M RADIOPROGRAMMA'S ra Italië Abessinië DINSDAG 26 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WOENSDAG 27 NOVEMBER. «ouden zyn. Indien de noodzaak van wo ningbouw weer zou aanbreken, zouden B. en W. daartoe zeker wéér overgaan, maar nu niet. De cursussen voor jeugdwerkloozen wil len B. en W. bevorderen. Eerst later is de belangstelling dezer cursussen toegeno men. Volle weken te laten werken, zooals de heer Geerlof bepleitte, zou het aantal der arbeiders in werkverschaffing doen terugloopen. Bovendien achten B. en W. het nuttiger, dat de tewerkgestelden zoo lang mogelijk werk behouden. Dat er teveel in werkverschaffing wordt uitgevoerd is, omdat er objecten gezocht worden, die anders niet zouden worden uitgevoerd. Verdere belastingverlaging, waarover de heer Lam sprak zou een reëele bespa ring der uitgaven vereischen, óf aantas ting van de posten reserve of onvoorziene uitgaven. Vele factoren echter manen bij een begrooting tot voorzichtigheid. De post onvoorziene uitgaven van 50.000 moet zooveel mogelijk onaangetast blij ven. De laatste jaren hebben aangetoond, dat het batig saldo steeds veel lager was dan geraamd was. Een gat van f 60.000, als enkele jaren geleden, zou niet eens kunnen worden gestopt. Spr. vraagt ten slotte de voorzichtige financieele politiek van B. en W. te steunen. De leden repliceeren. De heer den Ouden meent dat een ver plichting van de provincie om de Brugge- straat te verbeteren, welke volgens de heer Bergshoef zou bestaan hebben, nu nog zou bestaan. Maar volgens spr. staat vast, dat de provincie deze verplichting in de kom der gemeenten nooit gehad heeft. Spr. heeft zich er altijd tegen ver zet dat de brug op de bedoelde plaats zou komen en evenmin heeft spr. zich kunnen vereenigen met den grondaankoop aan de Emmalaan, want spr. wist dat de brug daartoe niet mocht komen. Spr. verlangt daarom van den heer Bergshoef, dat deze zijn woorden terugneemt, daar hij anders met dezen afgevaardigde niet meer wenscht te debatteeren. Op een vraag van den heer Boeren zegt de voorzitter dat van de 160.000 uit het Werkfonds voor den Raadhuisbouw 35.000 zal worden gegeven tegen cedee ring van het legaat. Voorts wenscht spr. er nog eens op te wijzen, dat elke begroo ting zijn eigen lasten moet dragen. Hij wijst op den middenweg, daar B. en W. op weg zijn om werken voor de toekomst niet al te zeer op deze begrooting te la ten drukken. Spr. somt tal van gemeenten op, die er slechter aan toe zijn dan Alphen en waar toch de personeele belasting minder is. De heer Van Kleef vraagt of het niet beter is in deze vergadering over het uit schrijven van een prijsvraag voor den Raadhuisbouw te beslissen. De heer B. Sprey vraagt nog eens naar de mogelijkheid van plaatsing van alle ingezetenen in een belastingklasse. De heer den Uyl zegt, dat er bij hem geen antipathie ten opzichte van -den bur gemeester bestaat. De loop van zaken maakt wel eens een botsing mogelijk. Spr. gaat nader in op de oude tegenstelling particulier initiatief overheidssteun. De millioenen van het N. V. V. zijn het bezit van de organisaties, aangesloten bij het N. V. V., zij zijn de strijdkas ter be strijding van het kapitalisme en daarom moet deze strijdkas worden leeggehaald. Aan de zijde van den Chr. Besturen bond staat de kerk met haar weldadige instellingen, maar onze beweging staat in offervaardigheid daarbij niet ten achter. Wij gelooven alleen niet in de heiligheid van het particulier initiatief. Als het particu lier initiatief in gebreke blijft, acht spr. •het een eïsch, dat de overheid daarin voor ziet. Spr. dringt nog eens met voor beelden uit andere gemeenten aan op medisch schooltoezicht De heer Bergshoef, den heer den Ouden, beantwoordend herinnert nog eens aan de kwestie van de Bruggestraat, daarbij de houding van den Raad in een vroegere houding lakend. Men heert destijds ook met betrekking tot den Heerenweg zijn kans voorbij laten gaan. De heer den Ouden heeft het in een bespreking destijds gevoerd met den Provincialen Waterstaat aan het verkeerde einde gehad. Spr. wenscht daarom in geen geval zijn woor den terug te nemen. De heer den Ouden zegt, dat de heer Bergshoef er maar omheen praat. Spr. heeft steeds betoogd, dat de brug niet aan de Emmalaan mocht komen. Wethouder Sprey bevestigt dat de heer den Ouden volkomen gelijk heeft. Wil de heer Bergshoef verklaren, hoe zij destijds de gemeente in deze kwestie benadeeld hebben. De voorzitter meent, dat dit punt hier verder moet blijven rusten. Spr. wil gaar ne als onzijdig scheidsrechter helpen deze zaak te beslissen. Besloten wordt deze kwestie in een ver gadering van de commissie van bijstand op te lossen. De heer Boeren vraagt de aandacht voor het feit, dat de heer den Uyl den katholieken te weinig sociale ac tie verwijt, spr. meent dat de katholieken him plicht niet verzaken, maar steeds de practische mogelijkheid onder het oog zien. De voorzitter, de sprekers beantwoor dend, zegt den heer Boeren inzake belas tingverlaging, dat deze begrooting reeds een verlaging -van lasten aantoont van 60.000, waarvan 14.000 belastingver laging. Spr. ontraadt dit dus ten sterkste. De prijsvraag-kwestie is den voorz. nog niet geheel helder. Waar er nog geen en kel vaststaand gegeven is, acht spr. het niet juist zich nu al te binden aan een prijsvraag, waartegen B. en W. zich niet hebben uitgesproken. Hierna wordt aangevangen met de artikelsgewijze behandeling der begrooting. De gasbegrooting wordt ongewijzigd goedgekeurd. Bij de begrooting van het electriciteits- bedrijf vraagt de heeren Boeren handha ving van de reductie voor de groote ge zinnen. Spr. acht het een eisch dat de overheid de groote gezinnen steunt. Spr. vraagt uit naam van alle arbeidersgezin-® nen met vier kinderen deze reductie te handhaven en dient in dezen geest een voorstel in. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer Ruysenaars, die het hoogst onbillijk acht dat juist de groote gezinnen van deze verlaging niet zullen profiteeren, wat spr. nader uiteenzet. Spr. vraagt een tarief resp. van 2321 en 19 cent naar de grootte der gezinnen. Wethouder Herngreen zegt, dat de vroe gere reductie heeft vastgezeten aan de vroegere verhooging van 20 tot 25 cent. Nu de verhooging vervalt, moet ook de reductie vervallen. Electriciteit is een verbruiksartikel, ook de bakkers en de slagers geven aan groote gezinnen geen reductie. Er zit in die re ductie dus iets scheefs en dat moet eruit. B. en W. moeten dus hun voorstel hand haven. Een succes voor de groote g innen, Nadat B. en W. zich even hebben beraad, deelt de voorz. mede, dat B. en W. over tuigd zijn, dat er voor een groote categorie iets hards in zit. B. en W. willen dan nu deze reductie nog handhaven, maar met de voorwaarde, dat deze reductie zal ko men te vervallen, wanneer de electrici- teitsprijs weer op 20 cent zal zijn geko men. De heer Boeren gaat hiermede accoord, zoodat de reductie voorloopig gehandhaafd blijft. De reductie zal echter den gasprijs niet mogen brengen beneden 20 cent. De begroocingen van waterleiding, grond bedrijf en Algemeen Armbestuur worden ongewijzigd goedgekeurd. Bij de laatste plaatst de neer den Uyl de opmerking dat er hier sprake is van eenregenten stelsel. Wethouder Spreij verzekert den heer den Uyl dai bij de eerstvolgende vaca ture met zijn wenschen rekening zal wor den gehouden. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting oepleit de heer Ruyssenaars de begrooting te laten drukken, hetgeen het uiterlijk ten goede zal komen. De heer van Kleef en de voorzitter mee- nen dat de cyclostyle productief moet wor den gemaakt. De heer van Kleef zou de reclame-pa pierbakken in de gemeente gaarne zien opgeruimd. De heer Boeren vraagt voor de leden der stembureaux de regeling der vertering niet te streng door te voeren. Spr. toont een fleschje met een door een apotheker afgewogen hoeveelheid wijn, n.l. het vier de gedeelte van een halve flesch, dat door de leden gebruikt is. De voorzitter is niet voor het verstrek ken van wijn, daar dan de post gemakke lijk zou worden overschreden, wat door Ge<L Staten niet zou worden goedgekeurd. Een nieuw Raadhuis, Bij de post pro memorie voor Raadhuis bouw, waarvoor 18.000 wordt uitgetrok ken, verklaart de heer den Ouden zich tegen, waar de tijden zoo slecht zijn en de belasting zoo weinig verlaagd kan worden. Vooral daar spoedig met de uitvoering moet begonnen worden in verband met de bijdrage uit het Werkfonds, acht spr. het beter het uit te stellen, totdat eerst de belasting is verlaagd, Spr. wil deze post van de begrooting afvoeren, de helft daar van als reserve gebruiken en de andere helft gebruiken voor belastingverlaging. De heer Boeren wil niet zoover gaan als de heer den Ouden, maar toch van deze en enkele andere posten eenige duizenden guldens afnemen om de personeele belas ting op 150 opcenten te brengen. Spr. wil de belastingen verlagen en de reservee ring iets inkrimpen. De heer van Kleef spreekt zich uit voor spoedige Raadhuisbouw. De heer Lam ziet in den bouw van een nieuw raadhuis het voordeel van werk verschaffing, maar zou toch met een ge deelte van dezen post de belasting willen verlagen. De heer Bergshoef ziet er een belang rijke rentebesparing in en spreekt zich uit voor den bouw, vooral om de mogelijk- den van lage rente en goedkoope mate rialen, welke thans bestaan. De heer den Uyl wil deze post vermin deren tot 10.000 en het overige besteden voor sociale maatregelen. Spr. maakt hier van een voorstel. Ook de heer Ruting heeft liever verla ging der personeele belasting tot 150 op centen en wil dat van deze post afnemen. De voorzitter wijst erop dat het voor stel van het Werkfonds moet worden aan vaard, wanneer het ernst is met den Raad huisbouw. De Raad moet zich eerst uit spreken over het principe van den Raad huisbouw en dan over het te reserveeren bedrag. In principe wordt de bouw van een nieuw Raadhuis met algemeene stemmen aanvaard, met uitzondering van den heer den Ouden. Het te reserveeren bedrag zal worden besproken bij de inkomsten. De heer Verdonk vraagt wederom de aan sluiting met de politie te Aarlander veen. De kosten zullen 50 bedragen. Spr, stelt voor deze post met dit bedrag te ver- hoogen. De heer Cox vraagt voorziening in poli tietoezicht als de politie-agent in Aarlan- derveen vrii is en sluit zioh voorts aan bij den heer Verdonk. Ook de heer van Kleef verklaart zich hiervoor. B. en W. verklaren zich tenslotte hiertoe bereid. De heer Koele wijn bepleit een practi- scher straatverlichting, waarbij de heer Geerlof zich aansluit. De heer van Kleef dringt nog eens aan op de aanschaffing van een sproeiwagen en een kostenberekening daarvan. B. en W. achten deze uitgave te hoog en niet gemotiveerd, maar willen een kos tenberekening toezeggen. Bij de post Subsidie Burgerwacht en B.V.L. wenscht de heer den Uyl aantee- kening te hebben tegengestemd. De heer Koele wijn vraagt verhooging van de subsidie tot bestrijding van de tu berculose met 1000. De voorzitter antwoordt dat dit niet noodig is, daar het particulier initiatief goed werkt en de post reeds met 500 ver hoogd wordt. De heer Koelewijn stelt nu voor deze subsidie te verhoogen met 1000. De heer den Uyl steunt dit voorstel. De heer Boeren verklaart zich tegen dit voorstel, daar zelfs de betreffende ver- eeniging zich met 500 tevreden verklaart. Weth. Sprey zegt, dat iedere patient die het noodig heeft, steeds wordt uitgezon den. De heer Koelewijn trekt hierna zijn voor stel in. Voor een badhuis. De heer den Uyl stelt voor om 1000 op den Kapitaaldienst te brengen voor den bouw van een badhuis. Na eenige discus sie wordt het voorstel van den heer den Uyl in stemming gebracht en aangenomen met 125 stemmen. (Tegen stemmen de heeren B. Sprey, Bergshoef, Ruting, Hern green en den Ouden). Te kwart vooi zeven wordt opnieuw gepauzeerd. Als tegen half acht de vergadering wordt heropend, wijst de heer van Kleef op den gevaarlijken toestand van den rijksstraat weg voor het St. Jozef gesticht. De heer Verdonk meent nog eens de aan dacht te moeten vestigen op den toestand van de Raadhuisstraat bij de fabriek van de firma van Dijk. De voorzitter antwoordt dat de heer van Dijk niet tot medewerking bereid is ge bleken. De heer van Kleef vraagt waarom B. en W. afwijzend staan tegenover overbrug ging van de vaart aan het einde van de St. Jorisstraat. De voorzitter verzoekt den heer van Kleef dit punt ter sprake te willen bren gen bij de behandeling van het Uitbrei dingsplan, dat binnenkort in den raad komt. De heer den Uyl stelt voor om voortaan in de bestekken van de gemeente de be palingen van het collectief contract in de bouwbedrijven te doen opnemen. De voorzittei meent niet, dat daartegen veel bezwaar zal bestaan. De heer Ruting verzoekt B. en W. nog eens de mogelijkheid te willen overwegen om carosseriën in de gemeente te laten vervaardigen. De heer van Kleef heeft bij het afdee- lingsonderzoek aangedrongen op den bouw van een gymnastieklokaal bij de O. L. school in de Raadhuisstraat. Spr. zou gaar ne vernemen of ook bij de bijzondere scho len een dergelijk lokaal ontbreekt. Verschillende leden bevestigen dit. De voorzitter acht het onjuist om nu, ter wijl overal over concentratie wordt gespro ken, den bouw van een gymnastieklokaal te bevorderen. De heer Ruting zou gaarne zien, dat het oorspronkelijk uitgetrokken bedrag voor subsidie aan de bewaarscholen over de ver schillende scholen wordt verdeeld, wan neer van de subsidie per leerling niet ten volle gebruik is gemaakt. De heer van Kleef dringt er op aan, dat de leeftijdsgrens voor de leerlingen eens zal worden herzien. De voorzitter meent er nog eens op te moeten wijzen, dat men de financieele po sitie van de gemeente niet te gunstig mag inzien. De twee bronnen van inkomsten belasting en winst uit de bedrijven loopen nog steeds terug. Dat mag men bij alle voorstellen niet uit het oog verliezen. De heer van Kleef stelt voor om voortaan ook voor Leerlingen beneden de 4 jaar subsidie toe te kennen. Dit voonstel wordt aangenomen met 124 stemmen. (Tegen stemmen de heeren den Ouden, W. Spreij, Herngreen en Bergshoeff. De heer B. Spreij heeft inmiddels de vergadering verlaten). Geen medisch schooltoezicht De heer den Uyl stelt voor B. en W. op te dragen een onderzoek in te stellen naar de noodzakelijkheid van geneeskundig schooltoezicht. De heer Koelewijn ondersteunt dit voor stel. De voorzitter zegt, dat B. en W. van oor deel zijn, dat men dezen weg niet moet betreden. Men wordt daardoor veel te veel afhankelijk van de subjectieve meening van den medicus. Spr. moet daarom aan neming van het voorstel van den heer den Uyl ontraden. Het voorstel van den heer den Uyl, in stemming gebracht, wordt verworpen met 106 stemmen. (Voor stemmen de heeren Coxc, den Uyl, Ruyssenaars, Koelewijn, van Kleef en Boeren). De heer Ruyssenaars verzoekt B. en W. om de post voor den curusus voor jeugdige werkloozen te verhoogen, wanneer dat in den loop van het begrootingsjaar noodig mocht blijken. De heer Koelewijn betwijfelt of de cur sus wel de volle sympathie en daarmee de volle medewerking geniet van B. en W. Nadat nog eenige leden hierover het woord hebben gevoerd, wordt besloten de post voorloopig ongewijzigd te handhaven. Bij de voorstellen tot verdere verlaging van de personeele belasting zegt de heer den Ouden nu geen prijs meer te stellen Hiïv ersum I, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Zang en harmonium. 12.15 Kwartetconcert. I.45 Gramofoonplaten. 2.153.00 Vioolrecital. 3.15 Chr. Lectuur. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Orgelspel. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwpraatje. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. Reportage. 7.30 Harmonieconcert. (Om 8.00 Berich ten). 8.15 Toespraak Min. de Wilde. 8.25 Arnh. Orkestvereen. 9.00 Lezing. 9.30 Vervoxg concert. 10.25 Berichten. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 m. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten en pianospel. 9.00 Viooi en piano. 9.30 Lezing. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-Tooneel, orgel en lezing. 12.40 Gramofoonplaten. II.001.45 De Bohemians. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Fantasia. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia. 6.00 Gramufoonplaten. 6.20 De Zunnekloppers. 6.45 Sporiuitzending. 7.00 Flierefluiters. 7 30 Lezing. 7.57 Berichten. 8.05 „Der Freischütz", Weber. (9.30 Be richten, toespraak). 10.45 Dubtiel-X. 11.15 Orgelspel. 11.3012.00 Mignon-kwintet. D r o i t w i c h1500 m 12,05 Orgelspel. 12.50 Orkestconcert. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth. 5.05 Western Studio Orkest. 5.35 Populair concert. 6.50 Zang. 7.50 Dansmuziek. 8.50 BBC-Symphonie-orkest. 11.05 Kwintetconcert. 11.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Kamermuziek. op verdere belastingverlaging, omdat de Raad inmiddels zijn goedkeuring heeft ge hecht aan de voorgenomen raadhuisbouw. De heer Boeren stelt voor de opcenten tot 150 te verlagen en het daarvoor benoo- digde geld te vinden uit verschillende re serves. De heer Lam meent, dat er wel een paar duizend gulden van den raadhuisbouw, de rioleering en de verzorging van de wegen af kan. De heer van 't Riet bepleit nogmaals on derbrenging van de geheele gemeente in de 6e klasse. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. wel bereid zijn eens te onderzoeken, wat dit de gemeente zou kosten. Belastingver laging als door de heeren Boeren en Lam voorgesteld, moet spr. nogmaals ten stel ligste ontraden. De heer van Kleef ziet aankomen, dat verdere belastingverlaging op dit oogen- blik tot gevolg zal hebben, dat het volgend jaar weer een verhooging zal moeten wor den toegepast. De heeren Boeren en Lam trekken daar op hun voorstel in. De begrooting wordt hierna z.hs. aange nomen.' Bij de verdere behandeling der agenda komt aan de orde 7. Onderhandsche gun ning gemeentereiniging. Na eenige opmerkingen wordt het voor stel van B .en W. z.hs. aangenomen. 8. Beroepschrift v. Kleef inzake bouw vergunning. De heer Bergshoeff merkt op, dat hij nog geen antwoord heeft gehad op zijn, in de vorige zitting gestelde vragen over deze kwestie. Spr. heeft bij verschillende des kundigen advies gevraagd en allen waren het er over eens, dat de bouwverordening in deze gemeente niet in orde is. De voorzitter zegt, dat hier altijd gehan deld is als ook in dit geval door B. en W. wordt voorgesteld en het college meent zich daaraan te moeten houden. De heer den Uyl wijst er op, dat hier alles draait om de vraag: Wat is een ge bouw? De Woningwet biedt daaromtrent geen zekerheid, doch de plaatselijke bouw verordening laat weinig mogelijkheid tot misverstand. Spr. meent dan ook, dat het door B. en W. gegeven advies het juiste is. De heer van Kleef kan zich niet ver eenigen met het prae-advies van B. en W. omdat z.i. hiei sprak is van een bijzonder geval. Adressant is door Gemeentewerken onjuist ingencht. Spr. stelt daarom voor adressant aisnog vergunning te verleenen als de onderlinge afstand tusschen de wo ningen op x5 M. wordt gebracht. De heer Bergshoeff ondersteunt dit voor stel. In stemming gebracht wordt het voor stel verworpen met 107 stemmen. (Voor stemmen de heeren Verdonk, van 't Riet, Roozen, van Kleef, B. Sprey, Bergshoeff en j Ruting). 1 De voorzitter sluit daarop om 10 uur de vergadering 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 5.50, 10.05 en 11.20 Concert. 3.35 Koorconcert. 4.20 Orkestconcert. 6.50 Omroepkwintet. 9.5011.20 Omroeporkest en -klein orkest Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 R. de Kers' orkest. 1.302.20 Omroeporkest. 6.35 Zang, viool en piano. 7.05 Gramofoonplaten. 7.35 Vioolrecital. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Omroeporkest. I.302.20 R. de Kers' orkest. 5.20 J. Rutten's orkest. 6.20 Omroeporkest. 7.40 Gramofoonplaten. 8.50 Hoorspel. 10.05 Gramofoonplaten. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutsch.a ndsender, 1571 M. 7.35 Rijkszending: Mein Wer-kplatz. 8.05 Gevar. programma. 8.20 Militair concert. 9.20 Berichten. 9.50 Zang en piano. 10 05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. Derde programma 8.05 Brussel (VI.) 9.20 Keulen. 10.50 diversen. II.20 Kalundborg. 12.15 Brussel (VI.) 14.20 Keulen. 14.50 Kalundborg. 15.50 Deutschlandsender. 16.20 Keulen. 17.50 Parijs Radio. 18.20 München. 19.10 Beromünster. 22.25 Weenen of diversen. Vierde programma 8.05 Parijs Radio. 10.05 Deutschlandsender. 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.10 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 19.10 Londen Reg. 19.50 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). Aan ons bureau verkrijgbaar exemplaren van de groote kaart van het Oost-Afrikaansche ge vechtsterrein. De kaart is in kleurendruk uitgevoerd en heeft een afmeting van 1 M. x 0.65 M. De prijs is afgehaald aan ons bureau 15 cent, franco per post na ontvangst van 20 cent. DE ADMINISTRATIE KERKNIEUWS METROPOLITAAN KAPITTEL. Z. H. de Paus heeft op voordracht van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen benoemd tot Kanimnik-Poenitencier van het Metro- politaan Kapittel van Utrecht den Hoog eerw. Heer G. Voskuilen, Pastoor te Arn hem (H. Joh. de Dooper), ter voorziening in de vacature, ontstaan door de benoe ming van Mgr. dr. J. de Jong tot tit.-Aarts bisschop van Rusio en Coadjutor van Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht. Kanunnik G. Voskuilen is geboren te Leusden, 12 Augustus 1876 en priester ge wijd 15 Augustus 1904. Hij was achtereen volgens assistent te Abcoude (16 Dec. 1904), Professor aan het Seminarie te Cu- lemburg (1 Sept. 1906), pastoor te Heeten (4 Juni 1926) en sinds 1 Mei 1931 is hij pastoor te Arnhem. Kanunnik Voskuilen, die zeer veel doet voor de Missie, is o. m. voorzitter van het Diocesaan Missiecomité. Ui30*{Aomt ©riflULJdum OJo dun

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10