WOENSDAG 4 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Prof. dr. A. J. de S opper. Morgen viert Prof. Dr. A. J. de Söpper, hoogleeraar aan de Leidsche Univers.teit in geschiedenis der wijsbegeerte, logica, metaphysica en zielkunde, zijn 60sten ver jaardag. Loterij K. J. C. De trekking van de loterij der K. J. C. van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en H. Joseph, welke heden zou geschieden, is uitgesteld tot nader te bepalen datum. Kap. J. Lansbergen, Dir. K.J.C., parochie O. L. Vr. He melvaart en St. Joseph. R.-K. Klubo Esperantista. De Esperantocursus, welke bovengenoem de club, met medewerking van den R.-K. Volksbond, heeft georganiseerd is een waar succes geworden, daar er momenteel reeds 50 cursisten zijn. Wel een bewijs, dat Espe ranto, ook onder de Katholieke, de belang stelling heeft. Om misverstand te voorkomen, wijst het bestuur er op, dat de conversatie-avond niet op Donderdag, maar op Woensdag plaats heeft dus hedenavond. Zij, die nóg niet aan de competitie deel nemen, worden aangespoord dit alsnog te doen. Sint Nicolaasviering „Zuiderkwartier". De Leidsche Speeltuinvereeniging „Zui derkwartier" heeft met 'n 200-tal kinderen van leden in den leeftijd van 3 tot 9 jaar het Sint Nicolaasfeest gevierd. De heer Devilé verzorgde het programma met pop penkast en goochelen. Met volle interesse heeft de jeugd gevolgd hetgeen door hem gebracht werd en menigmaal heeft dit ge leid tot een oorverdoovend gelach. Ook het Zangclubje der vereeniging liet zich eenige malen hooren en oogstte eveneens een welverdiend applaus. Een bijzonder groote attractie was het toen na afloop van het programma de goede Sint nog een bezoek bracht, vergezeld van zijn twee knechten. De jeugd amuseerde zich koste lijk toen de knechten in de hun eigene taal een lied zongen. Tusschen de bedrij ven werd ook de kindermaag niet vergeten en werd menige versnapering aangebo den. Toen de voorzitter aan het einde van den avond het slotwoord sprak kreeg elk kind nog een extra zakje mee naar huis. De Speeltuinvereeniging kan weer op een goed geslaagden avond terugzien. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 6693. Het Modehuis, Alphen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 23. Heeren- en damesklee- ding, modeartikelen. E J. S. van der Sandt, Alphen aan den Rijn. Opheffing. 6138. J. Roos. Oegstgeest, de Kempenaerstraat 99. Vischhandel. In café-restaurant „Zomerzorg" hield voor het district Leiden der Ned. Ver. van Chefs in het Grafisch Bedrijf de heer R. K. van den Berg van Den Haag, rayon beheerder der Federatie van Werkgevers in het boekdrukkersbedrijf, een lezing over: „De taak van den chef in verband met een goede bedrijfsadministratie". De heer van den Berg, wees eerst op het groote -belang van een goede boekhouding en gaf daarna een beschouwing over den toestand der bedrijven op het oogenblik. Betreffende de taak van den chef bij de administratie, werd er op gewezen, dat de commercieele administratie gebaseerd is op de gegevens van den chef. Hij is de rech terhand van den patroon en moet de ge gevens verschaffen van de productie van het bedrijf. Hier werd een vergelijking gemaakt door te wijzen op het groote be lang van den boer voor de gemeenschap en van den drukker voor de zakenwereld, waarbij de chef een grooten invloed Uit oefent. Door den heer van den Berg werd vervolgens een overzicht gegeven van den onderjingen samenhang in verschillende deelen van een bedrijf, van het binnenko men der orders totdat het werk wordt af geleverd. We zullen dit alles hier niet ver melden. Wel vermelden we, dat de spre ker met klem wees op het groote nut van een goede kostprijsberekening, die helaas in meer dan één bedrijf wel wat te wen- schen overlaat. De verschillende methoden, die hierbij gevolgd worden, werden nage gaan en spr. kwam tot de slotsom, dat als dit alles effect wil sorteeren dezelfde me thode door allen moet worden gevolgd. Het bleek, dat de methode die door den spr. jaren geleden was aangeboden en in veel bedrijven ingevoerd, aanspraak kan maken op eenvoud en daarnaast zeer goe de resultaten geeft. Een geanimeerde be spreking volgde. De heer J. Pilkes, voorz. van het district, dankte den spreker, voor zijn leerzaam re feraat. eens gevaarlijk en moeilijk bij muziek het woord „mooi" te gebruiken, de behoefte dringt zich op, dit nu naar aanleiding van deze suite uit te spreken. De volgorde: „Allegro assai", „Andante Maësto", en „Al legro molto assai" tot besluit, is zeer ge schikt om door wisseling en herhaling de stemming te versterken. Ongerept, blank, nobel en zonnig klinkt Michaël Haydn's partituur, zóó, dat men haar gerust onder de mooie muziek mag scharen; alleraan genaamst voor het gehoor. Wat de uitvoering betreft: Er werd met veel enthousiasme gespeeld, ernstig ge streefd zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Eere wie eere toekomt, aan diri gent en orkest. Niet weinig tot het groote succes van den avond droeg bij de solisti sche medewerking van Gerard Hekking. 't Was inderdaad een heerlijke gewaar wording, dezen cellist dien wij in langen tijd niet hoorden, weer eens in al zijn grootheid te beluisteren. Hekking speelde Joseph Haydn's (17321809) „D dur con cert", verrukkelijk, met een soepelheid en tinten, die bewonderenswaard zijn. Hij is één en al overgave tot het bereiken van zijn doel: het allerhoogst schoon tot in Uiterste te benaderen. En dan, welk een artistieke foyeitóé muzikaliteit, bezonken heid en stijl, visie als niet velen. Prèchtig de toon, soms zelfs immaterieel, 't Orkest stond den solist naar best vermogen en met algeheele toewijding ter zijde. Dirigent Boer nam de leiding terdege, ten einde elke com- bineerende schoonheid ten leven op te mo gen wekken. Na de pauze liet Gérard Hekking zich nogmaals hooren in vier composities van eigen hand. In Fransch genre, sympathieke concertstukken, in welker voordracht de fijnzinnige vertolker in technische uitgele zenheid, voortreffelijk gedetailleerd, geac centueerd en fijn van inzichten, en overal met groote zekerheid van willen, waardoor suggestief inwerkende uitbeelding ons de bedoeling als een klein schilderstukje voor oogen houdt. De begeleidende pianist, de heer F. Hen- geveld (werkend lid van S. Cr.) had geen gemakkelijk werk. Hij betoonde zich mu zikaal en slagvaardig. Zeer wel ingesteld tot volgen en inleven. Hekking liet het openlijk zien, dat hij het met zijn accom- pagnateur heel wèl kon vinden. De men- schen waren uiterst opgetogen en de cellist gaf een toegiftje zoo superbe en subtiel, welke het muziekgenot onverdeeld deed zijn. Een bloemkrans werd hem aangebo den, den pianist werd het eerelidmaatschap van Sempre uitgereikt. De dirigent geleidde hierna het orkest op nieuwe paden. Sympa thiek treft de sfeer welke in Honegger's „Pastorale d'été" ligt. 't Muziekschoon doet hier fijngevoelig aan. Er is een zekere vrij heid der melodische inspiratie, transparant is de instrumentatie; de blaasinstrumenten met besliste charme aangewend. Met zijn vurig temperament en ware muzikanten geestdrift heeft Walther Boer het moderne werk verklankt. Gerard Hekking telde zich niet te hoog met twee werkende leden van Sempre, de «beide cellisten de heeren H. Veldhuyzen en B. Hengeveld „het Re quiem" van Poffer voor drie solo-cello's in de orkestbewerking van Koeberg te ver klanken. Aangevoerd door den voortreffe- lijken voorman, slaagde de voordracht uit muntend en vooral daar waar uitsluitend de drie solo-instrumenten op den voorgrond traden werd de gevoelige luisteraar ge boeid door de melodisch melancholieke ge voelens. Tot besluit volgde nu ..Ragtime" van Strawinsky, waarbij Siros Sandor het cymbalum bespeelde en waarin de harmo nie van de Kon. Militaire Kapel een groot werkzaam aandeel had. Opvallend zijn de rhytmen der jazz-sferen, waarvan de kleur in de knerpende trompetten en trombones, het slagwerk en het getokkel van het cem- balum niet ontbreekt. Het stuk verlangt initiatief -van den leider en zelfstandige durf van de orkestleden en den bespeler van het solo-instrument. Walter Boer dirigeerde het werk knap en impulsief en vuurde zijn orkestleden aan tot aanstekelijke Spielfreudigkeit. Het applaus was méér dan enthousiast. Hierna de gebruikelijke aanbieding van kransen. Met toespraken en dankwoord aan den praeses van Sempre, dat last not least gericht werd tot den dirigent, en tot Gérard Hekking, die fraaie bloemkransen ontvingen. Ook de heeren B. Veldh'uijzen en Hengeveld mochten welverdiende lauwe ren oogsten. Sempre heeft zijn ouden roem gehandhaafd. J. K. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN Hedenmiddag omstreeks 12 uur is de 15- jarige jongen J. B., toen hij op de Bree- straat bij het Trianon Theater een handwa gen achterop passeerde, met zijn fiets op de rails geslipt en tegen een van tegenoverge stelde richting komenden auto gereden. De jongen bekwam o.m. een ernstige hoofd wonde en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. MUZIEK. SEMPRE CRESCENDO. Sempre Crescendo heeft gisterenavond, onder de beproefde leiding van Louis Wal ther Boer een zeer geanimeerd en goed ge slaagd concert gegeven. Als altijd bood de Gehoorzaal een fleurigen aanblik: jeugd, toilet en bloemen. Als eerste nummer van het goedgekozen programma bracht Walther Boer „de Tür- kisohe Suite" van Michaël Haydn (een broer van den alom vermaarden Joseph, wiens celloconcert zoo aanstonds door Hek king zou worden gespeeld). Is het nog wel DE INBRAAK BIJ DE FIRMA MAARSE EN KROON Verdachte bekent ook inbraak te Alphen. Gistermiddag heeft Sch te Aalsmeer, die er van verdacht werd de inbraak bij de firma Maarse en Kroon gepleegd te heb ben, tegenover den burgemeester en de Leimuidensche politie een volledige beken tenis afgelegd. Sch. bekende die inbraak alleen te hebben gedaan, met een bootje is hij vanaf de Ringvaart gevaren naar de garage van de firma Maarse en Kroon. Door inklimming heeft hij zich toegang tot het kantoor verschaft. De brandkast werd door Sch. met betrekkelijk weinig moeite geforceerd. Met het bootje is hij daarna weder door de Kerksloot naar de Ringvaart gevaren waar zijn fiets stond. Op aanwijzing van den dader is op eenige af stand van de garage het nog zoek zijnde geldkistje met eenige spaarbankboekjes op gehaald uit de sloot. Het thans nog ver miste kleingeld dat in rolletjes verpakt was heeft de dader op verschillende plaat sen in het water geworpen. Een bedrag ad 150 is op deze wijze verloren geraakt. NOORDWIJKERHOUT. PASTOOR G. A. M. WATERREUS, f Hedenmiddag te 1 uur is geheel onver wacht overleden de zeereerw. heer G. A. M. Waterreus, pastoor der St. Victorkerk alhier. Pastoor Waterreus was sinds maan den ongesteld; het verloop der ziekte deed echter geen spoedig eindë vermoeden. Pastoor Waterreus, die den Hen Maart 1870 te den Haag werd geboren, bereikte den leeftijd van 65 jaar. Sinds 1923 was zijneerw. de zorgzame herder der St. Vic- tor-parochie. De versiering en verfraaiing van de kerk had zijn bijzondere aandacht. Bij de parochianen was de pastoor door zijn welwillendheid en Vaderlijke bezorgdheid bemind. R.I.P. STOMPWIJK. Brand. Gisterenavond brak brand uit in de Vleesch- en worstfabriek van den heer Tonnema aan de Leidsche Kade te Leidschendam. Met eigen hulpmiddelen kon de brand worden gebluscht en uit breiding voorkomen Worden. ZOETERMEER. Belangrijke mededeeling. Maandag 9 Dec. komt in de zaal van den heer A. J. J. van Well de weleerw. heer H. de Greeve spreken over het onderwerp: „Het ver deelde Christendom", des avonds te half acht. Deze vergadering is voor iedereen toegankelijk tegen betaling van 25 ets. Vanaf heden tot en met Zondag is er ge legenheid tot het bespreken der plaatsen bij den heer A. J. J. van Well. LAND- m TUINBOUW CRISIS-STEUNBESCHIKKING 1935. (fruit- en warmoezerijgewassen XII). Steun aan tuinders tot een bedrag van 3.500.000. De minister van Landbouw en Visscherij heeft goedgevonden uit het Landbouw-Cri- sisfonds aan hen, die als teler van gewas sen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, en op den dag der uitkeering geacht kun nen worden hun bedrijf alsnog uit te oefe nen, steun te verleenen overeenkomstig de I bepalingen van deze beschikking, tot een totaal bedrag van ten hoogste 3.500.000. Steun wordt verleend over de hoeveel heden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van het jaar 1935 door de bedoelde telers van die producten over een door genoemde Stichting erkende veiling of vei linghouder zijn verhandeld, tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: Andijvie 17 Juni21 Sept. 0.20 per 100 st„ Augurken A en B. 2 Sept.23 Sept. 4, id. C. en D. 2 Sept.28 Sept. 2, Bieten 1 Jan.1 Juli 0.25 per 100 K.G., Bloem kool 17 Juni13 Juli 1 per 100 st„ Bos- peen 29 April15 Juni 1, id. 17 Juni31 Aug. 0.50, Breekpeen 1 Jan.—1 Juni 0.50, Waschpeen 17 Juni27 Juli 0.50, Doperwten 17 Juni27 Juli 3 per 100 100 K.G., Komkommers (platglas) 1 Juli 3 Aug. 1.50 per 100 stuks, id. 3 Aug.31 Aug. 1.— per 100 st., Gele kool 1 Jan. 16 Febr. 0.85, id. 18 Febr.—30 Maart 1.15, id. 1 April—27 April 0.55, id. 29 April— 1 Juni 1.15, Deensche witte kool 1 Jan. 16 Febr. 0.45, id. 18 Febr.—30 Mrt f 0.90, id. 1 April—27 April 0.45, id. 29 April— lJuni ƒ1.50, Roode kool 17 Juni24 Aug. 0.60, Spitskool 10 Juni31 Aug. 0.70, Peulen 10 Juni27 Juli ƒ1.50 per 100 KG., Radijs 25 Maart27 April 0.40 per 100 bos, Schorseneeren 1 Jan.25 Mei ƒ1.25, Sla 15 April18 Mei 0.25, Snijboonen 15 Juli14 Sept. 1.50, Spekboonen 15 Juli 14 Sept. 1.50, Stokprincesseboonen 15 Juli 14 Sept. 1.50, Stamprinc.b. (dubbele) 15 Juli14 Sept. ƒ0.50, Stamprinc.b. (enkele) 15 Juli—14 Sept. ƒ0.50, Pronkboonen 15 Juli14 Sept. ƒ0.50, Tuinboonen 17 Juni 3Aug. 0.50, Tomaten 1 Juli13 Juli 6. id. 15 Juli—31 Aug. 1, id. 2 Sept.—26 Oct. 2.50, BI. druiven 1 Juli17 Aug. ƒ2, id. 19 Aug—26 Oct. ƒ4, Kruisbessen 10 Juni 6 Juli ƒ1— per 100. Behoudens voor het koelhuis bestemde druiven, komen de producten, hierboven vermeld, niet voor steun in aanmerking, indien deze administratief zijn geveild. De krachtens deze beschikking door de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale uit te keeren gelden zullen worden verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van die Stichting. Deze beschikking kan worden aange haald onder den titel: Crisis-Steunbeschik- kmg 1935 (fruit en warmoezerijgewassen XII). „Stscrt." LAATSTE BERICHTEN NIEUWE DIRECTEUR VAN DEN LUCHTVAARTDIENST. Naar wij vernemen zal de heer H. Ch. E. v. Ede v. d. Pais, inspecteur bij den luchtvaartdienst, benoemd worden tot di recteur van dezen dienst als opvolger van den heer E. Th. de Veer, die om gezond heidsredenen ontslag uit zijn functie heeft verzocht. NOODLANDING. Hedenmorgen heeft het militaire vlieg tuig 529, bemand door den reserve-luite nant C. met een waarnemer, vermoedelijk j wegens een motordefect, een noodlanding gemaakt op een weiland aan den Bunscho- terweg tusschen Baarn en Bunschoten. Het vliegtuig is oogenschijnlijk niet bescha digd. DE INBRAAK IN HET REMBRANDT- THEATER TE AMSTERDAM. De politie van het bureau Singel te Am sterdam heeft een goeden slag geslagen. Hedenmorgen vroeg zijn vier personen ge arresteerd, die verdacht worden de in braak gepleegd te hebben in het Rem- brandttheater, waar zooals men zich zal herinneren, de vorige week twee brand kasten zijn geforceerd en een bedrag van omstreeks 5000.werd gestolen. Allereerst werd vanmorgen aangehouden in het theater zelf een werkster. Twee mannen werden gearresteerd in een hotel letje in de omgeving van het Damrak, ter wijl de vierde werd aangehouden in zijn woning in de Voetboogstraat. Vermoede lijk zal in den loop van den dag nog een arrestatie volgen. De politie meent met deze arrestaties, ofschoon de verdachten ontkennen, de in brekers in arrest te hebben van deze groo te inbraak. De aanwijzingen zijn van dien aard, dat de politie bewijsmateriaal genoeg heeft otn hen aan de justitie te kunnen uitleve ren. 16.000 VERLOREN. Vanmorgen moest een 19-jarige kantoor bediende-incasseerder van een firma te Rotterdam bij een bankinstelling aan de Zuidblaak een bedrag van 12.000 ont vangen. Tevoren had hij reeds 4.000 ge ïncasseerd. Met de 16.000 moest hij gaan naar een firma, wier kantoorpand gevestigd is aan de Gedempte Binnenhaven. Toen hij voor dit pand stond bemerkte hij, dat hy het geld kwijt was. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd en de 19-jarige incasseerder is in verhoor genomen. Hij verklaarde perti nent, dat hij niet weet hoe het geld verlo ren is gegaan, ook kan hy zich niet her inneren dat er iemand tegen hem is aan- geloopen. Het politie-onderzoek wordt voortgezet. Het Nederlanderschap van Graaf d.Ansembourg. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den voorzitter der Eerste Ka mer, op Vrijdag 13 December des ochtends te elf uur in een openbare vergadering aan de orde te stellen de beslissing omtrent toe- I lating van het benoemde lid der Kamer Graaf de Marchant et d'Ansembourg. Het Abessijnsche conflict DE OORLOG IN OOST AFRIKA Addis Abeba meldt overwinning ADDIS ABEBA, 4 December. Naar pas thans van Abessijnsche zijde wordt medegedeeld, heeft op 30 November in de provincie Tembien bij Salama, ten Noord westen van Makalle, een verbitterd ge vecht plaats gehad, tusschen ongeveer 500 Italiaansche soldaten en sterke Abessijn sche eenheden. De Italianen bevonden zich op marsch in de richting Carnale toen zij onverwachts door de in de bergen verborgen Abessij- nen onder vuur werden genomen. Er ont stond een gevecht, dat uren lang duurde en waarbij ongeveer 50 Italianen zouden zijn gevallen. De Italianen zouden ten slotte gedwongen zijn geweest terug te trekken. Aan Abessijnsche zijde zouden slechts 15 dooden gevallen zijn. Aan de fronten in het Noorden en in het Zuiden is een grootere gevechtsbedrijvig- heid ingezet. In het Zuiden maken de Ita liaansche vliegers tal van verkennings tochten. Voorpostengevechten bij Makalle ASMARA, (Radiogram van den oorlogs correspondent van het Duitsche Nieuws- Bureau). Dinsdagavond is het reeds tot eenige minder belangrijke voorposten-ge vechten gekomen bij Makalle. De Abes- sijnen trokken zich snel terug. Men kan thans met tamelijke stelligheid zeggen, dat de Abessijnen niet alleen oprukken in de richting van Makalle, doch dat zij ook een geschikte uitweg zoeken voor een actie aan de overzijde van de Takasse. ASMARA, 4 December. Langs de lijn MakalleAntalo hebben schermutselingen plaats gehad tusschen Italiaansche en Abes sijnsche voorposten. De Abessijnen trok ken echter spoedig terug. Een Italiaan werd bij het gevecht gewond. Overeenstemming des deskundigen? LONDEN, 4 December. De diploma tieke medewerker van de Daily Tele graph" verklaart, dat berichten uit Parijs, volgens, welke tusschen de Britsche en de Fransche deskundigen een overeenkomst zou zijn 1 gekomen over een basis voor het vredesplan voor Abessynië, dat thahs aan Mussolini moet worden voorgelegd, wor den te Londen praematuur genoemd. Men neemt een zeer groote geheimhouding in acht. Intusschen verluidt, dat de deskundigen nog minstens eenmaal zullen moeten bij eenkomen. Men hoopt evenwel de bespre kingen te kunnen beëindigen vóór de aan komt van den Britschen minister van bui- tenlandsche zaken, Sir Samuel Hoare, die Zaterdag te Parijs wordt verwacht. Tot nu toe is aan Britsche zijde niet be sloten de Fransche voorstellen aan Musso- I lini te ondersteunen. Dit beteekent even wel niet, dat in den loop der volgende week geen aparte of gemeenschappelijke pogingen der beide regeeringen zullen worden ondernomen om de vijandelijk heden te doen eindigen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Theresia Johanna, d. v. J. A. M. v. Oijen en H. J. M. v. Kerkhof. Marie, d. v. G Lepelaar en M. M. Ouwer- kerk. Wilhelmina Maria Frederica, d. v. J. J. de Die en A. v. d. Berg. Clasirta, d. v. J. v. d. Linden en J. J. de Tombe. Ondertrouwd: H. Minderhoud jm 24 j. en H. C. J. v. Rossum jd 23 j. F. A. M. Mijinke jm 32 j. en C. G. J. Couwen- berg jd. 31 j. Overleden: J. H. C. Köss dr. 21 j. C. Dreef dr. 69 j. J. E. Pieterse-v. d. Kamp, wed. 81 j. T. Ramp gesch. m. 71 j- L. J. v. Zeele z. 14 mnd. S. M. Harthoorn dr. 2 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Roxy: Goedgekeurd voor Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. TELEGRAMMEN PRIESTERS VOOR HET HOOG GERECHTSHOF VAN MEXICO. MEXICO, 4 December. (A.N.P.) Voor het Hoog Gerechtshof is het hooger beroep be handeld van de twee priesters José Jimenez en Manuel Trejos, die als „intellectueele daders" van den moord op president Obre- gon in 1928 waren veroordeeld tot resp. twintig en veertien jaar gevangenisstraf. Volgens de aanklacht zouden zij tot het zelfde genootschap hebben behoord als José de Leon Toral, de moordenaar van den president. De priesters ontkenden met het misdrijf iets te maken te hebben. Het openbaar mi nisterie eischte, dat de straf van Trejos zou verhoogd worden tot twintig jaar. DE OPSTAND IN DE GEVANGENIS VAN MASSACHUSSETS. BOSTON, 4 December. (A.N.P.) Het aan tal dooden ten gevolge van het oproer in de strafgevangenis van den staat Massa- chussets is thans gestegen tot drie. DE „DISCOVERY" OP ZOEK NAAR ELLSWORTH. LONDEN, 4 December. (A.N.P.) Het on derzoekingsvaartuig „Discovery" heeft or der gekregen te assisteeren bij de naspo ringen naar den vlieger Lincoln Ellsworth en zijn medepiloot Holliek-Kenyon, die sinds 23 November in het Zuidpoolgebied zijn verdwenen. DROEF SINT NICOLAASFEEST. MUSKOGEE, Oklahoma, 4 December (A. N. P.) Bij een auto-ongeluk zijn vijf neger kinderen van het dooven- en blindeninsti tuut te Taft op weg naar een Sint Nico- laasfeestje gedood. De autobus reed tegen het hek van een brug. De wagen was vol kinderen, zoodat er bovendien vele nog meer of minder werden gewond. GEVANGENEN DOOR SPEURHONDEN TERUGGEBRACHT. CLAYTON, 4 December. (A.N.P.) Vijf ontsnapten uit de staatsgevangenis van Oklahoma, die in de bergen waren ge vlucht, zijn door politiehonden opgespoord. Een der gewonden, die door een kogel van de bewakers was getroffen bij het gevecht, dat by de ontsnappingspoging was ont staan, is overleden. MARKïöSRIC'ilEN AMSTERDAM, 4 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 240 vette kalveren: 5862, 5056 en 4648 cent per kg. levend gewicht, 20 nuchtere kalveren f 37 per stuk, 250 varkens, vleeschvarkens 90110 kg. 4849,( zware 4748 en vette 4647 cent per kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren minder aanvoer dan vorige week, handel zeer vlot, prijzen iets stijver. Eenige der beste 4 cent boven noteering. Nuchtere kalve ren geringe aanvoer, vlugge handel, con stante prijzen. Varkens redelijke aanvoer, gedrukte handel, prijzen circa 1 cent per kg. hooger dan vorige week. 'S HERTOGENBOSCH, 3 Dec. Boter- mijn. Hoogste prijs 1.55, laagste prijs 1.48, middelprijs 1.50. Aanvoer 16.850 kilo. W1SSELNOTEEIUNGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Weenen Boedapest Prolongatie 2*4 pet. 59 35 7.283/8 9.721 /4 24.96 47.77 20.20 36.60 32.50 37.55 6.11

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3