Italië oefent critiek op de Parijsche vredesvoorstellen UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 17 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BEGINT HET OFFENSIEF OPNIEUW IN OGADEN? Voorposten gevechten in het Lagerhuis tegen de voorstel'en ITALIë IS NOG NIET TEVREDEN. Het af te staue gebied is van geen beteekenis. De Italiaansche pers oefent plotseling felle critiek op de Fransch-Britsche vre desvoorstellen. Dit persoffensief is een antwoord op de critiek van een deel der buitenlandsche pers, die de voorstellen aan Italië overdreven gunstig acht. De critiek komt neer op het volgende: lo. De herziening van de grenzen ten voordeele van Italië is onvoldoende en geeft Italië slechts gebieden van geen be teekenis. 2o. Italië kan geen afstand doen van Aksoem. Geleid door de priesters heeft de bevolking zich vrijwillig aan Italië onder worpen. Italië heeft hier de slavernij af geschaft. Het is niet mogelijk deze bevolking thans weer van Italië af te scheiden. 3o. Italië kan Assab niet aan Abessynië schenken. Het principe van gebiedsruil tusschen beide landen berust op het verkeerde prin cipe van gelijkheid van beide landen. Indien Abessynië de zeehavens, welke het verlangt, niet wil gebruiken voor den invoer van wapenen is een vrijhaven vol doende. 4o. De bewoonde zone, welke aan Italië wordt afgestaan, is kleiner dan die, welke Italië werd toegekend bij de Britsch-Ita- liaansche protocollen van 1891 en 1894, alsmede bij het drievoudig verdrag van 1396 en het verdrag met Engeland van 1925. Deze zone bevat niet de verbinding van Eritrea met Somaliland ten westen van Addis Abeba, langs de grens van Britsch- Egyptisch Soedan, zooals is voorzien bij het verdrag van 1925. 5o. De belangen van de Italianen in deze gebieden zijn onzeker. Een Italiaansche politie is noodzakelijk voor de economische expansie van Italië. De veiligheid van de Italianen tegelijker tijd in handen leggen van de autoriteit van Addis Abeba en Genève staat gelijk met een onderwerping aan een onduldbare controle en aan den loop der omstandig heden. Het respecteeren van de verkregen rech ten van inboorlingen en vreemdelingen laat de mogelijkheid voor alle gevaren open. Het is zeker, dat de Italianen steeds weer zouden 'stooten op een verkregen recht, indien zij zich ergens wilden vesti gen. DE FASCISTISCHE RAAD. Geen nieuws zal de komende zitting brengen. Van officieele zijde wordt te Rome me degedeeld, dat in de komende zitting van den grooten fascistischen raad, welke Woensdagmiddag a.s. bijeen zal komen, absoluut niets nieuws te verwachten is. Misschien zal de regeering na de zitting van den raad, welke misschien enkele da gen zal duren, de regeeringen van Frank rijk en Engeland om enkele ophelderingen verzoeken inzake de vredesvoorstellen, al vorens hierop antwoord te geven. AFWIJZENDE VERKLARING VAN KEIZER HAILE SELASSIE. Keizer Haile Selassie heeft gisteren in zijn hoofdkwartier te Dessie de buiten landsche persvertegenwoordigers ontvan gen en voor hen de volgende verklaring afgelegd: ..Wij wenschen met alle plechtigheid en stelligheid, die uit den toestand voort vloeit, te verklaren, dat onze bereidwillig heid om een vreedzame oplossing van het conflict te vergemakkelijken, onveranderd is. Doch zelfs het in principe aanvaarden van de Fransch-Britsche voorstellen door ons zou niet slechts een soort lafheid te genover ons eigen volk zijn, doch ook een verraad aan den Volkenbond en aan alle staten, die van meening waren dat zij van nu af aan op het systeem der collectieve veiligheid konden vertrouwen. Deze voor stellen zijn in de oogen der Abessijnen een negatie en een afwijking van de grond slagen, waarop de Volkenbond is gebouwd. Hun aaivaarding zou de afscheiding van Abesijnsch gebied en het opgeven der on afhankelijkheid van Abessynië beteekenen ten gunste van een staat, die Abessynië heeft aangevallen. De voorstellen betee kenen een verbod voor Abessynië, om vrtf en met succes deel te nemen aan de econo mische ontwikkeling van een derde van het eigen land. Zij vertrouwen deze ont wikkeling toe aan een vijand, die prac- tisch ten tweede male probeert Abessynië te veroveren. Een regeling op de basis van deze voorstellen zou een belooning voor de aanvallende mogendheid en voor de schending van internationale verplichtin gen beteekenen. De vitale belangen van Abessynië zouden geschonden worden. Dit feit gaat voor ons vóór elke andere inter pretatie of overweging". HET LAGERHUIS EN HOARE'S VREDESPOLITIEK. Reeds ernstige voorpostengevechten. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, sir Samuel Hoare, is gistermiddag per vliegtuig uit Ziirich van zijn verblijf in Zwitserland te Londen teruggekeerd. Ondanks het ongeval, opgeloopen tijdens het schaatsenrijden, waardoor hij zijn neus been gebroken heeft, zag hij er gezond en opgewekt uit. Hij zal echter nog twee da gen in huis blijven, om Donderdag a.s. weer geheel fit te zijn voor het lagerhuis debat, dat hem wacht, in verband met de Parijsche voorstellen inzake het Italiaansch Abessynisch conflict. Bij de behandeling van de motie van af keuring, die labour Donderdag a.s. zal in dienen, zal ook minister-president Bald win het woord voeren en in sommige krin gen verwacht men, dat de regeering haar rol bij de voorbereiding der Parijsche voor stellen met kracht zal verdedigen. Ook hoopt men, dat Baldwin thans de verkla ringen zal afleggen, die hij verleden week in het Lagerhuis geweigerd heeft, op grond van het feit, dat de voorstellen toen nog niet ter kennis van de betrokken regeerin gen en van den Volkenbond waren ge bracht. De Londensche avondbladen houden zich natuurlijk eveneens met de zaak bezig. De „Evening Standard" doet een beroep op zijn lezers, om Hoare gerechtigheid te doen wedervaren, want het is bekend, dat hij met bepaalde opdrachten naar Parijs ging. Het blad noemt het onzinnig, over het af treden van den minister van buitenland sche zakén te willen spreken. Of alle mi nisters treden af, óf er treedt niemand af. Ook in de lagerhuiszitting van gisteren kwamen de Parijsche voorstellen reeds ter sprake en er ontwikkelde zich bij het vra genstellen door lagerhuisleden een soort voorpostengevecht, dat een voorproefje geeft van den slag. die Donderdag kan worden verwacht. De labour-afgevaardigde Dalton, vroeg Eden, onder applaus van een groot aantal leden en onder protesten van anderen:,, Neemt de regeering nog steeds de verantwoordelijkheid op zich, voor deze schandelijke voorstellen?" Eden bleef onbeweeglijk in de regeeringsbank zitten. Op de vraag van Dalton, of de regeering voornemens bleef, haar verdragsverplich tingen volgens art. 16 van het volkenbonds statuut na te komen en dienovereenkom stig den olie-uitvoer naar Italië te verbie den, antwoordde Eden ontwijkend: „De toepassing van sanctiemaatregelen door den volkenbond richt zich niet naar art. 16, doch naar de door de volkenbondsvergade ring van 1921 aangenomen resoluties". Op de vraag v*m den labour-afgevaardig de Thurtle. of de regeering haar verklaring van 23 October, dat elke reppling van het Italiaansch-Abessynisch conflict in over eenstemming met het volkenbondsstatuut moest zijn, handhaafde, antwoordde Eden bevestigend. Eden vertrekt morgenmiddag naar Ge nève. om daar de raadszitting van Woens dag bij te wonen Vóór zijn vertrek zal hij de kabinetszitting, die morgenochtend bij een is geroepen, bijwonen HERVATTING VAN HPT OFFENSIEF IN OGADEN. Gevecht ten Zuiden van Sassa Baneh. Uit goede Italiaansche bron wordt ver nomen, dat de Italianen het offensief in Ogaden hebben hervat. Voorafgegaan door een escadrille van 9 vliegtuigen, die de Abesijnsche voorhoe den bombardeerden en verscheidene slacht offers maakten, heeft de Somali-infanterie. daarbij gesteund door tanks, op 65 K M. ten Zuiden van Sassa Baneh de Abessijn- sche linies aangevallen. Er hadden verwoede gevechten plaats, zonder dat aan een van beide zijden groote voordeelen werden behaald. Eenige honderden Italiaansche Somali's zouden naar de Abessijnsche gelederen zijn overgeloopen. Nader seint Reuter, dat de Abessyniërs 13 pantserauto's op de Italianen hebben buitgemaakt of buiten gevecht gesteld. De Abessyniërs werden gecommandeerd door den Fitaorari Chiffra. FRANKRIJK. BUITENLAND OVERHANDIGING DER KARDINAALS BARET. President en pauselijke nuntius. Donderdag a.s. zal de President der Fran- sche Republiek, Albert Lebrun, de Kardi naals-baret overhandigen aan Mgr. Mag- lione, den Pauselijken Nuntius te Parijs. Sedert 1925 is aan geen enkel Fransch staatshoofd deze eer te beurt gevallen. Want toen mgr. Ceretti tot Kardinaal be noemd is, moest er 'n wijziging gebracht worden in het protocol. Daar President Doumergue protestant was, ontving de toenmalige Nuntius te Parijs de baret uit de handen van Kardinaal Dubois in tegen woordigheid van den President. Aan den vooravond van de plechtigheid wordt de baret naar Parijs overgebracht door een pauselijken afgezant, die vergezeld is van twee leden van de Edelwacht. In het Elysée worden reeds de laatste toebereid selen getroffen voor de ontvangst van deze voorname gasten. De plechtigheid zal plaats vinden in de Salon der Ambassadeurs, die geheel gemeubileeird is in den stijl van Lo de wijk XV. Deze zaal was het geliefkoosde verblijf van Madame de Pompadour. Voor deze gelegenheid zijn alleen die per sonen uitgenoodigd, die in het protocol vermeld staan. Op de eerste plaats het Staatshoofd in vol oruaaL, veisjera met het Legioen van Eer en de Pauselijke Onderscheidingsteekens. De president is omringd door de militaire en burgerlijke hofdignitarissen. Verder zul len aan deze plechtigheid deelnemen mr. Pierre de Fouquières, hoofd van het proto col, mr. Léger, Secretaris-Generaal voor Buitenlandsche Zaken; mr. Bargeton, direc teur der politieke aangelegenheden op de Quai d'Orsay en mr. Canet de raadsman Oer regeering voor godsdienstige vraagstuk ken. De Apostolische Legaat zal zich aan het staatshoofd voorstellen en hem het Pau selijk Document overhandigen. De Edelgar- den in rood uniform zullen mgr. Maguone omringen, die in vol ornaat is gekleed en die zal neerknielen op een kostbaar kussen. De President der Republiek zal hem dan de baret opzetten, die de Pauselijke Legaat van een terzijde staande tafel zal aanrei ken. De chef van het protocol hangt vervol gens den Nuntius den grooten mantel om. waarna de nieuwe kardinaal zich voor een oogenblik terugtrekt in een nevengelegen vertrek, om zioh even om te kleed en in het kardinaalsgewaad om dan zijn eerste offi cieele bezoek te brengen aan den President der Fransche Republiek. Daarna zal mr. Albert Lebrun alle aanwe zigen uitnoodigen om deel te neemn aan een officieele lunch. Journalisten zijn bij deze plechtigheid niet toegelaten, evenmin als persfotograven, ook al beloven ze dat ze toestellen zullen gebruiken die de plechtig heid niet zullen verstoren. Maar welk mo dern apparaat zou in staat zijn om een juist beeld te geven van de schittering van goud, purper en edelgesteenten, die bij deze plechtigheid tentoongespreid zal worden? SPANJE. NAAR CORTESONTBINDING. Gil Robles kondigt strijd tot het uiterste aan. Een decreet is gepubliceerd, waardoor de Cortes veertien dagen met vacantie zullen worden gezonden. Den dertigsten December zal dan een nieuw decreet verschijnen, waardoor de Cortes worden ontbonden en de begrooting voor drie maanden wordt verlengd. Overeenkomstig de grondwet zal dan binnen 60 dagen een nieuwe verkiezing worden uitgeschreven. Gil Robles heeft te verstaan gegeven, dat de nieuwe regeering niet lang aan het be wind zal blijven. Hij is voornemens, een strijd tot het uiter ste te beginnen en voorziet een vereeniging van alle rechtsche partijen. DUITS&HLAND. KEERT DR BRüNING TERUG? Naar de Berlijnsche correspondent van de „Tel." verneemt, heeft dr. Brüning, de vroegere Centrum-leider en ex-rijkskahse- lier, tot de bevoegde Duitsche instanties het verzoek gericht, naar Duitschland te mogen terugkeeren. In regeeringskringen schijnt men tegen een dergely'ken terugkeer geen bezwaren te hebben, zoodat de verwach ting gewettigd is, dat dr. Brüning binnen afzienbaren tyd weer naar Berlijn zal ko men. WAT TEGENWOORDIG EEN ZWARE MISDAAD IS! De directeur-generaal der posterijen te Frankfort, Otto Plein, is veroordeeld tot een boete van 3000 R.M., wegens het ver wijderen van een plakkaat der N.S.D.A.P. tegen het z.g. politieke katholicisme en we gens beleediging van den gouwleider en rijksstadhouder Sprenger. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. STORM OP KAMSJATKA. Vischfabriken verwoest. Op 11 December heeft een storm de visch- fabrieken te Oestvolsjeretsk, op Kamsjatka, verwoest. Vliegtuigen zorgen voor de le vensmiddelenvoorziening ten behoeve der bevolking, die dakloos is. ZWARE SNEEUWSTORM. Volgens berichten uit Reykjavik heeft boven het westelijk deel van IJsland een zware sneeuwstorm gewoed. Drie visschers- vaartuigen met een bemanning van in to taal tien koppen worden vermist; men vreest, dat zij vergaan zyn. KAPITEIN LAAT SCHIPBREUKELINGEN AAN HUN LOT OVER. De kapitein van de Russische tankboot „Sovjet" pikte in de Kaspische Zee de be manning op van een ander schip, dat schip breuk had geleden, doch om onbekende redenen besloot hij zich van de schipbreu kelingen te ontdoen en liet hij hen in een sloep aan hun lot over. De sloep strandde, waarbij vier inzitten den verdronken. Er wordt een onderzoek ingesteld. BRAND IN EEN DUITSCH KLOOSTER. In het Franciscaner klooster te Rietber gen in Duitschland is door onbekende oor zaak brand uitgebroken. De brandweer ALPHEN AAN DEN RIJN. .Eerbied in Gods huis". Deze commis sie hield hare 17e jaarvergadering welke door den voorzitter op gebruikelijke wijze werd geopend, met een woord van welkom, inzender aan het bestuur van den R.-K. mededeelen, dat de hoogeerw. deken ver hinderd was de bijeenkomst bij te wonen. Volksbond. Tot zijn spijt moest spreker Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo ad 20.54, welke rekening door de controle-commissie, de heeren Brand en Brasker in orde was be vonden. De secretaris wees in het jaarver slag op de ondankbare taak, welke de le den te vervullen hebben, doch deze ge schiedt ter eere Gods. Hierna werd de heer P. Brand als nieuw lid geïnstalleerd. De bestuursverkiezing bracht geen wijziging. Nadat alle leden nog een kleine verras sing was bezorgd, werd na een gezellig samenzijn de bijeenkomst op gebruikelijke wijze gesloten. Waarschuwing. Den laatsten tijd werd onze gemeente bezocht door een tweetal deftig schijnende kooplieden. De heeren komen in den regel per auto en schijnen er hun gewoonte van te maken voorname lijk landbouwers te bezoeken. Hun bezoek aldaar geldt dan het koopen van kaas te gen goeden prijs. Wanneer de koop geslo ten is, komt de eigenlijke aap uit de mouw. Dan blijkt dat ook de bezoekers, wat te koop hebben aan te bieden. Deze artike len blijken intusschen later van minder waardige kwaliteit te zijn, die echter duur zijn betaald, zoodat de landbouwer door de practijk der heeren in den regel de dupe wordt. Van politie-zijde wordt gewaar schuwd met deze personen niet in relatie te treden. De gladheid en het verkeer. In den Hoorn botsten gisteravond twee auto's te gen elkaar op. Een Haagsche wagen, be stuurd door B., moest remmen voor een tegenligger. De auto ging hierdaar slippen en botste tegen de auto van C. W. alhier op, waardoor der-' laatste aan de voorzijde werd ineengedrukt en door een kraan wa gen van den heer Jac. Boot .alhier, moest worden weggesleept. In de Emm a la an volgde een tweede botsing. De schade, wel ke beide auto's opliepen, zal onderling wor den geregeld. Ook aan de overzijde van den Rijn bleek de weg niet pluis. Vracht rijder v. V. moest n.l. op den Oudshoom- schen weg zijn auto doen remmen voor een slippende wielrijder. Om deze te ontwij ken zwenkte hij even met de wagen om en gleed daardoor in de sloot. Nog even attentie voor de Lindenhoven- straat, waar een auto uit Leiden de Rijn brug afreed en ook alweer in het water terecht kwam. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Ook deze beide laatste wa gens werden door den heer Boot op het droge gebracht. HAZERSWOUDE. Personalia. Met ingang van 1 Januari 1930 zal de heer S. Dantuma, stationschef van het station HazerswoudeKoudekerk worden overgeplaatst naar St. Anna-Paro- chie Fr. LEIDERDORP. SPORTTERREINEN EN WANDELPARK. „Leiderdorp krijgt longen!" Het was den 9en December 1935, dat de Raad dezer gemeente een plan voor aanleg van sportterreinen en plantsoen in deze gemeente vaststelde en wü willen hier- onde.- een beschrijving van een en ander doen volgen. He* voor den aanleg bestemde terrein is zeer gunstig gelegen nabij en ten noord westen van het dorp, het heeft een opper vlakte van 4 H A. en het geheele plan zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. Voor onze gemeente en omstreken is de aanleg van een voetbalveld, kinderspeel plaats en tennisbaan van veel belang te achten. Deze terreinen zijn ontworpen op het gedeelte van het terrein grenzende aan den provincialen weg (Hoogmadescheweg) ten oosten van het bestaande pad. Dit ge deelte leent zich hiervoor wat grootte en hoogte-ligging betreft het best. De toe gangsweg is ontworpen van de Acacialaan af over het bestaande Kerkpad, dat eenigs- zins wordt verlegd, teneinde langs de sloot plantsoen te kunnen planten. De kinder speelplaats is nabij den ingang ontwor pen, zoodat deze gemakkelijk is te berei ken. Hiernaast komen de tennisbanen. Daar de beschikbare ruimte aanwezig was, werden 3 banen naast elkaar ontworpen, 2 hiervan worden voorloopig aangelegd. Ten noorden hiervan is het voetbalveld geprojecteerd met afmetingen van het speelveld van 101x64 M. Het westelijk ge deelte van het plan is bestemd voor een voetbaloefenterrein en wandelpark. Het voetbaloefenterrein kan ook voor andere sporten, als b.v. korfbal, worden gebruikt. De oude Hoogmadescheweg zal door de ge meente moeten worden overgenomen, wat voor het plan zeer gewenscht is, daar dan van zes omliggende plaatsen rukte uit, doch kon niet verhinderen, dat de dakver dieping volkomen verwoest werd. Wat niet door het vuur verwoest werd, is ernstig door het water beschadigd. Het klooster, dat in 1721 gebouwd is, bevatte groote kunstschatten en een kostbare bibliotheek, die voor het grootste deel konden worden gered. De klokketoren is ingestort. Tegen middernacht was men den brand nog niet meester- DE WEERSOMSLAG Van begin af hebben wij niet veel waar de kunnen hechten aan de verleden week ingevallen vorst, omdat aan de basis voor een langeren duur het voornaamste ont brak: de vaste weerstoestand met Oosten wind. De uitkomst heeft bewezen, dat in derdaad op het vriezend weer niet te re kenen viel. Aan het einde der vorige week verscheen bij IJsland een depressie en hoewel deze niet van bijzondere activiteit schijnt te zijn, heeft haar verschijnen toch tengevol ge gehad, dat de koude Oostenwind ver drongen is door een warmeren Westelijke. De sterke barometerdaling, welke aan het einde der vorige week begon, was de in leiding tot den weersomslag. Zij werd Zon dag gevolgd door een langzame stijging van den temeperatuur, die in den loop van dien dag boven het vriespunt steeg en er sedert dien boven is gebleven. De oorzaak van dezen weersomslag is niet alleen het doordringen van een war meren wind uit het Westen, maar ook het voorbij trekken van een secundaire de pressie over de Noordzee, waardoor sneeuw begon te vallen, die later is overgegaan in hagel en regen toen de temperatuur ver der steeg. Met dezen weersomslag is er een spoe dig einde gekomen aan de vorst, die eerst den indruk had gegeven, dat wij ijs kon den verwachten. Maar zooals reeds is ge zegd, de algemeene weerstoestand had geen vast karakter en vanaf het oogen blik, dat het gebied van hoogen druk over de Noordelijke helft van Europa begon op te lossen was de kans op voortduur van het vriezend weer verkeken. Dit gebied van hoogen druk heeft zich nu weer naar West-Rusland teruggetrokken en zijn be teekenis voor het weer bij ons grooten- deels verloren. Spoedige terugkeer van de vorst is nu niet te verwachten. Voor later zijn de vooruitzichten geheel onzeker. In de tweede helft van December zijn de vorstkansen altijd zeer gering en pas na Nieuwjaar worden zij in den regel weer grooter en de langste perioden van sterke vorst komen meestal niet vroeger dan half Januari voor. De weersomslag heeft daar om nog niet de beteekenis van een verde ren zachten winter. Het is zeer wel moge lijk, dat er slechts sprake is van een kort durende storing in de weersgesteldheid in West-Europa en dat over eenigen tijd op nieuw vriezend weer vanuit het Oosten tot ons doordringt, maar hiervan is voorloopig niets met zekerheid te zeggen. langs den nieuwen weg een vrij breede strook met boomen en plantsoen kan wor den bezet. In het midden van het ontworpen parkje wordt het bestaande vijvertje wat vergroot en bjgewerkt, terwijl eenige paden wor den aangelegd. Een plaats voor een mu ziektent zal hier worden gereserveerd. Het geheel wordt van een passende be planting van boomen en struiken voorzien. Langs het voor bouwterrein bestemde gedeelte der prov. weg en de noordoost grens van het terrein wordt een nieuwe sloot gegraven, zoodat het geheel door sloo- ten wordt omringd. Mei den uitkomenden grond worden de slooten in het terrein gedempt. Voor een snelle en grondige drooglegging van de di verse velden is het noodig, deze te drai- neeren. Voor de verharding van de tennis banen zijn tegels genomen, om de banen worJen afrasteringen geplaatst van 4 M. hoogte. Voor elke baan wordt een toegangs poort gemaakt. In de kinderspeelplaats zal een zandbak geplaats worden van 10x5 M. waarin zui ver zand zal worden gebracht. De voetbalvelden zullen eenigszins rond worden afgewerkt en de afrastering zal bestaan uit betonpalen met twee gladdra den. Verder worden een 4-tal bruggen ge maakt alsmede kleedkamers, controle enz., de sporthuisjes zullen aan de waterleiding worden aangesloten en zijn gelegen aan de Kerklaan. Al de noodige planten en boomen zullen van de Sierteeltcentrale te 's-Gravenhage worden betrokken. Verscheidene duizen den planten en boomen zijn noodig, opdat de sportvelden geheel irt het groen komen te liggen. Tot zoover de beschrijving van het plan. Belangstellende lezers, U ziet dus, dat men in Leiderdorp niet stil zit, om al het mogelijke te doen in de eerste plaats om vele werkloozen aan werk te he'.pen en in de tweede plaats om deze gemeente in aan zien te doen stijgen. „Leiderdorp krijgt longen", hoorden wy iemand zeggen, en niet ten onrechte. Want wanneer alles wordt uitgevoerd, zooals j men zich voorstelt, zal men voorzeker ook van dit plan geen slechte vruchten pluk ken. Hier en daar hooren wij ook reeds van een zwem-inrichting en een ijsbaan fluis teren doch alles gaat niet in eens en te hard van stapel loopen, is niet goed. De mogelijkheid wordt echter niet bui tengesloten, dat in de toekomst in aan sluiting van bovenstaand plan, een ijsbaan en een zweminrichting zullen verschijnen, hetwelk eveneens door velen en niet al leen door Leiderdorpers, zal worden toe gejuicht. Gcm. begrooting. De op 1 November j.l. ingezonden gemeentebegrooting van den dienst 1936 is door Gedeputeerde Sta ten 3 December d.a.v. goedgekeurd. WOERDEN. Tragisch. Gistermorgen is een 70-ja- rige man te Zegveld door de gladheid ge vallen. Hij bleef liggen en werd door om standers een huis binnengedragen. Ko~" tijd daarna is hij aan de gevolgen ovc* den.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6