Hoofdpijn, Kiespijn. «™SÏ! ZATERDAG 14 DECEMBER 1935 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Na de pauze werd de vergadering voort gezet en vervolgde de heer V o n F i s e n- n e (Ged. Staten) zijn rede, waarin hy de verschillende sprekers beantwoordde. Spr. besprak, daarbij den toestand van de polderdijken in Zuid-Holland, mede in ver band met door dr. Gardenier gemaakte op merkingen. Voor eenige ongerustheid is geen reden. Het toezicht is niet verslapt. Integendeel er wordt nauwlettend op toe gezien, dat alle dijken in goede conditie worden gehouden. Ook de hoofden worden regelmatig verzwaard. Spr. was dan ook overtuigd, dat de toe stand van de Zuid-Hollandsche dijken thans even safe, wellicht nog safer is, dan voor 1916, het jaar van de groote over- 6trooming. De heer H e u k e 1 s (Ged. Staten) be sprak vervolgens de financiën van de pro vincie. Er is in het bestuur der provincie een voortdurende worsteling, om de begroo ting sluitend te maken. Daarbij ziet het college van Ged. Staten zich geplaatst eenerzijds voor dalende inkomsten, ander zijds voor stijgende uitgaven. Indien Gedeputeerde Staten de methode gevolgd zouden hebben, welke de sociaal democratische fractie heeft voorgestaan, dan zou de financiëeletoestand van de provincie zóó zijn, dat niet slechts de re serves van 2 1/2 millioen zouden zijn in geteerd, doch zou ook nog een tekort van ruim 11/2 millioen gedekt moeten wor den. Het is geen wonder zoo zeide spr. dat de critiek thans van die zijde ver stomd is. Wat het oeconomisch-technologisch in stituut voor Zuid-Holland en Zeeland be treft, onze provincie kan zich daarmede gelukkig prijzen. De commissaris der Ko- mingia in Zuid-Holland is eere-voorzitter van net instituut en de persoonlijkheid van den commissaris is een waarborg, dat dit eere-voorzitterschap geen eere-titel zonder meer zal zijn. Laat men rustig afwachten hoe het instituut zich zal ontwikkelen. Wanneer er aanleiding voor is, zal het col lege bemiddelend bij den minister van han del, nijverheid en scheepvaart optreden. Het instituut is een proef en voorzoover Ged. Staten er toe kunnen bijdragen, zal het een eerlijke proef zijn, met inzetting van alle krachten. De heer H van Boeijen (Ged. Sta ten) besprak de kwestie der lintbebou wing en der streekplannen. Wat de lintbe bouwing betreft, de verschillende sugges ties, die naar voren gebracht zijn, waren reeds lang onder de aandacht van het col- lege. p Wat streekplan werk in deze provincie betreft, dit is wel eens samengevat als een regionale welvaartspolitiek. Bij dit uit gangspunt moet men uiterst voorzichtig zijn om te voorkomen in de veelheid van onderwerpen onder te gaan. Ten aanzien van het plassengebied be staat de overtuiging, dat dit niet bedorven mag worden. Deze kwestie moet ook in breeder verband bezien worden. Mr. B o 1 s i u s (Ged. Staten) beant woordde daarna enkele opmerkingen. Bij de beoordeeling van de voorkeur aan man nelijke of vrouwelijke arbeidskrachten, zullen Gedeputeerde Staten geen strak standpunt innemen, doch rekening houden met de omstandigheden. Dat bij de bezetting van de provinciale griffie niet de noodige soberheid betracht zou zijn, ontkent spr. Hij toonde dit met j vergelijkende cijfers van Noord-Holland aan. De voorzitter verklaarde de algemeene beschouwingen gesloten. De heer Ter Laan (s.d.) trok de door hem en enkele fractie-genooten ingedien de voorstellen, betreffende het Oeccno- misch-Technoiogisch Instituut en betref fende de bestrijding der werkloosheid in. Zonder hoofdelijke stemming werden vervolgens aangenomen de voorstellen van Gedeputeerde Staten betreffende het on derzoek naar geschikte werkverschaffings- en werkverruimings-objecten, waarvoor een bedrag van 50.000 op de begrooting j is uitgetrokken en betreffende een versnel- J de uitvoering van het provinciaal wegen- j plan, waarvoor een voorschot tot ten i hoogste 10 millioen zal worden opgeno- i Daarna werd de provinciale begrooting z.h.s. aangenomen, met aanteekening, dat de communisten tegen waren. De voorzitter verklaarde vervolgens de zitting gesloten. EETBARE OLIËN GOEDKOOPER? Niet voor half Januari. Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren verneemt, zijn sinds eenigen tijd onderhandelingen gaande tusschen de regeering en fabrikanten van eetbare oliën om te komen tot een aanzienlijke verlaging van de crisisheffing op dit artikel. Is het blad wel ingelicht dan is het niet uitgesloten, dat een verlaging van deze hef fing wordt verkregen. Daar eetbare oliën een artikel zijn, dat juist in de komende feestweken veel wordt gekocht en het niet mogelijk zal zijn restitutie te verleenen van te veel betaalde heffing op de aanwezige voorraden is men in het belang van den handel overeengekomen een eventueele ver laging in ieder geval uit te stellen tot na half Januari. De zuivelhandel en de winkeliers kun nen zich, aldus het blad, dus zonder meer dekken voor de Decemberbehoeften, terwijl men verder, ter voorkoming van verliezen, verstandig zal handelen den voorraad zoo klein mogelijk te houden. „OPHEFFING" VAN DE W.A. EN R.W.A. In het laatste nummer van „Volk en Vaderland" maakt Mussert bekend, dat de W.A., R.W.A. en „het Motorcorps" per 31 December zullen worden opgeheven, in verband met het ingediende wetsontwerp op de weercorpsen. ANTWOORD VAN MR DUTS AAN DE S. D. A. P. Mr. J. E. W. Duys heeft een antwoord aan de S.D.A.P. gezonden. Moge het mij vergund zyn bij het z.g. „eenstemmig" antwoord der Kamerfractie een paar kamtteekeningen te maken. Ik neem slechts enkele punten, die het meest dit antwoord typeeren. elders krijg ik nog wel gelegenheid de beweringen meer gron dig onder handen te nemen. Volgens „eenstemmig oordeel der fractie" zou ik eigenlijk reeds sedert 1913, dus zegge 22 jaar 'lang, mijn plicht als Kamerlid schandelijk hebben verwaarloosd. Kom aan! Ik ben in die 22 jaar niet alleen door de S.D.A.P. vijfmaal candidaat ge steld, maar vijfmaal zelfs lijstaanvoerder geweest. Telkenmale in de meest hoogdra vende bewoordingen bij de kiezers door de S.D.A.P. aanbevolen. Mijn stemmencij- fer steeg van 25.000 tot bijna 90.000 als maar mijn plicht verzakende en op de lijst waarop ik als locomotief dienst deed, sleepte ik zelfs nog de Kamerleden Cramer en Thijssen als no. 2 en 3 mee de Kamer binnen. Deze Kamerleden Craimer en Thijssen komen nu, met de fractie rtiee, verklaren, dat mein eigenlijk 22 jaar lang de kiezers in Noord-Holland schandelijk heeft voorgelo gen en bedrogen. Volgens hun „eenstem mig" oordeel zitten deze dus op door de S.D.A.P. gepleegd grof volksbedrog verkre gen zetels. Wanneer de S.D.A.P. het dus in deze da gen heeft over „plichten om als Kamerlid af te treden", dan heeft die S.D.A.P. hier een schoone gelegenheid om het bedrog te genover de Noord-Hollandsche kiezers, 22 jaar lang gepleegd, goed te maken, door de heeren Cramer en Thijssen onmiddellijk van hun met zulke onoprechte middelen verkregen zetels te doen verdwijnen. Hier ziet men nu eens voor welke conse quenties de eenstemmige „Staatslieden" der Soc. Dem. fractie, verblind door hun haat en komende tot zulke aantijgingen, zich zelf plaatsen. Dat de heeren mij met modder zouden gooien was te verwachten, edoch zóó dom had toch niemand kunnen vermoeden. De brief gaat verder in op enkele an dere beschuldigingen en besluit: Ik ben wèl gekozen op een partijlijst maar niet op een klieklijst. De lijst waar op ik als lijstaanvoerder gekozen werd is géén privé-eigendom van een paar partij bonzen, in casu Albarda-Ankersmit es. Ik geeft alle abstracte theoriën hier ca deau voor de concrete werkelijkheid en verzoek ieder niet den s c h ij n voor het wezen te nemen. Daar waar ik mij behoorlijk verdedigen kon en een kliek de feiten niet voor de partijgenooten kon verdonkeremanen, heb ben de heeren Albarda-Ankersmit c.s. tel kens moeten ondervinden, dat het oordeel niet te hunnen gunste maar te mijnen gunste uitviel. Zou ik nu hebben heen te gaan, omdat het een kliek gelukt ongeveer 10/11 van de S.D.A.P. (geheel Nederland behalve Noord-Holland-Noord) door jarenlange ont houding der waarheid, door een ware Ar beiderspers-terreur, waarbij men zich van de grofst denkbare persoonlijke verdacht makingen, achterklap en verleugening niet schaamde, als een partij besluit te doen schijnen, wat in werkelijkheid een kliek- doordrijverij is? Als men nu den laatsten doodsteek wil geven aan „verkiezingen" en het op die verkiezingen gebaseerde „parlementaire stelsel", waarlijk, dan moet men gaan goed keuren wat thans in de S.D.A.P. gebeurt. Zou het heengaan door mij onder zulke om standigheden gaan behooren tot de „goede parlementaire usances", dan beteekent dit, dat een door de kiezers gekozen afgevaar digde zich niet meer om trouw aan zijn be ginselen of program heeft te bekommeren, maar in de eerste plaats dient te zorgen in de gunst en recommandatie te blijven bij een paar bonzen, die toevallig het machts- en inlichtingsapparaat (de Pers) der partij in handen hebben. Wil de S.D.A.P. dit invoeren, nog wel onder het applaus van menschen, die zeg gen het parlementaire stelsel te verdedi gen, dat moet de S.DA..P.' weten, maar dan zal zij opnieuw een bewijs hebben geleverd van de waarheid, dat de S.D.A.P. ondanks allen schijn van het tegendeel, in werke lijkheid is „gangmaakster tegen wil en dank voor het fascisme", zooals het hoofdorgaan van den Vrijheidsbond dezer dagen schreef. DE „FRISSCHE, SPONTANE DUYS"! Wat men in verkiezingsdagen zegt of schrijft kan later nog wel eens tot lasti ge, oude plunje worden constateert de „Maasbode". Is het wonder, dat na de geweldige re primande, door de S.D.A.P.-fraotie der Tweede-Kamer aan mr. Duys uitgedeeld, thans met eenig leedvermaak uit het „Volk" van 30 April 1933 wordt opgediept: Dat Duys, ondanks het feit, dat hij bijkans een kwart eeuw in de Kamer zit, nog dezelfde frissche, spontane ke rel is gebleven, door Troelstra vele ja ren geleden eens schertsend met dartel veulen vergeleken, mogen wij als een groote winst boeken. Figuren als hij, waarbij gemoedswarmte, scher pe blik en levendige geest zoo nauw dooreengeweven liggen, zijn even kos telijk als zeldzaam. Het leven heeft ook hem striemen de noodlotsslagen niet bespaard, die zijn gevoeligen aard hevig moeten hebben gekrenkt. Maar hij heeft zich er niet door laten verslaan. Zijn kop moge grijs geworden zijn, de oogen en de laatstrekken tintelen van sprankelend leven en zijn zin voor gerechtigheid drijft hem telkens opnieuw om zich met jeugdige frischheid te werpen in den proletarischen strijd tegen maat schappelijk onrecht en voor gemeen schapszin. Volgens Duys is het nu juist zijn zin voor gerechtigheid, die hem het verblijf in de fractie onmogelijk maakte. SLUITING HAARLEMMERMEER-LIJN Regeling stukgoederenverkeer Ingaande 23 December a.s. zal het vervoer van s t uk goederen van en naar Rijpwetering, Roelofarendsveen, Oude We tering, Leimuiden, Nieuw-Vennep, Nieuw- veen, Ter Aar, Nieuwkoop en Aarlander- veen alsmede naar Nieuwe Wetering, Ze venhoven en Aardam door de Nederland- sche Spoorwegen, voortaan per dagelijk- schen vracht-autodienst in samenwerking met de N.V. A.T.O. te Utrecht, geschie den. Van en naar Spoor-, Tram-, en A.T.O- stations kan vervoer met rechtstreeksche bevrachting geschieden. Verder zal aan het station Leiden-Hee- rensingel eveneens ingaande 23 December a.s. een factorij van Van Gend en Loos worden gevestigd, zoodat verzending van stukgoed van dit station mogelijk blijft. Aangekomen zendingen worden in ge- noemdep laatsen tevens kosteloos besteld. Te verzenden goederen kunnen worden aangebracht en afhaalorders opgegeven bij de navolgende A.T.O.-agentschappen: te Rijpwetering bij J. Vermeulen, D 101; te Roelofarendsveen, bij F. Loos (voorloopig in de loods aan de halte) te Oude V/ e t e r i n g; bij Wed. L. Sprui- tenberg, Zeilmakerij, Tel. 37; te Leimui den, bij Wed. A. Vis, Nieuwe weg 186; te Nieuw-Vennep bij G. Tates, Ven- neprstraat 8; te Nieuwveen bij D. Schreu- der, Dorpstraat 162, Tel. 16; te Ter Aar bij A. A. Keijzer, Kerkpad A 191; te Nieuwkoop bij H. Ahles, Dorpstr. A 250, Tel. 24; te Aarlanderveen bij J. Broekhuizen, Kerkvaartsweg 1. Met ingang van 1 Januari 1936 worden de stations Rijpwetering, Roelof arendsveen, Oude Wetering, Leimuiden, Sloterweg-Zuid, Nieuw-Vennep, Nieuw veen, Ter Aar, de Hoef, Zevenhoven, Nieuwkoop en Aarlanderveen voor wagen- ladingvervoer gesloten. Ingaande 1 Januari a. s. zal het ver voer van stukgoederen van en naar de stations Amstelveen, Uithoorn, Mij drecht, Vinkeveen, Aalsmeer, Aalsmeer Oost, Hoofddorp en Vijfhuizen, alsmede r Wilnis door de Nederlandsche Spoorwegen, voortaan per dagelij ksch en vracht-auto-dienst in samenwerking met d.e N.V. A.T.O., te Utrecht, geschieden. - Van en naar Spoor-, Tram, en A.T.O.-stations kan vervoer met rechtstreeksche bevrach ting geschieden. Verder zal aan station Amsterdam- Haarlemmermeer een factorij van Van Gend en Loos worden gevestigd, zoodat verzending van stukgoederen van dit sta tion mogelijk blijft. Aangekomen zendingen worden in ge noemde plaatsen tevens kosteloos besteld. Te verzenden goederen kunnen worden aangebracht en afhaalorders opgegeven aan de stations Amstelveen, U i.t- hoorn, Mijdrecht, Vinkeveen, Aalsmeer en Aalsmeer Oost, als mede bij de navolgende A.T.O. agent schappen: te Hoofddorp bij H. J. v. Ingen (voorloopig aan het station); te V ij f h u i z e n bij J, Sikma, Vijfhuizer- dijk 21. EEN ETS VAN REMBRANDT IN VEILING 13 DECEMBER De opbrengst „slechts" 2600 Bij Christie te Londen is de ets van Rem brandt: „portret van burgemeester Jan Six" in veiling gekomen. Deze ets, welke op Japansch pap er is vervaardigd, bevond zich in de nalatenschap van wijlen mr. Er- nest Innes, wiens bezittingen dezer dagen geveild worden. De ets heeft slechts 2600 opgebracht. Kooper was de kunsthandelaar Dolnaghi te Londen. De laatste maal, dat de ets in veiling was, (in 1928 bij de firma Mensing en Zn., (Frederick Muller en Co) was de op brengst ƒ90.000, hetgeen met de veilings- kosten neerkwam op een bedrag van on geveer 100.000. Volgens den huidigen sterling-koers had de ets dus 14.000 hebben moeten op brengen. DE BEZUINIGING OP HET ONDERWIJS. Opnieuw tijd gewonnen. Het wetsontwerp betreffende bezuiniging op het Onderwijs is gistermiddag wederom ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN' ROOKTABAK, KRULSNEDE Fa. Wed. C. J. VISTER 35 cent per pond HAVEN 20 - LEIDEN TWEKDL KAM KR. Indische pensioenen. De verlenging van de korting op de Indi sche pensioenen met een jaar is in de Twee de Kamer aangenomen met 54 tegen 27 stemmen. Tegen stemden de soc.-democra ten, acht katholieken, de communisten Wijnkoop en Effendi en de heeren Arts (r.k.v.p.) en Sneevliet (rs.a.p.). De gevoerde discussie was een herhaling van die van het vorig jaar. De katholieke tegenstemmers waren de heeren Aalberse, Engels, Koeverden, van Poll, Sur in g, IJs- selmuiden, Steinmetz en van Voorst tot Voorst. In een hierbij behoorend afzonderlijk wetsontwerp stelde de regeering voor, een onbillijkheid weg te nemen ten aanzien van enkele groepen na 1 April en na 30 Sep tember 1934 gepensionneerde militairen, die zonder deze wijziging èn door de korting èn door de werking van de op 1 April 1934 uitgegane nieuwe bezoldigingsregeüng dus dubbel zouden worden getroffen. De behandeling van de Onderwijsbegroo- tirig is daarop voortgezet. Minister Slote- maker de Bruïne zal de volgende week zijn rede over de afdeeling „Lager Onder wijs" vervolgens met een bespreking van de geest op de openbare school en van de vraag of Bijbelkennis al dan niet tot de leervakken dezer school moet gaan behoo ren. naar achteren op de agenda van de Tweede Kamer verschoven. Er zijn namelijk een aantal wetsontwer pen vóór dit wetsontwerp op de agenda in geschoven, o.a. de begrooting van Koloniën en van het Zuiderzeefonds en het w.o. tot voorkoming van onredelijke terugvordering van onder verband van hypotheek op on roerend goed uitgeleende gelden. Daardoor zal het delicate onderwijsont- werp op zijn vroegst Woensdagmiddag as. in behandeling komen. De volgende week vergadert de Kamer ook in de avonden van Dinsdag, Woensdag en Donderdag. DE CONCENTRATIE BIJ HET BIJZONDER L. O. Geheele rechterzijde tegen. De parlementaire redacteur van de „Msb." meldt: Met betrekking tot het bezuinigings- ontwerp voor het onderwijs staat het thans vast, dat de geheele rechterzijde in de Tweede Kamer zich ten aanzien van de concentratieparagraaf zal verzetten tegen het ontwerp in den voorgestelden vorm. Als zeker verluidt evenwel ook, dat de minister zal pogen aan de bezwaren tege moet te komen. RUSLAND WIL NEDERLANDSCHE DOKKEN KOOPEN. Naar de „Msbd." verneemt, wordt, in ver band met het feit, dat Sovjet-Rusland over een groote handelsvloot beschikt en daar door de beschikking moet hebben over vol doende gelegenheid tot dokken, door Rus land overwogen in Nederland eenige droog dokken te koopen. Een Russisch ingenieur heeft reeds enkele dokken, waarvan de ver koop kan geschieden in verband met een gebrek aan emplooi, geïnspecteerd. Wegens de prijzen, welke werden bedongen, is tot dusver nog geen contract afgesloten. Naar de „Msbd." nader verneemt, zijn van Russische zijde geruimen tijd geleden onderhandelingen aangeknoopt met de Ne derlandsche scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam over den bouw van een groot droogdok. Dergelijke besprekingen zijn ook geopend met andere Nederlandsche scheeps werven. De afmetingen van het droogdok zouden echter zoodanig moeten zijn, dat niet iedere Nederlandsche scheepswerf in aanmerking zou komen voor den bouw er van. De onderhandelingen met de N. S. M. hebben echter tot nog toe niet tot het ver strekken van een opdracht door de Russi sche regeering geleid. Hangende de bespre king zijn verschillende technische kwesties gerezen, die zoo mogelijk zullen moeten worden opgelost. In hoeverre de bedongen prijs van invloed is geweest' op de onder handelingen, kon men ons echter niet mede- deelen. EERSTE KAMER. De Nationaliteits-kwestie Zooals gisteren gemeld heeft de Eerste Kamer besloten tot toelating van den graaf Marchant et d'Ansembourg. Wij hebben reeds een deel der hierover gevoerde discussie vermeld. Deze discussie stond op hoog peil. De Katholieke senatoren waren van mee ning verdeeld. De heer v. Sasse v. Ysselt wees op het onaangename karakter der zaak. De Kamerleden moeten eenerzijds de wetten handhaven, anderzijds de billijkheid be trachten. De artikelen 91 en 85 der Grondwet nu eischen op de ondubbelzinnigste wijze het Nederlanderschap der Kamerleden. Wie ge kozen wordt als Kamerlid heeft zijn Ne derlanderschap te bewijzen. En dat is in dit geval wel zeer moei- lyk; hier hebben we met een Nederlander te doen in het uniform van een Duitsch ar tillerie-officier. Hij heeft allerminst ge dwongen dienst genomen, maar geheel vrij willig. De weigering van den heer De Marchant om inlichtingen aan de commissie te ver strekken, wekt den indruk, dat hij iets te verbergen heeft. Hij maakt daardoor zijn zaak niet beter. Bovendien heeft hij de commissie een zeer onbehoorlijken brief geschreven. Het zou in elk geval wel prettig voor de Kamer zijn zeker te weten, dat geen ha- rer leden gedwongen kan worden door een vreemde mogendheid om ons te bombar deeren (vroolijkheid). De heer van Sasse stond met deze opinie tegenover zijn fractiegenoot jhr. mr. Mi- chiels van Kessenich, die overleg ging van de geloofsbrieven voldoende acht en het bewijs, dat men wèl Nederlander is, een probatio diabolica (een bewijs dat niet te leveren is) noemde. Naar zijn oordeel moest de Kamer bewijzen, dat de heer Mar chant géén Nederlander zijn zou. Ook over de andere vraag, die hier rees, de vraag namelijk, of het Nederlanderschap van den heer de Marchant soms door het treden in vreemden krijgsdienst verloren was gegaan, liepen de meeningen der beide katholieke juristen uiteen. De heer Michiels van Kessenich zeide „neen", omdat bij het vervroegd in Duit- schen dienst treden van den heer Marchant alleen de vervroeging vrijwillig was ge weest. In een gemengde stemming kreeg de graaf tenslotte toegang. Slechts twee frac ties waren eensgezind, de liberale en de vrijzinnig-democratische. Vam de Katholieken stemden de heeren Steger, Andriessen, Fleskens, Ruiter, Mi chiels v. Kessenich, de Jong, van Lanschot, Nivard Janssen en de Jong vóór en de hee ren de Bruyn, Blomjous, van Sasse v. Ys selt en Serrarens tegen de toelating. Van de anti-revolutionnairen was alleen Jhr. van Citters niet bereid, den heer Marchant te accepteeren. Van de S. D. A. P. stelden zich mevrouw Pothuis-Smit en de partij voorzitter Koos Vorrink niet aan de zijde van mr. Mendels. En van de Christelijk- Historische fractie bracht alleen de Kamer president, Baron de Vos van Steenwijk, een „tegen" uit. pijnen te verdrijven is een MÜnhardt s Poeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. KERKNIEUWS EEN NIEUWE KERK IN AMSTERDAM-OOST Het Hoogwaardig Kapittel van het Bis dom Haarlem heet toegestaan een bijkerk op te richten in het z.g. Betondorp te Amsterdam. De zielzorg zal er verricht worden door de Paters van de H. Familie uit Kaals- heuvel. In begin Februari 1936 hoopt men ge reed te zijn en zullen enkele Paters en Broeders er zich vestigen. 67. Boer Pummels die hoofdbestuurslid was. wenschte dat zijn dochter Keetje de hoofdfiguur in de optocht zou zijn. Ze was nog wel jong. maar ach, als ze verkleed is dan gaat het best, vond Pummels. Zij zou dan Jacoba van Beieren voorstellen, terwijl Pit en Pat haar als ridders zouden be geleiden. 68. De jongens vonden het niet bar leuk dat juist Keetje als Jacoba van Beieren moest fungeer en, maar zoo'n cos- tuum vonden ze toch wel verbazend interessant. Twee da gen voor het bewuste feest arriveerde een tooneelkapper met groote koffers in het dorp. De man hield zitting in de raadszaal en een ieder, die aan de optocht deelnam, moest naar hem toe om het juiste costuum in ontvangst te nemen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7