RADIO-PROGRAMMA'S Administratie van vermogens WOENSDAG 11 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Eerste Leidsche R.K.Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1832 G. H. KLEINHANS Pieter de ia Courtstraat 22 TRANSPORT, TELEFOON 1455 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER ONDER DE BAANSCHÜIVER VAN EEN TRAM. Twee wielrijders te Amsterdam zijn gis teravond ongeveer kwart over zes in de Kinkerstraat hoek Nassaukade komen te vallen, doordat het voorwiel van het eene rijwiel in de step van het andere haakte. De wielrijder, die de aanrijding veroorzaakte, kwam terecht onder den baanschuiver van een tramwagéh van lijn 17. Om hem te be vrijden moest de wagen worden opgevij zeld. Met een bekkenfractuur is het slacht offer naar het O. L. Vrouwengasthuis ver voerd. De andere wielrijder werd niet ge kwetst. DOODELIJKE AANRIJDING. Toen gisteravond omstreeks 5 uur de 47- jarige J. Roeter, wonende te Dorkwerd, per fiets terugkeerde van de werkverschaffing te Hoogkerk, werd hij bij het oversteken van den Frieschen Straatweg aangereden door een auto, welke uit de richting Gro ningen kwam en bestuurd werd door dr. Keizer uit Buitenpost. De heer Roeters werd in een sloot geslingerd en was op slag dood. Het ongeval is gebeurd ter hoogte van café Van der Zwaag, waar het uitzicht zeer slecht is. DOODELIJKE VAL. De reeds bejaarde dienstbode, mej. W. Beijer, in dienst bij de familie W. aan de Nieuwe Haven te Zwolle, gleed, terwijl zij het trapje van een z.g. buiten kelder afliep, van de laatste drie treden. Zij kwam daar bij op haar hoofd te vallen en is eenige uren later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de opgeloopen verwondin gen in het ziekenhuis overleden. VAN SCHRIK GESTORVEN. Gisterochtend zag de 40-jarige distilla teursknecht van de firma S. Rijnbende, W. Ilmer, toen hij zich naar zijn werk begaf, dat er rook kwam uit de opslagplaats van zaagsel aan de Noordvest te Schiedam. Hevig geschrokken, spoedde hij zich naar de distilleerderij om daar van den vermoe- delijken brand mededeeling te doen, maar nauwelijks had hij zich van zijn taak ge kweten, of hij zakte in elkaar en was on middellijk dood. In de zaagselopslagplaats bleek werke lijk brand ontstaan te zijn, doordat zich vonken uit een schoorsteen aan den voor raad zaagsel hadden meegedeeld, waardoor dit aan het smeulen gegaan was. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft het vuur spoedig gebluscht. „Vad." BEJAARDE MAN IN BRAND. Een ernstig ongeluk had gisteravond om streeks kwart voor zes plaats in het perceel Maarten Harpertsz Trompstraat 2 te Am sterdam op de tweede étage. Daar woont de 72-jarige W. Mus; de oude man, die alleen leeft, was ziek en bedle gerig. Op genoemd tijdstip wilde hy even op staan en hij stootte daarbij tegen een bran dende petroleumkachel, welke omviel. On middellijk vatten de kleeren van den ouden man vlam. In zijn angst liep hij naar het raam en gelukkig merkten voorbijgangers het ongeluk op. Zij bedachten zich geen oogenblik, snelden de trap op en trapten de deur van de kamer in. Terstond wisten zij het vuur te dooven. Intusschen waren ook andere bewoners van het perceel toe gesneld. De oude man bleek zeer ernstige brandwonden over het geheele lichaam te hebben opgeloopen. Hij is door den Ge neeskundigen Dienst naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. De brandweer, die zeer spoedig ter plaat se was, behoefde geen water te geven, doch kon met enkele emmers water de nog smeulende vloerbedekking blusschen. FEEST VOOR DE KINDEREN! School in brand. Te Appelscha-Beneden is de openbare Lagere School, die zeven lokalen bevatte, tot den grond toe afgebrand. Om half twee 's nachts werd de hoofd onderwijzer der school, de heer Lugt- meier, wiens woning tegen de school is aangebouwd, wakker door het geluid van brekende ruiten. Toen hij naar buiten keek zag hij, dat het schoolgebouw reeds in lich ter laaie stond. De brandweer van Ooster- wolde en Appelscha werden gealarmeerd, maar konden tegen het vuur niets uitrich ten. Zij konden slechts voorkomen, dat het vuur oversloeg naar een boerderij, die zich in de buurt van de school bevindt en waar de wind juist naar toe waaide. Ook de woning van den hoofdonderwij zer bleef gespaard. De inboedel der school wérd echter geheel een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Wel staat het vast, dat de brand ontstaan is in een lokaal, waarin Maandagavond een landbouwcursus gegeven werd. Verzekering dekt de schade. SCHIP IN NOOD BIJ HOEK VAN HOLLAND. Veilig binnengesleept. Gisteravond omstreeks zeven uur is een klein Nederlandseh motorvrachtschip, dal den Nieuwen Waterweg wilde binnenvallen, tengevolge van den Noord-Ooster storm en de hooge zee uit den koers geraakt en be zuiden de Zuiderpier te Hosk van Holland l op de banken geslagen. Hierby geraakts het roer defect, zoodat de kapitein het raad zaam achtte voor anker te gaan en nood seinen te geven. Zoowel de sleepboot „Blankenberg" van L. Smit Co., als de reddingboot „Presi dent Wiersma" van de Zuid-Hollandsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen, voeren daarop uit. Zij troffen het vrachtschip op den lagen wal. De ankers hadden het in het slechte weer gelukkig gehouden. De kapitein van het vastzittend schip verzocht den schipper van den reddingboot in de nabijheid te blij ven voor eventueele hulpverleening, want, gezien de ervaring met andere strandingen op deze plaats, was het de groote vraag of de sleepboot het schip los zou kunnen trekken. De „Blankenberg" slaagde echter voortreffelijk in zijn zware taak en om half negen sleepte hij het schip veilig binnen de Pieren van den Waterweg. Naar wij nader vernemen is het onfor tuinlijke schip de „Eban", thuisbehoorend te Groningen, metend bruto 288 ton, waar mee kapitein Hylkema met een lading rub ber op weg was van Stettin naar Rotter dam. Behalve de reddingboot en de „Blanken berg" is ook de sleepboot „Afrika" van L. Smit Co. ter assistentie uitgevaren naar de „Eban" waarvan behalve het roer ook de motor onklaar was geraakt. De bemanning, die ongedeerd is geble ven, heeft eenige benauwde uren doorge bracht. MAGAZIJN OPGELICHT. De politie van bureau Singel te Amster dam heeft twee vrouwen aangehouden, die een magazijn in het centrum der stad door middel van kassabons, welke zij van valsche stempels hadden voorzien, kort vóór St. Nicolaas hebben opgelicht voor ongeveer f500.Voor dit bedrag hadden zij zich goederen doen afleveren, zonder deze te betalen. Een groot deel daarvan kon door de politie bij een huiszoeking in beslag worden genomen. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig waren wegens ver blijf in het buitenland de heer dr. Ph. J. ldenburg en mr. J. H. Kiewiet de Jonge. Het controleeren der gemeente rekening een onmogelijke taak. De voorzitter stelt in de eerste plaats aan de orde de voorloopige vaststelling der rekening van de gemeente over 1934. Namens de Commissie van onderzoek rapporteert de heer Breedvelt, dat deze Commissie dezelfde werkwijze heeft toege past als de commissies die vorige rekenin gen onderzochten. Spreker meent, dat een behoorlijk onderzoek door een commissie uit den raad, die daarbij niet-deskundig is, niet mogelijk is. Voor dit meening vindt hij steun in de uitspraak van een dergelijke commissie in Amsterdam, dat het prac- tisch onmogelijk is een dergelijke omvang rijke administratie te controleeren. Lettend op deze situatie en op de usance en de moeilijkheid, om een andere werkwijze toe te passen, wil de commissie voorstellen de rekening voorloopig vast te stellen. Ech ter wil zij wel gaarne, dat B. en W. een on derzoek instellen, of een andere werkwijze mogelijk is. Nu -kan men hem toevoegen, dat hier een verificateur is, die de geheele rekening heeft onderzocht en rapport heeft uitgebracht. De verificateur is echter ook een geimeente-ambtenaar en bovendien is zyn rapport sober en bevat het eenige restricties. Volkomen zekerheid geeft ook dat niet. Spreker bepleit dan verder het onderzoek op te dragen of wel aan een ac countantsbureau of wel aan een verificatie- bureau der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Tenslotte zegt hij, dat deze op merkingen niet zijn ingegeven, omdat er eenig vermoeden van onregelmatigheid zou zijn. Integendeel, de commissie heeft den indruk, dat alles volmaakt in orde is. Ech ter moet deze aangelegenheid los van de personen worden behandeld. De voorzitter zal een antwoord geven, dat de commissie tot op zekere hoogte wel zal bevredigen, al is het dan, dat de com missie niet zal bereiken, wat zij wil. Tot op zekere hoogte kan spreker meegaan met de meening der Commissie, dat een controle zooals de wet verlangt, niet die volledig heid kan'brengen als een accountants-on derzoek. Het rapport van den verificateur is beknopt en aan het slot komt een zin snede, waar in deze ambtenaar een bepaal de restrictie maakt. Daaraan moet men niet teveel waarde toekennen. Het is louter een zich dekken voor hetgeen hij niet kan controleeren. Hij kan slechts rapporteeren omtrent hetgeen hij gezien heeft. Waarop het aankomt is dit, dat de verificateur de geheele rekening heeft gecontroleerd en behoudens kleinigheden constateert, dat zij volledig sluit en klopt. Nu vraagt de heer Breedveld de controle op te dragen aan het Verificatiebureau. Spreker weet daarvan niets dan goeds. Maar zij oefent in hoofd zaak in kleinere gemeenten de controle uit. omdat deze een eigen controle niet kunnen bekostigen. Hier hebben wij een speciaal ambtenaar; die het geheele jaar door con troleert en daardoor met het geheele finan- cieele beheer op de hoogte is. Wij hebben hier iets, wat beter is dan het Verificatie bureau. De commissie vraagt B. en W. een anderen weg aan te wijzen, maar dat kun nen zij niet. Tenslotte zegt spreker, dat de oommissie vol lof is over de administra tie. Daarom gaat het en daarom adviseert spreker de rekening voorloopig vast te stellen. Hiertoe wordt besloten. IJsclub behoudt subsidie. Vervolgens vindt de herstemming plaats over het voorstel van den heer Bolten om geen subsidie te geven aan de IJsvereeni- ging. De heer Boender zegt, dat het sub sidie is gegeven om maatregelen te kunnen nemen ter beveiliging van het publiek. Het voorstel van den heer Bolten wordt verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Hierna wordt verder gegaan met de be handeling der begrooting. De heer Breedvelt zou gaarne zien, dat de schoonheidscommissie zou trachten voor de Lus een oplossing te vinden in overeen stemming met aesthetica. De heer Bolten bepleit het toekennen van een subsidie aan de Wilhelmina vereeni ging in hoofdzaak voor het organiseeren van 't jaarlijksch kinderfeest. Hij meent, dat hiermede het algemeen belang wordt ge diend. De heer van der Stoel begrijpt de houding van den heer Bolten niet. De ver eeniging heeft er niet om gevraagd en als zij het noodig zou hebben zou zij het wel krijgen. De heer Breedvelt meent, dat elke ver eeniging zijn eigen zaken maar moet zien te regelen. Het gaat niet aan daaraan over heidsgeld te koste te leggen. De voorzitter vindt de houdingen van den heer Bolten ook niet consequent. Bovendien deze vereeniging voldoet niet aan de eisch, om voor subsidie in aanmerking te komen. Zij heeft het subsidie nog niet noo- diig. En nu gaat het niet aan ongevraagd een bedrag beschikbaar te stellen. De heer Bolten trekt zijn voorstel in. De verbetering van de Zijl watering. Hierna wordt gesproken over het werk tot verbetering van de Zijlwatering. De heer Dresselhuijs zegt, dat hij aan vankelijk had willen voorstellen het werk stop te zetten. Echter gelet op het feit, dat er momenteel geen andere objecten voor werkverschaffing zijn en dat er een 33-tal menschen werk vinden, geeft hy in over weging met het werk voorloopig voort te gaan, in de hoop, dat er spoedig ander, ge schikter objecten zullen worden gevonden. Verder hoopt hij, dat B. en W. zullen uit zien naar andere nuttige werken. Meerdere leden uitten zich in denzelfden geest, zoodat tenslotte wordt besloten met het werk door te gaan. Hiermede is de begrooting afgehandeld. De begTooting van de bedrijven en van Maatschappelijk Hulpbetoon lokken geen bespreking uit. De voorzitter brengt daarop de diverse begrootingen in stemming, die worden aan genomen met algemeene stemmen. De begrooting van het electriciteitsbe- drijf wordt vastgesteld voor afdeeling I in inkomsten en uitgaven op ƒ301.442.13, afd. II op 199.992.96, die van het gasbedrijf in inkomsten en uitgaven, afdeeling I op ƒ198.329.77; afdeeling II 153.900.55, die van het Waterbedrijf afd. I 126.459.37 en afd. II 142.997.61, dit van Maatschappelijk Hulpbetoon in inkomsten en uitgaven op 36.000.—. De begrooting der gemeente wordt vast gesteld voor den gewonen dienst in in komsten en uitgaven met 1.392.699.19 en voor den kapitaaldienst in inkomsten met 638.578.79 en in uitgaven met 605.236.44 en met een batig slot van 33.341.95. Hierna werd de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Alle leden zyn aanwezig, wanneer de voorzitter, burgemeester Brug, de vergade ring met gebed opent. B. en W. stellen voor, van het terrein aan de Lindelaan een perceeltje grond te ver- koopen groot 10 M.2 voor 100 aan mej. van der Wilk, ten behoeve van een achter haar woning te bouwen garage. De heer Klaver vindt de prijs te hoog, hetwelk de voorzitter met .toelichtingen bestrijdt. De heer de Haas merkt op, da't op de grond reeds werd gebouwd, vóór dat het voorstel tot verkoop in den Raad kwam. De voor zitter zegt, dat het hier een bijzonder ge val geldt, wanneer de verkoop van meer belang was geweest, was dit niet voorge komen. Met alg. stemmen wordt het voor stel goedgekeurd. Hierna komt in behandeling Plan aanleg sport- en speelterrein. B. en W. stellen voor, over te gaan tot aanleg van sport- en speelterreinen in het gem. grondbedrijf, volgens ontwerp van de Ned. Heide-Maatschappij en dit plan in werkverschaffing uit te voeren. Het plan omvat een wandelpark, 3 tennisbanen, een DONDERDAG 12 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pL en orkestconcert. 2.003.00 Handwerkcursus. 3.15 Gram.pL 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus v. d. jeugd. 5.30 Hartvelt-Trio. 6.30 Causerie. 7.00 Berichten, reportage, causerie. 8.00 Berichten. 8.05 Orgelconcert. 9.00 Voordracht. 9.30 Chr. Mandolineclub „Apollo". (Om 10.00 Berichten en verslag schaakmatch). 10.45—12.00 Gram.pl. Hilversum n, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pL 9.00 Kookpraatje. 9.05 Tonny Steemers' orkest. 10.00 Morgenwijding. Gewyde muziek. 10.30 Vervolg van 9.05. 11.00 Voordracht en gram.pl. 12.15 De Octophonikers. I.15 Omroeporkest. 2.15 Voor de Vrouw. rGam.pl. 3.00 Knipcursus. Gram.pL 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. Gram.pL 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Causerie. 6.00 Gram.pL en Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen en Cembalo-re cital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.05 Concertgebouw-orkest, Toonkunst koor en solisten. 9.30 Hoorspel. 9.45 Omroeporkest m.m.v. solisten. II.00 Berichten, waarna populair con cert Droitwich, 1500 M 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Populair concert. 3.20 Vesper. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Schütz-concert. 8.20 Tenor en harp. 8.50 Gevar. programma. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest m.m.v. soliste. 11.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Omroeporkest. 5.20 Hoorspel. 9.05 Nat. orkest. 11.05 Dansmuziek. 11.3512.35 Populair concert Keulen, 456 M. 6.30 Kwintetconcert. 11.20 Orkestconcert 3.20 Viool- en piano. 4.20 Kleinorkest, koor en solisten. 6.20 Rijkspartijdag der Vrijheid. 10.0511.20 Populair concert Brussel, 322 en 8484 m. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salon-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram.pL 6.20 Zang en piano. 7.35 Gram.pL 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Cabaretliedjes. 10.3011.20 Gram.pL 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Salon-orkest. 6.50 Hoorn- en pianorecital. 7.35 Gram.pL 8.20 Salonorkest en cabaret. 10.30—11.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 m. 7.30 Cultureel programma. 8.20 Verst. Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Concert. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf ve Leiden 3e Programma. 8.05 Brussel (VI.). 9.20 Keulen. II.20 Kalundborgq. 12.05 Parijs R. Pl.m. 13.15 Brussel (VI.) 14.20 Kalundborg. 15.20 Londen Reg. 16.20 Keulen. 17.50 Brussel (VL). 18.20 Berlijn. 20.20 Straatsburg of div. 22.20 Berlijn. 23.20 Weenen of div. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 8.20 Diversen. 8.40 Parys R. 10.35 Londen Reg. 12.10 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Diversen. 20.20 Droitwich. 21.50 Londen Reg. 22.20 Droitwich. 22.40 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). voetbalterrein, een kinderspeelplaats, een voetbaloefenterrein en/of korfbalveld. Ten aanzien van het plan van parkaanleg stellen B. en W. voor dit door jeugdige werkloozen te doen uitvoeren. De techni sche uitvoering wordt opgedragen aan de Ned. Heide Mij. B. en W. stellen zich voor, dat de terrei nen door sportvereenigingen zullen wor den geëxploiteerd. Zeer uitvoerig wordt het plan besproken. De heer Groenendijk kan zich met het plan vereenigen. In het park zou spr. graag een muziek-tent willen zien, zoo ook heeft spr. op een ijsbaan gehoopt. De heer Rijnsburger vraagt inlichtingen over het onderhoud van het plantsoen. De heer De Haas vindt het plan op zich zelf heel mooi, doch vraagt zich af, of het niet te royaal is opgezet. Hot onderhoud zal z.i. niet meevallen. De heer Huysman meent, dat dit plan en de uitvoering daarvan noodzakelijk is voor onze gemeente. Spr. brengt B. en W. een woord van lof, het plan ziet er zeer goed uit en past hier, om de gemeente aantrek kelijker te maken. Doch spr. vindt, dat het plan wat overhaast is; informeert er naar of reeds rijkssubsidie werd toegezegd en welke uurloonen zullen worden uitbetaald. De voorzitter is dankbaar voor de alge meene instemming met dit plan, het is een bewijs dat het college van B. en W. hier mede een goeden weg heeft ingeslagen. Spr. beantwoordt de verschillende vragen en licht uitvoerig toe de materieele en fi- nancieele kanten aan 'de uitvoering van het plan verbonden. De planten zullen worden verkregen van de Ned. Sierteelt- centrale. De administratie zal ter secreta rie geschieden. Werklooze schippers zullen het zand aanvoeren. Het plan is een factor in den strijd tegen de werkloosheid. De heer Huysman wil de goedkeuring van het plan tot een volgende vergadering uitstellen, om meer inzicht in het techni sche gedeelte te krijgen, en acht het be ter het plan goed te keuren, nadat rijks subsidie is toegekend. De voorzitter is niet voor uitstellen. De bedoeling is juist zoo spoedig mogelijk aan 't werk en wat betreft de inlichtingen over de uurloonen, deelt de voorzitter mede, dat deze door den Minister worden bepaald. De heer Huysman vindt 't moeilijk om over dergelijke vaagheden een beslissing te nemen. Wethouder Boot, het woord verkrijgende, kan geen vaagheden in het plan ontdek ken. De cyfers door de Ned. Heide Mij. verstrekt zijn zoo uitvoerig mogelijk. Spr. acht onze gemeente in een gelukkige om standigheid. 80 pet. rijkssubsidie, de plan ten voor zoo goed als niets van de Sier teeltcentrale en wat de exploitatie betreft, is men niet alleen op Leiderdorp aangewe zen, de inwoners van de omliggende plaat- 7180 sen, zooals Zoeterwoude, zullen ook wil len gebruik maken van b.v. de tennisba nen. En zooals de voorzitter in zijn uiteen zettingen reeds zeide, de prijs van den bouwgrond zal stijgen, doordat de omge ving aantrekkelijker wordt. Spr. dringt aan mede te werken tot spoedige vaststelling van het plan. Het voorstel van den heer Huysman om de goedkeuring uit te stellen tot een vol gende vergadering wordt niet gesteund. Nadat alles voldoende besproken is, wordt het plan met alg. stemmen aange nomen. Eveneens worden zeer uitvoerig besproken eenige punten van de door B. en W. ontworpen aanbestedingsvoorwaar den, betrekking hebbende op het ophalen van asch en vuilnis. B. en W. stellen voor het ophalen publiek aan te besteden voor 1936 en volgende 2 jaren, overeenkomstig de ontworpen voor waarden. In deze voorwaarden werd be paald dat de vuilniswagen voorzien moest zyn van motor-tractie. De heeren Groenendijk, Klaver en Rijns burger willen een motor-tractie niet ver plichtend stellen, opdat een ieder kan mee dingen. De heer Huysman stelt voor, dat de ge meente het ophalen van asch enz. in eigen beheer neemt. De voorz. merkt op, dat eigen beheer niet zoo goedkoop zal zijn, en wil dit dan ook niet toepassen. Het voorstel van den heer Huysman wordt niet gesteund. Wethouder Boot vindt het ophalen van vuilnis met motor-tractie de meest aange wezen manier. Over het algemeen is men het er over eens, dat de huidige vuilnis kar uit den tijd is. Nadat nog vele woorden hierover wor den gewisseld en ook over het arbeidsloon van eventueel personeel van den aanne mer, wordt voorgesteld de voorwaarden te wijzigen in dier voege, dat een motor- tractie niet verplichtend is, en elk vervoer middel, behoudens goedkeuring van B. en W. er voor in aanmerking kan komen. Vervolgens stellen B. en W. voor aan steun- en kastrekkenden een Kerstgave te verstrekken overeenkomstig de door de re geering te geven voorschriften. Zonder vragen en antwoorden met alg. stemmen aangenomen. Na rondvraag sluiting der vergadering. Van dit plan hopen we deze week een uitvoeriger beschrijving te geven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7