I VRIJDAG 6 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 IETS ZACHTER. BE BILT SEINT: Matige, aanvankelijk tijdelijk krachtige, later weer afnemende Zuidelijke tot Wes telijke wind, half tot zwaarbewolkt, of be trokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 764.3 te Biarritz Laagste barometerst.: 745.6 te Sarna. De depressie vulde verder op, haar kern bleef nog over Scandinavië gelegen; de secundaire, welke zich gisteren nog over Frankrijk bevond, trok naar Centraal Eu ropa. Een nieuw lage druk gebied ligt ten Zuiden van IJsland, terwijl zich een be langrijke secundaire over het Zuiden van de Britsche Eilanden en het Kanaal be vindt. In het Zuidwesten handhaaft zich de hooge drukking. Het algemeene karakter van 't weer blijft nog somber, alleen over Frankrijk klaarde plaatselijk de lucht wat op en over Zuid-Engeland valt regen, ter wijl verder over Midden-Duitschland en Oostenrijk regen en sneeuw gemeld wordt. Ook over Zweden en Finland regent en sneeuwt het nog. De temperatuur daalde over IJsland, onze omgeving, Frankrijk, het grootste gedeelte van Duitschland en eenige stations in Midden-Zweden; over de Britsche Eilanden en het overige Scandi navië steeg zij. Ten onzent mag onder invloed van de secundaire ten Westen van ons gelegen, toenmende wind met eenige regen en stij ging van temperatuur verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR 3.8 gr. C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS «.St. Van Vrijdagnamiddag 4.19 uur tot Za terdagmorgen 7.24 uur. HUOli WATER Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 7 De cember n.m. 12.03 uur. AMSTERDAMS RAAD KEURT DE BEGROOTING GOED. Met 3011 stemmen. De Amsterdamsche Raad heeft gisteren met 30 tegen 11 stemmen de begrooting- 1936 aangenomen. De tegenstemmers wa ren: de communisten en een revolutiorunair- socialist; prof. Woltjes (anti-rev.) en de aanwezige leden der r. k. fractie, behalve de heeren Steinmetz en De Groot. De voorzitter der R.K. fractie, prof. mr. C. P. M. Romme, legde ongeveer de volgen de verklaring af: „Wanneer de thans in stemming gebrach te begrooting nog luidde, conform de ont werp-begrooting, welke B. en W. aanvan kelijk hebben aangeboden, zou ik mijn stem er aan gegeven hebben. Doch in stemming wordt nu gebracht een üntwarp-begrooting, waaraan de soc.-de- mocratische en communistische werkmeer- derheid in dezen raad met opzet het slui tend karakter heeft ontnomen, door de loon- voordracht te verwerpen. Tegelijkertijd heeft zij zelfs niet naar reëele dekking ge zocht. Deze begrooting is er een waarvan niemand, in noch buiten de raad, in ernst kan beweren, dat zij reëel sluit, zoodat ik geen vrijheid vind, aan deze begrooting mijn stem te geven". NED. R.-K. MIDDENSTANDSBOND. Vijf en twintig jaar bestaan. Op 9 December zal het 20 jaar geleden zijn, dat de Ned. R.-K. Middenstandsbond werd opgericht. Het hoofdbestuur heeft, afziende van een openbare herdenking, prijs gesteld op een intieve herdenking van dit feit in den kring van het hoogste bestuurslichaam der organisatie, het Centraal Bestuur. In verband hiermede zal as. Maandag te Utrecht een vergadering van het Cen traal Bestuur worden gehouden, waarvan de middagbijeenkomst geheel aan de her denking van het jubileum zal zijn gewijd. CADEAUZENDINGEN BOTER EN KAAS NAAR DUITSCHLAND. Het Crisis-Zuivelbureau, Laan van Meer- dervoort 84, 's-Gravenhage„ deelt mede, dat aan belanghebbenden gedurende de maand December 1935 binnen zekere gren zen certificaten rechtgevende tot den uit voer naar, resp. invoer in Duitschland van boter en kaas kunnen worden verstrekt, voor zoover het cadeauzendingen („Liebes- gaben") betreft, waarvoor een betaling van uit Duitschland naar Nederland dus niet kan plaatsvinden. Uitvoerige schriftelijke inlichtingen wor den op aanvrage door het Zuivelbureau ver strekt. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is we derom vastgesteld op 0.95 per K.G. W. Blijdenstein. t Overleden is de heer Theodor Willem Blijdenstein. oudste directeur van De Twentsche Bank, in den leeftijd van 61 jaar. De heer Blijdenstein was in de kringen waarin hij verkeerde een zeer gewaardeer de persoonlijkheid. De heer Blijdenstein was de eenige zoon van den oprichter der vroegere Vennoot schap, onder de firma Twentsche Bank B. W. Blijdenstein. Het Oec. Technologisch Instituut voor Noord-Holland. Ged. Staten van Noord-Holland hebben benoemd tot directeur van den Oecono- misch-Technologischen dienst voor Noord- Holland, ir. W. Fuhri Snethlage te Haar lem, thans verbonden aan het adviesbureau voor bedrijfsorganisatie van ir. Louwerse en Berenschot te Utrecht, terwijl zij tot oeconomisch adviseur aan den dienst heb ben benoemd dr. E. J. Tobi, in Den Haag, oeconomisch adviseur van de hoofddirectie der N.V. Nederlandsche Middenstandsbank te Amsterdam, en tot technologisch adviseur prof. dr. A. M. A. A. Steger, buitengewoon hoogleeraar in de technologie aan de Tech nische Hoogeschool te Delft. Voor accoun tantswerkzaamheden is aan den dienst toe gevoegd de heer C. H. van Hinsbergen, lid van het N. I. v. Acc. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Blijkens het verslag van de oommissie van rapporteurs inzake het afdeelingson- derzoek der Staten .van Zuid-Holland be treffende de provinciale begrooting voor 1936, gaf de intrede van de N.S.B. enkelen leden aanleiding hun oordeel over deze po litieke partij te zeggen. Zij vestigden de aandacht op het program dezer partij, dat door een der leden werd gekwalificeerd als te zijn in groote trekken een copie van het program der Nationaal-Socialistische beweging in Duitschland. Dit program werd geach' volkomen in strijd te zijn met onze historie en traditie. Immers de vrijheden moeten ons volk worden ontnomen, een ar beidsplicht van een jaar moet worden in gevoerd voor alle jongelieden, een dulde- loos militairisme tot stand gebracht/de po litieke- en de vakbeweging moeten worden vernietigd en de dictatuur wordt als ideaal aan het volk voorgehouden. Niet alleen werd het beginsel dezer nieuwe partij ver derfelijk gevonden, ook de methode die de N.S.B. bij haar optreden toepast, werd door verschillende leden sterk gegispt. Door leu gens en laster, door het verdacht maken van partijen en personen, regeeringsperso- nen inbegrepen, tracht deze partij ingang te vinden. Ook exploiteert zij de armoede en de vertwijfeling waarin velen zijn ge raakt. Waar voorts deze partij het toelegt op de vernietiging van het bestuursappa raat der provincie kan zij naar het oor deel van meerdere leden door partijen, die staan op het handhaven der democratie, niet als gelijkwaardig worden beschouwd. Een der leden wraakte het, dat de N.S.B.- fractie bij haar intrede de Staten hebben opgehouden met het aan de orde stellen van eenige slecht overwogen onbeduidende voorstellen. Een ander lid zag in het de monstratief heengaan in de vergadering van 19 Nov. j.l. niets anders dan een zich onttrekken aan het verantwoordelijke werk der Staten. Hij vroeg zich af of het niet verstandig zou zyn in het vervolg aan de vertegenwoordigers van de N.S.B. geen aandacht te schenken. Meerdere leden slo ten zich hierbij aan. Aan Ged. Staten werd hulde gebracht voor het feit, dat zij een sluitende begroo ting aanbieden zander belastingverhoo- ging. Verschillende leden hadden liever ge zien, dat de belastingen eenigszins waren verhoogd geworden, om dan uit de meer dere opbrengst het bedrag, dat thans aan saalrisverlaging wordt geraamd op te van gen. Kon men zich in het algemeen met de financieele politiek vereenigen, toch werd door verscheidene leden erop gewezen, dat er zwakke plekken in de begrooting zijn aan te wijzen. Zoo werd bijv. critiek ge oefend op het feit, dat Ged. Staten de sub sidie voor krankzinnigenverpleging, uit te keeren aan de gemeentebesturen, met 25.000.hebben verlaagd, zonder dat er eenige zekerheid bestond, dat die verlaging gewettigd was. Verschillende beschouwingen werden ge houden over het provinciale wegenplan. Aangedrongen werd op krachtige maatre gelen tegen lintbebouwing langs de pro vinciale wegen. Gevraagd werd voor de verbetering van de tertiaire wegen, gelijk ook in andere provincies geschiedt, een be drag op de begrooting te brengen. In hun antwoord erkennen Ged. Staten, dat de post „subsidies voor krankzinnigen verpleging" inderdaad een zwakke plek in de begrooting vormt. Er zijn echter rede lijke gronden om een verdere daling der verpleegprijzen te verwachten. Ged. Staten hebben bij hun voordracht inzake de bestrijding der werkloosheid reeds een voorstel gedaan om over te gaan tot versnelde uitvoering van het wegen plan. Indien dit voorstel door de Prov. Sta ten wordt aanvaardt, en daaromtrent over eenstemming wordt verkregen met het Werkfonds, zal in de eerstvolgende jaren gemiddeld 4 a 5 millioen gulden voor de wegenverbetering worden verwerkt. Een plan tot het maken van een wegverbinding langs de duinen van Scheveningen met Wassenaar is in voorbereiding. Omtrent een verbinding van westelijk 's Gravenhage met westelijk Delft en westelijk Rotterdam zijn nog onderhandelingen gaande. Voor de wegverbinding, loopende van den Rijks straatweg ter hoogte van Sassenheim, in de richting Noordwijk en Noord wij kerhout, zyn de plannen vrijwel gereed; voor den weg OverschieBerkel zijn zij in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Het ligt in de bedoeling geleidelijk en naar gelang van de urgentie de verschillen de deelen der provincie in de streekplanstu die te betrekken. Ten aanzien van het vraagstuk van de bestrijding der lintbebouwing moeten Ged. Staten, hoewel deze aangelegenheid hun volle aandacht heeft, vooralsnog een af wachtende houding aannemen. SALARIEERING PROVINCIAAL PERSONEEL. Jaarwedden Ged. Staten van Z.-Holland. Aan het rapport van de commissie uit de Provinciale Staten van Zuid-Holland betreffende de voorstellen tot nadere re geling van de jaarwedden der leden van Ged. Staten en tot herziening van de sala- rieering van het provinciaal personeel (beide voorstellen komen neer op een ver laging met 5 pet.) wordt ontleend, dat eenige leden der commissie er hunne be vreemding over uitspraken, dat, waar de thans geldende jaarwedde van Ged. Staten ten vorigen jare door de Staten als billijk werd aangemerkt, deze thans met 5 pet. verminderd zou moeten worden. Een twee tal leden van de commissie was van oor deel, dat langs den weg der z.g. aanpas singspolitiek geen uitweg uit de tegen woordige moeilijkheden te vinden is. De overige leden achtten de jaarwedde van Ged. Staten opzichzelf niet te hoog, doch zagen de noodwendigheid van de verlaging evenwel in. Ook omtrent het voorstel betreffende de salarieering van het prov. personeel wa ren de meeningen in de commissie ver deeld. Twee hunner verzetten zich tegen elke verlaging. De overige leden achten het voorstel aanvaardbaar; twee hunner legden zich noode neer bij de verlaging en doen dit alleen omdat zij de brieven van den minister van Binnenlandsche Zaken als eisch opvatten. De andere leden ko men, ook als zij het voorstel opzichzelf beschouwen, los van de brieven van den minister, tot de conclusie, dat het voorstel aanvaardbaar is. In hun antwoord waarbij zij zich ont houden van beschouwingen over de jaar wedden van Ged. Staten wijzen Ged. Staten erop, dat de voorgestelde salaris verlaging niet of althans niet in de eerste plaats moet worden gezien als een maat regel van budgetairen ,aard, doch als een uitvloeisel van de in 1934 door de Prov. Staten aanvaarde salarispolitiek, waar op aandrang van den minister van Binnen landsche Zaken het beginsel werd aan vaard van een ongeveer gelijkwaardige bezoldiging van het overheidspersoneel in al zijn geledingen naar den maatstaf van de Rijksregeling. Het zou met dit beginsel in strijd zijn dit moet den minister wor den toegegeven om, nu de bezoldiging van het Rijkspersoneel met 1 Januari 1936 een verlaging van 5 pet. ondergaat, het personeel in dienst van de overige open bare lichamen, voorzoover zijn bezoldiging een vergelijking met die van het Rijk kan doorstaan, niet in die verlaging te doen deelen. Indien men de tijdsomstandigheden in aanmerking neemt, blijft de salarieering in deze provincie ook na de voorgestelde verlaging aan redelijke eischen voldoen. ANTWOORD S.D.P.SCHE KAMER FRACTIE AAN Mr. DUYS. De Sociaal-Democratische Tweede Ka merfractie heeft een brief gezonden aan mr. J. E. W. Duys, die heel lang is, en waarvan wij hier een korten inhoud geven: „Onze Kamerfractie heeft in haar ver ga Jering van Dinsdag 3 December kennis genomen van uw brief van 29 November 1.1., waarin gij mededeelt, dat gij met in gang van dien datum niet meer wenscht te worden beschouwd als lid der fractie. Tlit de publicatie, die gij aan alle Ne derlandsche dagbladen hebt doen toeko men, is tevens gebleken, dat gij noch voor het lidmaatschap der S.D.A.P., noch voor de Tweede Kamer hebt bedankt en dat gij ook niet voornemens zijt het lidmaat schap der Tweede Kamer eerder dan aan het einde van de loopende parlementaire periode neer te leggen. Gij schijnt dus de Sociaal-Democratische K.amerfactie te beschouwen als een vrij willige groepeering van de leden der Par tij, die lid zijn van de Kamer, en te mee- nen, dat het dien leden der Partij geheel vrij staat te beslissen, of zij al of niet tot de Kamerfractie zullen behooren. Deze opvatting is onjuist. Immers, arti kel 91 van het Huishoudelijk Reglement der S.D.A.P. zegt uitdrukkelijk: „De leden der Partij, gekozen tot lid der Staten-Generaal, vormen de Sociaal-De mocratische Kamerfractie". Het Reglement kent geen uitzondering van deze bepaling. Een lid der S.D.A.P., deel uitmakende van een der Kamers, kan dus niet zonder het Reglement der Partij te schenden, zich aan het lidmaatschap der Kamerfractie onttrekken, tenzij hij tegelij kertijd het lidmaatschap der Partij opzegt. Doet hij dit laatste, dan gebiedt 'n algemeen aJs juist erkende regel dat hij onmiddel lijk zijn mandaat als lid der Kamer neer legt. Het is niet aan de Kamerfractie, nu te zeggen, hoe gij in de gegeven omstandig heden hebt te handelen". „Nu gij in extenso en op uw wijze uw grieven tegen de Partij en tegen onze Ka merfractie openbaar hebt gemaakt, achten wij ons verplicht bij die grieven, welke de Kamerfractie betreffen, eenige aanteeke- ningen te maken". „Wij zijn nu genoodzaakt te zeggen, dat uw werk in de Kamer reeds zeer lang, en reeds vele jaren vóór de conflicten zich voordeden, waardoor sedert 1933 van een „2aak-Duys" wordt gesproken, veel te wenschen heeft overgelaten. In de jaren vóór 1913 hebt gij door uw inderdaad ver dienstelijken arbeid voornamelijk op het gebied der sociale verzekering u een naam en een positie verworven. Daarna hebt gij nog wel herhaaldelijk op propagandistisch gebied zeer groote activiteit ontwikkeld, maar aan het werk der Kamer en aan dat der fractie hebt gij slechts zeer onregel matig en dikwijls bitter weinig of in het geheel niet deelgenomen. Dat gij deson danks uw plaats kondet blijven innemen, is hieruit te verklaren, dat Partij en Par tijbestuur voortdurend de hoop koester den, dat gij tot een ernstiger plichtsbe trachting zoudt terugkeeren en dat zij u de kans daartoe niet wilden benemen. Gij weet, zoo goed als wie ook, dat uw veelvuldige afwezigheid bij de werkzaam- hedei van Kamer en fractie vroeger reeds herhaaldelijk de aandacht der Partij heeft getrokken. Dit is meer dan eens gebleken. En gaf uw lidmaatschap van den Haag- schen Gemeenteraad van 1927 tot 1933 en dat van het Partijbestuur van 1928 tot 1930 niet aanleiding tot soortgelijke klachten? In al die jaren bestond er nog geen „zaak-Duys", waardoor de „atmosfeer" in de Kamerfractie voor u „verstikkend" heet te zijn geworden". „In het zitingsjaar 19331934 hebt gy bij de behandeling van de Landbouw-crisis- wet voornamelijk misstanden besproken, die gij als advocaat van den fascistischen slagei Roelofsen had leeren kennen. De beide overige malen hebt gij gesproken over verzoeken van aannemers, die vor deringen op den Staat meenden te heb ben. Gij weet, dat daarvoor in de fractie allesbehalve onverdeelde bewondering werd gevoeld en dat een zakelijke discus sie, daarover in de fractievergadering ge voerd, eindigde met de conclusie, dat een Kamerlid-advocaat zich in de Kamer zoo veel mogelijk dient te onthouden van be moeiingen met zaken en personen, waar- rrede hij als advocaat in aanraking is ge weest, omdat hij zelfs den schijn van vermenging van zijn hoedanigheden angst vallig dient te vermijden". „In het zittingsjaar 19341935 is de meeste aandacht getrokken door Uw rede voering van 4 December 1934 bij de Justi- tiebegrooting. Die redevoering heeft alom in het land opzien gebaard, omdat gij daar in, de verschijnselen van straatterreur be sprekende, Uw critiek geheel hebt gekeerd tegen communisten en O.S.P.-ers en zelfs sociaal-democraten en met geen woord U hebt gerieht tegen de provocaties en de geweldmethoden van het fascisme. Gij weet, dat alle leden onzer fractie-commis sie voor Justitiezaken U dringend hadden ontraden, dat onderwerp zóó te behande len. Kenteekenend voor Uw redevoering is, dat zij terstond door „Volk en Vader land" op de plaats van het hoofdartikel, zonder commentaar, is afgedrukt!" „Hier zijn wij genaderd tot de vraag, welke geschillen tusschen U en de andere leden der fractie zich in de laatste jaren hebben voorgedaan. Die geschillen betrof fen niet den inhoud van Uw bekende brochure „Ter Oriënteering" van den zo mer 1935. Geen lid der fractie heeft ooit het recht betwist van eenig lid der Partij om als zijn overtuiging uit te spreken, dat tactiek en beginselen der Party op be paalde punten herziening behoeven, al waren de meesten onzer van oordeel, dat gij die vraagstukken op een verkeerde wijze, immers meer buiten de Partij dan in haar midden en ook zeer onbedacht, aan de orde hadt gesteld. De tegenstellingen, die zich sedert 1933 in de fractie tusschen U en alle andere leden hebben ontwik keld betroffen andere zaken". Naast de bovengenoemde feiten wordt dan uitvoerig gewezen op gevallen van absen tisme bij belangrijke beschouwingen enz. KERKNIEUWS Audiëntie. Z. D. H. de Kapittel-Vikaris van het Bis dom van Haarlem zal alleen a.s. Woens dag audiëntie verleenen. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Gemeld is dat D. R., handelaar in stof zuigers, gisteren veroordeeld is. Dit bericht kan tot misversatnd leiden en wij deelen daarom even mede, dat niet bedoeld is de heer D. Ruiter, Hansenstraat 2, die even eens in stofzuigers handelt. De visschers J. de V., uit K a t w ij k heeft in samenwerking met M. van 't W. aldaar geknoeid met zijn steunaanvragen. De knoeierij is in hoofdzaak van v: 't W. uitgegaan. J. de V. werd veroordeeld tot één maand gevangenisstraf voorwaardelijk met één jaar proeftijd. De Officier had één maand gevangenis straf geëischt. Van 't W. achtte de Officier veel meer schuldig. Hij genoot een vertrouwensposi tie als lid van de Contact Commissie. Van dit vertrouwen heeft hij ernstig misbruik gemaakt. Spr. eischte tegen W. twee maan den gevangenisstraf en twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Verdachte heeft geen voordeel gehad van zijn handelwijze. De politierechter veroordeelde hem tot drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd en een geld boete van 5.subs 10 dagen hechtenis. AGENDA LEIDEN. Zo***ng, St. Nicolaasavondfeest der Ned. Reisver. voor Katholieken in de Burchtzaal, 8 uur. Maandag, Hanze-vergadering. Drs. Hub. Jansen over Bedrijfsordening, Zo- merzorg, 8.30 uur. Woensdag, Voorlichtingsvergadering voor de leden van den Bestuursraad, 's avonds 8 uur, Bondsgebouw. Spreker de heer A. Angenent, uit Haarlem. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 3ï, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest telef. 274. Tot en met Zaterdag 7 Dec. ontvangt elk onzer klanten een gerchenk. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Romaansche taal- en letterkunde (Fransch) mej. M. N. Baar slag, Den Haag; candidaatsexamen Romaansche taal- en letterkunde (Fransch) mej. B. M. de Roo de la Faille, Den Haag; Bevorderd: tot arts de heeren L. M. Vrijland, Lei den, C. Van Waalwijk van Doorn, Dor drecht, D. A. Fernandes, den Haag. Het Abessiinsche conflict DE FRANSCH—ENGELSCHE VREDES VOORSTELLEN. PARIJS, 6 December. (A. N. P.). De correspondent van de „Figaro" te Londen meldt aan zijn blad, dat hij het Fransch Engelsche voorstel tot bij legging van het ItaliaanschAbessijnsch conflict in groote lijnen kan mededeelen. Het zou op het vol gende neerkomen: 1. Een deel der provincie !Vigre en de steden Adoea, Adigrat en waarschijnlijk ook Makalle, zouden bij Italiaansch-Eritrea worden gevoegd, terwijl Ak*oem Abes sijnsch bou blijven. 3. De Abessijnen moeten den Italianen oeconomische kolonisatie-mogelijkheden la ten in de buurt van Bari (in het Zuiden). Dit gebied zou worden geplaatst onder een bijzondere bestuurscontrole, doch zou prin cipieel moeten blijven onder de souvereini- tiet van den Negus van Agessinië. 4. De Italianen zouden den Abessijnen een „corridor" in Eritrea afstaan naar de haven van Assab met het recht in deze cor ridor een straatweg of een spoorweg aan te leggen. Geen optimisme omtrent een bijlegging van het geschil. ROME, 6 December. (A. N. P.). Een woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken verklaarde gisteren, dat Italië geen grond ziet voor het opti misme in het buitenland omtrent een bij legging van het Italiaansch-Ethiopiseh conflict In diplomatieke kringen meent men, dat Mussolini de denkbeelden van de Fransche en Britsche ambtenaren der ministeries van buitenlandsche zaken niet toereikend zal vinden, daar zy niet voldoende tegemoet komen aan de Italiaansche verlangens naar territoriale expansie. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 6 December. (A. N. P.). Het 64ste legerbericht, dat maarschalk Badog- lio seint, luidt: „Aan het geheele Elitreesche front heb ben de gevechten tusschen onze patrouil les en vijandelijke groepen een meer inten sief karakter aangenomen. Overal worden gewapende Abessijnen verslagen en op de vlucht gedreven. Zij hebben 24 dooden ach ter gelaten. De Italiaansche luchtstrijd krachten hebben een colonne gewapende Abessijnen, welke optrok tusschen Gondar en Dabat, verrast en met bommen be stookt. Bombardement op een clorp. ADDIS ABEBA, 6 December. (A. N. P.) De Amerikaansche negervlieger John Robinson, die sinds het vertrek van den „Zwarten Adelaar" een der corypheeën is der Abessijnsche luchtmacht, heeft rapport uitgebracht, dat 16 Italiaansche bommen werpers het dorp Dawark ten Noorden van het Tan am eer zwaar hebben gebombar deerd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2