EEN GOEDE RAAD VRIJDAG DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE C0ÜRAN1 DERDE BLAD - PAG. 10 BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN EENBANDSPEL TE NICE Nederland niet bij de deelnemers Dezer dagen worden te Nice de wedstrij den om het wereldkampioenschap één- bandspel gehouden. Door den Nederlandsche Biljartbond was hiervoor ingeschreven met den heer Swee ping. Deze inschrijving was echter voor waardelijk, daar men er de bepaling bij had gemaakt, dat alleen dan zou worden deelgenomen, indien geen Duitsche spe lers in dit tournooi uitkwamen. Naar wij vernemen heeft de Nederland sche Biljartbond daarop van de organisa toren van dit tournooi, het bestuur van den Franschen Biljartbond, bericht ont vangen, dat onder die voorwaarde de in schrijving niet geaccepteerd kon worden, Nederland zal dus bij_ de wereldkam pioenschappen éénbandspel niet vertegen woordigd zijn. OLYMPISCHE SPELEN DE SPELEN TE BERLIJN EN DE DEELNEMING VAN AMERIKA. De meeningen sterk verdeeld. Te New York heeft een bijeenkomst plaats gevonden, georganiseerd door het Comité „Fair play in Sport", waarin zit ting hebben de gouverneur van Pennsylva- nië, Realle, de burgemeester van New York, La Guardia' en het lid van het Ameri- kaansch Olympisch Comité Alfred Lenn. Deze autoriteiten zijn van meening, dat de Vereenigde Staten niet moeten deelne men aan de Olympische Spelen te Berlijn. Zij zijn ervan overtuigd, dat deze spelen door Duitschland beschouwd worden als een belangrijke politieke aangelegenheid en dat de athleten zich niet aan dezen in vloed zouden kunnen onttrekken. De heer Mahoney zou voorts op het congres van den Amerikaanschen Athletiek Bond, het welk op 6, 7 en 8 December wordt gehou den, het voorstel doen, dat men van deel neming aan de spelen te Berlijn zal af zien. Uit Chicago komt, in tegenstelling met bovenvermelde opinies, het bericht, dat de voorzitter van he Amerikaansch Olympisch Comité, Brundage, aandringt op vertegen woordiging van de Vereenigde Staten bij de Spelen te Berlijn. Hij wijst er op, dat de Amerikanen de dupe zullen worden van de oppositioneele beweging, welke gesti muleerd wordt door in de Vereenigde Sta ten verblijf houdende emigranten. Waarschuwing van een Katholiek Geestelijke. Uit New Haven (V.S.) wordt ons gemeld: De geestelijke leider van de Katholieke Studenten aan de Yale-Univerisiteit, Fr. T. Lawrason Riggs, heeft in een artikel van de Yale-News verklaard, dat geen Katho liek kan deelnemen aan de Olympische spe len te Berlijn zonder de poging die daar gedaan wordt om het christelijk geloof te vernietigen te steunen. „Ik voel", aldus verklaart Fr. Riggs, „dat de Amerikaan- sche Joden grootelijks beleedigd zijn door de bewering, dat de protesten zullen uitloo- pen op een uitbarsting van anti-semitisme in dit land". GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR (Vervolg) De heer Hendriks heeft bemerkt, dat het acres in de uitgaven is tot staan ge komen en dat het aanvankelijk tekort dit jaar kleiner was. Hij vindt dit een reden namens de R.K. fractie hulde te brengen aan B. en W. De voornaamste post is die voor openbare werken. Hij hoopt, dat de uitgetrokken bedragen zooveel mogelijk zullen worden beloond door het bestraten van wegen, paden enz. Verder vraagt hij aandacht voor werkverschaffingsobjecten, het afgraven van De Klip, een zwembad, verbetering van de Lus, enz. Voorts raadt hij aan den middenstand bij de uitvoering in te schakelen en ook te denken aan de jeugdige werkloozen. Hij wil niet voorstel len het besluit tot verbetering der Zijlwa tering in te trekken, al ziet hij hierin geen goed object voor werkverschaffing. De heer Wildt Meijboom is verheugd, dat de belasting niet verhoogd behoeft te worden. Spreker wijst erop, dat de werk loosheid veel geld vraagt en vraagt zich af of de verbetering der Zijlwatering in derdaad wel een object voor werkverschaf- .fing is. Slechts 22 van de 150'werkloozen kunnen daarbij werk vinden. Ook de loon- opzet bij dit werk acht hij onjuist. Eener zij ds wordt een te laag loon, anderzijds een te hoog loon genoten. Bij 40 uren ar beid kan de een 11.90, een ander bijna 25 verdienen, hetgeen neerkomt op 62 ct. per uur, terwijl in het particuliere bedrijf slechts 57 ct. wordt betaald. Hij vraagt zich af, of dit werk als werkverschaffings object niet "kan worden teruggenomen. De heer Kolff heeft bezwaren om een deel der kosten van oeververbetering der Zijlwatering ten laste van den kapitaal- dienst te brengen, omdat hier sprake is van een onproductieve uitgaaf. Hij meent, dat het geld beter kan worden besteed en "stelt voor dit werk stop te zetten. Verder wil ook hij versobering en bezuiniging en het tekort dekken door loonsverlaging en 'vermindering van enkele daarvoor vat bare posten. De heer Bavelaar wil werken als deze in het vervolg aanbesteden. Men bereikt dan een bezuiniging van minstens 30 pet. en voor de menschen, die eraan werken, hebben betere loonsvoorwaarden. De heer Kiewiet de Jonge wenscht ver der, dat B. en W. voortdurend aandacht schenken aan verlaging van uitgaven en zou willen, dat binnenkort werd aangege ven in welke richting B. en W. willen gaan. De begrooting sluit met een bedrag van circa 2 millioen. Als het uitgangspunt zou zijn daarop 100 pet. te bezuinigen, dan is het mogelijk Wassenaar te houden zooals het nu is. Spr. waarschuwt verder tegen stopzet ting van de verbetering der Zijlwatering. Al mag het geen ideaal werkobject zijn, er werken toch nog 22 menschen. Boven dien zou de raad zich door intrekking een brevet van lichtvaardigheid geven. Spre ker vraagt aandacht voor stichting van een open zwembad. De toestand Is „niet ongunstig" De voorz. beantwoordt de sprekers. Hij wijst erop, dat de financieele toestand niet ongunstig is. De inkomsten zijn niet ern stig gedaald en de uitgaven niet te zeer gestegen. In het geheel wil de raad belas- tingverhooging voorkomen. Indien de in komsten verder dalen en de uitgaven zeer zouden stijgen, dan zal aan ernstige ver sobering moeten gedaan. Voor de begrooting 1936 was dit nog niet noodig. Men heeft vergeten dat er nog een reservefonds is van 550.000, dat niet is aangesproken. Bovendien wordt een om zichtige leeningspolitiek gevoerd. Bijna alle kapitaalsuitgaven van beteekenis zijn of worden uit gewone middelen betaald. Dientengevolge is de schuld zeer gering vergeleken bij het bezit. Tot dusver is het tegenwoordig geslacht belast ten bate van het toekomstige. Is het nu zoo vreemd thans verandering aan te brengen? Wat GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM versobering betreft, dat is een zeer subjec tieve leus. Zij is moeilijk te volvoeren als de raad maar steeds nieuwe uitgaven doet, die geld kosten. Versobering is te vinden door het onderhoud na te laten of uit te stellen. Spreker acht dien weg verkeerd en meent, dat daartoe teveel de toevlucht wordt genomen in dezen tijd. In besparing op loonen is ook moeilijk bezuiniging te vinde. Met het betrokken Departement wordt nog steeds gecorrespondeerd. Wel meent spreker dat de salarispost, zooals die is uitgetrokken niet zal worden uit gegeven. Er is gezegd: men moet hier de salarissen op het rijkspeil brengen. Dat is niet duidelijk. Zij gaan niet uit boven het rijkspeil Er zijn voorbeelden van besparing ge noemd. Als die zouden worden gevolgd, zou men komen tot afbraak. Dat mag hier niet. De gemeente Wassenaar moet zijn in woners iets bieden en zijn diensten goéd laten functionneeren. Zij moet aantrekke lijk blijven. Ook is gesproken over verlaging van tarieven, hier niet te hoog. Wat de wijze van begrooten betreft, wil hij erop wijzen, dat steeds is aangedrongen op ruime ra ming, om suppletoire begrootingen te voorkomen. De werkloosheid willen B. en W. ook zoo veel mogelijk bestrijden, maar het is moei lijk objecten te vinden. Over het werk der Zijlwatering is uit de treure geklaagd. Hij begrijpt dit niet. Toen dit werk werd be sproken, zat de bedoeling absoluut voor werk te bieden en niets meer dat het niet zou geschied zijn als er andere objecten waren geweest. Buiten afzienbaren tijd hopen B. en W. met andere objecten te komen. Zij zijn met enkele bezig, maar die worden door an dere instanties opgehouden. Een voorbeeld is de bebossching van de duinen. Het stichten van een begraafplaats heeft ook de volle aandacht, evenals de weg naar zee, maar ook dit wacht op hoogere in stanties. Als B. en W. slagen, kunnen min stens 100 menschen werk vinden. Aan een open zwembad, acht spr., hier, zoo dicht bij de zee, geen groote behoefte. Beter te veel dan te weinig Wethouder van Moorsel beantwoordde de opmerkingen omtrent werkverschaf fing en steunregeling. Uitvoerig toont hij aan dat er geen reden is, om van de eigen steunregeling, die is aangepast aan plaat selijke omstandigheden, af te stappen. Wat de loonen bij de werkverschaffing betreft, zegt hij, dat hij het niet zoo erg vindt, iets teveel uit te keeren. Erger acht hij het, dat ze te weinig geven. Onjuist is het te spre ken van uurloon bij de werkverschaffing. Het loon is van andere factoren afhanke lijk. Er is gezegd: er moet een verschil zijn tusschen steun én loon. Spreker meent dat ook, maar het moet een klein verschil zijn, want er is bijna geen werk te vinden en dus kan de prikkel om werk te vinden ook klein zijn. Den heer Wildt Meijboom geeft hij den raad zijn beide functies, het raadslidmaatschap en zijn functie aan het Departement gescheiden te houden. Spre ker wil erop wijzen, dat er 250 gemeen ten zijn, die een eigen steunregeling heb- be*\ Nu is het wel eigenaardig, dat van 249 nooit iets wordt gehoord aan het De partement, maar van die eene, Wassenaar, aanhouden. Er is voorts een soort bedrei ging geuit Spreker zou het een groot schandaal vinden, als deze gemeente, die een groot bedrag in het werkloozenfonds stort, en steeds eigen boontjes heeft ge dopt, te eeniger tijd den kous op den kop zou krijgen. Bovendien de positie is niet zoo gevaarlijk. Pas als wij driemaal meer uitgeven als thans, en de inkomsten ge lijk blijven, dan kunnen wij een beroep doen op de rijksbijdrage en dan krijgen wen 1/10 pet. of enkele honderden guldens. Zou men ons die dan willen onthouden, ofschoon men reeds zooveel heeft genomen, zou spreker zeggen: „dat kan er nog wel Afwezig met kennisgeving de heer A. J. Verkleij. De notulen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.a. bericht, dat de begrooting voor 1935 was goedgekeurd. Ingekomen was een adres van den Chr. Landbouwarbeidersbond, dat vermeldde, dat bejaarde menschen en invaliden uit den Rijkssteun kwamen en nu op Gemeente steun aangewezen waren. Deze is echter minder. Gevraagd werd hierin verandering te brengen. Daar dit adres nog niet door B. en W. is behandeld, wordt besloten, dat de Commissie voor de Steunverleening hierover advies zal uitbrengen. Op een vraag van den' heer van Breda, deelt de voorz. mede, dat sinds enkele we ken een paar ambtenaren van het departe ment de steunregeling onderzoeken. Hoewel er niet veel verkeerds is ontdekt, komen enkele steuntrekkers uit de Rijksregeling en ten laste van de gemeente. De commis sie voor de steunverleening heeft goed werk verricht en door de nieuwe regeling wordt haar werk zeer verlicht. Hij ver trouwt evenwel, dat deze commissie haar werk voor de gemeente zal voortzetten. 2. Rekening-courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten. Deze wordt goedgekeurd. Politiek is geen vermagelijkheid. 3. Verordening Vermakelijkheidsbelas ting. De voorz. zegt, dat we moeten uitzien naar inkomsten en wanneer we dit op een vermakelijke manier bij elkaar kunnen krijgen, is het wel zoo aangenaam. Wij zijn verplicht deze belasting in te voeren. De heer Schrama is in principe niet te gen deze belasting, doch hij kan zich niet vereenigen met de redactie. Voorz.: Vrijgesteld zijn uitvoeringen van liefdadigheid en ter bevordering uitsluitend van kunsten en wetenschappen en politieke bijeenkomsten. Als regel zal worden aan genomen, dat 70 pet. van de bruto-op- brengst moet worden afgedragen voor het liefdadig doel. De heer Schrama: Het komt tegenwoor dig nogal eens voor, dat de kosten er maar juist uitkomen en toch gaat men door met deze uitvoeringen, daar elke bate wel kom is. De heer van Breda is van meening, dat deze belasting zeer weinig zal opbrengen. Hij is tegen elke belasting. Weth. Warn aar wil er op wijzen, dat we voor de bealstingen toch ook iets krijgen. Al zijn de belastingen hier zwaar, het is spr. bekend, dat in Engeland in sommige plaatsen de belasting nog zwaarder is. De heer Bisschops vertrouwt, dat de toepas sing soepel zal zijn,- vooral voor de sport- vereenigingen. Nadat nog verschillende op merkingen gemaakt zijn, wordt de verorde ning aangenomen. bij". Spreker zou evenals den heer Breed- veld het particulier initiatief willen in schakelen, maar hoe? Een overleg met bollenkweekers in die richting is mislukt. Bestrijding van de jeugdwerkloosheid is hier ook niet eenvoudig. Er is getracht een cursus te organiseeren. Er kwam één deel nemer. Allereerst zullen de ouders meer hiervoor moeten gaan voelen. Voor uit zending naar werkloosheidskampen ge voelt spreker niet veel. 'Hierna wordt in tweede instantie door de leden gesproken, waarbij veel van het in eerste instantie gesprokene wordt her haald. Vervolgens worden de posten behandeld. De heer Bolten bepleit afschaffing van diverse subsidies ö.m. aan de Wassenaar- sche IJsvereeniging. Hij vraagt stemming over den post met het resultaat, dat de stemmen staken. De heer van der Stoel wil een eigen vleeschkeuringsdienst instellen. Hij meent, dat deze niet meer kosten zal vragen, om dat dan een keurmeester kan worden ge mist. De voorz. raadt af hiertoe over te gaan. Hij voorziet meerdere uitgaven. De heer Bolten stelt voor den post „Sub sidie" aan het bewaarschoolonderwijs ad ƒ22.800 te schrappen. Hij gevoelt alleen voor een paar bewaarscholen voor kinde ren van behoeftige ouders. De voorz. acht het 't beste, dat de heer Bolten een voorstel doet, om de verorde ning op de subsidieering in te trekken en dit schriftelijk in te dienen. De heer Bolten zal dit doen. Hierna wordt de vergadering geschorst tot Maandagavond. 4. Verordening Opcenten Gemeentefonds- belasting. Vastgesteld als vorig jaar, even als de belasting op de honden. 5. Begrooting 1936. Deze geeft een bedrag aan ontvangsten aan van 393.148.30 en aan uitgaaf van 406.148.30, dus een nadee- lig saldo van 13.000.De Kapitaaldienst geeft een voodeelig saldo van 198.879.63. De heer van Breda moet de vergadering verlaten. In de slavernij van het Rijk. De voorzitter zegt, dat de posten tot het uiterste beperkt zijn. Door de nieuwe rege ling komen verschillende werkloozen ge heel ten laste van de gemeente. Tot dusver zijn het er 24. Dit belast de begrooting met een bedrag van 6 a 7000 gulden. We zullen er niet aan kunnen ontkomen in 1936 te gaan behooren tot de vele gemeenten, die afhankelijk zijn van het rijk. Het valt voor onze gemeente, die in zoo'n bloeiende toe stand heeft verkeerd, niet mee, doch het is geen schande, de tijdsomstandigheden bren gen dit mede. Hierna voeren de leden beurt voor beurt het woord. De heer van Zonneveld acht het beeld, dat de voorzitter schildert, niet zoo prettig. Door de verkiezing is de heer Speelman uitgevallen en het optreden van kleine partijen kwam de R.K. ten goede, die dus de meérderheid in den raad verkregen. Welk beleid zal nu gevolgd worden? Hij acht de korting op de salarissen niet recht vaardig, zoolang deze niet voor allen ge lijk is. (Burg., Secr. en Ontvanger worden door Ged. Staten bepaald en straks valt de politie er ook buiten). Inzake de instelling van een armbestuur is zijn meening, dat de Overheid hiermede een terrein betreedt, waar zij niet behoort. Armenzorg behoort aan de kerk. Is de kerk niet in staat vol doende te helpen, dan kan de gemeente aanvullend helpen. Noodelooze vrees. De heer Bisschops verklaart namens de R.K. raadsfracties, uitdrukkelijk, dat deze haar macht niet zal misbruiken en de me deleden niet voor een voldongen feit zullen stellen. De werkeloosheid wordt steeds grooter; moge ons voorstel inzake Burg. Armbestuur nu een gunstiger onthaal vin den. Ook wij zijn van meening, dat Armen zorg tot het terrein der kerk behoort, doch als het onmogelijk is, moet de gemeente wel optreden. Hij brengt lof aan B. en W. voor het beleid in het afgeloopen jaar. De hem- Schrama zegt, dat de begrooting een trouw beeld geeft van onze positie. De vette jaren zijn voorbij. Wij moeten trach ten de ingezetenen te steunen, al besteedde B. en W., om een klein voordeel, het geld buiten de gemeente. Z.i. moet het georga niseerd bedrijf niet gepasseerd worden; dit is niet in het belang der gemeenschap, zoo- als hij aantoont. De heer Dannijs vindt het bedroevend, dat we nu een tekort hebben van pl.m. ƒ24.000.—. In 1937 moeten we aflossen op de tekorten. Wordt het niet meer dan tijd om de salarissen boven de 1000.te her zien. Ook bij de politie kan bezuinigd wor den, bijv. op de rijwielen. Er is bij de amb tenaren nog geen knoop af en wij gaan gebukt onder zware belastingen- De heer Vogelaar spreekt zijn teleurstel ling uit over de begrooting, n.l. een oude, waarin de cijfers veranderd zijn. Dit geeft geen overzicht. Hij hoopt het volgend jaar op beter. Armenzorg is z.i. de taak der kerk. Inzake het schoolgeld vraagt hij, of B. en W. niets kunnen vinden, dat dit niet alleen betaald wordt door hen met een bescheiden inkomen, doch ook door hen, die schatrijk zijn. Er wordt op de secreta rie niet regelmatig gewerkt, wat, zooals gebleken is, ten nadeele van de gemeente is. De heer Kortekaas heeft waardeering voor het meeleven van het gemeentebestuur in de nooden van de ingezetenen. Dit wil niet zeggen, dat hij het in alles eens is. Door het gemeentebestuur wordt een poli tiek gevoerd, die het hoofdbedrijf bevoor deeld, doch men moet de andere bedrijven niet verwaarloozen. Het zal noodig zijn aandacht te schenken aan andere bedrij ven, bijv. door verbetering van de Sassen- heimsche vaart. Hierdoor kunnen indu- trieën gevestigd worden. Onze gemeente opzichter zou eenige ontwerpen kunnen maken. Als loonsverlaging noodzakelijk is, laat dit dan geschieden in overleg met de betrokkenen. Hij vraagt meer consideratie bij de tewerkstelling van ouderen, die ziek en zwak zijn. De voorz. beantwoordt de sprekers. Hij heeft bij alle sprekers beluistert de liefde voor de minstbedeelden, doch waar niet is, verliest de keizer zijn recht. Hij ziet het oogenblik naderen, waarop de raad besluit tot het instellen van een Burg. Armbestuur. Wat we nu hebben is te beschouwen als een voorlooper daarvan. Inzake de opmerking van den heer v. Zonneveld is reeds geant woord. Ik wil opmerken: Hoe grooter de macht, des te grooter de verantwoordelijk heid. In antwoord op hetgeen de heer Schra ma opmerkte, inzake collectief contract antwoordt hij, dat het rijk er ook geen rekening mee houdt. Het verbiedt ons zelfs, dit te vermelden in bestekken. Dat we de plaatselijke drukkers passeeren is niet juist. De financiën laten niet toe over verschil len te stappen. We moeten woekeren met de begrootingsposten. Als het mogelijk is, zullen B. en W. de gemeentenaren bevoor- deelen. De heer Danny's vergeet, dat sinds 1930 op de salarissen reeds 1525 pet. gekort is. Als het ooit tijd was de gasprijs te verla gen, dan is het wel nu, doch het is niet mo gelijk, gezien het mindere verbruik. De salarissen van de politie zijn losge maakt van de overige ambtenaren. Voor Januari zal de raad een nieuwe regeling be reiken. Er moet nog overleg gepleegd wor den met de betrokken organisaties. De heer Vogelaar wordt gezegd, dat de oorzaak van de minder duidelijke uitvoe ring der begrooting een gevolg is vain de bezuiniging. Straks, als de begrooting is vastgesteld, komt er een goede uitvoering. Bij de laatste vaststelling van de Haven gelden is de bevoordeeling van het hoofd bedrijf weggenomen. Zieke en zwakke ouden van dagen be hoeven geen arbeid te verrichten. De ouden worden aan het werk gezet en op de presta tie wordt niet gelet. Hierna wordt gepau zeerd tot 3 uur. Na heropening zeide weth. Warnaar, dat we niet alles moeten verwachten van een Armbestuur. De verklaring van de R.K. fractie heeft hem genoegen gedaan. Indus trieën gaan stichten, daar moet niet veel van verwacht worden. In de groote plaatsen is nog industrie-terrein in overvloed. Weth. Bader schildert de toestand, ont staan doordat het Rijk de lasten op de ge meente schuift. De heer v. Breda (weer aanwezig) stelt voor „Ter Leede" bouwrijp te maken. Dat geeft veel werk. Nieuwe salarisverlaging. Nadat besloten is tot een salarisverlaging van 5 pet. wordt overgegaan tot artikels- gewijze behandeling der begrooting. Deze wordt ongewijzigd vastgesteld. De begrooting der bedrijven geven de volgende saldo's: Gasbedrijf ontvangsten ƒ47.402.48, voor deel 134.99. Waterbedrijf ƒ25,474.14, voordeel ƒ3443.88. Grondbedrijf ƒ8560.54, nadeelig saldo 1943.59. Woningbedrijf nadeelig saldo 533.88. Badibedrijf, nadeelig saldo 3663.56. Hierna sluiting. WILT U IETS WETEN Vraag omtrent rede pater Henricus. Antwoord: Pater Henricus had aan genomen te komen spreken over den oor log ItaliëAbessynië en daarbij bedongen dat alle politiek, alle propaganda voor de K.D.P. op de vergadering achterwege zou blijven. Later is pater Henricus op zijn be sluit teruggekomen en heeft de uitnoodi- ging afgewezen. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 nur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. RAADPLEEG VOORDAT UW INKOOPEN DOET VANDAAG EN VOLGENDE DAGEN (jtyf DAGBLAD DE LEIDSCHE COURANT. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 53. Lekker ruiken? vroeg Keetje verwonderd, hoe bedoel je dat? Nou, antwoordde Pat, ik heb zoo juist een nieuwe doos schoensmeer open gemaakt en 't lijkt wel of er parfum in zit, zoo lekker ruikt die smeer. Als ik die nu op je schoe nen smeer, dan ruik je morgen toch fijn! Ik geloof er niks van, zei zij, hoe kan schoensmeer nu naar parfum ruiken. 54. Geef mij die doos eens, vroeg Keetje en ongeloovig bracht zij de doos aan haar neus, om zich te overtuigen, of Pat de waarheid sprak. Vlug gaf Pat een tik tegen haar elleboog.waarna Keetje een heele berg zwarte smeer op baar neus en om haar mond had. Dat doe jij leelijkerd, gilde Keetje. Ik? zei Pat doodonschuldig, ik wou je alleen beter laten ruiken, maar ik kan niet helpen, dat jij je neus tot op de bodem erin steekt. Kee sputterde tegen, maar wist er niet veel tegen in te brengen en droop maar vlug af.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10