NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN urr DE OMGEVING NIEUWJAARSWENSCH ZATERDAG 14 DECEMBER 1935 UE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ALKEMADE. Kerstgave Crisis-comité. - Hst Plaatse lijk Crisiscomité brengt langs dezen weg ter kennis van degenen, die meenen voor een Kerstgave in aanmerking te moeten ko men, dat zij zich schriftelijk tot het Comité kunnen wenden en wel vóór 17 Decem ber e.k. Het Comité beschikt over een beperkt aantal kleed in gstukken, alsmede dekens en stukgoederen, waaronder graslinnen, ka toen, flanel en manchester voor werkbroe ken. Ook heeft het Comité nog een hoeveel heid eierkolen. Alleen kleine patroons, die door de crisis zwaar worden getroffen, kunnen voor een Kerstgave in aanmerking komen, dus geen arbeiders, daar hiervoor Comité B zorgt. Het Comité beslist over de ingekomen aanvragen. Het spreekt vanzelf, dat alle verzoeken niet ingewilligd kunnen worden wegens de zeer beperkte middelen, zoodat vertrouwd wordt, dat bij het doen van een aanvrage om'steun hiermede rekening zal worden gehouden. De Alkemadesche Burgerwacht. Bo vengenoemde vereeniging begint na een 10-jarige rustperiode op 1 Januari a.s. weer actief te werken. Zeer vele oud-leden blij ven haar trouw. Langs deze weg echter doen wij een oproep aan alle welgezinde mannen boven de 18 jaar in deze gemeen te om tot haar toe te treden, ten einde ook hier weer te krijgen een waakzaam corps om geestelijke en tijdelijke goederen te be schermen tegen hen, die een vrije ontwik keling daarvan niet voorstaan. Wij vertrou wen, dat nog deze week vele aanmeldingen zullen binnenkomen. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij onderstaande heeren: dr. van der Bijl, Oude-Wetering; Th. W. Schrama, E. S. Rodewijk, L. de Jong, Th. J. v. d. Meer te Roelof arendsveen; J. Straathof Cz. te Nieuwe-Wetering; T. C. de Graaf te Rijp- wetering en J. H. v. d. Poel te Oud-Ade. HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil- legom van den Ned. R.K. Middenstands bond een hoogst belangrijke vergadering in Hotel Sistermans. De belangstelling was slechts matig. Door den heer Jan Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, werd een lezing gehouden, getiteld „Op-- bouw", waarbij de ordening werd bespro ken. Na een passend dankwoord, wat me- dedeelingen, een keurig verslag van den Centralen Raad door den heer G. B. Kroon, een korte rondvraag en sluiting. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. In de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling O. en O. van Bloembollencultuur is o.a. de be schrijvingsbrief voor de eerstvolgende alge- meene vergadering behandeld. Tot candidaat voor het voorzitterschap van het hoofdbestuur behaalde dr. Verhage het grootste stemmenaantal. Goedgekeurd werd het voorstel H. B. om 5000 beschik baar te stellen voor het tekort van de ten toonstelling „Flora". Besloten werd om het prae-advies van het H.B. te steunen inzake de sanerings maatregelen. Tot afgevaardigden naar de alg. vergade ring werden gekozen de heeren W. v. Eg- mond en H. de Cler, plaatsverv. G. Lubbe en A. Boekee. Benoemd werd tot afdeelingsvoorzitter de heer A. C. Hendriksen (vac. Jac. Uitten- bogaard, die zich niet herkiesbaar stelde). RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er komen nu geregeld getrokken tulpen (Scarlet due) en Hyacin then ter veiling. De kwaliteit van beiden is zeer goed. De bollen laten zich schijn baar goed trekken dit seizoen. De prijs is momenteel bevredigend, voor Scarlet due wordt betaald van f 2.90 tot f 3.20 p. 109, voor Hyacinthen va nf 9.50 tot f 12.10 per 100. Troschrysanthen brengen van f 0.12 tot f 0.20 per bos op. Grootbloemige van f 1.50 tot f 4.10 p. 100. Rozen per bos van f 0.38 tot f 0.35. TER-AAR. „Arti et Religion]". In het R.K. Ver.- gebouw hield de R.K. Muziekver. „Arti et Religioni" haar vijftiende leden-jaarverga dering onder praesidium van den heer C. A. Volgering. Even over achten opent de voorz. de bijeenkomst met den chr. groet, heet allen van harte welkom, bizonder de Wel- eerw. heer Kapelaan Groen en de Dir. C. van Dam. In zijn verdere openingswoord herinnert de voorz. er aan, dat wij dit jaar het derde lustrum vieren, doch door de tijdsomstandigheden moeten wij het in een soberder milieu herdenken. Na nog even gememoreerd te hebben de goede geest wel ke in de vereeniging vaart, wordt de Ka pelaan geïnstalleerd als Geestelijk Adviseur. Adviseur. De notulen, voorgelezen door den secre taris, den heer J. Hoogervorst, worden on veranderd vastgesteld. Bij de mededeelin- gen vernamen de leden, dat de bibliotheca ris eens per maand controle zal komen uitoefenen over de instrumenten; het in toepassing brengen van deze maatregel schijnt wel noodzakelijk te zijn in verband met de hooge kosten voor reparatie. De penningmeester, de heer Ant. Wassen- burg, doet rekening en verantwoording van z'n financieele beeleid. De ontvangsten zijn 410.98, uitgaven ƒ401.41, alzoo een batig saldo van 9.57 (vorig jaar 3013). De veri ficateurscommissie brengt bij monde van J. Versluys rapport uit, hetwelk alleszins gunstig luidde en op voorstel van voor noemd college wordt den penn. décharge verleend. Naar gewoonte volgt nu het jaar verslag van den secr., waarin eerst een zeer duidelijk overzicht gegeven werd van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en daarop volgende ir groote trekken over de vijftien jaren. Duidelijk kwam tot uiting, dat de onderlinge geest voortreffelijk te noemen is. Een woord van dank voor de verrichte prestaties onthoudt de voorz. den secr. en penn. niet, en de leden gaven ap plaus. Vooraleer een uitvoerig verslag gege ven wordt van de j.l. gehouden Bondsver gadering, werd ons een fijne sigaar en een lekkere kop koffie geoffreerd. Heel even werd beraadslaagd over het agenda punt, om dit jaar wederom deel te nemen aan een concours. Zeker, de leden waren zich bewust, nu zij weer een afdeeling hoo- ger geklommen zijn, ook tevens de uit te voeren muziek zwaarder wordt, doch dit heeft hen niet weerhouden om in beginsel te besluiten voor deelname. De Directeur nam de gelegenheid te baat, de leden nog eens op het hart te drukken, dat zij steeds met den grootsten ijver de repetities bezoe ken en volgen. Al was het batig saldo een weinig teruggeloopen, vond het bestuur toch geen termen aanwezig de contributie te verhoogen en blijft deze gehandhaafd op een kwartje per twee weken. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren C. A. Volgering, Ant. Wassen burg en C. van Lam meren, werden met algemeene stemmen herkozen en de controle-commissie zal het volgend jaar bestaan uit de heeren Jan Ouwerkerk en Henk Valentijn. Bij de be spreking van het boetestelsel achtte de vergadering het maar beter dit systeem voorloopig buiten werking te stellen, want men was unaniem van meening, dat een goed lid al het mogelijke zal doen om de repetitie te kunnen volgen. Met de rondvraag kwam de heer A. van Dam naar voren met het idee om ook hier ter plaatse een solisten-concours te organi seer en. Onsympathiek stond het bestuur niet tegenover dit voorstel, doch het groot ste bezwaar is wel, of de vereeniging zich aan zoo'n groot financieele risico mag bloot stellen. Elders is vorig jaar een dergelijk concours gehouden, de publieke belangstel ling was groot en toch kwam de eindreke- ning met een nadeelig saldo van honderd gulden. De voorz., die tevens bestuurslid is van den grooten Bond, weet welke ontzag gelijke kosten hiermee gemoeid zijn, maar wel geeft hij de verzekering, dat het be stuur dit punt ernstig zal overwegen. Om meer vastigheid te verkrijgen bij de aspi rantleden is het niet uitgesloten, dat ook zij voortaan een kleine contributie moeten betalen. Na nog gesproken te hebben over een Vaandelkast en de datum van Uitvoe ring, welke bij een kerkelijke aangelegen heid in het gedrang komt, greep de nieuw benoemde Geestelijk Adviseur de gunstige omstandigheid aan, den voorz. te bedanken voor z'n sympathike woorden. Hij bena drukte nog eens extra, dat de leden het Jeugdverbond steeds trouw zullen vasthou den, en sprak de wensch uit, dat Arti moge blijven groeien en bloeien. Kort bij elven weer de klok, toen de voorz. overging tot sluiting van deze ge animeerde en toch zakelijke bijeenkomst. Den G. A. dank voor z'n aangekondigde medewerking, den Directeur, den heer C. van Daim, voor z'n prestaties en ijver, en tot slot den leden voor huh altijd prettige medewerking. LEID SCHEND AM. Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard van Berkel hield de Studieclub der Leidschendamsche K. J. M. V. haar gebruikelijke studieavond. De kroniek werd verzorgd door den heer Theo Schuijt, wat op vlotte wijze ge schiedde, waarvoor hij applaus had te accepteeren. Als inleider trad op de heer Gerard van Berkel, die op duidelijke wijze be schreef de kracht der Heiligmakende ge nade en er op wees, dat de natuurlijke goederen vergaan, maar dat de heiligma kende genade nooit vergaat. Hierna volg de een leerzame gedachtenwisseling, waar op deze welgeslaagde studie-avond op de gebruikelijke wijze werd gesloten. St. Josephgezellen. Zondag 15 Dec. te 11.30 uur en te 7.30 uur des avonds winterwedstrijden en wedstrijden in sjoe len. Dinsdag 17 Dec. te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, waarna ontspanning. Donderdag 19 Dec. te 7.30 uur Biljart club ADO en te 8 uur Jaarvergadering van de tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag 21 December te 7.30 uur ont spanning. Bijzondere aandacht wordt ge vraagd voor de jaarvergadering, welke gehouden wordt op Zondag 22 December des avonds te 8 uur. K. J. M. V. Maandag 16 December „Sociale ordening naar Pauselijke richt lijnen" met als inleider Anton de Gruij- ter, oud-Voorzitter K. J. M. V. Den Haag en Secretaris Bond K. J. M. V. Dinsdagavond Maria-Congregatie. Woensdagavond cursus Jonge Bakkers. Vrijdagavond Societeitsavond. VOORSCHOTEN Personalia. De oud-dorpsgenoot, de Eerw. Br. Nolascus M. (in de wereld C. v. d. Werf) der Congregatie van de Broeders van O. L. V. van Lourdes, slaagde 10 De cember j.l. in de Psychiatrische inrichting „Voorburg" te Vught voor het Staatsdiplo- ma B van de verpleging voor Zenuwzieken en Krankzinnigen. Aanrijding. Nabij de Elslaan is de 18-jarige wielrijder K. aangereden door een auto, bestuurd door L. van V. alhier. Laatstgenoemde veranderde plotseling richting zonder aanwijzing. Het rijwiel werd vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Autobusdienst. Woensdag a.s. wordt een aanvang gemaakt met de autobusdienst vanaf de Papelaan alhier naar het Was- senaarsche Slag. W-at is cLLe rüeiu&e. HONIG'S KALFSSOEP STOMPWIJK—VEUR. Gemeenteraad. Woensdag 18 Decem ber 1935 des middags te 3 uur komen de Raden der Gemeenten Stompwijl. en /ur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorloopige vaststelling bedrijfs- rekeningen 1934. 4. Vaststelling bedrijfs- begrootingen 1936. 5. Voorstel tot het aan gaan eener kasgeldleening voor het eerste kwartaal 1936. (Stompwijk en Veur). UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jaarvergadering O.B.K.— Gisteren werd de jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een klein nadeelig saldo van 20. De secretaris me moreerde in zyn jaarverslag vooral het oprichten van het kinderkoor, gaf de leden tot taak hiervoor propaganda te ma ken. Bij de periodieke aftreding van pen ningmeester en 2de secretaris werden deze met een groote meerderheid herkozen. Tevens deelde de voorzitter mede, dat op Donderdag 9 Jan. een uitvoering gegeven zal worden met groot koor en kinderkoor. De entree bedraagt vóór deze uitvoering 35 ct., werkloozen 20 cent. Door de leden van de kascommissie werd verslag uitge bracht van de gehouden.controle en mede gedeeld, dat de boeken en bescheiden in orde waren. Bij de rondvrraag werden door eenige dames en heeren nog eenige belangrijke punten naar voren gebracht, welke door het oestuur werden aangenomen. Hierna sluiting. Van een trap gevallen. Een negen jarig meisje van V. had het ongeluk van een 18 tree hooge trap te vallen. Het kind bekwam een hersenschudding en bloed uitstorting in het hoofd, zoodat onmiddel lijk geneeskundige hulp moest worden in geroepen. BODEGRAVEN. Geboren: Jan, z. v. W. van Holst en G. W. de Jong. Elizabeth, d. v. D. v. d. Panne en M. Blok. Cornelis, z. v. B. C. v. d. Beek en M. J. C. Vink. Hendrik, z. v. K. Haveman en J. Pranger. Ondertrouwd: C. Verschoor 26 j. en C. M. Lammers 23 j. Getrouw d:D. Bsijeman 24 j. en C. Groenescheij 18 j. J. van Eijk 23 j. en L. Hoogendoorn 23 j. Ge v e s t i g d: R. de Wit en gezin, van Woubrugge; M. Vrijenhoek, van Rijswijk. Vertrokken: C. H. Vernooij naar Reeuwijk; G. van Mourik en gezin, naar Zwamerdam; W. F. Nieuwendijk, naar Zwammerdam; W. van Eijk, naar Vleu-en. HAZERSWOUDE (Groenendijk) ""Konijnen-tentoonstelling. Morgen is in de R.K. School andermaal een ten toonstelling georganiseerd, nu echter niet van prijzen, maar van een 150 stuks konij nen, welke ten bate Van 't te bouwen pa rochiehuis door verschillende ingezetenen zijn gemest. Aan deze tentoonstelling zijn ook tevens prijzen verbonden voor 't bes te en zwaarste gemeste konijn. Dit be looft zeer zeker een interessante dag te worden, daar men ook voor verschillende attracties heeft gezorgd, o.a. oliebollen bakkerij, rad van avontuur, enz. Heden avond is de school geopend te 7.30; dan zal een publieke veiling worden gehouden van deze beesten. Dus, parochianen, komt al len eens een kijkje nemen, de toegang is geheel gratis!! NIEUWKOOP P. Kuyft Nieuwkoop werd hedenmorgen opge schrikt door het plotseling overlijden van den heer P. Kuyf, contractant van het vuilvervoer uit Leiden en Wassenaar naar Nieuwkoop. De heer Kuyf was een zeer geziene per soonlijkheid in deze gerpeente. Hij was voorzitter van de R.K. kiesvereeniging, voorz. van de R.K. middenstandsvereeni- ging en- bewoog zich op haast elk terrein van het publieke leven, waardoor hij zich een groote populariteit verworven had. Zijn heengaan laat een groote leegte ach ter, zoowel voor de gemeente als in zijn gezin. Hij laat een weduwe met 9 kinde ren achter. De heer Kuyf bereikte den ouderdom van 47 jaar. WOERDEN. Liturgische volkszang. Zondag a.s. zal voor ae eerste maal in onze Parochiekerk een begin worden gemaakt met de litur gische Volkszang. We mogen hopen, dat deze eerste poging met'succes zal worden bekroond. Er zijn nog fietsen over. Nog is de diefstalienreeks van fietsen niet voltooid. Eergisteren werd uit de Groenendaal een rijwiei ontvreemd, dat iemand daar even had neergezet, toen hij een huis binnen ging. Ook hiervan is geen spoor achterge laten. ZOETERWOUDE Belangstelling. Belangstelling bestaat er vaak voor alles wat ook maar eenige sensatie kan brengen, maar belangstelling is ook vaak noodig voor iets wat in stilte gebeuren kan. Daarom verheugen wij ons voor een goed werk iets te kunnen doen, door uw belangstelling te vragen voor de op morgen (Zondag) te houden tentoon stelling in het Patronaat. De dames van de Elisabeth-vereeniging zijn reeds maanden bezig geweest met het vervaardigen van datgene, waaraan voor al in dezen voor vele gezinnen zoo moei lijken tijd behoefte bestaat. Ga dat nu eens zien wat nijvere handen in samenwerking tot stand kunnen brengen. Uw belangstel ling zal vcor de dames zijn een aanspo ring om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan tot hulp en steun van menig arm gezin. z De tentoonstelling is geopend van 3 tot 5 uur en des avonds na het Lof. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Barbara-vereen. Donderdagavond werd de jaarvergadering gehouden der Barbara-vereeniging in het Patronaat. De voorzitter, de heer H. v. d. Poel, opende deze vergadering en moest wederom tot zijn spijt constateeren de slechte opkomst en de weinige belangstelling. Door den secretaris werden de notulen gelezen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het hierna volgende jaarverslag bleek, dat 9 begrafenissen hadden plaats gehad, waaronder van 5 leden der vereeniging. Onder dank aan den secretaris werd het jaarverslag goedgekeurd. De penningmees ter, de heer van Mil, gaf het financieel verslag, inkomsten f 304.58, uitgaven ƒ332.48, alzoo een nadeelig saldo van ƒ27.90. Door de heeren Klaver en v. d. Hoeven werden boeken en bescheiden na gezien en in orde bevonden. De voorz. dankten den penningm. voor zijn gehouden beheer. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer Th. Vlasveld en gekozen de heer H. v. d. Hoeven. De voorzitter fe liciteerde beiden, en hoopte dat zij nog veel voor de vereeniging zouden kunnen doen. Door den vcorz. werd namens het be stuur medegedeeld, dat er plannen zijn om te komen tot reorganisatie, waarbij ge tracht zal worden aan de tegenwoordige hoogere gestelde eischen te voldoen. Ern stig werd gewaarschuwd tegen de z.g. as sociatie van begrafenis-ondernemers. Bin nen korten tijd hoopt het bestuur met nieuwe plannen te kunnen komen. Met een dankwoord van den voorzitter werd deze vergadering gesloten. HET WEER OP ZONDAG. ONZEKERE VORSTVOORUITZICHTEN Nadat aanvankelijk een algemeene weers- toestand tot ontwikkeling was gekomen, die goede vooruitzichten gaven voor licht vriezend weer is hierin de laatste dagen weer een ongunstige wending gekomen. Er had zich over de Noordelijke helft van Europa een gebied van hoogen druk ont wikkeld en in verband met de gelijktijdi ge ontwikkeling van een depressie over de Middellandsche Zee woei er een krach tige Noordoostelijke wind over Midden- Europa, Deze luchtstroom heeft niet die koude lucht aangevoerd, die een flinke vorst zou hebben kunnen veroorzaken en dit is ook wel de reden waarom het ge bied van hoogen druk de laatste dagen sterk in beteekenis is afgenomen. De aan voer van koude lucht uit het Oosten is sterk verminderd en daarmede de kans, dat de vorst zou toenemen. Onder deze omstandigheden zijn de naaste vooruitzichten onzeker geworden. Weliswaar is de luchtdrukverdeeling nog zoo, dat dc wind in den Oosthoek zal blij ven maar als het gebied van hoogen druk nog verder verzwakt, staan wij bloot aan een algeheelen omslag van het weer en het doorkomen van een warmeren Weste lijken wind. Voorloopig zullen wij dus niet veel waar de moeten hechten aan de lichte vorst, die hier en daar optreedt. Het schijnt, dat de algemeene weerstoestand nog niet spoedig zeer gunstig zal worden voor sterke tot strenge vorst. In Midden-Europa is wel wat sneeuw gevallen, die grootendeels zal zijn bljjven liggen, zoodat een der hoofdvoor waarden voor de mogelijkheid van een pericde van sterke vorst, een sneeuwdek over Centraal-Europa, wel in hoofdzaak verwezenlijkt is, maar de tweede belang rijke voorwaarde, de aanvoer van zeer koude lucht door een krachtigen Oostelij- ken wind is dit niet. Het blijft dus voor loopig afwachten of het gebied van hoogen druk geheel zal worden opgelost of dat het opnieuw tot ontwikkeling zal komen. Oit laatste is volstrekt niet uitgesloten, vooral omdat het deel van den winter, waarin rJerop de meeste kans is, nog niet is aangebroken en verder omdat de om standigheden voor die ontwikkeling over het algemeen in den laatsten tijd gunstig zijn geweest. Hèèè, Blèèè Hoeoeoeoeoe! Mam mieieieieieie, die wil ikke hebbel! Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn a contant 1—4 regelsf0.50 5-8 1.— 9-12 13-16 1.50 ,2.- DE ADMINISTRATIE Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December van „De Leidsche Courant", Papenjrracht 32, Leiden S. v. p. duidelijk met potlood invullen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11