ZATERDAG 14 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ST. JOSEPHS GEZELLEN VEREEN. Een liturgische avond. Op initiatief dei Studieclub „St. Petrus Canisius" sprak Donderdagavond voor een flink aantal belangstellenden de eerw. Pater Beyersbergen-Henegouwen O.S.C. Na een inleidend woord van den vice- Praeses der Gezellen, kap. H. Schrama, ving de eerw. spreker zijn voordracht aan met ue belangstelling te concentreeren op het middelpunt der liturgie, de H. M.s. Daarin toch straalt de liefde Gods en leeft de priesterlijke macht het sterkst. Hetgeen reeds in de eerste tijden van het christen dom de kern der Mis was, de H. Consecra tie, blijft zulks natuurlijk, al mogen we ook nooit verwaarloozen de zeer belang rijke bijzaken. Aan de hand van een zeer duidelijke teekening besprak hij vervolgens de deelen der H. Mis, hetgeen voor velen een open baring was. Want een groote dosis bescha ving, een heerlijk stuk cultuur, is ons daar in gegeven Na een korte pauze vervolgde hij zijn zinrijke rede met de behandeling van wat ook zoo uiterst mooi is, de liturgie van het Kerkelijk Jaar. De ziel kan zich dagelijks laven aan dien bron aller genade, de H. Mis. En daarom heen weven de kloos terlingen hun gebeden, weven de christe nen hun dagelijksch leven, weeft de Kerk haar liturgie in den Kerstpring en den Paaschkring, gaf God ons de Sacramenten. Zoo groeit en leeft dat alles in hoogte en diepte, tot lof en eer van God, tot heil der zielen. Eon dankbaar applaus getuigde van veler waardeering, waarna de voorzitter der Studieclub een dankwoord sprak. Met het vereenigingsgebed werd de leer zame avond gesloten. TENTOONSTELLING „DE ZANGER". In café „Royal". Zooals de laatste jaren gebruikelijk heeft de Eerste Leidsche Vereeniging van Ka narieliefhebbers en Vogelbescherming „De Zanger" haar jaarlijksche tentoonstelling georganiseerd. Deze wordt dezen keer gehouden in de bovenzaal van café „Royal" aai de Doeza- straat. Over het aantal inzendingen valt we derom niet te klagen. De kwaliteit der vo gels is wederom heel goed te noemen, doch zij is vergeleken bij het vorig jaar niet veel vooruit gegaan. Alleen in de zangklasse zijn weer ruim honderd diertjes ingezonden en z'\j zorgen met hun allen vandaag en mor gen voor „royale" muziek. Naar de klassen ingedeeld bedraagt het aantal inzendingen „A-klasse, 4 vogels eigen kweek 1935, 7 inz., B-klasse, 2 vogels eigen kweek 1935, 13 inz.,; C-klasse 1 vo- gen eigen kweek 1935; 25 inz.; D-klasse overijage vogels eigen kweek, 11 inz.; E- klasse, open klasse voor ieder openstaand, Voorts zijn er nog Inzendingen Belg. wa terslagers, zes verschillende inzendingen poppen en allerfijnste kleurvogels in bruin- wit-oranje en oranjebont-bruinbont en wit met kuif. Deze laatste inzending Is voor namelijk werk van den heer J. Schouten, die zich op de kleurvogels gespecialiceerd heeft en een collectie van "wél 65 exempla ren bezit. Ter opluistering heeft de heer v. Herp uit Den Haag 'n inzending Yorkshire bon te en oranjekleur en een Hollandsche fri- seé, terwijl de heer Huisman uit Leiden en kele bastaardvogels heeft ingezonden. De vogels zijn gekeurd door den heer Zandvliet uit Den Haag en den heer Lou werman uit Poortugaal. Zy kwamen tot de volgende bekronin gen: Klasse A (4 vogels): le pr. J. Kukler 237 pnt., 2e pr. J. W. v. Hees 235 p., 3e pr. J. L. F. v. d. Meijde 225 p., 4e pr. L. Lacourt 216 pnt. Klasse B (2 vogels): le pr. Ja W. van Hees 153 p., 2e pr. J. W. v. H.ees 144 p., 3e pr. R. v. Drmupt 132 p., 4e pr. J. Kukler 129 p.. 5e pr. W. Zitman 126 p.', 6e pr. W. B. Roman 123 p., 7e pr. L. Lacourt 120 pnt. Klasse C vogel): le pr. J. Kukler 75 p., 2e pr. Chr. Reizevort 64 p., 3e pr. W. Rei- zevoort 63 p., 4e pr. j. W. v. Hees 63 p., 5e pr. M. P. Oostveen 60 p.„ 6e pr. P. Boon 60 p., 7e pr. Chr. Reizevoort 59 p., 8e pr. R. v. Drumpt 59 p., 9e pr. R. v. Drumpt 58 p. Klasse D (overjarige vogels eigen kweek): le pr. D. A. v. d. Laaken 67 p., 2e pr. id. 66 p., 3e pr. J. L. F. v. d. Meijden 63 p., 4e pr. •J .W. v. Hees 60 p., 5e pr. D. A. v d Laa ken 58 p. Klasse E (open klase): le pr. R. v. Drumpt 71 pnt, le pr. Chr. Reizevoort 69 pnt. Klasse G: Belg. waterslagers (2 vogels); le pr. G. Huisman 144 p. Klasse H: Belg. waterslagers (1 vogel): le pr. G. Huisman 72 p. Klisse 1: Zes broedpoppen: le pr. G. Huis man, 2e pr. L. Lacourt. Klasse J: Kleurvogels éénkleurig le pr. J Schouten bruine pop 87 p., ld. witte man 84 p. Bonte kleurvogels: le pr. J. Schouten 85 pnt. le Meesterzanger: J. W. v. Hees 78 p., 2e meesterzanger J. Kukler 75 p. Derbyprijs: le pr. Chr. Reizevoort 63 p., 2e pr, J. Kukler 59 p. De expositie is verder aangevuld met een stand ten bate van de vogelbescher ming, terwijl een loterij is aangelegd, waar van de opbrengst aan de vogelvoedering ten goede komt. 'n Bezoek aan deze expositie (heden tot 10 uur n.m. en morgen van 105 uur) kun nen we ten zeerste aanbevelen. Op verzoek van den Officier van Justitie te Den Haag is hier ter stede aangehouden de 37-jarige P. J. M., alhier woonachtig, die nog twee maanden gevangenisstraf moest ondergaan. NATIONALE KONIJNENTENTOON STELLING IN ZOMERLUST. „L.E.O." zorgt voor 'n fraaie expositie. De inschrijvingen voor de tweede ten toonstelling van de Konijnensportvereeni- ging .Leiden en Omstreken" liepen dit jaar zoo geweldig, dat de zaal van Brem- mer aan de Beestenmarkt te klein was om deze tweede expositie te herbergen. Daar om was „Zomerlust" dit jaar uitgekozen en de groote zaal leent zich hiervoor bij uitstek. Behalve dat de dieren veel ruimer gehuisvest zijn en dus meer lucht hebben, kunnen de bezoekers zich veel ruimer be weger. om de mooie inzendingen te be wonderen. Want dat kan men hier in ruime mate doen. Immers, er is veel goed mate riaal op deze tentoonstelling aanwezig en bij eiken kooi is de beoordeeling van den keurmeester gevoegd, zoodat zoowel de goede als minder goede kwaliteiten op den keper beschouwd kunnen worden. Deze tentoonstelling is werkelijk van nationaal karakter, want er zijn inzen dingen uit Gelderland, Friesland, Gronin gen, Overijsel en Utrecht, om van Zuid- Holland natuurlijk niet te spreken. De groote rassen zijn met 105 inzendin gen vertegenwoordigd, de middenrassen met 220 en de kleine en dwergrassen met 114 stuks. Verder zijn er nog 9 inzendin gen korlharige, z.g. Rex Konijnen, als Chinchilla-, Wit- en Castor Rex. Keurmeesters waren de heeren Hamaker uit Haarlem, de Jong uit Rotterdam en Veer uit Barendrecht. De hoofdbekroningen van deze expositie werden als volgt toegekend: Beker der Vereeniging voor het beste konijn der tentoonstelling (eigen fok 1935): H. Heuf, Deil (Gelderland) met grijzen Vlaamschen reus; 5. - voor het hoogst aantal punten der tentoonstelling: J. v. Meizen, Leiden; 3 voor op één na hoogst aantal pun ten: P v. d. Meij, Rijnsburg; Wisselbeker voor de mooiste collectie der tentoonstelling (één ras, één kleur): C. C. v. d. Gugten, Rijnsburg, met zilver- konijn; Beker voor de mooiste collectie groote rassen (één ras): F. Fokkema, Haarlem met Fransch grijs Hangoor; Beker voor mooiste collecte middenras sen: A. N. Ruigrok, Lisse met Papillons; Beker voor mooiste collectie kleine ras- ren: 1 v. d. Meij. Rijnsburg, met Zilver- konijn; -Beker voor de mooiste collectie Dwerg- rasser.: J. Wundering, Brummen, met blauwoogige Polen; Inktstel voor mooiste teekening konijn der tentoonstelling: B. Asbroek, Hengelo, met blauwe Lotharinger; Kunstvoorwerp voor hoogst aantal pun ten kort- of langharige rassen: K. Lange- rak, Wassenaar, met Rex koijnen; Med. voor het mooiste pelskonijn der tentoonstelling: W. Ordelman, Deventer, met Wit Rexkonijn. Gisteravond heeft de heer G. M. Hofman deze fraaie expositie geopend met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij wees er verder op, dat deze tentoonstelling die van het vorig jaar verre overtreft, waarna spr. dank bracht aan de hesren Rol en Peter, leden der Tentoonstellings commissie, alsmede aan de heeren v. d. Ploeg met zijn zoons en v. Haarlem, die veel voor het slagen dezer tentoonstelling hebber, gedaan. Dank bracht spr. verder nog aan de keurmeesters voor het vele werk en riep de medewerking der inzen- ders in om deze expositie zoo volledig mo gelijk te doen slagen, waarna spr. besloot met een woord van dank aan de schenkers van prijzen en eereprijzen. Hierna sprak de keurmeester, de heer de Jong, nog een woord van lof tot de in zenders van deze tentoonstelling en dank te hei bestuur en de tentoonstellingscom missie voor de prettige samenwerking. De tentoonstelling is heden geopend tot 11 uur en morgen van 9 tot 5 uur. Wij twijfelen er niet aan, of vele konij- nenlieihebbers zullen een kijkje gaan ne men. Geveilde -erceelen Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier. Huizen met afz. bo venwoningen en erven Joubertstraat 15-15a, 17-17a samen in bod 3.660, kooper de heer A. S. van der Geest te Veur voor 3.820. Huizen en erven Poelgeeslstraat 1, 3 en 5 samen in bod 4.180 kooper de heer D. G. S. Poeliejoe, alhier voor 4.505. Huizen en erven Narmstraat 38, 40 en 42, na afmij ning der perceelen afzonderlijk samen in bod 2.265, kooper de heer N. J. Moonen qq alhier voor 2.425. Huis en erf 2e Gorte straat 42 in bod 770, kooper de heer F. Brongers qq alhier voor ƒ771. Huis en erf 2e Haverstraat 54 in bod 300, kooper de heer N. van der Star c.s. alhier voor 300. Huizen en tuinen Frans van Mierisstraat 9 en 11, na afmijning der perceelen afzonder lijk, samen in bod 5.750, kooper de heer M. J. Dieben, alhier voor ƒ5.751. Huis, erf en tuin Frans van Mieris^traat 13 in bod 3.550, kooper de heer N. Bakker te Dor drecht voor 3.550. Huis, erf en tuin Frans van Mierisstraat 15 is niet gegund. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier. Winkelhuis met afz. boven woning en melkhuis Ma^esingel 33-33a, hoek Konin0straat in bod 4.900, kooper de heer L. van der Meel qq alhier voor ƒ25.400. Huis Volrr lengracht 13 in bod 1000, koopei de heer J. J. Abspoel qq te Leiden voor 1.2C0. Huis Rijn en Schie- kade 39 en de percee' -» land langs den Haarlemmerweg zijn niet gegund. Maria-Congregatie, afd. Meisjes Hartebrug. Morgen Zondag 15 December om half 8 algemeene H. Communie tot eerherstel voor de kerkvervolging in Mexico. Aller opkomst is dringend gewenscht. Goed aan sluiten. Linten en zangboekjes meebren gen. Gistermiddag te half vier is de 19-jarige A. B. bij werkzaamheden op het dak der fabriek van de fa. Nieuwenhuizen aan den Morschweg door een gat van 4 M. hoogte gevallen. Met een gebroken linkerbeen en een wonde aan de rechterhand werd hij door den E. H. D. naar het Acad. Zieken huis vervoerd. BIOSCOPEN. Trianon. De prachtige film „Het leven gaat ver der", welke deze week In Trianon wordt gedraaid, behoeven wij niet meer aan te bevelen. Wij deden dit reeds uitvoerig in ons blad van gisteren. Wij behoeven dus nu slechts te memoreeren de zeer aardi ge film „De man van Mevrouw", waarin Cary Grant en Elissa Landi de hoofdrol- lesn vervullen. Het is het amusante verhaal van een echtscheiding, die niet doorging en juist omdat het zoo amusant is bevredigen kan Het is een film vol geest en met prach tige stukken uit opera's, omdat Elissa Landi „de vrouw van mijnheer" opera zangeres is. Met de prachtige film „Het leven gaat verder" vervolmaakt deze film het programma van deze week in het Trianon-theater op gelukkige wijze. Vol wassenen zij een bezoek van harte aan bevolen. R Lido. Het programma van Lido is deze week aan den humoristischen kant, want alle films zijn er op. gericht, u aan het lachen te maken. Het beste lukt dit met de groote Univer sal film, welke na de pauze draait en geti teld is „Getrouwd.... en niet getrouwd". Dat is inderdaad een gekke situatie. Hoe iemand daarin kan geraken? Welnu, stel u voor, dat een weesmeisje zóó kersversch uit het gesticht in aanraking komt met de groote wereld. Zij geraakt ook in kennis met een rijken heer, die het haar nogal las tig maakt en haar alles belooft wat zij hebben wil. om van hem af te zijn, be weert zij getrouwd te zijn. De heer wil dan de „weldoener" van den niet bestaan- den echtgenoot zijn en snel boekt het meis je in een telefoonboek een gepasten echt genoot op Het blijkt een onbekend advo caatje te zijn, die tot zijn groote verba zing opeens gebombardeerd wordt tot ju ridisch adviseur van een groote maat schappij. Het weesmeisje, dat in haar nai- viteit zoo gaarne voor goede fee speelt, komt natuurlijk ook eens kijken hoe haar onbekende „echtgenoot" er uit ziet en dan gebeurt ten slotte wat u wel verwacht, n.l. dan vervallen de woordjes „niet getrouwd". Een met ontstellende vaart gespeelde film. Vóór de pauze gaat eenig klein goed, zoo als een aardige teekenfilm, een twee-acter door kinderen gespeeld, curiositeiten, actua liteiten en een film, „geladen met lach gas". Dat deze film als „lachgas" werkt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat-de film- artist, die den lachlust opwekt, zich danig heeft volgeladen met geestrijk vocht. Het programma kan volwassenen een avond genoeglijk amuseeren. Casino. De film Dr. X. niet te verwarren met „De geheimzinnige Mr. X is een gezel lige griezelfilm door 't vele geheimzinnige dat er zich in afspeelt, doch aan den ande ren kant ook weei heel vermakelijk door de grappige momenten, die ze bevat. We maken in dit filmwerk allereerst kennis met een geheimzinnige personage, een moord maniak, die bij elke volle maan een slachtoffer maakt. Vervolgens zien we Dr. X ten tooneele verschijnen, die kost wat 't kost, den moordenaar in handen zal zien te krijgen, omdat zijn repuiatie er mee ge moeid is. En eindelijk verschijnt een pien tere journalist, die van meening is, dat er heel wat „copie" in dat zaakje kan zitten. Dezer, handigen kr.aap gelukt het den on verlaat de das aan te doen, juist als deze op 't punt is de dochter des huizes naar de andere wereld te helpen. En dan een hu welijk tot slot. En gemakkelijk is 't te ra den, wie de twee zijn, die in 't huwelijks bootje stappen. Voor de pauze zien we in „Als op Zon dagavond de dorpsmuziek speelt" Harry Liedtke nog weer eens op 't witte doek verschijnen in de rol van een vereenzaam den baron, terwijl Maria Paudler er 't hare toe bijdraagt om van de film een vroolijke klucht te maken, als ze dezen baron door haar levenslust weet te ontdooien. Vermelding verdienen ditmaal de zeer mooie journaals, die met bovenvermelde films een uitstekend programma vormen voor volwassen personen. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BINNENLAND. TWEE DOODELIJKE ONGELUKKEN. Hedenmiddag is op den weg Arnhem— Nijmegen onder Lent de 50-jarige voerman v. d. Lienden, die met paard en wagen over den weg reed, aangereden door een uit te genovergestelde richting komende autobus van de Geldersche Stoomtram. De botsing was zoo hevig, dat de voerman van den wagen werd geslingerd en op slag werd gedood. Het paard werd eveneens gedood. De wagen werd vrijwel totaal vernield. Van de bus is een koplamp beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Hedenmorgen Is te Arnhem bij het uitwijken voor een wielrijder een andere fietser, de heer A. Sikkink, door een vracht auto overreden. Na aankomst in het zie kenhuis is hij overleden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Franciscus Petrus Maria, z. v. H. F. J. Mentink en T. C. G. Veeren. Hendrikus Adrianus, z. v. C. A. de Boer en G. Koet. Klaus Karl, z. v. E. E. Theo- bold en M. C. E. Leyer. Antonius Maria, z. v. J. A. M. Wisse en W. Th. v. Niekerk. Johanna, d. v. J. J. Lans en C. Bolle- boom Adriana, d. v. L. C. Koetsier en A. Noordhoek. Bartholomeus Antonius Adrianus, z. v.^ E. A. A. v. Heijningen en A. B. v. d. Hoe'ven. Dirk, z. v. A. Lind- hout en P. v. d. Vyver. Maria Marga- retha. d. v. J. A. v. Abswoude en H. C. v. d. Berg. Johanna Maartje, d. v. J. de Rooij en N. Soet. Jan, z. v. M. J. Kersloot en P. Visser. Janna, d. v. A. Houtman en P. Tijsterman. Gerard, z. v. J. Sterk en R. A. M. Unger. Maria Elisabeth, d. v. J. J. v. Steenbergen en G. M. de la Ri viere. Johannes, z. v. H. J. Flanderhyn en E. C. v. d. Berg. Overleden: T. Zwaan-de Groot vr. 80 J. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. - Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. M H. Franck, Den Haag; doctoraal examen Geneeskunde de heer H. J. Kooy, Rotterdam; doctoraal examen Rechtgeleerdheid mej. J. E. Beets, Apeldoorn; candidaats-examen Klassieke Letteren de heer R. J. Iwema, den Haag; artsexamen 1ste gedeelte G. A. Sekhuis, Delft; economisch doctoraal examen Indologie de heer J. O. Ott, Leiden; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer W. Noordijk, Rotterdam; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren H. van Rijgersma, Amsterdam; W. H. Folmer, Den Haag; A. M. J. Post, Uiter- weer, Delft; doctoraal examen Klassieke Letteren de heer P. Huibregtse, Wassenaar. candidaatsexamen Indisch Recht de heer N. E. H. van Esseveld, Bloemendaal; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer G. A. Rèus, Dordrecht; mej. A. Bou- telje. Scheveningen. Bevorderd: tot arts P. Belgraver, Alphen aan den R ij n; M. Elzinga, Haarlem; tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis der Forensische Psychiatrie", de heer D. W. de Bois, geboren te Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIG MOTORONGEVAL BIJ APELDOORN. Een doode en een zwaar gewonde. Gisteravond te omstreeks 11.15 uur is op den Asselschen Straatweg ter hoogte van den bewaakten spoorwegovergang een ernstig motorongeval geschied, dat aan een persoon het leven heeft gekost, terwijl een andere zwaar gewond werd. Volgens ooggetuigen waren de groote afsluitboomen reeds neergelaten, daar en kele oogenblikken later de trein uit Zwolle zou passeeren. Op dat tijdstip naderde een motorrijwiel, bestuurd door den 20-jarigen G. Bosch uit Apelduorn met als duo-passagier 2ijn plaatsgenoot B. Peters, welke laatstge noemde door Bosch tot een motorritje uit- genoodigd was. De heer Bosch schijnt het laatste oogenblik pas te hebben gezien dat de boomen gesloten waren. Bij een poging om de motor tot stilstand te brengen is deze waarschijnlijk geslipt met het ge volg, dat men met vrijwel onverminderde vaart tegen de afsluitboomen is gebotst. Deze knapten als een riet af en kwamen dwars over de rails te liggen. Vervolgens sloeg de machine tegen een paal, waarbij de bestuurder met een wijde boog van den moto- werd geslingerd. Zwaar gewond bleef hij liggen, evenals de duo-passagier die onder den motor terecht was gekomen. Inmiddels was de trein uit de richting Zwolle genaderd, doch de seinhuis wachter slaagde er met behulp van lichtsignalen in dezen nog bijtijds tot stilstand te brengen. De beide slachtoffers zijn naar het zie kenhuis' te Apeldoorn overgebracht, G. B. is in den afgeloopen nacht aan zijn ver wondingen overleden, terwijl de toestand van B. P. zeer zorgwekkend is. HOUWER IN DE MIJN GEDOOD. Ongeluk in de staatsmijn Maurits. Hedenmorgen heeft in de ondergrond- sche werken van staatsmijn „Maurits" te Lutterade een doodelijk ongeluk plaats ge had. De 39-jarige houwer P. Curvers uit Geulle, die op de 548 M. verdieping werk zaam was. werd door afvallend gesteente bedolven. Bij het vervoer naar de schacht is hij overleden. Curvers was gehuwd en vader van 5 kinderen. TELEGRAMMEN ROODE KRUIS-DOKTER IN ABESSYNIë GEDOOD. ADDIS ABEBA, 14 Dec. (A.N.P.) Dr. Hoekman van het Amerikaansche Roode Kruis is gedood bij het demontee- ren van een niet ontplofte vliegtuigbom te Dessié. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Dec. "Groen ten veiling. Andijvie 0.60—1.60, bloemkool I 6.80, idem II 3.70, witte kool 3.40, roode kool 1.50 13.20, savoye kool 2.20—12.00, groene kool 0.506.30, Chinakool 0.801.30, pieterselie 1.60—1.80, prei 0.50—3.10, radijs 3.80, krop salade 0.503.90, selderie 0.502.00, knol- selderie 1.004.40, wortelen 5.106.40, per 100 stuks; kroten 0.803.50, gek. kroten 4.006.00, witloof 1.00—19.00, boerenkool 7.0010.00, spinazie 11.0027,00, tomaten A 3.00—13.80, idem B 3.00—14.—, idem C 3.00—5.80, dem CC 2.00—2.60, uien 1.10— 3.30, wortelen 2.108.10, spruiten I 7.00 13.00, idem II 3.0010.andijvie 2.00 8.00, nero 8.0010.00, per 100 Kilo. 914 Dec. Turf. Aanvoer: Lange turf 120.000 stuks. Prijs 7.00—9.00 per 1000 stuks. 14 Dec. Boter. Aanvoer 1055 K.G. Prijs: prima fabrieksboter 1.59, prima boe- renboter 1.401.45, per K.G. Handel kalm. UTRECHT, 13 Dec. Kaas. Aanvoer: 40 wagens met 12,300 K.G. De prijzen wa ren als volgt: rijksmerk 1ste kwaliteit 21.0022.00, rijksmerk 2de kwaliteit 19.00—20.00, alles per 50 K.G. Handel redelijk. 's-HERTOGENBOSCH, 13 Dec. Boter. Aanvoer 16.950 K.G. Hoogste prijs 1.57, laagste prijs 1.50, middelprijs 1.54. TER AAR, 13 Dec. Centrale veiling. Andijvie 2129 ct. Breekpeen f 1.60, Uien ƒ1.90, Sla ƒ0.502, Vellen 5--9 ct., Drui ven per pond 1213 ct., Bloemkool 1,5 4 ct., Kas-tomaten A 1.50—3.70, B 1.50 —4, C ƒ1.50—2.40. Roode kool ƒ4.30, Sa voye kcol ƒ48, Groene Savoye kool 0.603.70, Chkieesche kool ƒ0.501.40, Boerekool 1936 ct., Spruiten ƒ3.6014, Prey ƒ3.20—5. Volgende week Vrijdag veiling. DEN HAAG, 13 December. Groenten- en Fruitveiling. Appelen: Benderzoet 68, Court Pendu 67.50; Zoete Diksteel 56; Laxtor» Cox 612; Bosappel 610; Bram- ly Seedling 69; EySd. Klumpkes 48; Koningszuur 9—12; Bellefleur le 813; 2e 36; Goudreinet extra 2632; le 1725 2e 715; Sterappel le 815; 2e 47; 3e 2—3.50; Jasappel 47; Lanen's Prince Al- bert 67? Peren: IJ zendijkers 811; IJs- bouten 812; Winterjannen 5.1014.60? Brederode 7— 14; Zwijndr. Wijnpeer 12—14; Engeletairs 612; Witlof le 12.4016.30; 2e 9.6012.10; 3e 6.80; Bloemkool 8—9 per 100 stuk; overige prijzen per 100 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 13 Dec. Groenten- veilig. Per 100 kg.: spruitkool 7.7011.20 kroten 2.90, per 100 bos: selderie f 1.2U —3.0, peen 6.50, andijvie f 0.60—2.20, per 100 stuks kropsla 0.802.10, roodekool 3.20—7.60. Eierenveiling. Aanvoer 800 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.50—5.80 en een deneieren 3.603.70 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Dec. Groen- tenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 14.20 —22, gelekool 12.20—15.10, groenekool -2.50—4.30. andijvie 0.70—1.20, per 100 kg.: uien 2.30—3.00, peen f /.Zj— kroten 3.604.10. ROELOFARENDSVEEN, 13 Dec. Groen- tenveiling. Tomaten A 0.382.45, Toma ten B 0.652.95, Tomaten C 3880 cent. Tomaten CC 2535 cent per bak van 25 pond, peen 3 cent per bos, andijvie 5060 cent, sla 0.503.80 per 100 krop. VINKENVEEN, 13 Dec. Groentenvelling. Witlof I 12—14 cent, II 7—10 cent, II 3—6 cent per kg. Aanvoer 7000 kg. BOSKOOP, 13 Dec. Bloemencveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1526 cent, Hadley 4060 cent, Clau dius Pernet 3050 cent, Columbia 5077 cent, Butterfly 4075 cent, Wilh. Kordes 0.70—1.30, Rosalandia 4071 cent, Flo- rex 50—80 cent, Phoebe 3045 cent. Wendland 75 cent, Steward 2035 cent. Edith Helen 30—75 cent, Aug. Noack 40— 85 cent, Else Poulsen 1526 cent, Gloria Mundi 2035 cent Briarcliff 4060 cent, E. G. Hill 3055 cent, Chrysanten groot- bloemig 5080 cent, idem tros 1537 ct.. Seringen 3555 cent, Asparagiu 1215 cent, Ligustrum 10—15 cent, Mahonia 10 14 cent, Andromeda 1017 cent, Sparren groen 1824 cent per kg., Begonia 28 en Helleboris 1219 cent per stuk. WlSSELNOTEKiltNGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen 7.l?5'8 New York 1 JY" ]t_- Parijs 9 7614 Brussel 24 90 Zwitserland 47 91 Milaan Madrid 20.20 Oslo06.571/0 Kopenhagen 32 55 Stockholm3T 55 Praag 6 12 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3