Zb'n rheumatie MAANDAG 25 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 (12) Pijnen van rheumatiek-aanvallen maken U soms machfe- 4ayer\ 'oos' Neemt bij de eerste verschijnselen van zo'n V j= J aanval Aspirin. Ook U komt dan tot de conclusie: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjozakjes v. 2 labl. 10 ets. SCHAKEN EXJWEALJECHIN OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Remise op aanbod van Aljechin. Gisteren is te Den Haag de 22ste partij om het wereldkampioenschap gespeeld. Het verloop was als volgt: "Wit: Euwe. Zwart: Aljechin. I. d2d4, e7e6; 2. c2c4, Pg8f6; 3. Pblc3, Lf8b4; 4. Ddlc2. Pb8c6; 5. Pgl—f3, dl—d6; 6. Lel—d2, 0—0; 7. a2a3, Lb4xc3: 8. Ld2xc3, Dd8e7; 10. d4d5, Pc6b8; II. Lfld3, Pb3d7; 12. Pf3—g5. g7g6; 13. Pg5e4, Pf6xe4; 14. Ld3xe4, Pd7c5; 15. 00, Pc5xe4; 16. Dc2xe4, Lc8f5; 17. De4—f3. De7h. Aljechin bood hierna remise aan, en Jhiwe accepteerde. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN DMSTREKEN. Eerste klasse. De afgebroken partijen van den wedstrijd R.-K. Schaakclub „Delixe Nostrae" I te Zoeterwoude en de Leiderdorpsche Schaak club I, op 19 Nov. j.l. te Zoeterwoude ge speeld, zijn als volgt beslist, bor, 2d zwart F. de Bruijn, Zoeterwoude, wint, bord 7, zwart, G. de Koning J.M.zn., Leiderdorp, wint, bord 8, wit, K. Kranenburg, Lei derdorp, wint, bord 10. Arie van Klaveren J. Berk, remise. De eindstand is daardoor geworden: Lei derdorp I 6 punten, Zoeterwoude I 4 p. Derde klasse. Taveno III wint van Taveno II met 5 1/2 p. tegen 4 1/2 p. De ééne afgebroken partij van bovenge- noemden wedstrijd is remise verklaard, zoodat de eindstand hier geworden is: Taveno Hl 5 1/2 p., Taveno II 4 1/2 p. De stand der competitie. Na de laatstgespeelde wedstrijden is de stand in de drie klassen de volgende: Leiderdorp I 2 2 11.558.5 4 Bodegraven I 2 1 1 10.5-95 2 Zoeterwoude I 2 1 1 10.59.5 2 Voorschoten! 1 1 54 1 L. S. G. II 11 4.5-5.5 0 Philidor I 11 54 1 Philidor moet nog 1 partij spelen tegen Voorschoten. Tweede klasse. Stud. Ver. I Leiderdorp n Boskoop I Bodegraven III Oegst geest I Taveno I 2 2 2 2 2 1 2 1 2 14—6 4 12—7 4 1 10.5-9.5 2 1 10—10 2 2 8—12 0 2 5.5-14.5 0 Derde klasse. Taveno Hl Caïssa I Katwijk a. Zee I R.K. Sc. 2 Kon I Boegraven III Philidor II Taveno n 2 2 1 1 2 1- 3 12.5-7.5 4 6.5-3.5 2 6—4 2 1 10.59.5 2 1 10—10 2 1 3—7 0 3 11.5-18.5 0 WIELRENNEN N. W. U. EN DE OLYMPISCHE SPELEN. Besluit in principe tot deelname. In een der zalen van hotel „De Twee Steden' te Den Haag, had Zaterdagmiddag onder voorzitterschap van jhr. I. L. v. d. Bergh v. Heemstede een algemeene leden vergadering plaats in hoofdzaak belegd om het standpunt van de N.W.U. ten opzichte van de Olympische Spelen in 1936 te Ber lijn te bepalen. Aan de orde was het voorstel van den heer Tewes ..geen Nederlandsche amateurs voor de Olympiade 1936 af te vaardigen". De voorzitter legde hierna de verklaring af, dat het N.O.C. met algemeene stem men besloten heeft aan de spelen deel te nemen. Aals gevolg hiervan rust op elke sportorganisatie de plicht om zich zoo goed mogelijk te vertegenwoordigen. Spr. deed vervolgens mededeeling van een persoonlijk schrijven van Hitier, waar in mededeeling werd gedaan, dat het Duit- sche Rijk onder alle omstandigheden de Olympische bepalingen zal handhaven, zoo dat niets in den weg staat om aan de Olym pische Spelen deel te nemen. De heer Van Oven, Den Haag deed een beroep op de Nederl. wielrenners om te weigeren deel te nemen. Het hoofdbestuur van de N.W.U. is, vol gens mededeeling van den voorzitter, van meening, dat wel aan de spelen moet wor den deelgenomen. Er zal echter in geen en kel opzicht dwang op de eventueele deel nemers worden uitgeoefend. Eerst nadat de verklaring is afgelegd, dat men zonder bezwaren aan de Olympia de 1936 wil deelnemen, zal tot training wor den overgegaan. Bovendien zegt spr. hebben we een prachtigen maatstaf aan de Olympische Winterspelen. Mocht Duitschland hier, wat de Olympische gedachte betreft, te kort schieten, dan kunnen nog tal van maatre gelen worden getroffen. Ten slotte werd met op één na algemee ne stemmen het volgende voorstel aange- „Het hoofdbestuur van de N.W.U. is in principe besloten aan de Olympische Spe len 1936 in Duitschland deel te nemen en draagt aldus het bestuur op en machtigt dit college tevens, alle daarvoor gewensch- te voorbereidingen te treffen. Evenwel wordt het bestuur gemachtigd niet aan de spelen deel te nemen, wanneer het bestuur deze deelname niet gewenscht acht". „SWIFT." Gisterenmorgen is er 1 km. op tijd gere den op hometrainers, waarvoor de heer P. T. de Jong een prijs had disponibel gesteld. Deze zou ten deel vallen aan hem die het dichtste bij den tijd zou zijn, welke genoteerd was en in een gesloten couvert. J. van Wezel Sr. was winnaar. De tijd van hem was 38.4 sec. De overige tijden zijn: C. Gros 30 sec.; J. de Groot 30.2 sec., R. van Aart 30.4 sec., C. Vink 31 sec., H. Koene 31.8 sec., J. Riet hoven Adrzn. 32.4 sec., M. Mens 32.6 sec., J. Groenewegen, W. Severijnen en C. Bier man allen 33 sec.; G, Groeneweg 33.2 sec., C. Stafleu 35 sec., A. van Egmond 35.8 sec.; S. van Wezel 36.4 sec.; A. J. Graaf - mans 41.4 sec. J. Riethoven Adr.zn. reeds de 3 km. in 1 min. 38.4 sec,, terwijl het jongste lid 500 m. reed in 21.4 sec. J. Verschoor, die gisteren deelnam aan de nationale hometrain-wedstrijden te Haarlem, uitgeschreven door de W. V. „Ex celsior" wist tegen een zeer groot aantal deelnemers in den 1 km. wedstrijd den 2en prijs te winnen en in den 3 km. den len prijs te behalen. PAARDENSPORT DE COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luidden: Mariëndorpprijs: Prijzendraverij 4e kl.: Afstand 1730 M.: 1. Xerxes, eig. Mevr. K. v.v. Wieringen-Rezelman; 2. Vorst Wahn- fried H, eig. Id. v .<L Zijpp. Zingariprijs: Ren op de vlakke baan: Af stand 1350 M.: 1. Gristef, eig. Stal Duin hoeve; 2. Blue Haeven, eig. W. M. Habra- ken. Zonnestraalprijs: Handicap le klasse: Af stand 2000 M.: 1. Axlee, eig. J. M. v. d. Berg; 2. Libertus, eig. Stal Rembrandt; 3. Diamant Bleu, eig. C. F. Ockhorst. Sluitingsprijs: Prij zendraverij 2e en 3e klasse: Afstand 2040 M.: 1. Vassal, eig. J. M. v. d. Berg; 2. Welvaart van Duindal, eig. A. de Vlieger. Tot weerziensprijs: Ren op de vlakke baan; Afstand 2400 M.: 1. Pattilogna, eig. K. Hensen; 2. Médios, eig. Stal Duinhoeve. Vijftiende Heerrijdersprijs: Handicap heat le klasse: Afstand 1690 M.: le heat: 1. Olympia, eig. R. v. Leeuwen; 2. Meleese, eig. J. Haan Jzn.; 2e heat: (dead heat tus- schen Olympia en Epinard III, eig. Stal B. Olympia winnaar. LUCHTVAART TOCH LEVENSTEEKENEN VAN KINGSFORD SMITH? Uit Singapore wordt, gemeld, dat men opnieuw hoopt den sedert 14 dagen ver misten vlieger Kingsford Smith te zullen vinden. De Australische kapitein-vlieger Hus- sey heeft een onderzoek ingesteld in het gebied van de Say er-eilanden, waar Don derdag lichtseinen waargenomen waren. Bij zijn aankomst te Singapore meldde hij, dat hij op een der zes eilanden voetsporen in het zand had gezien. De Straits Shipping Compagny heeft daarna het stoomschip „Matang" opdracht gegeven van zijn reis te moeten afwijken en de rimboe der Sayer-eilanden te laten doorzoeken. Brandend neergestort? Een inboorling xit Setoul aan de grens van Siam en Malakka heeft verklaard, dat hij kortgeleden een brandend vliegtuig op de bergen heeft zien neerstorten. Daar Kingsford Smith met zijn toestel over deze streek heeft moeten vliegen, zal men er nasporingen gaan doen. Inlichtingen ingewonnen door een Sia- meeschen treinchef schijnen te bevestigen, dat in de buurt van Setoul kort geleden een vliegtuig brandend is omlaag gestort in het gebergte. ELLSWORTH VERMIST. Lincoln Ellsworth, die met het vliegtuig „Polar Star" een vlucht heeft onderno men naar den Zuidpool, wordt vermist. Men vermoedt, dat hij zich ergenrs op 't antarctische vasteland bevindt, vanwaar hij geen contact kan krijgen met zijn punt van uitgang op Dundee-Island. BRITSCH VLIEGTUIG DAALT IN MOERAS VAN OEGANDA. Het vliegtuig van de Imperial Airways „City of Jodphur", dat op weg was van Joeba naar Entebbe, heeft nabij laatstge noemde plaats een noodlanding moeten maken, waarbij het in een moeras terecht kwam. Van de inzittenden is niemand ge wond; ook de mail is in veiligheid gebracht Het toestel, dat geen passagiers aan boord had, is beschadigd. VAN M'N BOEKENTAFEL D. A. Linnebank O.P. Het Huwe lijk. Voorbereiding, wezen en be leving. Uitg J. J. Romen en Zonen, Roermond. Dit nieuwe werk over het huwelijk, dat een samenvatting is van enkele reeksen conferenties, die de schrijver gedurende de laatste jaren te Nijmegen hield, voldoet aan een werkelijke behoefte, en heeft daar door een zelfstandige waarde niettegen staande het groot aantal werken in de laatste jaren over het huwelijk versche nen. En waarom? Omdat het den schrijver gelukt is, zonder eenig wetenschappelijk vertoon, in eenvoudige woorden, klaar en goed verantwoord de verschillende vraag stukken te behandelen, die onmiddellijk het huwelijksleven raken of er op eeniger- lei wijze mee in betrekking staan. Het is een populair boek, maar dan populair in den besten zin van het woord en daarbij zoo volledig mogelijk, zoodat er weinig vraagstukken over deze stof zijn, die niet op de een of de andere wijze er in belicht worden. Het spreekt vanzelf, dat dit boek be doeld is voor volwassenen. Deze moe ten het lezen en herlezen, zij kunnen het in moeilijkheden gebruiken als een ver trouwbare gids en zullen in een rustig klaar betoog oplossing vinden voor de ver schillende vragen, die zij op hun weg ont moeten. Allicht zal het ook bij verschil lenden verkeerde meeningen rechtzetten, want nog altijd kunnen wij het woord van prof. Duijnstee na zeggen, bestaan er over verschillende punten, die het huwelijk ra ken eén legio van valsche opvattingen Wij denken daarbij niet eens aan wat door niet-Katholieken over het huwelijk en over huwelijksmoraal wordt geleerd, als men en kel maar bijeen gaart wat door Katho lieken wordt gehouden en in practijk ge bracht, krijgt men een verzameling van de meest betreurenswaardige afwijkingen. Tot zoover Prof. Duijnstee. Wij kunnen den schrijver Pater Linne bank danken, dat hij zijn conferenties doof deze uitgave voor breede kringen heeft toegankelijk gemaakt, waardoor hij een veilige gids is geworden voor hen, die zich voor het huwelijk voorbereiden, en die er prijs op stellen zich daarvoor goed voor te bereiden. B. v. LEEUWEN, Pr. Z. de Korte. Levenswijding door de Zondagsmis, 2 din. N.V. Paul Brand's Uitgeversbedrijf, Hilver sum 1934/35. Zoo eenvoudig als de titel is, zoo volko men dekt- hij ook den inhoud van dit boek, dat beoogt, de menschen met meer ken nis van zaken, meer begrip en meer lief de de verplichte Zondagsmis te doen bij wonen, te doen mede-opdragen, en daar door weer meer hun dagelijksche leven van iederen dag te wijden en te heiligen. Aan zulk 'n werk, rijk aan inhoud welis waar, maar op z'n eenvoudigst van vorm gehouden, om zoodoende een ieder te be reiken, was werkelijk behoefte. We zijn er niet mee klaar, de menschen een gre- goriaansche Credo te laten meezingen en hun 'n missaaltje in de handen te stoppen. Neen, de litureische beweging moet er op uit zijn en de vooraanstaande leiders zijn daar ook op uit om de menschen zoo ruim mogelijk te onderrichten en op te voeden in de meest-eigene officieele godsdienstviering der Kerk. Haar han den op de jeugd te leggen, is wel van be lang, maar ook de ouderen moeten ge holpen worden, opdat de jeugd, nadat school en veree^iging geen vat meer op hen heet, naar het voorbeeld der ouderen weer niet in den ouden sleur van loshan gende gebedjes en devotietjes naar eigen believen worde meegesleurd. Daarom moet er behalve in godsdienstles en kate- chismus ook veel gepreekt worden over de H. Mis, over het Kerkelijk Jaar. Daar om zijn die z.g. Mis-weken zoo van groot belang, waardoor een parochie, naast on derricht, ook de gelegenheid gegeven wordt, zich 8 dagen lang practisch te oefenen in zingen en bidden, in 't meevie ren van Mis, Lof, Vespers of Completen. „Parouli petierunt panem" (Thren. 4:4), en waarlijk „de kinderen vroegen om dat brood", want, waar eenmaal door ijverige arbeid de oogen zijn opengemaakt, daar is groot enthousiasme voor de mooie ge bedsvormen der Kerk, zoodat van een be zielende actie voor Hoogmis, Vespers of Completen, waaraan ook het volk leven dig mag deelnemen, een totale vernieu wing van het geestelijk leven eener pa rochie te verwachten is. Anders dreigt er gevaar, dat we op een dood punt geko men zijn, en dat al die Katholieken, die verleerd hebben uit een gewoon ouder- wetsch kerkboek te bidden en nu met den ongetwijfeld moeilijken inhoud van Zon dagsmisboek of Missaal zitten te houden, dat boek weer zoetjes-aan moedeloos op zij schuiven, omdat ze er geen raad mee weten. Het was daarom zoo uitstekend gezien van professor de Korte, aan wiens zorgen de liturgische opvoeding der theologanten van Warmond is toevertrouwd, dat er naast de 2-cents-boekjes „Bron van chris- telijken geest", ook een meer uitgewerkte verklaring moest komen, opdat het uitge strooide zaad wederom niet zou verdrogen door gebrek aan kennis en daardoor aan liefde. Er is „gewettigde vrees", zegt de voorrede, „dat veel van de schoone, maar vaak onduidelijke teksten onbegrepen blijft". De schrijver wil dat voorkomen en geeft aan de hand van de Misformulieren van den Zondag voor de heele week stof tot overdenking mee, om zoo met Gods genade levenswijding te brengen aan iederen godvruchtigen gebruiker. Er is met opzet gestreefd naar eenvoud en een heid van gedachte, omdat anders alles te gauw wordt vergeten. Daarna te streven in deze soms zware materie, was een moeilijke taak, waarvan de schrijver zich echter uitstekend gekweten heeft. Zoo zijn dan deze studies en meditaties uit den „Sint Bavo" gebundeld en zy verdienen het. De teksten werden over genomen uit „Bron van christelijken geest"; gelukkig, want voor de liturgische beweging is het intusschen ook van groot belang, dat er in den chaos van missaals en missaaltjes eens gestreefd wordt naar een HoRaaidschen officieelen eenheids tekst. Jammer voor het boekje, dot „Bron van christelijken geest" dit jaar intusschen weer een nieuwe vertaling van de lezin gen, naar de Vulgaat, heeft aangenomen. Het is op het gebied van liturgische actie langen tijd nog een zoeken en tasten ge weest, waar toch ook langzaam-aan wel eenheid zal komen door samenwerking, zooals men b.v. in de Duitsche landen al tamelijk ver schijnt te zijn wat betreft: eenheid van bijbelvertaling, eenheid van gezangen en gebeden. Gelukkig wordt ook hier te lange ijverig naar verbetering gestreefd. Reeds jarenlang is een lichaam als de „Apol. Vereeniging St. Petrus Ca- nisius" met een staf professoren van Nij megen en andere bekwame mannen bezig met het zware werk van een heelen Hol- landschen bijbel. Een eenheidscanon van het geestelijk volkslied, verzorgd door de S. Gregoriusvereeniging, zal weldra ver schijnen. Een eenheidstekst voor de Mis formulieren hebben we al vernoemd. Dit alles zal de actie op liturgisch en kerke lijk gebied zeer ten goede komen. Intus schen zijn de aangehaalde teksten in „Le venswijding" toch maar bijzaak en blijft het mooie werk zijn waarde ten volle be houden. Even pretentieloos als de titel, biedt zich uitvoering en bandje aan. Beiden strekken schrijver en uitgever tot lof. De prijs is zeer laag. A. BEIJERSBERGEN VAN HENEGOUWEN, Can. Reg. O.S.C. Zoeterwoude. BINNENLAND PLUIMVEEHOUDERIJ IN NOOD „Tot daden zal worden overgegaan" aldus minister Deckers Zaterdagmiddag kwam de Algemeene Nederlandsche Pluimveeteeltvereeniging te Utrecht in hotel Noord-Brabant in verga dering bijeen, welke o.m. werd bijgewoond door Z. Exc. mr. dr. L. N. Deckers, minis ter van Landbouw en Visscherij. De voorzitter, de heer mr. H. W. J. Sannes (Holl. Rading), hield een rede over den nood van de pluimvee- en een denhouders. In een zéér uitvoerig betoog beschreef spr. de pluimveehouderij in ons land. Met nadruk moet de nood van de pluim veehouders onder de aandacht der regee ring worden gebracht, aldus spr. en op heffing moet worden gevraagd van een toestand, welke de pluimveehouderij met vernieitging dreigt, door in welken vorm dan ook aan de pluimveehouders terug te geven, wat zij hebben opge bracht ten bate van den akkerbouw, al dus spreker. Tot slot wendde de heer Sannes zich uit naam van alle pluimveehouders tot den minister van Landbouw en Visscherij, en deed een beroep op zijn spoedige hulp en zijn bekende voortvarendheid. Men zal begrepen hebben, aldus ving minister Deckers aan, dat van mij thans geen belofte verwacht kan worden. De overwegingen zijn in een zoodanig sta dium, dat tot daden zal worden overge gaan. De steunt aan den Land- en Tuinbouw wordt door den Nederlandschen consu ment opgebracht. Het Nederlandsche volk moet offers brengen, om de landbouwers door de moeilijkheden heen te loodsen. Onvriendelijk wilde spreker niet zijn, maar hij moest constateer en, dat er geen eenheid heerscht in de wenschen der organisaties. Betreffende de pluimvee kwesties ontving spr. zeer uiteenloopende adviezen. Minister Deckers vroeg van allen ver trouwen in de toekomst, het rekening hou den met de mogelijkheid, dat de crisis langer zal duren, en te trachten door een heid te komen tot een gunstige toekomst voor het pluimveebedrijf. Na zijn toespraak verliet minister Deckers de vergadering. Daarna kwamen tal van leden met cijfers en feiten aan- toonen, hoe het in hun bedrijf thans is getseld. Al de sprekers sloten zich bij de rede van den voorzitter aan, eveneens deed de burgemeester van Barneveld, de heer Middelkoop. C.A.O. BLOEMBOLLENBEDRIJF Andere regeling pensioenfonds? Naar wij vernemen zal de thans gel dende C.A.O. in het bloembollenbedrijf na afloop van den termijn (Februari 1936) niet verlengd worden door den bond van werkgevers in het bloembollenbedrijf. De bond heeft aan den arbeidersbond mede gedeeld, dat hij zoo spoedig mogelijk met nadere voorstellen zal komen. Vermoed wordt, dat deze opzegging spe ciaal geldt voor de regeling van het vorig pensioenfonds. VERMINDERD GOUDBEZIT Blijkens de tiende aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek wijzen de cijfers een netto-vermindering van het goudbezit in 1933 van 88.4 en in 1934 van 122.7 mil- lioen aan. TENTOONSTELLING BOUWKUNST EN VERWANTE VAKKEN TE AMSTERDAM. Zeer vele belangstellenden, architecten en binmenhuiskunstenaars waren Zaterdag middag bijeen ter gelegenheid van de ope- - ning der tentoonstelling van bouwkunst en verwante vakken in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Alvorens Z.Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappij de tentoonstelling officieel opende, sprak mr. F. J. van Royen, voorzitter van den tentoonstellingsraad een woord van welkom, waarin hij zidh aller eerst richtte tot den minister, den commis saris der koningin in Noord-Holland, mr. dr. A. Röell, burgemeester dr. A. de Vlugt, wethouder E. Beekman, den heer dr. P. Visser, referendaris v. d. Kunstzalen te Am sterdam en den directeur van het Stedelijk Museum, den heer Baard. Vervolgens dank te spr. den minister voor diens welwillend heid, deze tentoonstelling te willen openen. Spr. richtte zich meer in het bijzonder tot het bestuur van „Architectura et Ami- citia", welke instelling haar 80-jarig bestaan met deze tentoonstelling herdenkt. Minister Slotemaker de Bruïne opende de tentoonstelling met een korte rede. R. K. NEDERLANDSCHE BOEREN EN TUINDERSBOND. De Katholieke Nederlandsche Boeren en Tuindersbond heeft besloten een leiders- cursus te organiseeren, teneinde te bestu- deeren de door „Quadragesimo Anno" om schreven nieuwe maatschappelijk orde en den boeren- en tuindersstand. Deze studiedagen dragen het karakter van besloten bijeenkomsten. Wel ligt het in het voornemen van den Katholieken Ne derlandschen boeren en tuindersbond van het verhandelde op dezen leiderscursus een uitgebreid gedrukt verslag uit te geven, teneinde de wetenschap verder uit te dragen naar de besturen van de plaat selijke afdeelingen der boeren en tuinders in den lande. Een honderdtal leiders uit de Katholieke boeren- en tuindersbeweging zullen gedu rende drie dagen in het Pelgrimshuis van de H. Landstichting te Nijmegen bijeen komen. De studiedagen worden gehouden van Zaterdag 4 Januari 1936 tot en met Dinsdag 7 Januari d.a.v. Iederen dag zullen enkele onderwerpen aan de orde komen. De studiedi-gen zullen onder leiding staan van den voorzitter van de Commis sie voor de Ontwikkelingsdagen van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond, Prof. A. H. P. Cleophas te Warmond. DE N.S.B.-PENETRATIE IN DE AVRO Een comité van actie ertegen in Groningen Te Groningen is een Provinciaal Comi té van actie opgericht, dat besloten heeft, zich te richten tot de leden van de AVRO met de waarschuwing, dat de N.S.B. tracht (over heel het lamd, niet alleen in Gro ningen. Red.), den omroep voor politieke doeleinden te veroveren, door middel van de verkiezingen voor de gewestelijke be sturen, welke verkiezingen dezer dagen gehouden worden. DE PRIJZEN VAN DE H.EJVLA. Naar aanleiding van het verslag betref fende de diefstal in de HEMA te Haarlem stelt de directie van de N.V. HEMA er prijs op mede te deelen, dat een speciale con- troleuse belast is met het controleeren van de prijzen en alle zaken over het geheele land door deze controleuse worden bezocht, terwijl het ten strengste verboden is, tegen andere dan door het hoofdkantoor vastge stelde prijzen te verkoopen. KERKNIEUWS VOOR ONZE MANNEN. De man is in het gezin het hoofd, de drager van het gezag. Hij is in de familie den vertegenwoordiger van God zelf. De huisgenooten moeten in hem zien Gods plaatsvervanger. Als zoodanig is hem een moeilijke taak op de schouders gelegd en draagt hij een zware verantwoording. En onze mannen van tegenwoordig doen een harde ondervinding op. De tijdsomstandig heden werken niet mee. Hun taak is heden lastiger dan ooit te voren. En toch wil hij zijn roeping goed ver vullen, wil zijn huisgezin geen mislukking worden, dan moet hij ook in dezen moei lijken tijd zijn taak bewust blijven. Hij heeft te zorgen, dat bij al zijn huisgenooten een diep godsdienstigen geest heerscht en dat hij zelf daarvan een voorbeeld is. Mannen, er wordt veel van u gevraagd en velen voelen die verantwoording als een heel zwaren last. Daarom is het zoo heilzaam voor li in een retraite nog eens een juister kijk te leer en krijgen op uw gewichtige roeping, u nog eens in het licht te stellen van de groote en mooie waarhe den van het Geloof, en nieuwe kracht en geestelijke energie op te doen. Uw taak als Vader en echtgenoot zal er door verlicht en vergemakkelijkt worden. Met dat doel isteNoordwijkerhout voor u een speciale retraite uitgeschreven van: 1417 December.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8