WOENSDAG 4 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN GEMEENTERAAD VAN WARMOND ROEIEN AMSTERDAMSCHE ROEIBOND. Buitengewone Algemeene Vergadering. Gisteravond hield de Amsterdamsche Roeibond in het clubgebouw van „Posei don" een buitengewone Algemeene Verga dering. Na de opening van den voorzitter, dr. R. J. Th. Meurer, werden de notulen van de vorige Algemeene Vergadering van 27 Februari onder dankzegging goedge keurd. Op voorstel van de vereenigingen „Amstel" en ,,Nereus" werd besloten, den afgevaardigden v<an den Amsterdamschen Boeibond de bevoegdheid te verleenen om op de Jaarlijksche Algemeene Vergadering van den Nederlandschen Roeibond op 15 December a.s. een voorstel in te dienen tot het benoemen van een technische com missie. „Hollandia" zal verzocht worden, haar roeiwedstrijden dit jaar niet te hou den, daar de vastgestelde datum anders in botsing zou komen met de wedstrijden om het Nationale Kampioenschap van de Ko ninklijke op 15 Juni a.s. Daarna zullen de beste roeiers uitgekozen worden om te trachten door deskundige en intensieve training hun capaciteiten op te voeren. Als candidaat voor de vacature van secretaris penningmeester in den Nederlandschen Roeibond wordt met algemeene stemmen verkozen de heer W. Jongejan. Als candi- daten in de vacatures van de heeren B. J. C. te Hennepe en Th. P. Tromp in het be stuur van den Nederlandschen Roeibond worden noder applaus benoemd de voor zitter, dr. R. J. Th. Meurer en de heer Kok. Voor een derde vacature in den Nederland schen Roeibond wordt door Amsterdam voorloopig nog geen candidaat gesteld. Voor deze vacatures zal „Njord" den heer de Leeuw en „Laga" den heer Wertmüller als candidaten voorstellen. Waarschijnlijk komt ook de Rotterdamsche Roeibond met een candidaat, n.l. de heer Bosmaïn. De Amsterdamsche Roeibond zal namens de Amsterdamsche vereenigingen een schrij ven rondsturen aan alle vereenigingen in len lande met het verzoek, zijn candidaten te steunen. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat de aanleg van de nieuwe wedstrijdbaan reeds ver gevorderd is. Naar de Neder- landsche Roeibond had medegedeeld, zou de baan zelfs 15 of 16 December reeds vol tooid zijn. De gebruikskosten zullen, naar dr. Marres zeide, zeer gezing zijn. De ver gadering werd te ongeveer kwart voor elf gesloten. RECHTZAKEN WET OP UITVERKOOPEN. Het eerste vonnis te Utrecht was een vrijspraak. Twee weken geleden stond voor den Utrechtschen kantonrechter een winke lier terecht, wien overtreding van de nieuwe wet op uitverkoopen ten laste was gelegd. Bij gelegenheid van het éénjarig bestaan zijner zaak had de winkelier gemeend de aandacht van het publiek op zijn winkel te moeten vestigen en plakte op de ruiten een papier met als opschrift „1934 Jubi leum-verkoop 1935". Dit papier hing er voor de nieuwe wet in werking was ge treden. Al drie weken hing het er, doch toen kwam er een dag dat er een nieuwe wet kwam en er werd proces-verbaal op gemaakt. In de tenlastelegging werd gesproken over den indruk op het publiek gemaakt dat hier gedurende een periode een voor- deelige aanbieding werd gedaan. De ju- bileerende winkelier, die in bedrijfsklee- ding handelt, zei, dat daar geen sprake van was. Ten eerste werd er in zijn be ■drijf nimmer een uitverkoop gehouden, want bedrij fskleeding is niet aan mode of seizoen onderhevig. Voorts waren de prij zen gelijk gebleven, alleen werd een jubi- leumgave verstrekt in den vorm van een zelfbinder. De Ambtenaar van het O. M., mr. G. B. van der Dussen, meende, dat hier geen strafbaar feit is gepleegd. Spr. geloofde zelfs; dat men een uitverkoop mag houden, alleen mag men dezen niet aankondigen. Het hier gebezigde opschrift duidde vol gens spr. niet op een voordeelige aanbie ding. Tenslotte vroeg de Ambtenaar van het O. M. vrijspraak en zeide met belang stelling het vonnis tegemoet te zien. Dinsdagmorgen deed de kantonrechter mr. A. J. M. de Jager uitspraak in dezen en sprak verdachte vrij. ,»Tijd" HET BLOEMBOLLENS ANEERINGS- PLAN. Een Amsterdamsche bloemkweeker heeft zich gisteren voor de vijfde kamer der rechtbank in hooger beroep te verantwoor den gehad wegens overtreding van de be palingen betreffende de saneering van de bloembollencultuur, waarvan hij echter in eerste instantie was vrijgesproken. Hem was ten laste gelegd, dat hij bollen ten verkoop zou hebben gekweekt over een oppervlakte, grooter dan voor bollencul- tuur was toegestaan. Verdachte verklaarde echter geen bollenkweeker, doch bloemen- kweeker te zijn, zoodat de bollen, nadat de bloemen waren afgesneden, ongeschikt voor den verkoop waren geworden. De kweeker legde brieven over van de Ned. Sierteeltcentrale, waaruit bleek, dat hij onder negen verschillende rubrieken bij dit instituut was ingedeeld. Het O.M., waargenomen door mr. Over- bosch, eischte opnieuw vrijspraak. Uitspraak 17 December. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: H. L. Borsboom, loodgieter te Wasse naar. Cur. mr. P. H. Noordhoff, den Haag De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering; waarin alle leden aanwe zig waren, bijeen. Voorzitter de burgemeester-secretaris W. J. Bocxe, die na opening leest het ambts gebed en daarna de notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd worden goed gekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de drie kin deren, die voor rekening dezer gemeente in een weesinrichting worden verpleegd, thans in de Martha-Stichting te Alphen zijn opgenomen. Naar aanleiding van het rapport van het Centraal verificatiebureau omtrent de kascontrole bij den gemeente-ontvanger vraagt de heer Blom, of het nu inderdaad wel noodig is, dat de ontvanger zoo spoe dig een aanmaning stuurt, waardoor de kosten wéér met een kwartje verhoogd worden; hij zag liever, dat eerst een kos- telooze waarschuwing werd toegezonden; de voorzitter antwoordt hierop, dat noch de Raad noch hij hierover iets te zeggen hebben; de invordering is in handen van den ontvanger, die gehouden is tijdig te waarschuwen; een aanmaning is daartoe het geschikte middel; iets anders is, of de ontvanger tegen den vervaltijd een tip tot betaling wil geven; dat zou gevraagd kun nen worden. Goedgevonden wordt, dat de voórz. het voormalig schoollokaal ter beschikking van cursisten voor G. E. B.-aangelegenheden heeft gesteld; het kost de gemeentekas niets. Inzake de per 1 Januari a.s. te openen autobusdienst deelt de voorzitter mede, dat met B. en W. van Nieuwkoop en Koppenol een onderhoud alhier heeft plaats gehad en wel in verband met de door K. inge diende aanvraag bij Ged. Staten, welke j.l. Vrijdag is behandeld; speciaal zijn bespro ken de tarieven en de dienstregeling, voor al met het oog op aansluitingen van en naar Leiden en Amsterdam. Als Utrecht en Noord-Holland ook de zaak bespoedigen, zal alles tijdig gereed -zijn. Een verzoek van R om beschikbaarstel ling van een brandstoffenbon, wordt afge wezen, zoolang niet definitief vaststaat, of dienst I. W.-uitkeering blijft ingetrokken; zijn beroep zal worden afgewacht. Inzake den toren deelt de voorzitter me de, dat B. en W. nogmaals aan Ged. Sta ten hebben geschreven, omdat ook Monu mentenzorg niets van zich laat hooren; tot heden kwam geen enkel berichtin. Een verzOek van den R.-K. Landarbei- dersbond om de steun voor werkloozen te wijzigen, dat niet 70 docht 90 pet. als maximum zal gelden, wordt zoodanig in gewilligd, dat aan de hand van de door den Minister vastgestelde schalen in de plaats tredend van die percentages ten behoeve van de groote gezinnen de norm zal worden toegepast met ƒ1.50 huurtoe- slag-aftrek, indien dit door den Minister wordt toegestaan; het gaat hier slechts om twee gezinnen; verder wordt besloten de KERKNIEUWS Pastoor J. G. van der Weiden, f brandstoffenbijslag ook uit te keeren aan kassteuntrekkenden. Ten aanzien van de wedde voor den ge meente-veldwachter leest de voorzitter den daaromtrent ingekomen brief van den Comm. der Koningin en het gevoerd over leg met den Nederl Politiebond, welke Bond tegen elke verlaging is, omdat zij dit met den Minister van Binnenlandsche Za ken (winens standpunt door den Comm. der Kon. is weergegeven) niet inzien. Vergelijkende cijfei van bestaanden en nieuwen toestand worden gegeven, waar uit blijkt, dat de veldwachter bij instelling van een kindertoeslag van 3 p t. der wed de met een minimum van 60.per kind beneden 18 jaar, nog ƒ98 minder zal ont vangen dan hij nu geniet; het is voldoende bekend, dat de Regeering bij deze regeling van wedden volgt de bestaande regeling voor de Rijksveldwachters, maar dan blijkt uit de verstrekte gegevens toch, dat hier nog een afwijking blijft bestaan; hiernaast staat volgens den voorzitter, dat een noo- dige wijziging in verband met het ver plicht gestelde hooger pensioensverhaai toch nooit mag leiden tot een grootere kor ting, darvoor alle ambtenaren een com pensatie daarvan heeft plaats gehad door het doen vervallen van de tijdelijke kor ting, waarom hij het onbillijk vindt, dat op den gemeente-veldwachter extra 98 moet worden gekort; ook mag bekend wor den verondersteld, dat geen enkele ge meente het pleit inzake veldwachters-wed den wint, waarom er twee mogelijkheden blijven, n.l. de regeling aanvaarden met de gegeven uiteenzetting ten opzichte van den tegenwoordigen functionaris, of de re geling verwerpen, wat echter tot einde- looze correspondentie enz. zal leiden. De Raad besluit algemeen de regeling te aanvaarden, omdat het zal moeten, echter de aandacht te vestigen op hetgeen door den voorz. is gezegd. Fietsen op 's Rijks kosten. Het verzoek van Willem de Graaf om beschikbaarstelling van fietsen, het voor rekening der gemeente nemen van het on derhoud alsmedè de kosten voor twee rij- wielbelastingplaatjes voor de drie kinde ren, die hij de openbare school te Nieuw koop wil doen bezoeken, wordt afgewezen en wel op dezelfde gronden, waarop dit reeds tweemaal geschiedde, dat deze kos ten n.l. ten laste van het Rijk dienen te worden gebracht, zoolang niet vaststaat, dat de opheffing van onze openbare school een financieel voordeel voor de gemeente beteekent, en overeenkomstig indertijd gedane toezegging van den Minister, het Rijk de kosten dient te dragen. Inzake verkoop of verhu'ur van het voor malig schoolhuis is het nemen van een be slissing niet zoo gemakkelijk; er zijn voor beide gegadigden; een hooge huur kan niet worden verkregen, een hooge koopsom waarschijnlijk al evenmin; beschikking over het schoollokaal zal altijd gemakke lijk blijven; de kwestie van onderhoud vormt een belangrijk punt van bepaling van een en ander; gevolg van de bespre kingen is, dat dit punt tot een volgende vergadering wordt aangehouden, om in dien tusschentijd met een huurder te pra ten. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Na de gebruikelijke opening werden door den secretaris, den heer H. L. v. Delft de notulen der yorige bijeen komst voorgelezen, en na een kleine wij ziging onder dankzegging vastgesteld. Hierna deelde de voorzitter mede, dat sinds de vorige vergadering de navolgende stukken waren binnengekomen. Een schrij ven van H.H. Gedeputeerde Staten hou dende mededeeling van goedkeuring van eenige ingezonden besluiten tot aankoop en overname van gronden, een schrijven van H.H. Ged. Staten waarin verzocht wordt het Raadsbesluit tot gesloten verkla ring in één richting van den Buurweg in te trekken, daar deze sluiting tot de com petentie van H.H. Gedeputeerde Staten behoort. Aldus besloten. Schrijven van de afdeeling Warmond van de S.D.A.P. houdende verzoek om van gemeentewege over te gaan tot kindervoe ding en het verstrekken van schoeisel en kleeren. Daar dit schrijven eerst heden morgen was ontvangen wordt het om prae- advies gerenvoyeerd naar B. en W. Aan de orde komt hierna de vaststelling van de begrooting van het Waterleiding bedrijf over 1936. Deze begrooting gaf geen aanleiding tot eenige bespreking en werd derhalve conform het door B. en W. inge diende concept aangenomen. De grief van de koffiehuis-houders. Ter tafel komt een voorstel tot toepas sing vai. de bijzondere regeling als bedoeld bij de wet op de Personeele belasting ten aanzien van de koffiehuisbedrijven. Te dezer zake 'was door het College van B. en W. een uitvoerig prae-advies uitgebracht. Volgens dit prae-advies is reeds een paar malen een dergelijk verzoek aan den Raad gericht, maar is hierop steeds afwijzend beschikt met als motiveering dat het niet aanging voor een bepaalde categorie van personen gelden uit de gemeentekas te vo- teeren indien zulks niet strikt noodzake lijk was. Kort voor de vaststelling van de begrooting heeft ons College zich nogmaals tot de belastinginspectie gewend en toen werd medegedeeld, dat de gemeente bij aanneming van het voorstel een bedrag van ruim 300.aan belasting zou der ven. Vroeger was hiervoor opgegeven 600.Eveneens werd toen medegedeeld dat, naar aanleiding van het feit dat sei zoenzaken alhier ook in den winter op on- bepaalden tijd geopend zijn, dit nog geen aanleiding was om deze zaken niet meer als seizoenzaken te beschouwen. Hierdoor was de grief van de overige koffiehuishou ders gerechtvaardigd, immers de seizoen zaken betaalden minder belasting, doch konden buiten het seizoen ook geopend worden. Dit alles bijeen had het College aanleiding gegeven op het ingekomen ver zoek goedgunstig te beschikken, ook al moet hierdoor de personeele belasting noodzakelijk met 2 opcenten worden ver hoogd. Het bleek, dat de Raad zich volko men met de zienswijze van B. en W. kon vereenigen, want het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangeno men, waarbij de heer W. den Dunne vroeg, of het niet mogelijk was juist de seizoen zaken zwaarder te belasten daar deze in den zomer de grootste recettes maken en in den winter zoo goed als geen exploita tiekosten hebben. De voorzitter deelde mede, dat een en ander wettelijk geregeld De begrooting. Aan de orde kwam hierna de vaststel ling der begrooting voor het dienstjaar 1936. De voorzitter kon mpdedeelen dat, zij het ook door een belastingverhooging die echter onvermijdelijk was, het aan het college van B. en W. gelukt was een slui tende begrooting ter vaststelling voor te .leggen. Ook B. en W, hadden meer idealen en wenschen verwezenlijkt willen zien, maar dit is gezien de financieele toestand van de gemeente, die niet ongunstig is, maar waar waakzaamheid toch geboden is, niet mogelijk. Besloten wordt geen alge meene beschouwingen te houden. De heer den Dunne vroeg of geen gelden waren uitgetrokken tot bestrijding van de T.B.C. hetgeen door de voorzitter nader wordt toegelicht. Verder wees spreker er op dat er rekening mede gehouden dient te wor den dat door ondervoeding van vele kin deren deze ernstige ziekte in belangrijke mate zal toenemen. Spreker erkent dat het niet mogelijk was de begrooting sluitend te maken zonder de belastingschroef aan te draaien, maar betreurt het toch, dat ook de arbeiders wanneer zij straks een poos gewerkt hebben verhoogde belasting zullen moeten betalen, hetgeen volgens spreker niet mogelijk is. Wethouder Oudshoorn vraagt aan den heer den Dunne of hij kans ziet nog bezui nigingen in deze begrooting aan te bren gen; dan houdt hij zich hiervoor gaarne aanbevolen. Een uitvoerige discussie, ingeluid door den heer H. Weyers ontspon zich met be trekking tot de jeugdige werkloozen al hier. Het bleek dat allen er van overtuigd waren, dat waar eenigszins mogelijk hulp moet worden geboden. Verschillende denk beelden werden aan de hand gedaan en het eind was, dat getracht zal worden een commissie in het leven te roepen die dit vraagstuk nader zal bekijken om te zijner tijd met voorstellen te komen. Gewezen werd nog op de hooge keurloonen voor vee en vleesch die door de gemeente Lei den geheven worden. Het bleek dat Lei den in deze almachtig was en destijds on dernomen pogingen om tot verlaging te komen hadden schipbreuk geleden. De heer Weyers zag liever dat 80 opcenten op de vermogensbelasting werden geheven inplaats van 40 en dat de andere belastin gen verlaagd werden. Wettelijk niet ge oorloofd aldus de voorzitter. Na nog eenige bespreking werd de be grooting met algemeene stemmen aange nomen. Nadat nog eenige comptabiliteits- besluiten waren goedgekeurd deelde de voorzitter mede, dat bij wijze van proef een groot aantal lantaarns uit de straat verlichting zijn genomen om hierdoor tot een besparing op de verlichting te komen. Definitieve voorstellen zullen den Raad ter goedkeuring worden voorgelegd. Niets meer te verhandelen zijnde wordt de ver gadering op de gebruikelijke wijze geslo ten. Zooals gisteren gemeld, is in den ouder dom van 77 jaar in het St. Liduinahuis te Warmond, waar hij sedert zijn emeritaat woonachtig was, overleden de zeereerw. heer J. G. v. <L Weiden, oud-pastoor van Volendam. Joannes Gerardus van der Weiden werd 16 November 1858 te Heemstede geboren. Op 19 Augustus 1883 werd hij priester ge wijd. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot assistent teZoeterwoude op 23 October 1883, tot kapelaan te Volendam op 23 Februari 1887, tot kapelaan te Aar- landerveen op 19 Februari 1894, en tot kapelaan te Dordrecht op 31 Augustus 1896. Op 13 Mei 1901 volgde zijn benoeming tot pastoor te Tholen. Ruim 3 jaar oefende hij daar de zielzorg uit, totdat hij op 25 Juli 1904 pastoor werd te Volendam. LANGER AAR, 2 December. Geachte Redactie. In het raadsverslag van Donderdag 28 November j.l. hebben we kunnen lezen, dat er bij de rondvraag gesproken is over den erbarmelijk slechten, ja zelfs levens gevaarlijken weg Veilingsgebouw-Kor- teraar. Al dadelijk kwam daar een gerust stellend antwoord op, zelfs officeel, dat die weg spoedig onderhanden zou worden genomen, ja zelfs zou er een fijn bitumen dek op komen. Dit is wel mooi, maar mooi er zou het wezen, wanneer die weg tot rij weg werd aangelegd, want daar is veel behoefte aan, ofschoon het door vele men- schen over het hoofd gezien wordt. Ik durf beweren, dat het bij de voltooiing van Ter Aar behoort. Nooit is de gelegenheid beter dan nu, omdat zulk werk verricht wordt in werkverschaffing. Gaat men nu eerst dat paadje bitumen, dan zie ik aankomen, dat er van dien rijweg nooit iets gebeurt, wat in den raad al menigmaal besproken en besloten is. Nu, ik zou het den Raad in overweging willen geven, en begrijp goed dat er achter dat fijne bitumen paadje iets.... in zit. Dat het gemeentehuis ver bouwd wordt geloof ik dat noodig is, maar dat vanaf het Veilingsgebouw tot Korteraar een rijweg noodig is, dat geloof ik nog vaster. Mijnheer de Redacteur mijn dank voor de verleende plaatsruimte. Een abonné. De begrooting. De gemeentebegrooting alsmede die voor het G.EB. voor 1936 komen in behandeling. De voorzitter deelt mede, dat het niet .mo gelijk is een sluitende begrooting te ver krijgen; het geraamd tekort bedraagt 3100 zonder een post voor onvoorziene uitgaven; de uitgaven zijn alle zoo nauw keurig mogelijk geraamd en daarop bezui nigen is niet mogelijk, omdat ze in 1935 alle reeds zoo uitgeknepen zijn; de ont vangsten loopen door de tijdsomstandighe den nog meer terug. B. en W. vestigen de aandacht op verschillende posten, welke de voorz. alle leest. Bij die voor kosten van wering van schoolverzuim dankt hij de leden der Commissie, die zonder eenige vergoeding zich aan dezen arbeid geven; de ophooging der algemeene begraafplaats is mogelijk door dit uit de kapitaaldienst te doen en gedurende vijf jaar uit den gewo nen dienst bij te dragen; besloten wordt in het voorjaar 1936 het werk volgens op gaaf van den opzichter te doen uitvoeren; aan den toren moeten noodzakelijk enkele werkzaamheden plaats hebben, doch zoo lang geen afdoend antwoord uit Den Haag is ingekomen, is moeilijk daarvoor een be drag te ramen; bij de post straatverlich ting wordt gevraagd of die naar het sta tion moet vervallen als de trein niet meer loopt, waarop de voorzitter antwoordt, dat B en W. dit ook overwogen hebben, maar achten het beter nog even af te zien. On derhoud van straten moet hooger worden geraamd dan andere jaren, omdat nood zakelijk onderhoud dat vergt; de post „verpleegkosten van arme krankzinnigen" is ruim 1000 hooger, daar er momenteel 4 krankzinnigen worden verpleegd, hier van wordt, een bijdrage van particulieren geraamd op ƒ410, waarvan echter weer 1/3 aan de Provincie moet worden uitge keerd; de posten steun en onderstand zijn ook iets hooger, daar aan de hand van de bekende cijfers over dit jaar dat noodig is; ten laste van het G. E. B. loopt nog één leening van 5 pet., welke wel kan wor den geconverteerd in een 4 3/4 pet; de geld schieter is daartoe bereid, doch vestigt er de' aandacht op, dat afwachten van her stel der geldmarkt misschien gewenscht is, zooals ook B. en W. er over denken; ook de Raad is het hiermede eens Voorgestelde wordt weder 20 opc. pers. bel., 75 opc. fondsbelasting en 3 pet. van de geb. eigend. straatbelasting te heffen; al gemeen aldus besloten. De begrooting wordt als aangeboden, vastgesteld. Goedgevonden wordt, dat B. en W. de door den Minister toegezegde Kerstgave voor de werkloozen zullen regelen, indien er voor Kerstmis geen raadsvergadering meer zou zijn. Bij de rondvraag informeert de heer v. Veen naar het werken met overheidssteun, waarop de voorz. uitvoerig antwoordt en uit welk antwoord wel blijkt, dat deze ma terie niet zoo eenvoudig in de practijk blijkt te zijn als wel gedacht; naar de mee ning véin den voorzitter zullen bij het te genwoordig stelsel weinigen er mee ge baat zijn. De heer van Veen vraagt of gezorgd kan worden, dat met Kerstmis de straatverlich ting kan branden, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit geregeld is; mochten de lantaarns onverhoopt niet branden, dan berust dat op een technische fout. De heer Kool vraagt, of hij de crisis ambtenaren voor huiszoeking moet toela ten, waarop de voorzitter bevestigend ant woord; weigering is mogelijk, dan volgt echter een lastgeving van den burgemees ter en toetreding is dan toch mogelijk, waarop van enkele zijden wordt gezegd, dat dit misschien het best kan worden ge daan, als men in dien tusschentijd nog wat te verbergen heeft! DE GEBROEDERS „GOCHEM" 49. Pit en Pat posteerden zich elk aan een hoek van een raam en wachtten geduldig op de dingen die komen zouden. Juist was Ka in het vuur van haar rede, toen zij plotseling met een krijsch opsprong en boven op haar stoel vluchtte. Help, help, gilde zij, ik geloof dat het hier krioelt van vieze kikkers. Jij ook met je open ramen, ging ze tegen Pieterse te keer, met die beesten in huis durf ik geen voet meer te verzetten. 50. Gnuivend namen Pit en i :.t eindelijk weer de wijk naar de boerderij van Pummels. Daar gekomen werden ze door boer Pummels flink de les gelezen, over hun kwajon gensstreken, waarvan hij op het politiebureau gehoord had. Nadat ze beterschap beleefd hadden zou Pummels het nog eens met hen probeeren en werden zij niet uit hun betrek king ontslagen. Dus trokken ze dien avond weer naar hun hooimijt, waar zij door Dumpy werden verwelkomd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10