DINSDAG 10 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SPANJE. SPAANSCH KABINET AFGETREDEN. De regeering-Chapaprieta is gisteren af getreden. De President van de Spaansehe repu bliek, Aicaia Zamora, is begonnen met zijn besprekingen over de vorming van een nieuwe regeering. Gistermiddag heeft de president den voorzitter van de Cortes, Santiago Albo ontvangen. Deze adviseer de, niet tot ontoinding van de Cortes over te gaan. De demissionnaire premier Chapaprieta wordt algemeen verantwoordelijk geacht voor het uitbieken van de ministercrisis. Chapaprieta heeft echter zijnerzijds ver klaard, dat de crisis te wijten i$ aan mee- ningsverschillen in den boezem der regee ring. JAPAN. VERZET TEGEN AMERIKAANSCH VLOOTVOORSTEL. Duikbooten moeten gehandhaafd worden. Het bericht dat de Vereenigde Staten ter vlootconferentie een vermindering van de vlotentonnage van 20% voorstellen, ont moet in Japansche vlootkringen sterke op positie. Zij beweren, dat het doel van het voorstel is, de Amerikaansche vloot in een veel betere positie te plaatsen dan die der andere mogendheden, in het bijzonder Ja pan. In dezelfde kringen blijft men zich ten sterkste verzetten tegen afschaffing van de duikbooten, omdat dit wapen voor Ja pan onontbeerlijk is wegens zijn geografi sche positie. MEXICO. ONTHULLING INZAKE PRESIDENTS- MOORD. Calles indirect verantwoordelijk. De „Prensa" publiceert sensationeele onthullingen over den destijds gepleegden moord op president Obregon, volgens wel ke Calles, de toenmalige president en Mo- rones, de staatssecretaris voor de industrie, indirect voor den moord verantwoordelijk zouden zijn. De procureur-generaal verklaart: in dien deze onthullingen juist zijn,- zal het recht zijn loop nemen, welke hooge plaat sen de schuldigen ook bekleeden. De justitie heeft thans de zaak in onder zoek. fiUITENLANDSCHE BERICHTEN. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ MOSKOU. Aantal slachtoffers wordt geheim gehouden. Te Abyralowska, gelegen tusschen Mos kou en Gorki, op 20 K.M. van de hoofd stad, heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Verscheidene wagons zijn om gevallen. De oorzaak vam hot ongeluk en het aantal slachtoffers is niet bekend, daar de autoriteiten een volkomen stilzwijgen in acht nemen. 56 MIJNWERKERS INGESLOTEN. Uit Edmonton (Alberta) wordt gemeld: Door een brand in een hoofdschacht zijn 56 mijnwerkers in een mijngang opgesloten. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN TEXAS. Tengevolge van de hevige wolkbreuken van de laatste dagen ontstond te Houston in Texas een groote overstroom ing, waar door reusachtige gebieden onder water kwamen te staan. Te Houston zelf staan de meeste woonwijken en de voornaamste winkelwijk onder water. Tot nog" toe zijn drie menschen tengevolge van de over strooming om het leven gekomen, en 8 personen worden vermist, zoodat men vreest, dat ook zij verdronken zijn. De schade wordt op meer dan een millioen dol lar geschat. HET HOOGER BEROEP VAN BRUNO HAUPTMANN. Door Opperste Gerechtshof der Vereenigde Staten afgewezen. Het Opperste Gerechtshof der Vereenig de Staten heeft het verzoek van Bruno Hauptmann, den ter dood veroordeelde be schuldigde van de ontvoering van en moord op de baby van het bekende vlieger-echt paar Lindbergh, tot behandeling van zijn zaak in hooger beroep, afgewezen. NED. OOST-INDIE NAAR NIEUW GUINEA TER EXPLORATIE. Vier voortrekkers van dc K. N. G. vertrokken. Met de „Pahud", die 23 November j.L uit Soerabaja vertrok, gingen vier explorateurs mede met bestemming Nieuw-Guinee, waar zij de nieuwe nederzetting, „Oransbarie, Westkust Geelvinkbaai, geheeten, zullen ex- ploreeren, ten einde er zich daarna als eer ste kolonisten te vestigen. Deze vier voortrekkers hebben hun op- Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. v. Gerrevink, loco-secr. de heer J. de Visser, aanwezig 11 leden. Afwezig de heeren Kattenbusch en Uiterboogaard. Bij de opening dankte de voorzitter, mede namens zijn echtgenoote, voor de vele blij ken van belangstelling bij zijn zilveren ambtsjubileum. Spreker vroeg Gods zegen over zijn verdere ambtelijke werkzaamhe den. Medegedeeld werd, dat het gemeentebe stuur van Rijnsburg heeft medegedeeld, dat de Raad heeft besloten tot opzegging van de gemeenschappelijke regeling tot toela ting van kinderen uit .Oegstgeest op de o.l. school te Rijnsburg. Burg. en Weth. hebben zich in verband hiermede gewend tot de Gedeputeerde Staten. Aldus besloten. Burgemeester en Wethouders stellen voor een regeling vast te stellen tot het opne men van arbeiders in bedrijven, die vaste planten kweeken, zulks in aansluiting aan de regelingen, vastgesteld voor het bloem bollen-, land-, tuinbouw- en weidebedrijf. Aldus besloten. Besloten wordt de werkloozen wederom êen Kerstgave te verstrekken. Tot lid van 't Burgerlijk Armbestuur wordt benoemd de heer N. Zandbergen en tot lid van de commissie van toezicht op 't lager onderwijs de heer A. J. Vester. Voorstel B. en W. inzake de gemeen schappelijke regeling betreffende het ge neeskundig schooltoezicht. Op 19 December 1934 besloot de Raad in principe tot bestendiging van de schoolart- sendienst na afloop van de bestaande ge meenschappelijke regeling. Het gemeente bestuur van Katwijk zond een concept voor een nieuwe regeling tusschen genoemde ge meenten. Hierin komen de volgende wijzi gingen voor: Het salaris van den scnool- arts, dat volgens de oude regeling 6500 - 7500 bedroeg, na ieder dienstjaar te verhoo- gen telkens met f 200 en waarop de laatste twee jaar een korting werd toegepast van 5 pet., wordt thans gesteld op f 55006500. B. en W. stellen den raad thans voor te besluiten tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling met de ge noemde gemeenten voor een tijdvak van drie jaar. De heer Kortmann vraagt, of de gemeen te Oegstgeest en andere gemeenten zich bij het besluit van Katwijk moeten neerleg gen. Spreker vindt het een drastische maat regel, een salarisverlaging van pl.m. 1000. Het voorstel wordt aangenomen. De steunverleening. Advies op verzoek van de afdeeling Oegstgeest van de S.D.A.P. betreffende steunverleening en huurtoeslag met voor stel van B. en W. tot bepaling der loonen in werkverschaffing op 14.per week plus een kolen bon van 1. Het bestuur van de afdeeling Oegstgeest van de S.D.A.P. heeft zich tot de Raad ge wend met de navolgende verzoeken: le. De thans voor Oegstgeest geldende leiding voor den landbouw in het „Werk kamp Oost-Java" genoten, terwijl de leider als gepensionneerd onderofficier der ma rechaussee vertrouwd is met exploratie- werkzaamheden on Atjeh en Borneo. Het zijn de Malahgers C. Griet leider, E. Griet, R. Mellenbergh en de Bandoenger J. Ch. Hofman. Den 6den December zouden zij op Ma- nok wari, op den Vogelkop, aankomen. Deze nieuwe nederzetting der K. N. G. Kolonisatie-vereeniging Nieuw Guinea ligt in den z.g. Vogelkop, doch een hon derd kilometer van Manokwari af. De K. P. M. doet speciaal de baai van Oransbarie aan, om deze explorateurs da delijk op de plaats van bestemming aan land te kunnen zetten. Zij zullen op het strand van Oransbarie door of namens den landbouwkundige, den heer Van Driest, worden begroet. Over de nieuwe nederzetting zijn reeds eenige gegevens bekend door inlichtingen, die van verschillende zijden werden ver kregen, o.a. van dr. B. Vrijburg en van een vroegeren politie-chef van Noord-Nieuw- Guinea. Terrein zoeken voor dorpskern. De eigenlijke aanleiding tot de vestiging zyn echter de inlichtingen verkregen van de heeren Van der Sloot en Karei Ver- steegh, die een eerste verkenning van het terrein hebben uitgevoerd. De opdracht voor deze exploratie is in het bijzonder: het terrein te zoeken voor een dorpskern met goede uitbreidings- en volksplantingsmogelijkheden op ten minste 300 M. boven den zeespiegel. Het ligt name lijk in de bedoeling in April van het vol gend jaar de eerste kolonisten naar de nieuwe nederzetting te zenden. Uit gegevens, welke de „Java B." over deze exploratie werden verstrekt, werd de indruk verkregen, dat de plannen voor de vestiging van deze nieuwe volksplanting zeer goed zijn voorbereid. Van het Binnenlandsch Bestuur werd de toezegging verkregen, dat het nieuwe ver kenners zooveel mogelijk behulpzaam zal zijn in het verrichten der voorbereidende werkzaamheden. De K. N. G. ontving fi- nancieele hulp van het hoofdbestuur der Ind. Mij. voor individueele werkverschaf fing te Batavia. De nieuwe kolonie zal voor de eerste ja ren uitsluitend bevolkt worden met voor den kolonie-landbouw in de Ja va-werkkam pen opgeleide krachten, zoowel mannelijke als vrouwelijke. Dit is in overeenstemming met een rondschrijven van het Centraal Comité voor Steun aan Crisis-werkloozen. VAN OEGSTGEES l steunregeling te brengen van de Vne klas se in de IVe klasse. 2e. Aan hen, die onder de steunregeling vallen een huurtoeslag te verstrekken het geen de huur meer bedraagt dan f 3 per week en zulks tot een maximum van 5.50 per week. B. en W. hebben over deze verzoeken, die in de vergadering van 8 November j.l. in handen van B. en W. om prae-advies ge steld zijn, het gevoelen van het orgaan voor de steunverleening en werkverschaffing in gewonnen. Het orgaan is van meening, dat de ver zoeken niet ingewilligd moeten worden en voert daarvoor de volgende redenen aan: I. Verzoek herclassificatie: le. De meeste arbeiders, die in de steunregeling zijn op genomen zijn landarbeiders. Bij plaatsing in de 4e klasse nadert het steunoedrag het loonbedrag in dit mate, dat alle prikkel om werk te zoeken, wordt weggenomen. 2e. De steun van een gezin met 4 kinde ren volgens de 4e klasse zal gelijx zijn aan het loon, dat B. en W. den Raad zullen voorstellen in werkverschaffing uit te kee- ren n.l. f 13.80 per week plus een kolenbon van 1.Het gevolg van de klassificatie- herziening zal dus noodwendig zijn een ver hooging van het loon in werkverschaffing. 3e. De herclassificatie zou de gemeente ongeveer ƒ4200.— per jaar kosten. II. Huurtoeslag. le. Het verleenen van huurtoeslag is in strijd met de in deze ge meente en ook in het algemeen noodzake lijke huurpolitiek. 2e. De kosten van huurtoslag zullen voor de gemeente pl.m. ƒ2000.bedragen. B. en W. kunnen zich bij de?e zienswijze aansluiten en stelten voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. V jJle iigheids- halve merken zij op, dat de gemeente voor de steunverleening in de 7e klasse is gerang schikt door den Minister van Sociale Zaken, zoodat de raad zonder nadere goedkeuring niet tot wijziging der Massificatie zal kun nen overgaan. De heer Kruizinga is teleurgesteld over het voorstel van B. en W. en wijst op de hooge levensstandaard in deze gemeente. Voorburg is twee klassen achter bij den Haag, doch Oegstgeest 4 klassen achter bij Leiden. Spreker toont de behoeften van verschillende werkeloozen nader aan. Voorts begrijpt spreker niet, dat B. en W. huurtoeslag afwijzen. Natuurlijk hebben de voorstellen financieele gevolgen. De ge meente heeft in die zaak een sociale taak te vervullen. De heer Smit zou willen voorstellen in den winter het bedrag te bepalen op 15 exclusief de kolenbon. De voorzitter weerlegt het betoog van den heer Kruizinga. Het gemeentebestuur heeft terdege te letten op den financieelen toestand van de gemeente. Wethouder van Egmond zegt den heer Kruizinga, dat de vergelijking met genoem de gemeente in 't geheel niet opgaat, omre den de werkeloozen in Oegstgeest voor 80 pet. uit landarbeiders bestaan. We moeten dan ook rekening houden met de loonen, die in de vrije bedrijven worden uitbetaald. Wanneer we in de 5de klasse zouden over gaan, zou het steunbedrag gaan boven de loonen in de vrije bedrijven, waarmede be doeld wordt land- en tuin-bedrijven. Dit zijn de overwegingen geweest voor het ad vies van B. en W. De heer Kruizinga repliceert en wijst nogmaals op den nood der werkeloozen in onze gemeente, waar de steun absoluut on voldoende is. Weth. v. Egmond wijst erop, dat het voor de arbeiders toch stootend zou zijn als ze geheel werden uitgesloten van arbeids gelegenheid in deze gemeente. De heer Kortmann zegt, dat de limiet ge steld wordt in het vrije bedrijf; zulks moet niet uit het oog worden verloren. Spreker is het eens met weth. v. Egmond. De heer Bakker onderstreept, dat men al aardig op weg is de arbeidsgelegenheid voor Oegstgeest te ontnemen, waarvan de Oegstgeester werkeloozen zelf de dupe zijn. Spreker steunt het voorstel van B. en W. en bestrijdt het betoog van den heer Krui zinga. Het voorstel-Smit wordt verworpen met 9 tegen 1 stem. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van den heer Krui zinga. Eenige comptabiliteitsbesluiten worden na eenige bespreking aangehouden. Het be treft hier een declaratie van de M.A.B.E.G. Het onderhoud der plantsoenen. Verder gegaan wordt met behandeling der begrooting. De begr.commissie is van meening, dat de post onderhoud plantsoe nen belangrijk moet worden verlaagd. De financieele toestand der gemeente is thans zoodanig, dat het voor de comissie niet ver- atnwoord lijkt voor onderhoud van de plantsoenen 3525 uit te geven. Het komt de commissie voor, dat door versobering van beplanting en van het onderhoud een besparing is te bereiken van 1000. Hieromtrent verwijzen B. en W. naar het rapport van den gemeente-opzichter. B. en W. merken nog op, dat het gemakkelijk is voor te stellen 1000 te bezuinigen. Het gaat er evenwel om aan te wijzen hoe de be zuiniging moet geschieden. De aanwijzing „door versobering" is naar hun meening te vaag. Hetgeen op dergelijke wijze wordt voorgesteld, achten zij geen bezuiniging. Het rapport luidt als volgt: Hetgeen de commissie hier betoogt baart verwondering. Versobering in beplanting is niet aan te brengen, om de eenvoudige reden, dat bijna algemeen heesters en vaste planten zijn aangeplant, waarvan men de planting maar éénmaal heeft, behoudens iets inboeten voor doodgaan etc. Temeer baart deze meening van de com missie verwondering, daar de commissie voor onderzoek van de begrooting 1935 ook meende 1000 te kunnen bezuinigen op een bedrag van ƒ4025. Sindsdien is het te on derhouden plantsoen toegenomen met de tuin rond het secretariegebouw, welk on derhoud op ƒ100 is te stellen. Door zoo zui nig moeglijk te ramen is het onderhouds bedrag sinds 1935 met ƒ500 verlaagd, het welk in feite neerkomt op 600 bezuiniging sinds 1935. Dit is echter het uiterste. Zou nogmaals 1000 worden geschrapt, dan is het onmo gelijk om een behoorlijk geheel te behou den en zullen de plantsoenen verwaarloo- zen, aangezien grasmaaien, zuivering van onkruid en wegnemen van uitgebloeide bloemen niet tijdig kunnen geschieden. Weth. v. Egmond wijst er nog op, dat, wanneer deze post met 1000 zou worden verlaagd, dan zeker het bedrag voor steun- ui/tkeeringen met 1000 zal moeten worden verhoogd, omdat het de bedoeling is bij be planting, zooals verleden jaar, enkele wer keloozen aan 't werk te stellen onder toe zicht van het vast gemeentepersoneel. De heer Paardekooper deelt in deze niet de meening van den heer v. Egmond en vindt aanbesteding van 't onderhoud der plantsoenen gewenscht en in 't belang der gemeente en stelt zulks voor. Het voorstel- Paardekooper wordt aangenomen met 8 te gen 3.stemmen. Volgn. 285: onderhoud automobielen, merkt de commissie op, dat het olieverbruik van de sproeiwagen nogal hoog is. De com missie twijfelt voorts aan de noodzakelijk heid en zou de sproeiwagen buiten werking willen stellen. B. en W. kunnen de sproeiwagen niet missen. Ook al in Verband met de luchtbe schermingsdienst. Het op non-activiteit stellen zou geen noemenswaardige teonsbe- sparing geven, daar de sproeiwagen door het vaste personeel der gemeente wordt be diend. Post wordt goedgekeurd. De post 351, uitgaven Volksfeesten, zou de heer Simon Thomas willen verlagen met 50 en aldus te brengen op 450. De voorzitter zegt, dat deze gelden be steed worden voor kindertractatie cn de Uranjevereeniging er zelf nog veel moet bypassen. Bovendien wordt het aantal kin deren sieeds grooter, hetgeen de heer Paar- dekoope: onderschrijft. Het voorstel-Simon Thomas wordt ver worpen met 9 tegen 2 stemmen, die van de heeren Simon Thomas en Krui unga Bij volgn. 355, subsidie Leidsche Hout, stelt de commissie voor deze post van 450 met 10 pet. te verlagen. B. en W. stellen prijs op handhaving. De heer Paardekooper zou liever de ge- heele post willen zien verdwijnen en stelt zulks voor. Het voorstel wordt niet ge steund. De voorzitter zegt. dat veel omwonenden van de Leidsche Hout profiteeren en het zou van weinig deferentie getuigen tegen over Leiden om deze subsidie niet te ver leenen. Het voorstel der oommissie wordt aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Bij volgn. 370 en 371, Werkverschaffing aan werkeloozen en Ondersteuning aan werkeloozen, spreekt de commissie, gezien de verlaging van het bedrag uitgetrokken op de post werkverschaffing en verhooging van de post steunverleening, den wensch uit, dat B. en W. erin zullen slagen, later nog werkverschaffings-objecten te vinden, aangezien zij de werkverschaffing uit een moreel oogpunt verre boven steunverlee ning prefereert. B. en W. onderschrijven de opmerking der commissie geheel. Naar hun meening zijn B. en W. inzake werkverschaffing steeds diligent. Het is thans zoover gekomen, dat goede objecten voor werkverschaffing heel moeilijk te vinden zijn, tenzij de raad tot uitvoering van het rioleeringsplan wil over gaan. De vergadering wordt verdaagd. RECHTZAKEN BLOEMBOLLEN KWEEKEN ZONDER VERGUNNING. De bloemist H. C. v. d. S. te Abbenes (Haarlemmermeer) had zich van daag voor het Gerechtshof te Amsterdam te verantwoorden wegens overtreding van de bepalingen van het Bloembollen Sanee- ringsplan 1933 door zonder vergunning bloembollen te kweeken. Verd. verklaarde zuiver bloemist te zijn en geen gemengd bedrijf te hebben. Dit wil zeggen, dat hij zelf geen bollen teelt om deze te verkoo- pen of weer tot bloei te brengen. Hij koopt zijn grondmateriaal (bollen) en plant dit uit om er later bloemen van te snijden en dit valt niet onder de bepalingen van het saneeringsplan. De verdedigster mevr. L. van Taalingen uit Haarlem, deelde ter zitting mede, dat bij den ontvanger der re gistratie door het O. M. opdracht was ge geven om de opbrengst der inbeslag ge nomen bollen aan den eigenaar terug te - betalen. De inbeslagneming was dus on juist. Het Gerechtshof besloot de verdere be handeling van deze zaak uit te stellen tot 7 Januari om dan o. a. den heer Mensing, voorzitter van de Sierteeltcentrale te hoo- ren. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Roeiboot overvaren. D. P. te L e i d e n, die verstek liet gaan, heeft met zijn motorvaartuig de „Nieuwe Zorg" in den Rijn nabij Leiderdorp een roeiboot overvaren, welke voor verdachte links gemeerd lag. Verdachte heeft ge tracht met zijn vaartuig tusschen een tweetal schepen, rechts gemeerd liggend en de reeds vermelde roeiboot aan de lin kerzijde door te varen. Het gevolg van deze ondoordachte beweging was geweest, dat de „Nieuwe Zorg" boven op den lin keroever terecht kwam en de roeiboot het kind van de rekening werd. Verd. heeft den schroef niet laten terug slaan. Eisch 20'subs. 8 dagen. Uitspraak con form. Overtreding Vleeschkeuringswet. A. H. C., slager te Leiden, heeft in het slachthuis te Leiden een rund-kalf ge slacht, en toen hij een abces bij het kalf ontdekte van deze ontdekking geen ken nis gegeven aan den keurmeester. De verplichtingen van een slachter zijn heel duidelijk in zulke gevallen, n.l. da delijk den keurmeester te waarschuwen. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 20 subs. 8 dagen. Dezelfde verdachte moest vervolgens nog voor een andere overtreding terecht staan, n.l. omdat hij een tweetal zijden spek, dat nog niet gekeurd was bij het reeds wel gekeurde spek had gehangen. Eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak f subs. 2 dagen. Kroten geteeld zonder vergunning. Th. v. d. M., landbouwer teRijnsburg was in verzet gekomen van een bij verstek gewezen vonnis, wegens het telen van kroten te Katwijk zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergunning en was dus niet aangesloten geweest bij de des betreffende Centrale. De oppervlakte bedroeg 47 Are en de ruw geschatte opbrengst had ongeveer 600 bedragen. Na eenige getuigen gehoord te hebben vroeg de ambtenaar bevestiging van het bij verstek gewezen vonnis, behalve ten aanzien van de geldboete, welke, gezien de slechte geldelijke omstandigheden van verdachte, gehalveerd werd. De eisch en de uitspraak waren geweest 50 subs. 20 dagen, zoodat de eisch nu werd f 25 subs. 20 dagen. Uitspraak conform. 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 10 December 1935 Hooge Prijzen 2000.— 17981 1500.— 574 1000.— 3801 7441 8612 11822 13701 400.— 10736 18773 20257 200370 542 20166 100— 261 456 11916 14650 15401 Prijzen v an 30 - 2 124 127 132 173 187 200 240 267 270 368 380 382 424 425 521 540 659 664 671 691 700 739 ■741 814 832 843 893 902 905 914 970 1067 1076 1142 1178 1245 1246 1335 1394 1425 1447 1483 1485 1520 1528 1565 1579 1621 1651 1664 1693 1717 1741 1783 J785 1799 1813 1823 1891 1984 1987 2003 2025 2055 2060 2186 2207 2258 2261 21:82 2324 2329 2331 2367 2393 2415 2419 2449 2463 2487 2588 2647 2665 2708 2747 2762 2786 2841 2845 2916 2930 3031 3109 3233 3357 3374 3381 3406 3419 3474 3482 3501 3507 3515 3524 3551 3553 3643 3658 3698 3817 3833 3905 3908 3926 3959 3962 4033 4130 4131 4135 4241 4261 4265 4289 4295 4344 4352 4362 4397 4427 4589 4606 4617 4618 4633 4638 4678 4731 4765 4817 4900 4926 4947 4951 4993 5000 5050 5062 5072 5083 5088 5116 5136 5150 5154 5186 5215 5227 5267 5329 5304 5405 5420 5457 5477 5478 5482 5493 5507 5517 5518 5560 5581 5621 5681 5692 5729 5760 5763 5801 5827 5849 5854 5864 5909 5918 5933 5934 5945 5987 5988 6011 6017 6019 6058 6081 6119 6124 6149 6183 6193 6228 6230 6283 6359 6404 6420 6455 6494 6646 6657 6669 6683 6694 6766 6777 6846 6863 6890 6891 6923 6961 7033 7138 7154 7172 7296 7313 7369 7371 7421 7440 7466 7477 7493 7496 7527 7539 7559 7581 7645 7679 7712 7723 7801 7813 7922 7971 7994 8005 8026 8035 8096 8097 8196 8205 8209 8223 8236 8331 8336 8354 8373 8382 8393 8485 8500 8516 8549 8581 8599 8624 8674 8679 8721 8747 8769 8794 8822 8823 8855 8865 8927 8935 8965 8995 9061 9086 9134 9204 9277 92S0 9403 9407 9470 9432 9498 9505 9535 9542 9589 9701 9729 9781 9793 9809 9816 9828 9853 9874 SB38 9911 10009 10029 10046 10076 10077 10115 10139 10156 10167 10177 10187 10199 10270 10271 10293 10325 10339 10348 10336 10431 10438 10490 10528 10552 105G4 10620 10S49 10657 10658 10673 10584 10691 10755 10761 10798 10808 10809 10844 10814 10909 10912 10952 10998 11004 11032 11034 11-046 11054 11067 11085 11112 11116 11123 11135 11127 11138 11165 11213 11231 11277 11294 11310 lï?i8 11331 11408 11425 11438 11454 11455 11471 11532 11533 11548 11578 11619 11623 11634 11658 11C66 11751 11759 11818 11847 11879 H395 11896 11908 11913 11928 11930 11934 11936 11942 11946 110C9 11984 12042 12063 12166 12177 12241 12246 12239 12293 12318 12413 12433 12456 12468 12473 12540 12551 12568 12570 12573 12597 12618 12628 12629 12637 12641 12713 12729 12750 12751 12781 12793 12825 12891 12906 12949 12957 12988 12989 12990 13011 13043 13047 J3064 13100 13106 13188 13189 13212 13230 13308 13337 13340 13351 13365 13102 13420 13460 13494 13541 13637 13647 13705 12.746 13811 13822 13844 13857 13858 13906 13918 13929 13953 13954 14025 14037 14053 14096 14237 14244 14306 14310 14333 14353 14359 14369 14416 14557 14595 14631 14793 14799 14863 1.4878 14887 14P91 14911 14960 14964 14970 14979 14981 15014 15023 15041 15047 15084 15165 15245 15247 15260 15274 15294 15305 15344 15352 15360 15397 15408 15443 15459 15517 15531 15570 15571 15585 15616 15678 15635 15699 15733 15746 15755 15756 15760 15772 15787 15795 15811 15823 10842 15854 15857 15860 15899 159C0 15937 15959 15964 ^6030 16032 16154 16218 16219 16235 16333 16355 "<6358 16359 16387 16391 16409 16472 16477 16502 16504 16530 16565 16587 16636 16641 16655 16661 16680 16684 16712 16724 16743 16799 16827 16843 16916 16939 16935 171 1 17166 17173 17184 17245 17251 17255 17326 17344 17346 17440 17457 17463 17485 17490 17503 17527 1753d 11547 17573 17608 17684 17703 17737 17781 17797 17859 17883 17895 17913 17937 17972 17994 18054 moe? 18112 18127 18137 18144 18189 13200 18215 18239 13248 18307 18433 18460 18472 18507 18515 18591 18608 18653 18672 18685 18747 3 C818 18836 18344 18357 18868 18916 18998 19003 19019 19025 19032 19033 19073 19152 19159 19175 '9178 19207 19241 19272 19274 19317 19338 19353 19354 19358 19378 19457 19486 19494 19534 19550 "9709 19711 19753 19765 19826 19874 19880 19893 19930 19984 20007 20028 20048 20077 20083 20095 0108 20114 20121 20131 20141 20195 20239 20242 3280 20301 20303 20311 20334 20345 20380 20397 20450 20459 20483 20504 20522 20538 20601 20630 20632 20644 20689 20698 10758 20850 20865 20944 Verbetering 2e kl. lc lijst 2086 m. z. 2966; 19976 m. 7, 19926

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7