verordening een bepaling op te nemen, krachtens welke een verbruiker per kalen dermaand wegens zijn gasverbruik het vastrecht hieronder begrepen nimmer minder dan 1.— is verschuldigd. In de laatste jaren is een groote vraag naar muntmeters ontstaan wegens het ge mak, dat het regelmatig en vooruit beta len van het verschuldigde voor de gasver- bruikers oplevert. Dit heeft tot gevolg ge had, dat zelfs groote gasverbruikers munt meters aanvragen en gebruiken, waardoor zij, afgezien van de meterhuur, feitelijk voor eiken M3 gas 1 cent te veel betalen. Dit beteekent eenerzijds een onbillijkheid voor den afnemer, anderzijds een rèm voor de goede ontwikkeling van het gasdebiet. Het verschil tusschen zgn. „muntgas" en „gewoon gas" is dan ook in het hier voor gestelde nieuwe tarief, althans by een ver bruik van meer dan 240 M3 per jaar, ge heel vervallen. Daarmede vervalt dan tevens de thans bestaande onbillijkheid, dat een gasverbruiker, die het gas over den gewonen meter betrekt, onder bepaal de omstandigheden als gemiddelde per M3 een hooger bedrag betaalt dan hij zou be talen, wanneer hij het gas over een munt meter had afgenomen. Teneinde de kleine verbruikers evenwel niet te dupeeren, wordt voorgesteld om beneden 240 M3 per jaar de aflevering van gas tegen den munt meter-prijs van 9 cent per M3 te laten voortbestaan. Her is de bedoeling van Commissarissen, dat met het nieuwe tarief een proef wordt genomen en met het oog daarop geven zij in overweging het vooralsno'g uitsluitend tot het kalenderjaar 1936 te beperken. In den loop van dat jaar kan dan worden na gegaan hoe het tarief met betrekking tot het gasverbruik werkt. Weliswaar wijzen verschillende teekenen er op, dat het re sultaat gunstig zal zijn o.a. is dit de ervaring, die men met dit tarief te Woer den heeft opgedaan doch het is even goed mogelijk, dat plaatselijke omstandig heden voor Leiden en omgeving "andere re sultaten te zien zullen geven. Voorts is in de ontwerp-verordening een bepaling opgenomen om te voorkomen, dat de gasverbruiker voor een hoeveel heid gas, gelijk aan zijn standaardverbruik, over 1936 meer zou moeten betalen dan hij volgens het voor hem in 1935 gegolden hebbende gastarief meterhuur inbegre pen verschuldigd zou zijn geweest. Op dezen regel is om de bovenvermelde reden alleen een uitzondering gemaakt ten aan zien van de verbruikers, die wegens gas verbruik meterhuur inbegrepen over 1935 in totaal 12.of minder verschul digd zijn geweest. Het nieuwe tarief, dat uit een vastrecht per maand benevens 4 cent per M3 bestaat, is zóó opgesteld, dat de inkomsten der Gas fabriek bij gelijke gasafgifte ongeveer ge lijk blyven. Bij grooter gasverbruik daarentegen zal de prijs niet onbelangrijk stijgen, waar door de gemiddelde kostprijs daalt, het geen op den duur weder aan alle afnemers ten goede kan komen. Ten slotte geven Commissarissen in overweging de Gasverordening (art. II) in dien zin te wijzigen, dat de daar bedoelde binnenleidingen en gastoestellen niet meer kosteloos, doch tegen betaling van een ge ringe vergoeding (10 cent per kalender maand) in bruikleen worden gegeven, zulks mede met het oog op de bovenver melde uitbreiding van de categorie munt- gasverbruikers, welke er toe heeft geleid, dat ook tal van groote verbruikers hun gas over den muntmeter betrekken. Aldus Commissarissen der Lichtfabrie ken. B. en W. voegen hieraan nog toe, dat de verbruiker in 1936 niet meer zal behoeven te betalen, dan hij voor dezelfde hoeveel heid in 1935 zou hebben moeten betalen. LEVERING VAN ELECTRICITEIT AAN ALKEMADE Aangezien B. en W. zich met een voor stel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit tot het sluiten van een nieuwe stroomleverings overeenkomst met de gemeente Alkemade kunnen vereenigen, geven zij den Gemeen teraad alsnu in overweging over te gaan tot het met de gemeende Alkemade sluiten van een overeenkomst, betreffende de le vering van electriciteit in die gemeente dcor de Stedelijke Electricteitsfabriek te Leiden. Alkemade heeft toegestemd in een ver lenging van den duur der overeenkomst met elf jaren, terwijl daartegenover Lei den zich bereid heeft yerklaard tot eenige verlaging van den stroomprijs voor de straatverlichting en van den prijs der elec tricteit, welke volgens het woonhuistarief „voor alle per maand verbruikte meerdere K.W.U." (art. 10 sub c der Electriciteits- verordening) is verschuldigd. Met het sluiten van de nieuwe overeen komst, waarvan de re.dactie overigens in overeenstemming is gebracht met die van andere in den laatst én tijd gesloten soort gelijke overeenkomsten, zal voorts ge paard gaan de aanleg, op kosten van Lei den, van een electrisch net in een drietal buurtschappen onder de gemeente Alke made; met de uitgave daarvoor ad rond 9.000 is bij de ontwerp-bedrijfsbegrooting voor 1936 bereids rekening gehouden. OMZETBELASTING GAS EN ELECTRI CITEIT ZAL OP VERBRUIKERS WORDEN VERHAALD ln den brief ten geleide van de ontwerp- gemeentebegrooting voor 1936 deelden B. en W. den Raad mede, dat, nu de finan- cieele omstandigheden voor de gemeente zooveel moeilijker zijn geworden, het thans naar het oordeel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrici teit en van B. en W. noodig is tot verhaal van de omzetbelasting zulks in over eenstemming met het systeem van de des betreffende wet op de verbruikers van gas en electricteit over te gaan. Hoewel de regeering inmiddels heeft afgezien van haar voornemen om óp deze belasting 20 opcenten te heffen, drukt toch ter zake van deze belasting op de begrootingen van de beide fabrieken nog in totaal een bedrag van plm. 39.000, waarvan rond 6000 op den prijs der bijproducten kan worden verhaald, zoodat voor verhaal op de ver bruikers van gas en electriciteit een bedrag van plm. ƒ33.000 overblijft. Omtrent den vorm, waarin het verhaal behoort plaats te hebben, is door B. en W. het advies van Commissarissen ingewon nen, en waarmede zij zich kunnen veree nigen. Aangezien volgens de wet verhaal slechts mogelijk is op die verbruikers, die, gas en electriciteit anders dan voor industrieele, landbouw- en bemalingsdoeleinden betrek ken, zullen de verbruikers, voor zoover zij het gas en de electricteit voor deze doel einden afnemen, van het verhaal dienen te worden uitgezonderd, terwijl het aanbeve ling verdient mede hen uit te zonderen, op wie het verhaal op te veel administratieve bezwaren zou stuiten. Met het oog op eenen ander zal geen verhaal behooren plaats te hebben op de electriciteitsverbruikers, die de electriciteit volgens de tarieven b, d en e van art. 10 der Electriciteitsverordening betrekken, terwijl op de gas- en electriciteitsverbrui kers, met wie Commissarissen bijzondere overeenkomsten hebben gesloten, verhaal slechts zal plaats hebben, indien en voor zoover hun verbruik naar het oordeel van Commissarissen daarvoor in aanmerking komt. Ten aanzien van de overige gas- en elec triciteitsverbruikers kan dan worden vol staan met de betaling per maand van 2 ct. per M3. gas of gedeelte daarvan en van 1 cent per 10 KWU. electriciteit of gedeelte daarvan. Verzoek Schoolbestuur In de Raadsvergadering van 2 December 3.1. werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van het bestuur der Gereformeerde Schoolvereeniging, om op grond van artikel 72 der Lager Onder wijswet 1920 medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermiddelen ten foe- hoev aan zijn school voor u.l.o. aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a. Ter toelichting van zijn verzoek merkt het bestuur op, dat het aantal leerlingen van de 2e klasse dermate is toegenomen, dat uitbreiding van leermiddelen noo dig is. De kosten van deze leermiddelen, welke door het bestuur worden geraamd op ƒ510, behooren naar de meening van B. en W. tot de buitengewone uitgaven bedoeld in het lv "en aangehaald wetsartikel enu derh i e t tot die, welke moeten worden b on uit de exploitatievergoe ding, bedoeld in artikel 101 der Lager On derwijswet 1920, aangezien de aanschaffing niet strekt .ter vervanging van leermidde len. die tengevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden of tot aanvulling van den voorraad leermiddelen in verband met vermindering door ge bruik. E en W. stellen den Raad voor de ge- wenschte medewerking te verleenen. DE STRAATBELASTING VOOR ONVERHUURDE WONINGEN. In een adres verzoekt de Verhuurders- bond voor Leiden en Omstreken, om: lo. de straatbelasting te verlagen; 2o. restitutie van straatbelasting te ver leenen, indien dé eigendommen 6 maanden onverhuurd en ongebruikt zijn gebleven. De Commissie van Financiën, wier ad vies B. en W. hebben ingewonnen, deelt het volgende mede: „De financiëele toestand der gemeente is thans, ook blijkens de ontwerp-begroo- ting 1936, zoo buitengewoon moeilijk, dat het eerste verzoek, hoezeer verlaging van belasting ook gewenscht is, o.i. niet in overweging kan worden genomen. Wat het tweede verzoek betreft, vestigen zij er de aandacht op, dat in verschillende andere gemeenten een dergelijke vrijstel ling bestaat, en dat ook de wet op de grondbelasting een zoodanige bepaling in houdt. Het systeem onzer verordening ver zet zich evenmin tegen een restitutie-bepa ling. Dat zij in 1930 niet werd opgenomen, was een gevolg van den toen bestaanden toestand op de woningmarkt; wanneer in dien tijd huizen leegstonden, was datvjaijna steeds omdat zij uitsluitend te koop en niet te huur waren. De mogelijkheid van teruggaaf van straatbelasting zou deze practijk hebben bevorderd; er bestond dan ook geenerlei aanleiding om een bepaling als bedoeld op te nemen. Thans is de toestand op de woningmarkt echter geheel anders; de woningvoorraad is, vooral in de hoogere huufklassen, der mate toegenomen, dat het aanbod zoowel voor verkoop als voor verhuring de vraag overtreft. Onder deze gewijzigde omstan digheden is voor een restitutie-bepaling wel aanleiding. Evenals voor de grondbe lasting geldt, zouden B. en W. evenwel eerst teruggaaf willen verleenen nadat ge bouwde eigendommen gedurende twaalf achtereenvolgende maanden onverhuurd en ongebruikt zijn gebleven. Hierdoor zal de opbrengst naar schatting ten hoogste 5000.verminderen". B. en W. kunnen zich met het advies van de Commissie van Financiën vereenigen. EN NIEUW GYMNASIUM AAN DE FRUINSTRAAT Overeenkomstig een desbetreffend voor stel werd door den Raad op 12 November 1934 besloten tot verbouwing van het ge bouw van het Gymnasium aan de Doeza straat en tot beschikbaarstelling van de daartoe naar raming benoodigde som ad 100.700. Bij de nadien met het Rijk voortgezette onderhandelingen inzake afstand van den voor die verbouwing absoluut noodigen grond, bleek bij de Regeering bezwaar te bestaan dien grond voor langen tijd aan de gemeente af te staan, doch tevens, dat de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat het Rijk bereid zou worden bevonden, het bestaande Gymnasiumgebouw aan te koo- pen, in welk geval dus voor het Gymna sium naar een ander terrein zou moeten worden omgezien. Aangezien B. en W. deze oplossing niet a priori verwerpelijk scheen, althans, in dien zulks voor de gemeente met niet veel meer kosten kon plaats hebben, dan het met de verbouwing gemoeide bedrag, droe gen B. en W. den Directeur van Gemeente werken op een plan op te maken voor den bouw van een nieuw Gymnasium. De minister van Financiën heeft zich tenslotte bereid verklaard, den aankoop door het Rijk van het Gymnasiumgebouw te bevorderen tegen den prsij van f 92.000. Nadat een door den Directeur van Ge meentewerken ingediend voorloopig plan voor den bouw van een nieuw Gymnasium in verband met daaromtrent door de Com missie van Fabricage en het College van Curatoren van het Gymnasium uitgebrach te adviezen, nader door dien Directeur on der oogen was gezien, zond hij bij zijn rapport van 1 Mei 1935 een nader uitge werkt plan in voor den bouw van een nieuw Gymnasium met claviger-woning aan de Fruinlaan. Dit plan gaf B. en W. aanlei ding tot eenige bemerkingen, welke ten gevolge hadden, dat daarin alsnog enkele veranderingen werden gebracht. Het over eenkomstig de aanwijzingen van B. en W. gewijzigde plan, werd B. en W. door den Directeur van Gemeentewerken aangebo den bij zyn rapport van 25/27 November j.l. Dit laatste plan, hetwelk de instemming mocht verwerven van het College van Cu ratoren van het Gymnasium en de Com missiën van Onderwijs en Fabricage, is sober van opzet, doch voldoet o.i. aan re delijk te stellen eischen. Het omvat 14 les lokalen, lokalen voor het onderwijs in na tuurlijke historie, scheikunde, natuurkun de, teekenen en gymnastiek, de verder noodige ruimten, benevens een woning voor den claviger. De kosten van het plan, inbegrepen die van inrichting van het nieuwe gebouw, worden, exclusief de waarde van den aan de gemeente toebehoorenden grond, ge raamd op ƒ216.000, zoodat, rekening hou dende met den direct aan de gemeente te betalen verkoopprijs van het oude gebouw en met de omstandigheid, dat in het plan is begrepen de bouw van een woning voor den claviger, kan worden geacht te zijn voldaan aan den bovengenoemden, door B. en W. gestelden eisch, dat de bouw van het nieuwe Gymnasium niet veel meer zal Kosten dan het met de verbouwing van het oude gebouw gemoeide bedrag. Hierbij bedenke men ook, dat tegenover de meer dere kosten en de waarde van den bouw grond staat het feit, dat de gemeente in- plaats van over een oud gebouw, de be schikking over een geheel nieuw Gymna sium verkrijgt. Volledigheidshalve vermelden B. en W. nog, dat zij, hangende deze zaak, hebben doen nagaan of het aan de gemeente te koop aangeboden, inmiddels opgeheven, Koninklijk Militair Invalidenhuis geschikt kon worden gemaakt voor de huisvesting van het Gymnasium, doch dat daarbij is gebleken, dat zulks niet wel mogelijk is. Ontslag onderwijzer B. en W. stellen voor, aan den heer G. L. Hofsteenge op dens verzoek eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van on derwijzer aan de Jongensschool voor ulo. Benoeming onderwijzer Ter voorziening in de vacature van on derwijzer aan de Jongensschool voor ULO. welke met 1 Maart a.s. zal ontstaan tenge volge van het aan den heer G. L. Hof steenge in verband met het bereiken van den pensioensgerechtigden leeftijd te verleenen ontslag, zal aan die school een leerkracht moeten worden benoemd. In verband daarmede bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan: le. W. J. Koning, wachtgelder, tijdelijk on derwijzer aan de Jongensschool voor U.L. O., alhier; 2e. A. van Ek, onderwijzer aan een openbare school voor U.L.O. te Rotter dam; 3e. B. Dijkstra, onderwijzer aan een openbare school voor U.L.O. te Winterswijk Benoeming aan openbare bewaarschool Tengevolge van het aan mej. S. ^üole- naar verleend ontslag zal met 1 Januari a.s. aan de openbare bewaarschool aan het Elisabethshof de vacature ontstaan van hoofd der school. In verband met de voorziening in die vacature werd door B. en W. een Commis sie ingesteld om hun van advies te dienen met betrekking tot de bij den Raad in te dienen voordracht. Met verwijzing naar het advies van die Commissie, waarmede B. en W. zich kun nen vereenigen, dragen B. en W. den Raad ter benoeming voor: mej. B. W. van Duijn, hoofd eener kleuterschool te Hoogezand. Verhuring Van mevr. de Wed. J. GelökCoenraad, huurster van het perceel Aalmarkt no. 5 is een verzoek om huurvermindering ingeko men. Dit pand werd aan wijlen den heer J. Gelök verhuurd bij Raadsbesluit van 14 April 1930 met ingang van 1 Mei 1930, van jaar tot jaar, tegen een huurprijs van 450 per jaar, onder bepaling, dat de straatbelasting ad ƒ17.82 voor rekening van den huurder kwam. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat de huurprijs met ingang van 1 November 1935 verlaagd kan worden tot 420 per jaar, straatbelasting inbegrepen, mits adressante zich voor deze huur verbindt tenminste tot 1 Mei 1937. Van de Inspectie der invoerrechten en accijnzen te Leiden is een verzoek ingeko men, om de huur van de aan het Rijk in gebruik gegeven lokalen in het administra tiegebouw van het Openbaar Slachthuis te verlagen. Deze lokalen zijn bij raadsbesluit van 15 Juli 1929 verhuurd ten behoeve van de Administratie der Belastingen voor de aangifte en verificatie van slachtvee en het ontvangen van den geslachtacijns. De jaarlijksche huurprijs bedraagt ƒ410, ter wijl o.m. als voorwaarde is gesteld, dat de gemeente voor haar rekening neemt de meubileerimg, het onderhoud, het schoon houden, de verwarming, de verlichting der lokalen, het duinwaterverbruik en de te lefoonaansluiting. Aangezien de kosten hiervan thans lager zijn dan in 1929, zijn B. en W. met de Commissie van Beheer over het Openbaar Slachthuis van oordeel, dat er aanleiding bestaat, om de jaarlijksche huursom te verlagen tot ƒ340; het Rijk kan zich met dezen huurprijs vereenigen. Landverpachting Tengevolge op hun voorstel, inzake de landverpachtingen. deelen B. en W. den Raad mede, dat zij dit voorstel, voor zoo veel betreft de perceelen teelland met wo ning en schuur bij het sanatorium „Ende geest", Oegstgeest, sectie E, nis 2407 (ged.), 2408 (ged.) en 2409 (ged.), alsnog in dien zin wijzigen, dat de pachtsom in plaats van 1000, 1100 per jaar zal bedragen, met welken huurprijs de pachter J. van Vliet accoord gaat. Inmiddels is ook overeenstemming be reikt met de pachters, met wie bij de in diening van genoemd voorstel de onder handelingen nog gaande waren. B. en W. geven bovendien in overweging te beslui ten tot de navolgende verhuringen: le. aan J. Bol voor den tijd van één jaar de perceelen teelland aan den Wassenaar- schen weg, groot plm. 0.85.00 HA. voor den prijs van 85 in totaal per jaar, en de woning met bergplaats, en daarbij behoo renden grond, nabij den Rijnsburgerweg, groot plm. 0.38.00 H.A. voor den prijs van 130 in totaal per jaar; 2e. aan M. Bol voor den tijd van één jaar, de perceelen weiland in den Stads- polder, groot plm. 4.07.72 H.A. voor den pri,js van 75 per H.A. en per jaar; 3e. aan de Vereeniging tot aanleg en onderhouden van volkstuinen „Ons Genoe gen" voor den tijd van drie jaren percee len teelland, dijk en water ter Noorden van den Lagen Rijndijk, groot plm. 1.42.30 H.A., voor den prijs van ƒ140 in totaal per jaar (vroeger huurder F. Wervelman) en terreinen groot 1.79.00 H.A., voor den prijs van ƒ110 per H.A. en per jaar (vroe gere gebruiker: „Oosterkwartier"). „Maatschappelijk Hulpbetoon" Ter vervulling van de op 1 Januari a.s. openkomende plaatsen in de Gemeentelijke Commissie voor Maatschapelijk Hulpbe toon, tengevolge van de periodieke aftre ding van mevrouw P. J. van Kampenhout geb. Ruhe en de heeren Th. C. F. Stijnman en D. van der Kwaak, bieden B. en W., na raadpleging dier Commissie, de volgende aanbevelingen aan: vacature mevr. P. J. van Kampenhout geb. Ruhe: le. mevr. P. J. van Kampenhout geb. Ruhe, 2o. mevr. J Manders geb. Vermeulen. Vacature Th. C. F. Stijnman: le. Th. C. F. Stijnman, 2e. W. Th. A. Bergers. Vacature D. van der Kwaak, 2e. Jac. Wilbrink.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9