DUYS UIT DE SD.AP. UIT nv. OMrJRVING UIT DE RIJNSTREEK INGEZONDEN STUKKEN ZATERDAG 30 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAK'' ROOKTABAK bamIned! 25 cent pep '/j pond Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN Mr. J. E. W. Duys, soc.-dem. lid der Tweede Kamer, heeft aan zijn fractie en aan den Voorzitter, der Tweede Kamer meegedeeld, dat hij vanaf heden geen deel van die fractie zal uitmaken. Hij voegt daaraan toe: „In aanmerking nemende alles wat men, mede onder aanvoering van uw voorzitter, de laatste jaren in de Partij tegen mij heeft ondernomen, begrijp ik, dat het voor uw fractie overbodig mag heeten, de re denen, die mij tot dit besluit hebben ge leid, uiteen te zetten". Dat het tot deze breuk moest komen, was sinds lang te voorzien. Mr. Duys was geheel op den achtergrond geraakt. Een zeer uitvoerige toelichting, welke we van mr. Duys ontvingen, konden we niet plaatsen wegens plaatsgebrek. De strekking ervan is deze, dat tegen hem een ondergrondsche campagne is gevoerd, als alleen in het genootschap „De zwarte hand" of de S.D.A.P. mogelijk is. Een commissie van onderzoek onder leiding van prof. Bonger bracht een omstandig, vrijsprekend rapport uit, doch dat is weg gemoffeld. Voorts werden alle partij-in stanties bewerkt om te zwijgen. Alleen Noord-Holland hield zich daar niet aan en wenschte ook niet in te gaan op het ver zoek van mr. Duys om in 1937 geen Ka- mer-candidatuur te aanvaarden. Onder normale omstandigheden zou mr. Duys als Kamerlid hebben bedankt; nu hij de „rechtbank" wraakt, welke hem on verhoord vonniste, blijft hij lid. Mr. Duys besluit zijn fel requisitoir, dat later uitvoeriger en gedocumenteerd in druk zal verschijnen met de woorden: De fractie zal natuurlijk komen verkla ren, dat zij nu ook geen verantwoordelijk heid meer draagt voor wat ik in het Par lement mocht zeggen. Welnu, ik kan daar op niet anders antwoorden dan dit: Dat zal gelukig voortaan wederkeerig zijn! In de socialistische pers schrijft ir. J. W. Albarda: „Het besluit van mr. Duys om zich af te scheiden van de sociaal-democratische Kamerfactie komt niet onverwachts en het komt zeker niet te vroeg. Reeds lang liet hij het in menig opzicht aan de noodige medewerking ontbreken en in de laatste twee jaar was zijn stemming tegen de Partij en tegen haar fractie zoo vijandig en gingen zijn opvattingen op politiek ge bied zoover van die van Partij en fractie afwijken, dat de toestand onhoudbaar was geworden. Dat mr. Duys bij zijn „afscheid" van de fractie het Nederlandsche publiek zou ont halen op een aantal beschouwingen en voorstellingen, waaruit eens te meer blijkt, hoe vijandig zijn gevoelens jegens de Par tij zijn geworden en hoe hij buiten staat is gekomen om gebeurtenissen van de laat ste jaren op juiste wijze te zien en weer te geven dit alles was te voorzien. Op dit oogenblik wensch ik op geen en kele van zijn beweringen en voorstellin gen in te gaan. Ik mag echter niet nalaten te verklaren, dat zij, op enkele onbelang rijke uitzonderingen na, de toets van een onderzoek niet zouden kunnen doorstaan". Wij gaan thans niet in op dit feit van be- teekenis van beteekenis, maar toch niet van zoo geweldige beteekenis, als men zou veronderstellen, wanneer men ziet de groote plaatsruimte en sensationeele kop pen, welke sommige bladen aan het gebeu ren geven! Voor ons is dit het eenige belangrijke: is 't den heer Duys werkelijk in de S.D. A.P. onmogelijk gemaakt zich te verdedi gen, heeft men alles wat te zijner verdedi ging werd aangevoerd, o.a. in het genoem de rapport:Bonger, eenvoudig weggemof feld, doodgezwegen, aan de publiciteit ont houden. De S.D.A.P. kan op deze beschul diging niet zwijgen. Zij zal moéten spreken. Met belangstelling maar niet overspan nen! wachten wij het verdere verloop dezer gebeurtenis af. Eenige verklaringen van mr. Duys De „Avondpost" had gistermiddag in het gebouw der Tweede Kamer een kort on derhoud met den heer Duys. In verband met loopende geruchten, ook in parlemenatire kringen, dat de heer Duys sympathie zou gevoelen voor de N.S.B. en hiertoe zou overgaan, heeft het blad hem dit op den man af gevraagd: Hij antwoordde: „Er is eenvoudig geen sprake van. Het is allemaal nonsesn. Kunt u zich mij als fascist voorstellen? Zeker, ik ben natio naal en ik ben socialist, doch beide in den goeden zin van het woord opgevat. Ik ben bijvoorbeeld nationaal in den zin zooals u het opvat. Maar dat ik ooit fascist zou worden is dwaasheid". De heer Duys verzekerde verder, dat hij in 1937 onder geen voorwaarde meer een candidatuur van de S.D.A.P. zal aanvaar den. Op de vraag, of hij nu als afzonderlijke fractie in de Tweede Kamer recht zou krijgen op spreektijd, antwoordde hij be vestigend. Hij had er reeds met den voorzitter over gesproken, en deze had hem spreektijd toegezegd, onder voorwaarde, dat mr. Duys de nieuwe fractie, waartoe hij dus alleen zelve behoort, een naam zou geven Over dezen naam was hij het nog niet geheel eens, doch hij zou daarover spoe dig een beslissing nemen. LEIMUIDEN. BRUTALE INBRAAK. In de brandkast van Maarse en Kroon. Hedennacht is ingebroken in het kan toor van de firma Maarse en Kroon, auto bus-ondernemers, alhier. De inbrekers hebben zich waarschijnlijk in de garage laten opsluiten en hebben vermoedelijk met een valsche sleutel, de deur van de trap, die naar het kantoor leidt, opengebroken. In het kantoor is een ouderwetsche brandkast (een moderne kluis is in aanbouw), door verwringing van het slot, geopend. De firma zou vandaag tot uitbetaling van de loonen aan het personeel overgaan, zoodat ruim 1500 in kas was. Het geld was gesloten in loonzakjes, welke waren geborgen in één groote zak. De inbrekers hebben waarschijnlijk via het dak van de garage het kantoor weer verlaten. De boekhouder, die in het gebouw woont, heeft geen onraad bespeurd. Het fanfarecorps. In de bestuursver gadering van het Leimuidensche fanfare corps, welke gehouden werd onder leiding van den burgemeester, den edelachtb. heer J. A. Bakhuizen, werd besloten om het corps niet op te heffen, maar pogingen in het werk te stellen om het gezelschap nieuw leven in te blazen. Home-trainen. In de garage van den heer A. Heuzen werd tijdens de winkel week een wedstrijd gehouden in het home- trainen. Gereden werd 2 x 5G0 meter met stil staande start. De gemiddelde tijd was als volgt: 1. W. Diensberg, 211/5 sec., 2. L. Hoogenboom 214 5 sec., 3. C. Vlasman in 22 2/5 sec., 4. W. Kiebert in 231/5 sec. De Nederlandsche kampioen J. Rietbroek die voor propaganda reed maakte een ge middelde tijd van 19 4/5 sec. Door enkele dames werd 500 m. gereden, de snelste tijd was 29 3/5 sec., die gemaakt werd oor mej. Cor. Semp. Schietwedstrijd. In het café van den heer J. W. de Boer, werd een schietwed strijd gehouden door de af deeling Leimui- denRijnzaterwoude van de B. V. L. De opkomst was vrij goed. Op 13 De cember zal in de groote zaal van de Wed. Sneeboer het slot van dezen wedstrijd plaats hebben. De beste schutters zullen alsdan door ons bekend worden gemaakt. VOORHOUT. Van Oliebollen-dag.... tot Oliebollen- dagen. De op Woensdag j.l. gehouden oliebollendag vanwege het werkloozen- comité te Voorhout, is een waar succes ge worden. De aanvrage om oliebollen was zoo enorm groot, dat de verkoop daags daarop moest worden voortgezet. Het is dan zeker aan de alleszins deskun dige oliebollenbaksters te danken, dat de vraag naar deze bollen, nu eens geen bloembollen zijnde, zoo groot was. Mede was het voorwaar te danken aan de bereid willige medewerking van de steeds vol ijverige collectrices van het comité te dan ken, dat deze dagen zoo succesvol zijn ver- loopen. Het dient dan nog vermeld, dat nog zeer vele aanvragen om oliebollen bin nenkwamen toen ook de tweede dag alles uitverkocht bleek. De netto-opbrengst bedraagt ongeveer 120, waarvan den werkloozen zeker een nuttige Kerstgave zal kunnen worden aan geboden. K.J.M.V. Het was den voorzitter, den heer P. L. J. Prins, een vreugde een 4-tal nieuwe leden te mogen begroeten, van wie spr. hoopte, dat zij zich zouden toonen te zijn K.J.M.V.-ers door merg en been. Na voorlezing der notulen door den 2en secretaris, den heer P. van der Geer, ver leende de voorzitter het woord aan den edelachtb. heer G. Bulten, die dezen avond zou spreken over het onderwerp: „De Gijs- brecht van Aemstel". Burgemeester Bulten gaf hierop een zeer gevarieerde uiteenzet ting van de Gijsbrecht, en wist in aantrek- kelijken vorm ook nog de sluier te lichten van de Grieksche Mythologie. In een woord: spreker heeft de aanwezigen ge boeid met zijn onderwérp, waarvoor de voorzitter hem na afloop hartelijk dank zegde en de wensch uitte, dat burgemees ter Bulten nog meerdere malen voor de Voorhoutsche K.J.M.V. zou mogen optre den. Een hartelijk applaus van de leden was deze interessante uiteenzetting overwaard. Na'nog eenige huishoudelijke mededeelin- gen, werd de avond verder ingezellige sfeer doorgebracht. Werkloosheid. De laatste weken is het aantal werkloozen in deze gemeente geste gen tot 147. Dank zij de regeling tot in schakeling van werkloozen in het bloem- bollenbedrijf was het werkloozencijfer der laatste maanden circa 30, hetgeen in ver houding tot de laatste jaren ongekend laag mag genoemd worden. NIEUWKOOP. Overgeplaatst. De arbeider-telegra fist der Nederlandsche Spoorwegen de heer J. Thalen alhier wordt in verband met de opheffing van den spoorweg alhier met ingang van 1 Januari a.s. overge plaatst naar het station Oldebroek. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam in openb. verg. bijeen. Ingekomen stukken: Adres van de kies- vereen. „Calvijn" der Staatk. Geref. Partij Afd. Zwammerdam, waarin leedwezen wordt betuigd over de ontheiliging van den Sabbath en maatregelen worden gevraagd om te komen tot verbieden van voetballen, caféopening, melkventen, verruiming win kelopening en visschen langs den openba ren weg op Zondag. Dit adres wordt voor kennisgeving aan genomen. Na onderzoek van den geloofsbrief van 't nieuw benoemde lid van den raad, den heer A. van Wijngaarden, wordt tot toela ting besloten. Namens de commissie van onderzoek voor de voorloopige vaststelling gemeente rekening over 1934 zegt de heer Edelman, dat alles in orde is bevonden. Met alg. stemmen werd besloten bedoelde rekening voorloopig vast te stellen met de navolgen de eindcijfers: Gewone dienstontvangsten 101343.60; Uitgaven ƒ98278.27, batig slot 3065.33. Kapitaaldienst: ontvangsten 29095.08, uitgaven 13047.32; batig slot 16047.76. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1934 wordit goedgekeurd als volgt: Inkomsten 6648.33 y,Uitgav. 8012.47«/2, nadeelig saldo 1364.41. De Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1936 is opgemaakt met een totaal van 6600.aan ontvangsten en uitgaven. De begrooting wordt hierna z. h. s. vast gesteld. De gemeente-begrooting voor 1936 is opgemaakt met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst: Ontvangsten en uitgaven 95157.65, Kapitaaldienst: Ontvangsten ƒ25412.15, uitgaven 10251.75; batig slot 15160.40. De begrooting zal den raads leden in afschrift worden toegezonden. In verband met de wijziging begrooting dienst 1935 deelt de voorz. mede, dat Ged. Staten bezwaar hebben gemaakt tegen den uitgetrokken post van ƒ80 voor subs, aan bijz. bewaarscholen, omdat de gemeente een extra bijdrage in de werkloosheidslas ten noodig heeft en een dergelijke subsi die slechts kan worden toegestaan -indien daarvoor bijzondere redenen bestaan. B. en W. stellen echter voor bedoelden post te handhaven, aangezien de meerder heid van den raad deze subsidie noodig acht en ook met het oog op de overgelegde begrooting dier scholen. Ged. Staten hebben de laatstelijk vast gestelde schoolgeldverordening voor L.O. en U.L.O. slechts voor een jaar goedge keurd, omdat deze niet voldoet aan de eischen die daarin in het algemeen voor gemeenten die in gelijke financieele oositie verkeeren worden gesteld. Ged. Staten willen dat tijdig voor 1 Jan. 1936 een nieu we verordening wordt ontworpen waarbij de heffing aanvangt met een belastbaar inkomen van 700 in plaats van 800 met een meer geleidelijke opklimming der hef fingsklassen, waarbij dan het hoogste schoolgeld aanvangt bij een belastbaar in komen van 7000 in plaats van 5000. De heffing voor het U.L.O. zal in aansluiting hieraan moeten worden herzien. De voorz. zegt deze aangelegenheid op de Prov. Griffie te hebben besproken, doch hem is daarbij verzekerd dat aan een hoo- gere schoolgeldheffing niet is te ontkomen. Na uitvoerige discussie wordt de nieuw ontworpen verordening met 4 tegen 1 stem, die van den heer Linschoten, vastgesteld. Besloten wordt de leges overeenkomstig de wensch van den minister te verhoogen. Het voorstel van B. en W. de pacht van de aan F. J. Boerefijn te Alphen a. d. Rijn verhuurde landerijen voor 1935 weder vast te stellen op ƒ300 wordt aangenomen. Besloten wordt het huurcontract voor het woonwagenkamp met 6 jaar te ver lengen tegen ƒ40 per jaar. Verschillende missives tot het verleenen van loonbijslag aan boomkweekers zijn ontvangen van den Minister van Sociale Zaken, welke door den voorz. in het kort worden toegelicht. B. en W. hebben hier over ook nog besprekingen gevoerd met het Gemeentebestuur van Boskoop. Een en ander heeft B. en W. aanleiding gegeven om voor te stellen met de door den Minis ter ontworpen regeling accoord te gaan en ook voor deze gemefente daarvan toepas sing aan te vragen. Treden wij niet toe dan zal het gevolg zijn dat een 7-tal boom- kweekersknechts die in Boskoop regelmatig werk vinden, worden ontslagen, zoodat de kosten die door niet toettreding zouden worden bespaard dan weer aan werkloo- zensteun zouden moeten worden uitgege ven. De raad gaat hiermede accoord. Na de rondvraag volgde sluiting. Geboren: Jannigje d. van M. Ver doold en N. Ramp. Ondertrouwd: J. van Eijk 23 j. en L. Hoogendoorn 23 j. Geachte redactie. Gaarne zag ik als R. K. en lezer van uw blad het navolgend opgenomen; bij voor baat mijn beleefde dank. In uw blad van 16 Nov. j.l. stond een zeer misleidend stukje onder „Als 't waar is"! Z. H. E. Kardinaal Schuster, Aartsbis schop van Milaan had een toespraak ge houden, waarin hij lof bracht aan het fascisme in Italië. Want een groote zegen is het, dat het fascisme het communisme neersloeg en de vrijmetselarij ophief, het kruis en de godsdienstonderricht in de scholen en de balilla's terugbracht enz.; dat een volk onder een vorig regiem was afgezakt tot 5 pet. practizeerend R. K. en thans weer voor 85 pet. zijn godsdienst plichten waarneemt; dat nu geheele too- neelgezelschappen des Zondags gezamen lijk communiceeren, enz. Dan begrijp ik niet, dat u het aandurft een prelaat door Z. H. den Paus zelf tot dit zeer hooge ambt verheven een ambt, dat op de eerste plaats een wereld geestelijken zou toekomen, als er een was van dezelfde geschiktheid en waardig heid als deze kloosterling en dan te durven beweren dat die Bisschop zyn woorden wel niet overwogen heeft. En dat het een uiting is van chauvinisme, welke inderdaad ergernis wekkend is. Ik ben overtuigd dat Z. H. E. Kardinaal Aartsbisschop van Milaan wel heeft over wogen, wat hij zeide. En dat het voor onze z.g. Christelijke regeering een les is, daar immers onder haar bestuur in onze drie grootste steden het roode bestuur de over hand heeft gekregen en dat een kapelaan, in den Haag, op huisbezoek zijnde, in een straat door achtendertig R. K. gezinnen buiten de deur werd gehouden enz. Neen ergerniswekkend is het onze nog overge bleven goede R. K. menschen door zulk een geschrijf op een dwaalspoor trachten te brengen. Uw abonné, P. BOSMAN. Noordwijk 25/11 '35. Voor deze laatste veronderstelling be hoeven wij niet te vreezen. Wij vreezen niet, dat de lezers door het geschrijf van den geachten inzender op een dwaalspoor zouden zijn gebracht; anders hadden wij het niet opgenomen. Wij zouden van dit schrijven niet dur ven zeggen, wat inzender beweert van ons door hem gewraakt artikeltje, n.l. dat het „misleidend" is; wel echter, dat het ge tuigt van onwetendheid in zaken, waar over inzender schrijft. Het is natuur lijk! niet waar, dat in Italië eerst 5 pet. van de Katholieken practiseerde en nu 85 pet.! Het is niet waar, dat Z. H. den Paus dan alleen een kloosterling tot Bis schop (of Kardinaal) benoemt, als er on der de saeculiere geestelijkheid geen even geschikt persoon voor dit ambt wordt ge vonden. Verder is het moeilijk op het schrijven van den inzender te antwoorden, daar hij niet juist weergeeft, wat wij hebben ge schreven. Wij hebben geschreven, dat wij niet ver onderstellen, dat Mgr. Schuster gesproken heeft die woorden, welke hij volgens een bericht van een Italiaansch persbureau zou hebben gesproken; dat die woorden ook uit een samenhang, waarin zij een andere beteekenis hadden, kunnen genomen zijn. Indien die woorden werkelijk zoo zijn gesproken, en niet gerukt uit een samen hang, waarin zij een andere beteekenis hadden, dan, zoo schreven we, zijn zij een uiting geweest van ergerlijk chauvinisme. Die uiting is dan echter niet voorgekomen in een schrijven van een Bisschop aan zijn geloovigen, maar in een speech op een feestelijke bijeenkomst, waarin ook zelfs een Bisschop en een Kardinaal wel 'ns niet ernstig-overwogen woorden kan spreken. Deze laatste veronderstelling van een mogelijkheid neemt inzender ons kwalijk. Wij verheugen ons daarover inzooverre, dat hij dan zeker groote waarde zal hechten aan en oprechten eerbied zal hebben voor b.v. de woorden gesproken door het ge heele Nederlandsche Episcopaat in een of ficieel schrijven, aan alle Nederlandsche Katholieken, waarin Zij zoo ernstig en met zoo veel nadruk waarschuwen voor de groote gevaren van het nationaal-socialis- me (en soortgelijke stelsels). Redactie. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schreven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur zitting van de St. Joseph' Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren J. Vreeburg en P. van Bergen en Henegouwen. Van 1 tot 2 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs een pracht sjaal. 8.30 uur begint de wedstrijd in het kruisjassen. Bcurtrooster: Zondag: N. Breedeveld en Fr. van Hal. Maandag: P. Reizevoort en A. Uphoff. Dinsdag: H. Klein en J. de Groot. Donderdag vervalt. Zaterdag: G. Cambier en Th. van Schaik Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening Zelateurs St. Petrus Liefdewerk. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.15 uur. Woensdag: 4 December Sterfdag van onzen Stich.er Adolf Kolping, Patroon der Tooneelclub. 8.45 uur Repetitie Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Geen repetitie Tooneelclub „Adolf Kol- ping". 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag: St. Nicolaasavond is de zaal gesloten. Vrijdag 8.15 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tyd aanwezig. 8.30 uur op de bovenzaal Boekhoudcur- sus. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaarj. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 89 uur is de Leesbibliotheek ge' pend, uitsluitend voor leden en dona- tei rs der Vereenigmg. Verdere mededeelingen: Op 8 Decem ber in het jaar 1813 is Adolf Kolping te Kerpen bij Keulen geboren. Op dezen dag gaan alle Gezellen te Communie tot inten tie voor de Zalig- en Heiligverklaring. Gezellen nog 4 weken zijn we voor onze retraite. De laatste weken goed doorspa ren en actie voeren; ge kunt er nooit te veel over zeggen. ZOETERWOUDE (H.R.) Voor de maand December is het volgen de program vastgesteld: Zondag, 1 Dec.: 2.30 uur vergadering van het commissariaat. Woensdag, 4 Dec.: Congregatie, waarna biljart-wedstrijd om St. Nicolaas-geschen- ken. Zondag, 8 Dec.: Alg. H. Communie in verband met het Patroonfeest der kerk Woensdag, 11 Dec. Simultaan-wedstrijd dammen tegen den Heer P. Brouwer, Lei den. Woensdag, 18 Dec.: Congregatie. Woensdag, 25 Dec.: Kerstfeest, geen ver plichte vergadering. Woensdag, 1 Jan. geen Congregatie. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur. Geen ontspanning geen aspirantenban. 8 uur: Bijeenkomst voor alle kruistoch- ters, in uniform, aspiranten met hunne ouders. Woensdag Geen postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.30 uur Trommelen. Zaterdag 7 uur Bibliotheek MARIA-CONGREGATIE „HARTEBRUG", Afdeeling Meisjes. Zondagmorgen om 7.30 uur Gezongen H. Mis, waaronder Algemeene H. Communie van alle leden. 's Avonds om 7 uur Lof, waaronder de opdracht aan Maria. Allen zijn zeker present. Zang- en hand boekjes en linten medebrengen. S. v. p. aansluiten. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAI,." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 3.30 uur zang- en operetteclub. 7 uur cadetten. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag 121 uur contributie 3 uur Actieclub. 4 uur Inwijdingscursus. 5 uur zang. Maandag 7 uur H. Mis. 7.30 uur Volkszang en handw.. 8.009.30 uur missiehandwerken, cha- ritatiefnaaien, huisvlijt en naaien. 8.30 uur Verloofdenclub. Dinsdag 79 uur vrije clubs in handwer ken en naaien. 7.15 uur Inkleedingscursus. 8.009.30 uur Huisvlijt, alg. ontwikke ling en Engelsch voor beginnenden. 8.30 uur E. H. B. O. cursus door Dr. H. Kortman. Woensdag 23 uur Kruiskinderen. 56 uur gym. kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 7.30 uur dadenclub jongeren. Geen dadenclub ouderen. 8.009.30 uur reidansen I en II, naaien en huisvlijt. 8.30 uur Apologetische cursus door den weleerw. heer B. Dorbeck. Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. Donderdag Geen clubs. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Actief" afd. meisjes. De andere clubs vervallen, maar om 8.30 uur viering van het St. Nicolaasfeest voor alle leden en leidsters. 2 uur St. Nicolaasfeest voor de kruis kinderen en de meisjes van de kleute" gymclubs. K. J. C.-AFDEELING ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: 1ste Zondag van de maand. 9 uur: Morgengebed, waarna H. Mis met algemeene H. Communie, ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Maandag 6.30 uur Sloydclub I. 7 uur Aloysiusban. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub A. 8.30 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag: 8.30 uur Lof en groepbijeenkomst van de twee oudste afdc-elingen. Vrijdag 6.30 uur Sloydclub II. 8 uur Adspirantenban. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 uur ontspanning oudste afdeeling. Eenige andere week-agenda's hebben wij tot onzen spijt niet tijdig ontvangen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7