VOOR HET KIND VRIJDAG 6 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 CHINA. DE AUTONOMISTISCHE BEWEGING. Japansche vliegers werpen strooibiljetten boven Pciping. Woensdagmiddag vlogen vijf Japansche militaire vliegtuigen boven Peiping. Zij wierpen biljetten omlaag, waarin de in stelling van de autonomie in Oost-Hopei werd geroemd en gewezen werd op het succes van de separatistische beweging. De autoriteiten en de bevolking werden hier door zeer verontrust. Arrestatie van Japanners. In Chineesche kringen te Peiping maakt men zich ernstig ongerust, naar aanleiding van een vrij geruchtmakend plaatselijk incident. Het betreft de arrestatie van 4 Japanners, die er van beschuldigd worden woningen van Chineezen te zijn binnen gedrongen onder voorwendsel dat zij be lasting kwamen innen. Daar een der gearresteerden een soldaat is, verklaren de Japansche autoriteiten dat zijn arrestatie een beleediging is van de eer van het leger en zijn zij van oordeel, dat het incident, de gevoerd wordende on derhandelingen zou kunnen benadeelen. De stad is kalm. 6UITENLANDSCKE BERICHTEN. DE WEKELTJKSCHE DOODENLIJST IN ENGELAND In de afgeloopen week zijn in het Ver- eenigd Koninkrijk tengevolge van ver keersongelukken 140 menschen om het le ven gekomen en 4021 gewond. De cijfers der voorgaande week waren 164 en 4203. In het district Londen zijn 16 personen ge dood en 1111 gewond; hier waren de cijfers der voorgaande week 26 en 1128. DE RUN EN ZIJN ZIJRIVIEREN WASSEN De aanhoudende neerslag der laatste da gen heeft een sterke stijging van den Rijn en zijn zijrivieren tot gevolg gehad. Moezel, Lahn en Nahe zijn op enkele plaatsen reeds buiten de oevers getreden. Op de Moezel, de Lahn en de Saar is de scheepvaart verboden. SPORTIEVE DUITSCHERS ZONDER GELD IN LONDEN De tienduizend Duitschers, die naar Lon den gekomen waren, om den grooten voet balwedstrijd tusschen Engeland en Duitsch land, waarvan wij elders reeds een verslag pubiceerden, bij te wonen, zijn door middel van het Duitsche consulaat van levensmiddelen voorzien, daar de autori teiten van het Duitsche rijk hun verboden hadden, geld in Engeland uit te geven. LUCHTVAART VLIEGTUIG OP ZOEK NAAR ELLSWORTH Wordt uitgezonden door Trubee Davison Reuter meldt uit New-York: De New York Times" meldt, dat Tru bee Davison, de president van het Ame- rikaansche Museum voor Natuurlijke His torie, een der medewerkers aan de expe ditie van den vlieger Ellsworth, uit New- York een vliegtuig zal zenden om naar c'en sedert 25 November vermisten vlieger en zijn metgezel te zoeken. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Nicolaas. Het is dan toch werke lijk gebeurd, de blijde incomste van de goede Sint. De binnenkomst, waarnaar door de schooljeugd steeds met graagte woidt uitgezien. Hij arriveerde in groot orgaat aan het parochiehuis waar de kleuters en de kinderen der lagere school al vanaf half twee met ongeduld wachtten. Minuten ge leken wel uren, maar hij kwam dan toch, al was het iets over tijd. De wachttijd werd aangevuld met tooneelstukjes, zang, enz., waarbij bleek, dat de kinderen hun best gedaan hadden voor dezen grooten dag. En toen de Sint arriveerde met Piet hield een der kleinen een toespraak, die de groo ten haar niet verbeterd zouden hebben. De „kleuters" zongen een welkomstlied, allen zongen daarna St. Nicolaasliedjes en tus schen de pauzen in moesten de kinderen bij de groote man komen om wijze lessen en raadgevingen in ontvangst te nemen. Het waren soms wel eens angstige oogen- bliken doch steeds kwam de goedheid van St. Nicolaas weer boven en het slot was eind goed al goed. Er werd bovendien getracteerd op choco lademelk en lekkernijen. De kinderen had den een prachtmidag en zullen het bestuur •van Kath. Katwijk, die St. Nicolaas uit- noodigde, wel zeer dankbaar zijn. In stilte hoopte men al, dat ook volgend jaar St. Nicolaas Katwijk niet zal overslaan. LISSE. Personalia. Tot onder\\^zer aan de Ned. Herv. School, afd. ULO, hoofd de heer J. Dekker, is benoemd de heer J. Wevers, te 's-Gravenhage. Geboren: Simon Gerardus z: van J. Huizer en A. Kockelkoren. Hendrika Adriana Klasina d. van W. J. Schippers en A. van der Reijden. Overleden: Jacob van Vliet 62 j. echtgen. van J. H. Voorneveld. Gerarda Hoogkamer 72 j. echtg. van L. van der Lans. Cornelus van den Aardweg 76 j. wedr. van K. van der Veer. Petronella Berkhout 59 j. Gevestigd: W. de Kooker en gezin uit Haarlememrmeer. M. A. de Klerk uit Noordwijkerhout.. Vertrokken: M. M. Reeuwijk naar Noordwijkerhout. C. M. van der Veek naar Wassenaar. A. Vermeij naar Lei den. Chr. J. Hardon en gezin naar Rot terdam. C. E. Bon naar Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Pastoor Waterreus, f Heden, Vrijdagmiddag, om half vier is het lijk van pastoor Waterreus, dat Donder dagavond is gekist, overgebracht van de pastorie naar de St. Victor-kerk. Om half zeven hedenavond zullen de Metten wor den gecelebreerd door pastoor Pompe uit Rotterdam. De H. Mis van Requiem zal om 10 uur Zaterdagmorgen worden opgedragen door den hoogeerw. heer Deken van Noord wijk, waarna de bijzetting zal plaats hebben in den priestergrafkelder van de parochie. Volksbond. In café „De Zwaan" hield de R.-K. Volksbond, afd. Noordwijkerhout, een vergadering tot voortzetting van het winterprogramma. De vergadering werd met den chr. groet geopend door den voor zitter, den heer A. H. van Noort. Deze drukte er zijn spijt over uit, dat de op komst niet groot genoeg was. Hij hoopte, dat de volgende keer de opkomst beter zou zijn, wanneer kapelaan P. Hofstede als sprexer zal optreden. Hierna herdacht de voorzitter den overleden pastoor van de St. Victor-parochie, waarna vervolgens voor diens zielerust gezamenlijk een Onze Vader en een Wees Gegroet werd gebeden. De notulen van de vorige vergadering wer den hierna voorgelezen door den secretaris, den heer C. van der Klauw en onveranderd vastgesteld. De voorzitter sprak vervolgens een hartelijk woord van welkom tot den spreker van dezen avond, den heer H. M. Angenent, die sprak over het onderwei p: „Het karakter van de moderne Staat is ka pitalistisch. De spreker liet zeer duidelijk uitkomen, dat de moderne staat de onmid dellijke vruent der Fransche revolutie is. De Fransche revolutie beloofde den mensch vrij te maken, maar zij heeft haar woord niet gehouden. In plaats van den mensch te bevrijden, heeft zij onmenschelijke drif ten losgeslagen. Toomeloos wierpen de menschen zich op de verovering der stof felijke goederen, ten koste van alles. Zoo groeide uit de Fransche revolutie het ka pitalisme, waarin het kapitaal-belang zóó overheerscht, dat alle andere belangen, daaraan ondergeschikt en zelfs dienstbaar zijn gemaakt. Ook de staatsmacht kon zich aan dat kapitaal-belang niet onttrekken. Integendeel! Handel en industrie zijn hu, wat de staat eens was, meester van den tijd. Tegenwoordig leeft de staat, dank zij het economisch leven. Hij is meer van diens goedgunstigheid afhankelijk, dan menigeen denkt. Hij is zelfs menigmaal rechtstreeks bij handel en industrie betrokken. Het economisch be lang. dat door de geest welke het econo misch leven beheerscht, bijna altijd gezien wordt als het kapitaal-belang, overheerscht dan ook het staatkundig leven. Al heel duidelijk komt dat uit in de koloniale po litiek der mogendheden. Dit blijkt verder uit de oorlogen der laatste eeuw. Vooral de groote oorlog 19141918 draagt uitge sproken het karakter van een economische oorlog. Dan is er de pijnlijke afhankelijkheid van het bankbedrijf. Mgr. Kordac van Praag durfde dan ook in 1930, sprekend over de parlementen, te zeggen, dat zij vaak slechts democratische gevels zijn tot dekking van de absolute heerschappij der geldmagnaten. Met een variant op een woord van prof. Pfiegler zou men dan ook kunnen zeggen, dat in de parlementen het geloof in de hoogste idealen der mensch- heid meer geschaad is dan gebaat Na beëindiging van zfjn lezing werden door de aanwezigen vragen gesteld, welke door den spreker naar genoegen werden beantwoord. De voorzitter dankte den spreker voor zijn lezing namens de ver gadering. Hij deelde vervolgens mede, dat van 1114 Januari a.s. in het Retraitehuis alhier een retraite zal gehouden worden voor gehuwden, waaraan door leden van den bond kan worden deelgenomen. Een spoedige opgave bij het bestuur is ge- wenscht, ook voor hen, die nog niet ge noeg gespaard hebben. Op de gebruikelijke wijze werd hierna de vergadering gesloten. ZILK. Schaakwedstrijd. Voor het eerst in dit seizoen werd een schaakwedstrijd ge speeld tegen St. Bavo uit Haarlem. Ge zien het nog zeer kort bestaan onzer schaakclub was een overwinning der thuisclubs ook niet te verwachten. De eindstand luidt: Sint BavoZilk P. A. ZutsP. A. v. d. Ploeg 10 B. v. KesselJ. Gijlswijk 10 Th. v. AschA. Vreeburg 10 C. v. BottelierB. Nederstigt 10 P. A. WijtkampZ. Duivenvoorde 10 W. de BoerM. v. d. Berg 10 M. BottelierL. Mooiekind 10 Eindstand 70 Jongens volhouden. Al doende leert men. Er was voor dezen wedstrijd veel be langstelling. SASSENHEIM. Onderscheiding. Bij beschikking van den Minister van Defensie is het onder- scheidingsieeken voor langdurigen dienst ais officier veileend aan den res.-officier van gezondheid der le klasse, A. A. Hueber, arts te Sassenheim. NOOTDORP. Soepnitdecling. Gistermiddag vond voor de eerste maal plaats de openbare soepuitdeeling. georganiseerd vanwege de Voedingscommissie van het Plaatselijk Cri sis Comité. Met de commissie onder voor zitterschap van den heer van 't Wout wa ren mede aanwezig de burgemeester, de heer A. C. van der Helm, wethouder van Sociale Zaken en de heer M. C. Casteleijn, secretaris van het Plaatselijk Crisis Co mité. In zijn kwaliteit van voorzitter van het Plaatselijk Crisis Comité roemde de burge meester het hier ondernomen werk, ter wijl hij in het bijzonder woorden van lof had voor het vele werk, dat mej. van 't Wout op zich had genomen. Nadat de aanwezigen allen een bord met heerlijke snert hadden genoten, werden de porties uitgedeeld. Burgemeester Schölvinck voorzag den eersten deelnemer van 8 halve liters, waar bij de andere aanwezigen nauwlettend toe keken. Dien dag werd voor 60 personen erwtensoep uitgereikt. Bij strenge koude heeft het Crisis Comi té het voornemen de soepuitdeeling meer dere keeren per week te doen plaats heb ben. Voor deze soepuitdeeling kan men zich wenden tot de heeren van 't Wout, A. Mooijman (Veenweg) en Naaijen, alsmere tot den heer A. C. van der Helm. NOORDWIJK. Gemeenterekening. Wij ontleenen de volgende cijfers aan de gemeenterekening 1934: De gewone dienst wijst aan uitga ven aan een tolaal bedrag van 913.754.24 en aan inkomsten een totaal bedrag van 926.979.02, zoodat deze dienst een batig saldo oplevert van 13.224.77. De kapi- taaldienst wyst een totaal aan uitgaven aan van i.379.591.13 en aan inkomsten van 1.058.025.30, zoodat deze dienst een nadeelig saldo oplevert van 321.565.83. Het uitbreidingsplan. Door den burge meester dezer gemeente is in de bladen gepubliceerd het besluit van den raad de zer gemeente, genomen op grond van arti kel 36 4e lid der Woningwet, dat een uit breidingsplan in voorbereiding is, zoodat vanaf heden alle bouwplannen die in strijd zullen zijn met het in voorbereiding zijnde plan moeten worden aangehouden. OUD-ADE. IJsclub. Woensdagavond hield de IJs club „Oud-Ade" haar jaarlijksche leden vergadering in Café „Klein Rustoord". Te ongeveer half acht opende de voor zitter, de heer v. d. Poel, met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, de vergadering. Spr. memoreerde nog even voorgaanden winter, waarin het bestuur weliswaar niet actief heeft kunnen optre den, maar waarin wij toch een reuze- schrede in de goede richting gedaan heb ben door te zorgen voor een goede afzet ting der banen bij groote wedstrijden, zonder welke men nooit een goede con trole kan krijgen. Hierna is het woord aan den heer Vree burg, om de notulen der vorige vergade ring voor te lezen, welke zonder op of aan merking worden aangenomen. Punt 3. Rekening en verantwoording penningmeester. Inkomsten 418.65, uit gaven 412.5, saldo 6.08, waarbij nog komt de contributie van dit jaar, zoodat wij gerust een klinken winter kunnen af wachten. Tol commissie van onderzoek worden aangesteld de heeren Ploeg en v. d. Geest, die bij monde van den heer v. d. Geest verklaart, dat alles tot in de puntjes in orde is. Hierna is de verkiezing aan de orde. Af tredend zijn de heeren Vreeburg, Heems kerk en van Leeuwen, die allen met groote meerderheid van stemmen worden herkozen. Vervolgens leest de secretaris nog een prachtig jaarverslag voor. Punt 5. Bespreking ijsvermaak levert niet veel op daar reeds vorig jaar be sproken is, in welke volgorde de wedstrij den zullen gehouden worden. Ook van de rondvraag wordt niet veel gebruik gemaakt. De heer Verschie vraagt, waar de dreggen gestationneerd zijn, waar van de voorzitter uitleg geeft. De heer v. d. Ploeg vraagt waarom niet aangeslo ten wordt zij den Z.H. Ijsbond, waarop de voorzitter verklaart, dat zij eerst het katje uit den boom heeft gekeken en tot tot de conclusie is gekomen, dat andere gemeen ten o.a. Warmond, al weer uit zijn getre den, daar zij al hun vrijheid kwijt raakte. Hierna sluit de voorzitter de vergadering de hoop uitsprekend, dat wij een flinke winter zullen krijgen en dankende voor de prettige medewerking op dezen avond. Daarna nog verloting om paling, banket en sigaren. De prijswinnaars werden: H. Hoo- geveen, P. Oliroek, P. v. d. Geest, J, A. v. d. Geest, P. v. d. Geest, J. v. d. Hulst, A. v. d. Geest, L .de Hollander, C. Bens, C. Pennings, P. v. d. Ploeg, P. v. d. Geest Cz. Hierna keerden allen voldaan huis waarts. ROELOFARENDSVEEN. Uitslag billard-wedstrijd Gezellen. A-klasse: 1. Th. v. Beek, 2. Joh. v. Beek, 3. H. Loos, 4. C. de Jung, 5. Th. v. d. Meer. B-klasse: 1. A. v. Beek, 2. H. v. Klink, 3. J. de Bruin, 4 J. v. Klin. C-klasse: 1. P. Turk, 2. M. Turk, 3. Th. Huigsloot. D-klasse: 1 Koos Bakker, 2. Jo Hoogen- boom. De hoogste serie werd behaald door Joh. v. Beek met 44. Over het geheel genomen blonken vooral de gebroeders van Beek uit. RUNSBURG. Aanbesteding. Voor rekening van den heer A. J. Mulder is aanbesteed het bou wen van t huizen. De uitslag was: J. v. Mooten, R^nsburg ƒ3149, H. v. Iterson te Rijnsburg 3175, G. v. d. Vijver te Rijns burg 3100, P. Kort Jr. te Rijnsburg 2997, J. v. Iterson Rijnsburg 3100, Jac. Th. Remmerswaal te Katwijk aan den Rijn 2935, C. Aanhane te Katwijk aan den Rijn 2765. VOORHOUT. Kleinveever. D.V.V. Gisteravond hield D.V.V. haar gewone wekelijksche veiling. De aanvoer en belangstelling was weer tamelijk groot. Aangevoerd waren 140 ko nijnen, die opbrachten van 0.20 tot 1.50 per stuk. 18 kippen vanaf 0.30 tot 1.00 per stuk 3 ganzen voor 2.00 per stuk. Verder nog 60 nummers diversen, welke ook allen verkocht werden. VEUR. GEMEENTERAAD. (Vervolg) Bouwen van 16 woningen. In bespreking komt het voorstel tot het verstrekken krachtenis de Woningwet van een voorschot van 63.000.— aan de R.K. Bouwvereeniging „Eensgezindheid" o.m. voor den bouw van 16 woningen. De heer Blokland zegt niet tegen het bouwen te zijn; hij bespreekt de herstel lingen aan de reeds bestaande huizen en is het er niet mede eens, dat de menschen de waterleiding zelf moeten betalen. Hij dringt er bij B. en W. op aan, om het zoo te willen leiden, dat de huur niet boven 3.50 komt, en dat het werk in eigen ge meente wordt uitbesteed en werkkrachten uit eigen gemeente worden te werk gesteld. De heer Kerkhoff vraagt, of advies van den Inspecteur ingewonnen is. De heer Koerts zet zijn meening uiteen, bespreekt de voortuintjes en vraagt, of de bestaande rioleering heelemaal weg is. De heer Zuijdwijk wil het werk in tweeën uitbesteden, n.l. de herstellingen en den nieuwbouw en wil dat het werk in de Gemeente blijft, alleen dan zal hij er zijn stem aan geven* De heer Uittenhout zet eveneens zijn meening uiteen, bespreekt de betaling van het water, etc.en is het met den heer Zuijd wijk eens om het werk in tweeën uit te be steden en dat het werk in de Gemeente blijft. De heer Blonk begrijpt niet, hoe men in het plan een winkelhuis kan opnemen en waarom dit daar moet komen; hij zet zijn mecning uiteen. De voorzitter antwoordt de verschillen de heeren en zegt, dat B. en W. alles zul len doen om geen huurverhooging te krij gen en om het werk in eigen Gemeente uit te besteden en werkkrachten uit eigen Ge meente te werk te stellen, terwijl hij de diverse wenschen van den Raad met het bestuur der Vereeniging zal bespreken. Weth. Schrader licht een en ander nog nader toe en zegt gaarne zooveel in zijn vermogen is met de wenschen van den Raad rekening te zullen houden. Het voorstel wordt dan z. h. s. aangeno men. Een ingekomen vraag van den R.K. Volksbond betreffende het 1 maal stempe len per dag wordt, ofschoon hierop reeds af wijzend werd beschikt, teruggezonden naar B. en W. om deze zaak nader te bekijken. De voorzitter vraagt bij eventueele inwil liging de medewerking dar bonden voor een goede controle, welke medawerking bij monde van den heer Blokland wordt toege zegd. Er ontspint zich over dit verzoek nog een lange bespreking tusschen den heer, Blokland en den voorzitter, waarop de voorzitter de juiste toelichting geeft. Een vraag van den heer Blokland over de verstrekking van kolen aan die werkloo- zen, die uit de Bondskas trekken, wat de Gemeente pl.m. ƒ599.— zou kosten en waarvoor geen post op de begrooting kan worden geplaatst, zal in het Burgerlijk Armbestuur behandeld worden. De heer Kerkhoff vraagt nog het woord over het St. Nicolaaskinderfeest en de hier voor gehouden collecte, waaromtrent hij zijn meening duidelijk naar voren brengt en een protest doet hooren, terwijl de heer Borst er zijn ergernis over uitspreekt, dat dit op Zondag is gedaan; ook de heer Otte heeft nog enkele vragen, waarop de voor zitter adviseert alles schriftelijk in te die nen, zoodat een en ander een volgende ver gadering nader in behandeling komt. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat de goedkeuring is afgekomen voor de uit voering der werken aan Looierslaan, Smids laan en Achterweg, waarvoor echter een afschrijving noodig is van 75.omdat een en ander was geraamd op f 1575.en het Rijk maar 1500.toestaat. B. en W. vragen hiervoor de goedkeuring om deze zaak onder handen te kunnen nemen. Deze goedkeuring wordt aan B. en W. z. h: s. verleend. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. De bijslagregeling. Naar wij verne men hebben B. en W. dezer gemeente moeite gedaan om werkloozen in het par ticuliere bedrijf geplaatst te krijgen. Dit stuitte evenwel af op het afwijkend stand punt van den Inspecteur voor de werk verschaffing. Thans kunnen wij melden, dat de inspectie zich met het standpunt van B. en W. kan vereenigen. Met name zullen nu alleen werkloozen geplaatst kun> nen worden in de particuliere bedrijven en in aan deze uit te keeren loonen wordt subsidie gegeven. Een steun aan het parti culiere bedrijf rechtsstreeks komt hier door te vervallen. Door deze maatregel zullen de loonen van arbeiders, die sedert 15 Sept. j.l in dienst waren genomen en voor wie een aanvrage is ingediend, voor toeslag in aanmerking komen. Gezien den korten tijd, waarvoor de regeling nog geldt (3e Dec.) zal met de uitvoering den noo- digen spoed worden betracht. 4- December lol 10 Januari cls. POSTZEGELS en BRIEFKAARTEN UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Hengelwedstrijd. Op initiatief van de Hengelaarsvereeniging „Ons Genoegen", alhied, werd gistermiddag op den Rijn langs den Oudshoornschen weg een hengel wedstrijd gehouden voor werkloozen, waar aan door pl.m. 225 personen werd deelge nomen. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, hadden de deelnemers zich op het terrein van de fa. Wernink verzameld. Hier werden hun door den voorzitter van O. G. eenige mededeelingen verstrekt omtrent de voorwaarden aan deze wedstrijd verbon den. Als begrijpelijk trok de wedstrijd zelf zeer veel belangstelling. Vanaf de Heul tot 's-Molenaars, een afstand van pl.m. 15 min., stonden de deelnemers opgesteld. Een 40- tal slechts wist eenige visch te vangen. Dank zij de goede leiding van „Ons Genoe gen" had de wedstrijd een prettig verloop. De eerste prijs behaalde A. van 't Woud met 40 gram visch, tweede werd P. Sme ding met 370 gram, derde D. v. Frankfoort met 310 'gram, vierde J. Lenten 185 gram. vijfde A. v. Willigen 163 gram. Gisteravond had op de bovenzaal van Centraal de prijs uitreiking plaats. Dank zij de spontane me dewerking der winkeliers was het bestuur er in geslaagd, een zoodanig aantal prijzen bijeen te brengen, dat alle deelnemers een prijs kon worden aangeboden De prijzen bestonden uit levensmiddelen, kleeren, schoeisel en tal van andere artikelen. Een groote St. Nicolaas-pop onder den naam van Ras Koeksa, was een der hilariteiten. Het bestuur van „Ons Genoegen" gaarne een woord van lof voor zijn gelukkig initia tief! Bij het rooien van boomen. Bij het boomen rooien achter het perceel van den heer H. B. in de Emmalaan had de 27-ja- rige G. W. alhier het ongeval uit een 6 Me ter hoogen boom te vallen. W. die aanvan kelijk bewusteloos bleek, was spoedig weer tot bewustzijn en bleek een schouderont wrichting te hebben bekomen. Dr. v. W. verleende de eerste hulp. Verkooping. Bij de gisteren gehouden verkooping ten overstaan van notaris Jhr. G. J Stoop, in hotel „Centraal" werd het woonhuis, smederij en schuur te Alphen aan den Rijn, Hooftstraat, eigendom van den heer J. Langbroek na afslag in perceelen in bod staande op 5785, afgemijnd op een bedrag van 1200, door den heer P. Kroon qq te Ter Aar; voorts werden de 4 arbei derswoningen en groote schuur te Alphen aan den Rijn aan de Raadhuisstraat, eigen- dam van C. Markman in bod staande op 4200 afgemijnd op 8.50 door den heer C. Tolk qq te Alphen aan den Rijn. Ingekomen: Abraham J. Colpaart, van Amsterdam. Petrus J. Geerdinck van Benschop. Adrianus van Donk, landar beider, van Bodegraven. Johannes H. J. van Miltenburg van Oudewater. Arina A. Bontenbal, van Woubrugge. Wed. D. Uithol geb. Boef, van Bodegraven. Vertrokken: Martina H. Ges man, naar Boskoop. Hendrika J. van Beusekom, naar Amsterdam. Cornelis van Wees, naar Voorschoten. Trijntje Wagenaar, naar Waalre. Hendrika W. van der Steeg, naar Leiden. Anna Wou ters, naar Noordwijkerhout. Dimphna van Zundert, naar Leiden. Dirk Nap, naar Barwoutswaarder. Grada G. Wan- rooij, naar Velsen. Geboren: Johanna d. van Dirk van Braak en Jacoba Sijtze van der Leede. Michiel z. van Hendrik Jan van Veen en Maria van de Veri, wonende te Breda. Johan z. van Arie van der Vaart en Eliza beth Arendje van der Beek. Gehuwd: Johannes Verkade 30 j., wo nende te Woubrugge en Anna Gijsbertha Baars 27 j. KOUDEKERK. Een zwembad. Toen Woensdagavond mej. v. V. in de Lage Waard alhier, per rij wiel huiswaarts reed, had zij het ongeluk, tegen een op den weg staande onverlichte handkar te rijden van den arbeider v. T., die bezig was hiermede verhuisboel over te brengen. Tengevolge van de botsing kwam mej. v. V met haar rijwiel in de Lagewaartsche Wetering terecht. Met behulp van v. T. werd ze weer spoedig behouden op het droge gebracht, doch toen bleek, dat eeni ge boodschappen alsmede haar rywielbelas- tingmerk in de diepte waren verdwenen. Overleden: Jan Raas oud 87 j. wedr. van Cornelia Been.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7